Autor Tema: FED Kup  (Pročitano 25615 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #45 poslato: 2. februar 2009, 13:09:20 »
Bojana Jovanovski optimista pred meè FED

Do pobede sa Anom i Jelenom





Uz Jelenu Jankoviæ i Anu Ivanoviæ, uzdanica ženskog srpskog tenisa odnedavno je i Bojana Jovanovski. Naša najbolja juniorka uspešno je poèela seniorsku karijeru, zbog èega ju je selektor FED kup reprezentacije Srbije Dejan Vraneš uvrstio u ekipu za meè sa Japanom narednog vikenda.

Tako je srpski tim uz iskusne igraèice poput Ane i Jelene i Ane Jovanoviæ, dobio i èetvrti, snažan, reket. Naš tim se danas okuplja, a zatim æe održati i prve treninge u „Beogradskoj areni“.

- Trenirala sam u Jajincima na terenu sa brzom podlogom i tako se spremala za meè sa Japankama. Bila sam mesec dana u Tunisu gde smo radili na kondiciji, dok smo sada fokusirani na tenis. Trenirali smo kako smo mogli, a ako doðe do toga da zaigram protiv Japana, biæu spremna - kaže 18-godišnja teniserka.

Èim smo saznali ko æe nam biti protivnik u prvom meèu Svetske B grupe, uloga favorita je dodeljena srpskoj reprezentaciji. A da li je to stvarno tako?

- Definitivno Japan nije selekcija za potcenjivanje, ali ja sam sigurna da ako naše najbolje teniserke Ana Ivanoviæ i Jelena Jankoviæ budu igrale, pobeda neæe doæi u pitanje. Znam da od nas svi oèekuju trijumf i plasman u plej-of za najbolju Svetsku grupu. Verujem da æe publika u „Areni“ uživati u dobrom tenisu i našoj pobedi.

Bojana je i ranije bila deo reprezentacije, ali nije igrala nego je bila pozivana na pripreme, kao što je sada sluèaj sa 15-godišnjom Aleksandrom Kruniæ.

- Veoma mi je drago što sam konaèno postala deo selekcije. Na pripremama FED kup tima dve godine sam bila na širem spisku ili sam dolazila samo na pripreme, a sada sam u ekipi sa vrhunskim igraèicama. Od njih mogu dosta da nauèim i sigurno æu ih pitati za savete, kako da napredujem i poboljšam igru. U svakom sluèaju, ovo æe za mene biti veliko iskustvo.

Mlada teniserka posle obaveza u FED kupu, odlazi na pripreme u Nemaèku, a potom je èekaju i ITF turniri.

- Èekaju me završne pripreme, zatim i prvo takmièenje na turniru nagradnog fonda 10.000 dolara u Karstu. Posle toga slede naredni izazovi, ali kalendar je izašao samo do aprila pa ne znam gde æu se kasnije takmièiti. Kada izaðe konaèan kalendar, razmisliæemo i odluèiti na kojim turnirima æu igrati - dodala je na kraju Bojana Jovanovski.


IZVOR: BLIC
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #46 poslato: 4. februar 2009, 00:00:08 »
JJ: "Mesto nam je u eliti"





Ĺ˝enska teniska reprezentacija Srbije održala je u beogradskoj Areni prvi trening pred mečeve Fed kupa sa Japanom, 7. i 8. februara.


Selektor Dejan Vraneš je radio sa kompletnom reprezentacijom, trenirale su Jelena Jankovič, Ana Ivanovič, Ana Jovanovič i Bojana Jovanovska. Nacionalnom timu če se u sredu priključiti i mlada Aleksandra Krunič, vicešampionka dubla na nedavno završenom juniorskom Australian openu.

"Veoma sam srečna i ponosna što ču imati priliku da igram prvi zvaničan meč u Beogradu. Odigrala sam 30 mečeva za reprezentaciju, putovali smo i borili se od Portugalije, preko Turske, Grcke, Bugarske i mnogih zemalja za mesto gde smo danas i koje nam pripada, mada po kvalitetu vredimo za najjaču grupu - Svetsku A u koju čemo se, verujem, plasirati več ove godine", izjavila je vodeča srpska teniserka Jelena Jankovič.





"Dopada mi se kako je urađen teren. Za vikend Srbiju očekuje sportski spektakl kakav do sada nije viđen u našoj zemlji. U svoje i ime reprezentacije pozivam Srbiju da dođu u Arenu 7. i 8. februara i bodre nas, budu uz nas u meču protiv selekcije Japana i da zajedničkim snagama idemo do pobede", rekla je Jankovičeva, kapiten selekcije Srbije.

Trening je održala i reprezentacija Japana, ali bez Aji Sugijame, koja u Beograd stiže u utorak. Japanke po prvi put gostuju u Srbiji, i to u sastavu Sugijama-Fudživara-Morita-Nakamura.

Karte za meč 1.kola FED kupa Svetske B grupe prodaju se na blagajnama Arene, u Bilet servisu, preko sajta Card servisa, kao i na prodajnim mestima Eventima. Cene karata su od 900 din do 4000 din za oba dana.

Raspored mečeva (žreb če biti obavljen u petak):

Prvi dan, 7. februar (subota) – Prvi singl meč počinje u 14h, po završetku prvog sledi drugi singl.

Drugi dan, 8. februar (nedelja) – Prvi singl meč počinje u 14h, po završetku prvog sledi drugi singl, a zatim i dubl meč.



IZVOR: B 92
 

Deki

  • Legenda
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1686
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #47 poslato: 7. februar 2009, 16:48:48 »
FED kup: Ana dobila, Srbija vodi 1:0 u Areni!



        Srbija vodi sa 1:0 protiv Japana. Prvi od tri željena boda našoj FED kup reprezentaciji u dvodnevnom duelu sa gošæama sa Dalekog Istoka, donela je Ana Ivanoviæ.

Osma teniserka sveta je u dva seta, sa 6:4, 6:4 pobedila 26. na WTA listi, najbolju teniserku Japana Ai Sugijamu i tako napravila lep uvod koleginici iz reprezentacije, Jeleni Jankoviæ, koja æe u drugom meèu dana igrati protiv Ajumi Morite.

"Finale Rolan Garosa nije ništa naspram ovoga. Prvi poeni su jako važni i sreæna sam što sam uspela", rekla je Ana posle pobede.

Pred oko 13.000 gledalaca, u prvom kolu Svetske B grupe Federejšn kupa, Ani je za startnu pobedu, a drugu u karijeri iz dva meèa sa Sugijamom bilo potrebno sat i po vremena.

POGLEDAJTE FOTO-GALERIJU IZ ARENE

Odluèujuæi brejk, ujedno i jedini u drugom setu, Ana je ostvarila pri rezultatu 4:4 i onda je sigurnom igrom na svoj servis došla do pobede.

"Nisam oseæala pritisak što igram prvi meè, veæ sam oseæala nervozu uopšte ovih dana. Bila sam malo nervozna tokom meèa, ali publika je bila zaista sjajna i pomogla mi je u tome. Nisam imala drugog izbora, nego da igram najbolje na kraju prvog i drugog seta. Prvi put u životu igram pred domaæom publikom, nadam se da je publika uživala i da æemo na kraju da ostvarimo pobedu", ushiæena je bila Ana Ivanoviæ posle meèa, koji je proslavila u zagrljaju selektora Dejana Vraneša.

Ana je poèela meè brejkom na servis dvadesetak centimetara niže Japanke, potom povela sa 2:0, 3:1 i 4:2, pre nego što je dopustila Sugijami da i ona upiše prvi brejk na meèu - 4:4.

Ipak, Beograðanka je odmah u narednom gemu napravila ri-brejk, povela sa 5:4 i došla u situaciju da servira za osvajanje prvog seta, ali ga je osvojila tek nakon što je spasila brejk priliku protivnice - 6:4.

Do je èekala poèetak drugog seta, prisutni u dvorani merkali su i koliko se ljudi pojavljuje na ulazima u Beogradsku arenu, jer svi priželjkuju da æe naša zemlja i njen glavni grad oboriti rekord FED kupa, ali to se za sada još nije dogodilo. Ukoliko u Areni bude prisutno više od 14.000 gledalaca, biæemo apsolutni rekorderi po posetama na meèevima ženskih teniskih reprezentacija.

U drugom setu teniserke su bile sigurnije na svoj servis, Anu je služio forhend, ali ni Sugijama nije igrala defanzivno, veæ se èesto odluèivala da izaðe na mrežu. Uz poneku brejk priliku ili djus, stiglo se bez brejka do 4:4, a onda je Ana iskoristila jednu brejk loptu pri rezultatu 30:40 i praktièno slomila protivnicu.

"Ana uz tebe smo" i "Ana, ti si ponos Srbije", bili su neki od transparenata u Areni, koja bi uskoro mogla da dobije i znaèajan WTA turnir.

                         
                   
                     
          Takva atmosfera ne samo da nije smetala Japanki, veæ joj je i prijala.

"Bilo je fantastièno iako su svi navijali za Anu. Nikada nisam igrala pred toliko ljudi", rekla je Sugijama.

Èestitala je Srpkinji na zasluženoj pobedi.

"Bila sam blizu, ali je Ana igrala agresivnije naroèito u finišu setova. Kod 4:3 za mene, ona je loše servirala, a ja nisam bila dovoljno agresivna da to iskoristim. I to je bio kljuèni momenat, jer sam zatim ja loše servirala", zakljuèila je Sugijama.

(M. Šegan, foto: P. Stojanoviæ, MONDO)
 

Deki

  • Legenda
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1686
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #48 poslato: 9. februar 2009, 00:48:28 »
FED KUP: Srbija ide dalje - 3:0!



       Reprezentacija Srbije plasirala se u plej-of za popunu Svetske A grupe Fed kupa, a odluèujuæi poen u nedelju je donela Jelena Jankoviæ.

I èetvrti Jelenin okršaj sa Ai Sugijamom završen je kao prethodna tri - pobedom srpske teniserke u dva seta, ovog puta rezultatom 6:3, 6:2.

Ana Ivanoviæ i Ajumi Morita, a posle njih dublovi, odigraæe za publiku u Beogradskoj areni i za svoju dušu.

"Bila sam malo napeta, toliko sam želela ovu pobedu. Uspela sam da izvuèem meè i donesem Srbiji treæi poen. Idemo dalje, to je najbitnije", izjavila je Jankoviæeva.      

                       
                   
                     
 Srpske teniserke igraæe 25. i 26. aprila u "baražu" sa jednom od ekipa poraženih u èetvrtfinalu elitne divizije. Za sada su to Kina, Francuska i Španija, a èeka se ishod meèa SAD - Argentina.

"Èestitam Jeleni i celoj ekipi. Sve je funkcionisalo savršeno, osim peha sa Bojanom Jovanovski, koja se razbolela. Nikada nije lako dobiti meè za ukupnu pobedu, Jelena se malo opustila kod voðstva od 4:1, ali je uspela da se vrati i u završnici drugog seta je odigrala agresivnije, taktièki odlièno. Onda pobeda nije dolazila u pitanje", istakao je selektor Dejan Vraneš.


                         
                   
                      Publika koja je u subotu postavila novi rekord Fed kupa - 15.118 gledalaca u Areni potuklo je dosadašnji rekord od 14.000 ljudi - i drugog dana je pružila veliku podršku Jeleni Jankoviæ.
 
Treæa teniserka sveta imala je krizne periode, momente u kojima nije igrala kako najbolje zna, ali je sve vreme bilo jasno da æe Sugijama morati da napravi èudo kako bi pobedila i produžila neizvesnost na èetvrtu partiju.

Kao protiv Morite dan ranije, Jelena je izgubila prvi gem, a onda ušla u seriju. Ona je u subotu trajala 12 gemova, dakle do kraja meèa, ovog puta do rezultata 4:1. Sugijama je ipak ozbiljniji protivnik i smanjila je na 4:3, ali više od toga nije mogla.


                         
                   
                     
 Na poèetku drugog seta nijedna teniserka nije uspevala da saèuva svoj servis i to je trajalo do rezultata 2:2. Jankoviæeva je serijom odliènih servisa razbila maler, ali je na servis Sugijame nastavila u istom stilu.

Osvojila je pet gemova zaredom i na oduševljenje publike i klupe našeg tima završila meè autoritativnim smeè udarcem, kako i dolikuje doskorašnjem svetskom "broju jedan".

Džej Džej ukupno je napravila sedam brejkova, dokazavši da je mnogo bolja igraèica od Sugijame.

                         
                   
"Jelena je igrala mnogo bolji i agresivniji tenis. Trebalo je da više forsiram njen forhend. Stalno je slala duboke lopte, na liniju ili blizu nje, tako da èesto nisam uspevala da uzvratim", izjavila je tridesettrogodišnja Japanka.

(M. Šegan - MONDO, foto: Petar Stojanoviæ, MN Press)
 

Deki

  • Legenda
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1686
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #49 poslato: 9. februar 2009, 16:59:50 »
ŽREB: Kina, Francuska, Španija ili Argentina?



       FED kup reprezentacija Srbije æe u utorak na žrebu u Londonu dobiti protivnika u baražu za plasman u Svetsku A grupu, a potencijalni protivnici ekipe selektora Dejana Vraneša su Kina, Francuska, Španija i Argentina.

Žreb za plej-of biæe održan u utorak u 11.30 u sedištu Meðunarodne teniske federacija (ITF) u Londonu. Domaæini duela baraža biæe odreðeni na osnovu pozicije na rang listi FED kupa, a sva èetiri moguæa protivnika Jelene Jankoviæ, Ane Ivanoviæ i ostalih igraèica trenutno su bolje plasirane.

Srbija je u nedelju u Beogradu savladala Japan sa 4:1 i, uz Ukrajinu je jedina reprezentacija koja nikada do sada nije igrala u Svetskoj A grupi FED kupa.

Plasman u baraž, pored Srbije i Ukrajine, ostvarile su još Nemaèka i Slovaèka.

U prvom kolu Svetska A grupe prošlog vikenda Rusija je pobedila Kinu sa 5:0, istim rezultatom Italija je bila bolja od Francuske, SAD su savladale Argentinu sa 3:2, dok je Èeška bila ubedljiva protiv Španije (4:1).

Meèevi baraža za Svetsku A grupu igraju se 25. i 26. aprila.

(Beta/MONDO)
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #50 poslato: 9. februar 2009, 17:24:48 »
daj boze spanija.... :)
:slap:
 

sesta.bg

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 489
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #51 poslato: 10. februar 2009, 09:55:41 »
MI smo svima nepozeljni rival, a nama su svi pozeljni, cista matematika!
 

markotor

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 962
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #52 poslato: 10. februar 2009, 10:32:19 »
Kina bi bila najlaksi protivnik
Čuvajmo Zemlju od zagađnja vazduha, vode i zemljišta
 

Šilja

  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3737
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #53 poslato: 10. februar 2009, 12:28:23 »
Spanija.....:whistling:

neka.bg

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 631
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #54 poslato: 10. februar 2009, 12:47:16 »
Kina bi nam najbolje legla u svakom slucaju...!!!
 

Ступи

  • Прејаки
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1407
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #55 poslato: 10. februar 2009, 12:52:47 »
Citat: Vrsac PFC;440617
Bojana Jovanovski optimista pred meč FED
Do pobede sa Anom i Jelenom


Likusa je iz Borce, ide njena mladja sestra sa mnom u odeljenje Viktorija Jovanovski
 

NukeR

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1451
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #56 poslato: 10. februar 2009, 12:59:26 »
Zezas? :w00t:
 

Ступи

  • Прејаки
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1407
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #57 poslato: 10. februar 2009, 13:00:31 »
majke mi...pa pogledaj slike od Viktorije na fejsu, videces i sa JJ
 

NukeR

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1451
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #58 poslato: 10. februar 2009, 13:07:47 »
Idem...
 

markotor

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 962
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #59 poslato: 11. februar 2009, 15:59:42 »
Spanija i za muske i za zenske, taman da isprasimo Nadala i Verdaska pa da Ana krene u akciju ' kupujmo domace'
Čuvajmo Zemlju od zagađnja vazduha, vode i zemljišta