Autor Tema: FED Kup  (Pročitano 25636 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #30 poslato: 27. april 2008, 13:41:13 »
Ruskinje druge finalistkinje





Reprezentacija Rusije biće protivnik Španije u finalu Kupa Federacija. Ruskinje su u polufinalu očekivano savladale selekciju SAD i imaju priliku da odbrane trofej osvojen prošle godine.

Pobedonosni poen Rusiji je donela vera Zvonarjova koja je sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3 i 6:2, pobedila Vaniju King i tako svojoj selekciji donela nedostižnu prednost od 3:0 u pobedama.


(Izvor: http://www.sportskacentrala.com)
 

Deki

  • Legenda
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1686
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #31 poslato: 27. april 2008, 21:06:32 »
Srbija u Svetskoj B grupi

                       
Ženska teniska reprezentacija Srbije plasirala se u Svetsku B grupu Kupa Federacija, pošto je u Zagrebu savladala selekciju Hrvatske, sa 3:2. Ključan bod i nedostiĂ…Âľnu prednost već u prvom meču drugog dana takmičenja Srbiji je donela Ana Ivanović, pobedom nad Nikom OĂ…Âľegović, sa 2:0 (7:5, 6:1). Preostala dva meča, u singlu i u dublu pripala su selekciji Hrvatske. Naša reprezentacija će tako naredne godine prvi put igrati u Svetskoj grupi, dok su Hrvatice iz iste ispale posle 11 godina i igraće u Evroafričkoj zoni.

            Ana u subotu nije igrala prvi meč zbog povišene temperature, a to se danas osetilo, pogotovo u prvom setu. Duel je počeo sa tri uzastopna brejka (dva Ivanovićeve), a naša teniserka je u tim trenucima napravila nekoliko nekarakterističnih grešaka.

 Ipak, i pored toga, Ana je uspela da zadrĂ…Âľi brejk prednosti sve do devetog gema kada je neočekivano popustila i OĂ…Âľegovićeva je uspela da izjednači na 5:5.

 Tada je naša teniserka podigla igru na viši nivo, i dobila je osam od narednih devet gemova za ipak sigurnu pobedu.

           
U četvrtom meču duela Srbije i Hrvatske, Teodora Mirčić je izgubila od Ane Vrljić sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5. Žrebom je bilo predvidjeno da se u ovom meču sastanu Jelena Janković i Jelena Kostanić-Tošić, ali su selektori odlučili da uvedu rezervne igračice, s obzirom da je Srbija obezbedila pobedu.

 Meč između Vrljićeve, 243. igračice sa WTA liste, i Mirčićeve, koja je trenutno 274. teniserka sveta, bio je neizvesan, ali je hrvatska teniserka uspela da osvoji sve ključne poene i zasluĂ…Âľeno je pobedila.

 Peti meč, u dublu, takođe je pripao domaćoj selekciji, pošto su Ana Jovanović i Teodora Mirčić zbog povrede Jovanovićeve predale hrvatskom paru Tošić-Kostanić – Vrljić, već u prvom setu kod 4:1 za domaće teniserke.

(b92)
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #32 poslato: 27. april 2008, 23:54:35 »
27. april 2008. | Izvor: B92, Beta
JJ: Korak po korak ka vrhu






Reprezentativka Srbije Jelena Janković izjavila je posle pobede nad Hrvatskom kojom je prvi oput ostvaren plasman u Svetsku B grupu da je ovo "istorijski uspeh" za srpski tenis. "Presrećna sam jer smo prvi put u istoriji ušli u Svetsku grupu. Svako od nas je odradio svoj deo posla i doprineo da se nađemo u eliti", rekla je Jankovićeva i dodala da je konačan cilj osvajanje Kupa federacija.

Sledeću fazu na putu ka Svetskoj A grupi, prema rečima trenutno pete teniserke sveta, Srbija će "proći na isti način kao i dosadašnje etape na tom putu". "Igraćemo meč po meč, ići ćemo korak po korak, da bismo se na jesen 2010. borile za polufinale u A grupi", rekla je Jankovićeva i izrazila nadu da će do tada i ona i Ana Ivanović ostati zdrave kako bi ostvarile najveći cilj i osvojile pehar u Fed kupu.

Srpska teniserka osvrnula se ponovo na meč plej ofa sa Hrvatskom koji je dobijen zahvaljući ključnoj pobedi Ane Jovanović. "Pobeda Ane Jovanović na startu bila je ključna, a trijumf Ane Ivanović je bio odlučujući".

"Očekivao sam pobedu protiv Hrvatica. Istina, nije nam bilo lako kada smo prvog dana saznali da Ana Ivanović neće izaći na teren protiv Jelene Kostanić-Tošić. Na sreću, imala je dostojnu zamenicu u Ani Jovanović koja je uspela da nas iznenadi pobedom", rekao je selektor reprezentacije Srbije Dejan Vraneš.


Vraneš: Čekamo Jelenu Dokić!




Prema rečima Vraneša, naredni korak je put ka vrhu svetskog tenisa, odnosno ulazak u Svetsku A grupu.

"Da bismo ostvarili taj veliki cilj, biće potrebno da stvorimo treću igračicu koja bi po kvalitetu mogla da bude blizu Ane i Jelene",

"Kada budem video žreb, komentarisaću naše šanse", istakao je Vraneš, uz zanimljivu napomenu da bi "ključni treći čovek" u našoj ekipi mogla da bude i Jelena Dokić, nekada četvrta igračica sveta, koja pokušava da se vrati u vrhunski tenis.

"Sa Jelenom Dokić su, kako čujem, več obavljeni razgovori. Bilo bi sjajno kada bi se ona vratila tenisu u velikom stilu" rekao je Vraneš.

Selektor Srbije naglasio je da mu je boravak u Zagrebu bio "izuzetano prijatan", a na pitanja novinara zbog čega su naše teniserke onda imale toliko obezbeđenje, rekao je da je to sastavni deo ovakvih takmičenja.

"To nema veze sa činjenicom da smo igrali u Hrvatskoj. Da smo otišli u bilo koji drugi kutak planete obezbeđenje bi bilo isto i to je normalo s obzirom da imamo dve igračice iz svetskog vrha" objasnio je Vraneš.

Naredne godine reprezentacija Srbije igraće u prvom kolu Svetske B grupe i ukoliko taj duel dobije, steći će pravo da igra u plej ofu za popunu Svetske A grupe.
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #33 poslato: 28. april 2008, 02:40:47 »
SRPSKE TENISERKE U ELITNOJ GRUPI FED KUPA
Ana Ivanović osigurala pobedu protiv Hrvatske
Autor: Blic online - Agencije



Ana Ivanović je danas pobedila Niku Ožegović sa 2:0 (7:5, 6:1) i obezbedila vođstvo od 3:0 i pobedu nad  Hrvatskom. Tako je ženska teniska reprezentacija Srbije ušla u elitnu grupu takmičenja za Federejšn kup.

Druga teniserka sveta se, očigledno pod posledicama viroze sa temperaturom, mučila u prvom setu protiv za 150 mesta slabije rangirane protivnice. Set je trajao čak 57 minuta, Anu nije hteo servis, tako da je Ožegovićeva imala veliki broj brejk šansi. U drugom setu, Ana je "opustila ruku", a Ožegovićevoj je ponestalo samopouzdanja i Hrvatici je pripao samo jedan, peti gem u setu.

Srpske teniserke predale Hrvaticama dubl meč

Hrvatske reprezentativke u dublu Jelena Kostanić-Tošić i Ana Vrljić smanjile su rezultat protiv Srbije na 2:3, u plejofu za popunu Svetske B grupe, pošto im je srpski par Ana Jovanović i Teodora Mirčić predao dubl meč u prvom setu pri vođstvu Hrvatica od 4:1.

Janković: Presrećna sam što smo u Svetskoj grupi

Teniserka Srbije Jelena Janković izjavila je danas da je presrećna što je Fed kup reprezentacija izborila plasman u Svetsku B grupu, u plej ofu koji je održan u Zagrebu.
"Odradili smo posao na najbolji mogući način , kao što smo i očekivali - poveli smo sa 3:0. Mi smo jedna od retkih reprezentacija sa dve teniserke u vrhu i nadam se da ćemo jednog dana osvojiti Fed kup", rekla je Jankovićeva novinarima u Zagrebu i dodala da ekipa ide "korak po korak" i da se nada da bi već 2010. mogla da se nađe u završnici Fed kupa.
"Nadam se da ćemo biti kompletni i u narednom poeriodu, jer u ovom sastavu možemo do vrha. Ne može sada da se prognozira. Imamo dosta turnira, raspored je naporan, dolazi do povreda. Videćemo", rekla je Jankovićeva i naglasila da je zbog Fed kupa promenila pet podloga.
"Pripremam se za turnire u Berlinu i Rimu, ali najvažniji je Rolan Garos. Vredno treniram, gladna sam pobeda i idem ka svom cilju da jednog dana budem prva na svetu", rekla je Jankovićeva i objasnila da bi lakše došla do cilja ako bi osvojila jedan gren slem.


Ana Jovanović junakinja prvog dana

Teniska selekcija Srbije je juče povela sa 2:0 posle prvog dana plej-of duela Svetske B grupe sa Hrvatskom, uprkos tome što Ana Ivanović nije igrala zbog bolesti. Našu najbolje rangiranu teniserku je na fenomenalan način zamemenila Ana Jovanović, koja je pobedila favorita Jelenu Kostanić-Tošić sa 2:0 (6:4, 7:5) u prvom meču, a onda je Jelena Janković ekspresno savladala Niku Ožegović sa 6:1, 6:2.

Jovanovićeva, koja je neočekivano izašla na teren jer je najbolja teniserka Srbije noć pre meča imala temperaturu, odigrala je odličan meč, u prvom setu je napravila tri brejka i bez mnogo problema je povela sa 1:0.
Hrvatica je uzvratila na startu drugog seta i povela je sa 3:0, uz brejk u drugom gemu koji joj je poklonio sudija lošom procenom na duboku loptu Jovanovićeve, koja je, kako je pokazao usporeni snimak, završio na samoj liniji.
Srpska teniserka, koja je 268. na WTA listi, vratila je ravnotežu brejkom u devetom gemu za 5:4. Hrvatica je odmah zatim imala tri set lopte, ali se Ana izvukla iz rezultata 0:40 i nastavila da pre svega pametnom igrom krči put ka velikoj pobedi. Nekoliko lepih poena i odlična taktika nastavili su njen niz do pet vezanih gemova i doneli trijumf od 6:4, 7:5, kao i prvi poen Srbiji u ovom duelu.

"Ova pobeda mi je sigurno najdraža, jer je ostvarena u vrlo bitnom trenutku za reprezentaciju, kada se odlučuje o našem plasmanu u Svetsku grupu. Bila sam spremna i fizički i psihološki za mogućnost da uđem kao eventualna zamena. Ipak, svi smo bili zatečeni sprečenošću Ane da zaigra u prvom duelu. Što se preokreta tiče, umela sam to u dosadašnjoj karijeri da izvedem više puta, bitno je bilo da držim protivnicu na bekhendu", istakla je Jovanović.
Favorit u ovom meču, Jelena Kostanić-Tošić je izjavila da "ne zna šta se dešavalo na terenu u drugom setu".
"Ne mogu da objasnim razloge mog pada u igri ni sebi, ni vama. Jednostavno ne znam šta se dešavalo na terenu", rekla je 152. teniserka sveta.

U drugom meču singla Jelena Janković je rutinski opravdala ulogu favorita pobedom od 6:1, 6:2 nad Nikom Ožegović u meču koji je trajao 66 minuta.
Sve što je Hrvatica uspela da uradi u prvom setu je da na startu pripreti brejkom za 1:1, posle čega je počišćena sa terena sigurnom igrom i brojnim "crtanjima" Jelene Janković po terenu.
Jelenina serija je na kratko zaustavljena u drugom gemu drugog seta, kada je Ožegovićeva po prvi put sačuvala svoj servis. Peta teniserka sveta je povela sa 4:1, a onda je oduzela gas i mirno završila susret iskoristivši četvrtu meč loptu za drugi bod Srbiji.
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #34 poslato: 28. april 2008, 02:43:52 »
„Tim snova” sve bliže eliti

Naše teniserke savladale Hrvatsku u Zagrebu (3:2) i ušle u Svetsku „B” grupu. – Ana Ivanović, čija je pobeda protiv Nike Ožegović odlučila pobednika, smatra da Srbija ima potencijal za trofej
 

Među 16 najboljih na svetu: Jelena Janković, Ana Jovanović, Dejan Vraneš, Teodora Mirčić i Ana Ivanović (Foto TSS)

Da su naše teniserke s pravom dobile nadimak „tim snova” potvrdile su i u Zagrebu, plasiravši se s lakoćom među 16 najboljih reprezentacija na svetu, odnosno u Svetsku „B” grupu Kupa federacije. Posle vođstva od 2:0, koje su prvog dana donele Ana Jovanović i Jelena Janković, naša najbolje plasirana teniserka na svetskoj VTA listi Ana Ivanović je u jučerašnjem prvom meču rešila sve dileme protiv Nike Ožegović – 7:5, 6:1.

Pošto je pobednik bio odlučen, selektori su odlučili da se ne igra meč Jelena Kostanić-Tošić – Jelena Janković, već da šansu za afirmaciju dobiju Anja Vrljić (Hrvatska, 243. na VTA listi) i Teodora Mirčić (Srbija, 274). Pobedila je domaća teniserka – 6:4, 7:5 i smanjila na 3:1,a konačan rezultat Hrvatska – Srbija 2:3, postavljen je u igri dublova, pošto su Ana Jovanović i Teodora Mirčić predale meč Jeleni Kostanić-Tošić i Ani Vrljić, pri vođstvu domaćeg para sa 4:1.

– Presrećna sam što sam pomogla Srbiji da se plasira u Svetsku B grupu – rekla je Ana Ivanović koja zbog bolesti nije igrala prvog dana. – Ovo je timska pobeda i ponosna sam ne sve u našem timu. Nadam se da ćemo uskoro biti i u Svetskoj A grupi i da ćemo su u njoj boriti za trofej Fed kupa.

Uprkos tome što je igrala rovita, drugoplasirana teniserka na VTA listi nije imala većih problema protiv najbolje rangirane hrvatske igračice Nike Ožegović (150. na VTA) koju je u drugoj partiji prvog dana preslišala Jelena Janković (6:1, 6:2). Ivanovićeva je prelomila meč pred kraj prvog seta, kada je protivnici oduzela servis (Ožegovićeva je imala gem loptu za 6:5) a zatim osvojila set. Ožegovićeva je u drugom setu mogla samo da se divi razornim forhendima Ivanovićeve koja je sinonim za taj udarac. Hrvatica je posle meča i priznala da je oduševljena „forhend projektilima Ane Ivanović”.

Ako su se od naše dve najbolje teniserke očekivale sigurne pobede, onda najveće čestitke treba uputiti Ani Jovanović koja je na otvaranju „uskočila” umesto Ane Ivanović i donela početku prednost, savladavši Jelenu Kostanić-Tošić (6:4, 7:5). A sve šanse su bile na strani domaće igračice koja je 152. na VTA listi, što je 106 mesta ispred Jovanovićeve.

Uvek borbena Jelena Janković, s kojom je naša reprezentacija od „nule” krenula ka vrhu, i sada je opravdala očekivanja:

– Presrećna sam jer smo se prvi put u istoriji srpskog tenisa plasirale u Svetsku grupu. Svaka od nas je na svoj način doprinela tome.

---------------------------------------------------------------

S Jelenom Dokić na svetski tron

Selektor srpskog tima Dejan Vraneš je posle susreta sa Hrvatskom izjavio da je očekivao pobedu i da je naredni korak plasman u Svetsku A grupu, ali i da će za najviše ambicije u eliti biti neophodna još jedna vrhunska teniserka iz Anu Ivanović i Jelenu Janković. O tome ko bi mogla da bude ta igračica, on je pomenuo Jelenu Dokić, nekeda četvrtu teniserku sveta:

– Koliko znam, sa Jelenom Dokić su obavljeni razgovori. Bilo bi sjajno kada bi se ona u velikom stilu vratila vrhunskom tenisu.

Politika
[/B]
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #35 poslato: 28. april 2008, 02:46:40 »
Ivanovićeva: Timska pobeda





Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović izjavila je da je presrećna što je doprinela da Srbija uđe među 16 najboljih reprezentacija sveta, posle osvajanja odlučujućeg poena za ulazak u Svetsku B grupu Kupa federacija. Ivanovićeva je savladala Niku Ožegović, sa 2:0, što je bilo dovoljno za ukupnu pobedu Srbije u Zagrebu. "Cela ekipa je doprinela ovom uspehu. Ponosna sam na sve nas. Nadam se da ćemo već dogodine uspeti da uđemo u A grupu", rekla je Ivanovićeva i dodala da je Srbiji po kvalitetu mesto među osam najboljih.

Govoreći o meču protiv Nike Ožegović, Ivanovićeva je istakla da joj je zbog bolesti trebalo malo više vremena da uđe u ritam.

"Trebalo mi je malo više vremena da uđem u ritam. Kako je meč odmicao osećala sam se sve bolje. U prvom setu nikako mi nije polazilo za rukom da nađem pravi tajming za servis i zato je bilo onoliko grešaka." rekla je Ivanovićeva.

Srpska teniserka na kraju je "kritikovala" zagrebačku publiku zbog toga što nije napravila malo vatreniju atmosferu.

"Krivo mi je što atmosfera nije bila malo burnija, kao što je to inače slučaj na ovakvim takmičenjima, jer to dodatno motiviše. Publika je bila izuzetno korektna", rekla je Ivanovićeva.

Hrvatska teniserka Nika Ožegović rekla je da je protiv druge teniserke sveta igrala "sasvim zadovoljavajuće".

"Za razliku od jučerašnjeg duela protiv Jelene Janković, ovim mečom sam mnogo zadovoljnija. Nisam imala šta da izgubim. Imponovalo mi je što igram protiv druge igračice sveta i sada znam šta je vrhunski tenis", rekla je Ožegovićeva.

"Kada je pojačala tempo, Ivanovićeva je pokazala zbog čega je tu gde jeste u svetskom tenisu, a posebno sam oduševljena njenim forhend projektilima", rekla je Ožegović.


(B92)
 

shoninho111

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1137
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #36 poslato: 28. april 2008, 11:46:44 »
naglasavanje timske pobede mi se jako svidja, niko ne zeli da kaze ja sam zasluzna i tako treba nadam se da ce ovo jedinstvo potrajati i za naredne meceve, a definitivno imamo jedan od najacih timova na svetu
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #37 poslato: 28. april 2008, 17:16:33 »
Do 2010. godine - osvojićemo FED kup!





Federejšn kup reprezentacija Srbije namerava da osvoji to takmičenje, rekle su u ponedeljak u Beogradu reprezentativke, dan posle plasmana u Svetsku grupu tog takmičenja.

"Nastavićemo da idemo korak po korak. Jedina smo reprezentacija koja ima dve vrhunske igračice, a cilj nam je da osvojimo Fed kup 2010. godine", rekla je Jelena Janković novinarima u Beogradu, po povratku reprezentacije iz Zagreba.

Srbija je u gostima pobedila Hrvatsku i tako izborila plasman u B grupu FED kupa.

"U ovom takmičenju mnogo utiču i spoljni faktori, kao što su navijači i klupa, što je nešto na šta nismo navikli na turnirima", rekla je najbolje rangirana igračica Srbije Ana Ivanović.

Od mogućih rivala u sledećem duelu, selektor Dejan Vraneš izdvojio je Ukrajinu i Slovačku kao možda najopasnije.

"Tu je, naravno, i Belgija ako bude igrala Žastin Enan, ali ne verujem da će ona ponovo igrati za reprezentaciju. Ukrajina i Slovačka imaju potencijala da izrastu u ozbiljne timove, i to su naši najopasniji protivnici", objasnio je selektor.





"Za Srbiju dajem više nego kad igram za sebe"

Jankovićeva je istakla veliki motiv igranja za reprezentaciju.

"To je velika čast i veliki motiv. Ja se nekada borim i više kad igram za reprezentaciju nego kad igram za sebe. Što se tiče FED kupa, ne zanimaju nas protivnice. Mi idemo i igramo svoju igru sa željom da osvojimo takmičenje 2010", rekla je Jankovićeva.

Prvi meč u Zagrebu dobila je Ana Jovanović, koja je rekla da joj mnogo znači igranje za reprezentaciju i druženje sa vrhunskim teniserkama.

"Mnogo mi znači druženje i sve ovo. Dugo igram tenis, ali nemam mnogo iskustva, pošto sam imala i pauze u karijeri. Među nama u timu nema razlike, dugo se poznajemo", rekla je Jovanovićeva.

(Beta, Foto: MN Press)
 

dudinho

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 347
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #38 poslato: 12. septembar 2008, 16:26:21 »
FED KUP: Srbija domaćin Japankama

                       

U prvom kolu Svetske B grupe Fed kupa, ženska teniska reprezentacija Srbije igraće od 7. do 9. februara iduće godine protiv Japana, odlučeno je žrebom u Madridu.

Izabranice selektora Dejana Vraneša dočekuju izabrani tim Japana u Srbiji, a naknadno će biti odlučeno u kojoj hali će se meč održati.

Srpski tim, kao domaćin, ima pravo da bira podlogu na kojoj će se igrati duel.

Japanke bi trebalo da predvodi Ai Sigijama, njihova najbolja igračica, koja u singlu zauzima 31. mesto na WTA listi, dok je u dublu trenunto rangirana na treću poziciju. U timu Japana najverovatnije će se naći i Akiko Morigami (153. na WTA listi), Rika Fudživara (150), Erika Takao (279) i Ajumi Morita, koja na svetskoj rang listi zauzima 143. poziciju.

U ostalim mečevima Svetske B grupe igraće Belgija - Slovačka, Nemačka - Švajcarska i Ukrajina - Izrael.

Ukoliko savlada Japan, reprezentacija Srbije će 25. i 26. aprila igrati za popunu Svetske A grupe.

Protivnik će joj biti jedne od četiri poražene ekipe iz mečeva prvog kola najelitnijeg takmičenja.

U toj Svetskoj A grupi sastaće se Rusija - Kina, Italija - Francuska, Argentina - SAD i Češka - Španija, a mečevi će biti igrani takođe od 7. do 9. februara naredne godine.

                       
                   
                                        FED KUP: Vraneš rezervisao "Arenu"

 U prvom kolu Svetske B grupe Federejšn kupa, ženska teniska reprezentacija Srbije dočekaće Japanke u Beogradu.

"Zadovoljan sam žrebom, jer ćemo napokon imati priliku da igramo kod kuće. Znali smo pre žreba ko su nam mogući protivnici i dobro je što smo dobili Japan", izjavio je selektor Dejan Vraneš.

Sada je gotovo izvesno da će beogradska "Arena" biti domaćin duela sa Japankama.

"Ne vidim gde bi drugde mogli da igramo i zato sam već sada 99 odsto siguran da će to biti 'Arena".

Selektor Srbije je naveo da poznaje selekciju Japana, koju, prema njegovim rečima, čine iskusne igračice.

"Poznajemo ih dobro, to su starije teniserke koje već dugo godina igraju zajedno. Ne očekujem velika iznenađenja i specijalnu taktiku".

Svi u Srbiji se nadaju da će se u ekipi protiv Japanki naći Jelena Janković i Ana Ivanović.

"Iskreno se nadam da nećemo biti toliko malerozni sa povredama kao ove godine. Nadam se da će devojke biti potpuno spremne za duel sa Japankama", zaključio je Vraneš.

Reprezentacija Srbije će protiv Japana igrati od 7. do 9. februara 2009. godine, a kao domaćin imaće pravo da bira podlogu.

Ukoliko savladaju Japan, srpske teniserke će 25. i 26. aprila igrati za popunu Svetske A grupe.

(Mondo/Beta)
A ja sam morao da odem,fijaker me je cekao,Beograde zbogom mnoge ti stvari nisam rekao...
 

dudinho

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 347
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #39 poslato: 14. septembar 2008, 13:17:18 »
Šou u “Areni“

Odluka je pala: srpske teniserke dočekaće Japan u „Areni“, 7. i 8. februara 2009. godine.
- Sigurno ćemo igrati u „Areni“ i biće tvrda podloga. Ostalo je samo da se utvrde detalji oko brzine podloge - rekao je generalni direktor Teniskog saveza Srbije Dušan Orlandić.
Selektor Dejan Vraneš, kao i naše najbolje teniserke Jelena Janković i Ana Ivanović, srećan je zbog činjenice što će Fed kup tim prvi put igrati u Srbiji.
- Svima nam je velika želja bila da igramo u Beogradu i to smo konačno dočekali. Zato nema veze što je pre meča Australijen open, pa bi selidba u Japan bila bliža. Mnogo je bolje što ćemo biti kod kuće - rekao je Vraneš, koji će predvoditi teniserke u prvom meču Fed kupa, koji se igra na tlu Srbije, pošto je u vreme Jugoslavije domaćin nacionalnom timu uglavnom bio neki od hrvatskih gradova.
Rivalke Ani i Jeleni će biti Sugijama i Morigami.
- Znamo o kakvim igračicama je reč i neće biti nepoznanica i iznenađenja. Optimista sam - kaže Vraneš.

("Vecernje novosti")
A ja sam morao da odem,fijaker me je cekao,Beograde zbogom mnoge ti stvari nisam rekao...
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #40 poslato: 25. januar 2009, 14:18:45 »
Fed Kup: Jelena i Ana protiv Japana





Za Fed kup reprrzentaciju Srbije za meč sa Japanom pozvane su obe najbolje teniserke Srbije, Jelena Jankovič I Ana Ivanovič.


Selektor Federejšn kup reprezentacije Srbije Dejan Vraneš odredio je spisak teniserki za meč protiv Japana, koji se igra u Beogradu početkom februara. U debitantskom meču Srbije u Svetskoj grupi Fed kupa trebalo bi da igraju i Ana Jovanovič i Bojana Jovanovski, objavio je Teniski savez Srbije.

Uz reprezentaciju če tokom priprema i meča biti i 15-godišnja Aleksandra Krunič, velika nada srpskog tenisa.Izmene u timu su moguče, a selektori imaju pravo promene igračica sve do žreba, koji je na programu 6. februara u Beogradu. Tada če biti poznati raspored mečeva i konačni spiskovi reprezentacija.

Meč sa Japanom igra se u beogradskoj Areni 7. i 8. februara. Karte za prvi meč Srbija - Japan u prodaji su od 15. januara na blagajnama Arene i Bilet servisa.


IZVOR: B 92, BETA
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #41 poslato: 25. januar 2009, 16:06:32 »
jel neko ima li jos uvek ulaznica... i gde se preko neta mogu naruciti te ulaznice :D
:slap:
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #42 poslato: 26. januar 2009, 15:43:03 »
JJ: Ne znam da li ču igrati u Fed kupu





Jelena Jankovič je završila učešče na Australijan Openu, ali se ne okreče meču Fed kupa u Beogradu između Srbije i Japana, u prvom kolu Svetske B grupe.

Iako je selektor Dejan Vraneš imenovao prvu igračicu sveta kao prvog člana tima za duel u Beogradskoj areni 7. i 8. februara, Jankovičeva tvrdi da nije sigurno da če na istom i nastupiti.

"Ne mogu ništa da kažem o mom igranju u Fed kup timu Srbije. To če se znati tek za nekoliko dana. Završila sam takmičenje u Melburnu i sada ču napraviti dalji plan i program. U Beograd ču otputovati samo ako budem igrala protiv Japanki. O tome da li ču igrati za Srbiju odlučiče moj tim posle razgovora sa ljudima iz Teniskog saveza Srbije", preneo je "Ĺ˝urnal" Jeleninu izjavu posle poraza u osmini finala.

Početkom godine Jelenina majka Snežana nagovestila je mogučnost da njena čerka propusti duel u Areni protiv selekcije Japana.

"Jelena nikada nije postavljala pitanje igranja u reprezentaciji, ali ovog puta ima mnogo komplikacija za koje se nadam da če TSS uspeti da prevaziđe", otkrila je Snežana Jankovič, koja nije objasnila o kakvim se komplikacijama radi.

"Vrlo su škakljive stvari u pitanju i neki ljudi bi trebalo da budu mnogo realniji u razmišljanjima. Ljudi koji sede u Upravnom odboru TSS trebalo bi da razmišljaju na jedan pravičniji način, da vrednuju igrače onako kako zaslužuju, a ne po svojim simpatijama ili nesimpatijama. Samo to može da bude prepreka da se ikada postavi pitanje Jeleninog igranja u reprezentaciji, jer ona svim srcem želi da bude u njoj. Uvek je davala sve od sebe kada je igrala za Srbiju i ne bih želela da neki ljudi iz Upravnog odbora, koji nisu iz tenisa, utiču na tu Jeleninu ljubav prema reprezentaciji", rekla je tada majka najbolje teniserke Srbije i sveta.

Rešenje pitanja oko čega je došlo do nesuglasica između Jelene i TSS može ležati i u činjenici da je Jankovičevoj u decembru istekao ugovor i da se sada traže novi uslovi. Prema prethodnom dogovoru prva teniserka sveta dobijala je 150.000 evra godišnje.


IZVOR: MONDO
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #43 poslato: 28. januar 2009, 23:44:30 »
AI: Dugo sam èekala debi u Beogradu





Srpska teniserka Ana Ivanoviæ izjavila je da se raduje predstojeæem nastupu za reprezentaciju u meèu Fed kupa sa Japanom u beogradskoj Areni.


Srbija i Japan sastaæe se 7. i 8. februara u prvom kolu Svetske B grupe, a Ivanoviæevoj æe to biti prvi zvanièni meèevi u Beogradu u karijeri, posle egzibicionih meèeva sa Novakom Ðokoviæem 2005. i 2007, kada je igrala u Areni sa ostalim zvezdama srpskog tenisa.

"Atmosfera tokom egzibicije je bila neverovatna i imajuæi u vidu da je Fed kup ozbiljno takmièenje, sigurna sam da æe navijanje biti još bolje u meèu protiv Japana. Dugo vremena sam èekala da zaigram u svom rodnom gradu, pred porodicom, prijateljima i pristalicama i sreæna sam što æe se to i ostvariti. Biæe to zaista poseban dogaðaj ", rekla je Ivanoviæeva.

Za predstojeæi meè sa Japankama selektor Dejan Vraneš prijavio je Jelenu Jankoviæ, Anu Ivanoviæ, Anu Jovanoviæ, Bojanu Jovanovsku, a uz tim æe biti i talentovana 15-godišnjakinja Aleksandra Kruniæ.

"Japan je veoma opasan tim. Jelena i ja nemamo toliko iskustva u igranju Fed kupa, u poreðenju sa ostalim igraèicama na WTA turu. Takoðe, jasno je i da plasman na listi ne igra veliku ulogu u ovom takmièenju. Zato æemo morati da odigramo veoma dobro ako želimo da pobedimo u meèu sa Japanom. Smatram da Srbija zaslužuje da bude u Svetskoj grupi i da se bori za trofej, ali moramo to prvo da dokažemo, naš kvalitet", rekla je Ana Ivanoviæ.


IZVOR: B 92
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
FED Kup
« Odgovor #44 poslato: 30. januar 2009, 14:33:37 »
Ĺ˝ivojinovič: "Puna Arena za pobedu"





Predsednik TSS Slobodan Ĺ˝ivojinovič izrazio je očekivanje da če FED kup reprezentacija, predvođena Jelenom Jankovič i Anom Ivanovič pobediti Japan.


Ĺ˝ivojinovič veruje da če naše najbolje teniserke, uz veliku podršku navijača u Areni, trijumfovati u prvom kolu Svetske B grupe.

"U ovom trenutku organizacija FED kup meča nije jednostavna stvar. Ĺ˝elja nam je da Arena bude puna, jer su devojke to zaslužile. Ako napunimo Arenu, oboričemo rekord FED kupa u poseti i uči u istoriju tenisa", rekao je Ĺ˝ivojinovič.

"Posle toliko godina imamo najbolje igračice na svetu i publika če zaista moči da uživa", nastavio je Ĺ˝ivojinovič.

Prvi čovek TSS dodao je da če igračice Srbije sledečeg ponedeljka imati prvi trening pred duel sa Japankama.

"Devojke u ponedeljak kreču sa prvim treninzima. Još nisu sve stigle, ali očekujemo ih ovih dana", dodao je on.

Selektor Srbije Dejan Vraneš za duel sa Japankama pozvao je Jelenu Jankovič, Anu Ivanovič, Anu Jovanovič i Bojanu Jovanovski. Srbija če protiv Japana debitovati u Svetskoj B grupi.

Predsednik TSS Slobodan Ĺ˝ivojinovič u petak je takođe potpisao i petogodišnji ugovor sa hrvatskom firmom "Concept 90", koja je zadužena za postavljanje podloge u Areni.

"Izuzetno nam je drago i velika nam je čast. Tu je Boba, koji mi je, kao mladom teniseru bio idol. Ovo je i za nas kao firmu velika prilika, jer očekujemo da Srbija u FED kupu i Dejvis kupu napravi velike rezultate", izjavio je direktor fime "Concept 90" Davor Ĺ arin.

Podloga u Areni biče izrađena u ljubičastoj i zelenoj boji, poput one na kojoj se igra turnir u Dohi.

Gradski sekretar za sport Igor Miklja rekao je da Beograd i kroz organizaciju FED kup meč sa Japanom želi pruži podršku srpskom sportu i istakao da malo koji grad može da se pohavli da ima dve vrhunske teniserke, kao što su Jankovičeva i Ivanovičeva.

"Još ranije smo najavili da čemo iz sve snage podržati domači sport, a i na pravi način promovisati Beograd i Srbiju. FED kup je jedno od največih takmičenja ove godine u našem gradu. Takođe, malo koji grad može da se podiči sa dve teniserke u top 5 na svetu", zaključio je Miklja.

Duel selekcija Srbije i Japana igrače se 7. i 8. februara u beogradskoj Areni. U slučaju pobede, Srbija če igrati protiv jedne od poraženih ekipa iz prvog kola Svetske A grupe FED kupa.


IZVOR: B 92, BETA