Autor Tema: Рукометна репрезентација Србије  (Pročitano 75328 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #45 poslato: 8. januar 2009, 17:15:29 »
Cvetkoviæ: "Prvi meè najvažniji"





Rukometna reprezentacija Srbije igra u èetvrtak sa Islandom na turniru u Ivriju koji je priprema za Svetsko prvenstvo u Hrvatskoj.


Meè se igra u 20 èasova, a Srbija se u grupi sa domaæinom Francuskom i Islandom. U grupi B igraju Tunis, Katar i Èeška. Selektor Jovica Cvetkoviæ izjavio je da æe prvi meè na predstojeæem SP biti najvažniji i smatra da sâm plasman u Hrvatsku nije dovoljan i da æe se svi u reprezentaciji potruditi da budu prijatno iznenaðenje.

"Prvi meè je najvažniji, a u svaki æemo da ulazimo kao da je odluèujuæi. Svesni smo da pobeda protiv Egipta obezbeðuje ulazak u drugi krug, ali i da otvara vrata neèemu veæem", rekao je Cvetkoviæ.

Reprezentacija Srbije ima opasne bekove, brz kontru, jak ritam tokom èitavog meèa, ali selektor Cvetkoviæ smatra da još uvek ima dosta mesta za napredak.

"Sve to treba da dignemo na viši nivo. Definitivno, meðutim, treba da popravimo igru u odbrani. Radimo na tome da ona bude èvršæa, raznovrsnija. Teško je da ona bude perfektna za ovih nekoliko dana u Kovilovu, ali je bolja nego što je bila. Posebnu pažnju poklanjamo zoni 3-2-1, sa prelaskom na 3-3. Kao protiv Rusa, što je bilo. Kada je nešto dobro, ne treba da menjamo"

Selektor Srbije smatra da plasman u Hrvatsku nije bio dovoljan i da ekipa želi da postigne znatno više.

"Želimo da na Svetskom prvenstvu prijatno iznenadimo. Velika je stvar što smo se plasirali u Hrvatsku ali to nije nešto èime se zadovoljavamo"

Cvetkoviæ nije želeo da prognozira nastup srpske reprezentacije.

"Mnogi faktori utièu na plasman, ne samo trenutna forma. Postoji velika želja kod svih igraèa da se pruži i više nego što se od njih oèekuje. U ovoj reprezentaciji nema igraèa koji æe da kalkuliše".

Cvetkoviæ je izjavio kako eventualne privatne nesuglasice sa pojedinim igraèima nisu uticale na njegovu selekciju reprezentacije.

"Zvao sam i igraèe sa kojima sam, kao trener u klubu, imao sukobe i sa kojima nisam privatno bio u dobrim odnosima. Mogu da pogrešim u izboru, ali taj izbor je rezultat mog uverenja, a ne želje da se nekome svetim. Zovem one za koje smatram da kao igraèi i ljudi zaslužuju da budu reprezentativci Srbije", zakljuèio je Cvetkoviæ.

Na turnir u Francusku otputovalo je 17 igraèa, a otpali su Tomislav Stojkoviæ, Uroš Mitroviæ, Dobrivoje Markoviæ i Vukašin Rajkoviæ.


IZVOR: B 92, Sport
 

Deki

  • Legenda
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1686
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #46 poslato: 9. januar 2009, 15:47:36 »
RUKOMET: Srbija bolja od Islanda



       Rukometna reprezentacija Srbije uspešno je startovala na meðunarodnom turniru "Trofej Marine 2009" u francuskom gradu Ivriju pobedivši u prvom kolu B grupe selekciju Islanda sa 31:28 (15:13).
   
Najefikasniji u našoj selekciji bili su Iliæ sa šest, Æuruvija sa pet i Nikèeviæ i Vujin sa po èetiri pogotka, dok je u ekipi Islanda Brunjarson postigao šest golova.
   
Narednu utakmicu Srbija igra u subotu protiv lokalne selekcije Ivrija.
   
Uèesnici A grupe su Èeška, Katar i Tunis.
   
Naša reprezentacija uèestvuje na turniru "Trofej Marine 2009" u sklopu priprema za uèešæe na Prvenstvu sveta, od 16. januara do 1. februara u Hrvatskoj.

(Tanjug, foto MN Press)
 

dudinho

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 347
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #47 poslato: 10. januar 2009, 21:41:51 »
RUKOMET: „Orlovi“ prejaki za Ivri

                       

Rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu na turniru „Marina 2009“, koji se održava u francuskom gradu Ivri.

„Orlovi“ su u subotu savladali domaæina, èetvrtoplasirani tim francuskog šampionata - 44:37 (20:18).

Milutin Dragiæeviæ i Marko Vujin postigli su po sedam golova za Srbiju, dok je Mladen Bojnoviæ šest puta bio precizan.

Prethodno, u prvom kolu grupe B, Srbija je bila bolja od Islanda 31:28 (15:13).

Izabranici Jovice Cvetkoviæa æe se za trofej boriti u nedelju od 17 sati sa reprezentacijom Tunisa, koja je prethodno savladala Èešku i Katar.

Uèešæe na turniru “Marina 2009” predstavlja pripremu za predstojeæe Svetsko prvenstvo u Hrvatskoj (16. januar – 1. februar).

(MONDO, foto MN Press)
A ja sam morao da odem,fijaker me je cekao,Beograde zbogom mnoge ti stvari nisam rekao...
 

dudinho

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 347
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #48 poslato: 11. januar 2009, 13:22:54 »
Pripreme rukometaša za SP

             Cvetkoviæ: Svaki meè biæe nam odluèujuæi

         

      Rukometaši Srbije smešteni su u D grupu Svetskog prvenstva, koje u petak poèinje u Hrvatskoj. Pored „orlova“, u novoj poreèkoj dvorani „Žatika“ utakmice æe igrati i Danska, Norveška, Egipat, Brazil i Saudijska Arabija.  
 
Uloga prvog favorita grupe namenjena je Dancima, evropskim prvacima i bronzanima sa poslednjeg Mondijala u Nemaèkoj. Norveška je uvek uèesnik velikih takmièenja, ali nikad nije osvajala medalje, pa se èini da je nova i talentovana Srbija, uz Dance, siguran putnik u drugi krug takmièenja. Èak i domaæini to kažu, napominju da veæina naših igraèa igra u Asobal ligi, da je Marko Æuruvija jedan od najboljih strelaca u Španiji i da su izuzetno opasni Momir Iliæ i Mladen Bojinoviæ, kao i pivot Ratko Nikoliæ. Posle turnira u Francuskoj na kojem su pobedili Island, a sinoæ igrali sa Ivrom, „orlovi“ æe trenirati tri dana u Kovilovu, odakle æe u èetvrtak otputovati na Svetsko prvenstvo. Dan kasnije je sveèano otvaranje, a prvi meè ekipa Jovice Cvetkoviæa igra u subotu s Egiptom.

                                                           
         
– Mi na Svetskom prvenstvu nemamo prostora da kalkulišemo. Igraæemo kao da nam je svaki meè odluèujuæi. U prvoj utakmici s Egiptom igraæemo sa svim raspoloživim snagama. Pobedom u tom meèu, kao i normalnim pobedama u utakmicama sa Brazilom i Saudijskom Arabijom, obezbedili bismo prolaz u drugi krug, što je naš cilj – rekao je selektor Cvetkoviæ.
Egipat æe pokušati da spreèi Norvežane da osvoje treæe mesto u grupi i plasiraju se u naredni krug, ali to im neæe biti lak zadatak. Oni nemaju mnogo iskustva u jakim utakmicama, a veæina igraèa dolazi iz dva najjaèa egipatska kluba, Ahlija i Zamaleka, dok samo dvojica Nakib i Fakarani igraju u Evropi. Brazilci i Saudijska Arabija boriæe se za beg sa poslednjeg mesta D grupe.
Mondijal u Hrvatskoj održaæe se u sedam gradova – Zagrebu (završnica), Varaždinu, Osijeku, Poreèu, Puli, Zadru i Splitu, a prema poslednjim informacijama unapred je prodato preko 80.000 ulaznica.
 
                                       

Maskota gusenica Ruksi


 Maskota Mondijala je gusenica Ruksi, koja je izabrana meðu više od 1.000 pristiglih predloga. Pored prepoznatljivih boja, Ruksi simbolizuje radovanje hrvatske reprezentacije, koja izvodi gusenicu nakon pobede.
 – Siguran sam da niko nije zaboravio ko su Zagi ili Vuèko, te se nadamo kako æe i Ruksi, kao zaštitni znak ovog takmièenja, zaživeti u buduæim generacijama – rekao je Sandi Šola, predsednik HRS.
             
           


blic
A ja sam morao da odem,fijaker me je cekao,Beograde zbogom mnoge ti stvari nisam rekao...
 

Vrsac PFC

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1030
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #49 poslato: 11. januar 2009, 23:29:46 »
Srbija pobednik turnira u Ivriju





Rukometna reprezentacija Srbije osvojila je turnir u francuskom Ivriju.


Srbija je u finalu pobedila selekciju Tunisa rezultatom 38:32 i sa tri pobede osvojila trofej u predgraðu Pariza. Turnir u Ivriju je poslednja provera našeg nacionalnog tima pred poèetak Svetskog prvenstva u Hrvatskoj.

Utakmica je odigrana u fantastiènoj atmosferi pred preko 10.000 gledalaca.

Tokom prvog poluvremena ekipe su se menjale u voðstvu, igrajuæi u serijama. Tunis je maksimalnu prednost od èetiri gola (20:16) imao minut pred kraj prvog poluvremena, ali je Srbija drugi deo otvorila serijom 7-1.

Sve do završnih deset minuta tuniski tim držao je ritam sa našom selekcijom, ali su u finišu rukometaši Srbije iskoristili prednost u rotaciji i izborili pobedu od šest golova razlike.

Selektor Jovica Cvetkoviæ bio je prezadovoljan igrom i pobedom.

"Izuzetno dobra utakmica sa jakim protivnikom. U prvom delu smo imali problema sa odbranom, što se vidi u primljenim golovima kao i sa poentiranjem iz zicera. U drugom smo potpuno promenili sliku, odigrali angažovano 6-0, izdržali visok tempo igre, jer smo znali da Tunis neæe moæi da odigra na tom ritmu. Od 50. minuta je sve bilo kako smo planirali".

Selektor Tunisa Zoran Živkoviæ zadovoljan je otporom tima koji predvodi i optimista povodom perspektive nacionalnog tima svoje zemlje.

"Mislim da je utakmica bila dobra, puna tempa i ritma, gde smo mi parirali do 52. minuta, sve dok smo imali snage. Srbija je dobro rotirala igraèe i time dobila prednost. Teško da nešto više možemo uèiniti i nemamo veliki broj igraèa u rotaciji. Problem je što nemamo ni približno dobre alternative za najbokje igraèe. Ovo je bio maksimum, Srbija je igrala odlièno, imala je ritam kakav je potreban treba i optimista sam što se tièe naše selekcije".

Posle utakmice delegacija je odgledala utakmicu finala Bersi turnira izmeðu Francuske i Rusije (32:20), kao i prvog protivnika na SP reprezentaciju Egipta u utakmici protiv Alžira.

Hala: Bersi. Gledalaca: 10000. Sudije: Oliver Bij i Stefan Pišon (Francuska)

Sedmerci: Srbija 2/1 ; Tunis 3/2; Iskljuèenja: Srbija 10 minuta; Tunis 4 minuta;

Srbija: Pejanoviæ (6 odbrana), Staniæ (14 odbrana, 1 sedmerac), Nikèeviæ 6, Iliæ 6, Bojinoviæ 5(1), Stojanoviæ 3, Kojiæ 1, Vuèkoviæ, Anðelkoviæ, Vujin 3, Toskiæ 7, Æuruvija 1, Dragiæeviæ 3, Šešum 1, Prodanoviæ 2

Tunis: Hedui 5, Tež 7, Tuati 4, Hamed 4, Kraiem 2, Mahmud, Magaje (18 odbrana), M. Ben-Amor, Hadž-Amed, V. Ben-Amor, Busnina 2, Mganem 6, Ajed 2.

Srpski rukometaši vraæaju se u Beograd u ponedeljak, a u Hrvatsku putuju u èetvrtak. Svetski šampionat poèinje u petak, kada se Srbija u Poreèu sastaje sa selekcijom Egipta.

U grupi D nalaze se još timovi Norveške, Danske, Brazila i Saudijske Arabije.

Srpska reprezentacija je na putu do trofeja pobedila Island 31:28 i domaæina turnira Ivri 44:37.

Rukometaši Tunisa, èiji je selektor Zoran Živkoviæ, do finala su stigli posle pobeda nad reprezentacijama Èeške i Katara.


IZVOR: B 92
 

Бишке

  • Super Moderator
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1683
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #50 poslato: 8. februar 2009, 13:53:32 »
                               
                                        RUKOMET: Šešum izbegao smrt u Maðarskoj!
                                              Nedelja, 8. februar 2009. 13:38                                                                                                
       Rukometni reprezentativac Srbije Žarko Šešum zadobio je frakturu jagodiène kosti u nezapamæenom napadu na sportiste, koji se dogodio u jednom baru u Vespremu, na zapadu Maðarske.

Maðarska policija saopštila je da su takoðe napadnuti Šešumovi saigraèi - nažalost, Rumun Marijan Kozma (26) je ubijen, dok je Hrvat Ivan Pešiæ (23) zadobio teške povrede, kada su ih nepoznati napadaèi izboli noževima.

Sva trojica su igrala za lokalni klub MKB Vesprem, višestrukog prvaka države i standardnog uèesnika evropske Lige šampiona.

"Èuli smo se sa Šešumom. Nije u životnoj opasnosti, oèekuje ga operacija na maksiofacijalnoj hirurgiji", izjavio je za RTS generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Božidar Ðurkoviæ.

U meðuvremenu je srpski reprezentativac operisan.

"Šešumovo stanje je stabilno i nalazi se van životne opasnosti", izjavio je direktor bolnice u Vespremu Jeno Raè.

Kozma je uboden nožem u srce, a Pešiæ u leða. Da bi mu lekari spasili život, tokom operacije su morali da mu izvade bubreg.

Prema nezvaniènim informacijama, do tragedije je došlo najlepšim moguæim povodom. Grupa rukometaša Vesprema okupila se da proslavi što je jedan od njih postao otac, a Kozma je navodno isprovocirao napadaèe kada je zaplesao sa devojkom jednog od njih.

Zvanièni sajt Vesprema u nedelju je obojen u crno. U vrhu stranice je slika ubijenog rukometaša i natpis "In memoriam Marijan Kozma 1982-2009", uz informacije o tragiènom dogaðaju i izjave zvaniènika na maðarskom jeziku.

Šešum je roðen 1986. godine u Baèkoj Palanci. Visok je 1,95 metara, igra na poziciji beka, a èlan Vesprema je od 2007. godine.

Igrao je za Srbiju na nedavno održanom Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj.

(Tanjug/MONDO)      
au,jbt...
 

Šilja

  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3737
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #51 poslato: 8. februar 2009, 14:33:06 »
Kakvih sve degena nema...strasno....

Deki

  • Legenda
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1686
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #52 poslato: 9. februar 2009, 16:56:44 »
Šešum: Ne pitajte me ništa, molim vas



       Srpski rukometaš Žarko Šešum, sreæom, preživeo je napad huligana na njega i saigraèe iz Vesprema, ali se i dalje nalazi u stanju šoka, pre svega zbog smrti kolege iz tima, Rumuna Mariana Kozme.

On je tokom tuèe na proslavi u jednom kafiæu na zapadu Maðarske uboden nožem u srce i momentalno je izdahnuo, Hrvat Ivan Pešiæ uboden je u leða i njemu je hitno morao da bude izvaðen bubreg, da bi preživeo dok je Šešum zadobio povrede lica i njemu æe danas biti operisana kost lica.

U izjavi za "Press", Šešum nije bio u stanju mnogo toga da kaže...

"Trenutno dajem izjavu policiji i ne mogu da prièam. Dobro sam, danas æu na operaciju kosti lica. Nemojte da mi zamerite, ali ne mogu da prièam... Strašno je ovo što se desilo... Nemojte ništa da me pitate, molim vas, ne mogu da govorom o tome", bilo je sve što je srpski reprezentativac uspeo da izjavi.

Lekarski tim koji brine o zdravstvenom stanju povreðenog srpskog rukometaša Žarka Šešuma saopštio je u ponedeljak da je njegovo stanje stabilno i da bi igraè Vesprema mogao za dva do tri meseca da se vrati na teren.

Od prvog trenuka posle tragedije, uz Šešuma je bio njegov saigraè iz Vesprema i reprezentacije, Marko Vujin.

"Bolje mu je, spao mu je otok ispod oka i što je najvažnije, oko nije ošteæeno. Mogao je da razgovara sa nama. Roditelji su, naravno, bili uplašeni i zabrinuti dok ga nisu posetili, ali i njima je bilo lakše kada su videli da može da popije èaj i razgovara sa njima. Za dan ili dva, mislim da æe Žarko da bude dobro", rekao je Vujin.

On je onda preprièao scenu koju je zatekao u kafiæu.

"Otišao sam da spavam, a neki od saigraèa nastavili su proslavu u drugom kafiæu. Pozvali su me izmeðu pola tri i tri sata da doðem. Kada sam stigao, Kozma je veæ ležao mrtav jer je dobio dva udarca nožem u srce! To je bio strašan prizor. On je bio visok 211 centimetara i težak 130 kilograma, ali se posle jednog udarca u srce samo srušio! Bio je na mestu mrtav. Kada sam došao veæ je bio potpuno beo, stravièno mi je sve to izgledalo...

Onda je nastavio...

"Mojih drugova nije bilo mnogo, a mogli su svi tragièno da završe te veèeri. Hrvata Pešiæa su napadaèi jurili i zato su stigli da ga ubodu s leða, u bubreg. Moglo je da bude još strašnije. U policiji sam gledao snimak, na kojem se taèno vidi da su napadnuti iz èista mira dok je Kozma plesao sa svojom devojkom, koja je došla iz Rumunije", kaže Vujin.

On je svestan da æe tek shvatiti šta se dogodilo...

"Trebalo bi veèeras (sinoæ, prim. aut.) da doðe porodica Marijana Kozme. Otac, majka i dve sestre. Uh, to æe da bude strašno. Ne smem ni da pomislim. Možda delujem kao da nisam u šoku, ali mene æe tek za koji dan da stigne sve ovo. Prièam normalno, ali ne znam gde sam. Bili smo odlièni drugari, u isto vreme smo došli u klub i bili smo komšije. A Vesprem je miran gradiæ. Ovde veæ 30 godina nije zabeležena nijedna prijava tuèe, niti remeæenja reda i mira. Policajci se hvataju za glavu, ne veruju. Graðani su šokirani, dolaze èitav dan ispred arene da pale sveæe".

U Maðarskoj igra nekoliko srpskih rukometaša, meðu kojima je još jedan reprezentativac Danijel Anðelkoviæ.

"Zabezeknut sam! Nemam reèi kojima bih opisao kako se oseæam. Razgovarao sam sa Šešumom i rekao mi je da mu je povreðena jagodièna kost, koju æe morati da operiše. Oko mu je zatvoreno, a lekari su rekli da je sve u redu posle pregleda. Ali, nismo mnogo prièali, on je u šoku, što je sasvim normalno. Drug mu je umro na rukama! To je nešto strašno. Zar takvom vrhunskom sportisti kao što je Kozma može da se dogodi tako nešto!? Najmanje sam to oèekivao u Maðarskoj, koja je ureðena i mirna zemlja, èlanica Evropske unije. Nismo u Njujorku! Rukomet je izgubio velikog igraèa", rekao je u dahu Anðelkoviæ.

Maðarski premijer Ferenc Ðurèanj je osudio ovaj napad i istakao da su trojica stranaca nosila dres jednog maðarskog tima i proslavljali ime jednog maðarskog grada.

"Jedan srpski, hrvatski i rumunski igraè borili su se za uspeh maðarskog grada Vesprema i bilo im je prirodno da kao takvi, èuvajuæi svoj nacionalni identitet, obogaæuju maðarsku zajednicu. Zbog toga ih poštujem i izražavam im zahvalnost", zakljuèio je Ðurèanj.

(MONDO, foto: Press)
 

dudinho

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 347
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #53 poslato: 13. februar 2009, 15:31:23 »
RUKOMET: Stanojevič i Mitrovič novi "orlovi"

                       

Selektor Srbije Jovica Cvetkovič odredio je 18 rukometaša koji če konkurisati za mečeve sa Bosnom i Hercegovinom, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2010. godine.

U odnosu na igrače koji su bili na spisku za Svetsko prvenstvo u Hrvatskoj, nova lica su bek španskog Oktavija, talentovani Uroš Mitrovič, kao i desno krilo nemačkog Veclara Aleksandar Stanojevič.

Tu je i bek francuskog Nima Milan Æorovič, koji na SP nije išao zbog povrede.

Danijel Anđelkovič sanirao je povredu i biče u timu, a odsutni su Ivan Nikčevič zbog povrede, Milutin Dragičevič zbog nediscipline i Ĺ˝arko Ĺ ešum, koji se oporavlja od napada u Mađarskoj.

Okupljanje ekipe zakazano je za nedelju, 15. mart u beogradskom hotelu M. "Orlovi" če se do 18. marta pripremati u Kovilovu, dan kasnije je na rasporedu meč u Sarajevu, a 22. marta revanš u Nišu.

SPISAK

GOLMANI: Darko Stanič (Koper), Dimitrije Pejanovič (Torevijeha), Dragan Marjanac (PIK Seged).

LEVA KRILA: Dobrivoje Markovič (Sijudad Enkantada), Marko Æuruvija (Teukro).

DESNA KRILA: Nikola Kojič (Celje), Rajko Prodanovič (Antekvera), Aleksandar Stanojevič (Veclar).

BEKOVI: Momir Ilič (Gumersbah), Danijel Anđelkovič (PIK Seged), Nenad Vučkovič (Melsungen), Mladen Bojinovič (Monpelje), Milan Æorovič (Nim), Aleksandar Stojanovič (Koper), Marko Vujin (Vesprem), Uroš Mitrovič (Oktavio).

PIVOTMENI: Ratko Nikolič (Portland San Antonio), Alem Toskič (Celje).

EP 2010. godine biče održano u Austriji.

Srbija posle četiri odigrana kola vodi na tabeli kvalifikacione grupe 2 sa sedam bodova. Cvetkovičevi izabranici slavili su pobede nad Italijom, Farskim Ostrvima i Rusijom, dok su sa Ĺ vajcarskom remizirali u gostima.

Rusija ima šest, BiH pet, Ĺ vajcarska i Italija po tri boda, dok su Farska Ostrva bez bodova.


mondo
A ja sam morao da odem,fijaker me je cekao,Beograde zbogom mnoge ti stvari nisam rekao...
 

john doe

  • Kitmaker
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 595
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #54 poslato: 22. mart 2009, 20:46:36 »
Pobeda 28:23 :clapping:

Momir Ilič :ave:
 

ensooo

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 342
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #55 poslato: 22. mart 2009, 21:12:20 »
jedva je bilo
 

sesta.bg

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 489
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #56 poslato: 22. mart 2009, 21:18:55 »
ave ali ovakvi protivnici treba da se dobijaju sa 10, 15 razlke...!! Ako budu igrali  kao na poslednjem prvenstvu u Hrvatskoj, ne moze im niko nista..!!
 

mario_legenda

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 249
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #57 poslato: 22. mart 2009, 22:00:08 »
cestitke na pobjedi,prilicno zasluzeno,ilica se nije moglo zaustavit
 

BrYaNt

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 843
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #58 poslato: 22. mart 2009, 22:15:47 »
E sad sam dosao sa tekme....Bilo je odlicno...navijanje kao i uvek...NISH PRESTONICA RUKOMETA....
Igra je bila slaba ali pobeda je tu,to je bitno....
Postavicu klipove i slike ako me ne mrzi...
 

Dzeki

  • Rossonero
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 11866
    • Pogledaj profil
Re: Рукометна репрезентација Србије
« Odgovor #59 poslato: 22. april 2009, 14:16:05 »


RUKOMET: Petkovič menja Cvetkoviča?
Sreda, 22. april 2009. 12:44    

Jovica Cvetkovič sve bliže je odlasku sa klupe reprezentacije Srbije. Naime, "kočnica" je novac, jer je selektor tražio pet hiljada evra, a dobio četiri, zbog čega če najverovatnije u junu, po završetku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2010. godine, napustiti nacionalni tim.

Na njegovo mesto mogao bi da dođe Velimir Petkovič, prenosi "Sport".

Banjalučanin, koji več godinama trenira nemački Gepingen, bio je u najužoj konkurenciji za selektora i kada je biran Cvetkovič, pre skoro tri godine.

Uz Petkoviča bi trebalo da radi i pomočnik, a najozbiljniji kandidat za tu funkciju je Igor Butulija, trener Zvezde.

Ukoliko Petkovič ne prihvati ponudu na čelo srpskog tima mogao bi da dođe bivši reprezentativac Vladan Matič, kojem uskoro ističe ugovor sa ekipom PIK Segeda, prošlogodišnjim šampionom Mađarske.

(MONDO)