Autor Tema: Kako igrati online  (Pročitano 60386 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

hule

  • crnobeli
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1969
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Kako igrati online
« poslato: 31. oktobar 2007, 14:14:42 »
Kako igrati online?

Da biste igrali online, morate (naravno) posedovati originalan primerak PES 2008. Online se ne moĂ…Âľe nikako igrati ni u LAN ni sa piratom!
   
   Kada kupite original, u knjiĂ…Âľici "user guide" vam piše kako se registrovati na sajtu Konamija.
   
   
   Nakon što se registrujete, pokrenite PES i u glavnom meniju idite na "network".
   Nakon provere konekcije, unesite vaš serial i šifru i kliknite na submit.
   
   Zatim Vam se pojavljuje novi prozor na kojem birate "user profile", odnosno profil sa kojim Ă…Âľelite da igrate.
MoĂ…Âľete kreirati maximum 3 profila, ali morate znati da ne postoji način da i jedan od njih obrišite, tako da ih pametno raspodelite.
   
   Kada izbirate profil, pred vama se pojavljuje lista od nekoliko servera. (English PC, English PS2, German PC, German PS2...)
   Uđite u koji hoćete, samo gledajte da je za PC.
   
Nakon toga, birajte u koji loby hoćete da uđete. Svaki server ima po 10 "loby-a" i u svaki od njih moĂ…Âľe da uđe maximum 100 igrača.
   
   Potpuno je svejedno u koji hoćete da uđete.
   Kada uđete, pred vama se otvara nekoliko opcija za igranje:
   
   Match Room ~ Kao što samo ime kaĂ…Âľe, ovo su sobe za igranje. MoĂ…Âľete kreirati sopstvenu, a moĂ…Âľete i pogledati i ući u već neku od postojećih. U jednu sobu moĂ…Âľe da uđe maximum 4 igrača.
   Da biste se prijavili za igru, kada uđete u sobu idite na "participate in match".
   Onaj ko prvi izabere tu opciju, postaje host i kreira igru tako što ide na "start match".
   Nakon toga, birate timove, dresove i formaciju kao što je slučaj sa offline reĂ…Âľimom.
   
   Quick Match ~ Samo kliknite na ovo i igra će sama potraĂ…Âľiti da li još neko od igrača čeka na "quick match" i automatski će vas spojiti sa njim.
   Nakon što se poveĂ…Âľete, automatski idete na prozor za biranje klubova.
   
   Competition ~ MoĂ…Âľete da pretpostavite, reč je o turniru. Svaki turnir ima svoju satnicu i svoja pravila. Kada uđete u turnir, birate 3 tima sa kojim ćete igrati (sa svakim po jednu partiju).
 Obratite paĂ…Âľnju na biranje klubova. Svako takmičenje ima naznačeno kolika jačina klubova je dozvoljena (jačina je izraĂ…Âľena u zvezdicama, najjači timovi imaju 5, malo slabiji 4, još slabiji 3...).
 Ukoliko piše da je max 13 zvezdica - znači moĂ…Âľete uzeti 2 tima sa po 5 i jedan tim od 3 zvezdice, ili 3 tima od 4 zvezdice ili neku drugu kombinaciju.  

Koja mi je brzina potrebna?

 Ono što mnoge od vas najviše interesuje je koja brzina vam je potrebna za online igranje.

 Odmah da vam kaĂ…Âľem, da je odgovor veoma sloĂ…Âľen, ali ću probati da vam barem malo pojasnim stvari.
 
 Naime, ne postoji tačno pravilo, tipa treba vam brzina od 256kb/s.
 Osnovno što treba da gledate jeste vaš upload, download je manje bitan!
 
Da li će vam utakmica lepo raditi, zavisi i od vas i od protivnika, kao i od vašeg rastojanja (recimo ako igrate sa nekim iz vašeg grada/drĂ…Âľave, treba vam manja konekcija, odnosno bolje će vam raditi od recimo slučaja ako igrate sa protivnikom iz Irana).
 
 Ono što je bitno, tj ono u šta treba da obratite paĂ…Âľnju prilikom biranja protivnika jesu njegove "crtice", odnosno barovi koji se nalaze pored imena.
 Ukoliko vaš protivnik pored imena ima samo kosu crtu, znači nemate konekciju i ne moĂ…Âľete igrati.
 Ako ima jednu uspravnu crtu, znači moĂ…Âľete igrati, ali će postojati lag.
 Ako ima dve ili tri crte, znači da će vam raditi lepo ili će postojati veoma mali lag.
 
 Ove crtice nisu "konstantne" i ne mora da znači da ako ja kod hooleta vidim 2 crte, da će on i za zexima imati 2 crte.
 To sve zavisi od vaše a i njegove konekcije.
 
 Još jedna stvar je bitna.
 Jedno poluvreme u utakmici ste vi host, a jedno vaš protivnik.
Onaj igrač koji je host, nikada i ni u kojem slučaju nema lag, tako da će recimo ako ste vi host, vama raditi lepo, a protivniku će brzina zavisiti od vaše međusobne konekcije.


www.pes-serbia.net
 

Pro_Evolution_Montenegro

  • Srbin
  • Top player
  • ****
  • Poruke: 469
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #1 poslato: 3. novembar 2007, 11:20:00 »
Bravo hoole! :) Ljudi sad ste vidjeli sta sve treba,da ne bude kasnije spama itd ;)
 

severac

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 37
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #2 poslato: 3. novembar 2007, 21:54:33 »
ajde sad da malo pojasnimo dali ce biti dovoljna brzina adsl 512/64 (ovo nije tako lose  za pes6)posto sam nesto procito da je minimum sto se tice upload_/192 pa me zanima dali se nesto u medjuvremenu izdesavalo po tom strogom kriterijumu 192
 

stole

  • Vrsac
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #3 poslato: 3. novembar 2007, 22:08:01 »
Citat: severac;255614
ajde sad da malo pojasnimo dali ce biti dovoljna brzina adsl 512/64 (ovo nije tako lose  za pes6)posto sam nesto procito da je minimum sto se tice upload_/192 pa me zanima dali se nesto u medjuvremenu izdesavalo po tom strogom kriterijumu 192

Na sto mesta razlicitih si mogao da procitas da je minimum 128 za svaki pes:whistling:
 

markoifejs

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
pes2008 igranje preko interneta
« Odgovor #4 poslato: 10. novembar 2007, 18:39:07 »
imam orginal igru i nemogu nisakim da igram preko interneta,odradio sam sve kako pise u uputstvu na vasem sajtu osim sto mi nije ponudio servere posle izrade user profila.ulazio sam i u match room i u quick match i nista nevredi.ako neko moze da objasni sta treba da radim da bih igrao
 

Mikri

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1690
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #5 poslato: 10. novembar 2007, 18:40:33 »
Sta tacno pise?
 

markoifejs

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #6 poslato: 10. novembar 2007, 20:10:50 »
Citat: Mikri;258210
Sta tacno pise?


pise tacno:an eror has occured,could not access
 

Mikri

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1690
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #7 poslato: 10. novembar 2007, 20:27:49 »
Nisi lepo upisao sifru ili serial!
 

markoifejs

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #8 poslato: 10. novembar 2007, 21:25:57 »
Citat: Mikri;258267
Nisi lepo upisao sifru ili serial!


provalio sam.treba onemogćiti sve veze osim adsl i onda radi
 

Mikri

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1690
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #9 poslato: 10. novembar 2007, 21:45:34 »
Aaaaa....ti pricas za pes2008!
 

Misko

  • PES 2017
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3337
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #10 poslato: 10. novembar 2007, 22:49:32 »
Citat: markoifejs;258282
provalio sam.treba onemogćiti sve veze osim adsl i onda radi

Da rekao je stole vec u jednoj temi :

Citat
Fora je u tome sto moraju sve ostale konekcije da ti budu disable kao na slici, samo da ti je ukljucena ta s kojom se logujes na internet.

 

markoifejs

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #11 poslato: 11. novembar 2007, 01:32:01 »
Citat: MISKO;258303
Da rekao je stole vec u jednoj temi :


hvala ti
 

markoifejs

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
pes2008 igranje preko interneta
« Odgovor #12 poslato: 11. novembar 2007, 01:57:26 »
PES2008:dali postoji mogucnost da ja i drugar igramo sa dva dĂ…Âľojstika u istom timu protiv nekog drugog putem interneta.ako postoji mogućnost neka neko objasni kako pošto sam probao sve i nemoĂ…Âľe.
 

stole

  • Vrsac
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #13 poslato: 11. novembar 2007, 08:54:32 »
Citat: markoifejs;258363
PES2008:dali postoji mogucnost da ja i drugar igramo sa dva dĂ…Âľojstika u istom timu protiv nekog drugog putem interneta.ako postoji mogućnost neka neko objasni kako pošto sam probao sve i nemoĂ…Âľe.

Online moze samo 1 na 1
 

markoifejs

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Kako igrati online
« Odgovor #14 poslato: 11. novembar 2007, 12:45:32 »
Citat: stole;258375
Online moze samo 1 na 1

u redu.hvala ti.