Autor Tema: Procesori i kuleri  (Pročitano 70011 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

ПЛЕЈБоЈ

  • Cléo
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2062
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #60 poslato: 3. decembar 2009, 23:18:05 »
Da imam pare uzeo bi Q9550 :F

Salim se nije mi potreban, za sta ja koristim racunar, meni je trebao najjaci C2D, i uzo sam ga 6mb kesha i 4.0Ghz, igre su gladhe Hz-a

Odlican samo malo skup, ali nikako sa q6600 na q9550...to je bacanje para.

Sa q6600 bi prelazio samo na i7 i ni nasta drugo.
"Moj novi komp ima graficku od 1350mb odnosno 1.3gb. Nisam za djabe davao 400e i to za polovan komp! Inace marke je Intel! "
 

Stevan

  • Stevan
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2634
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #61 poslato: 7. decembar 2009, 11:11:40 »
dao bih oko 60 evra za novi procesor,trenutno imam amd athlon 4000+ dual core 2,1GHz,da li se isplati i jel imate neku preporuku koji je najbolji za te pare
Vod Kanockers
 

maremas

  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10159
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #62 poslato: 7. decembar 2009, 11:21:44 »
Intel razvio čip sa 48 integrisanih jezgara                                                    
                                                                                                           Tehnologija                                                                         -                                                                                                  Kompjuteri                                                                 |             Srbijanet        |          06 decembar 2009              
           


Kompanija Intel proizvela je eksperimentalni silikonski čip sa čak 48 integrisanih jezgara, što je do sada najveći borj, koji će prema najvama iz te kompanije potpuno promeniti način na koji se prave računari.

Novi čip poseduje 10 do 20 puta veći kapacitet procesuiranja u odnosu na danas najpoznatije "Intel kor" procesore, troši energije koliko dve standardne kućne sijalice, a procesori postaju toliko "pametni" da će omogućiti računarima nov nivo interakcije sa ljudima, tvrde stručnjaci te kompanije.
   
Oni ukazuju da su mogućnosti koje pruža rad sa toliko jezgara  neverovatne, tako bi budući laptop računari mogli imati "vid" na isti način na koji ljudi vide objekte i pokret onako kako se on i dešava, sa visokim stepenom tačnosti. To će korisniku omogućiti virtuelni čas plesa sa računarom, ili on-line šoping, uz korišćenje 3D kamere i ekrana na kome može da se ogleda kao u ogledalu, dok je obučen u onu odeću za koju je zainteresovan da je kupi i da vidi kako bi mu stajala.            

Taj tip interkacije mogao bi eliminisati potrebu za tastaturom, daljinskim upravljačem ili džojstikom za igranje. Neki naučnici smatraju da će računari moći da razumeju moždane talase pa bi jednostavno razmišljanje o komandi, kao što je diktiranje reči, bilo izvršeno bez izgovaranja.

Naučnici iz "Intel Laboratorija" nazvali su  procesor "cloud kompjuterom na jednom čipu" jer podseća na organizaciju data centara koji se koriste da bi se formirao "cloud" objekat na internetu, što omogućuje servise poput onl-line bankarstva, društvenih mreža ili on-line prodavnica koje koriste milioni korisnika.

Dugoročni cilj istraživanja je omogućavanje neverovatnih novih  odlika budućih računara, što će sobom doneti sasvim nove softverske aplikacije i drugačiji interfejs, a "Intel" planira da uposli i industrijske i akademske ustanove naredne godine, da im podeli 100 ili više eksperimentalnih čipova za direktna istraživanja sa ciljem da  razviju novih softvere i modele programiranja.
 

ПЛЕЈБоЈ

  • Cléo
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2062
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #63 poslato: 7. decembar 2009, 17:02:40 »
Citat: stevann;583373
dao bih oko 60 evra za novi procesor,trenutno imam amd athlon 4000+ dual core 2,1GHz,da li se isplati i jel imate neku preporuku koji je najbolji za te pare

tapnesh tvoj za 20e i dash tih 60e i za tu kintu pazarish AMD Phenom II X2 550 3.1GHz AM3 Black Edition - on je 80e nov

a ako si mislio do 60e onda uzmi CPU sto ima maremas, odlican je: AMD Athlon 64 X2 7850 2.8GHz L3 2MB Black Edition on je 53e nov

Isplati se osetices razliku, posebno sa ovim Phenom-om

Poz

P.S. Ti CPU-ovi sa 48 jezgara ce zaziveti 2048
"Moj novi komp ima graficku od 1350mb odnosno 1.3gb. Nisam za djabe davao 400e i to za polovan komp! Inace marke je Intel! "
 

sharlin

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 477
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #64 poslato: 7. decembar 2009, 18:17:00 »
слажем се са плејем за фенома,ја га имам,одлично ради пос'о.
 

Stevan

  • Stevan
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2634
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #65 poslato: 18. decembar 2009, 20:52:34 »
pley,poslusao sam onaj tvoj savet za 5770 karticu,pominjao si je u temi za kartice,utopio sam ovu moju novu 9600 gt,dodao jos kintu i uzeo msi r5770 pm2d1g 1gbddr5 directX 11 DisplayPort+HDMI sa ono avionce na kutiju,kartica je boli glava,nego sad me zanimaju procesori,hvala vam za ove predloge gore,ali ploca koju ja imam MSI SAM2 K9N NEO-F nF 520 kazu da podrzava amd athlon dual do 6000+ valjda,i da u odnosu na moj koji trenutno imam 4000+ necu nesto mnogo da osetim razliku,e sad,da li mi se isplati da uzimam ono sto maximum podrzava moja ploca ili je bolje da sacekam pa uzmem novu plocu sa nekim jacim procesorom,koji bi naravno izvukao maksimum iz ove grafe
Vod Kanockers
 

nataeos

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4203
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #66 poslato: 18. januar 2010, 12:18:43 »
Koji je dobar kuler za CPU  i7 920

hvala unapred za vase savete
Niko kao oni nije potpomogao da srpstvo danas izgleda tako mizerno, očajno i bolno, da je srpska sadašnjica bez svetlosti i u jednoj velikoj zloslutnoj tišini.
 

ПЛЕЈБоЈ

  • Cléo
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2062
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #67 poslato: 18. januar 2010, 18:56:32 »
Ima ih puno dobrih daj bar neku okvirnu cenu?
"Moj novi komp ima graficku od 1350mb odnosno 1.3gb. Nisam za djabe davao 400e i to za polovan komp! Inace marke je Intel! "
 

nataeos

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4203
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #68 poslato: 18. januar 2010, 21:01:59 »
50 do 80€

thx
Niko kao oni nije potpomogao da srpstvo danas izgleda tako mizerno, očajno i bolno, da je srpska sadašnjica bez svetlosti i u jednoj velikoj zloslutnoj tišini.
 

ПЛЕЈБоЈ

  • Cléo
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2062
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #69 poslato: 18. januar 2010, 22:37:01 »
Uzmi neku zverku tipa:
COOLER MASTER V8


i nasviraj taj i7 bar na 3.8 ako moze i 4.0
"Moj novi komp ima graficku od 1350mb odnosno 1.3gb. Nisam za djabe davao 400e i to za polovan komp! Inace marke je Intel! "
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: nataeos

ПЛЕЈБоЈ

  • Cléo
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2062
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #70 poslato: 3. februar 2010, 20:41:26 »
@FX ja na kraju menjao moj E8400 za Q6700 : ) glava za glavu

3.4GHz ide na 1,43V

Ispolirao sam i kuler i njega...32c idle 58C ne prelazi u load-u, lepa spravica i stvarno je mocna

Polirana Vedetta2
http://img706.imageshack.us/img706/1677/vedetta2lapped.jpg

Poliran Q6700

http://img15.imageshack.us/img15/6444/q6700lapped.jpg

Pasta OCZ- Freez
"Moj novi komp ima graficku od 1350mb odnosno 1.3gb. Nisam za djabe davao 400e i to za polovan komp! Inace marke je Intel! "
 

samo-partizan

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 265
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #71 poslato: 3. februar 2010, 21:47:11 »
Koji kuler da kupim za Procesor AMD Phenom II X2 545 3.0GHz i ventilator za kuciste BLUEBERRY CN-872BK 500W.
 

maremas

  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10159
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #72 poslato: 16. jul 2010, 14:42:50 »

Evo  kako prebrodjavam ove vruce dane :D


Edit:
Neiskustvo, tek kad sam izbacio taj mali ventilator napolje(da ne duva tako direktno) osetio sam poboljsanje, stavio ga pod uglom, tera topli vazduh iza i sad mi je sa 5600rpm(culo se ko helikopter) palo na ispod 3800rpm na raspalom box kuleru.
« Poslednja izmena: 16. jul 2010, 19:04:33 od strane maremas »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ПЛЕЈБоЈ, ЦЗВ, Šilja

Mare_93

  • Majstor
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1146
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #73 poslato: 23. jul 2010, 10:05:19 »
Jel zna neko koji da kupim kuler za procesor,neki najobicniji ne treba mi za overklokavnje,samo za igrice koristim komp,imam intel E5200,bitno mi samo da se ne cuje mnogo i da nije neka ogromna cena
 

ПЛЕЈБоЈ

  • Cléo
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2062
    • Pogledaj profil
Re: Procesori i kuleri
« Odgovor #74 poslato: 23. jul 2010, 14:38:33 »
Uzmi CM Hyper TX3 oko 1600din je tih je i sasvim solidno hladi
"Moj novi komp ima graficku od 1350mb odnosno 1.3gb. Nisam za djabe davao 400e i to za polovan komp! Inace marke je Intel! "
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mare_93