Autor Tema: PSML - bilo je to...  (Pročitano 2179 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
PSML - bilo je to...
« poslato: 21. januar 2021, 11:14:43 »
... u nekoj zemlji seljaka na brdovitom balkanu!

Razmišljao sam dugo na koji način da započnem ovaj post, obaveštenje ili kako god ovo da klasifikujemo. Nije ni podela, nije ni kraj puta, nije ni rastanak. Ovo je neki novi korak koji pravimo. Ovaj post ima za cilj da približi moju viziju daljeg razvoja ove lige i ove zajednice. Pa krenuću redom...

PSML - članovi zajednice, učesnici lige

U stilu maratonaca, žao mi je što ste moji a ne deca mog najvećeg neprijatelja. Neke od momaka koji igraju ovu ligu poznajem i duže od 10 godina. Generalno svašta nešto smo prošli do sad. Ne mogu da kažem da je sve crno ili belo, nikada nisam bio ubeđenja da se ova zajednica zasniva samo na pravilima, izveštajima, atraktivnosti, različitosti u odnosu na druge zajednice ili lige. Ova zajednica se zasniva na drugačijem pristupu u odnosu na druge zajednice. Ovde su dobrodošli svi, nikome nismo zatvorili vrata pred nosom, nikoga nismo oterali a da mu nismo pružili šansu, svakom je data prilika da se pokaže i dokaže. Neko je to prihvatio oberučke, neko je iskoristio priliku a bilo je i situacija gde se ta pružena prilika zloupotrebljavala ili jednostavno se nije iskoristila. Sa svima sam pokušao da imam normalnu komunikaciju do momenta dokle je suprotna strana želela takvu komunikaciju. Kada se ta želja izgubila ili se negde u međuvremenu pokazalo da nije ni postojala, tako sam se trudio da moj stav ne bude promenjen, da se takve osobe ne okarakterišu kao nepoželjne, već sam se trudio da obuzdam svoju sujetu i svoj ego i da zadržim određeni nivo u komunikaciji sa svima. Celog života sam mišljenja da je najlakše nekog oterati u tri lepe, da se prekine svaki vid komunikacije, da se držim tvrdoglavo nekih stavova koji su suprotni tuđem mišljenju i da kažem moje je, ne dam i tačka. Lakše jeste, ispravno nije. Smatrao sam da sam na toj poziciji na kojoj jesam i da ona sa sobom nosi određenu težinu, odgovornost i da sa njom moram dati neki primer drugima. Da li sam uvek uspevao u tome, naravno da nisam. Svi imamo svoj prag tolerancije, svi imamo svoju liniju koju kad neko pređe jednostavno se teško obuzdamo da ne odgovorimo na prozivke, prebacivanja i slično. Svi grešimo jer smo ljudi od krvi i mesa, grešio sam i ja ali sam uvek stajao na raspolaganju svakom za svaki vid normalne prepiske i komunikacije. Ko je imao iskrenu želju da na taj način komunicira uvek smo pričali normalno. Problem je što je bilo a ima ih i dalje suviše malicioznih komentara, kojima se hranila određena sujeta i ego, ne bi li se destabilizovala liga u bilo kom smislu. Ja garantujem da bi svi mi mogli da se družimo uživo, da je većina ljudi drugačija uživo nego ovde u ovom virtuelnom svetu. Znam da su drugačije okolnosti, da smo tu negde blizu jedni drugima, sedeli i na klopi, piću... ovde u virtuelnom svetu verovatno se alterego budi pa ispoljavamo drugačije neke stvari.

PlayPes Menadžer lige, šta i kako dalje?

Bilo kako bilo, ova odluka je doneta isključivo iz jednog ugla i to je iz ugla zajednice a ne iz mog ličnog ugla. Da sam ovu odlukudoneo isključivo iz mog ugla i onako kako ja mislim da je najbolje za mene, verujte mi da bi bila drugačija od ove koju donosim i koja će biti konačna. Ono što svi misle a niko ne želi da napiše (ili napišu meni na privatnoj poruci pa posle javno pišu drugo), jeste da bi svi više voleli podelu gde se postojeća liga deli na dva jednaka dela.  Ovde su izuzetci Lutkica i Spuzi (još par ljudi, imena poznata redakciji) koji su javno od početka do kraja pisali javno i stajali iza toga što su napisali. Ni jednog momenta nisu menjali svoja mišljenja ili pisali i pritiskali mene na privatnim prepiskama za takvu vrstu podele a posle se javno deklarisali drugačije. Ono što je meni najviše zasmetalo je što se ponovo u nečijim prepiskama provlače priče, Miha je nacionalista, Miha mrzi sve koji nisu Srbi, Miha mrzi sve koji nisu pravoslavci. Sve možete da napišete ovde o meni, apsolutno sve ali za ovo apsolutno nemate nikakvih osnova. Ako se neko trudio od početka ovih liga, što kroz menadžer, što kroz klasik lige, onda sam ja bio taj koji se trudio da održi stabilnost u ligi i da se izbegnu uvek rasprave i svađe na nacionalnoj ili verskoj osnovi. Ne delim ljude na taj način, več samo da li su normalni ili ne.

PSML liga nastavlja da funkcioniše u sistemu kao i do sada. Jedina razlika je što će se nekoliko menadžera iz PSML prebaciti u PPML, odnosno novu ligu. Nova liga ne treba da bude opterećena starim problemima. Novi menadžeri ne trebaju da ulaze u stari sistem u kome je manje više sve zauzeto ili predodređeno. Oni moraju da imaju svoj mir da naprave svoju mini zajednicu koja će trajati godinama. Ubacivanjem ljudi u postojeći sistem, ovaj konkretni sistem je lakše za organizovati i postaviti na svoje noge ali po mom mišljenju jednostavno nije ispravnije. Zbog toga sam doneo odluku da PPML ligu čine isključivo samo novi menadžeri a da se PPML liga popuni sa nekoliko ljudi iz PSML lige, koji će preći i sastaviti svoje nove timove uz određene benefite o kojima sam pisao u drugim temama.

Ko prelazi?

Pored mene preći će ljudi koji su se prijavili odmah u startu da žele da pređu u novu ligu pod uslovima koje sam napisao. Svakako ću obaviti razgovor sa njima još jednom, da proverim da li su se kojim slučajem predomislili. Spisak prijavljenih je sledeći:

1. Mihajlodc
2. Chawic
3. Redned
4. GoranTz
5. Sneg Veje
6. Grobare
7. Dendžamin
8. Nick poznat redakciji :D Nakon dodatnog razgovora biće objavljeno

Sada da objasnim i zbog čega sam u jednom momentu krenuo da razmišljam o drugoj opciji za podelu. Kada smo objavljivali spiskove menadžera koji su spremni za prelazak u drugu ligu, u dva dana smo došli u situaciju da sa 8 imena koja su se prijavila za prelazak, mi imamo 19 prijavljenih ljudi. Nakon dodatnih par dana došli smo do spiska od 25 ljudi. U tih 25 ljudi bilo je dosta nosioca samog PSML po kvalitetu igre. Zbog toga sam krenuo da razmišljam i o drugoj opciji. Nakon dosta razmišljanja, uvideo sam koje su prednosti jednog odnosno drugog sistema, koliko će destabilizovani sistemi biti i koje su opasnosti od daljeg gašenja liga. Ni u jednom momentu gašenje lige nije bilo opcija, niti je odstranjivanje bilo kog iz lige bila opcija. Ni u jednom momentu nisam bio ucenjen odustajanjem nekog menadžera od lige. U smislu niko mi nije pretio da će da napusti ligu ukoliko podelu na uradim na jedan ili drugi način. Svi imamo izbor, ko bude želeo da napusti ligu, od mene će dobiti samo pitanje da li je siguran i ako je odlučio da mu se zahvalim na svemu što je uradio za ovu ligu. Generalno dobro poznajem ljude, sa nekim sam pričao, izneli su mi svoje zabrinutosti i zbog čega su umorni od same lige, da im je jednostavno lakše da odustanu nego da se muče dalje. Neki problemi su rešivi, neki nisu, na neke možemo da utičemo a na neke ne. Ako momci odluče da odu, nećemo nikog sprečavati u toj nameri, niti imamo moć bilo kog da sprečimo da ode. Sa naše strane kao što rekoh, popričećemo, zamolićemo ali nešto više od toga nećemo raditi.

Vođenje lige!

Ja kao neko ko organizuje sve ovo godinama, prelazim u novu ligu, odričem se većeg dela svog tima, izgađenog u poslednjih 5 godina. To ne znači da se neću baviti daljim razvojem PSML lige, ne znači da me boli uvo šta će se dalje dešavati. Znači da će moj fokus biti više usmeren ka PPML, ka daljem širenju zajednice. Da bih to odradio, posao moram da delegiram na neke druge ljude koji će dalje voditi PSML. Ljude koje delegiram imaće apsolutnu slobodu i ja se neću mešati u odluke koje donose u svakodnevnim obavezama pri vođenju same lige. Ukoliko budem video da PSML liga ide u pogrešnom smeru, gde se sistem pretvara u haotično stanje sa previše nemira onda ću se umešati i promeniti ljude koji vode ligu ali pre nego donesem odluku da promenim ljude koji vode ligu, isto se lako može desiti da je problem do druge strane a ne one koja vodi ligu. Tako da može se desiti i izbacivanje pojedinih članova iz lige kako bi se došlo do normalnog stanja. PSML i PPML moraju imati iste pravilnike uz određene razlike koje će biti više u sistemu takmičenja (sastav divizija i slično) ali osnovna pravila moraju biti ista. Neće moći da se desi da jedno pravilo važi u jednoj a u drugoj drugo pravilo. Jednostano obe menadžer lige se igraju na PlayPes forumu i tu razlika ne sme biti. Finanijski sistem će biti promenjen i konkretne promene će biti objavljene u narednim danima pred početak sezone 24. Sam novi finansijski sistem bi trebalo da počne aktivno sa radom od sezone 25.

Lutkica aka VD Direktor

Na stranu u kakvim smo mi odnosima, na stranu u kakvim je odnosima sa drugim članovima lige. Ivan je najbolji izbor da vodi dalje ovu ligu i vrši sve dužnosti koje jedan direktor lige treba da ima. Najposvećeniji je tome, njegova želja za daljim napretkom lige ni u jednom momentu ne može da se ospori. Godinama unazad se menjao, preuzimao odgovornost u momentima kada su drugi bežali od iste, menjao me kada sam ja bio u privatnim problemima i u momentima kada nisam imao ni gram snage da se borim sa onim što ova liga donosi. Ivan će imati apsolutno kompletnu slobodu da donosi odluke sa UO koji on bude formirao. On će voditi PSML, ja ću voditi PPML. Zajedno radimo na daljem unapređivanju samog sistema i bože zdravlja u nekom momentu da proširimo menadžer ligu i na treću nezavisnu ligu sledeće godine. Verujem da je svestan odgovornosti, verujem da je više nego spreman da preuzme ovu ulogu i da radi u dobrobiti same lige. Od ostalih menadžera jedino što očekujem i urgiram na sve da mu maksimalno izađu u susret, da mu pomognu da vodi ligu, da mu se ne otežava bez potrebe posao koji je pred njim. Za one koji nisu u najboljim odnosima sa njim, probajte da pričate, da zakopate ratne sekire a ako već ne želite ne otežavajte bez potrebe posao, jer nije lak. Puno, puno sreće u vođenju lige a ja sam uvek tu da pomognem maksimalno koliko je u mojoj moći naravno.

Poruka za sve ostale, ako vam nešto smeta, ako smatrate da se en radi nešto kako treba, probajte da pričate svi zajedno a ne da se odmah meni žalite. Nije mi problem da se ja umešam u priču ali kao što sam naveo već, neću se mešati u odluke koje se donose sve do momenta dok ne vidim da liga ide u potpuno suprotnom smeru od željenog. Do sada ni jednu jedino odluku koju je donela većina ljudi na UO nisam preinačio i poništio, u bilo kom sastavu UO-a pa mi nije u interesu da to menjam i dalje. Ljudi se uče na svojim greškama, treba im dati priliku da se dokažu kroz rad a greške kojih će sigurno biti, treba učiti iz njih da se ne ponove.

a sada ono što vas sve najviše zanima i realno deo koji većina čeka jer iako ih zanima budučnost lige, najvažnije je kako do igrača, kako svoj tim da se unapredi. Pa da krenemo. Timovi koji prelaze u novu ligu, biće rasformirani i igrači će biti slobodni agenti da ih možete dovesti. Kada će isti biti rasformirani to će isključivo zavisiti od odluke novog UO lige. Da li će postojati neki određeni sistem po kome će se igrači otpuštati ili nešto treće, obavestiće vas novi UO lige. Tako da to je u potpunosti na novom rukovodstvu da odluči. Naravno možemo da se posavetujemo ali svakako biće samostalna odluka novih ljudi.

Što se tiče nas koji odlazimo iz lige, mi se borimo za svoje benefite pri prelasku u novu ligu iskoristimo maksimalno. Sa te strane ne može niko da nam zabrani na koji način ćemo igrače iz svog tima prodavati i na koji način ćemo mi odlučivati o transferima. Možda ćemo menjati nekog igrača kog ćemo da povedemo u novu ligu, možda će to biti deo nekog trojnog transfera, možda vraćamo igrače koji su na pozajmicama. Sa te strane apsolutno je pravo svakog menadžera da odluči pod kojim uslovima želi da proda nekog igrača iz svoje ekipe. Odlaskom 8 timova, oslobađa se oko 200 igrača od kojih je većina ispod proseka za trenutne standarde ove lige. Histerija koja se stvorila u jednom momentu oko podele timova i ko će kome da proda igrača je dovela do toga da se predstavila situacija kao da prodajemo 200 velemajtora fudbalske igre, sa takvim ocenama na kojima može da pozavide Ronaldo i Mesi lično. Realnost je sušta suprotnost. Top igrači sa ocenam koji su problem jesu: Kevin De Bruyne, Aubameyang, Kroos, Salah, Ter Stegen i Kante. Ostali igrači su manje više dostupni svima jer će biti u sistemu da ih možemo prebaciti u nove timove. Ako ih možemo prebaciti to znači da će ostati u našem timu kada se bude prelazilo a samim tim će biti dostupni svima za dovođenje. To su igrači sa OVR 86 i niže. Druga stvar koja se spomenula jeste da ćemo mi to sve da rasprodamo drugarima. Jedno pitanje a gde će ti drugari da stave sve te igrače, ko će da plaća poreze za njih itd? Dakle nema potrebe za histerijom koja se stvara. Treća stvar, dokle se reklamiraju igrači traže se cifre od 200 miliona za poluigrače i polutalente. Sada želite da upravljate time kako ćemo mi da radimo sa našim timom i igračima. Sada bi da odlučujete o tome kako će da se prodaje i šta da se poništava i odobrava. Malko je licemerno sve to. Svako ima svoju matematiku, svako ima svoje viđenje kako treba da radi i kako će na kraju da odradi. Godinama unazad svima je pružena prilika da se prijave id a vode ligu. Ovakvo selektivno mešanje u određene stvari nije na mestu.

Sve u svemu, da ne dužim dalje. Podela je takva kakva je. Znam da se nekima neće svideti, nekima hoće. Isključivo sam je doneo iz ugla zajednice i daljeg razvijanja iste. Novi menadžeri zaslužuju priliku da stvore svoj eko sistem a ne da upadaju u već postojeći. Svi koji se nadalje budu prijavljivali za mng ligu, dopunjavaće PSML ili PPML. Idealan broj timova za ligu je 36, PPML će sigurno do tog broja da se dopuni, preko tog broja se neće širiti liga.

Možemo da se dopisujemo, možemo da komentarišemo odluku, samo se nemojte uvrediti ako ne odogovrim svakom pojedinačno jer sam umoran malo od ovih priča. Poslednjih par nedelja u više navrata sam objašnjavao obe opcije, red je da se konkretizuje priča i da se stvar zaključi. Što sam sa ovom temom upravo i učinio!

Milan Mihajlović
aka Mihajlodc
« Poslednja izmena: 21. januar 2021, 11:26:33 od strane Mihajlodc »
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - bilo je to...
« Odgovor #1 poslato: 23. januar 2021, 11:21:51 »
Dodatne informacije!

Prema planu koji smo imali Dendžaje trebao da pređe u novu ligu ali se na kraju predomislio tako da na njegovo mesto upada ĐorđeŽiga, koji će preći u PPML.

Dogovor između timova koji prelaze u novu ligu, zajedno sa Lutkicom je da ne igramo sezonu 24. Nema takmičarskog značaja a može doneti samo do problema ukoliko neko pokuša da namesti utakmicu i pokloni bodove nekom. Samim tim, zaključno sa sezonom 23 učešće u PSML završavaju:

1. FK Crvena Zvezda - Mihajlodc
2. FK Sloga Leskovac - ĐorđeŽiga
3. WE United - Redned
4. Millwall FC - Slave
5. MM Zemun - Grobare
6. Celta Vigo - Chawic
7. Tuzla United - Gorantz
8. PSG - Sneg Veje

- Svim timovima koji napuštaju dozvoljeno je da završe svoje planirane transfere.
- Neće se dozvoliti da u PSML ligi, tim koji ne nastavlja takmičenje završi sezonu u minusu.
- Timovi koji prebacuju igrače u novu ligu, moraju prijaviti sve igrače koje prebacuju u novu ligu najkasnije do 02.02.2021 odnosno pre DLC-a!
« Poslednja izmena: 23. januar 2021, 11:35:52 od strane Mihajlodc »
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chawic