Autor Tema: PSML - PlayPes  (Pročitano 19854 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hadis Zekic

  • PS4 PSML United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2630
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #30 poslato: 30. septembar 2020, 12:06:53 »
Meni se ne svidja ideja, kao prvo ne mozete da odvajate lige po geografskom polozaju jer to nisu klubovi po gradovima vec ljudi, sta ako neko promeni svoj geografski polozaj? Gubi klub u jedan a pravi novi u drugi entitet? Takodje i kvalitet menadzera a i snaga kluba se menja sta onda. Ovde i menadzer liga a i frendli utakmica gubi draz ako vise klubova ima istog igraca. Koliko god da neko ne voli sa nekim da igra, opet imamo medjunarodno geografsko takmicenje gde se opet sastajemo jedni sa drugima i opet nismo nista dobili , vracamo se na isto, jedina prednost ovde je sto moze da se primi veci broj ljudi da igra. To moze da bude dobro ako se bude placala clanarina na novom sajtu. Donekle i razumem zelju pojedinih novih menadzera za promenama kako bi brze dosli do zeljenih igraca, u danasnjem vremenu je strpljenje blizu nule svugde pa i ovde, ali treba uzeti u obzir i dugogodisnji trud i rad starih menadzera i da im se ne ponisti to tako lako. I u stvarnom zivotu novim klubovima treba vremena da se priblize velikim ili finansijski jakim klubovima, smatram da i u ovom sistemu svako moze da napreduje naravno ako ima strpljenja. Ipak je ovo Menadzer Liga a ne Klasik Liga. Eto to je moje misljenje a svakako ako uprava lige misli drugacije onda neka bude tako. Sportski pozdrav.
« Poslednja izmena: 30. septembar 2020, 12:19:50 od strane Hadis Zekic »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc, DANAC82

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #31 poslato: 30. septembar 2020, 12:26:45 »
Sve ovo izgleda zanimljivo osim jedne cinjenice. Zasto gasit istoriju,  Godine  koje po ovome - proslo uzaludno.

2 stvari sa kojima se nebi slozio je

* transformiranje i reset klubova.
* Da jednog igraca mogu imati i 2 kluba, kad se podeli narod da oba sela imaju istog coveka...


**Predlog**

*Da ostanu klubovi bez reseta
* Podele se u 2 kategorije:

* slabiji statisticki igraci i siromasni/ u jednu podelu
* Kvalitetniji i bogati igraci u drugu skupinu.


Time bi zadrzali ono sto cepamo zadnjih 4 5 godina. Zrtvovanja itd...

Ako tezimo da izgledamo kao MC  onda to nije nesto sto se zove zaraza... odstranjivanje simulacije iz real life po meni nije nikako dobro..

Uz to da 2 kluba imaju istog igraca nije bas stvarno.


Koliko je silnih i dobrih igraca Izbacio Lion, Benfica itd itd, pa nisu u rangu Barselone Real Madrida Liverpoola, M.utd itd itd. Oni godinama su ispred klubova koji se bore da nesto urade i budu upamceni po necemu.


Tako da licno ja mislim da je katastrofalna ideja resetiranje ono sto godinama gradis. Bez i malo emocija i ljubavi prema pesu i  menadzeru.

Nebi da se niko uvredi ali ovo je bukvalno katastrofa :)) Jer postoje razni turniri, lige i sistemi koje se mogu ubaciti i igrati van menadzera, uciniti ga kvalitetnim i uzbudljivim kroz samo igranje pesa.

Zasto izbaciti nesto sto i dan danas u stvarnom zivotu zivi... Al dobro, kad je mogao jedan naziv**Korona** preko noci da izmeni i obudali ceo svet, sto nebi nametna zajednica sistem i ugasi stari temelj menadzera. 

Neka se ne uvredi kreator ovog sistema sto smatram da je ovo unistavanje menadzer takmicenja, i savetujem da se razmisli ako se zeli ovako nesto neka se dodatno napravi i skupi dovoljan broj takmicara za to... Jer nije ni u redu da kazem uprosteno UCENITI menadzer ligu dat im uslov da se ugasi ili promeni **na bolje**

Kao tipa 
**budite u kucama**
** Budite odgovorni**

Svaki dan kad po jednom procitas na kraju cemo zavrsiti u svojim kucama i bit odgovorni :)))

Ne bih voleo da nam se to desi
Ne bih da se timivi transformiru
Ne bih voleo da 2 tima mogu imat istog igraca

Podela igraca na 2 dela je sasvim ok, da kazem NA ONE BOLJE I NA ONE SLABIJE
Po racunici koju vi mislite da treba :

: JACINA KLUBA + KVALITET PES IGRANJA

Itd. 

Bez neke rasprsve nemam nista protiv nicijih ideja ovo je samo moje  vidjenje.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #32 poslato: 30. septembar 2020, 12:33:45 »
@yrinvan ne zameri, nista licno, ali jesi ti doveo bas sve igrace kada su bili nepoznati, doveo si Sane i Dembelea dok su trcali oko zgrade u svom rodnom gradu :smiley: ? Nece niko cekati nekog 5-6 godina jer je jedna nasa sezona, jedna sezona(godina) u realnom svetu. Svakako da se slazem da je naveca draz dovesti igraca dok nije poznat, to tako treba i to ce tako i da ostane. Moj predlog ne utice to, cak sta vise motivisace te da jos vise trazis taletne i dovodis ih, jer ce ti biti jeftiniji ugovori za odrzavanje. Imaces igraca od 78 OVR koji ce da bude tvoj favorit i davace 20 golova po sezoni, vratices onu draz koju si imao dok si pravio tim. Samo sada ces da imas pare da dovedes i neku zver u ekipu na recimo 3 sezone, pa se probijes u D1, pa nastavis da dovodis zveri jer to i zasluzujes svojom igrom. Pa napravi Real Madrid tim sa svim zvezdama, ali izazovi Kepu svaku sezone, budi drugi u D1. U suprotnom ako ova prva zver koju si dove na tri sezone ne promeni nista bitno u tvom plasmanu, ti si primoran ili da ga debelo platis da ostane jos recimo jednu sezonu, ili da ga pustis nekome drugom da ostvari onaj prvi scenario. Ti tragas i dalje za nekim talentom koji ce ti doneti dobre pare od prodaje ili postati zver koja ce te odvesti u D1 da izazoves Kepu.
Takodje osnovni smisao, koji sam i gore izdvojio je da se ne dozvoli da tim ima 20 top igraca, a da igra D3. Ne pratim NBA pa ne znam kako si sve ovo razumio i povezao.
Tim treba da ima 11 pouzdanih igraca, to su 11 favorita, i par pristojnih izmena.
Za njih treba da imas mogucnost, ako si unapredio stadion, imas par dobrih transfera, da odrzavas ugovore. Ono protiv cega sam ja, i verujem vecina, je to gomilanje dobrih igraca u timu. Bez ikakve namere da ih ikad puste, cak i ako ti menadzeri i ne igraju, ili uzimaju pauze, imaju lose sezone i tako dalje. Nemam nista protiv da imamo ekipe jacine Real Madrida, ali neka se svake sezone bore za 1. mesto u D1, ali da nemamo Blekpul sa Mesijem, Ronaldnom na neodredjeno.
Ako hocemo da unapredimo sve ovo, treba da gledamo na menadzer ligu ne samo iz ugla svog tima i sta ce biti sa njim, nego iz ugla lige i kako da opstane i postane bolje mesto.

Kratko i jasno, odrzavanje dobrog tima treba pre svega da bude zbog dobre igre u visokom rangu takmicenja!
Trenutna situacija je da uz dobre transfere ti mozes da odrzavas bilo koji tim u D2 ili cak i u D3. Ova situacija je jos i gora bila na pc, tamo pa nije padalo ni na pamet da se menjaju neka pravila, jer je par ljudi koji su vodili ligu, gledali na ligu kroz prizmu svojih timova, svi ostali u tom UO su bili manjina. Vecito vodjeni mislju, ne diraj nista dok funkcionise, iako funkcionise 60% u pravom smeru i cak 40% u onome losem.

Pravila ove igre su generalno dobra, ali postoje mesta koja treba unaprediti, jer takodje postoje timovi koji zestoko zloupotrebljavaju propuste.Ne treba se plasiti promena, i ne treba odjednom uvoditi drasticne promene. Ponavljam, imamo pravila koja su dobra, samo da se nadje nacin da se unaprede ona koja nisu dovoljno dobra, kada vec imamo par ljudi koji su voljni sve da urade da bi samo njima bilo super a ostalih 30 ljudi ko jebe.

Sistem za kup je promenjen odlicne izmene su odradjene, sa novim sistemom bodovanja nema vise nosioca na osnovu stare slave. Sve ce da bude transparentnije, i mnogo vise takmicarskog duha, jer je zaista glupo da imamo listu cekanja na klubove a sa druge strane ljude koji se ni malo ne trude da ispostuju osnovne procedure ovog takmicenja. Imamo mogucnosti da testiramo razne stvari sada, tako dajte predloge, potrudite se da poboljsate ligu koju igrate godinama i koju cemo jos u mnogo vecem broju da igramo narednih x godina.
⠀Ako očeš da su igrači uvjek dostupni i da se ne gradi onda igraj klasik pa igraj svaku sezonu s drugom momčadi. Igram manager 13 godina ( još prije na BPL) i s nekimi igračima igram več 10 godina ( primjer : na bpl doveo Kovačića kad je imao 16 godina i svi se mi smijali kad sam rekao da če bit igrač i pol , a na psml sam ga doveo odmah kad sam mogao) i to je meni poanta managerja, dok su svi birali ibrahimovića i takve u draftu ja sam birao dembele, i klince i po 2 godini igrao s 70 overalli) a kad igraš manager na tako dugi staž dolazi razdoblje kad ti ne ide, primjer ja sam prije bio konkurenčan s klincima brez overalla i igrao sam čak u D1, na bpl prije sam imao neslaganje s upravom , imao sam 1 ili 2 poraza u cjeloj sezoni i u kupu izpao u polfinalu protiv kepe protiv kojeg sam imao čak prolaz u 160 min ( povratna utakmica) pa me je slomio poslednjih 20 min. Igrao sam finale drzavnog prvenstva live turnira, i konkurirao za reprezetancu. A onda doslo razdoblje kad sam kupio stan i renovirao, promjene na poslu itd.  i nije bilo vremena za pes, unajamljeni manager me doveo do D3, ja nisam imao vremena za pes cak ni prosli pes nisam imao vremena, odigravao jedva ligu i kvaliteta drastično pala,. Sto ocem kazat je sad jer imam slabo razdoblje u kvaliteti 2 godine moram izgubit dembele koji imam od pocetka managerja? kojeg sam cekao da je napravio prelaz u dortmund i onda u barcu i kad je konacno dobio overall ja ga izgubim zbog 1-2 lose godine? Da se ne ceka 5-6 godina igraca? wtf pa pola momcadi mi su vec 2-3 godine u ekipi. Svi pocjeli s 66 overalli.  Cak sam zrtvovao dosta dosta kvalitetnih igraca za igracima s kojim mi je gust igrat. Lukaku od 86 overall dao za greenwooda koji bio ispod 70. Mctominay dao 90 milja ima dostih takvih primjera. Sto ocu s tim kazat da to je poanta managerja da igras s igracima s kojim ti je gust. A to sto dosta vas igra samo da ima jaci overall eee imate klasik za to ne mi sad pretvarjat manager u ligi stil nba kod kojeg je jedina razika da umjesto classic ligu imas classic ligu s pomjesanim clasic ligom.

To je neki shortcut za ljudi koji zeliju instant ekipe a jedino sto se bude napravilo s tvojim predlogom je to da se bude gust za manager izgubio, a da se bude sve napravilo da bude monopol jakih igraca u D1.

Svi zaboravljaju da poanta managerja je da se igra na 5 godina +, da se igra z igracima s kojim ti je gust a ne da su konkurencan kepi da skupis 85 overalle ( pa da kepa igra s partizanom bi poharao ligu). Ako oces bit konkurencan u D1 s isto jakimi ekipami, i da nemas non stop iste igrace postoji liga za to. ZOVE SE CLASSIC.


Predlog od Mihajla mi je jako zanimljiv ali bi samo dodao da to da se novi momcadi treba da izgradiju momcad 5-6 sezona a ne vise 2-3 je u tome jer manager vise nije novi, to je normalna stvar kad manager traja vise godina ( to mi vec 2 manager koji traje vise godina) i isto tamo dogodilo. I svi koji igraju manager morajo imat u glavi, da se igra na duzi staz, da nije da dodjes pa biras koje 80+ overalle budes imao nego da pratis malo pravi nogomet i kupil talente koji dobiiju 80+ overall za 1-2 godine. Kod prosleg managerja sam dosao vec kad je manager trajajo par godina pa isti problem imao pa sam izgradio dream team ekipu u 4 godine  .A dosao sam u vreme kad "nije bilo " slobodnih igraca, igrao s talentima dok nisu dobili overalle. PES overalli se drastično promjeniju u razdoblju 3 godine, dolazi dosta novih igraca, i dosta izgubi overalle. To da jedan igrac drzi top overall po 10 godina  postoji mozda 10 igraca.

Jedino sto vidim kao gresku zasto se baca love na igrace i zasto su novi talenti tezki dostupni je porez, i da igrac dodje u ekipu za koliko je na TM a ne koliko je platio. Jer sad neki skuplja lovu ili proda 1 igraca koji mu je dosadan i moze algano bacit 200 milja na talenta jer mu kasnije dodje u ekipu za 8 milja. Da bi mu dosao u ekipu za koliko je platio se nikad ne bi preplatili talenti.


EDIT: koliko sam ja skuzio nema reset ekipova, jedino timovi koji nisu u isto mentitetu oni igrac ipostaneju dostupni za tvoj tim?

ako je to istina da bude reset svih timova, onda nema smisla igranje managerja.

Ako bude vise entiteta onda bi se moglo uvest jos jedno kup takmicenje u stilu lige prvaka, cup pobjedniki, lige pobjedniki iz obodvoje entiteta ( messi vs messi xD)
« Poslednja izmena: 30. septembar 2020, 12:41:00 od strane yrinvan »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82

gorantz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1053
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #33 poslato: 30. septembar 2020, 12:42:46 »
Nema reseta ekipa (igrači ostaju u ekipama)



 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: spuzi, juznifront86, chawic, Loki87

trunkadelic

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 203
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #34 poslato: 30. septembar 2020, 13:07:24 »
I ja sam razumeo da nema rasformiranja klubova, tvoj klub ti ostaje kakav jeste, tako da nisam siguran na sta mislis @Aladin.
PSN: trkulja
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc, Aladdin986, chawic

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #35 poslato: 30. septembar 2020, 13:15:45 »
@aladin
Ja imam samo jedno pitanje a to je gde sam ja napisao da se liga resetuje? Da se poništava ono što je bilo? Zamolio sam samo da se bez predrasuda pročita mejl i da se koncentrišete dok čitate. Mene ni jedan odgovor ne može uvrediti, možete slobodno da napišete da je ideja sranje, katastrofa, da nemam mozga i slično. Nemam problem sa tim, to je samo vaše mišljenje. 

Opet napominjem da se ceo post pročita sa pažnjom i ništa više od toga. 

@hadis
Hvala na odgovoru pre svega. Napisao sam da podela neće biti vršena isključivo po geografskom položaju, već da će se raditi po nekoliko parametara. Da stvari se menjaju u životu, pa tako se promeni i snaga tima, neko slabije igra, neko krene bolje da igra ali mi više nemamo gde.Ni članarina nije primarna u donošenju ove odluke, daleko od toga. Pare kao pare se sve vraćaju u ligu ako na kraju uvedemo članarinu. Neće to ići u moj džep, kao što se ni do sada nisam okoristio od liga koje sam organizovao pa tako ni sa ovom idejom (ne kažem da me je neko optužio, već iznosim činjenice). Takođe, ništa nije upisano u kamenu, mogu se menjati stvari ukoliko za to postoji valjani razlog. Koliko smo potencijalno kvalitetnih menadžera izgubili samo zato što nismo imali gde da ih ubacimo? Mnogo, od jutros od kad sam izbacio ovaj post do sada imam 10 ljudi koje me je pitalo da li ima mesta za njih u ligi. Dokaz da interesovanje postoji i da su ljudi voljni da igraju sa nama. 

Generalno sada pišem svima, ne obraćam se nikome posebno. 

Istorija se nastavlja, statistika koja je bila ostaje i dalje tu. Ja sam u startu napisao šta je meni negativno u celoj ovoj priči ali to je samo mali deo naspram onoga što dobijamo sa druge strane i po meni to prebacuje tas na vagu da se odradi promena. Iz mog ličnog ugla, ideja je na mestu. Svakako ako neko misli da nije ok, zato smo ovde da kroz konstruktivan razgovor dođemo do najboljeg rešenja i da prelaz bude što bezbolniji. 

Samo je pitanje da li smo svi voljni da sa strane ostavimo sve predrasude i razmislimo bistre glave o svemu. Ja moram i da napišem da ne mislim da sam najpametniji i da sam sad sa ovim izmislio toplu vodu, samo sam pronašao rešenje na probleme koje ova liga ima. Ako postoji bolje, tu sam da komentarišemo i da diskutujemo.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: yrinvan, Loki87, pumba

Ado11odA

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #36 poslato: 30. septembar 2020, 13:25:33 »
Prvenstvo bih zeleo da pohvalim trud UO oko same lige, organizacije, odrzavanju,  izradi pečeva, organizaciju transfer rokova, odgovori na hiljade pitanja i nejasnoce  menadzera u vezi lige, kontrolisanju nesaglasnosti i nezeljene sukobe medju menadzerima i tako dalje..

Sve ovo drzati po kontrolom i biti uvek tu i u najkracem mogucem roku izaci menadzerima u susret i odgovarati na pitanja menadzera nije nimalo lako i mora se izdvojiti mnogo mnogo privatnog vremena i zivaca da bismo mi ostali uzivali u ovome.. 

Novi sajt je prelep i vredi svaki dinar.. 


S tim u vezi i u vezi truda Mihe i ljudi koji se trude oko same lige, CLANARINA treba da se uvede i treba da se plati ovo vreme ljudi koji se trude oko izrade novog sajta, odrzavanje istog, a i moj predlog je da se davanjem clanarine plate i ljudi iz UO koji se maximalno trude i rade da bismo svi mogli da igramo ono sto nas cini SRECNIM i cini da fudbal u RL puno mnogo zanimljiviji za pracenje jer pratimo tekme gde igraju igraci iz nasih timova.. 

Sto se mene tice ja bih bio spreman da godinje placam i 50 ili 100€ clanarinu, ali UO ce odluciti koja clanarina je fixna za sve menadzere i realna da niko ne bi bio financijski opterecen a da opet sa druge strane budu nagradjeni oni koji se trude oko svega ovoga i izdvajaju svoje privatno vreme koje bi mogli da provedu sa svojim najdrazima(familijom, zenom, decom, bracom, drugarima itd..)

Sto se tice predloga novog sistema takmicenja, ogromnih promena i funkcionisanja lige zeleo bih da dam svoje misljenje:

***Nisam siguran da li sam dobro razumeo post, samo bih zeleo da kažem da ne bih voleo da se rasformiraju timovi, jer smatram da je to velika nepravda za stare menadzere(Miha, Darko, Trkulja, Pilojac, Yrinavan, Aladina, Hadis, Inter, Vojo, ja i jos mnogi drugi) koji su godinama tu, i ulozili godine truda da izgrade timove koji sada imaju.. Ma koliko to bilo fer prema novim menadzerima, previse je NEFER prema starim menadzerima koji su ti 4+ godina i imaju igrace koje gotive, vole, vezani su za njih jer ih prate u RL i gledaju svaki njihov meč... Ukoliko se rasformiraju timovi gubi se draž Menadzerstva i sav dugogodisnji trud menadzera se baca u vodu.. Sto isto znaci ukoliko se rasformiraju klubovi i pocne se sve iz pocetka menadzeri nece imati istu draz da se trude i rade na svojim timovim za buducnost jer se ovo isto rasformiranje timova moze opet desiti za par godina i opet sav rad i trud za buducnost kluba(recimo kupovina talenata za koje se nadamo da ce za 3-4 godine biti prvotimci naseg tima) sve to opet pada u vodu i mislim da to UOPSTE NIJE DOBAR predlog uz svo duzno postovanje svakog ko iznosi svoje misljenje i slične predloge..***

Sportski Pozdrav i postovanje

Ado
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc, chawic

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #37 poslato: 30. septembar 2020, 13:46:15 »
@aladin
Ja imam samo jedno pitanje a to je gde sam ja napisao da se liga resetuje? Da se poništava ono što je bilo? Zamolio sam samo da se bez predrasuda pročita mejl i da se koncentrišete dok čitate. Mene ni jedan odgovor ne može uvrediti, možete slobodno da napišete da je ideja sranje, katastrofa, da nemam mozga i slično. Nemam problem sa tim, to je samo vaše mišljenje.

Opet napominjem da se ceo post pročita sa pažnjom i ništa više od toga.

@hadis
Hvala na odgovoru pre svega. Napisao sam da podela neće biti vršena isključivo po geografskom položaju, već da će se raditi po nekoliko parametara. Da stvari se menjaju u životu, pa tako se promeni i snaga tima, neko slabije igra, neko krene bolje da igra ali mi više nemamo gde.Ni članarina nije primarna u donošenju ove odluke, daleko od toga. Pare kao pare se sve vraćaju u ligu ako na kraju uvedemo članarinu. Neće to ići u moj džep, kao što se ni do sada nisam okoristio od liga koje sam organizovao pa tako ni sa ovom idejom (ne kažem da me je neko optužio, već iznosim činjenice). Takođe, ništa nije upisano u kamenu, mogu se menjati stvari ukoliko za to postoji valjani razlog. Koliko smo potencijalno kvalitetnih menadžera izgubili samo zato što nismo imali gde da ih ubacimo? Mnogo, od jutros od kad sam izbacio ovaj post do sada imam 10 ljudi koje me je pitalo da li ima mesta za njih u ligi. Dokaz da interesovanje postoji i da su ljudi voljni da igraju sa nama.

Generalno sada pišem svima, ne obraćam se nikome posebno.

Istorija se nastavlja, statistika koja je bila ostaje i dalje tu. Ja sam u startu napisao šta je meni negativno u celoj ovoj priči ali to je samo mali deo naspram onoga što dobijamo sa druge strane i po meni to prebacuje tas na vagu da se odradi promena. Iz mog ličnog ugla, ideja je na mestu. Svakako ako neko misli da nije ok, zato smo ovde da kroz konstruktivan razgovor dođemo do najboljeg rešenja i da prelaz bude što bezbolniji.

Samo je pitanje da li smo svi voljni da sa strane ostavimo sve predrasude i razmislimo bistre glave o svemu. Ja moram i da napišem da ne mislim da sam najpametniji i da sam sad sa ovim izmislio toplu vodu, samo sam pronašao rešenje na probleme koje ova liga ima. Ako postoji bolje, tu sam da komentarišemo i da diskutujemo.
⠀hymmm



Ovde sam ja permutovao izgleda,

I izvinjavam se za taj deo, kao stosam i rekao izgleda zanimljivo 

Prvo zanemarimo moje pogresno vidjenje o resetu iz pocetka.


Drugo PROMENITE misljenje da mozese koristit 2 igraca u jednom sistemu.

Sutra mozda dodje se do ideje ili to vec isplanirano da sespoje2igraca na terenu, nijeizazovno niti privlacno. U redu razdvojiti grupe i na kraju srediti neki playoff ililigu sampiona sa najboljim iz Entiteta. To bitrebao biti cilj. Prosiriti mogucnosti da se ima 100 timova  u 3  4 5 entiteta ako treba i na kraju napraviti nakon kraja sezone odlicnu ligu sampiona itd. 



Jos jednom izvinjenje stvarno sam pomislio da je reset.

Drugo bas nebi bilo ok da se mogu isti igraci bez obzira sto u nekim delovima ne mogu igrati 1 vs 2...

Uglavnom Srecno pa sta god da bude
 

nakalmiki

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1583
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #38 poslato: 30. septembar 2020, 13:49:33 »
Evo ako moze ,i ja bih dao par predloga, pa nek se bar procita :)  Prvo entitei nisu uopste losa solucija ,ako drugaciju nebi mogli da napravimo,ali bi pak trazili resenje, da nam ostane jedinstvena liga kao i do sada ,onda bi moralo da se udje u tematiku oslobadjanja velikiog broja kvalitenih igraca koji su zakljucani u najace ekipe .. Moj predlog je,smanjivanje broja igraca sa 26 na 20 igraca ili cak i 18.A drugi predlog je ubacivanje ogranicenja ekipa na recimo 85+ overal najvise 7 igraca u ekipi itd( odredjen broj ispod 75, odredjen borj mladjih od 21 godine itd.).. Znam da bi bilo komplikovanije vodjenje evidencije samih takmicara i uprave,ali bi se tako oslobodili igraci za nove timove i smanjio bi se jaz izmedju ekipa, naravno ko je do sad imao zverske ekipe,posto ce morati da otpustaju, kompezovalo bi se kintom u visini TM, a satisfakcija kada recimo otkrijes mladog igraca koji ce sa 74 da skoci na 86 u narednom pesu ili nesto slicno da se taj igrac vodi kao da ima 74... To bih ja predlozio uz naravno povecavanje poreza na overal igrace i pravljenje finasijske atmosfere da je nemoguce imati recimo jednog mesija i ronalda u istoj ekipi sa jos petnest 85 plus overala ,pa eto bar procitajte pa dajte sud ...Pozdrav
You take the blue pill......the story ends, you wake up
in your bed and believe......whatever you want to believe.You take the red pill...you stay in Wonderland..and I show you how deep
the rabbit hole goes.Remember....all I'm offering is the truth.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc, chawic

erBirno

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #39 poslato: 30. septembar 2020, 14:43:58 »
Jedino sto bih zelio da se clanovi entiteta odredjuju draftom,a ne slobodnim odabirom ili nekim uvjetima,cisto da se umanji ljudski faktor ko koga voli/ne voli.
Ukoliko ima losih konekcija i sl,napraviti poseban sesir i isto draftom tj random sistemom izvlaciti jednog za jedan entitet,pa jednog ,a drugi entitet i da se ravnomjerno raspodjeli sve...

Iskreno svi znamo da postoje odredjeni klanovi i ustaljena trgovina izmedju odredjenih ljudi,naglasak bih stavio na razdvajanje istih u razlicite entitete...

U ovom slucaju umjesto entiteta iskoristio bih naziv konferencije poput americkih istok,zapad,sjever,jug ili sl...
« Poslednja izmena: 30. septembar 2020, 14:46:58 od strane erBirno »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc, delija-jovanovic1992, chawic

Loki87

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1137
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #40 poslato: 30. septembar 2020, 14:56:11 »
@yrinvan ne igram klasik jer nemam vreman, ne igram ni turnire ni 10vs10, prakticno to sto odigram ligaskih meceva, to je to, kada ugrabim jos neko slobono vreme po neki online mec. Ovo na primer "primjer ja sam prije bio konkurenčan s klincima brez overalla i igrao sam čak u D1"  imao si mlad tim i igrao si top, to se trazi. A za ovo upravo hocu da kazem da "promjene na poslu itd.  i nije bilo vremena za pes, unajamljeni manager me doveo do D3, ja nisam imao vremena za pes cak ni prosli pes nisam imao vremena, odigravao jedva ligu i kvaliteta drastično pala"  da nije fer. Zasto bi ti za zadrzao vrhunski tim, ako si ga imao u tom trenutku pre nego si dospeo do D3, ako ne igras uopste  na nivou na kome si bio? Kako se timovim finansijski omogucilo da zadrze takve timove i da ne igraju ili da ih boli dupe kako ce da igraju, kada znaju da mogu da zadrze tim? To su stvari koje se moraju promeniti!!! To sto si ti doveo igraca sa 16. godina, svaka cast tebi, ali da bi ti taj igrac koji mozda sada ima ocenu 85, ostao u timu, ti moras da imas neke rezultate i da za te rezultate budes novcano nagradjen da bi opet mogao da produzis ugovor igracu. Kovacic nece ostati u timu ako taj tim bude u trecoj diviziji, to je cela poenta.
Apsolutno nikakve veze nema sto si ga ti doveo sa 16., apsolutno nikakve veze nema sto ga cekas 7. godina, ako lose igras, ako imas los period koji traje kako kazes vec 2.godine, apsolutno nije fer da imas dobar tim. Dolazimo do zakljucka da mozes da igras na vrhunskom nivou, naveo si svoje plasmane gore sve, znaci mozes kada hoces, ali te boli dupe jer sada imas priliku da imas i tim i pare a igras u D3! Apsolutno svi ovde mi imamo svoje razoge koji mogu da opravdaju losu formu. Uopste nisu bitni, ovde treba da se prave pro pes igraci! Odvojite oci od svog tima, gledajte na ligu. Upravo na to se upucuje, da se vrati takmicarski duh, da imamo vise dobrih pes igraca!!

Svako pravilo koje se uvede vredice i za mene kao i za tebe, tako da razloga da pricamo o tome kako neko hoce vrhunski tim preko noci,nema. Ja svakako nisam pro igrac i verovatno nikad ni u D1 necu doci, tako i da se uvede sistem ovaj, ja sigurno necu biti neko ko ce imati vrhunski tim. Svako ko bude u mogucnosti da ima vrhunski tim, morace da se bori za najbolje pozicijie u D1,sezonama u nizu.Tako da ne postoji mogucnost da iko preskoci neke lige, niti da nakon jednse sezone u D1 ima vrhunski tim. Jednostavno kao sto smo u kupu postavili, nije fer da iko zadrzi veci deo necega samo na osnovu stare slave i jednog plasmana u D1.

Kepi svaka cast uvek, ali ovde ima jos dosta dobrih igraca sa kojima sam i ja do sada igrao, a nisam ni sa pola vas igrao u ovih par sezona. Izgubili ste svaki motiv osim ovoga da se sto pre dograbite igraca kroz prelazni rok.

Da ne duzimo raspravu, mislim da smo objsanili jedan drugome kako gledamo na sve ovo, fokusiracemo se na Mihin post, i nove predloge koje je izneo.
Miha ima ogromne planove za sve ovo, ne samo kroz mng ligu, vec razna takmicenja koja ce biti moguce odrzavati sve na jednom mestu, gde ce da ucestvuju ne samo domaci igraci vec i strani, mozda vec sledece godine ovde bude 150 aktivnih ps4 clanova koji hoce mng da igraju, stavicemo ih sve na listu cekanja?! Imamo ogranicen broj igraca u igri, ovo jeste neko resenje, ako neko ima bolje neka iznese. Nece niko da vam dira tim, za enitet gde jeste. Statistika ce biti napravljena, vi koji se oko toga sekirate samo se potrudite da lepo unosite sve sto treba u novoj aplikaciji i imacete najbolje moguce parametre za razna poredjenja, ukratko za potpuno uzivanje koji mozete videti na svim sajtovima gde pratite meceve,igrace,...Svaka cast spuziju, i svaka cast Mihi na predlogu.
 

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #41 poslato: 30. septembar 2020, 15:01:36 »
@nakalmiki  Dao bi samo jedan komentar upravi, da probaju gledat s svih perspektiva ( znam da vjerovatno to več rade) ali evo da ja dam pogled na to kaj je nakalmiki komentirao. Meni osebno ovi predlogi djeluje jako lose argumentirano. Izgradjeno je na ovaj nacin kao da to nesto normalno da ima toliko kvalitetnih igraca u ekipi. Ali znas kako je to tezko u managerju dostignut? i zapravo rjedko? Meni je ovaj argument isto u rangu kao da bi ja rekao neko ko osvoji 2x zaredoma ligu mora pocjet sledecu sezonu s 30 bodova manje jer meni snije normalno da neko moze osvojit toliko put osvojit ligu. Isto ocete stavit handikepe na podlagi skilla. To sto neko izgradio jaku momčad je skill. I ti trebas godine da to izgradis. Pa povprecna karijera ti je oko 12 godina(ako gledas da igrac dobro igra tako dugo, rjedko koji je takav). Znaci ti izgradis ekipu ne znam primjer 4-5 godina da si konacno zadovoljan a onda bi trebao razprodat u 2-3 godine i uzivat manje nego si gradio jer nekome to nije normalno da je to postignuo. Pa to je poanta managerja...to ogranicenje na overalle ili igrace gubi svu poantu managerja.

I igraci se zadrzavaju bas zato jer jih ti cekas godine, i pratis, i kad konacno dobiju overall nema boljeg osjecaja nego igrat s njima. zasto bi ga htio prodat drugome? Osim ako je neki drugi igrac koji ti je vecji gust pratit nego prosli.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: shokanito

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #42 poslato: 30. septembar 2020, 15:08:24 »
Loki ne brini se nisam uvredjen nego samo argumentiram da uprava vidi sve perspektive kad budu radili odluke. 
Kratak odgovor zasto ako nemam rezlutate da drzim jake igrace? Pa moj pogled jer sam to zasluzio s radom i trudom kojog sam ulozio. Nije sad da nemam motivacije igrat bolje nego jednostavno nemam vremena, pokusavam se vratit sad pes 2021 igram malo vise nego prije ali isto sam u guzvi ali do pes 2022 planiram malo ozbiljnije vratit.

Evo da je okrenem tvoj argument na isti nacin kako si ti rekao. Ako nisi izgradio momcad kao ja koji sam u D3 s 85 overalli, zasto zasluzis dostup do njih ako nisi cekao ili gradio par godina na igrace? Zasto mislis da zasluzis bit konkurencan u D1 s jacimi igraci ako nisi ulozio truda kojeg smo mi ulozili koji smo igrali s malimi overalli i cekali?
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Loki87, shokanito

Loki87

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1137
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #43 poslato: 30. septembar 2020, 15:18:50 »
"Evo da je okrenem tvoj argument na isti nacin kako si ti rekao. Ako nisi izgradio momcad kao ja koji sam u D3 s 85 overalli, zasto zasluzis dostup do njih ako nisi cekao ili gradio par godina na igrace? Zasto mislis da zasluzis bit konkurencan u D1 s jacimi igraci ako nisi ulozio truda kojeg smo mi ulozili koji smo igrali s malimi overalli i cekali?" 
@yrinvan
Zato sto igramo pes, mi ustvari se takmicimo u igrici ko ce biti bolji, ti rezlutati su bitni, to se pise u tabelu, tu se vodi evidencija ko je bolji i ko najbolji! Ne pravimo tabele ko je bolji transfer odradio niti dobijas bodove za igraca kog cekas da bi imao neke dobre ocene. Tako da apsolutno nikakve veze nema tvoj igrac kog cekas 7. godina, i da ti on daje prednost neku u odnosu na neciji trud na terenu. U nekom trenutku je prelazni postao vazniji od same sezone, tada ste svi pogresno razumeli ovu igru.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Sneg_Veje

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #44 poslato: 30. septembar 2020, 15:35:08 »
e sad to je stvar mislenja , moglo bi se napisat i diskutirat s 1000 komentarima ali da samo kazem kako ja to mislim za mene manager traja dosta vremena nije to 1 pes ili 2, ti odigras po 30 sezona+ Ja gradim momcad po 15-16 sezona, sad ako imam 5-6 losih sezona ne znaci da mi se treba oduzet igraci jer se nakon tih 5-6 sezona mogu vratit ali svejedno momcad koju sam gradio 15 sezona vise nema. Kako da budem konkurencan ili da se vratim da sam konkurencan kad su svi najaci igraci u D1? Kako da sam opcenito konkurencan u cupu kad su svi igrac u D1? Cup je nature da trebaju svi takmicit nutra, ili bude D1 imao svoj poseban cup a D2 i D3 svoj? ne djeluje mi ok. 

To da se radi razlicite kupove za lige je jako lose, jedina opcija je da ako izpadnes iz cupa igras kup za gubitnike, tipa liga prvaka ako izpadnes u kvalifikacijama igras u evropskoj ligi stil.