Autor Tema: PSML - PlayPes  (Pročitano 19853 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #15 poslato: 14. avgust 2020, 15:26:03 »
Evo par slika sa zakašnjenjem. Ovih dana kačimo i video gde će se bliže videti kako izgleda pregled tima. 

Za početak ovo: 







Nije puno ali eto par slika, za sad. Kada budemo prikazivali tim, taj deo će biti verovatnos vima zanimljviji :D
The Game Is About Glory ! To dare is to do !

dmilan

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 192
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #16 poslato: 14. avgust 2020, 15:31:43 »
A kakav je ovo čovečuljak pored Hadisa na zadnjoj slici. Jel Hadis povlašćen u odnosu na ostale? :-)
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #17 poslato: 14. avgust 2020, 15:39:46 »
A kakav je ovo čovečuljak pored Hadisa na zadnjoj slici. Jel Hadis povlašćen u odnosu na ostale? :-)
⠀To je radi testa. 

Ta poslednja slika predstavlja kako će izgledati kada budemo generisali novu sezonu, praktično admin deo. 

Odmah će moći da se podesi koliko timova ispada iz lige, koliko ide u viši rang, ko je angažovao trenera (čikica) i ko je zamrznuo sezonu (zasivljen tim).
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82, chawic

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #18 poslato: 14. avgust 2020, 16:47:21 »
Evo i video

The Game Is About Glory ! To dare is to do !

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #19 poslato: 21. avgust 2020, 13:30:06 »
Evo još jednog videa, ovog puta je kako izgleda prolazak kroz tabelu, kao i prikazivanje pretkodnih sezona. Ovo je još uvek radna verzija, tako da će biti dodatnih izmena. 

The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Loki87, delija-jovanovic1992, CuleNBGD, pilojac85, juznifront86, chawic, pumba

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #20 poslato: 24. avgust 2020, 09:16:47 »
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85, chawic, pumba, internacional 1

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #21 poslato: 25. avgust 2020, 09:06:01 »
Da ne bude da sam  ja pišem i šaljem slike i video. Ako imate neke predloge, slobodno pišite ovde. Sada je vreme da se sve ideje iznesu, da možemo da napravimo aplikaciju po našoj meri. Lako ćemo mi da je prekrajamo kasnije ako se u startu postave sve stvari onako kako je potrebno. 

Do završetka same aplikacije radiće se i na pronalaženju rešenja i unapređenju sistema po kome igramo. Tako da ako imate nešto pametno na tu temu da napišete slobodno. 

Jedna od novina jeste renoviranje kup sistema po kome igramo. 

- Top 16 rangiranih timova (sređujemo i novi ranking sistem za timove) igraju direktno grupnu fazu kup takmičenja
- Ostali timovi igraju kvalifikacije za kup 
- Grupna faza, formira se 8 grupa od po 4 učesnika
- Prva dva tima iz grupe idu u narednu rundu takmičenja
- i dalje se igraju dvomeči kako u grupi, tako i u knockout fazi 

Imaćemo dve runde kvalifikacija ukoliko ostanemo na ovom broju timova koliko nas je sada. Iz tih kvalifikacija tražimo dodtnih 16 timova koji će igrati grupnu fazu kupa. Dakle neko ako krene od prve runde takmičenja (to će uglavnom biti najslabije plasirani timovi na rang listi) može odigrati 2 utakmice kao domaćin u kvalifikacijama. Ulaskom u grupe, obezbeđuje sebi dodatna 3 domaćinstva i dodatne prihode. 

Top 16 rangiranih timova neće imati utakmice u predkvalifikacijama, tako da oni imaju samo 3 domaćinstva u kupu. Ukoliko prođu grupu onda zavisi od njih koliko će uspeti da doguraju ali ako doguraju do finala, to su još 4 domaćinstva i to će ukupno biti maksimalno 7 utakmica kao domaćini (minimalno 3 ako ispadnu u grupi). 

Timovi koji ispadnu u predkvalifikacijama, moraće da imaju dodatni prihod kako bi se anuliralo ispadanje iz kupa jer sada imamo 6 zagarantovanih mečeva kao domaćini. Dakle ogromna razlika u prihodima od tv prava i ulaznica. 

Sa druge strane, puno para se vrti trenutno i moramo raditi na finansijama, pronalasku boljeg rešenja za samu ligu, ne za klubove. 

Sve u svemu, radimo punom parom, fokusirani smo na razvoj aplikacije, dodatnim idejama, novinama i tome slično. 

Slobodno pišite.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Loki87, MeGusta18, pilojac85, chawic, DANAC82

Loki87

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1137
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #22 poslato: 29. avgust 2020, 14:33:49 »
Moj predlog je da se uvedu plate i ugovori igracima.

Iako nisam istrazivao, smatram da postoje nelogicnosti kod placanja poreza za timove koji tek pocinju mng ligu, mislim da se previse para daje za plate, takodje u nekom periodu kada se vec oformi dobar tim ,mislim da su plate previse male, sto dozvoljava timovima da imaju i po 15-16 top igraca.

Pre svega nemam pojma kako se u realnom svetu racunaju plate i bonusi igracima :grin: , ali opet nadam se neko ko malo aktivnije igra recimo football manager igricu da mozda zna neke sablone, pa moze da pomogne oko toga.

E sada prednosti koji vidim od ovoga su recimo da znas kada nekom igracu koga pratis istice ativni ugovor, ako mu menadzer ne produzi ugovor, taj igrac da je tebi dostupan kao FA, ili tako nesto. Mislim svakako da bi prelazni period i transfere ucinilo mnogo zanimljivijim. Takodje, ako neko ima 15 top igraca, onda neka uvek igra na najvecem nivou, boreci se za titulu, kako bi opravdao top plate i poreze. Kod kupovine igraca da se zna na koliko sezona je dobio ugovor, neke opcije da budu za postignute golove recimo,nastupe, ili da klub od kog si kupio igraca zadrzi neke prava od sledece prodaje igraca. 

Sto se tice mana predloga, nemam pojma kako ce se to odraziti na finansije, ali mislim da je pravi trenutak da se sve ideje testiraju. Naravno ako ne postoji neki valjan razlog zasto ih uopste ne uzeti u obzir.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: kruskomanijak, Mihajlodc

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #23 poslato: 8. septembar 2020, 11:01:40 »
Pozdrav svima, 

kako sam u prethodnih par postova napisao da menjamo sistem za kup. Menjamo i način na koji se rangiraju timovi. Kopiraćemo sistem lige šampiona i usaglasiti sa novim kup sistemom. Gledaće se uspeh iz prethodnih 5 sezona i na osnovu toga će se kreirati ranking tabela koju ćemo koristiti za sledeću sezonu u kupu. 

Testirao sam sistem kada se koristi samo bodovni sistem i testirao sam kada se koristi i bodovni sistem u kombinaciji sa vrednosti same ekipe. Kada ubacimo i vrednost ekipe u kombinaciju, dolazimo do nerealne raspodele po grupama (pod grupom smatram raspoređivanje timova u grupe po 8 timova (nosioci, drugi nivo, treći nivo, četvrti nivo, ...)). Ovako se posmatra isključivo nečiji uspeh u prethodnim sezonama. Desiće se da imamo jake timove sa slabijim timovima koji ne uspeju da prođu grupe u kupu itd. To će dovesti da imamo jake timove koji moraju da prođu kvalifikacije. Nešto nalik Totenhemu  iz Engleske koji igraja kvalifikacije za Ligu Evrope. Predstavlja svakako nepoželjnog rivala u kvalifikacijama ali dešavaju se iznenađenja. 

Takođe proveravamo i da li postoji način da se malo unapredi sam sistem i izvlačenje parova i grupa ali o tome ćemo u narednim danima dok utvrdimo da li je moguće napraviti tako nešto. I dalje važi da iznesete svoje predloge ako ih imate. 

Sportski pozdrav, 
Milan
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: CuleNBGD, Aladdin986, Loki87

DzajaPb

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 336
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #24 poslato: 8. septembar 2020, 11:08:15 »
Samo cepajte i svaka cast



 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

misirlo

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 111
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #25 poslato: 17. septembar 2020, 01:51:37 »
Bravo i svaka čast 💪💪💪💪💪
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #26 poslato: 17. septembar 2020, 08:56:19 »
Moj predlog je da se uvedu plate i ugovori igracima.

Iako nisam istrazivao, smatram da postoje nelogicnosti kod placanja poreza za timove koji tek pocinju mng ligu, mislim da se previse para daje za plate, takodje u nekom periodu kada se vec oformi dobar tim ,mislim da su plate previse male, sto dozvoljava timovima da imaju i po 15-16 top igraca.

Pre svega nemam pojma kako se u realnom svetu racunaju plate i bonusi igracima :grin: , ali opet nadam se neko ko malo aktivnije igra recimo football manager igricu da mozda zna neke sablone, pa moze da pomogne oko toga.

E sada prednosti koji vidim od ovoga su recimo da znas kada nekom igracu koga pratis istice ativni ugovor, ako mu menadzer ne produzi ugovor, taj igrac da je tebi dostupan kao FA, ili tako nesto. Mislim svakako da bi prelazni period i transfere ucinilo mnogo zanimljivijim. Takodje, ako neko ima 15 top igraca, onda neka uvek igra na najvecem nivou, boreci se za titulu, kako bi opravdao top plate i poreze. Kod kupovine igraca da se zna na koliko sezona je dobio ugovor, neke opcije da budu za postignute golove recimo,nastupe, ili da klub od kog si kupio igraca zadrzi neke prava od sledece prodaje igraca.

Sto se tice mana predloga, nemam pojma kako ce se to odraziti na finansije, ali mislim da je pravi trenutak da se sve ideje testiraju. Naravno ako ne postoji neki valjan razlog zasto ih uopste ne uzeti u obzir.
⠀Meni je to poprilicno los predlog. Jedan od najvecjih prednosti managerja je pratenje igraca i uhvatit igraca kad je ne poznat. Sad da ti cekas igraca 5-6 godina i onda ga izgubis nakon 1 godine jer imas los PES godinu, jer nije postigao golove itd. I kako se bude ocjenilo ako je dobro igrao, lagano moze bit neki CF koji navuce na sebe miljun igraca i otvara prostor krilima i na kraju ne dobije gol ili asistence i ga izgubis jer nije postigao golove. Ne realno pratit, i mislim da se rusi poanta managerja, nije to NBA.

Realno ovu inflaciju da se baca po 200 milja na talente se dogodilo zbog promjena za koliko ti igrac u klubu. Da nije za toliko koliko si ga platio nego za toliko koliko je u onom vremenu bio na TM. Ako toga ne bi bilo onda ne bi svak davao po 100 milja za malo boljeg igraca.



Radite super posao, stranica izgleda dobro, samo tako dalje :)
« Poslednja izmena: 17. septembar 2020, 09:02:22 od strane yrinvan »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: shokanito, DANAC82

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #27 poslato: 17. septembar 2020, 09:02:07 »
jedan predllog kod statistike(manager), meni bi bilo jako kul da kod igraca se moze vidjet historija, u kojem klubu je bio koliko golova asistenca itd na sezonu.

a ovo vidim da bude moguce na novom sajtu razlicite formate takmicenje imat sto je super jer mislim da u manager cup treba iz nule izgradit novi format jer ovaj kup je u mom pogledu katastrofa, vise lici na neku mini-ligu, kupovi su vise eliminacijski formati  i ako ima grupa to je max 4 ljudi, da bas gledas da ne izgubis protiv konkurenta itd. sto se dogadja sad je da mozes ti nekog 2x pobjedit u grupi i imate isto bodova i on ide dalje zbog gol razlike, sto mislim da ni jedan kup na svjetu nema ovo. A jos ovo da ima po 7-8 igraca na grupu gubi smisao kupa i lici na neku mini ligu.
Svetski kup za reprezentacije ti ima taj format, gde posle bodova odluchuje gol razlika, pa broj postignutih golova pa tek medjusoban duel.
⠀ali svetski kup ima 1 utakmicu i ne doma i povratnu. Svaki cup koji ima home & away se gleda medjusobno.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Aladdin986, DANAC82

Loki87

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1137
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #28 poslato: 25. septembar 2020, 13:25:13 »
@yrinvan ne zameri, nista licno, ali jesi ti doveo bas sve igrace kada su bili nepoznati, doveo si Sane i Dembelea dok su trcali oko zgrade u svom rodnom gradu :smiley: ? Nece niko cekati nekog 5-6 godina jer je jedna nasa sezona, jedna sezona(godina) u realnom svetu. Svakako da se slazem da je naveca draz dovesti igraca dok nije poznat, to tako treba i to ce tako i da ostane. Moj predlog ne utice to, cak sta vise motivisace te da jos vise trazis taletne i dovodis ih, jer ce ti biti jeftiniji ugovori za odrzavanje. Imaces igraca od 78 OVR koji ce da bude tvoj favorit i davace 20 golova po sezoni, vratices onu draz koju si imao dok si pravio tim. Samo sada ces da imas pare da dovedes i neku zver u ekipu na recimo 3 sezone, pa se probijes u D1, pa nastavis da dovodis zveri jer to i zasluzujes svojom igrom. Pa napravi Real Madrid tim sa svim zvezdama, ali izazovi Kepu svaku sezone, budi drugi u D1. U suprotnom ako ova prva zver koju si dove na tri sezone ne promeni nista bitno u tvom plasmanu, ti si primoran ili da ga debelo platis da ostane jos recimo jednu sezonu, ili da ga pustis nekome drugom da ostvari onaj prvi scenario. Ti tragas i dalje za nekim talentom koji ce ti doneti dobre pare od prodaje ili postati zver koja ce te odvesti u D1 da izazoves Kepu.
Takodje osnovni smisao, koji sam i gore izdvojio je da se ne dozvoli da tim ima 20 top igraca, a da igra D3. Ne pratim NBA pa ne znam kako si sve ovo razumio i povezao. 
Tim treba da ima 11 pouzdanih igraca, to su 11 favorita, i par pristojnih izmena. 
Za njih treba da imas mogucnost, ako si unapredio stadion, imas par dobrih transfera, da odrzavas ugovore. Ono protiv cega sam ja, i verujem vecina, je to gomilanje dobrih igraca u timu. Bez ikakve namere da ih ikad puste, cak i ako ti menadzeri i ne igraju, ili uzimaju pauze, imaju lose sezone i tako dalje. Nemam nista protiv da imamo ekipe jacine Real Madrida, ali neka se svake sezone bore za 1. mesto u D1, ali da nemamo Blekpul sa Mesijem, Ronaldnom na neodredjeno.
Ako hocemo da unapredimo sve ovo, treba da gledamo na menadzer ligu ne samo iz ugla svog tima i sta ce biti sa njim, nego iz ugla lige i kako da opstane i postane bolje mesto.

Kratko i jasno, odrzavanje dobrog tima treba pre svega da bude zbog dobre igre u visokom rangu takmicenja!
Trenutna situacija je da uz dobre transfere ti mozes da odrzavas bilo koji tim u D2 ili cak i u D3. Ova situacija je jos i gora bila na pc, tamo pa nije padalo ni na pamet da se menjaju neka pravila, jer je par ljudi koji su vodili ligu, gledali na ligu kroz prizmu svojih timova, svi ostali u tom UO su bili manjina. Vecito vodjeni mislju, ne diraj nista dok funkcionise, iako funkcionise 60% u pravom smeru i cak 40% u onome losem.

Pravila ove igre su generalno dobra, ali postoje mesta koja treba unaprediti, jer takodje postoje timovi koji zestoko zloupotrebljavaju propuste.Ne treba se plasiti promena, i ne treba odjednom uvoditi drasticne promene. Ponavljam, imamo pravila koja su dobra, samo da se nadje nacin da se unaprede ona koja nisu dovoljno dobra, kada vec imamo par ljudi koji su voljni sve da urade da bi samo njima bilo super a ostalih 30 ljudi ko jebe. 

Sistem za kup je promenjen odlicne izmene su odradjene, sa novim sistemom bodovanja nema vise nosioca na osnovu stare slave. Sve ce da bude transparentnije, i mnogo vise takmicarskog duha, jer je zaista glupo da imamo listu cekanja na klubove a sa druge strane ljude koji se ni malo ne trude da ispostuju osnovne procedure ovog takmicenja. Imamo mogucnosti da testiramo razne stvari sada, tako dajte predloge, potrudite se da poboljsate ligu koju igrate godinama i koju cemo jos u mnogo vecem broju da igramo narednih x godina.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chawic

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: PSML - PlayPes
« Odgovor #29 poslato: 30. septembar 2020, 10:33:39 »
Poštovani menadžeri, 

ponovo ja :D 

Molim vas samo da dok čitate ovaj post, probate da o istom razmišljate bez predrasuda, da ne gledate ko piše ovo (odgovarao ja vama ili ne), da isključivo razmišljate iz ugla lige i šta nas čeka za par sezona/meseci/godina koji su ispred nas. Pišem otvoreno i bez uvijanja, ljutili se na mene ili ne, cilj nije da se započne svađa ili neka žučna rasprava. Cilj ovog posta jeste jedino boljitak i napredovanje same lige. 

Svesni smo da unazad godinama igramo samo zbog transfera, sportski motiv nedostaje, nema ga. U toku sezone imamo prijateljske utakmice između pojedinih članova, ustaljene prakse otvaranja sezone kada se lomi stvar na tabeli, angažovanje trenera usled nemogućnosti da se ista završi, prebacivanje mečeva u naredno kolo. Transferi su posebna priča i bukvalno mogao bih o transferima da pišem stranice i stranice ali opet problem je mnogo veeći od svega što sam do sada naveo.

Ključni problemi u ligi: 
- Međuljudski odnosi
        Iako je iza nas relativno miran period i nismo imali nekih velikih problema (da ne čuje zlo), svesni smo da sedimo na buretu baruta i da lako može da dođe do novih svađa i problema. Ne živim u zabludi da očekujem da sve bude idealno ali očekujem da imamo normalnu komunikaciju što u ovom momentu to ne vidim da će se ikada promeniti. 

- Prenatrpanost lige za postojeći sistem
     Veliki broj menadžera na postojeći sistem koji nas guši. Sam sistem je predviđen za 36 ekipa maksimalno, mi trenutno imamo 49. Što vuče za sobom i veliki broj mečeva, kup sistem je prenapregnut, finansije zbog toga je teško (nemoguće) uklopiti. Sam sajt koji koristimo se drži na staklenim nogama da sve funksioniše.

- Broj zauzetih igrača
   Sami sm osvesni činjenice da nema puno slobodnih igrača, da se postojeći igrači preplaćuju, da pare koje se vrte su izgubile vrednost. 

- Velika razlika između timova
    Iako sam lično mišljenja da je normalno da postoji razlika između timova koji su tu od prve sezone i tima koji se priključio pre 5, trenutno smo u pat poziciji gde jednostavno ta razlika teško da može da se smanji. 

- Slab potencijal novih timova, sužen prostor za napredak
    Nove ekipe nemaju veliki potencijal za napredak i ono što je pre 10 sezona trebalo 2 do 3 sezone da se sastavi tim koji može da se takmiči, sada je potrebno 5+ sezona

- Nemogućnost proširenja same lige i zatvoren sistem
Mi jednostano nemamo prostora da proširimo ligu jer nema slobodnih igrača i nisam siguran kako bi sajt podneo nove timove. Morali bi da menjamo finansije po ko zna koji put, morali bi da menjamo i kup takmičenje jer se okreće previše utakmica i generiše se mnogo više para nego što treba. U prethodnih nekoliko godina izgubili smo veliki broj potencijalno dobrih menadžera i igrača samo zato što nismo imali prostora da ih primimo u ligu. 

Pored ovih problema postoje naravno i problemi sa konekacijama i internetom, udaljenosti samih takmičara itd. Sve ovo navedeno i napisano dovelo me je do toga da na neki način to trebamo da rešimo. Predlog koji je imao kolega Spuzi, sam razradio, sagleado plus i minus i stavio sve na papir kako može to da funkcioniše. Pa evo i samog predloga kako će naša liga izgledati kada nova aplikacija/sajt bude bio završen. 


Postojeću ligu delimo na dva dela u daljem tekstu Entiteta:
  • Entitet A
  • Entetit B

Sistem takmičenja
  • Entiteti A i B funkcionišu odvojeno jedan od drugog
  • Entiteti A i B funkcionišu po istim pravilima i ne postoji mogućnost da bude drugačije
  • Upravljanje nad Entitetima ostaje u domenu sadašnjeg upravnog odbora lige
  • Sistem takmičenja je identičan za oba eniteta
  • Sistem takmičenja može biti 2x18 ili 3x12
  • Maksimalni broj timova po entitetu je 36
  • Timovi iz Entiteta A i Entiteta B se ne mogu sastajati međusobno u ligaškim utakmicama

Podela timova po entitetima
  • Timovi se raspoređuju ravnopravno po entitetima
  • Parametri za raspoređivanje timova (Geografski položaj, kvalitet menadžera, snaga tima)
  • Razlika u kvalitetu između oba entiteta ne sme biti prevelika ni po jednom gorenavedenom parametru

Timovi i igrači
  • Timovi iz Entiteta A u Entitetu B će biti rasformirani i ti igrači će biti dostupni timovima iz Entiteta B za dovođenje
  • Timovi iz Entiteta B u Entitetu A će biti rasformirani i ti igrači će biti dostupni timovima iz Entiteta A za dovođenje
  • Jedan igrač se može angažovati od strane jednog tima u svakom od Entiteta, što u praktičnom primeru znači da igrač Messi može imati svoj tim u Entitetu A i u Entitetu B

Kup takmičenje
  • Na nivou Entiteta (posebno A, posebno B) imaćemo dva kup takmičenja
  • Prvo kup takmičenje je na nivou grupne faze sa knockout sistemom, gde bi maksimalni broj timova unutar grupa bio 4 i nakon toga ide knockout sistem
  • U tom kupu učestvuju svi timovi iz tog entiteta
  • Drugo kup takmičenje je na nivou divizije unutar samog entiteta, što zači da imamo D1 Kup gde igraju timovi iz D1, D2 kup gde igraju timovi iz D2 i D3 kup gde igraju timovi iz D3
  • Sistem takmičenja za ovaj kup je knockout

Međutakmičenje Entiteta A i Entiteta B
  • Kako bi izbegli opciju da više nikada ne igramo protiv određenih timova i da bi uneli dodatni sportski motiv uvešćemo i međutakmičenje
  • Sama ideja međutakmičenja je moja ideja od pre nekoliko godina kada sam to pokušao da napravim sa drugim forumom ali tada nismo naišli da razumevanje
  • Ta vrsta takmičenja je organizovana bila prošle godine ali su ljudi tada morali da se opredele sa kojim timom će da igraju jer su imali svoje timove na više foruma
  • Ovde taj problem nećemo imati jer će takmičenje biti obavezno i igra se sa našim timovima, tako da taj problem ne postoji
  • Sistem je prost i imaćemo Ligu Šampiona, Ligu Evrope i verovatno još jedno takmičenje
  • U ligi šampiona se takmiče prva 4 tima iz oba entiteta 
  • U ligi evrope se takmiče timovi iz oba entiteta koji su zauzeli pozicije 5, 6, 7 i 8
  • U trećem takmičenju bi igrali timovi koji su u oba entiteta zauzeli prve 4 pozicije u D2


Kao što vidite promena je ogromna, menja celu priču iz korena. I ima mnogo da se piše o tome ali izdvojiću neke od prednosti koje ja smatram da su ključne:

- Postajemo otvoren sistem gde ćemo imati prostora da oba entiteta dopunimo na 36 timova
- Ukoliko se ukaže potreba, možemo da otvorimo i treći Entitet, po potrebi i četvrti i tako dalje
- Sve lige i dalje funkcionišu po istom principu i sa istim pravilnikom tako da niko nije povlašćen i u boljoj poziciji
- Oba entiteta imaju približno isti kvalitet što se tiče menadžera koji igraju 
- Vraćamo sportski motiv za igranje jer uvodimo praktično 4 ili 5 novih takmičenja gde svako može da se nada trofeju
- Oslobađamo značajno fond zauzetih igrača 
- Novi timovi imaju više prostora i veću šansu za napredak 
- Podelom po geografskom položaju možemo značajno umanjiti šanse za loše konekcije protiv uvek istih protivnika


Negativna strana
- Jedan igrač ima dva tima u različitim entitetima i velika šansa da timovi koji se sastanu u međutakmičenju igraju sa nekim istim igračima. Sa druge strane većina igra divizije i myclub bez problema pa to i ne vidim kao neki veliki problem
- Odvajanje. Sama reč podela i odvajanje zvuče teško i kao da svako odlazi svojim putem. Nije tako jer svi i dalje funkcionišemo po istom sistemu, samo u dva različita entiteta. Ko bude hteo da igra prijateljske to može uvek da uradi jer grupe za dogovaranje će i dalje biti tu. 


Ne baš tako ukratko ali generalno ovo je predlog kako da unapredimo samu ligu, kako da se rešimo problema koje sada imamo i nada da će ovo doneti više dobrog nego negativnog i lošeg. Nova aplikacija i sajt se prilagođavaju ovoj promeni i sada je vreme da iznesete neki predlog ako ga imate naravno ili da ostavite svoje mišljenje. Sve u svemu akcentujem ponovo da o ovom predlogu razmišljate bez predrasuda i da gledate samo i isključivo iz ugla lige. 

Sportski pozdrav, 
Milan
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: spuzi, vlakavlaka, chawic, Loki87, Sneg_Veje, shokanito, MeGusta18, nemanjafantastic, pumba