Autor Tema: Pitanja i Odgovori  (Pročitano 34769 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

dmilan

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 191
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #180 poslato: 1. jul 2021, 13:42:54 »
Docice novi pes i zapamtite ovaj post sto sam napisao, nemojte da je neko rec rekao ili kukao kako je kao u logoru. Trazili ste - gledajte !
Logor, Alkatraz, BPL....  Niko ne trazi da to lici na Alkatraz ili BPL samo treba na pravi nacin postaviti stvari. 
Prvo sto mislim da mi sami menadzeri (ne svi) treba da se promenimo. Mnogi ovo dozivljavaju kao sprdacinu i zajebanciju. Ipak treba malo ozbiljnije ovo shvatiti jer time pojedinci zaje*avaju ostale clanove lige. Samim ucescem u ovoj ligi mi imamo odredjene obaveze koje trebamo da izvrsavamo. Obaveze su da igramo tekme, postavljamo izvestaje... Ima menadzera koji iz sezone u sezonu imaju po 6-7 neodigranih utakmica i po 10 neunesenih izvestaja. Mislim da je to nepostovanje lige i da takvima nije mesto ovde jer ovo dozivljavaju kao zajebanciju. Direktno i indirektno mogu da uticu na to ko ce da ide u visi ili nizi rang takmicenja i time se gubi na regularnosti takmicenja.  Takve jednostavno treba zamoliti da sami predaju klubove i puste nas ostale da igramo ligu ili ih najuriti.
Drugo, Lutkica potencira "Frendly" . Ok je to ali ne moze u praksi da zazivi. To je ono kad se kaze das coveku prst, on hoce celu saku. Treba se striktno drzati pravilnika. Ne moze da se kaze ovo cemo striktno po pravilniku, a ovo drugo necemo bas po pravilniku jer smo mi "frendly". onda treba izbaciti ta "frendly" pravila iz pravilnika. Postoje neki ekstremni slucajevi kad treba izaci iz okvira pravilnika sto kaze Lutkica "treba biti covek" npr. u slucaju smrtnog slucaja, ako je nekom frka za lovu pa radi dva posla ili ode u Nemacku na tri meseca.... Znaci postoje takvi ekstremi ali mi imamo slucajeve ovde da recimo pojedini menadzeri igraju utakmice striktno utorkom i sredom. Saljem poruke od cetvrtka do subote, nedelje i vidim da je protivnik video poruku i neodgovara mi. To je bezobrazluk za koji nemam reci. Vidis poruku i neces da odgovoris sve do utorka ili srede kad ti hoces da igras. Milion puta sam sebi rekao takvima necu ni ja da odgovorim i cekacu sluzbenu pobedu. Pritom isti u ponedeljak uvece pisu poruke na forum da im se za svaki slucaj ako neodigraju sve tekme, tekme prebace za narednu nedelju. Takvima ne bi  trebalo prebacivati tekme u sledecu nedelju. Mnogi to koriste upravo iz "frendly" pristupa UOa. 
I sad bi neki rekli da im ovo lici na BPL. Nije to BPL. To mozda lici na BPL ali nije ni BPL ni Logor. Prvi sam koji ne bi pristao da ova liga bude kopija necega jer znam da je svaka kopija losa kopija. PSML treba da ima svoj pecat svoja pravila i principe ali svaka organizacija mora da se organizuje na odredjeni nacin da bi funkcionisala. BPL je to shvatio davno i zato sve ovo mozda nekome lici na BPL, a u stvari nema nikakve veze sa BPLom nego sa nacinom organizovanja takmicenja same lige. Koliko znam tamo nema prebacivanja utakmica u sledecu nedelju i zamrzavanje sezone nego uzmi trenera na 1, 2 ili 5 tekmi i plati. To su neka njihova pravila, mi imamo svoja ali mislim da pravila koja imamo trebaju striktno da se postuju.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Loki87, DANAC82, Milance79

spuzi

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #181 poslato: 1. jul 2021, 21:08:24 »
Ajde Aladine da ti odgovorim, mislim da je waste of time ali ajde.
Nemam sta da se oglasim kada je stvar jasna, prvo i osnovno covek nema razloga da to uradi i tu se manje vise sve zavrsava. Drugo optuzbe dolaze od coveka koga su navatali da se igrao sa xy naloga da bi se tamo negde kvalifikovao... pa je onda njegov sponzor namestio onog nekog Tatamoratu samo da bi on prosao dalje (svi profi igraci ga pljuvali na sva usta) ima tu jos stvari ali ove dve su dosta... 
Kada se uzmu te dve stvari u obzir svako ko je odgovorio na ovo osim je UO je dalabu teska... JEDNOSTAVNO.
Svako neka se prijavi da vodi ligu, neka bude glasanje i ako pobedi eto mu pa cemo da vidimo kako ce da izgleda...
Vidim i ljudi se pitaju zasto ljudi odlaze... Pa odlaze jer kada dodju umisljeni pro igraci neko im stavi 5 u odbranu i crtice na dole i puknu i onda ih napuse kurcem :)... 

spu!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lutkica71, CuleNBGD

dmilan

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 191
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #182 poslato: 2. jul 2021, 01:48:43 »
Ako dobro racunam u jednoj polusezoni treba da se odigra 153 utakmice. I pored dobre volje UOa da produzi 2 dana polusezonu, ostalo je zadnjeg dana da se odigra 34 utakmice u D2. 34 potencijalna sluzbena rezultata. kad na to dodamo jos 11 sluzbenih rezultata koje je dobio Dzile dolazimo do broja 45 sto znaci da je do zadnjeg dana zavrsetka sezone odigrano tek manje vise 2/3 utakmica. Sramota. Ali stvarno sramota. Ima tu utakmica i iz prve ili druge nedelje koje nisu odigrane. Znaci mesec dana su imali ti menadzeri da odigraju tekme i nisu uspeli da ih odigraju. Rekao bih da se nisu ni trudili. Nepostovanje lige i nas koji redovno igramo ligu. Ovakvo tretiranje lige od pojedinaca zahteva stvarno velike kazne, a diskutabilno je i da li zasluzuju da igraju ovu ligu sa takvim stavom. Manja liga, oslobodili bi se i igraci i mi ostali bi se lepse igrali.
 

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #183 poslato: 4. oktobar 2021, 15:59:28 »
Sportski pozdrav UO-u i svim menadzerima,

S obzirom da svi znamo kakav je novi PES i da ga verovatno necemo igrati u nekom takmicarskom obliku do polovine Novembra, a verovatno ni tada , jer cisto sumnjam da ce igra biti iole popravljena i igriva....pitanje koje se namece je , STA JE SLEDECE kad je psml u pitanju.

Da li cemo posle tekuce sezone igrati jos jednu sezonu na PES 2021 , dok ne vidimo sta dalje ili se opet pravi poduza pauza?

Hvala
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82

lutkica71

  • Moderator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1781
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #184 poslato: 5. oktobar 2021, 10:38:28 »
Ne znam odakle bi poceo brate, a da ti dam bar neki odgvor...

Po informacijama kako imamo od strane slepackog konamija, 11.11 izlazi full verzija igrice. Najavljeno je da ce biti samo DLC, a poslednjih dana citam kako ce biti skroz nova igrica da se skine (u sta iskreno ne verujem ni 5% ). Nama u sustini ova sezona ce trajati taman do tog termina.

Tada kada dodje taj famozni datum videcemo sta sve igrica nudi. Ako uopste tada izadje ML mod, sigurno je da bi trebalo da se igra na eFootball nova sezona, ali ako igrica ostane kakva je sada - nemam odgovor tacan da ti dam jer ni sam nisam pametan da li igrati na pes 21 ili na tom novom sranju...


Sve u svemu misljenja ce uvek biti podeljena, trazicemo najbezbolnije resenje i da svima odgovara ako je moguce. Jedini problem je ako se odluci da se igra na pes 21 i da se ceka e Football 23, sta ako i taj e Football 23 bude isto sranje kao i ovaj? Pitanje je dokle ce serveri da rade za pes 21, kao i to da li ce se ljudima igrati stari fudbal a izasle su novije platforme fudbala.


Kao sto sam i pre dva meseca rekao, i sada mislim da je taj UFL resenje mozda kada izadje i kada se vidi kakav je to fudbal. Svakako je manager liga pocela na PES platformi, ali ako je to katastrtofa onda mora da se trazi trajnje ili cak prelazno resenje.


Svacije misljenje je dobrodoslo i drago mi je da si pitao i da se interesujes!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chelikmanutd

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #185 poslato: 5. oktobar 2021, 12:31:37 »
Testirali smo mi FIFA 22, može da se napravi tim i da se sa tim timom igra. Problem je što ako radiš takve transfere, otključavaš taj edit i onda možeš da edituješ ocene igračima i da sa takvim ocenama igraš. U prevodu to znači da bi realno mogla da se igra fifa menadžer liga ali bi se onda oslanjali na to da niko od učesnika neće editovati ocene i da se igra na poverenje. Kako znamo da je u ovoj našoj zajednici to prosto nemoguće, ništa od toga :D 

Što se tiče samog pesa odnosno efootball-a sačekajmo da izađe pa neka svaka liga odluči šta je najbolje za njene učesnike. Ne mora nužno da znači da će PSML i PPML zajednici isto da prija...
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chelikmanutd, chawic

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #186 poslato: 5. oktobar 2021, 16:02:47 »
Ako ovaj Efootball zaista bude katastrofalan , ja zaista nemam problem s tim da FIFA bude resenje.
Pes igram od samog njegovog pocetka , FIFU nisam u zivotu igrao , ali boze moj....moramo da gledamo napred. FUDBAL MORA DA SE IGRA.
Naravno, nebih se odmah odlucio na takav potez , dao bih sansu KONAMIU, da vidimo sta ce ispasti kroz par meseci i hrpu apdejtova.
Do tada bi mogli bi da odigramo jos jednu sezonu na PES 21
 

shokanito

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1041
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #187 poslato: 5. oktobar 2021, 17:00:10 »
Reko sam da necu da komentarisem vise, ali moram ovo za fifu,  kakvo crno napred, pa fifa se i deci zgadi cim krenu u srednju skolu.  Balonjara loptu i ocajnu fiziku lopte samo deca mogu da svare.
Jeste da se izblamirao konami sa ovim ocajnim demo,  najgori potez u istoriji, al ispeglace valjda za full verziju.

Fifu ovde da spomenes je kao da kazes partizanovcima ruzni su vam dresovi ,igracete u zvezdinim.



 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Sneg_Veje, dmilan

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #188 poslato: 6. oktobar 2021, 10:42:44 »
Samo da me ne skontate pogrešno, FIFU smo testirali i videli kako radi. Ima mnogo opcija koje su pred nama ali ništa ne predlažemo kao trajno rešenje, samo sam izneo šta sam testirao :D 

Pogledajte kako na PES 6 se i dalje igra, tako da uvek postoji i opcija da se igra na nekoj od starijih verzija (ili trenutnoj...)
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chelikmanutd, Milance79, internacional 1, lutkica71, chawic

Zeusinjo

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 136
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #189 poslato: 19. decembar 2021, 20:43:52 »
Momci, trebao bih pomoc.

Naime, prodao sam konzolu i instalirao pes na neku staru konzolu koju sam uzeo s posla, odradio sve sto trebam kao i inace, EU verzija igre, ali mi fali npr Max Kruse, nema ga uopste na igri ni u FA.

Ima li neko ideju sta bi moglo da se uradi, probao sam sve varijante, brisao igru pa download opet, live update pokusavao, sve znaci moguce sto mi je palo na um ali ne pomaze.

A kod drugih igraca ga ima.

Ne znam sta da radim... pa bi svaki savjet kako da ga pokusam pronaci prihvatio :) Hvala unaprijed
 

lutkica71

  • Moderator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1781
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #190 poslato: 20. decembar 2021, 13:18:25 »



Resenje uvek postoji !!!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Zeusinjo

Zeusinjo

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 136
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #191 poslato: 10. januar 2022, 15:27:30 »
Zamolio bih UO da se izjasni po pitanju utakmice FK Sarajevo - Juventus koja je prekinuta u 47' pri rezultatu od 5-0 za FK Sarajevo.

Zasto menadzer nije kaznjen?
I zasto rezultat od 5 0 nije registrovan za FK Sarajevo?
Sve je prijavljeno jos prije skoro mjesec dana, ali kako vidim nikakve reakcije nije bilo i to samo iz razloga jer ekipa Juventusa zeli napustiti ligu.

Pravila bi trebalo da vaze za sve, bez obzira da li ce menadzer nastaviti ucesce u ligi ili ne.

Hvala
 

lutkica71

  • Moderator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1781
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #192 poslato: 10. januar 2022, 20:32:16 »
Koliko sam ti puta rekao da gledas svoja posla i drzis se svoje ekipe a ne da izigravas serifa nekog ovde ?
Vise puta sam ti rekao da si ti poslednji koji moze da prica o nekim pravilima , takodje ne znam da li su upoznat skroz sa pravilinikom, ali posto vidim da nisi evo podseticu te ja :

4.1.8. Svako mesanje ostalih clanova lige u raspravu moze za sobom doneti KP.

Kako su ranije postojali kazneni poeni, i kako je to ukinuto, KP = novac. Tako da ovde ne vidim nigde prostora da se ti mesas u posao uprave i managera koji je nacinio prekrsaj.

P.S. Cela liga je zavedena rezultatom 1:0 protiv managera sa kojim si igrao utakmicu, pa tako i tebi jer je njemu to bio prvi mec u sezoni. Evo licno bez kontakta sa UO posto znam i njihvo stav, a  vidim da ti je zinula zadnjica za rezultat (a inace nisi ti taj lik, nebitan ti rez i sve to kako si vise puta naveo) dobices pobedu od 5:0 na utakmici vs Juventusa ;)

U daljem tekstu pazi sta ces pisati jer se moze protumaciti na vise nacina. Hvala na pitanju koje si postavio :ziveli:
 

Zeusinjo

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 136
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #193 poslato: 11. januar 2022, 01:04:30 »
pitam legitimno pitanje koje se tice iskljucivo moje utakmice i iz razloga jer je ovo bar treci ili cetvrti put da se UO ne ocituje po pitanju slucajeva vezanih za moje tekme u ovih 15ak mojih sezona, a koje bi trebale po pravilniku da ne idu u korist protivnika. tako da gledam svoja posla, kad se vec mora detaljno pojasniti pisanje na forumu na ovu temu.

kako da prijavimo nesto i kako da dodjemo do odgovara na tu prijavu ako ne ovako?


ja sam zabio 5 golova covjeku legitimno i ne vidim razlog zasto bi mi se to oduzelo samo zbog toga sto on nije zelio da nastavi ligu.
isto tako ne vidim razlog zasto se covjek ne bi kaznio ako je prekrsio grubo pravilo, pa kasnije neka odlucuje da li ce nastavljati ligu ili ce odustati.

i ovde sam pisao jer mi je clan UO rekao da tako postupim s obzirom da nije znao da mi odgovori vezano za ovu temu iako je prekrsaj napravljen prije gotovo mjesec dana.


lijep pozdrav
 

lutkica71

  • Moderator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1781
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #194 poslato: 11. januar 2022, 02:42:12 »
Otvoren ti je izvestaj, samo ti unesi izvestaj 0:5 i ne brini nista sve ce biti ok.

Samo u buduce nemoj nam prosipati pricu kako ti je nebitan rezultat, kada vidimo da i te kako jeste ;)

Kada budemo imali potrebu da pitamo nekog za misljenje sta treba, a sta ne treba, ne brini nisi ni na poslednjem mestu koga bi pitali :krsti: