Autor Tema: Pitanja i Odgovori  (Pročitano 34772 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Aladdin986

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 981
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #15 poslato: 12. novembar 2019, 00:55:57 »
Hm... Surovo ali istinitno, nemam šta da dodam. Samo mi bedak da ode u kurac potencijalno lepa priča zbog banalnih stvari poput - ljude mrzi da povežu LAN kabl. Ovo sve drugo što si rekao stoji i mnogo je ozbiljnije, tu tek nemam rešenje. :)
⠀Zar stvarno ima u mng ligi ljudi koji igraju na wifi ? Mislim do sad u ovom novom pesu nisam primetio one crtice da se pale, a poznavajuci wifi to je svakominutna reakcija.

Moje misljenje je da ne moze se pojasniti veza na ovaj pes, cas ti lete igraci i ponasaju se kao superstar, a nekad tako bedno kao kad pocnes my club i on ti daje spiirit 60 70, a protivnik  90 99, i tacno vidis kako tvoju uvek su potez manje u reakcijama od  prtivnika.   Ono ne mogu sumnjat u server koliko u nase raspolozenje veza :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82

chawic

  • Regular
  • **
  • Poruke: 76
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #16 poslato: 12. novembar 2019, 09:07:59 »
Svakog ko igra online povezan wi-fi konekcijom a ne sa lan treba kastrirati i strpati iza reshetaka, jer to je bezobrazluk.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lutkica71, trunkadelic, DANAC82

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #17 poslato: 12. novembar 2019, 12:03:26 »
Organizovaćemo tim ljudi koji će ići od kuće do kuće i proveravati kablove :D
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: TONI 4 BLACE, CroW, spuzi, chawic, pilojac85, shokanito

chawic

  • Regular
  • **
  • Poruke: 76
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #18 poslato: 12. novembar 2019, 13:57:53 »
Organizovaćemo tim ljudi koji će ići od kuće do kuće i proveravati kablove :D
⠀Ovaj rad 😁
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Sneg_Veje, spuzi

DANAC82

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 200
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #19 poslato: 12. novembar 2019, 20:51:51 »
Ovde sam od 6 sezone i sto se tice veze mogu da kazem da je uvek promenljiva. Iskljucim uvek wifi i povezano mi je direktno sony sa Lan kablom. Igram jos i my club. A mogu reci da tamo vecinom bolje radi al se i tamo nekad desi kao sto je rekao Aladin da se igraci ponasaju kao da nemaju taj veliki over. Ja mislim da je takva igrica.... i  da nema veze sa jacinom neta. Ja sad imam dosta jaci net od pocetka sezone i opet mi ovde u PSML ligi radi promenljivo. Pa sad bi trebalo jako dobro da radi jer imam bolji net,ZAR NE? U taj lobi za frendli meceve ne radi uvek kako treba. Dal su to oni lose uradili i te servere sto se ceo svet zali na to,bas o cemu ja pricam. Meni to jako smeta jer znam da imam dobar net i kad mi bude tako lose i ti pasovi kad idu tamo gde ja necu i gde nema logike,da ne kazem pas izbliza ide pogresno a taj igrac ima dobar pas,smesno je i  da poludis. Pored svega toga odigram celu utakmicu i bez prekida. Jer ovde vecini skoro sve smeta,ama bas sve i kad izvodis aut,korner,moja pas igra A O RADOVANJU KAD SE DA GOL BOLJE DA I NE PRICAM. Zasto onda neko ovo igra?? Igras samo da bi igrao ili igras da uzivas u svojoj igri i da se tome radujes.Jer ovu stvar VOLIS IAKO TE MNOGO NERVIRA. Protivnik treba da se postuje i u tim segmentima igre. A ne da se komentarise i pisu gluposti o tome. Gledao sam vise puta profi igrace na takmicenjima i oni ovo rade sto i ja . Ja se ne ljutim kad se neko raduje jer je to deo igre. Ima par igraca skim bas volim da igram i uzivam u tome . :) :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Aladdin986, trunkadelic

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #20 poslato: 13. novembar 2019, 01:43:38 »
Ionako snimas meceve, pa ih posle gledaj pa se raduj 500 puta (moze i highlights). Ne moras nekome da oduzimas vreme u toku meca za neki RUZAN gol od odbitka. A posto se (PROVERENO) radujes na RUZAN gol, zna se tvoja namera. Protivnik treba da se postuje i u tom segmentu igre, da.
Profi rade jer ih je neko (sponzor) naterao, tamo je takav obicaj. A uzivo da vidis sta bi ti bilo da se pe*erises, u najmanju ruku taj neko vise ne bi igrao sa provokatorom na nivou deteta.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lutkica71, TONI 4 BLACE, spuzi, Loki87, trunkadelic, internacional 1

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #21 poslato: 16. novembar 2019, 23:36:03 »
Pitanje za UO vezano za povrede igrača. 
I dalje nema "crno na  belo" podataka u match events o povredama. A svedoci smo da se igrači dosta više povređuju nego ranije.
Do sad sam imao dve povrede: u kupu težu gde Golovin nije mogao da nastavi meč. U ligi lakšu Zobnina gde je nastavio da igra ali hramljući.
Obe sam uneo u izveštaj, iako ih nema u Match eventsima.

Zanima me zvaničan stav UO. Unositi ili ne? Ako unositi onda na osnovu čega: snimka povrede, savesti menadžera ili nečeg trećeg? I ko će da garantuje da nije bilo povreda na mečevima nekih drugara? 

Ne želim da ispadnem naivan ako sam jedan od retkih koji to unosi, a s druge strane ne želim da ispadnem nekorektan prema narednim protivnicima pa da mi igra igrač za kog znam da se povredio na prethodnom meču.
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lutkica71, DANAC82, trunkadelic

lutkica71

  • Moderator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1781
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #22 poslato: 17. novembar 2019, 01:37:56 »
Ja mislim da sve dok nema u "match event" gde pise da se povredio taj i taj igrac nema potrebe pisati ili unositi.

Sada svako kome pokaze da se povredio igrac,odma ce ga zameniti,a siguran sam da ako je prava povreda da kazemo da igrac izlazi sam sa terena i stoji u match events..
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82

mariod

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 291
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #23 poslato: 17. novembar 2019, 03:28:10 »
Povredu sam video 2 puta i odmah te igra baca u pauzu da zamenis igraca- ne moze dalje da igra. Animacija gde se igrac drzi za nogu mislim da nije povreda nego umor jer ako ga pustis i dalje da igra malo kasnije pada na zemlju i opet te igra baca da zamenis igraca



 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chawic

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #24 poslato: 17. novembar 2019, 14:30:35 »
Pa ne znam baš kako se tretira to kad je animacija kad se uhvati za nogu, ali posle nastavi da igra hramljući. Kad se umori (kad se stamina istroši) obično se sporije kreće, nekako bezvoljno, ali nema hramljanja. Gomila igrača tako ostane bez stamine ali se ne hvataju za nogu. Međutim ovaj ako se uhvati za nogu, to ti je znak da ga menjaš, u suprotnom sledi mu teža povreda.
Ako neko igra Master ligu onda sigurno zna da li je to hvatanje za nogu blaža povreda. Tamo posle meča dobiješ obaveštenje o povredi i dužini pauze.

U svakom slučaju bilo bi dobro da UO izađe sa nekim zvaničnim stavom po ovom pitanju.
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82

yrinvan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #25 poslato: 19. novembar 2019, 20:02:42 »
  • dodao sam tačke jer mi inače nije dozvolilo pisat u text box :tongue: . Inače zašto je tako pes veza nepredvidljiva od ostalih ps4 igara je u tome jer sve ostale igre su hostirane na ps4 serverima dok PES radi na p2p vezama i izgleda nemaju bas top odradjeno to. Brzo postane nestabilna veza dok recimo rocket league mozes cak s torrentima igrat i imas savrsenu vezu. Ne znam kaj su napravili ali sječam se da PES 2017 imao savrsenu vezu.

a ova hvatanje za nogu znači da igrač ima krčeve i ako ga u ostaviš u igri nakon krčeva i upadne u duele postoji velika šansa za ozljede.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: DANAC82, Aladdin986

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #26 poslato: 22. novembar 2019, 13:04:40 »
U svakom slučaju bilo bi dobro da UO izađe sa nekim zvaničnim stavom po ovom pitanju.
Biće obaveštenje povodom ove i još nekih situacija u narednim danima!
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: CuleNBGD, pilojac85

TONI 4 BLACE

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 734
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #27 poslato: 23. novembar 2019, 22:55:14 »
Kolegin komentar na meču 22. kola D3 između Jastrepca i Čelzija me je naterao da napišem odgovor. Zamolio bih da se post ne briše.

Ali pre toga da se vratim jedno kolo u nazad i situaciju sa FK Željo. Nisam želeo odmah da pišem na forumu kao tužibaba, nego me je admin lige kontaktirao jer smo pogrešili domaćinstvo (nek bude moja krivica zbog izostavljenog znaka pitanja 'a ti si' gde sam pitao koja je on ekipa, a on shvatio da je on domaćin)

Kolo 21. - Željo
Situacija gde je menadžer FK Željo vređa mene jer je primio gol iz prvog napada, a potom u 20. minutu povisim na 2:0, nakon čega stiska pauzu i žali se na lag.
HIGHLIGHTS gde se vidi da su golovi do 2:0 pali bez laga. Ako neko ne vidi, nek traži potvrdu protivniku video snimak, jer drugačije ne prihvatam. Evo snimka kada sam počeo da snimam dodavanje na njegovoj polovini FULL MATCH

PREPISKA
Da obrazložim prepisku: Konverzacija je bila na 2:0, pa na poluvremenu, pa na kraju meča.
Ja sam nakon 2:0 u 20.minutu imao mišljenje da nije bilo laga, JER DA JESTE NE BIH IGRAO. Takođe je i on mogao odmah da stavi pauzu i kaže da laguje, što nije učinio. Kada je to uradio u 20.minutu nakon lepe akcije u 14. minutu za 2:0, ja sam video da laže, jer nije bilo laga. I to tvrdim po cenu mog izbacivanja iz lige. odgovorio sam kako sam odgovorio, jer iz prethodnog iskustva znam da baš ovaj protivnik želi da se vadi na lag kad pobeđujem. Nikada to nije njegova krivica kada gubi.
Vrhunac svega - protivnik kreće da se dodaje u odbrani sa golmanom i da ne igra odbranu kada izgubi loptu. Nepoštovanje protivnika, lige, ostalih menadžera... gde ja ne znam kako da se ponašam. Da li da napadam iz sve snage ili ne, pa odlučim da ipak igram meč uz pitanje ''čemu sve ovo'' na šta on meni kaže da treba da me je stid i da sam nula od čoveka. Zbog čega? Zbog toga što na 2:0 kaže da mu laguje? Ne, to je njegov problem što je primio gol u 4. minutu. A pogledajte ostale moje golove sa Moralesom, sve na R2+kocka sa 20-30m. Iskuliram situaciju i javim adminu D3 za sve to. Odgovor je bio usmena kazna.

Prođe par dana, dogovorimo se da odigramo validan meč, gde sam sad ja domaćin i pobedim ga 7:0, bez ikakvog komentara ili problema sa vezom. Na šta on kači komentar na meču SMIJEŠNO!!! - na ovom linku imate i HIGHLIGHTS gde se vidi umetnost Moralesa. Ponovo kontaktiram admina lige sa pitanjem ''čemu ove provokacije u komentaru na meču'' gde mi admin lige kaže da je protivnik posumnjao da sam ja uopšte igrao taj meč, nego da je igrao neko drugi umesto mene. Eto dokle ide bolestan mozak nekoga koji pokušava da na sve načine dođe do ta 3 boda. Svi s kojima sam ovde igraju znaju koliko umem da osciliram u igri (za to su zaslužni i privatni problemi, umornost zbog posla, iscrpljenost od blejanja u ekran 20 sati dnevno, itd. ali kad imam motivaciju, čini mi se da bih svakog mogao pošteno da namučim). Od admina lige dobijam odgovor ''Uvek kad je prvi put, kazna je blaga.'' A setite se samo mog problema u prvoj sezoni sa lutkicom gde smo obojica kažnjeni sa po 1M... nije bilo tada blagog donošenja odluke, nego ajde odmah novog menadžera da kaznimo samo zato što je nov. Dvostruki aršini... A reći nekome da je nula od čoveka je velika uvreda.

Iskulirao sam situaciju maksimalno i nisam se opterećivao sve do sada kada sam video Srletov post u whatsapp grupi od pre 2 dana za utakmicu

Kolo 22. - Chelsea FC

PREPISKA
Ukratko: prvo poluvreme sve glatko. Drugo poluvreme kreće sa lampicom. Ja pritiskam pauzu ALI PROTIVNIK NE PREKIDA KONTRU I SAMO SREĆOM NE POSTIŽE GOL. Izbio sam loptu u aut i rekao 'što laguje', sačekali minut da se stabilizuje i nastavili BEZ LAGA. JER DA JE LAGOVALO NE BI NASTAVILI NI JA NI ON. Ubrzo nakon toga, u 54.min postižem gol iz lepe akcije
HIGHLIGHTS
FULL MATCH - krenuo sam da snimam od drugog gola.
Obrazloženje: naslutio sam da će kriviti lag za primljena 2 brza gola, a evo šta se desilo. Čim je krenuo sa centra kod drugog gola, krenuo je da menja ATTACKING LEVEL, kao i kod TREĆEG PRIMLJENOG GOLA gde je zakasnio da na vreme pošalje pas, a odmorni Defrel koji je na poluvremenu ušao (speed skoro 90) je iskoristio tu sekundu i ukrao loptu nakon čega je pao treći gol. Kod četvrtog gola preslikana situacija kao kod 2. i 3. gde protivnik čačka attacking level i greši u dodavanju, vidi se na snimku...




Zaključak
Zbog svega ovoga želim da se na ovaj post izjasne admini lige, upravni odbor i svi ostali koji žele nešto da kažu. Posebno za obe situacije, zašto nije bilo kazne za menadžera FK Željo, zašto je dozvoljena provokacija, kao i zašto je u Whatsapp grupi 'ZAKAZIVANJE' dozvoljeno srletu da me onako 'omaložava' gde ja ne smem da odgovorim, jer ako odgovorim ispašće haos u grupi. Evo zato ovde pišem odgovor.

I samo da se zna. Ovde sam da igram PES, a ne da trpim nečije uvrede i provokacije. I ako laguje nekad, ne laguje zbog mene ili protivnika, niti kad krivim protivnika za lag... jer nikako ne mogu sa sigurnošću to da tvrdim. Međutim pre par dana sam odigrao 6 mečeva i svi su mi radili okej. Počeo sam sa shokom gde mi je on pre meča rekao da mu nešto ne radi kako treba. Poveo sam sa 3:0, pauzirali i prekinuli. Odigraćemo novu kad usaglasimo termin. Eto čisto da vidite da nisam baš tolika nula od čoveka, a veza neka se srami :) ''Ovakvo ponašanje veze je u namjanju ruku sumnjivo i sramotno. ~Srle''
 
« Poslednja izmena: 23. novembar 2019, 22:56:47 od strane TONI 4 BLACE »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: trunkadelic

srlecfc

  • Regular
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #28 poslato: 24. novembar 2019, 16:17:51 »
Evo ja ću da ti odgovorim. Prva stvar koja nije tačana je ,,nastavili smo bez laga''. Lag je postojao. Lampica se ugasila ali lag je i dalje bio tu. Tvoj argument ,,JER DA JE LAGOVALO NE BI NASTAVILI NI JA NI ON'' ne stoji iz namjanje dva razloga. Prvi razlog je to što si postigao gol. Da sam ti rekao ,,laguje'' ti bi odmah to shvatio kao evo ga gubi pa mu sad kao laguje. To je obrazloženje zašto sam ja nastavio meč. Drugi razlog je to da bi i ti nastavio meč i pored laga jer si poveo. Tebi 3 boda očigledno mnogo znače. To si mi dokazao i u prošloj sezoni koja je bila bez takmičarskog duha. Možda si zaboravio ali ja se lijepo sjećam. To je obrazloženje zašto si ti nastavio meč. U svom postu si našao opravdanja za dešavanja koja su ti išla u korist. Sveznalica, nema šta. Kao da si ti Japanac koji je pravio igricu. Čovjek bi pomislio da si neki nepobjedivi majstor ovog kad čita do kakvih detalja vršiš analizu  i koliko dobro poznaješ igricu. Zanimljivo da u postu nisi komentarisao moj dio komentara koji se odnosi na Emersona i njegovo ponašanje. Tu je lag očit, ali vjerujem da će virtouz tvog kalibra sada naći objašnjenje i za to. Naslutio si da ću se žaliti na lag? Vidi proroka Danila. Izvni, ne prepoznah te. Ili si vidioviti prorok, ili si jednostavno sve unaprijed jako dobro smislio. Malo lag, pa kad se vidi da je lag toliko jak da gori lampica, onda malo pauza od jedne minute čisto da se to malo umanji da lampica nestane a da lag ipak potpomogne. Pa kad se daju za 6 minuta 4 gola onda se taj lag magično otkolni. Ali ja zaista ne znam na koje načine bi ti mogao da uzrokuješ lag i da ga doziraš (do pojave lampice-do nestanka lampice). Međutim uvjeren sam da ti jako dobro znaš i da to vrlo uspješno radiš. Ja tebe omalovažavao u grupi Zakazivanje? Moj komentar je sadržavao poruku za druge kolege. Poruka je zasnovana na dešavanjima na meču sa tobom. Nisam član drugih PSML grupa. Jedino mjesto na kojem sam mogao prenijeti poruku kolegama je bila ta grupa (nerealno je očekivati da će kolege baš otvarati naš meč na sajtu i čitati). Tako da to nije omalovažavanje. Omalovažavanje je to što si ti činio tokom meča. Nakon objave mog komentara na meč javilo mi se dosta kolega sa sličnim iskustvom u mečevima sa tobom. Neki od njih su čak iznosili stvari koje imaju značajniju težinu nego li puke pretpostavke. Ali pred nama je. Vidjećemo na šta će izaći.

Na kraju samo želim da nikad više ne igram sa tobom. Ili da ti ideš u D2 (što je realnija opcija) ili da ja odem u D2, ili da se otvori D4 pa da jedan ode tamo. Bilo kako bilo, jednostavno mečevi sa tobom su kazna. Ja ne igram ovo da me neko kažnjava. Ali od sad ako ikad više budemo igrali meč navježbaj doziranje laga. Jer na prvu pojavu lampice prekidam utakmicu. I tako sve dok se ne odigra meč bez lampice. 
 

TONI 4 BLACE

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 734
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i Odgovori
« Odgovor #29 poslato: 24. novembar 2019, 22:28:33 »
- Zašto se odmah nisi bunio na poluvremenu kad se upalila lampica da krenemo novu? Nego si i pored moje stisnute pauze nastavio da igraš i umalo postigao gol. Sreća je bila pristuna što ga nisam primio jer mi se odbrana raspala. Taj deo izostavljaš.
- U mom postu sam izneo moj pogled na situaciju SA SVE DOKAZIMA I VIDEO SNIMKOM, a ti u tvom nisi dao ama baš ništa osim tvog Emersona... pa i meni zaglupe igrači po 20 puta tokom meča, nikada nisam rekao to je zbog laga.
- Za ona 3 boda prošle sezone... kada si startovao na 2 puta X i napravio penal i nakon meča rekao 'nisam ni znao da postoji start na 2x X' si pokazao koliko nisko neko može da padne. Ta opcija postoji unazad preko 5 god, a možda i više. Naljutio si se na mene jer sam postigao gol iz očiglednog penala. Nisi čak bio pustio ni da vidimo usporeni snimak iako sam ja hteo da ga vidim.
- Ova 4 gola za 6 minuta priznajem da nikada ranije nisam postigao, ali je očigledno da si ti pogrešio u dodavanjima jer si menjao attacking level. Zašto taj deo opet izostavljaš?! Takođe je i u ovom pesu prisutna kick-off skripta gde se odbrana pogubi prilikom kretanja sa centra, nebitno u kom smeru se napada i ko kreće s centra dok se igrači ne postave kako treba u formaciju. Ali verujem da je i to za tebe naučna fantasika jer sam ja Japanac koji je pravio igru i sve znam
- Za ovo optuživanje da umem da sredim da igrica laguje samo tebi a meni ne, predlažem da se dodeli Nobelova nagrada za izjavu godine, lično tebi. Širom sveta sam poznat kao odličan haker i lager, posebno u igrici na playstation. Pa druže, ja da se razumem toliko u informatiku ne bih igrao pes s tobom. Zašto i ti nisi snimio meč pa da vidimo kako ti magično laguje tih par minuta? Lag na početku poluvremena je postojao par minuta. Posle toga meni nije lagovalo. Kraj priče. Ti tvrdi šta hoćeš
- Ne znam šta ti nije jasno u naslovu grupe ''ZAKAZIVANJE'' i koliko je puta prenešeno BEZ SPAMA. I to nije jedino mesto gde si mogao drugim kolegama da preneseš poruku. Imaš forum pa piši na forumu kao što sad pišeš, a ne da pošalješ tamo poruku na koju znaš da ne smem da odgovorim. Nisam ni ja član drugih grupa na whatsapu niti sam upoznad da druga grupa postoji. Pretpostavljam da su to one 'klanske' grupe o kojima je Miha pričao.
- ''Neki od njih su čak iznosili stvari koje imaju značajniju težinu nego li puke pretpostavke.'' iznesi(te) to ovde pa da vidimo o čemu se radi. Ne znam o čemu konkretno pišeš, ali verovatno je opet neka glupost kao i ovo optuživanje da umem da namestim lag za tebe.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85, trunkadelic