Autor Tema: Kupovina PES-a online za PS4  (Pročitano 8304 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

bojan851

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Kupovina PES-a online za PS4
« poslato: 8. oktobar 2019, 02:38:47 »
Pozdrav ljudi, ja dolazim iz PC svijeta u PS4 svijet, pa se nikako ne snalazim. Danas sam kupio PS. Prvo sto sam skontao je da mi treba neki plus membership da bih igrao igrice online. Ok, to sam shvatio, pay2play...
Onda sam nasao ovo https://www.buygames.ps/en/efootball-pes-2020-ps4?search_query=pes+2020&results=2 da kupim igricu. Shvatio sam kako funkcionise, igrica je vec kupljena i nalazi se na nekom akauntu, ja platim ovo i dobicu podatke za taj akaunt, skinucu placenu igricu kada se ulogujem na taj akaunt, vratiti se na svoj (gdje imam recimo plus membership) i imacu igricu tu.
Problem jedan je to sto odavde ne mogu kupiti igricu, vjerovatno zato sto sam iz Bosne i Hercegovine, pitanje jedan je kako rijesiti ovo (ne pomaze promjena IP), odakle kupiti po slicnoj cijeni igricu iz BiH?
Problem dva je, da li ce ovo raditi online ovako kako sam ja zamislio? Znacki kupim ovako neku igricu sa necijeg akaunta, isntaliram je, prebacim se na svoj akaunt i igram online?
 

msasabrdy

  • Regular
  • **
  • Poruke: 82
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina PES-a online za PS4
« Odgovor #1 poslato: 8. oktobar 2019, 15:01:38 »
Posalji poruku Darku pfc, kod njega imas i igru i zavrsavi ti za psplus.

 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: darko_pfc

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Kupovina PES-a online za PS4
« Odgovor #2 poslato: 8. oktobar 2019, 17:11:36 »
Poz Bojane. Radilo bi ti online. Samo lagano, nisi upucen jos za jednu stvar. Ovo bi ti trebalo biti glavno pri kupovini PES-a - da bude evropski, nikako americki, osim ako ti je bitno samo offline igranje.
Na tom sajtu ispod slike pise tamnim slovima "US Account : Grants Access to the US servers for online playing" Ti si iz Evrope, PES je takav da moras da kupis evropsku verziju da bi igrao sa Evropljanima. Ako uzmes US account igrao bi samo sa tim tamo kontinentom i ko zna koliki je lag, a sa nama ne bi mogao da igras.
I problem je sto taj sajt nije dovoljno siguran. Imaju oni u pravilima sitnim slovima kada prestaje lifetime garancija, a nisam siguran ni da sredjuju stvar ako ti se nalogu desi nesto.
Mada je tebi veci problem kako kupiti iz Bosne. Mozes da mi se javis privatno pa da vidimo imas li paypal ili kako. Ili neko da ti javi gde da kupis igru iz BiH najpovoljnije.
Igra na UK Store-u kosta 48 funti. Mora se kupiti dopuna od 50 funti koja kosta kod mene 7000 din (59.5 eur, oko 117 maraka). Toliko bi te igra izasla ako zelis da ne delis ni sa kim. A smisao digitalnih igara je da se podeli na dva i da igra kosta jeftinije, pa ako imas s kim bi, izaslo bi vas po 3500 din (30 eur). Ja prodajem to da igras sa svog naloga (novi za prenos toga, kao sto si opisao) za 4500 din (38 eur, 75 maraka), a imam na stanju i da igras sa novog naloga za 3500 din (29.8 eur, 56.6 maraka), sa kojeg sam kupio igru od sonija, nalog koji mozes da nazoves kako hoces, recimo bojan851-PES.
Kod mene je u obe varijante garancija zauvek, eventualni problem resavam posto sam vlasnik naloga i brinem o tome. Imamo i sajt, da ne pisem sad.
Kao sto rekoh, vidim da ti je problem da kupis iz Bosne, pa vidi jos gde i kako ti je najbolje. Srecno
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

vrba85

  • Regular
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina PES-a online za PS4
« Odgovor #3 poslato: 29. novembar 2019, 21:04:01 »
Cao Darko,
Imam i ja pitanje skoro pa isto.
Prelazim na ps sada posle sto godina igranja narodne verzije na pc.
Ono sto me zanima je kako funkcionise ta varijanta za dvojicu da podele igru. Tipa da li ja i drugar koji ima sony a na drugom je kontinentu mozemo to da podelimo i da igramo online u istom momentu ilil je to vec nemoguce.
Takodje, sta znaci ta doplata za online igranje. Pricamo o Playstation Plus pretplati na godinu dana ili?
Koja je sada cena? Pretpostavljam da je padalo. Sada vidim da je oko 5000rsd po prodavnicama kod nas.
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Kupovina PES-a online za PS4
« Odgovor #4 poslato: 30. novembar 2019, 08:49:38 »
Cao. Kako funkcionise varijanta da dvojica podele igru, moras negde da vidis uputstvo kako to izvesti, u principu da se nalog (email i password) drugaru i jos nesto se podesi, a da li je moguce da delite i igrate u isto vreme iako je on na drugom kontintentu, da. Mada mozes reci i da li je taj drugi kontinent Amerika ili koji... Ponavljam, kod PES-a je ovako, ako neko iz Evrope zeli da igra sa Evropljanima, to ne bi mogao ako uzme PES sa US naloga ili US disk, dakle mora sa nekog evropskog Store-a. U suprotnom igra sa nekima preko bare uz veliki ping.
Doplata za online igranje znaci da se za razliku od steam-a placa online igranje kod sonija. PlayStation Plus, tako je. Tesko da je u bilo kojoj prodavnici kod nas blizu 5000. U Gamesu je 8500. Kod mene trenutno jeste oko 5000, UK malo jaci. Obavezno je uzeti za odredjeni Store, tamo gde ti je napravljen nalog.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

vrba85

  • Regular
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina PES-a online za PS4
« Odgovor #5 poslato: 30. novembar 2019, 09:08:26 »
Citat: darko_pfc;1525806
Tesko da je u bilo kojoj prodavnici kod nas blizu 5000. U Gamesu je 8500. Kod mene trenutno jeste oko 5000, UK malo jaci. Obavezno je uzeti za odredjeni Store, tamo gde ti je napravljen nalog.


Za samu igricu sam rekao da je 5000rsd, upravo na games sajtu. Za Playstation Plus nalog jeste vise, da. Nista javljam se na private.