Autor Tema: Po zimi kisi, suncu, snegu ili kosavi.. FK Crvena zvezda SLS16/17  (Pročitano 3836 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

FilipCZ

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil

GROF VISE NIJE TRENER ZVEZDE!

Miodrag Grof Bozovic od danas nije vise sef struke najtrofejnijeg srpskog kluba, saopstio je
zvanicni sajt Crvene zvezde!



Miodrag Bozovic je sam dao otkaz, a na konferenciji za stampu je obrazlozio svoj potez, kao i opis svog rada do sada u Crvenoj zvezdi i njegovom ucinku na klupi crveno-belih za ove 2 godine!



"Vec 2 godine sam ovde, bilo je dobrih, a bilo je i losih momenata na klupi mog omiljenog kluba. Najlepsi momenti su zasigurno osvajanje 2 uzastopne titule, i ona neverovatna serija pobeda iz prosle sezone. Ja se i divim igracima koji su uspeli to, osvojili su 2 titule zaredom a plate  nisu primili vise od godinu i po dana. Naravno bilo je onih nagrada od uprave, ali nikako da bude  citava plata. I ne, nije kriva sadasnja uprava za to, oni su se borili i  trudili koliko su mogli. Smanjili su i dug koliko su mogli, ali tako je kako je. Za ovo stanje su krive one stare uprave,  koje su tukle ovaj klub, koje su gurale klub na samo dno! I nije ni moj otkaz zbog uprave, jednostavno je, imam osecaj da sam dosadio i navijacima, da me ne zele vise. Poceli smo igrati los fudbal, a znam da oni sa severa to ne zele. Ja sada nastavljam dalje i nadam se da ce neko odlican preuzeti ovaj klub. Zelim svu srecu buducem treneru, da osvoji sto je vise moguce titula, i da odvede ovaj klub u Evropu. Hvala svima na ove prelepe 2 godine, a nadam se da cemo se opet sresti,i da cemo se opet isto radovati! Hvala vam svima i srecno!"

Miodrag Bozovic je osvojio 2 titule na klupi Zvezde, 1 Duplu krunu, ali nije uspio uvesti klub u Evropu. Sezona je tek zavrsila, uprava kluba ima mnogo vremena da dovede novog trenera, da se pocnu pripreme i dovedu pojacanja i uvede klub nakon toliko vremena u neko evropsko takmicenje!
 
« Poslednja izmena: 28. mart 2017, 13:50:36 od strane FilipCZ »
 

FilipCZ

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: Po zimi kisi, suncu, snegu ili kosavi.. FK Crvena zvezda SLS16/17
« Odgovor #1 poslato: 28. mart 2017, 13:59:46 »


LALATOVIC NOVI TRENER!

Novi-stari trener Crvene zvezde je mladi srpski strucnjak Nenad Lalatovic! Crvena zvezda je nakon otkaza Grofa Bozovica dugo trazila i na kraju se odlucila za svog starog trenera Lalatovica!



"Veoma mi je drago sto sam ponovo postao trener kluba koji je meni oduvek u srcu, cije sam boje uspesno branio kao igrac, a kao trener ne bas uspesno u prvom mandatu. Moju trenutnu srecu ja ne mogu opisati, ona nema granica. Zaista sam zahvalan klubu na poverenju koje su mi ukazali i ja se nadam da cu im vratiti duplom krunom i da cu uvesti klub u Evropi. Ali, jos je rano za to, naravno to su nasi ciljevi, ali prvo da sastavimo igracki kadar, da dovedemo pojacanja i da se resimo igraca koji nam nece trebati u novoj sezoni. Ja jedva cekam da krenu pripreme, da ponovo vidim igrace koji su tu bili i u mom prvom mandatu, da krenemo sa radom i utakmicama. Imam par igraca koje bih mnogo voleo videti u klubu, ali necemo jos o pojacanjima. Sto se mene tice, ja sam svoje rekao, ostalo cu nadam se pokazati osvajanjem trofeja i pobedama. Jos jednom hvala klubu na poverenju!"

Nenad Lalatovic je vec bio trener najboljeg srpskog kluba u sezoni 2014/15, ali je klub odigrao ocajnu sezonu, zavrsili su drugi iza gradskog rivala, doduse i sa veoma skromin imenenima u svom sastavu. Lalatovic je nakon toga 13 meseci trenirao Vojvodinu i nakon Vose jos 6 meseci Cukaricki. Definitivno je upoznat sa srpskim prvenstom, zna kako treba igrati, ali prave ispite dobice tek na kraju meseca jula kada krecu kvalifikacije za Ligu Sampiona. Nenad Lalatovic ce sada imati slobodu u sastavljanju igrackog kadra, jer uprava kluba veruje u ovog mladog strucnjaka i misli ako bude imao slobodu u sastavljanju da ce uvesti klub u Evropu!
 

FilipCZ

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: Po zimi kisi, suncu, snegu ili kosavi.. FK Crvena zvezda SLS16/17
« Odgovor #2 poslato: 28. mart 2017, 14:31:02 »


LALATOVIC ZAPOCEO CISTKU!

Novi trener Crvene zvezde samo sto je dosao na klupu srpskog prvaka, vec je poceo cistku i otkaze su dobili mnogi iskusni igraci koji zauzimaju mesto mladima!



Nenad Lalatovic je vec poceo sa ciscnjeme igrackog kadra posto su otkaze dobili mnogi igraci koji su zauzimali mesto mladima, a ni oni nisu imali preveliku ulogu. Novu sredinu morace potraziti igraci: Petar Orlandic, Milan Pavkov, Dusan Andjelkovic,Damir Khriman, Predrag Sikimic, Nemanja Supic, Slavoljub Srnic a takodje klub je odlucio da ne otkupi ugovor od GENT-a, tako da je Marko Poletanovic vracen sa pozajmice u Belgijski klub.

Na upravi Zvezde i treneru Lalatovicu je sada da potraze adekvatna pojacanja i da pokusaju uvesti klub u Evropu nakon dugo, dugo vremena! Ovakav potez se i ocekivao, tako da uopste nije zaczdjavajuce sto su pomenuti igraci dobili otkaz i sto su slobodni u izboru nove sredine!
 


PETKOVIC U GENT-u!

Mladi desni bek Crvene zvezde, Marko Petkovic pridruzice se Marku Poletanovicu u belgijskom klubu, potvrdili su danas na zvanicnom sajtu kluba srpskog prvaka!



Marko je karijeru poceo u OFK Beogradu a za prvi tim je debitovao je 2010. godine. Od samog  pocetka njegove karijere Zvezda je pokusavala dovesti, ali uspela je tek 2013. godine kada je ovaj mladi reprezentativac potpisao ugovor sa klubom iz Ljutice Bogdana! Igrao je dobro, postepeno dizao formu, ali onda se dogodila povreda nakon koje je samopouzdanje ovog momka bilo na nuli, i ponovo je dizao formu i pocinjao igrati sve bolje. Njegove igre su primetili ljudi iz belgiskog kluba i odlucili su ga na sve nacine dovesti! Crvenoj zvezdi ce iz ovog transfera pripasti oko 2 miliona evra, sto uopste nije mala cifra...


BAJKOVIC I PEJOVIC POTPISALI!

Crvena zvezda je danas potpisala novog golmana i novog desnog beka, potvrdili su na zvanicnom sajtu kluba srpskog sampiona!



Novi-stari golman crveno-belih je iskusni Boban Bajkovic koji je dosao na veliko insistiranje novog  trenera Nenada Lalatovica! Bajkovic je vec poznat navijacima posto je i bio miljenik severa, poznat po sjajnim odbranama, ali imao je i mnogo, mnogo kikseva, koje su direktno uticale na tok meca! Na neki nacin moze se reci i dobar potez uprave Zvezde, ali i zbog mnogo stvari veoma, veoma los...

Drugo pojacanje je mladi desni bek Nikola Pejovic koji je prosao svu skolu Crvene zvezde, ali proslu zimu je odlucio da ne potpise ugovor sa sroskim sampionom i ode u Italiju, u Empoli, gde je odigrao par itakmica za mladi tim talijanskog kluba. Doziveo je tezu povredu kolena, nakon cega dobija otkaz u Italiji, ali Crvena zvezda ga je docekala sirom otvorenih vrata. Ovo je mnogo dobar potez uprave, posto se Pejovic vec oporavio, i moze da radi sa 100% svoje snage!
 
« Poslednja izmena: 28. mart 2017, 14:40:16 od strane FilipCZ »
 

FilipCZ

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: Po zimi kisi, suncu, snegu ili kosavi.. FK Crvena zvezda SLS16/17
« Odgovor #3 poslato: 28. mart 2017, 21:01:57 »


ZVEZDA POCELA PRIPREME!

Fudbaleri Crvene zvezde danas su zapoceli pripreme za novu 2017/18 sezonu na Marakani! Izvrsena je prozivka nakon cega su fudbaleri istrcali teren Marakane i odradili laksi trening!



Na prozivci su se pojavili sledeci fudbaleri:
Boban Bajkovic, Filip Manojlovic;Mateos Viveiros, Nikola Pejovic, Abraham Frimpong, Aleksandar Lukovic, Damijen Le Talek, Stefan Milosevic;Micel Donald, Nenad Milijas, Gelor Kanga, Andrija Lukovic, Uros Racic, Luka Adzic, Mihailo Ristic, Veljko Nikolic, Luka Ilic;Ricmond Boaci, Dzon Ruiz, Srdjan Plavsic, Srdjan Vujaklija, Nemanja Milic, Lazar Romanic, Vanja Vucicevic
Ocekujemo jos bar 2-3 pojacanja od Crvene zvezde, jer je definitivno da sa ovakvim igrackim kadrom nemaju sta da traze u evropskim kvalifikacijama. Po recima Nenada Lalatovica treba jos jedan krilni igrac koji je izrazito brz sa odlicnom tehnikom. Videcemo ko ce se u narednim danima pridruziti Crvenoj zvezdi na pripremama u Kopru!



"Pa pripreme su tek pocele, radicemo par dana ovde na Marakani pa nas ocekuje put ka Kopru gde cemo  raditi ostatak priprema i gde cemo igrati pripremne utakmice. Novi su Bajko i Peja, ocekujemo da se brzo uklope i da krenemo raditi punom parom. Treba nam jos pojacanja ako zelimo Evropu, ali to nije na nama igracima vec na upravi. Videcemo sta ce sve tu biti, na nama je samo da treniramo i radimo!"




 
 

FilipCZ

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: Po zimi kisi, suncu, snegu ili kosavi.. FK Crvena zvezda SLS16/17
« Odgovor #4 poslato: 29. mart 2017, 14:08:17 »
ZVEZDA IZGUBILA NA STARTU PRIPREMA!

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su na startu priprema minimalnim rezultatom od njemackog drugoligasa, ekipe VFR Aalen!



Crvena zvezda je danas zapocela u sastavu 4-2-3-1 kao sto je to radio i Grof Bozovic, a na terenu su bili sledeci igraci: Manojlovic - Viveiros, Frimpong, Le Talek, Milosevic - Donald, Milijas - An. Lukovic, Adzic, Milic - Vujaklija.
Crvena zvezda je dobro otvorila utakmicu, imala je par prilika preko Nemanje Milica i Srdjana Vujaklije.
U 16 minutu, Adzic je sjajno probio po levoj strani, odlicno centrirao a Nemanja Milic je dobro skocio, ali ipak prebacio loptu preko gola.
U 22 minutu, Andrija Lukovic je izbacio dvojicu igraca VFR Aalena i sjajnim pasom uposlio Vujakliju koji je izasao ispred golmana protivnicke ekipe, ali je golman sjajno intervenesiao.Ekipa njemackog drugoligasa nije imala niti jedne dobre sanse u prvom poluvremenu.
Na poluvreme se otislo rezultatom 0-0, ali je Crvena zvezda svakako prikazala bolju igru.
Na pocetku drugog poluvremena usli su Pejovic, Ristic, Ruiz, Boaci a izasli su Le Talek, Milosevic, Milic i Vujaklija. U drugom poluvremenu gledali smo nikakvu igru, ali ipak u 60 minutu sjajna kontra njemacke ekipe, Abe je izasao ispred Manojlovica ali je Risic startao sa ledja i njemacki drugoligas je dobio penal. Ristic je zaradio zuti karton.  Abe je preciznim udarcem doveo svoju ekipu u prednost i taj rezultat se nije menjao. Do kraja su jos igrali Kanga i Plavsic.



Ova igra Crvene zvezde svakako ne moze da raduje, ali ocekuje se jos pojacanja, i ekipa tek treba da se uigrava. Bice jos pripremnih utakmica, kada ce ekipa trebati pokazati koliko mogu i koliko znaju!
 

FilipCZ

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: Po zimi kisi, suncu, snegu ili kosavi.. FK Crvena zvezda SLS16/17
« Odgovor #5 poslato: 29. mart 2017, 14:48:46 »


NOVO LICE NA PRIPREMAMA ZVEZDE!

Crvena zvezda je dobila novo, neverovatno pojacanje na poziciji napadaca, au pitanju je 36-godisnji i 2,02cm visoki Nikola Zigic!



Uprava Crvene zvezde je angazovala veoma iskusnog visokog napadaca koje ce vrlo verovatno biti rezerva i ulazice sa klupe umesto Ricmonda Boacija. Zvezdi je trebao jedan ovakav iskusan golgeter, koji ima iskustva igranja u evropskim takmicenjima, ali i igrac koji poznaje Srbiju i srpsku ligu!
Zigic ima veoma bogatu karijeru, a ponikao je AIK B Topoli gde je na 76 utakmica dao 68 golova. Kasnije je presao u Mornar iz Bara gde je imao odlicnu sezonu i postigao 15 golova na 23 meca. Kratko se zadrzao u Kolubari u kojoj ne postigao 3 gola na 8 utakmica, i onda je presao u Spartak iz Subotice. U Spartaku je odigrao samo 11 utakmica, ali bilo mu je dovoljno za cak 14 golova. Njegov talenat je prepoznala Crvena zvezda gde je jedno vreme igrao u tandemu sa Markom Pantelicem, a u crveno-belom dresu je postigao 47 golova iz 67 utakmica. Kasnije je jos igrao za Rasing, Valensiju i Birmingem!

Videcemo kakvo se pojacanje za Crvenu zvezdu biti Nikola Zigic, ali sigurno da svojim kvalitetom i iskustvom moze mnogo da doprinese..!


 

FilipCZ

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: Po zimi kisi, suncu, snegu ili kosavi.. FK Crvena zvezda SLS16/17
« Odgovor #6 poslato: 29. mart 2017, 15:44:25 »


KAISEDO CRVENO-BELI!

Novo krilo Crvene zvezde je doskorasnji fudbaler Metalca iz Gornjeg Milanovca, Valberto Kaisedo!



23-godisnje krilo iz Ekvadora potpisao je danas cetvorogodisnji ugovor sa najvecim srpskim klubom i odmah se prdiruzio saigracima. Crvena zvezda je ovim transferom verovatno zavrsila prelazni rok, ali ako se pojavi neka sansa za dovodjednje igraca verovatno ce dovesti.
Ovo krilo je 2016. godine dosao u Metalac iz Gornjeg Milanovca i postigao je 7 golova na 36 utakmica.
 

FilipCZ

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: Po zimi kisi, suncu, snegu ili kosavi.. FK Crvena zvezda SLS16/17
« Odgovor #7 poslato: 22. maj 2017, 17:11:36 »
AUCHO NA PRIPREMAMA ZVEZDE!

Fudbaler iz Ugande prikljucio se pripremama Crvena zvezde na Kopru i pokusace se izboriti za mesto u timu.



Pripreme su odavno pocele, dosla su 3 nova igraca, ali jos jedno novo ime je na pripremama Zvezde. U pitanju je fudbaler iz Ugande, Kalid Aucho koji se nakon zavrsenih obaveza sa reprezentacijom prikljucuje ekipi i pokusace da se nametne Nenadu Lalatovicu.
On je za Zvezdu potpisao u februaru, ali je 6 meseci proveo na pozajmici u OFK Beogradu. U OFK je odigrao 10 utakmica, a nije se upisao u strelce. Oni koji su ga gledali tvrde da se radi o odlicnom fudbaleru kome je glavni zadatak da sece protivnicke napade i da uzima sto vise lopti.
Zvezdu ceka jos pripremnih utakmica i onda slede kvalifikacije za Ligu Sampiona.