Autor Tema: FC Sochaux-Montbéliard - New Era  (Pročitano 18136 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

x_Paradox_x

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« poslato: 25. februar 2018, 01:16:01 »
FC Sochaux-Montbéliard






Zatišje pred buru u Montbéliard-u?[/I][/B]


Pred sam početak nove sezone u Ligue 2, nekadašnji francuski gigant FC Sochaux-Montbéliard je ostao bez trenera. Peter Zeidler je dao ostavku zbog, kako navodi, preloše posljednje sezone u klubu, te nezadovoljstva u odnosu sa upravom kluba. Peter ih je tako ostavio na cjedilu svega 2 dana pred prvu utakmicu u sezoni protiv US Orleans-a.
U cijeloj frci uspjeli su posao "nametnuti" pomoćnom treneru omladinskog pogona Sochaux-a, Alexu Chavezu. Nije mnogo toga o Alexu poznato javnosti, osim da je porijeklom iz Venecuele i ima svega 32 godine što je po mnogim kriterijima premalo iskustva za vođenje prvog tima u jednoj ligi takvog nivoa.

Intervju


Prenosimo vam sažetak intervjua sa novoizabranim trenerom lavova iz Montbéliarda.

- Kako ste reagovali na poziv za trenersku poziciju seniorskog tima Sochaux-a?
 - Pa sigurno sam bio jako iznenađen, bez obzira na dobre rezultate koje pokazuje omladinski pogon ovog kluba, jer jako je teško uopšte upoređivati dječake i odrasle ljude.

- Kraj prijelaznog roka se nazire, da li imate neke planove za pojačanja?
 - Trenutno želim upoznati ekipu, pokušati doprijeti do svakog igrača pojedinačno i izgraditi što je moguće bolju vezu i odnos sa dečkima.



- Mladi čuvar mreže C. Dilo je već potpisao ugovor sa klubom iz Abu Dhabija, šta mislite o tome?
 - Očigledno nije želio da stvara gužvu i konkurenciju u klubu gdje i pored njega postoje 3 golmana. Razumijem ga u potpunosti.

- Pored golmana tražen je i jedan od vaših napadača, da li nam možete reći više o tome?
 - Žao mi je, zaista ne mogu da govorim više o bilo kakvim transferima, nisam toliko dobro upućen u stvari još uvijek.

- Šta očekujete od momčadi? Gdje se vidite na kraju sezone? I koliko ste spremni na ovaj izazov koji je pred vama?
 - Očekujem zalaganje, očekujem predanost i nadam se dobrim rezultatima. Gdje se vidim? Na samom vrhu tabele (kroz smijeh). Itekako sam spreman, ali rada na sebi nikad nije previše.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: VEK1NG, Red Devil_20, Sneg_Veje, Bayern-fussball

x_Paradox_x

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Re: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #1 poslato: 25. februar 2018, 01:59:04 »
Domino's LIGUE 2





Najava šampionata!
[/B]

Ove sezone takmičenje kreće malo ranije nego inače i time su zasigurno zatečeni mnogi timovi. Manjak vremena za odmore i pripreme im je izmamio razočaravajuće izraze lica na prvim treninzima. Međutim, ovo će biti vjerovatno jedna od vatrenijih sezona francuskog nogometa. Mnogi su najavili strašnu utrku za titulom i promocijom i prvu ligu. Prvo kolo je pred nama, a mnoge oči su uprte u FC Sochaux i njihovog novog trenera, Alexa Chaveza za kojeg se jedva čeka da napravi prvi kiks. Inače, FC Sochaux je jedan od klubova koji je najavio povratak u elitu francuskog nogometai samim tim su postavili još veći teret na leđa Chaveza.

Prvi zvižduk!

Kao što je već najavljeno nedavno, počela je nova sezona francuske druge lige. Start je bio agresivan i veoma oštar od strane svih 20 timova. Međutim, nekima oštrina nije bila najjače oružje, a ni najbolja strana. Rezultate prvog kola i stanje na tabeli možete vidjeti ispod.

Spoiler




Trenerski debi!

U svojoj prvoj službenoj utakmici na klupi Sochaux-a Alex Chavez je upisao i prvu pobjedu i tako podigao moral igračima i navijačima, a svakako i pouzdanje uprave. Igrali su na stadionu Auguste Bonal pred svojim navijačima i savladali US Orleans sa 2-1, iako su domaći postigli sva 3 pogotka na tom meču.



Utakmica je počela sa puno snage i žara. Borba za loptu se najviše odvijala na sredini terena, dok u 11. minuti Karanović nije iskoristio nepažnju odbrane i glavom preusmjerio savršen centaršut Touzghara za 1-0.



Samo dvije minute kasnije, napad gostiju i na nesreću domaćih lopta završava u mrežu od strane njihovog braniča Konatea. Rezultat je bio 1-1 već u 13. minuti meča.



Pred kraj prvog poluvremena postavljen je i konačan rezultat utakmice. U 37. minuti, asisten prvog pogotka, Touzghar pronalazi rupu u odbrani Orleansa i, uz dosta sreće, pogađa za konačnih 2-1.



Bilo je još nekoliko sjajnih prilika na obje strane, uz nekoliko pogođenih stativa, ali se rezultat nije mijenjao.



Tako je ekipa Sochauxa počela da korača hrabro prema vrhu tabele uz već zacrtanu misiju.

Izjave nakon utakmice
[/SIZE][/B]

G. Karanović: Lijep je osjećaj postići prvi pogodak za vaš tim u sezoni. Atmosfera je bila odlična, kako na terenu tako i na tribinama. Hvala našim divnim navijačima na podršci!

Y. Touzghar: Ovo je bila sjajna utakmica za mene. Pamtiću je sigurno jako dugo jer je ovo i posljednja koju sam odigrao za ovaj klub. Želio bih se zahvaliti cijelom kolektivu za vrijeme provedeno sa njima. Želio bih se zahvaliti treneru koji mi je ispunio želju da odigram posljednju utakmicu. A isto tako bih se želio zahvaliti navijačima koji su uvijek bili uz nas. Želim vam svu sreću, uvijek ću biti srcem uz Sochaux!

I. Konate: Izvinjavam se prvo svojim saigračima zbog autogola, jer su oni to nadoknadili kasnije. Izvinjavam se svojim navijačima i svom treneru. Ali takve stvari se dešavaju i nastavit ću igrati uzdignute glave.

A. Chavez: Drago mi je da smo na početku sezone krenuli dobro, uzeli 3 boda i napravili dobru atmosferu u svlačionici. Stvari poput autogolova se dešavaju skoro svakodnevno i ne vidim nikakav problem što se ta nesretna situacija dogodila večeras našem igraču. Ja vjerujem u sve nas i idemo dalje.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: VEK1NG, Red Devil_20, Bayern-fussball

x_Paradox_x

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Re: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #2 poslato: 27. februar 2018, 20:52:05 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: plicamnasliki, VEK1NG, Sneg_Veje, Bayern-fussball

VEK1NG

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1469
    • Pogledaj profil
Re: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #3 poslato: 1. mart 2018, 01:10:39 »
Zanimljiv izbor tima.Dobra je fora sa ovim sportskim portalom.Lepo je videti da je neko odlučio da piše ML priču.Samo napred!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Sneg_Veje

x_Paradox_x

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Re: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #4 poslato: 1. mart 2018, 02:01:19 »
A zaista sam se dugo odlučivao s kojim timom da krenem, baš kao kada biraš čokoladicu iz onog aparata pa ne znaš šta bi :zbun pa sam mislio da se malo razlikujem od ostalih koji su pisali teme.
A što se tiče portala, hvala, nešto sam pokušao kreativno da napravim pa će biti još takvih ideja, ali stižem lagano ovako u dva dana poslije posla i obaveza da izbacim ponešto kad imam slobodnog vremena.
Hvala što pratite poz:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: VEK1NG, Sneg_Veje

Red Devil_20

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 293
    • Pogledaj profil
Re: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #5 poslato: 1. mart 2018, 14:46:35 »
Samo cepaj, sve pohvale :) Na kojoj tezini igras ?
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: VEK1NG

x_Paradox_x

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Re: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #6 poslato: 1. mart 2018, 16:32:01 »
Hvala, hvala :clap:
Nisam neka igračina, ali sam veliki ljubitelj igre pa sam krenuo na malo lakšoj razini, a vremenom kako osjetim da se poboljšavam podizaću standarde :clapping:
Evo postavke sa početka ML-a, s tim da mi je narodna igra verzije i nije patch-ovana.
« Poslednja izmena: 1. mart 2018, 16:34:13 od strane x_Paradox_x »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: VEK1NG, Bayern-fussball

x_Paradox_x

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Re: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #7 poslato: 4. mart 2018, 01:38:30 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Kockalonee, Bayern-fussball, VEK1NG

x_Paradox_x

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Re: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #8 poslato: 13. mart 2018, 21:24:53 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: VEK1NG

x_Paradox_x

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Re: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #9 poslato: 23. april 2018, 14:32:09 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: VEK1NG

VEK1NG

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1469
    • Pogledaj profil
Odg: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #10 poslato: 9. maj 2018, 21:43:49 »
Napred Sošo!
 

Conee

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #11 poslato: 10. maj 2018, 09:29:44 »
Ovo sam tek sad provalio i mnogo mi se djasvi

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 

x_Paradox_x

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Re: FC Sochaux-Montbéliard - New Era
« Odgovor #12 poslato: 19. maj 2018, 23:12:20 »
Hvala puno dečki, i jako mi je žao što nemam vremena da nastavim u ovih više od mjesec dana zbog posla. Stvarno ne stignem u toku dana ni da prelistam chatove od posla koje imam sad pred ljeto, ali se nadam da niko neće zatvoriti temu kroz 15-ak dana kako bih mogao da nastavim tamo gdje sam stao jer imam želju zaista :)