Autor Tema: Da li je PES skriptovan?  (Pročitano 9334 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Milos011

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 502
    • Pogledaj profil
Da li je PES skriptovan?
« poslato: 18. oktobar 2016, 11:18:50 »
Zanima me vaše mišljenje na ovu temu.

Za one koji ne znaju šta je "skriptovanje"... to su one situacije kada primetite da se na terenu nešto dešava (ili se ne dešava) a vi nemate uticaj na to, već program (igra) odlučuje o tome. Npr. situacija kada ne možeš da daš gol protivniku posle xy pogođenih okvira gola, a on iz jedne šanse da gol tako što golman odbije na volej njegovom napadaču. I obrnuto. Znači, dešava se ono što je programer želeo i napisao, a ne ono što su igrači odigrali.

Ja sam prethodnih godina primećivao detalje skriptovanja u "Online divisions" kada iz meča u meč sve što zamislim, ostvarim. Pa tako napravim niz od nekoliko pobeda, a onda obavezno ide niz od nekoliko poraza gde ne mogu igrači da mi se sastave. Znam i da su se mnogi žalili na skriptovanje u offline master ligi, kada jednostavno znaš da će cpu da ti da gol, bez obzira šta radiš.

Sinoć sam igrao full manual friendly sa nekim strancem, koji je tvrdio da je igra skriptovana čak i u friendly mečevima, čak i kod full manuala. Navodno, program vodi evidenciju tvojih i protivnikovih prethodnih mečeva, i koriguje težinu igranja svakome. To je tzv. rubber-banding, kako ja to razumem, "razvlačenje" da bi se dva protivnika sveli na neki sličan nivo. Po meni to donekle ima logike da rade, ali ja lično nisam primetio da je to toliko izraženo... jednostavno... oni koji su bili bolji od mene su me i dobijali uglavnom... a i obrnuto.

Jel još neko primetio skriptovanje na PES-u i uopšte, koja su vaša iskustva.
 

Stević

  • G.O.A.T.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5780
    • Pogledaj profil
Re: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #1 poslato: 18. oktobar 2016, 12:22:39 »
Igrajući lige od 2015. pa sve do dana današnjeg, ja to nisam primetio. Naravno radi se o friendly match lobby-u. Za druge modove ne mogu da tvrdim, jer ih i ne igram nešto preterano. A taj osećaj da ću primiti gol ma šta god da uradim imam ponekad, ali često je lažan :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Milos011

real022

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 827
    • Pogledaj profil
Re: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #2 poslato: 18. oktobar 2016, 12:37:51 »
Odigrajte tridesetak utakmica u MyClub, sve će vam biti jasno.

Kada ti ceo tim izgubi sposobnost first touch pass zauvek, ili se tvoji igrači jednostavno udalje od protivnikovih bez obzira na marking ili taktičke postavke čim protivnik osvoji loptu, kako bi mogao neometano da dodaje.. Jeftino su pokušali da zamaskiraju taktiku "svi su pobednici", kako bi noobovi imali želje da igraju dalje, eventualno kupe coinse..  

U Divisions je delimično..nije skripting toliko umobolan.

A protiv AI-a, master liga..sasvim je ok (mislim mora biti skriptovano, tako se valjda pravi igra).
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Milos011

nesa24 the end

  • nesa24
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 9657
    • Pogledaj profil
Odg: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #3 poslato: 18. oktobar 2016, 13:06:14 »
Jeste skriptovano ali nije zestoko kao mnoge igre

NeedForSpeed Shift je mozda najbolji u tome (tj najgori)
Ko je vozio Shift jasno mu je sve
Igra napravljena tako da je AI tu gde si ti. Ako si no1 uvek su tu dvojica na 200m od tebe
Ako te jedan pretekne drzi konstantno 200m ispred tebe (bilo da vozis 100 ili 150) i nema sanse da ga stignes osim ako nema momentuma (da on udari negde ili da ode u pitstop)

A druga je Mafia1
Kad krene krenulo a kad nece nece

NBA LIVE je delo propao zbog toga
Dodje ti da pustis gamepad jer jednostavno te tera

Jbg
All men dream: but not equally. This I did.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Milos011, real022, Darcoolio, woofer2009

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Odg: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #4 poslato: 18. oktobar 2016, 15:00:06 »
Desi mi se cesto da imam dosta vise suteva, bolji posed, znatno veci % pasa, a izgubim ili dodje do iksa ili jedva pobedim nekog ko slabo igra i ko retko kad igra (ali ima jake igrace i mogu da bljesnu ili prodju kroz igrace). Po nacinu kako se odvijala utakmica uz 3 pogadjanja precke i 2 prelaza protivnika preko pola realnije je da dodje do moje ubedljive pobede. Ali ni u stvarnosti 5 puta vise suteva ili veca preciznost dodavanja na sredini ne garantuju pobedu jednom timu, ako je realizacija losa, a rivalu perfektna, uz dobre odbrane golmana. Mozda je svaka utakmica za sebe i sve zavisi kako se odvija tu pred golom, ko dobije neki duel i pre svega sut da li pronadje put do mreze. Odbrane golmana su sada na znatno vecem nivou, brane neverovatne stvari i mozda je zbog toga random rezultat. To se mozda svidja slabima, mozda klincima, a nisam nijedno od toga i nerado prihvatam, treba imati zivce i sazvakati pola cudnih rezultata.
To je iskustvo sa zivim ljudima, online, friendly, assisted. Verovatno se i mojim rivalima isto desava. Mene dva coveka mogu da nadigraju u smislu 15-20% boljeg poseda i pasa i 3-4 puta vise suteva. Samo dva (Kepa, Pilojac) i to ne bas uvek, a svi ostali smo prosecni, solidni, jednaki. A s tim jednakima nije cesto X, kako bi trebalo, ima i teskih poraza, ubedljivih, gde nisu bili bolji ni u jednome osim u najbitnijem, u golovima. :) Ima valjda i pobeda takvih. Mozda jedna ekipa padne kad prima golove jednostavno, igrac brza i donosi pogresne odluke.
Najveca misterija mi je sto imam (ne samo ja) jedne sezone 78% pobeda (12% poraza), a druge sezone 50% pobeda (31% poraza). Dakle ima skokova, amplituda, verovatno je realno negde izmedju. Ima i sluzbenih pobeda i uticaja srece/nesrece. Tad preostaje cuditi se i cekati da se kolo srece okrene.
Kad sam kod srece ili kod skriptovanja, posto rekoh da je najbitnije sta se dogadja pred golom, onda neki preskacu sredinu, spamuju, pokusavaju iz jednog pasa da dodju do sanse, ne uspeju 20 puta, ali uspeju 2 puta. U nekoj novoj utakmici mozda vise, mozda manje. Znaci rez u zavisnosti od toga bude random. A zavisi i od mene koliko te napade sprecim. I pre svega zavisi koliko nam golmani brane. Japanci su hteli random i ka tome naginju godinama, da bude zanimljivo, bar nekoj vecini. Sada uz golmane to jeste, kao i uz raspolozenje igraca.
Dakle ne mislim da je skriptovano u smislu da neko mora da pobedi, nego zavisi kako se tu odvija. I svi mi igraci smo krivi, ne znam da li ste primetili, ali valjda i vi igrate mirnije sa drugom friendly nego online za neke poene ili bilo kakav turnir. Kada se igra za gol i to, onda se retko stane na loptu i veoma retko se dribla. Skidam kapu svakome ko igra vise na sredini, ko menja stranu, ko kombinuje i ima vise stilova, a ne samo jedan.
Full manual je za razliku od assisted srljanja stvarno super stvar za razmisljanje i kombinovanje, jedino mi sut nije jasan, pretezak (navika) i zao mi je zbog toga. Mozda se nekada posvetim i batalim klinacki stil igranja uz pomoc kompa sa random rezultatima.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: real022, Milos011

shoninho111

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1137
    • Pogledaj profil
Re: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #5 poslato: 18. oktobar 2016, 15:53:52 »
Iskreno ja mislim da se tripujete ozbiljno za skriptovanje i da je sve u glavi, odigrao sam dosta partija online divisions (2016), ove godine igram vise MyClub igrao sam i obican online divisions da ne bude zabune.
Iskreno dogodilo mi se mozda par puta da sam nezasluzeno izgubio i to samo i iskljucivo mojom greskom.
Najveci problem po meni lezi u tome sto ljudi imaju slabiju psihu(igrao sam pre turnire dosta uzivo i jednostavno bilo je uvek ljudi koji igraju dobro ali kada se igra na ispadanje turnir je u pitanju oni se odseku). Cim su bodovi u pitanju imas ispadanje napredak kroz lige ljudi se malo drugacije ponasaju. Uhvatio sam sebe licno da kada izgubim par lopti glupo malo udje panika i cini mi se sada primam gol sigurno, kao da on iznenada postaje duplo bolji igrac ali tu imam svoje jednostavno resenje sta uradim i vratim se u normalu.
Sto se tice poseda, mislim da se tu ljudi tripuju oko realnosti poseda, tj da bi nekoga nadigrao ne moras uopste da imas posed, dogadjalo mi se da neko ima 55% a da mi golman nije video loptu i da sam ga dobio par golova razlike. Sto se tice neizvesnih utakmica i ubedljivih pobeda stvar je u tome ko daje prvi gol, kada gube ljudi nesvesno krecu vise da napadaju, samim tim "grade" napade i dolazi do situacije da im ispadaju odbrambeni igraci iz formacije ukoliko protivnik da gol za 2:0 to se neretko zavrsava sa 4:0 iz istog razloga jos vise napada i naravno vise prostora za kontre.
Mnogo suteva bez gola, meni se dogadja da u neizvesnim utakmicama refleksno koristim sut koji je prethodnih 20 godina krasio pes i bio izbagovan, u ovom pesu je *****e, ali moj mozak ima taj refleks da to treba odraditi u situaciji kada smo na 8-12m od gola i ja to radim to je samo stvar ponavljanja i memorije mozga, kada promasim 2,3 puta dodje do nervoze.
Kada pricas ovo za sezone i procente pobeda da li mislis na online divisions ili nesto drugo? Ono sto mene smara u divizijama je sto ti zapadaju svi igraci bez obzira na tvoju diviziju i to je glupo posto smatram da bi trebalo da igras samo sa igracima koji su u tvojoj diviziji(doduse ja sam stavio ono za rejting da bude prosirena potraga da ne bih cekao dosta).
Koji je vas rejting i uopsteno procenat pobeda, cisto me zanima sta bi moglo da se gleda kao dobro.
Takodje ja imam rutinu da proverim igraca pre meca, u zavisnosti od retjinga statistike nekada proknjizim pobedu sto bi se reklo. To cesto ode u smer da se mucim dosta zato sto je po mom misljenju "pacer" i opusten sam protiv njega, medjutim mala pauza i koncentracija isprave to vrlo cesto i bude bez posledica ali sa utiskom da sam se mucio a on je dosta slabiji.
Auuuu na kraju ispade knjiga post, nadam se da nisam udavio svojim misljenjem.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: gorantz, Milos011

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Odg: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #6 poslato: 18. oktobar 2016, 16:12:11 »
Ne, ok je, slazem se. Za to ko povede, za kasnije ispadanje igraca itd.
Sutiram na advanced i malo je jaci i precizniji sut (mozda ne i ove godine, koliko prosle) nego na basic, pa vise od nekih sutiram iz daljine jer je procenat uspesnosti veci i lep je osecaj.
I na turniru verovatno toga ima sto si opisao, otprilike sam na to i mislio, ali i uopste na brzu igru kada se igra za bodove ili prolaz. Da li friendly igras mirnije malo? Da li vise driblinga i kombinacija uradis u friendly ili u takmicarskom mecu?
I psiha igra, da. Vodim 2:0, primim 1 ni iz cega, iz kornera, dolazi drugi korner, guzva, primam jos 1, mozda jer sam mislio "o ne, evo ga opet". Naravno da sam se pribojavao i kod treceg i cetvrtog. :) Sigurno da su neki mirniji od drugih i to pomaze.
Kljucno pitanje iz mog izlaganja je da li se slazes da golmani brane bolje nego pre i da je rez zbog toga random ako su dva igraca jednaka? Ako vec komentarises, zanima me to. Nije samo moje vidjenje da je random rez zbog neverovatnih golmana.
Nisu Online divizije, ali je slicno, online neke lige igramo godinama, procente sam naveo na otprilike 38 meceva po sezoni. Sto se tice Online divizija i MyClub-a, nisam stigao ove godine da igram, ali proslih je valjda oko 70% pobeda kod mene bilo i dolazio sam do 950-1000, a tu se ubrajaju i turniri sa kratkim trajanjem utakmica i vecom prilikom za slabijeg igraca da izbori X ili nesto...

Malo odskacemo od teme, ali sustina nasih postova je da nije skriptovan, zavisi od nas, ali Konami je hteo hokej rez i to je to, pa na koju stranu ode...
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Milos011

shoninho111

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1137
    • Pogledaj profil
Re: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #7 poslato: 18. oktobar 2016, 17:13:00 »
Pazi ja sam pre igrao dosta live turnire, kada je bio pes6 nastavili na 2008, posle mi se sve smucilo pa sam prekinuo do pre 2 god kada sam se slucajno vratio na fifu pa pes( da ne idem sada u detalje)
Iskreno na turnirima sam skupio iskustvo da mogu da smirim igru i menjam ritam, sto se tice friendly igrao sam ga samo off i to je 2na2 pa ne mogu da budem realan sto se tice driblinga i kombinacija.
Ono sto sam ja primetio je da kada igram divizije zbog 10 minuta igram malo sporije , doduse ja dosta volim da radim duple pasove i neke moje kombinacije toga, kada su turniri i znam da je mec 5 minuta tu igram brze, nekako imam mali pritisak da trebam da dam golove zbog prolaza znas i sam juris bodove ali i gol razliku. Kada krene ispadanje igram mirnije i kombinujem vise.

To za psihu je problem kod vecine, cuveno "usla voda u usi", ljudi se nesvesno uspanice naprave neke sitne greske, menjaju nacin igre i cesto posle krive igricu(svi to radimo samo je pitanje u kojoj meri).

Golmani brane bolje nego na prethodnom, mada to mislim da i nije tesko posto u prethonim verzijama kao da su bile cigle na gol liniji, ove godine nesto i urade sami. Ja imam trip da je ove godine teze prebacivanje na golmana, kao da nece odmah to da mi uradi i to me jako nervira. Mislim da je trenutno delimicno random zato sto se ljudi jos nisu privikli na nov nacin sutiranja i da gube napade uludo nekim starim navikama(ukoliko zelis detaljnije mogu ovo da ispisem kako ja gledam na to).

Online divizije su mi nekako cudne mecevi mi idu od 0:0 do 7+, kod MyClub-a mislim da je hokej skroz, konami je to odradio svesno trenerima koje imamo u ponudi, vecina igra agresivnu visoku odbranu i samim tim dolazi do mnogo ispadanja.

Iskreno gledajuci dok svi kukaju na spamovanje centarsuteva, mislim da je veci bug u ovoj verziji lopta u prazan prostor i da ljudi to koriste masovno ali nikada nece priznati da koriste rupu u igrici iako kukaju da ljudi koji centriraju koriste rupu.

Elem ovaj pes kao i svaki prethodni ima dosta mana, samo je do nas da li cemo preci preko njih i privici se i iskoristiti ih.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Milos011

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 26481
    • Pogledaj profil
Re: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #8 poslato: 18. oktobar 2016, 19:08:13 »
Ne znam da li sam u životu igrao sportsku igru a da nije skriptovana, samo je pitanje da li je skriptovana manje ili više...


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Milos011

LegionOfBoom

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 315
    • Pogledaj profil
Re: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #9 poslato: 18. oktobar 2016, 20:25:45 »
Ko god je vezao vise od 10pobeda u Online DivisionsDM11(25) ja 14 zna da nije do skriptovanja,nego ja mislim da neraspolozenom igracu nekako kasni animacija u prijemu i predaji lopte,jedino to sto sam primetio.
 

Frogger

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Re: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #10 poslato: 25. novembar 2016, 23:41:18 »
Uveren sam i ja da se ovo desava, za online ne znam posto ne igram, ali protiv AI sam ubedjen.
Poceo sam i nepogresivo da prepoznajem trenutke, kad cu recimo primiti gol bez obzira na sve sto uradim. jednostavno pocnu cudne stvari da se desavaju i moram primiti gol, ne postoji opcija da ne primim.
Doduse ne desavaju se tako cesto situacije, u pesu 17 jos redje nego u 16.
 

leprrrr

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Re: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #11 poslato: 4. decembar 2016, 18:44:33 »
Svega ima na ovom pesu! Kad vidim da neko igra na advanced shoot ,,onda to menja celokupnan nacin igre..desava se da je igra sporija,da se bez nekog razloga ispromasujes i sledi kazna,,konami je bezveze napravio da advanced shoot utice na igru a ne na sam shoot!
 

leprrrr

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Re: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #12 poslato: 4. decembar 2016, 18:46:47 »
Kasni i kad ti se igracu istrosi stamina! A kasni i kad igrica navuce na protivnika
 

TONI 4 BLACE

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 734
    • Pogledaj profil
Re: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #13 poslato: 13. mart 2017, 19:52:04 »
Evo oživljavam temu sa nekim mojim zaključcima i činjenicama. Žalim što ne umem da snimim 4-5 utakmica i da sve što hoću editujem u 5 minuta da bi me bolje razumeli, ali probaću da objasnim. Uzorak su 100+ utakmica 1 na 1 sa 4-5 različita protivnika offline i ML offline cela sezona završena. Prvo i osnovno mislim da jeste skriptovano, a evo i svega što me ''nervira'' u ML:

1) First touch pass - nekad se desi da u ML ne mogu nikako da odigram 4-5 dodavanja tečno, čak i sigurnih na sredini jer komp preseče sve. I to se većinom dešava kad igram bitnu utakmicu i kad je neizvesno
2) Pas u prazan prostor - odigram 15 normalnih dodavanja i čim pustim loptu u prostor komp drastično promeni postavku odbrane i svi igrači se odjednom transformišu kao da imaju posed, normalno preseču taj pas i kreću u kontru.
3) Moj šut glavom - u 90% slučajeva ide ili parabola preko gola ili 20cm pored bilo koje stative, nebitno iz koje pozicije se šutira. Ostalih 10% se lotpa odbije negde u peterac/šesnaesterad gde svašta može da se desi.
4) Bilo koji šut - izblokiran. Neverovatno je kako i u 1v1 i u ML 95% šuteva odbrana izblokira, prosto je nemoguće da se šutne. Iz bilo koje pozicije kad šutiram oni me izblokiraju. A u ML kad god probam da centriram, čak i ako je odbrana iza mene, mora da uklizaju ili se nekako nerealno teleportuju tj. dobiju ubrzanje i izblokiraju centaršut.
5) Izgubljena lopta - u 100% situacija kad izgubim loptu, čak i kad je to bez bilo kakvog kontakta nego mi je izbiju iz nogu, moj igrač poblesavi na par sekundi i kao krene da pada kao da ga je neko odgurnuo. Nije mi jasno to... rauzmem, izgubim loptu jer mi odbrana nekako iščačka, ali zašto izgubi pamet na 3 sekundi i ne reaguje na komande...
6) Catch up - Najviše me nervira kad izbacim u prostor Obamejanga i kad trčim sa njim ka golu čak i protiv Š ekipa gde štoperi imaju po 60 oni me stižu i uklizavaju/blokiraju šut/pas. Sve ovo pričam za Superstar težinu na ML.
7) Gore je neko napisao da se nekad desi da mogu da predvidim kad primam gol - tačno. Kad počne komp da dribla sa nekim igračima koji jedva trče po terenu, pa još počne da prolazi kroz celu moju odbranu onda mi je sve jasno. Ili ide neki nerealan šut ili golman odbrani i odbije se pravo njima na volej ili polu volej.
8) CPU Golman - ma i Mesija od metar ipo sam stavljao kompu na gol, nemoguće je dati gol sa 20m. Probajte i sami.
9) Građenje lopte na sredini - možda sam ja glup pa ne znam za to dugme, ali komp kad uzme loptu negde na 40m od svog gola lagano iznosi preko polovine bez brzog trčanja sa 3 moja igrača na leđima (X i 2x kocka za full pressing). Ja kad krenem tako, obavezno me njihov igrač rukom povuče za rame i uzme loptu ili se jednostavno ugura/ubaci između mene i lopte... čak i kada brzo trčim.
10) Krila/bekovi - 2-3 puta od 15 pokušaja uspem da izbacim beka ili krilo na dupli pas, komp sve isprati. Čak i kad mi je ocena za krilo 88 vs 70 njihov bek, uvek me bek stigne.
11) Driblinzi - možda sam 3 ili 4 puta uspešno predriblao nekog za celu sezonu master lige i to samo onaj dribling 2x R1 (brzo trčanje burst) da pusti kfor ili kad je igrač pored da mu proturi kroz noge ili pored njega i zaobiđe ga. Dakle uspešnost driblinga je 0.01%.. Kao da igram protiv Maldinija i Neste jbt :)
12) Faulovi - za isto gurkanje komp dobije faul, a za mene svirano možda 15 faulova za celu sezonu. I od toga možda 3-4 žuta kartona dobio komp.
13) Lopta na početku - zar svaki put domaćin mora da ima prvi loptu i da napada sa leve na desnu stranu?! Od PES 06 je to slučaj... zar nikome 12 godina ne padne na pamet da bar stavi random?
14) Igranje odbrane - često kad igram odbranu kad jurim nekog igrača i promenim nekog da uzmem bližeg da bih stigao/presekao, komp mi dodeli nekog desetog igrača tamo negde s kojim ne mogu ništa korisno da uradim. I nastavim tako da menjam dok posle 5. ili 6. puta ne dobijem željenog igrača kad je već kasno da bilo šta uradim.
15) Odbitak - ne znam da li je realno da se svaki, ali baš svaki odbitak, nebitno na kom delu terena odbije kopmu u noge.
 

maremas

  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10159
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Odg: Da li je PES skriptovan?
« Odgovor #14 poslato: 13. mart 2017, 20:12:37 »
Citat: Milos011;1445438
Zanima me vaše mišljenje na ovu temu.