Autor Tema: Pitanja i odgovori  (Pročitano 78110 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Pitanja i odgovori
« poslato: 4. maj 2016, 16:00:15 »
U ovoj temi možete postaviti pitanja vezano za samu ligu, da predložite promenu postojećih pravila (kada ih budemo napisali :D ) ili da se doda novo pravilo!
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

Stević

  • G.O.A.T.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5780
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #1 poslato: 11. maj 2016, 15:20:43 »
Da li postoji šansa da se umesto 10 minuta igra po 15? Ne oduzima puno od "života", a znači mnogo u PES-u.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihajlodc

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #2 poslato: 11. maj 2016, 15:31:10 »
Možemo da razmislimo i o tome. Kad budemo završili draft, možemo neku anketu da postavimo pa da vidimo. Što se mene tiče, trenutno uživam u PES-u na PS, tako da mi tih par minuta sigurno neće smetati.
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Stević

Stević

  • G.O.A.T.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5780
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #3 poslato: 11. maj 2016, 19:08:21 »
Mi smo sve manual turnire tako igrali, opustenije su tekme i zanimljivije.
 

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #4 poslato: 11. maj 2016, 19:20:26 »
Tu smo da se dogovaramo, tako da ako se drugima bude svidela ideja, sto da ne!
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Odg: Pitanja i odgovori
« Odgovor #5 poslato: 11. maj 2016, 19:43:42 »
Ja iskreno mislim da je ipak predugo. Jedno je manual Liga gde se polako grade akcije i gde je potrebno vise vremena da se dodje do gol sanse.
Na pesu su i ovako cesto rukometni rezultati tako da bi na 15 min vrlo cesto imali dvocifreni broj golova. Igra se brzo i lako se dolazi do sansi.
To je naravno moje misljenje, ali opet kako vecina bude odlucila u UO potvrdio, tako ce biti :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: VaLe, darko_pfc

VaLe

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 395
  • HŽV!
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #6 poslato: 11. maj 2016, 20:24:47 »
Slazem se sa Chelikom, 10min je sasvim dovoljno jer i na 10min bude vaterpolski rezultata.
 

Stević

  • G.O.A.T.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5780
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Pitanja i odgovori
« Odgovor #7 poslato: 12. maj 2016, 02:19:24 »
Citat: chelikmanutd;1429142
Ja iskreno mislim da je ipak predugo. Jedno je manual Liga gde se polako grade akcije i gde je potrebno vise vremena da se dodje do gol sanse.
Na pesu su i ovako cesto rukometni rezultati tako da bi na 15 min vrlo cesto imali dvocifreni broj golova. Igra se brzo i lako se dolazi do sansi.
To je naravno moje misljenje, ali opet kako vecina bude odlucila u UO potvrdio, tako ce biti :)
Ja sam samo predložio pa kako se dogovorimo. Naravno, ja nastavljam sa manual podešavanjima, tako da mogu samo da primam dvocifren broj golova :D

Naravno, razumem i vas sa supportom, tako da kako god bude, igramo se.
« Poslednja izmena: 12. maj 2016, 02:21:35 od strane Stević »
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #8 poslato: 13. maj 2016, 05:27:53 »
Hjustone, imamo problem. Verovali ili ne, slike cemo teze kaciti na sajt od videa. Ustanovili smo to sinoc Marko_mil i ja.
Mozda sve ovo napisano deluje pomalo konfuzno, obimno, ali je cinjenica da je problem okaciti slike sa konzole na sajt lige i potrebno je pronaci najlakse moguce resenje.
Opcije su sledece:

  • a) SS se uzima jednim duzim stiskom na dugme Share. Ali kako ih upload-ovati... Ode se iz glavnog menija u Capture Gallery, zatim u folder igre, pa stanete na odredjenu sliku i onda 1 klik na dugme Share. Zatim birate gde cete upload-ovati slike, a mogucnosti nisu velike - FB ili Twitter. Lose je spamovati prijatelje. OK, moze se napraviti poseban nalog za to i da bude privatan. Ako uzmemo u obzir da bas hocete da kacite slike na FB ili Twitter, nakon tog upload-a morate da otvarate sajt drustvene mreze preko PC-a, svaku sliku da skinete na svoj hard, a onda da ih ponovo upload-ujete na sajt PSML PS.


b) Na isti nacin uzeti slike preko dugmeta Share, a u Capture Gallery stati na sliku pa odabrati Options i "Send to USB". Morate dakle imati fles ubacen u konzolu. Nakon slanja nekoliko slika na USB, isti nosite do PC-a, pa kacite slike na sajt lige.



  • Snimiti 1 video umesto slika (stats, goals, cards, ratings). Dakle kratak video od 5-10 sekundi koji se upload-uje preko konzole na vas YouTube account (klip moze biti privatan). Potom preko PC-a ulogovati se na YT account i prekopirati link do videa na sajt lige.

Ako ste domacin, mozete produziti klip i sa highlights-om. A moze i posebno.
[/LIST]


Koju opciju birate? Moze se izjasniti poneki igrac ili je ovo moje pitanje onima koji vode ligu.


Licno bih voleo druga opcija da bude, lakse je, brze, a i nemaju svi flesku ili FB/Twitter ili zelju da kace tamo.

I onda to da se primeni na sajtu. Da se skloni dugme i polje za SS-ove. Rucno ce se svakako unositi potrebni parametri (strelci, asistenti, kartoni i rejting igraca), a SS ili u ovom slucaju video je dokaz toga.
Mislim da bi se i na videu lako pregledali kartoni i ostalo, lepo se vidi, niko ne moze da namesti ultra los kvalitet i da hoce.
Ako bi se video (recimo kompletan sa stats-om i highlights-om) kacio gde i sada, mali problem bi bio kako sajt da razlikuje da li je to snimak stats-a i kartona ili je snimak highlights-a (video izvestaj). Taj problem nije neresiv. Umesto postojeceg polja "Dodaj slike" tu se mogu kaciti pomenuti video snimci od 5-10 sekundi (ili i sa highlights-om, nebitno). Ali zbog preglednosti na sajtu da nema preview-a snimka, nego da se otvara YT kad se klikne na tu ikonicu. Ili prozor u okviru sajta, ali kao sto rekoh tek kad se klikne tu.
Dok bi unosenje video izvestaja i njegov pregled ostali gde i sada.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

ZokiSS

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1210
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #9 poslato: 13. maj 2016, 09:12:02 »
Nije loša druga opcija... Mi na Full Manual ligi, slikamo mobilnim telefonom i tako kačimo na Enjore, ali pošto je ovde reč o našem sajtu, opet mislm da je lakše slikati telefonom i prebacivati slike sa telefona u računar, pa na sajt, ako nam je stalo do SS, ako ne, onda je druga opcija skroz ok. Ne znam, moje mišljenje, ali dogovorićemo se.
PSN ID: ZokiSS
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Kure, Stević

Kure

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1588
    • Pogledaj profil
    • http://subliminal-clan.forumotion.com/
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #10 poslato: 14. maj 2016, 16:18:44 »
ja sam za ovo sto je Zokis napisao . Dakle svi imamo mobilne sa kamerom (kakvom takvom) i tako je realno najlakse
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ZokiSS, Stević

Pendula30

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 404
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #11 poslato: 14. maj 2016, 16:51:35 »
U potpunosti podrzavam 3. i slovima treci predlog. Najlakse je telefonom slikati.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Stević, ZokiSS

Stević

  • G.O.A.T.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5780
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #12 poslato: 14. maj 2016, 17:47:35 »
I ja sam za Zokijev predlog.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ZokiSS

Marko.mil

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 587
    • Pogledaj profil
Re: Pitanja i odgovori
« Odgovor #13 poslato: 14. maj 2016, 18:12:22 »
A jel probao neko da sa konzole otvori sajt igrice i direkt ubaci slike...?
 

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Odg: Pitanja i odgovori
« Odgovor #14 poslato: 14. maj 2016, 18:40:04 »
Ljudi ima tu jedan problemcic kod ovog predloga. Nema svako PC pa da moze slikati fonom i prebacivati slike. Treba tu imati i odgovarajuce programcice.
Zamislite koliko je to samo smorno....prvo uzeti Telefon koji je mozda na punjacu, pa slikati, pa ga povezati na komp....pa cekati da se prebace pa tek onda upload na sajt.
Smorice nas to posle prvih nekoliko izvestaja, dok kao sto rekoh neki i ne koriste pc.

Slazem se sa Markom da treba proveriti opcije direktnog uploadovanja na sajt sa konzole ili nesto slicno