Autor Tema: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)  (Pročitano 29116 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #30 poslato: 13. mart 2016, 13:40:44 »


GRUPA E: LION SLAVIO PROTIV AJAKSA, LAKAZET I MITROVIĆ RAZORUŽALI "KOPLJANIKE"!


Fudbaleri Olimpik Liona savladali su u 1.kolu grupne faze Lige šampiona holandski Ajaks rezultatom 2:0. Strelci za domaći tim bili su kapiten Aleksandr Lakazet u 3 i rezervista Aleksandar Mitrović u 77.minutu meča.

Da podsetimo, Lion je na žrebu dobio tzv. "grupu smrti" u kojoj se pored Liona, nalaze čak tri bivša evropska i svetska prvaka - Ajaks iz Amsterdama, Mančester Junajted i Juventus. No, iako su dobili najtežu moguću grupu, fudbaleri Liona su obećali da će dati sve od sebe, fudbalski rečeno da će preorati teren kako bi došli do osmine finala. Večeras su napravili prvi korak ka nokaut fazi pošto su bez većih problema uspeli da nadigraju jako loš Ajaks. "Kopljanici" nisu ličili na sebe, imali su nekoliko dobrih prilika, pretili su preko Arkadijuša Milika ali ništa nisu uspeli da urade.

Već u 3.minutu Aleksandr Lakazet je nakon solo prodora zatresao mrežu i doneo prednost svom timu a konačan rezultat postavio je Aleksandar Mitrović u 77.minutu. Srpski centarfor je u igru ušao u 69.minutu umesto iskusnog Dimitra Berbatova.

U sledećem kolu, Lion putuje u Torino gde će igrati sa Juventusom dok će se Ajaks sastati sa Mančester Junajtedom. Biće svega i svačega u ovoj grupi do kraja grupne faze, u to nema nikakve sumnje.


SASTAVI


STATISTIKA


1.KOLO/GRUPA E


GALERIJA
Spoiler











VIDEO
[/FONT][/U][/B]


Mladenović:"Zadovoljan pobedom, igra mora biti bolja!"



"Igra mora biti bolja i tečnija i siguran sam da će već u sledećoj utakmici protiv Juvea stvari doći na svoje mesto. Oni su jači tim od Ajaksa, imaju veliko iskustvo jer su godinama unazad bili redovan učesnik nokaut faze pa samim tim, u blagoj su prednosti u odnosu na nas. Naravno, mi ćemo, kao što sam vam rekao, u svakoj utakmici ići na pobedu i na osvajanje sva tri boda tako da se utakmica u Torinu neće puno razlikovati od večerašnjeg susreta sa Ajaksom. Pristup igri, motivacija, neće manjkati. Uostalom, zar nije dovoljna motivacija kada izađete na teren a sa druge strane za protivnika imate fudbalere slavnog Juventusa?"



De Bur:"Nismo pošteno ni zapretili protivniku"


"Nismo pošteno ni zapretili protivniku. Imali smo jednu stopostotnu šansu u prvom delu igre ali sem te šanse, gotovo da nismo ni zapretili Lionu. Zasluženo su nas dobili, mogli smo da primimo više a ovako, zahvaljujući Cilesenu, uspeli smo da izbegnemo debakl i primili smo samo dva gola. Lion je večeras pokazao da ih ne treba ni potcenjivati a ni prerano otpisati. Nisu oni za džabe vicešampioni Francuske. Iako PSŽ dominira poslednjih godina, Lion će se, siguran sam, uskoro vratiti na šampionski tron. Mislim da su prva dva mesta rezervisana za Mančester Junajted i Juventus a mi ćemo sa Lionom voditi tu borbu za treće mesto koje nam svakako garantuje proleće u Evropi, samo u Ligi Evrope."
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #31 poslato: 13. mart 2016, 13:43:07 »


 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #32 poslato: 13. mart 2016, 13:44:06 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #33 poslato: 13. mart 2016, 14:01:05 »


GRENIER PREKINUO USPAVANKU PROTIV LILA!


Fudbalerima Liona ne cvetaju ruže ni ove sezone u Ligi 1. Puleni Ivana Mladenovića muku muče sa realizacijom i zbog ovog problema, pogubili su dosta bodova u utakmicama u kojima su bili apsolutni favoriti.

To je i u ovom kolu, u utakmici sa Lilom, mogao da bude slučaj. Srećom, spasilac Liona bio je odlični ofanzivni vezista Kristijan Grenier koji je u 60.minutu, nakon odličnog centaršuta Lakazeta, glavom zahvatio loptu i poslao je u mrežu. I to je bio jedini svetao trenutak koji su fudbaleri Liona imali na ovoj utakmici. Ni u LŠ posle početne pobede protiv Ajaksa i remija sa Juventusom, ne cvetaju ruže. No, videćemo ima li sadašnji sastav Liona snage da preokrene situaciju u svoju korist.

STATISTIKA


8.KOLO


TABELA


VIDEO



Mladenović:"Loše smo igrali, nisam nimalo zadovoljan!"



"Igrali smo loše i to želim da naglasim. Nismo uspeli da uspostavimo dominaciju na terenu, napravili smo mnogo nelogičnih poteza za koje, srećom, nismo kažnjeni. Da Grenier nije dao gol, ko zna šta bi se sve izdešavalo. Njegov gol je jedina svetla tačka koju smo imali prilike da vidimo u ovoj utakmici. No, šta je, tu je, moramo se sabrati, analizirati ovu utakmicu i videti gde smo sve grešili. Neću da vas lažem, mnogo grešaka smo napravili."
[/FONT][/I][/B]


Antoneti:"Dosadan meč, ne znam šta drugo da kažem"



"Ovo je bila jako dosadna utakmica. Malo prilika, možda dve-tri na obe strane za 90 minuta je jako malo. Pitam se šta su igrači i jednog i drugog kluba radili na terenu. Ni oni a ni mi, nismo bili na nivou na kom smo navikli naše navijače. Šta je razlog ovako bedne partije, trenutno mi nije ni na kraj pameti. No, sešćemo i porazgovaraćemo i videti gde je zapelo i zašto smo večeras ovako slabo odigrali protiv aktuelnog vicešampiona države."
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, djprle

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #34 poslato: 13. mart 2016, 14:02:01 »


 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #35 poslato: 13. mart 2016, 14:19:13 »


LION JOŠ MORA DA UČI: JUNAJTED PONOVO DRŽAO ČAS FUDBALA VICEŠAMPIONU FRANCUSKE!



Fudbaleri Liona, nakon debakla na "Old Trafordu", poraženi su od Mančester Junajteda i na svom terenu. Četa Luja Van Gala bez većih problema rešila je ovaj meč u svoju korist i to već u prvih 45 minuta igre golovima Vejna Runija u 13 i Bastijana Švajnštajgera u 31.minutu utakmice.

Lion je delovao loše, jedva da su imali neki pokušaj ka golu Davida De Hee. Odnosno, imali su tu jednu priliku ali tek u 89.minutu kada se Aleksandar Mitrović sam izborio za loptu, šutirao sa nekih 20 metara ali je De Hea odbranio i ostalo je 2:0 za "crvene đavole".

U preostala dva kola, Lion će gostovati Ajaksu u Amsterdamu i igraće pred svojim navijačima protiv Juventusa. Lion nema ni teoretske šanse da se plasira u osminu finala Lige šampiona ali ukoliko osvoji barem tri boda u preostala dva kola, obezbediće treće mesto i šesnaestinu finala LE.


SASTAVI


STATISTIKA


4.KOLO/GRUPA E


VIDEO




Mladenović:"Presudilo je iskustvo Junajteda"


"U ovoj utakmici, presudilo je iskustvo Junajtedovih igrača. Runi i Švajnštajger su golovima u prvom poluvremenu, doneli pobedu Junajtedu, apsolutno zasluženu i ja im čestitam na tome. Ne mogu da okrivim nijednog mog igrača jer su zaista dali sve od sebe ali to večeras nije bilo dovoljno da bi epilog utakmice bio pozitivan po nas. No, rekli smo da ćemo se boriti do samog kraja i ako baš nemam nikakve šanse da se plasiramo u osminu finala, onda možemo barem zauzeti treće mesto u grupi i obezbediti Ligu Evrope na proleće. Želim da usadim pobednički, šampionski mentalitet u ove momke i siguran sam da smo na dobrom putu."


Van Gal:"Ovo smo dobili zbog Runija i Švajnija, timski smo podbacili"


"Želim da čestitam fudbalerima Liona na fer i korektnoj igri i borbi i u meču koji je odigran na "Old Trafordu" ali i na gostoprimstvu koje su nam ukazali pred ovu utakmicu. Lion je ekipa sa puno mladih vanserijskih talenata i siguran sam da će za par godina, Lion ponovo biti strah i trepet ne samo u Francuskoj već i u evropi. Ovaj klub je fudbalu dao mnogo velikih imena i ja im od srca želim da se vrate na staze stare slave. Što se same utakmice tiče, kao tim nismo odigrali dobro tako da timskom igrom u ovoj utakmici nisam zadovoljan. Ovo smo rešili u svoju korist samo zahvaljujući ogromnom internacionalnom iskustvu koje imaju Vejn Runi i Bastijan Švajnštajger. Opet, i golovi koje smo dali nisu bili posle odlično izrađenih akcija već posle grešaka Lionovih defanzivaca. No, niko neće ni obraćati pažnju na to. Najbitnije je da smo pobedli i da smo osigurali plasman u nokaut fazu a Lionu želim puno sreće u okršaju sa Ajaksom u sledećem kolu jer će taj meč, ukoliko ga dobiju, biti njihova karta za šesnaestinu finala LE."
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #36 poslato: 13. mart 2016, 14:43:02 »


JOŠ JEDAN ŠAMAR LIONU: SENT ETJEN SLAVIO U VEČITOM DERBIJU!!!



Derbi Sent Etjena i Liona oduvek je bio nešto posebno u francuskom fudbalu. Dva grada se praktično ne podnose, navijači ovih klubova jedni na druge gledaju kao na neprijatelje i kada jedan od ovih klubova izgubi derbi, navijači poraženog tima obično osuju "drvlje i kamenje" po svojim ljubimcima. Sve pada u vodu kada su na terenu igrači Sent Etjena i Liona. Sve drugo je nebitno, bitan je samo derbi.

Prvi ovosezonski derbi, ujedno i prvi derbi sa Sent Etjenom za šefa stručnog štaba Liona, Ivana Mladenovića, nije lepo prošao. Zeleno-beli savladali su Lion sa 2:0 a golove su postigli Ruks u 13 i Korgnet u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, dakle svega nekoliko trenutaka pre poslednjeg sudijskog zvižduka. Lion je delovao potpuno dezorjentisano i nezainteresovano tokom 90 minuta. Uzalud su bili pokušaji Fekira, nelogični pokušaji sa distance uglavnom Valbuene i Greniera, ni odbrana nije odradila dobar posao jer je često Entoni Lopez ostavljan sam da raščišćava opasnost pred svojim golom.  U takvom odnosu snaga na terenu, bilo je sasvim logično da Sent Etjen dobije ovaj derbi.

Domaćin je poveo u 13.minutu golom Ruksa. Napadač Sent Etjena sačekao je centaršut Hamume a onda glavom matirao Entonija Lopeza. Ostatak meča domaći tim je mučio svog najljućeg i najvećeg rivala ali je Lopez maestralnim bravurama uspevao da drži svoj tim u igri.

Međutim, nije uspeo apsolutno ništa da učini u 94.minutu, tj. četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena jer je iskusni Korgnet grudima prihvatio dugu loptu koju mu je uputio Klerk, zatim se kao čigra okrenuo, zahvatio loptu i volej udarcem je poslao u mrežu.

Igrači Liona posle meča su uvredama i zvižducima ispraćeni u svlačionicu. Neslavan debi Mladenovića u velikom derbiju Francuske.


SASTAVI


STATISTIKA


11.KOLO


TABELA


GALERIJA
Spoiler



   











VIDEO

[/FONT][/U][/B]


Galtier:"Bravo, momci! Ponosan sam na vas!"


"Bravo, momci! Tako se igra derbi! Tao se dobja derbi! Tako se gine za dres Sent Etjena. Presrećan sam zbog fenomenalne partije u derbiju sa najvećim rivalom. Zadovoljan sam, naravno pobedom ali, mislim da je ona mogla biti ubedljivija. No, najvažnije je da smo pobedili i nastavili smo seriju sjajnih rezultata. Lionu je potrebno vremena da se uhoda, doveli su novog trenera, doveli šest novih igrača. Ne može sve preko noći. Siguran sam da će derbi na proleće biti zanimljiviji za gledanje ali i za igranje. Lion nije pružio svoj maksimum. Jesmo ih nadigrali ali još ne znamo njhovu pravu snagu. To ćemo tek videti u drugom delu sezone."


Mladenović:"Navijači, izvinite! Ovo nije naše pravo lice!"


"Ovim putem, želeo bih da čestitam Galtieru i igračima Sent Etjena na zasluženoj pobedi. Bili su bolji, postigli su golove na vreme i uzeli su sva tri boda. Vidite, ovo nije pravo lice Liona! Ovo nije naš maksimum. Navijačma želim da se izvinim zbog ovako sramotne igre u derbiju sa najvećim i najljućim rivalom. Nisam očekivao da će moji igrači ovako podbaciti ali desilo se i sada ne vredi da kukamo. Što bi moj narod rekao - Što te ne ubije, to te ojača! Tako da sam siguran da ćemo izvući pouke iz ovog poraza i da ćemo biti još jači. Potrebna nam je i ta psihička stabilnost koju očigledno nemamo. Ali, radićemo i na tome. Ne sme da nam se u ovakvim utakmicama dešava da nam motivacija opadne. I ne samo u derbijima nego i u utakmicama sa manjim klubovima. U svaku utakmicu moramo ući 100% pripremljeni i motivisani jer, ako to ne uradimo, onda zaista nećemo imati čemu da se nadamo. Dakle, igrači, pamet u glavu!"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Istok1926, rma_7, Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #37 poslato: 13. mart 2016, 14:46:29 »


 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #38 poslato: 13. mart 2016, 15:09:29 »


LION VODIO PROTIV JUVEA, "STARA DAMA" AUTOGOLOM LAPORTEA IZBEGLA PORAZ!



Fudbaleri Liona nisu uspeli da pobedom okončaju ovogodišnje učešće u Ligi Šampiona. Naime, posle pobede u prošlom kolu protiv Ajaksa(2:3), očekivalo se da će Lion ostaviti srce na terenu, da će pred svojim navijačima uspeti da se pobedom oprosti od LŠ. Naravno, zahvaljujući trijumfu nad Ajaksom u Amsterdamu, Lion je obezbedio sebi proleće u evropi ali će morati da se zadovolji šesnaestinom finala Lige Evrope.

Lion je posle početne inicijative, došao do prednosti golom Morgana Sansona u 19.minutu. Kristijan Grenier je odlično izveo korner sa leve strane, pronašao Sansona koji je glavom uspeo da matira Điđija Bufona i dovede svoj tim u vođstvo. No, već u 22.minutu Juve stiže do izjednačenja i to autogolom Ejmerika Laporta! Štoper domaćeg tima uspeo je da preseče pas Kvardada ali se spetljao, loše primio loptu i ona je na kraju završila u mreži. Niko od pristalica domaćeg tima nije mogao da veruje šta se desilo a Laport je do kraja utakmice igrao pod velikim pritiskom, jednostavno želeo je da se iskupi za svoju grešku ali nije uspeo.

Lion je, eto, uspeo da sakupi sedam bodova u šest kola i sada čeka svog sledećeg protivnika u evropi. LŠ će morati da čeka do sledeće sezone.


SASTAVI


STATISTIKA


6.KOLO/GRUPA E


GALERIJA
Spoiler



 







VIDEO
[/FONT][/B]


Mladenović:"Niko Laportea ne krivi!"


"Nismo uspeli da savladamo Juve ali nemamo za čim da žalimo. Završili smo grupnu fazu kao trećeplasirani tim na tabeli, falilo nam je i malo sreće ali i iskustva za osminu finala Lige šampiona ali siguran sam da ćemo sledeće sezone igrati nokaut fazu. Ove nam, jednostavno, nije bilo suđeno. Što se tiče plasmana u LE, moram da kažem da jedva čekam žreb za šesnaestinu fnala. Mislim da Lion može osvojiti Ligu evrope. Ne želim da potcenjujem ostale protivnike ali niko nam ne oduzima pravo da se nadamo da ćemo se na kraju popeti na pobedničko postolje, zar ne? Ovim putem želim i da odam priznanje fudbalerima Juventusa i Maksu Alegriju na fer i korektnoj igri. Zadovoljstvo je igrati sa Juveom i voditi tačktičku borbu sa Alegrijem. Mislim da sam na dobrom putu da sa Lionom uradim nešto veliko."


Alegri:"Moramo biti zadovoljni ovim bodom"


"Kad se sve sabere, moramo biti zadovoljni ovim bodom. Mogli smo da izgubimo ali srećom po nas, Laporte je postigao autogol i tako nam doneo izuzetno vredan bod. Drago mi je što smo grupnu fazu završili remijem a ne porazom jer mislim da se svaki kiks odrazi na psihološko stanje igrača pa tako nikome od nas, ne bi bilo svejedno da smo večeras poraženi. Lion je u ovih šest utakmica pokazao da je naučio mnogo toga, da su dosta sazreli i falilo im je, ali zaista im je falilo malo sreće. Odlučili su porazi protiv Junajteda u obe utakmice ali im ja želim svu sreću u Ligi Evrope. Imaju tim koji je sposoban da osvoji to takmičenje."
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876, Bayern-fussball

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #39 poslato: 15. mart 2016, 11:17:19 »

UEFA: IZVUČENI PAROVI ŠESNAESTINE FINALA LIGE EVROPE, LION PROTIV OLIMPIJAKOSA!

Fudbaleri Olimpik Liona igraće u šesnaestini finala Lige Evrope sa grčkim šampionom Olimpijakosom. Prvi meč biće odigran na stadionu Karaiskaki a revanš je na programu sedam dana kasnije na našem stadionu. Lion je u grupnoj fazi Lige šampiona zauzeo treće mesto uz bilans: 2 pobede, 2 remija i 2 poraza. Pobeđen je Ajakas u oba duela(2:0, 3:2) , oba meča sa Juventusom završena su bez pobednika(1:1, 1:1) a mečevi koji su našem klubu zatvorili vrata nokaut faze LŠ-a, bili su oni sa Junajtedom koje je engleski gigant rešio u svoju korist(3:0, 2:0). No, tokom utakmica u grupi E, koja je u avgustu prozvana "grupom smrti" od strane pojedinih francuskih i evropskih sportskih medija, Lion je pokazao da ima mladu i veoma talentovanu ekipu, koja je sposobna da u narednim godinama napravi nešto vredno pamćenja u evropskom i svetskom fudbalu i ispiše nove stranice fudbalske istorije. Iako u Ligi 1 baš i ne cvetaju ruže, ova ekipa pokazala je da može mnogo i sigurno je da će sledeća sezona biti minimum dva puta bolja od ove. Naravno, tek je odigran prvi deo sezone i nama ostaje samo da poželimo puno sreće Ivanu Mladenoviću i fudbalerima našeg kluba i ko zna, možda na kraju ove sezone proslavimo i osvajanje nekog trofeja! Napred, Lion! Napred, "lavovi"!!!

ŠESNAESTINA FINALA LIGE EVROPE
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, CoNe Delija, Bayern-fussball

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #40 poslato: 16. mart 2016, 00:56:43 »
Srećno druže! Pošalji plastični PSG na reciklažu! :)

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Re: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #41 poslato: 21. mart 2016, 23:38:26 »
Citat: CoNe Delija;1423025
Srećno druže! Pošalji plastični PSG na reciklažu! :)

Računaj na to :)

P.S. Imao sam obaveza prethodnih dana ali sam uspeo da privedem kraju i drugi deo sezone tako da ću sutra krenuti da izbacujem izveštaje :)
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #42 poslato: 22. mart 2016, 17:52:36 »


MARSEJU DERBI, BATŠUAJI PREKINUO USPAVANKU!


Fudbaleri Liona, porazom od večitog rivala Olimpika iz Marseja, rezultatom 1:0, završili su prvi deo sezone 2015/2016. Četa Ivana Mladenovića razočarala je navijače koji su ispunili stadion do poslednjeg mesta očekujući pobedu protiv ljutog rivala. Nije to "bolesno" rivalstvo kao sa Sent Etjenom ali ni jedan ni drugi Olimpik se ne podnose i ovo je svakako jedan od najvećih derbija ne samo u Francuskoj nego i u evropi.

Čovek odluke bio je Mičel Batšuaji, supertalentovani napadač Marseja i francuske reprezentacije. Čini se da je kod jedinog pogotka na utakmici, kojim je Mičel doneo tri boda svojoj ekipi, da ga zatvori, zakasnio Samjuel Umtiti.

Ni Marsej nije blistao na ovoj utakmici ali, iskoristio je tu jednu priliku, postigao gol i osvojio tri boda. Gorak ukus u ustima će ostati navijačima Liona koji će Novu Godinu morati da proslave nadajući se da će nastupajuća 2016-ta biti mnogo bolja i da će se na kraju sezone, ipak, radovati osvajanju barem jednog trofeja.

Podsetimo, Lion nema šanse da osvoji titulu u Ligi 1, ali je u prilici da osvoji kup Francuske i Ligu Evrope. Videćemo može li ovaj sastav Liona da do kraja sezone obraduje navijače nekim od ova dva trofeja.

SASTAVI


STATISTIKA


19.KOLO


TABELA


GALERIJA
Spoiler

















VIDEO
[/FONT][/B]


Mladenović:"Loša polusezona, moramo biti bolji na proleće!"



"Iza nas je jako loša jesenja polusezona. Nadali smo se da bismo mogli da pobedom završimo prvi deo sezone i da puni samopouzdanja uđemo u 2016.godinu ali doživeli smo još jedan poraz u derbiju, ovoga puta sa Marsejom. Nismo ličili na sebe, promašili smo dosta prilika i da ne ispadne da zvučim kliše ali nismo imali sreće. U ovakvo bitnim utakmicama, ako nisi maksimalno skoncentrisan i motivisan, onda nemaš apsolutno šta da tražiš. Ja sam video žar u očima mojih igrača. Video sam da su svim srcem želeli da pobede ali jedna kardinalna greška u zadnjoj liniji nas je koštala poraza. No, šta je, tu je. Glave gore i idemo dalje. Pobedićemo Marsej na njihovom stadionu. To vam obećavam."



Mičel:"Batšuaji je dragulj Marseja!"



"Derbi nije bio previše kvalitetan, na veliku žalost i nas direktnih učesnika ali i na još veću žalost navijača oba tima. Stadion velikog rivala je bio ispunjen do poslednjeg mesta, borili smo se svih 90 minuta kako bismo došli do pobede i srećno smo što smo uspeli da osvojimo sva tri boda i to na Lionovom stadionu. Ni nama ne cvetaju ruže ove sezone u Ligi 1 ali baš kao i Lion, ne želimo da se predamo i borićemo se do poslednjeg kola kako bismo sezonu završili među prve tri ekipe koje će obezbediti plasman u LŠ sledeće sezone. Lionu čestitam na fer i korektnoj igri, igrali su dobar fudbal ali nisu uspeli da nas savladaju na njihovom terenu. Što se tiče Batšuajia, on je najdragoceniji dragulj koji Marsej trenutno ima. Siguran sam da će postati veliki igrač jednog dana."
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, rma_7

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #43 poslato: 22. mart 2016, 17:55:35 »


 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, rma_7

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #44 poslato: 22. mart 2016, 18:37:21 »


SILVA "PRESUDIO" SVOJIMA: LION SLAVIO PROTIV PSŽ-a!!!


Nova godina - Novi početak! Nakon ne baš idealno gstarta nakon novogodišnjih praznika(0:0 sa Tuluzom), fudbaleri Liona dočekali su lidera šampionata i trostrukog uzastopnog šampiona, ekipu Pari Sen-Žermena. "Sveci" su imali ulogu blagog favorita kao lideri prvenstva a i kvota u kladionicama išla je u korist ima Lorana Blana. Međutim, derbi u pravom smislu te reči, nije opravdao očekivanja. PSŽ je potpuno podbacio, razočarao svoje navijače i doživeo poraz.

Lion je slavio autogolom Tijaga Silve u 71.minutu i tako zabeležio minimalnu pobedu od 1:0 protiv velikog rivala. Priliku da donese ubedljiviji trijumf ekipi Ivana Mladenovića, propustio je rezervista Luk Kastainjos kada je u 79.minutu, iskosa sa desne strane, šutirao snažno ali je lopta završila pored gola.

SASTAVI


STATISTIKA


22.KOLO


TABELA




VIDEO




Mladenović:"Bio je red da dobijemo PSŽ"



"Nakon remija sa PSŽ-om na Parku prinčeva, rekao sam momcima da sledeći derbi sa njima moramo da dobijemo! Obećao sam navijačima da će igrači izginuti na terenu ali nisam u potpunosti ispunio to obećanje. Doduše, ni fudbaleri PSŽ-a nisu bili ništa bolji od nas jer su za 90 minuta imali samo jednu stopostotnu šansu. Mi čak nismo ni uspeli da uputim udarac u okvir gola ali smo ipak osvojili sva tri boda. I luda i dosadna utakmica - sve u isto vreme. Nadam se da ćemo u sledećem kolu kada budemo gostovali Monaku, uspeti da uz dobru igru dođemo do sva tri boda. Naravno, imamo veliko poštovanje prema "kneževima" i radujem se što ću imati tu priliku da vodim ekipu Liona u derbiju na njihovom stadionu. Biće to uzbudljiv derbi, voleo bih sa što više golova. U mreži Monaka, naravno."
[/COLOR][/FONT][/B]


Blan:"Jedna utakmica ne znači ništa!"



"Lion je večeras za nijansu bio bolji od nas i zato je slavio. Ali, kao što je moj kolega Mladenović rekao, utakmica je u isto vreme bila i dosadna i luda iako je viđeno jako malo šansi i samo jedan gol. Nažalost, bio je to autogol našeg kapitena Tijaga Silve. No, ništa još nije gotovo. Sent Etjen nam se približio na pet bodova zaostatka ali sve je i dalje u našim rukama i mi se pitamo za sve. Siguran sam da ćemo osvojiti titulu na kraju sezone. U to nemam apsolutno nikakve sumnje."
« Poslednja izmena: 22. mart 2016, 18:39:49 od strane Ivan94 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, Istok1926, rma_7