Autor Tema: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)  (Pročitano 29114 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

boske

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 761
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #15 poslato: 3. mart 2016, 14:11:07 »
Citat: Ivan94;1421680
i startnih 11 pošto sam zaboravio na početku da slikam haha :D
Velika greska, ispravi se :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #16 poslato: 6. mart 2016, 16:54:03 »


LION PREDSTAVIO MLADENOVIĆA, MLADI STRATEG PORUČIO:"DA LION POSTANE NAJBOLJI FRANCUSKI KLUB SVIH VREMENA!"



Na Lionovom stadionu, poznatijem kao OL arena, održana je konferencija za štampu gde je sedmostruki šampion Francuske promovisao svog novog šefa stručnog štaba, Ivana Mladenovića. 41-godišnji strateg važio je za velikog talenta, bio na pragu započinjanja profesionalne igračke karijere ali mu nije bilo suđeno. Zbog urođenog problema sa stopalima(status invalida 1-og stepena, nemogućnost dužeg stajanja i hodanja i rada po neravnom terenu), bio je prinuđen da prekine sa igračkom karijerom i pre nego što je ona zvanično i počela! No, to ga nije demoralisalo. Obećao je sebi, porodici i prijateljima da će posvetiti život fudbalu i onda je upisao trenersku školu. Put ga je nakon uspešno završene škole i dobijanja licence, odveo u čuvenu "La Masiju" gde je sa uspehom trenirao sve mlađe kategorije slavne Barselone. U Barsi su ga videli kao naslednika Pepa Gvardiole ali on nije želeo ni da čuje. Odlučio je da napusti Barselonu i Španiju i da započne svoju profesionalnu trenersku karijeru. Prvi veliki ispit bio mu je na klupi beogradske Crvene zvezde, njegovog voljenog kluba. Bez razmišljanja je prihvatio ponudu crveno-belih i to u trenutku kada je Partizan bio apsolutni vladar u srpskom fudbalu. U sledeće tri sezone, koliko je proveo na stadionu "Rajko Mitić", talentovani trener je uspeo da prekine dugogodišnju dominaciju Partizana pritom osvojivši dve duple krune. Osim što je osvojio dve duple krune, Mladenović je imao uspeha i u evropskim takmičenjima. Zvezda je u dva učešća u Ligi Šampiona bila trećeplasirani tim na tabeli a u LE uspevali su i da doguraju čak do polufinala gde su kasnije eliminisani od apsolutnog rekordera u ovom takmičenju - Sevilje! Ipak, znalo se da će doći do zasićenja u nekom trenutku i 41-godišnji strateg odlučio je da napusti klub po isteku trogodišnjeg ugovora. Pričalo se da će biti jedan od kandidata za selektora fudbalske reprezentacije Srbije ali je on to ekspresno demantovao rekavši da je stanje u srpskom fudbalu krajnje alarmantno i da ne želi da se u ovom trenutku nosi sa tim. Bio mu je potreban drugačiji  izazov, nešto u čemu će pronaći sebe. Danas se pojavio u press centru svog novog kluba a predstavnicima sedme sile prvo se obratio predsednik kluba, gospodin Žan Mišel-Ola:



"Poštovani novinari, dame i gospodo, navijači, prijatelji i članovi kluba. Veliko mi je zadovoljstvo i čast što mogu da vam predstavim novog šefa stručnog štaba Liona, gospodina Ivana Mladenovića. Svi znate odnosno upoznati ste sa njegovom životnom pričom i kasnijim "pečenjem" zanata u čuvenoj La Masiji ali i na klupi bivšeg šampiona evrope i sveta, beogradske Crvene zvezde. Zbog dragocenog iskustva i ogromnog talenta koji poseduje, odlučili smo da mu ponudimo šestogodišnji ugovor što je on prihvatio. Videli ste kakve je rezultate postizao sa Crvenom zvezdom, zamislite samo koliko će pomoći Lionu da se vrati na staze stare slave. Mislim da će ovo biti najuspešnija era u istoriji našeg trofejnog kluba, kluba koji je iznedrio tolikog vanserijskih igrača koji su obeležili određeni period u fudbalskoj istoriji. Imamo sjajnu školu, nadam se da će Mladenović za ovih šest godina u akademiji pronaći i lansirati nekog vanserijskog talenta koji će pomoći da se trofeji vrate u našu salu. PSŽ je godinama dominantan zahvaljujući bogatim arapskim vlasnicima ali tom ludilu i besmislenom trošenju velikih suma novca da bi se osvajali trofeji, se mora stati na kraj. Ja sam siguran da ćemo mi biti ti koji ćemo zaustaviti tu njihovu lažnu dominaciju. Istina, mnogo poznatih svetskih zvezda je igralo za PSŽ ali do dolaska arapa, bili su niko i ništa. Ipak, nametnuli su se kao dominantna sila u ligi ali, ponavljam, mislim da ćemo uspeti da ih zaustavimo. Mladenović je, pored velikog trenerskog potencijala, takođe odličan taktičar i motivator i siguran sam da će uspeti da izvuče maksimum iz svojih igrača. Sa Ivanom sam sastavio spisak pojačanja i od ovog trenutka, krećemo da radimo na dovođenju novih pojačanja sa kojima ćemo, nadam se, uspeti da se vratimo na šampionski tron u Francuskoj. To je sve od mene, mikrofon i reč prepuštam Ivanu."



"Hvala, gospodine predsedniče. Dame i gospodo, predstavnici medja, navijači, članovi kluba. Dobar dan vam želim. Za početak, želeo bih da naglasim da mi je izuzetna čast što sam danas ovde sa vama. Danas počinje jedno lepo poglavlje u mom životu, jedno novo, bolje poglavlje za sve one kojima srce i duša pripadaju ovom timu. Lion je veliki i slavan klub, tokom svoje istorije iznedrio je pregršt fantastičnih igrača koji su obeležili dobar period u svetskom fudbalu. U prvoj deceniji 21.veka, Lion je bio apsolutno dominantan. Niko nije uspevao da im stane na put, osvojili su sedam titula šampiona Francuske, još pregršt trofeja i igrali polufinale Lige šampiona. Kad god sam bio u prilici, pratio sam Lionove mečeve. Bio sam fasciniran navijačima, bili su svetao primer vernosti i odanosti svom klubu. Drugim rečima - 12.igrač! Bio sam ubeđen da je ovaj klub predodređen za velike stvari, da će ovaj klub ispisati nove stranice fudbalske istorije. Meni je pripala ta čast da oformim tim koji će prekinuti dominaciju PSŽ-a u Francuskoj i tim koji će osvojiti Ligu šampiona i sve međunarodne trofeje. To je veliki izazov, neki bi čak i rekli nemoguća misija ali ja sam silno motivisan da uspem u onome što sam zamislio i da nije tako, ne bih ni bio ovde pred vama. Sada izvolite, pitajte šta god želite"

* Da odmah pređemo na stvar. Da li ćete u ovom prelaznom roku dovoditi nove igrače i na kojim pozicijama smatrate da bi Lion najviše trebalo da se pojača?

"Kao što je predsednik Ola rekao, mi smo već krenuli sa dovođenjem novih igrača u Lion. Sastavio sam i predao mu spisak i on se složio sa mnom da su ovi igrači baš ono što nam je potrebno. Dovešćemo tri napadača, nemojte da vas zavara, nije to puno jer ja forsiram formaciju sa dva centarfora i zato su mi potrebna četiri napadača. Dva na terenu i dva "džokera" koji mogu da uskoče u startnih 11 kada jurimo rezultat ili kada je neko od dvojice standardnih napadača povređen. Ipak, ne mislim da ćemo ove sezone imati jasnu sliku ko će biti prvi napadački tandem a ko rezervni ali sva četiri napadača će dobiti određenu minutažu da pokažu šta znaju odnosno da li zaslužuju da nose dres velikog kluba kao što je naš Lion. Takođe, biće pojačanja i na štoperskim pozicijama, nisam zadovoljan kako tu stojimo tako da moramo dovesti minimum dva centralna beka jer ćemo u protivnom biti u velikom problemu kada sezona bude počela."

* Da li se sme znati o kojim igračima je reč?



"Ne. To vam nećemo za sada otkrivati ali uglavnom je reč o mladim fudbalerima, onima koji treba da predstavljaju budućnost evropskog i svetskog fudbala, samim tim i Liona. Naravno, radi se i na dovođenju jednog prekaljenog centarfora koji će svojim iskustvom, siguran sam, doprineti da klub ove sezone ostvari što bolji plasman na tabeli i domogne se Lige šampiona. Trenutno imamo prosečni tim i moramo ga pojačati sa četiri-pet novih igrača, koji će, kako sezona bude odmicala, biti sve uigraniji i samim tim, ostvarivaćemo najbolje moguće rezultate. Naravno, nijedan uspeh ne može da dođe preko noći osim ako vam vlasnici kluba nisu bogati šeici iz Emirata. Zato ćemo mi raditi danonoćno kako bismo Lion vratili na staze stare slave. Prvi cilj je da se podmladi ekipa i da se što više supertalenata iz naše škole, osposobi za igranje u prvom timu.

* Rekli ste da su ciljevi za ovu sezonu što bolji plasman na tabeli i oformljenje novog igračko kadra. Od postojećih igrača, ko po vama, ima najviše potencijala da postane svetska zvezda?

"To su svakako Samuel Umtiti, Kristijan Grenier i Nabil Fekir. Ova trojica su budućnost Liona, evropskog i svetskog klupskog fudbala. Sam sam se uverio da su uslovi za rad u našoj akademiji na vrhunskom nivou i da mlade generacije stasavaju i napreduju na najbolji mogući način. Od Greniera i Fekira očekujem da prave dar-mar po krilima u narednom periodu a od Umtitia da postane komandant odbrane, neko bez koga se prosto tim Liona neće moći ni zamisliti. To ja želim a siguran sam da žele i oni. Naravno, ima još sjajnih igrača u Lionu ali ovu trojicu bih izdvojio kao najveće potencijale."

* Ko će biti novi kapiten Liona?



"Drago mi je što ste postavili to pitanje. Novi kapiten Liona biće Aleksandr Lakazet. On je na najbolji mogući način pokazao svoju privrženost ovom klubu odbivši ponude Reala, Barselone, Arsenala, Mančester Junajteda, Liverpula i ostalih svetskih velikana. Umesto odlaska, odlučio je da potpiše novi, višegodišnji ugovor sa Lionom. Pored toga, bez ikakve sumnje je najbolji igrač Lige 1 u ovom trenutku i udarna igla francuske reprezentacije. Mislim da ćemo sa njim kao kapitenom, napraviti mnogo uspeha u godinama koje su pred nama i da će on biti najzaslužniji za te uspehe. A, kad kažem uspehe - naravno, mislim na osvajanje trofeja. On zaslužuje da postane legenda ovog kluba. Dobiće kapitensku traku a videćemo da li će pokazati da je i zaslužuje. Zamenik kapitena biće Samuel Umtiti. Mislim da ne postoji bolji izbor kapitena i kapitenovog zamenika od Lakazeta odnosno Umtitia."



"Ukoliko je to sve i nemate više pitanja, ja vam se još jednom zahvaljujem što ste došli u ovolikom broju, drago mi je što smo se ispričali i što sam odgovorio na svako vaše postavljeno pitanje i nadam se da ćemo se još puno puta okupiti ovde, na ovom istom mestu i pričati o sjajnim rezultatima Liona. Hvala vam još jednom. Do sledećeg viđenja. Napred, Lion! Napred "Les Gones"!"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876, boske

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #17 poslato: 6. mart 2016, 21:57:44 »


LIONOV PRELAZNI ROK ZA BUDUĆNOST: ALEKSANDAR MITROVIĆ, EJMERIK LAPORT, MORGAN SAMSON, DIMITAR BERBATOV, ANTOAN KONTE!


Lion je promovisanjem Ivana Mladenovića započeo novo poglavlje u klupskoj istoriji. Mladi strateg obećao je da će već u prvom prelaznom roku, dovesti pet do šest pojačanja sa kojima će pokušati da ove sezone obezbede plasman u grupnu fazu Lige Šampiona i da, eventualno, osvoje barem jedan trofej. Prvu priliku za to imaće 8.avgusta u utakmici superkupa Francuske protiv aktuelnog šampiona Pari Sen-Žermena. Zbog toga, u Lionu su rešili da završe barem neki transfer i tako se pojačaju pred borbu za prvi trofej u sezoni. Iako su svi očekivali da će neki mladi, talentovani igrač biti prvo pojačanje Liona u eri Ivana Mladenovića, prevarili su se. Lion je kao prvo pojačanje za sezonu 2015/2016 angažovao iskusnog Dimitra Berbatova! Prekaljeni centarfor, nekadašnji napadač Bajera iz Leverkuzena, Totenhema, Mančester Junajteda, Fulama i Monaka. Mladenović je u Berbatovu video tog prekaljenog asa koji bi mlade nade Liona mogao da nauči kako da se bore i igraju u dresu velikog kluba. Bugarski veteran potpisaće jednogodišnji ugovor sa Lionom a ukoliko bude zadovoljio, postoji opcija da se ugovor produži na još jednu sezonu. Naravno, ne treba očekivati da će Berbatov biti prvi izbor i imati sigurno mesto u startnih 11, pogotovo što ima 34 godine ali svakako da će samo njegovo prisustvo i autoritet nad mladim igračima, biti od velike pomoći Lionu. E, sada sledi ono najinteresantnije. Posle Berbatova, Mladenović je sa svojim saradnicima iz stručnog štaba, uspeo da završi transfer Aleksandra Mitrovića. Popularni "Mitrogol", važi za jednog od najtalentovanijih napadača u evropi ali na njegovu veliku žalost, nije uspeo da se nametne u Njukaslu pa su "svrake" odlučile da ga prodaju. Mladenović je istog trenutka uzeo telefon u ruke, okrenuo Mitrovića, rekao mu da ga želi u Lionu i da ga vidi kao budućnost kluba a ovaj je bez razmišljanja odlučio da prihvati ponudu i očekuje se da zajedno sa Aleksandrom Lakazetom, čini napadački tandem Liona u ovoj ali u narednim sezonama. Videćemo ko će Lakazetu i Mitroviću, pored Berbatova, biti alternativa. Kako su nam rekli u klubu, još jedan napadač bi trebalo da stigne do kraja prelaznog roka ali nisu želeli da nam otkriju o kom igraču se radi. Ostaje nam samo da nagađamo. I vezni red će pretrpeti promenu pošto će novi fudbaler Liona postati najbolji igrač Monpeljea, mladi francuski reprezentativac i ofanzivni vezista Morgan Samson. Samson će biti konkurencija Valbueni, Grenieru i Fekiru. Poseban akcenat na jačanje tima, novi šef stručnog štaba stavio je na odbranu. On je na promociji izjavio da nije zadovoljan stanjem u zadnjoj liniji tima i rekao je da će dovesti dva igrača na poziciji centralnog beka. Što je obećao, to je i učinio. Ejmerik Laport je odbio ponude Barselone i Mančester Junajteda ali kada se pojavila mogućnost da se vrati u domovinu, nije mogao da kaže ne Lionu. Sedmostruki šampion Francuske platio je Bilbaou 18 miliona evra za francuskog reprezentativca, Mladenović je njegovim dolaskom sklopio štoperski tandem za budućnost: Samuel Umtiti - Ejmerik Laport. Alternativa Laportu biće još jedan mladi centralni bek i mladi francuski reprezentativac, Antoan Konte. Konte je prošle sezone branio boje Remsa a u narednom periodu, imaće priliku da pokaže da li su u Lionu pogrešili kada su rešili da ga angažuju. Naime, Antoan je visok 1, 79 što nije baš idealna visina za štopera ali s obzirom na to da ima samo 21 godinu i da mu fudbalski eksperti predviđaju blistavu karijeru, verujemo da će Ivan Mladenović, koji je pozant kao vrstan motivator i psiholog, uspeti da izvuče ono najbolje iz mladog beka. U sledećoj vesti, pročitajte koji su to igrači napustili klub u letnjem prelaznom roku. Mi smo sigurni da neće biti mnogo odlazak s obzirom na činjenicu da je Mladenović rekao da je ova prva sezona selektivna i da će svi igrači koji budu nastupili za klub u prvoj sezoni pod komandom novog šefa stručnog štaba, morati da se pokažu u pravom svetlu ukoliko budu želeli da igraju za Lion i sledeće sezone.[/B]

TRANSFER DETALJI
Spoiler
« Poslednja izmena: 6. mart 2016, 22:00:28 od strane Ivan94 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876, boske

Birdy

  • Regular
  • **
  • Poruke: 82
    • Pogledaj profil
Re: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #18 poslato: 6. mart 2016, 22:10:52 »
Jako lepo,pratim :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #19 poslato: 6. mart 2016, 22:28:52 »

LION PRODAO MALBRANKA, MBIVU, GEZALA I MVUEMBA!


Lion je nakon dovođenja pet novih pojačanja(na pragu je dovođenja još jednog napadača, dakle šestog letnjeg pojačanja), rešio i da proda one koji nisu po ukusu novog trenera Ivana Mladenovića. 41-godišnji trener razgovarao je sa Stedom Malbrankom, Arnoldom Mvuembom, Rašidom Gezalom i Mapuom Jangom-Mbivom i poručio im da za njih nema mesta u novom Lionu. Malbrank je bio kapiten kluba ali je zbog očajne forme izgubio mesto u startnih 11 i promenom trenera, ugasila mu se nada da bi mogao da ostane u klubu i sledeće sezone. Na njegovu žalost, to se neće dogoditi. Malbrank je ipak uspeo da pronađe novi klub pa će u sezoni 2015/2016 nositi dres italijanskog prvoligaša Torina. Sigurno je da će iskusan as poput Malbranka biti od velike pomoći "bikovima" koji planiraju da napadnu mesto koje vodi u evropu sledeće sezone. Arnold Mvuemba će otići u primeru gde će potpisati ugovor sa Levanteom dok će Rašid Gezal kao deo razmene igrača, pojačati Monpelje dok će u suprotnom smeru krenuti Morgan Samson. Mapu Janga-Mbiva nakon očajnog perioda u dresu Rome, nije uspeo da oživi svoju karijeru ni u Lionu a Mladenović je svim silama želeo da dogovori dolazak Ejmerika Laporta iz Atletik Bilbaoa i predložio je baskima da dva kluba razmene igrače. Uprava kluba sa "San Mamesa" je pristala i Laport je spakovao kofere i krenuo put Francuske dok je Mbiva otišao put Španije gde bi trebalo da potpiše četvorogodišnji ugovor sa Atletikom.


[/B]


TRANSFER DETALJI
[/FONT]
Spoiler
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876, boske

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Re: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #20 poslato: 7. mart 2016, 19:06:03 »
Citat: Birdy;1422113
Jako lepo,pratim :D

Ako ti nije teško da staviš thanks kad pročitaš neku vest na ovoj temi. Meni će to značiti jer ću znati da ima onih koji cene moj trud :)
 

boske

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 761
    • Pogledaj profil
Re: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #21 poslato: 7. mart 2016, 20:33:32 »
Zasto si doveo Berbatova ? :ohmy: sve ostalo mi se svidja samo napred prati se
 

NikolaJgd

  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5933
    • Pogledaj profil
Re: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #22 poslato: 7. mart 2016, 20:39:43 »
Berbatov otac.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94, Džoni™

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Re: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #23 poslato: 7. mart 2016, 21:03:07 »
Citat: BOSKEBALE;1422191
Zasto si doveo Berbatova ? :ohmy: sve ostalo mi se svidja samo napred prati se

Hahah Berbatov bogotac :D Što da ne? Doveo ga za dž, malo da pripomogne u ovoj prvoj sezoni ;)

Citat: NikolaJgd;1422192
Berbatov otac.

Bez starca, nema udarca :D
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #24 poslato: 12. mart 2016, 21:05:34 »


MLADENOVIĆ DEBITOVAO PORAZOM NA KLUPI LIONA, PSŽ OSVOJIO SUPERKUP FRANCUSKE!




Da je svaki početak težak, fudbaleri Liona uverili su već na startu nove sezone 2015/2016. Sedmostruki šampion Francuske poražen je od prebogatog sastava PSŽ-a rezultatom 2:1 u borbi za superkup Francuske. Na ovoj utakmici na klupi Liona, debitovao je bivši trener beogradske Crvene zvezde, Ivan Mladenović.

Mladi strateg je odlučio da napadne protivnika iako njegov tim nije delovao uigrano i dovoljno spremno i zrelo da osvoji ovaj trofej. Mladenović je, kada je obelodanjeno da će on postati trener Liona, izjavio da će njegov tim uvek ići na pobedu i igrati napadački, bez obzira na to da li je na suprotnoj strani Barselona, Bajern, Real, Junajted, Liverpul i ostali velikani.

Prvu pravu priliku na utakmici videli smo u 24.minutu. Matje Valbuena je prošao po desnoj strani, uputio centaršut u šesnaesterac "svetaca", na loptu je naleteo Nabil Fekir, volej udarcem pokušao da savlada Sirigua ali nije uspeo jer je lopta završila pored gola. Nije to obeshrabrilo fudbalere Liona koji su nastavili da napadaju ali nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku za gol dok je PSŽ strpljivo gradio svoju igru, čekao i dočekao svoju šansu. Moura je u 42.minutu prihvatio dugu loptu koju je u šesnaesterac Liona uputio Blez Matuidi, uputio udarac i poslao loptu iza leđa nemoćnog Lopeza. PSŽ je otišao na poluvreme sa jednim golom prednosti a u nastavku je uspeo da postigne još jedan pogodak. Strelac drugog, kasnije će se ispostaviti i pobedonosnog gola za tim Lorana Blana, postigao je argentinac Ezekijel Laveci u 56.minutu kojeg je sjajnom loptom u prostor pronašao Zlatan Ibrahimović. Lion je uspeo da smanji preko kapitena Aleksandra Lakazeta u 64.minutu. Kristijan Grenier je centrirao sa desne strane a na loptu je naleteo Lakazet i nogom poslao loptu u mrežu.

Lion je u 87.minutu nakon kornera koji je izveo Grenier, imao fantastičnu priliku da poravna rezultat ali je Gonalons očajno zahvatio loptu koja je otišla preko gola. PSŽ je nastavio da seje strah po Francuskoj i veliko je pitanje da li će ove sezone neko uspeti da ih skine sa trona. Lion to svakako želi ali biće to jako, jako teška misija za "Los Gonese".


SASTAVI


STATISTIKA


GALERIJA
Spoiler



 














VIDEO
[/FONT][/U][/B]


Blan:"Bolji smo tim i to smo i pokazali"


"Bolji smo tim od Liona i to smo večeras i pokazali. Nismo blistali ali postigli smo dva gola što je bilo dovoljno za pobedu i osvajanje prvog trofeja u novoj sezoni. Ne vidim da će neko ove sezone uspeti da prekine našu dominaciju u francuskom klupskom fudbalu. Nadam se da ćemo još dugo godina biti na vrhu ali i da ćemo, nadam se, osvojiti Ligu šampiona. Mislim da je krajnje vreme da uđemo u finale i da podignemo pehar. Naravno, ne želim da ispadne kako potcenjujem ostale velike klubove i rivale ali, mislim da imamo jednu veoma jaku ekipu koja je sposobna da pobedi svakog ko joj se suprotstavi."


Mladenović:"Žal zbog trofeja, radost zbog debija i dobre igre"


"Iako smo pružili dobru partiju, nismo bili dovoljno dobri da bismo osvojoli trofej. Naravno da će ostati veliki žal zbog propuštene prilike ali ovo je nov početak za sve nas. I za mene kao trenera i za moje igrače, najbitnije da smo pokazali da ova ekipa ima potencijala da napravi nešto veliko i da, za početak, prekine dominaciju PSŽ-a u Francuskoj. Nismo nastupili u najjačem sastavu, uskoro ćemo biti 100% kompletni i sva letošnja pojačanja će dobiti priliku da debituju za Lion. Ovim putem bih želeo da poručim PSŽ-u da njihova dominacija neće još dugo trajati i da uživaju u istoj dok još mogu. Naravno, čestitam im na zasluženoj pobedi i na osvajanju trofeja. No, već u 3.kolu ćemo igrati sa njima u Ligi 1 na njihovom stadionu i jedva čekam taj meč. Tada ćemo nastupiti u najjačem sastavu i videćemo koliko možemo, koliko ne možemo. Odnosno, videćemo gde smo dobri a i gde nismo."
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #25 poslato: 12. mart 2016, 21:34:38 »


LION SILAN NA STARTU SEZONE: HET-TRIK KAPITENA LAKAZETA, TULUZ ISPRAĆEN SA ČETIRI KOMADA U MREŽI!



Fudbaleri Liona savladali su u 1.kolu Lige 1 ekipu Tuluza rezultatom 4:1. Nakon poraza od PSŽ-a u meču superkupa Francuske, Lion je morao da se okrene ka prvenstvu gde ga je na startu nove sezone u Ligi 1 čekao Tuluz. Imao je domaćin ulogu blagog favorita i to je uspeo u potpunosti da opravda.

Najzaslužniji za ubedljivu pobedu Mladenovićevog tima svakako je kapiten Aleksandr Lakazet koji je postigao het-trik a pored kapitena, u strelce se upisao i veteran Berbatov i to u 82.minutu. Bugarin je, pored pobedonosnog gola, stigao i da asistira Lakazetu kod prva dva gola francuskog reprezentativca. Odličnu partiju pružio je i Matje Valbuena koji je upisao asistenciju kod trećeg pogotka Lakazeta.


SASTAVI


STATISTIKA


1.KOLO


TABELA


GALERIJA
Spoiler























VIDEO
[/FONT][/U][/B]


Mladenović:"Prezadovoljan sam. Ovo je ono što hoću da vidim!"


"Ovo je ono, što hoću da vidim na svakoj Lionovoj utakmici! Želim da vidim 11 ratnika na terenu, 11 igrača koji ostavljaju srce i dušu na terenu. Sve to želim da vidim jer bez toga, ne može Lion opet biti onaj stari. To je jednostavno nemoguće. Onaj ko to ne bude redovno pokazivao, taj neće više igrati u ovom klubu. Barem ne, ne dok sam ja trener. Što se same utakmice tiče, mislim da smo u potpunosti razbili protivnika. Postigli smo četiri gola a da smo imali malo više sreće, ova pobeda bi bilja ubedljivija. No, rezultat 4:1 je sasvim dovoljan podatak i povod za prvu radost na klupi Liona. Nadam se da će ovakvih pobeda biti u velikom broju ove sezone. Ne očekujem odmah da sve krene onako kako želim jer je za sve, posebno za ovako veliki projekat, potrebno dosta vremena. Ali, ovo je zaista sjajan početak. Pohvalio bih Lakazeta koji je ovu utakmicu odigrao za čistu 10-ku. Ne zbog toga što je postigao tri gola već zbog činjenice da je za 90 minuta pokazao da se radi o vanserijskom igraču, čoveku rođenom da bude kapiten Liona. Tuluz se hrabro borio, nisu se nijednog trenutka predavali ali nisu imali nikakve šanse da nas dobiju i oni to dobro znaju. Ipak, uneli su neizvesnost u ovaj meč kada su smanjili na 2:1 i tako učinili utakmicu zanimljivijom i za igranje i za gledanje. Nadam se da su navijači zadovoljni napustili naš stadion."


Dupraz:"Čestitke Lionu, Lakazet je bio fenomenalan!"


"Za početak bih želeo da čestitam svom kolegi Mladenoviću na ligaškom debiju na klupi Liona i na prvoj pobedi koju je ostvario kao trener našeg večerašnjeg rivala. Lion je veliki klub i poslednjih sezona je malo stagnirao ali siguran sam da je ovo što su započeli predsednik Ola, sam Mladenović i UO kluba, nešto što će itekako biti značajno i dobro za klupski fudbal u francuskoj i da će svi klubovi od toga imati koristi. Mi smo došli ovde sa namerom da se nadigravamo sa domaćim timom ali smo već u startu napravili kardinalnu grešku. Želeli smo da iznenadimo protivnika, postavili smo zadnju liniju na 30 metara od gola, ostavili smo dosta prostora Fekiru i Grenieru da probijaju po bokovima i tako stvaraju šanse Lakazetu i Berbatovu. Iako je Lion imao 2:0 već posle prvih 10 minuta igre, nismo želeli da se predamo i niko od nas, iskreno vam kažem, nije pomislio da je kraj. Onda smo postigli gol za 2:1 i time smo želeli da dokažemo rivalu da nas ne treba tek tako otpisati. Ali, ispostavilo se da smo time samo razbesneli ranjenu zver(Lion je poražen u borbi za superkup Francuske od PSŽ-a sa 2:1) i domaći igrači su do kraja meča još dva puta zatresli našu mrežu i tako rešili utakmicu u svoju korist. Bili su apsolutni favoriti, mi smo im pokazali zube ali ponekad to nije dovoljno da bi se savladao veliki protivnik."
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #26 poslato: 12. mart 2016, 22:15:33 »

BEZ POBEDE U DERBIJU: LION POVEO,MOURA SPASAO PSŽ!



Nakon što su osvojili superkup Francuske, fudbaleri PSŽ-a verovali su da će dobiti velikog rivala Lion i na svom terenu. Ali, prevarili su se. Tim Ivana Mladenovića hrabro se suprotstavio dva puta jačem protivniku ali kao i u superkupu, ni večeras nije uspeo da savlada "svece". Ipak, ako im je za utehu, nisu izgubili. Čak su i prvi poveli na utakmici.

No, da krenemo redom. Laveci je u 6.minutu glavom šutirao pored gola i tako nagovestio da ćemo videti uzbudljiv derbi između dva velika rivala. Potom je Gonalson imao priliku kada je sa nekih 25 metara šutirao snažno ali neprecizno a potom i Fekir čiji je udarac završio tik preko prečke. Ipak, Lion je uspeo da sve promašaje naplati u 40.minutu kada je Kristijan Grenier sa 25 metara zahvatio loptu iz prve, nakon što ju je Luiz izbacio van šesnaesterca. Na veliku žalost PSŽ-ovog štopera na nju je naleteo Grenier i snažnim udarcem je poslao u mrežu. Sirigu je pokušao da odbrani ali je udarac bio prejak da bi italijanski golman mogao da spreči loptu da ne završi u mreži.

U drugom poluvremenu, Lion je imao još nekoliko dobrih prilika ali nije uspeo da ih iskoristi zbog čega je kažnjen u 64.minutu kada je Lukas Moura pokupio otpadak posle intervencije Lopeza i tu loptu smestio u mrežu za konačnih 1:1.

Sada sledi pauza u prvenstvima širom evrope zbog kvalifikacija za evropsko prvenstvo koje će se sledećeg leta održati u Francuskoj a nakon toga, kreće i grupna faza Lige šampiona. Uskoro će biti održan žreb u sedištu UEFA u Nionu gde će se videti u kojoj grupi i sa kim će biti i PSŽ i Lion.

STATISTIKA


3.KOLO


TABELA


VIDEO



Blan:"Ispromašivali smo se"



"Mislim da je ovo bila jedna izuzetno dobra utakmica. Oba tima pružila su maksimum, borili smo se do posednjeg sudijskog zvižduka. Eto, desilo se da smo bili na korak od poraza ali je fantastičnom reakcijom Lukas Moura uspeo da nas spase poraza i kad se sve sabere, mislim da trebamo biti zadovoljni ovim bodom. Navijači su sigurno uživali, napravili su dobru atmosferu na tribinama i bili su nam pravi vetar u leđa. Nažalost, nismo uspeli da pobedimo Lion i odužimo im se na sjajnoj podršci koju su nam pružili ali dobro, osvojili smo superkup Francuske tako da mislim da nam neće zameriti što ovoga puta nismo savladali velikog rivala."


Mladenović:"Nema opuštanja, momci!"


"Moji igrači moraju da shvate da ne smeju ni u jednom trenutku da dozvole sebi da se opuste i da pomisle da je sve gotovo jer nije gotovo dok sudija ne dune u pištaljku i ne odsvira kraj. To nam se večeras obilo o glavu. Nadam se da ćemo shvatiti gde smo večeras grešili i da nam se te greške u budućnosti neće tako često ponavljati. PSŽ je i večeras bio jako težak protivnik, diktirali su tempo igre, mi smo se tome prilagodili i samo čekali svojih pet minuta da krenemo napred. To smo i učinili i došli smo do prednosti ali tu prednost, nismo uspeli da sačuvamo do kraja jer je Moura kaznio opuštanje mojih igrača. Nisam zadovoljan bodom, smatram da ima mnogo prostora za napredak ali još ekipa nije u potpunosti uigrana i siguran sam da ćemo igrati sve bolje i bolje kako sezona bude odmicala."
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #27 poslato: 12. mart 2016, 23:32:22 »


LION BEZ SREĆE NA ŽREBU: MLADENOVIĆEVA ČETA NA MEGDAN JUVENTUSU, AJAKSU I MANČESTER JUNAJTEDU!!!


U sedištu evropske fudbalske unije u Nionu, održan je žreb za grupnu fazu Lige šampiona. Fudbaleri Olimpika iz Liona "upali" su u grupu E koju su mnogi evropski sportski mediji nazvali "grupom smrti" u ovogodišnjoj ligi šampiona. Mada, takvih grupa, ako pogledate pažljivo tabele, ima više. Lion, ipak, nije imao sreće na žrebu. Jer, kako drugačije nazvati grupu u kojoj se nalazi francuski vicešampion a u kojoj su, pored Liona, čak tri bivša višestruka evropska i svetska prvaka - Juventus, Mančester Junajted i Ajaks! Za mlad i ne baš iskusan tim Ivana Mladenovića, biće ovo jako, jako teška misija i videćemo da li će Lion uspeti da prođe grupnu fazu. Pored grupe E, takođe su interesantne i grupa C u kojoj su Barselona, Arsenal, Borusija iz Menhengladbaha i Fejenord i grupa G u kojoj su PSŽ, Mančester Siti, Volfsburg i Malme. Poslušajmo sada šta je trener Liona Ivan Mladenović imao da kaže povodom ishoda žreba za grupnu fazu najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja za sezonu 2015/2016:


"Moram da vam kažem da nisam nimalo zadovoljan žrebom ali, takođe, nisam ni iznenađen. Imao sam loš predosećaj da ćemo dobiti najjaču moguću grupu i nisam se prevario. No, iako je teška grupa, mi se nijednog trenutka nećemo predati. Borićemo se za jedno od prva dva mesta koja vode u osminu finala i nadam se da ćemo taj cilj uspeti da ostvarimo. Siguran sam da će naš stadion na utakmicama sa Junajtedom, Juveom i Ajaksom, biti ispunjen do poslednjeg mesta. Prvi meč igramo protiv Ajaksa na našem stadionu stoga ovim putem pozivam naše navijače da pohrle na blagajne i kupe ulaznice za prvi veliki spektakl ove sezone. Siguran sam da možemo da pobedimo Ajaks ukoliko budemo imali veliku podršku naših navijača ali i ukoliko budemo dali sve od sebe. Oni, uz dužno poštovanje, nisu više nikakav bauk. Imaju mladu i talentovanu ekipu ali ne toliko iskusnu. Da je to onaj stari Ajaks, bili bismo u problemu. Ovako, možemo da se nadigravamo sa njima pa šta bude - bude."
« Poslednja izmena: 12. mart 2016, 23:34:54 od strane Ivan94 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, Istok1926

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #28 poslato: 12. mart 2016, 23:59:55 »


POJAČANJE ZA KRAJ: LUK KASTAINJOS U LIONU!



Luk Kastainjos je dugi niz godina važio za najvećeg talenta holandskog fudbala. 2011.godine prešao je u milanski Inter i to je, kako je on sam izjavio, bila najveća greška u njegovoj karijeri. Posle brodoloma u Interu, da bi svoju karijeru vratio na pravi put, mladi centarfor odlučio je da prihvati ponudu Tventea i naredne tri sezone proveo je u tom klubu gde je na 94 utakmice, postigao 37 golova što ga je i preporučilo skautima Liona. Kastainjos je bio na listi želja francuskog vicešampiona i pre nego što je Mladenović bio imenovan za trenera "Los Gonesa" ali predsednik Ola nije želeo da realizuje ovaj transfer sve dok novi šef stručnog štaba nije izneo svoje mišljenje. Mladenović je, citiramo, rekao sledeće:"Da, to je pravo pojačanje za naš klub. Bio bih prezadovoljan kada bih imao takvog napadača u timu. Mlad je, talentovan je, imao je grešaka u svojoj karijeri ali sve se to da ispraviti. Ja ću od njega napraviti igračinu!". I, to je bilo dovoljno da predsednik Ola da zeleno svetlo za realizaciju transfera. Kastainjos je sa oduševljenjem prihvatio poziv sedmostrukog šampiona Francuske i nekadašnjeg polufinaliste Lige šampiona i potpisao je trogodišnji ugovor sa Lionom. On će u prvoj sezoni, zajedno sa veteranom Dimitrom Berbatovim, trebalo da čini alternativni napadački tandem Aleksandru Lakazetu i Aleksandru Mitroviću koje trener Mladenović planira da forsira ove sezone kao napadački tandem broj 1. Videćemo da li će Kastainjos nastaviti sa odličnim partijama i u Ligi 1. Momak svakako ima potencijala a ako neko može da izvuče maksimum iz njega, da od njega napravi igrača svetskog formata, onda je to svakako Ivan Mladenović. Pa, Luk, neka ti je sa srećom. Trebaće ti.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, Istok1926

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)
« Odgovor #29 poslato: 13. mart 2016, 00:00:44 »


 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876