Autor Tema: Feyennoord put do slave  (Pročitano 4214 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Re: Feyennoord put do slave
« Odgovor #15 poslato: 31. oktobar 2015, 20:48:11 »


Lulić, Martin Odegaard, A. Young i Ochoa pojačali ekipu Fejnorda



Kako nezvanično saznajemo Young je iz Mančestera u Fejnord prešao za 15 miliona eura. Young bi mogao dosta pojačati ekipu Fejnorda s obzirom da je Elia napustio ekipu u ovom prelaznom roku, a i nije pružio neke posebne partije ove sezone.

Young je karijeru započeo u Watfordu, a prve nastupe u prvoj ekipi imao je 2003. tijekom vodstva Rayja Lewingtona. Regularni član ekipe postao je u sezoni 04./05. te je bio ključni igrač prilikom ulaska Watforda u prvu ligu sljedeće sezone. U Watfordu je igrao do 2007., kada prelazi u Aston Villu. U Villi je stekao nacionalni renome te je dobio poziv za reprezentcaiju, a dobre igre su mu 2011. doprinijele prilikom transfera u Manchester United. Sada će Ashley imati priliku po prvi put da zaigra za neki holandski klub.


Young: Drago mi je što sam postao član Fejnorda igraju izvanredno zaista sviđa mi se njihova lepršava igra. Na svom prvom treningu već sam se povezao sa igračima, a trener Malikić mi je rekao da ću biti u prvih 11 već u svojoj prvoj utakmici jedva čekam svoj prvi meč za Fejnord. Dat ću sve od sebe da budem od velike koristi ovoj ekipi. Nadam se da ćemo osvojiti Europsku ligu, imamo tešku utakmicu u šensetinifinala protiv Šalkea ali mislim da možemo proći dalje.''


Senad Lulić pojačao odbranu Fejnorda




Lulić bosansko-hercegovački reprezentativac ima 29 godina, iz Lacija u Fejnord je prešao za 9 miliona eura.

Lulić:''Drago mi je na ovoj ukazanoj prilici, nakon što je A. Cole prešao u Lacijo nisam imao nikakvu minutažu, čitavu polusezonu sam gotov pa proveo na klupi. Jednostavno trebalo mi je da pređem u neki klub. Menadžer mi je javio da sam dobio ponudu od Fejnorda odma sam prihvatio, nadam se da ću ovdje dobijati više prilika koje ću opravdati siguran sam.''



Ochoa novi golman Fejnorda



Dugo vremena ekipa Fejnorda borila se s poteškočama u vezi golmana. Mulder je bio izvrstan ali se povrijedio u 10 kolu i od tada ekipa Fejnorda počela je da prima dosta golova. I dalje nije sasvim sigurno kada će se Mulder moći vratiti na go Fejnorda, Malikić nije želio ništa da rizikuje i doveo je izvrsnog Ochou, koji će sigurni smo u potpunosti preuzeti prvo mjesto na golu Fejnorda.

Ochoa je 30-ogodišnji golman i kapiten Mexica. Iz Malage u Fejnord je prešao za 15 miliona eura, i najzvučnije ime je u ovom prelaznom roku što se tiče holandske lige.

Ochoa:''Drago mi je što ću braniti za Fejnord, imaju izvrsnog mladog trenera. Za sada sam potpisao ugovor na godinu ipo dana ali nadam se da ću produžiti ugovor ukoliko mi se bude svidjelo u Fejnordu. Za sada sve mi je na mjesto, sviđa mi se na koji navijači gledaju na moj dolazak i znam da očekuju da budem što bolji na golu Fejnorda. Trudit ću se da opravdam svo povijerenje, nadam se da ću primati malo golova, naravno moram imati i veliku podršku odbrane. Nadam se da ćemo se povezati prije nastavka sezone.''


Mladi norvežanin koji je ponikao u Madridskoj školi novi je igrač Fejnorda



Martin Odegaard:''Volim Madrid, Real je moj život, ali zaista mi je drago što sam dobio priliku da pređem u neki klub, u Realu ne bi dobijao prilike svjestan sam toga. Mlad sam željan igre, nadam se da ću dobijati prilike i opravdati ih. Trudit ću se da dam sve od sebe, ko zna možda poželim i ostati u Fejnordu.''




Čini se da je Malikić odlučio da preporodi svoju ekipu, doveo je izvrsne igrače, a šta on sve o ovome kaže pročitajte u nastavku:

''Drago mi je što sam uspjeo dovesti sve igrače koje sam i želio. Zaista dugo vremena sam želio da dovedem Younga od kako sam došao na klupu Fejnorda pokušavao sam ovaj put sam uspjeo. Očekujem od njega da bude izvrstan u napadu na lijevoj strani i da će sa Iturbeom te Kazimom postati najbolji trojac u ligi. Lulića ću većinom koristiti na lijevom krili, naravno ako bude trebalo može i na beka, izvrstan je fudbaler. Martin je igrač u usponu i niko nije svjestan koliko ovaj igrač može da ponudi, on je budući Messi. S obzirom na probleme na golu, doveli smo izvrsnog golmana, o njemu i ne treba puno da se priča, po mom mišljenu jedan je od najbooljih golmana trenutno na svijetu. Nadam se da će za nas biti još bolji, nego što je do sada bio.''





Igrači koji su napustili Fejnord u prelaznom roku

« Poslednja izmena: 31. oktobar 2015, 20:52:15 od strane slobodatz96 »
 

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Re: Feyennoord put do slave
« Odgovor #16 poslato: 31. oktobar 2015, 21:42:56 »


U 19 kolu ekipa PSVa dočekala je ekipu Fejnorda




Utakmica je bila jako teška, igrala se jako muška igra, sa dosta prekršaja i sa jedna i sa druge strane. U prvih 20-ak minuta ekipa PSV-a je kontrolisala utakmicu pokušavali su preko De Yonga ali Ochoa je bio izvanredan na ovoj utakmici.  
U 25 minuti nakon dodavanja Iturbea, Immers nastavlja postizati izvrsne golove, sa nekih 30-ak metera uspjeo je loptu pospremiti iza leđa golmana PSV-a.




U nastavku utakmice, vidjeli smo par prilika, De Yong ne koristi situaciju jedan na jedan, dok je Immers pokušao čak sa svog terena postići pogodak ali je pogodio prečku na žalost navijača Fejnorda, koji su već loptu vidjeli u golu PSV-a. Konačan rezultat bio je 1-0 u korist Fejnorda.

Donosimo još par fotografija s ovog derbija 19 kola






Ostali rezultati 19 kola
Ajax poražen na domaćem terenu od Ado den Haaga





Nakon ove pobjede ekipa Fejnorda je preuzela prvo mjesto u holandskoj ligi, te imaju bod više od Vitesea






Phillip Cocu, trener PSVa

''Čestitam ekipi Fejnorda, ponovo su uspjeli da dođu do pobjede protiv nas. Trudili smo se, ali oni igraju fenomenalno, trenutno nemamo riješenje kako da zaustavimo ekipu Fejnorda, a vjerujem da i većina ekipa nema to riješenja. Igraju izvrsno, a mi moramo dosta popraviti svoju igru do kraja sezone.''



Malikić prezadovoljan



''Čestitam svojim igračima, ma igramo izvrsno. Ekipa se skroz povezala, s novim igračima djelujemo još moćnije. Lijepo je kada znate da vas se sve ekipe iz holandske lige plaše. Tu reputaciju moramo postići i u Europi, protiv Šalkea moramo dati 100 % ako želimo da ostanemo zapamćeni ove sezone, sada smo prvi u ligi želim da tako i ostane, moramo postizati više pogodaka, ovako i dalje ne izgledamo fantastično možemo mnogo bolje i više postizati golove.''
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876