Autor Tema: Koje servere birate kod Online Friendly mečeva?  (Pročitano 4666 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

milos83

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 46
    • Pogledaj profil
Koje servere birate kod Online Friendly mečeva?
« poslato: 19. oktobar 2015, 16:42:26 »
Kao što je navedeno u naslovu teme, zanima me koje servere koristite kada sa nekim igrate online friendly mečeve?
Do sada sam koristio italijanske servere (IT1, IT2 i IT3), ali od pre par dana postalo je veoma teško igrati utakmice zbog velikog "laga".
Koja su vaša iskustva i koje servere preporučujete?
GameRanger kontakt: milos83
 

gorantz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1053
    • Pogledaj profil
Re: Koje servere birate kod Online Friendly mečeva?
« Odgovor #1 poslato: 19. oktobar 2015, 17:04:00 »
Any vecina nas
 

salambo

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Re: Koje servere birate kod Online Friendly mečeva?
« Odgovor #2 poslato: 19. oktobar 2015, 18:43:31 »
Često igram na ITA serverima. Valjda se istripujem zato što mi je najbliži, nisam imao nekih problema. Je l' laguje na ANY serverima?
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: Koje servere birate kod Online Friendly mečeva?
« Odgovor #3 poslato: 19. oktobar 2015, 19:02:21 »
Uglavnom igramo na ANY serverima, ali... to zapravo NISU serveri, tako da ti je potpuno svejedno koji "server" koristis.

Bili su nekada serveri na razlicitim lokacijama, ali od PES2015 je konami uveo povezivanje P2P, tako da vam je potpuno isto je l' igrate na EN, ITA, ANY ili kineskim serverima. U pocetku nismo verovali da je P2P, ali smo kasnije ja i Soufiane to testirali. Pokrenuli smo PES i Resource Monitor (na kartici Network, u Network Activity mozete videti sa kojim adresama vas racunar u svakom trenutku komunicira). Lokacije servera mozete proveriti npr ovde: http://www.infosniper.net/index.php .
Prilikom logovanja na online u pesu, pojavi se na kratko adresa locirana u japanu. To je verovatno samo da proveri vase login podatke i otvori vam spisak soba. Kada se povezete sa nekim igracem u nekoj sobi, u tom trenutku gube se sve druge adrese u Resource Monitoru, i kod PESa stoji samo da ste konektovani na adresu protivnika. Dakle, ja sam za vreme igranja meca protiv Soufianea, bio povezan samo na njegovu ip adresu i ni jedan drugi server. Testirali smo isto to i na ANY i na IT, i na EN... uvek ista prica. Dakle server ne moze uticati na lag.

Druga stvar je samo kod team play lobija. Tamo postoje serveri (jer mora 22 igraca da se poveze). I tamo je server u Irskoj. I to smo testirali, i stvarno za vreme igranja team playa, pes bude povezan sa IP adresom lociranoj u Irskoj.
:slap:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: stale95, salambo, circulation, gorantz, leka034, Nemanja

mircha

  • Regular
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
    • http://www.myspace.com/mircha
Re: Koje servere birate kod Online Friendly mečeva?
« Odgovor #4 poslato: 21. novembar 2015, 23:45:32 »
Molim vas za pomoc...

Igram PES protiv brata godinama. Da ne nabrajam sve verzije, znaci ceo zivot igramo, od PS1 dosli smo do poslednjeg i igramo ga na PS4. Rivalitet neobjasnjiv.  :)
E, ovako. On se odselio u Cikago i igramo ONLINE ali NEVEROVATNO kasne komande. Ne vise od pola sekunde ali i sami znate da se od toga ludi.
Da li postoji neko resenje ili moram da idem u Cikago? Da napomenem da imam dobar net (15mbit).
Unapred sam vam svima zahvalan.
 

jovan84

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Koje servere birate kod Online Friendly mečeva?
« Odgovor #5 poslato: 24. maj 2016, 20:37:24 »
Jedno pitanje ako moze neko da mi pomogne?Imam problem kada igram online meceve,kada se postigne gol bilo protivnik ili ja,cesto mi se desi da mi pukne konekcija,ona lopta koja ide preko celog ekrana ili replay,se jako sporo krece i secka tako da nemogu ni jednu utakmicu da odigram do kraja?
Sta da radim pomagajte,izbrisao sam igru i ponovo instalirao ali ne pomaze?????Hvala svima