Autor Tema: SV Darmstadt 98  (Pročitano 8502 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: SV Darmstadt 98
« Odgovor #30 poslato: 17. oktobar 2015, 13:39:38 »
Adem Ljajić novi član Darmstadta



Srpski reprezentativac koji je ponikao u Beogradskom Partizanu novi je član SV Darmstadta

Laljić će biti vjerovatno najzvučnije ime ove ekipe. Kako saznajemo Ljajić je iz Rome prešao za 10 miliona eura.
Sljedeće sezone igramo u Europi zaista je lijepo vidjeti Ljajića u našoj ekipi, rekao je Malikić na preskonferenciji.





Ljajić: ''Drago mi je što sam postao član ove ekipe. Imaju izvrsne navijače. Pratio sam ovu ekipu čitave prošle sezone i na neki način sam priželjkivao ponudu ovog kluba, jer nisam bio zadovoljan minutažom u Romi. Trudit ću se da opravdam povjerenje. Znam da svi mnogo očekuju od mene, tu sam da bi ovu ekipu podiogao na slijedeći nivo. Prvi put u historiji igraju u Europskom takmičenju. Znam da svi očekuju da ja budem taj igrač koji će riješavati bitne utakmice. Opravdat ću povjerenje. Smatram da je ovo ekipa koja obećava, zaista igraju povezano na terenu. Jedva čekam prvu utakmicu.''

 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: enzocro92, Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: SV Darmstadt 98
« Odgovor #31 poslato: 17. oktobar 2015, 15:29:16 »
Tebra, kako se tebi pojavljuju ove promocije igrača? Ja to nemam uopšte. Ne kontam jel to do mene samo?
 

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: SV Darmstadt 98
« Odgovor #32 poslato: 17. oktobar 2015, 15:31:22 »
Citat: Ivan94;1402286
Tebra, kako se tebi pojavljuju ove promocije igrača? Ja to nemam uopšte. Ne kontam jel to do mene samo?

Ja sam doveo par igrača prije i nije mi bilo, sad kad sam doveo Bartru i Ljajića bilo je.. ne znam ni ja kako al do tad mi se nije pojavljivalo, mozda kad se bolji igraci dovedu onda bude ne znam..
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: SV Darmstadt 98
« Odgovor #33 poslato: 17. oktobar 2015, 15:32:47 »
Citat: slobodatz96;1402287
Ja sam doveo par igrača prije i nije mi bilo, sad kad sam doveo Bartru i Ljajića bilo je.. ne znam ni ja kako al do tad mi se nije pojavljivalo, mozda kad se bolji igraci dovedu onda bude ne znam..

Verovatno je to u pitanju. P.S. Srećno sa Darmštadtom
 

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: SV Darmstadt 98
« Odgovor #34 poslato: 17. oktobar 2015, 15:35:17 »
Citat: Ivan94;1402288
Verovatno je to u pitanju. P.S. Srećno sa Darmštadtom

Hvala.. Sretno i tebi s Liverpulom vidim ide ti super :D
 

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: SV Darmstadt 98
« Odgovor #35 poslato: 17. oktobar 2015, 16:01:47 »
Nakon duže pauze Malikić okupio svoju ekipu.



''Iza nas je teška sezona, jako teška. Ponosan sam na svoje momke odigrali su fantastično. Sve je ispalo i bolje nego što sam očekivao. Drago mi je što u slijedeću sezonu ulazimo optimistični. Drago mi je što ekipe iz Njemačke kada igraju protiv nas osjete neki strah, lijep je osjećaj kada znate da ste uspjeli stvoriti dobru ekipu. Slijedeću sezonu želim da startujemo što bolje. Par igrača je napustilo klub od kojih je i Diaz koji odigrao odličnu sezonu. Ali doveli smo nove igrače prije svega Kolašinca koji će igrati na mjestu Diaza, te Bartru koji će igrati na mjestu štopera, dugo smo se borili s problemima u zadnjoj liniji prošle sezone, nadam se da ćemo biti bolji ove sezone. Imali smo dosta loših pasova, ali na treningu ćemo se fokusirati na to. Radit ćemo na kondiciji idu pripreme za Europu svi igrači moraju dati 100 % od sebe, ove sezone neće se niko izvuči a da maksimalno ne radi na treninzima, pa rezultat na utakmicama siguran sam da neće izostati. Drago mi je što je Adem Ljajić novi napadač našeg kluba, igrat će u vrhu napada sa Wagnerom. Kao i ostala pojačanja i on je doveden najviše zbog iskustva igranja u Europi nadam se da će igrači dosta od njega naučiti. On je izvrstan napadač.'' Rekao je Malikić nakon treninga.




U prilog donosimo par fotki sa treninga, a fudbalera Darmstadta već slijedeće sedmice očekuje utakmica protiv Herte u prvom kolu Bundeslige.


 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: SV Darmstadt 98
« Odgovor #36 poslato: 17. oktobar 2015, 17:19:37 »


Nakon remija s Hertom fudbaleri Darmstadta pobjedili Mainz 4-2.

U 2 kolu Bundeslige Darmstadt je snage odmjerio sa ekipom Mainza. Prvo su poveli igrači Mainza u 9 minuti preko Samuela. Samo par minuta kasnije Wagner na asistenciju Ljajića izdjenačuje na 1-1. Isti dvoja se istakao u 30 minuti samo ovaj put je strijelac bio LJajić a asistent Wagner. To je bio rezultat prvog poluvremena.
Već na otvaranju drugog poluvremena Garcia je napravio prekršaj u kaznenom prostoru nad Nedelevom. Samuel je izveo penal i pogodio za 2-2 Valdes je bio nemoćan.
Ali nakon greške odbrane Mainza Ljajić koristi priliku i ponovo dovodi u prednost svoju ekipu. Konačan rezultat postavio je Wagner koji u 80 minuti postiže pogodak nakon dodavanja Rosenthala za konačnih Darmstadt 4 Mainz 2.






 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Re: SV Darmstadt 98
« Odgovor #37 poslato: 17. oktobar 2015, 19:55:41 »
Nakon remija sa Hamburgom 2-2
Fudbaleri Darmstadta u kupu njemačke pobjedili Verder iz Bremena sa čak 4-0. Strijelicu su bili Ljajić, Wagner, Rosenthal i Kolašinac. Te tako se plasirali u naredno kolo takmičenja





Europska liga Darmstadt u grupi G zajednom sa Evertonoom, Vitorijom i Kyljmeeskijem
Danas se igraju prvi susretiti euroske lige.




Malikić'' Imali smo sreće nismo izvukli toliko jake ekipe. Everton je jak ali mislim da možemo proći dalje, večeras nas čeka prva utkamica u historiji u Europi protiv Kyljmesskija, imam osjećaj da ćemo pobjediti. Smatram da je velika prednost što nas niko ne shvata kao ozbiljne protivnika.''
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Re: SV Darmstadt 98
« Odgovor #38 poslato: 17. oktobar 2015, 21:52:32 »

Ljajić ušao u historiju.
Prvi igrač koji je postiga gu u historji kluba za ekipu Darmstadta u Europi.


Darmstadt je pobjedio ekipu Kyljmeeskija sa rezultatom 1-0.







Ljajić:''Drago mi je što sam postigao pogodak. Ne mogu vam opisati koliko mi ovo znači. Znam da možemo ove sezone napraviti čudo osvojiti Bundesligu ili Europski ligu, mnogi će se zasmijati, ali mi imamo taj kvalitet. Jednostavno ne postoji klub na svijetu poput ovoga, svi smo kao velika porodica, u svakoj utakmici svi ostavimo srce na terenu, a navijači to znaju osjetiti i cijene to.''




Darmstadt potopio Bayern Munchen golovima Wagnera i Ljajića.
Guardiola nezadovoljan igrom svoje ekipe.




"Moramo biti bolji u napadu, u obrani smo dominantni, protivnici imaju jako malo šansi. Da, nedavno smo zabili puno golova, to je zato jer su nam igrači toliko dobri, ali napadačku igru moramo poboljšati. Čestitam Darmstadtu na pobjedi bili su bolji", rekao je Guardiola.




Tabela nakon 4 odigrana kola


 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: SoneKragujevac, enzocro92, Nikola9876

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: SV Darmstadt 98
« Odgovor #39 poslato: 18. oktobar 2015, 00:03:02 »
Retko,bas-bas zanimljiva prica.Svaka cast,momak !!
 

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Re: SV Darmstadt 98
« Odgovor #40 poslato: 18. oktobar 2015, 12:15:08 »
Citat: SoneKragujevac;1402376
Retko,bas-bas zanimljiva prica.Svaka cast,momak !!

Hvala puno.. ovo mi puno znači :D
 

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Re: SV Darmstadt 98
« Odgovor #41 poslato: 18. oktobar 2015, 21:39:29 »
U 5 kolu Bundeslige Darmstadt pobjedio Hamburg rezultatom 2-0
Pogotke su postigli Ljajić u 50 minuti, te Rosenthal u 85 minuti.

Nakon 5 odigranih kola Sttutgart je prvi sa 13 bodova zatim slijede Borussia Mg. i Darmstadt sa 11 bodova, te Herta i Bayern Munchen sa 10 bodova.




Spoiler


Čak 3 fudbalera Darmstadta u timu mjeseca



Darmstadt upisao još jednu pobjedu u Ligi Europe protiv Evertona rezultatom 0-2

Iako je ekipa Evertona bila favorit nisu se pokazali na terenu. Imali su svega 2 prelike od kojih je samo jedna lopta išla u okvir gola nakon udarca Osmana u 30 minuti. Iako je ekipa Darmstadta prijetila nisu stigli do pogotka u prvih 45 minuta.
U 2 pokuvremenu Darmstadt je bio sve opasniji. Bilo je samo pitanje vremena kada će postići pogodak.
Iličević je u 70 minuti postigao pogodak nakon asistencije Ljajića. Nakon par minuta ponovo je Ljajić bio asistent samo što se ovaj put Wagner poslao loptu u mrežu domaćina, za konačnih 0-2.
Ovo je bila 5 pobjeda u nizu Darmstadta, od početka sezone nisu izgubili ni jednu utakmicu, u odličnoj su formi.





Spoiler  


Rezltati 2. kola Europske Lige





Tabela grupe G




Malikić:''Počeli smo izvrsno sezonu. Osjećam da možemo biti največe iznenađenje ove sezone u svijetu fudbala, već prošle smo bili samim opstankom u Bundesligi, pa tek i plasmanom u Europsku ligu. Vjerujem u kvalitet ovog tima. Vidio sam neke dobre i neke loše utakmice. To je normalno u nogometu imate probleme koje morate rješavati. Najvažnije je da imamo brzinu i tehniku, dobru odbranu, vezni red, krila, napadače. Ja nisam sanjar, ne želim ronalda ili Mesija u ovom trenutku, želim da s ovom ekipom napravim čudo. Već u subotu čeka nas teška utakmica protiv Wolfsburga, moramo nastaviti nizati pobjede.''

 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Re: SV Darmstadt 98
« Odgovor #42 poslato: 18. oktobar 2015, 22:57:28 »
Darmstadt i Wolfsbur odigrali dvije uzastopne utakmice



Prvo su se ove dvije ekipe sastale u 6 kolu Bundeslige. Ljajić počeo meč sa klupe.
Utakmica je bila veoma zanimljiva. Prvi do prednostio su stigli gostujući fudbaleri preko Berbatova u 10 minuti. Darmstadt se trudio preko Wagnera, Rosenthala, Kolašinca, ali nije uspjeo postići pogodak u prvih 45 minuta.
U drugom poluvremenu fudbaleri Wolfsburga su imali priliku preko Evertona ali je Valdes bio uspješan. U 55 minuti Ljajić ulazi umjesto Iličevića. Već u slijedećem napadu Wagner izvrsno prolazi po lijevoj strani ubacuje loptu u šesnesterac, i Ljajić tada glavom loptu sprema u mrežu protivnika.
Mogli su domaćini i do pobjede u samo završnici ali je Wagner u situaciji jedan na jedan poslao loptu pored gola.






Darmstadt osigurao prolaz u narednu fazu Njemačkog kupa nakon neizvjesnih penala.

Isto kao u prethodnoj utakmici ove dvije ekipe utakmica je bila zanimljiva. Prvo su fudbaleri vukova stigli do prednosti preko Kaliguirija. Fudbaleri Darmstadta su prijetili preko Ljajića i Wagnera u par navrata ali je golman Wolfsburgao bio nesavladiv. Na poluvrijeme su otišli domaćini sa golom prednost.
Drugo poluvrijeme je počelo nešto smirenije, da bi u 70 minutu nakon asistencije Kolašinca Ljajić postigao pogodak za poravnjanje. Mogli su fudbaleri Darmstadta stići i do prolaza u regularnom toku utakmica ali je Wagner pogodio stativu, a Rosenthal nakon odbijene lopte promašio potpuno prazan go.





U produžetcima spomenut ćemo jedninu opasniju prliku i to preko Berbatova ali sa go linije izbacuje loptu kapiten gostiju Marc Bartra.

Penali su bili i više nego zanimljivi. Izvodili su 3 serije penala, ni Valdes ni golman vukova nisu uspjeli postići pogodak. Kada se činilo da će fudbaleri Wolfsburga osigurati prolaz nakon 2 promašena penala gostiju, Valdes je obranio udarac Evertona te tako odveo ekipu u slijedeću seriju penala.
Tek u trećoj seriji nakon promašenog penala Wolfsburga, Holland je uspješno izveo penal za konačnih Wolfsburga 9 - 10 Darmstadt.










Malikić''Do kraja svog života neću zaboraviti ovu utakmicu i ove penale. Zaista jedino što me podsjeća na ovu utakmicu je ono čuveno izvođenje penala između Liverpula i Milana. Zaista je bilo napeto, mislio sam da nećemo proći dalje. Ponosan sam na svoje igrače, vježbali smo izvođenje penala i to je urodilo plodom. Drago mi je što smo prošli u četvrtfinale gdje ćemo snage odmjeriti sa Bayerom iz Leverkuzena. Sada se moramo fokusirati na utakmicu u Europskoj ligi protiv Vitorije koju igramo za 3 dana, malo je vremena da se fudbaleri oporave od ove zaista teške utakmice, ali znam da mi to možemo. Želim čestitati domaćinima bili su odlični, a svoje igrače ću nagrditi haha ako sad nisam dobio srčani neću nikada umanjili su mi život za 10 godina'' dodao je Malikić kroz šalu.
« Poslednja izmena: 18. oktobar 2015, 23:00:23 od strane slobodatz96 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Džoni™, enzocro92, Nikola9876, Bayern-fussball

Miloskee

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Re: SV Darmstadt 98
« Odgovor #43 poslato: 18. oktobar 2015, 23:12:21 »
Lepo pises,samo cepaj :)
 

slobodatz96

  • Regular
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Re: SV Darmstadt 98
« Odgovor #44 poslato: 20. oktobar 2015, 20:46:13 »
Citat: Miloskee;1402536
Lepo pises,samo cepaj :)

Hvala drug :)