Autor Tema: È ora di brillare ....... [SuperStar]  (Pročitano 2679 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
È ora di brillare ....... [SuperStar]
« poslato: 11. oktobar 2015, 10:15:17 »
Rafa Benitez odbio produžiti ugovor!

Španski stručnjak je odbio produžiti ugovor sa Napolitancima.



Rafa Binetez je odbio da nastavi suradnju sa Napolijem, nakon što nije uspio izboriti poziciju koja vodi u Ligu Prvaka. Očekuje se njegov povratak u Englesku, a mediji ga sve više sele na klupu Real Madrida. Odgovor će se znati narednih dana.

Sa druge strane, talijanski mediji tvrde da je glavni kandidat za klupu Napolija Walter Mazzarri, a tu su još Vincenzo Montella, Siniša Mihajlović, Maurizio Sarri i Eusebio Di Francesco. Od navedenih kandidata samo Siniša nije domaći trener, tako da je teško očekivati njega na klupi Napolija. A mediji bliski AC Milanu prenose da je Mihajlović sve dogovorio sa ovim klubom. Jedno je sigurno, novi trener Napolija će imati težak zadatak, kako da zadrži zvijezde u klubu, a prije svega se odnosi na Higuaina.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Jaga97, Bayern-fussball, Nikola9876

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Odg: È ora di brillare ....... [SuperStar]
« Odgovor #1 poslato: 11. oktobar 2015, 16:52:27 »
SSC Napoli predstavio novog trenera!

SSC Napoli je danas predstavio novog šefa struke.



Danas je talijanski klub predstavio svog novog trenera. Napolitanci su na oficijalnom Facebook i Twitter profilu objavili ime šefa struke, a on je, sada već bivši trener Sassuola, Eusebio Di Francesco. Sutra se očekuje prva presica, sa novim trenerom. Nakon intervjua Di Francesco će obići prostorije kluba, a već navečer ima prvi trening sa svojom ekipom. Aurelio De Laurentiis je želio na klupi domaćeg i talentovanog strućnjaka, a to je vidio u Di Francescu. Eusebio Di Francesco ima 46 godina, a u svojoj karijeri je do sada vodio Virtus Lanciano, Pescara, Lecce i Sassuolo. Kao igrač između ostalih je igrao za AS Romu, i ubilježio 12 nastupa za A selekciju Italije.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Jaga97, Bayern-fussball, Nikola9876

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Odg: È ora di brillare ....... [SuperStar]
« Odgovor #2 poslato: 11. oktobar 2015, 21:46:04 »
Di Francesco predstavljen na San Paolu!

Eusebio Di Francesco je stigao na San Paolo, nakon toga obavio prvi intervju u klubskim prostorijama.



SSC Napoli je danas predstavio svog novog trenera. Eusebio Di Francesco je prvo izašao na stadion San Paolo, pa obavio kratki intervju za klubsku web stranicu.

Zašto baš SSC Napoli?
- Svi mi treneri želimo trenirati najveće klubove, a Napoli je jedan od većih. Nisam mogao odbiti ponudu dvostrukog šampiona Italije. Ali zadnjih sezona nisu bili u najboljem svijetlu, želim opet ih vratiti na pravi put.

Kako su reagovali vlasnici Sassuola?
- Sa njima sam bio u super odnosu, i kada bi pričali privatno, rekli su mi da me neće zadržavati u slučaju ponude boljeg kluba. Sa njima sam se lijepo rastao i ostati ćemo u dobrim kontaktima.

Šta znate o navijačima Napolija?
- Znam da navijači imaju veliku ulogu u klubu, i da neću biti ni najmanje podržan od njih, jer sam bivši igrač AS Rome. Ali ih molim za strpljenje, klupska karijera je jedno, a trenerska drugo. Ovom poslu dajem veću važnost nego igračkoj karijeri, i obećavam navijačima da će biti ponosni na mene.

Koji je vaš prvi izazov?
- Prvi izazov mi je da ubijedim Higuaina da ostane u Napulju. Sada će to biti mnogo lakše kada smo, ipak, uspijeli ući u Ligu Prvaka, jer je Lazio u financijskoj krizi.

Kako ste zadovoljni igračkim kadrom?
- U ekipi ima dosta dobrih imena, koje bi poželjeli svi imati u ekipi. Ali moramo biti aktivni u relaznom roku, treba nam igrača da bi imali široku i dobru klupu. Ima nekih igrača koji su bez kluba, pa ćemo i takve igrače uzeti u opciju.

Na koji način će vaša ekipa igrati?
- Nije samo bitno imati dobar posjed i msiliti to je to. Moja ekipa će morati imati dobru tranziciju u kontra napadima. Čitavu igru ćemo zasnivati na dobroj odbrani i jakom presingu.

Šta će biti odlučujući faktor za vašu ekipu?
- Biti ćemo mentalno jaka ekipa, i morati ćemo svi biti kao jedan. Uz borbenost, timski duh i disciplinu možemo igrati sa svima.

Poruka navijačima?
- Samo imajte strplenja, isplatit će vam se!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Odg: È ora di brillare ....... [SuperStar]
« Odgovor #3 poslato: 12. oktobar 2015, 14:19:14 »
Prvi dolasci u Napulju!

SSC Napoli je dana predstavio svoja prva pojačanja, u klub su stigla tri nova igrača



Nogometni klub iz Napulja je danas predstavio svoja nova tri igrača. Svakako najzvučnije je dolazak holandskog stopera, Ron Vlaara. Ovaj 30-godišnji holanđanin dolazi kao slobodan igrač, nakon što je odbio produžiti ugovor sa Aston Villom. Također i ostala dva igrača su stigla kao slobodna, a to su Emmanuel Adebayor i Miralem Sulejmani. Navijači su najzadovoljniji dolaskom Vlaara, a nisu razočarani ni sa srbijanskim igračem, dok su protiv dolaska Adebayora u klub, jer smatraju da ne može mnogo pomoći ekipi.

'' Zadovoljan sam što mogu predstaviti naša tri nova igrača. Bili su slobodni, tako da smo bez odštete doveli dosta dobre igrače. Sve smo brzo riješili i dogovorili se oko ugovora.'', rekao je Di Francesco, te dodao:'' Nećemo stati na ovome, i dalje smo u potrazi za igračima koji će unaprijediti igru kluba.''
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Bayern-fussball, МилошЦЗБГ, Nikola9876, rma_7

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: È ora di brillare ....... [SuperStar]
« Odgovor #4 poslato: 12. oktobar 2015, 14:56:45 »
Brat moj <3 Srećno!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: elcapiteno7

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Odg: È ora di brillare ....... [SuperStar]
« Odgovor #5 poslato: 13. oktobar 2015, 17:04:51 »
Napoli završio sa transferima

SSC Napoli je završio sa transferima za ovu sezonu.



Predstavnik SSC Napoli je izjavio da je ova ekipa završila sa transferima za ovaj prijelazni rok. Napolitanci su bili dosta aktivni, pa je u klub stiglo čak osam igrača. Prethodno su predstavljeni Vlaar, Adebayor i Sulejmani, a danas se ekipi pridružilo još pet novih igrača. To su Alvaro Arbeloa, Ruben Neves, Sven Bender, Haris Seferović i  Roman Neustädter. Neustädter je stigao u trejdu za Jorginha, a ostali su došli za novac.

U međuvremenu klub su napustili pomenuti Jorginho, te David López, Giandomenico Mesto, Ivan Strinić, Manolo Gabbiadini, Duván Zapata, Sebastiano Luperto i Michu. Također je talijanski klub prekinuo pozajmicu Chalobah zbog incidenta kojeg je napravio ovaj mladi englez.

Di Francesco će debi na klupi Napolija upisati u subotu protiv Carpija. Utakmica se igra na stadionu  Stadio Alberto Braglia sa početkom u 21:00 h.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Odg: È ora di brillare ....... [SuperStar]
« Odgovor #6 poslato: 13. oktobar 2015, 19:38:18 »
Eusebio Di Francesco debitovao remijem!

SSC Napoli je otvorio novu sezonu remijem, čime navijači ovog kluba nisu zadovoljni.



Carpi je u prvom kolu na svom Stadio Alberto Braglia dočekao favorizirani Napoli. Domaćin koji je tek ušao u Seriu A je uspio da se odbrani, i puni samopouzdanja čekaju drugo kolo.

Napoli je od samog početka počeo napadati. Kontrolisali su igru, a već u 3. minuti imali dobru priliku. Hamšik je šutao sa 25 metara, ali Gabriel odlično postavljen. Gosti su pleli mrežu oko gola domaćina, tako su se redali pokušaji Higuaina, Callejona i Mertensa. Ipak do promjene rezultata nije došlo, pa se na odmor otišlo bez golova.

Gdje je prvo poluvrijeme stalo, tu je drugo počelo. Opet ista slika, SSC Napoli je vršio veliki pritisak prema naprijed, ali to nije davalo plodove. Nakon jedne kontre sve se dobro završilo po gol Napolija. Marrone je poslao dugu loptu, a Di Gaudio izlazi sam na golmana gostiju i promašuje cijeli gol. Napoli je poslije toga imao još jednu dobru priliku, kada je nakon centaršuta Maggija, Higuain glavom pogodio prećku. Utakmica je završila bez golova, a slijedeće kolo Napoli gostuje Empoliju. Igračem utakmice je proglašen golman Carpija , Gabriel.

Sastavi:
Carpi: Gabrie - Letizia, Romagnoli, Struna, Gagliolo - Bianco, Marrone, Lollo - Molina, Di Gaudio, Mbakogu
Napoli: Andujar - Maggio, Albiol, Vlaar, Ghoulam - S. Bender, Gargano, Hamšik - Mertens, Callejon - Higuain

Fotogalerija:
Spoiler
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Odg: È ora di brillare ....... [SuperStar]
« Odgovor #7 poslato: 14. oktobar 2015, 17:47:11 »
Kraj Augusta!

Danas je završen prvi mjesec kako je DI Francesco sjeo na klupu Napolija.



Tačno je mjesec dana kako je Di Francescno sjeo na klupu Napolija. Za to vrijeme Napoli je odigrao tri službene utakmice i upisao jednu pobijedu, jedan remi i jedan poraz. U prvom kolu je u gostima sa Carpijem odigrao 0:0, a u drugom kolu također gostovao, i izgubio od Empolija rezultatom 2:1. U trećem kolu su pred svojim navijačima igrali sa Frosinoneom, i pobijedili rezultatom 4:1. Di Francesco je najzadovoljniji igrom Vlaara, a najviše je razočaran golmanom Andujarom. Treba također dodati da se u timu mjeseca našao Callejon.

''Veoma sam zadovoljan igrom svoje ekipe. I ove golove što smo primili, bile su greške golmana. Ali vjerujem da će već ubrzo vratiti se u formu i biti sve bolji. Idemo pravim putem, i nastavit ćemo ovako.'' rekao je Di Francesco
« Poslednja izmena: 14. oktobar 2015, 18:21:08 od strane elcapiteno7 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Odg: È ora di brillare ....... [SuperStar]
« Odgovor #8 poslato: 14. oktobar 2015, 22:16:31 »
Inter lahko sa Napolijem!

Fudbaleri Intera danas su deklasirali Napolitance rezultatom 3:0.



U okviru 6. kolo, na stadionu Giuseppe Meazza se igrao derbi Serije A. Gostovala je ekipa Intera koja je poražena sa velikih 3:0.

Utakmicu je bolje otvorio Napoli. Gosti su kontrolirali tekmu, a u 19. minuti Mertens nakon solo akcije šuta neprecizno. Brzo je i Inter uzvratio, Ljajić odigrao za Kondogbiu, a ovaj slabo šutao. Nakon toga je Napoli opet kontrolisao utakmicu. I u zadnjim sekundama prvog dijela umalo šok na stadionu. Hamšik krade loptu Guarinu, i bez ometanja dolazi do vrha šesneasterca, odakle šutira, i promašuje izglednu priliku. Nakon što je Handanović vrati loptu u igru sudija je svirao kraj prvog dijela.

U drugom polvremenu Inte rej već bio bolje postavljen. Savjeti Mancinija su urodili plodom. Velik pritisak na zadnju liniju Napolija je rezultiralo greškom naokn kojeg Inter dolazi u vodstvo. Napoliju nisu pomogla ni dva igrača koja su uklizala. Kondogbia je dodao Perišiću, ovaj se okrenu prema golu, šutao i pogodio. Već sljedeća ozbiljna prilika i Inter duplira prednost. Zbunjena odrana Napolija je dopustila da Palacio gurne loptu do Santona, a ovaj sa slične pozicije kao i Perišić postiže pogodak. Grešku Albiola iskorištava Perišić i izbacuje Palacija samog na golmana gostiju. Ovaj umjetnički lobuje golmana i postiže konačnih 3:0. Do kraja utakmice Inter je smirio igru i zadržao ovaj rezultat. Igračem utakmice je proglašen Ivan Perišić.

Sastavi:
Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Vidić, Santon - Guarin, Xavi, Kondogbia - Ljajić, Perišić, Palacio
Napoli: Andujar - Maggio, Albiol, Vlaar, Ghoulam - S. Bender, Gargano, Hamšik - Mertens, Callejon - Higuain

Fotogalerja:
Spoiler

Video:
Spoiler
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Odg: È ora di brillare ....... [SuperStar]
« Odgovor #9 poslato: 15. oktobar 2015, 12:19:07 »
Je*em ti struju, baš nestade kada se snimao sejv. Ovo je epilog svega


P.S. Početi ću u ovoj temi novi sejv, pobrisati ću postove koje sam do sada pisao.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Odg: È ora di brillare ....... [SuperStar]
« Odgovor #10 poslato: 20. oktobar 2015, 15:22:59 »
Ako može lock na temu ili da mi neko pobriše postove i da mogu prvi preurediti da krenem ispočetka?