Autor Tema: VRAM problemi  (Pročitano 9525 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Brajic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
VRAM problemi
« poslato: 18. septembar 2015, 22:02:25 »
Prije svega htio bih da postavim sliku moje specifikacije http://prntscr.com/8htjj7

Sve je Good na Pesu osim Vram-a, sto iskreno ne znam ni sta je, i vjerovatno zbog toga mi igra mnogo koci, ali ne razumijem kako zbog tog jednog "Bad" laga citava igra, nije bitno jeli na High ili na Low postavkama, fps je isti.

Prije nego sto sam uzeo procesor na Pes13 sam imao bad na procesoru ali sam igrao igru na high bez laga, sad zbog Vrama nmg ni na low, moze neka pomoc ako neko zna.
 

nataeos

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4203
    • Pogledaj profil
Odg: VRAM problemi
« Odgovor #1 poslato: 18. septembar 2015, 23:25:02 »
Ukratko, VRAM= Video Random Access Memory, memorija graficke karte. Ako je grafa slaba, mozes i zadnji procesor sto je izasao da stavis, nece biti bolje.

U pitanju je znaci graficka, treba ti nesto bolje da bi islo.
Niko kao oni nije potpomogao da srpstvo danas izgleda tako mizerno, očajno i bolno, da je srpska sadašnjica bez svetlosti i u jednoj velikoj zloslutnoj tišini.
 

Brajic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Re: Odg: VRAM problemi
« Odgovor #2 poslato: 19. septembar 2015, 10:02:46 »
Citat: nataeos;1395957
Ukratko, VRAM= Video Random Access Memory, memorija graficke karte. Ako je grafa slaba, mozes i zadnji procesor sto je izasao da stavis, nece biti bolje.

U pitanju je znaci graficka, treba ti nesto bolje da bi islo.

A kako onda kod gore kod GPU pise da je Good, na game debeta kad sam provjeravao system requirements pise da cu moci na high igrati.
 

AiN

  • Moderator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1095
    • Pogledaj profil
Odg: VRAM problemi
« Odgovor #3 poslato: 19. septembar 2015, 14:27:18 »
To sta pise u settings nije merilo kako ce igra raditi. Takodje ni jedan sajt ne moze da ti kaze kako ce da radi neka igra na tvom racunaru. Pokusaj http://www.pes-serbia.net/threads/34357-Naj%C4%8De%C5%A1%C4%87e-postavljena-pitanja-i-odgovori pod brojem 9. Jeste da je pisano za pes 2015, ali princip je isti.
 

Brajic

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Re: Odg: VRAM problemi
« Odgovor #4 poslato: 19. septembar 2015, 23:29:34 »
Citat: AiN;1396133
To sta pise u settings nije merilo kako ce igra raditi. Takodje ni jedan sajt ne moze da ti kaze kako ce da radi neka igra na tvom racunaru. Pokusaj http://www.pes-serbia.net/threads/34357-Naj%C4%8De%C5%A1%C4%87e-postavljena-pitanja-i-odgovori pod brojem 9. Jeste da je pisano za pes 2015, ali princip je isti.

Hvala u svakom slucaju, ali evo dns sam igrao, npr na treningu nemam nikakog laga, ubacio sam pec da izbacim publiku, vec je osjetno bolje, igram na medium i na max rezoluciji i imam oko 20fps, nije da sjecka igra, nego je usporena.
A sto se tice D3Overidera ili kako vec sad cu ga skinuti pa cu reci da li pomaze ista.
 

Stexy94

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 104
    • Pogledaj profil
Re: VRAM problemi
« Odgovor #5 poslato: 19. septembar 2015, 23:34:23 »
Meni za procesor u settings stoji crveno,  a igra radi sasvim dobro :D
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Odg: VRAM problemi
« Odgovor #6 poslato: 20. septembar 2015, 00:22:21 »
^Dokaz da je malo besmisleno to njihovo Good/OK/Bad. :)

Izvinjavam se, ali meni mnooogo glupo zvuci ono "kako zbog jednog BAD laguje". Sto se mene tice, sve ono sto je Good u navedonoj konfiguraciji izuzetno je BAD, ili blaze da kazem zastarelo, slabo.
I ne bih da zvuci da kritikujem onoga koji je postavio to, nego krivim Konami i njihov nerealni Minimum Req. i procene Good/OK/Bad, kao i oskudna podesavanja Low/Medium/High u settings-u.
2015/16 godina, a napredna podesavanja ne postoje. Tako da pustimo njihove Good/Bad procene, probas pa ako ti radi - radi, a ako ne - nadogradi.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: taliban

delboj

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Re: VRAM problemi
« Odgovor #7 poslato: 22. februar 2016, 16:26:25 »
Ima li ikakvo rješenje da se ovo podesi, ja nisam uspio ništa da skontam?

 

boske

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 761
    • Pogledaj profil
Re: VRAM problemi
« Odgovor #8 poslato: 23. februar 2016, 21:16:39 »
Sta da podesis, jel ti laguje, ne mozes da igras ?
 

delboj

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Re: VRAM problemi
« Odgovor #9 poslato: 24. februar 2016, 14:25:03 »
Citat: BOSKEBALE;1420413
Sta da podesis, jel ti laguje, ne mozes da igras ?


Pa otkud znam šta, zato i pitam. Ne mogu da igram, prvo mi javlja grešku da nema 512 MB i onda ako kliknem na Ignore uđem u PES, ali tu me izbacuje, ne mogu ništa. S ovom integrisanom grafičkom bi trebalo da radi. Čudno je što piše N/A, na svim uputstvima koje sam našao pisalo je Unable ili Impossible. Ja sam probao da uradim to što tamo savjetuju, ali bezuspješno.
 

boske

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 761
    • Pogledaj profil
Re: VRAM problemi
« Odgovor #10 poslato: 24. februar 2016, 17:18:40 »
Ovo je moja konfiguracija i radi probaj rezolucije da menjas kod mene je (800x480)5:3 - Window Mode Only
 

tyler_rock

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Re: VRAM problemi
« Odgovor #11 poslato: 24. februar 2016, 18:05:53 »
mozda probas update nekih driver-a i sl.. ?
 

delboj

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Re: VRAM problemi
« Odgovor #12 poslato: 24. februar 2016, 18:34:22 »
Citat: tyler_rock;1420510
mozda probas update nekih driver-a i sl.. ?


Uradio sam to.

E može sad s tom rezolucijom 800x480, uspio sam da uključim. Hvala. Vidjeću da li radi kako treba.
 

delboj

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Re: VRAM problemi
« Odgovor #13 poslato: 24. februar 2016, 19:37:02 »
Ipak izlgeda da ne radi, izbacilo je prije nego sam mogao da igram utakmicu.
 

Hlapi

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Re: VRAM problemi
« Odgovor #14 poslato: 28. februar 2016, 16:21:52 »
[ATTACH=CONFIG]26613[/ATTACH]
Isti problem.. Verujem da ima veze to sto je intelHD integrisana ali opet, treba mi misljenje nekoga ko zna.[ATTACH=CONFIG]26614[/ATTACH]