Autor Tema: PS Liga Sampiona  (Pročitano 9920 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mihajlodc

  • Direktor u penziji!
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 7990
    • Pogledaj profil
Re: PS Liga Sampiona
« Odgovor #15 poslato: 19. avgust 2015, 12:40:18 »
Vas dvojica se ne razumete. Pilojac, Chelik nije za promenu sistema takmičenja ali hoće novi turnir gde će se najbolji iz tih divizija sastati u tom formatu. Chelik, Pilojac misli da to nije ok i da u tom takmičenju trebaju da igraju samo igrači koji su najbolje plasirani na kraju sezone. Promena sistema takmičenja je nešto što sam ja predložio a što se po meni uklopilo sa predlogom koji chelik želi ali sa malom promenom :D
The Game Is About Glory ! To dare is to do !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: chelikmanutd, cvelenidza

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Odg: PS Liga Sampiona
« Odgovor #16 poslato: 19. avgust 2015, 12:51:16 »
Citat: chelikmanutd;1389317
Nemojte da pravite vise buku oko ovoga. Nije niko rekao da ce to biti, to je bila samo jedna od ideja o kojoj nikad nista konkretno nije pricano.
Dajte vasa misljenja po pitanju sistema takmicenja , a ne po pitanju nagrada :D
"Ja sam samo stavio sliku da vidim kako izgleda" A sto ne razmisljas malo bolje pre prezentovanja ideje. :)

Sto se tice sistema takmicenja, ljudi koji imaju entuzijazam i vreme da sve sagledaju izneli su vec zbog cega bi bilo lose. Slazem se sa Mihom i Pilojcem. Drasticne bi to bile promene. Turnir meraka radi je ok. Da ne uticu puno bodovi na ranking listu. Ili da jaci igraci mislim iz D1 dobiju klub po zasluzi, da ne moze onaj iz D4 da dobije jednak ili 3 puta bolji klub. Ali tad bi se manje vise znalo ko je pobednik. Ali, nema ovde nista preko noci, kao sto rece Pilojac, neka taj iz D4 lagano dodje do D1, uspevali su mnogi. Tako i MNG traje godinama, nije tip takmicenja u kojem mozes da imas najjaci tim za par meseci, nego tek za par godina. Ne ide to ni meni u prilog, ali mi je totalno fer i postujem starosedeoce bez kojih te prestizne lige ne bi ni bilo.

Gde su oni koji su ti dali podrsku? Pozivam ih da kazu sta imaju ili da bude neko glasanje pre bilo kakve nove lige ili sistema takmicenja.
Da podstaknes da se igra klasik, igrace ko zeli i ima vremena, ja ovog drugog verovatno necu imati svake sezone pa me ne moze dodatno privuci nesto drugo. Ali verujem da ce svako igrati ko ima vremena i ima original, voli da se takmici u fer okruzenju sa poznatim pravilima, rokovima, nece mu trebati specijalna pozivnica ili dodatna motivacija u vidu LS. Mozda nekima mala novcana ili robna nagrada bude dodatna motivacija, ne znam, ali sistem takmicenja bi morao biti bolji. Ocekujem bolje ideje od tebe svakako.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Odg: PS Liga Sampiona
« Odgovor #17 poslato: 19. avgust 2015, 13:02:38 »
Pa necu ja ovde raditi nesto sto mislite da ne treba.
Da ne davimo vise, vrtim pricu u krug......DAO SAM IDEJU (iz dobrih namera).
Ako hocete glasajte....niko nije rekao da se LS mora igrati.

Juce se jedna druga prica vrtela, gde smo ja u Gustavo dosli do zakljucka da je LS super stvar i da je treba razraditi, danas se vrti druga prica.

Citat
A sto ne razmisljas malo bolje pre prezentovanja ideje

Druze valjda znas sta je ideja :D    Ideja je ono kad ti se nesto rodi u glavi pa ti to podelis sa drugima :D
Ako bi se LS igrala ona bi relano pocela tek nakon zavrsetka prve sezone klasik lige, a do tada ima jedno dobra 3 meseca.
Mislim da je to dovoljno vremena da se isprojektuje Kula u Njijorku, a ne Online LS
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Odg: PS Liga Sampiona
« Odgovor #18 poslato: 19. avgust 2015, 13:05:59 »
Drkas pojmove Zemo, i previse si emotivno usao u ovo :).

Na prvo pitanje procitaj svoj prvi post. Sistem si gore definisao, i definisao ko ce igrati LS. Posle si napisao da bi LS igrali timovi kao u stvarnoj LS. Podrazumeva se da bi draft bio kao i svaki drugi draft. Na primer 16 igraca -16 timova. Normalno je da igracima iz D1 moze da zapadne neki los tim iz LS. Ja samo pitam sta bi bilo kad bismo imali finale Jeja (Real M) vs Fakizmaj (Bayern M), dok bi u grupnoj fazi ispali Kepa (Partizan), DM (Ludogorec).  To jeste moguca situacija, ali sta bi rezultat takvog takmicenja govorio o samom takmicenju? Da su Jeja i fakizmaj daleko bolji igraci od ovih koji su ispali u grupi? Nek mi oproste Jeja i Faki, uzimam ih samo za primer, nista lose ne mislim o njima dvojici.   I onda rezultate takvog takmicenja bodujes u rang listi, delis neke nagrade itd.
Ili si mozda planirao neki dirigovani draft? Opet tu bi najjaci igraci dobili najjace timove, oni malo losiji najslabije i sta si opet uradio, nista. Ostavio si bez ikakve sanse ove malo losije.

MNG liga. Ljudi sa jakim timovima igraju dugo tu ligu. NOvac su zaradjivali kako svojim vestinama sa dzojpedom tako i svojim vestinama u okviru ekonomije. Imaju jake timove svojim trudom. Ja sam upao u MNG ligu pocetkom PES-14 i imam sasvim solidan i konkurentan tim. Krenuo sam sa Samarasom i Matrijem, sad imam Runija, KErola, Hulka. Navodim svoj primer a ima ih jos dosta takvih koji su krenuli od nule pa sa uspesno nose sa jakim timovima. Ti si skoro poceo pa imas najjaci vezni red u mng-u. Ne razumem sta zelis, da svaki put kad se ubaci nov igrac/tim resetuje ceo sistem i svi krenu od nule? Neki su tu od pocetka jbg, ulozili su dosta truda i to im se isplatilo. Ko ne zeli da igra ne mora. Ali o svemu tome mozda bolje da pitas UO psml.

Crystal Palace - Marsej je opet manja razlika u kvalitetu nego Partizan - Real Madrid. Chamah vs Zinjak nije isto kao i Bozinov vs Ronaldo.
Sta tebe konkretno sprecava, ko ti brani da udjes u D1 i u random draftu izaberes tim pre Kepe ???

Ovo poslednje pitanje ti je filozofsko. Ne znam sta bih to dodatno odgovorio na to osim sto bih te uputio da procitas ovo gore jos jednom.
JAKO dobro funckionise to sto je mala razlika u jacini timova po ligama (uglavnom najbolji i najposveceniji igraci idu dalje, a ne najjaci timovi), to sto se svakome kroz kup takmicenja omogucava da odmeri snage sa igracima iz visih liga, to sto ti se omogucava da kroz lige napredujes do D1 i sto je draft random potpuno.
DRASTICNE promene su ovo sto si ti naveo u svom prvom postu. LS, timovi, igraci, bodovanja, nagradjivanja.

Da si mene na chatu pitao "E Zemo ja bih da unesem neke promene u sistem takmicenja" ja bih ti dao podrsku odmah. Ali ovakve promene koje si naveo u 1. postu ne podrzavam, i u potpunosti sam protiv takvog sistema.

Opet, ja sam samo jedan igrac, ima tu jos 50 njih pa sta vecina odluci tako ce i biti.
Ne bih vise diskutovao dok ne bude neki predlog za drugaciji sistem od  LS sa pravim timovima i o prva 3 igraca iz svake lige koji ce ucestvovati u svemu tome, a sve to na kraju jos da se boduje i da se dele nagrade. Zvuci mi ko loto ili bingo :).

Drago mi je da neko ima zelju da menja sistem, ali opet kazem, ne po svaku cenu. Podrzacu samo promene koje smatram dobrim. Ovo po meni nije dobro. Cekamo neke druge predloge, ili dorade tog predloga.
« Poslednja izmena: 19. avgust 2015, 13:08:29 od strane pilojac85 »
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: darko_pfc, shope, gorantz

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Odg: PS Liga Sampiona
« Odgovor #19 poslato: 19. avgust 2015, 13:26:55 »
Citat
Na prvo pitanje procitaj svoj prvi post. Sistem si gore definisao, i definisao ko ce igrati LS

Ja sam samo rekao da ce sistem takmicenja biti grupni i da ce ucestvovati 16 timova. I rekao da je ideja`` da po prva 4 idu direktno u LS. NISTA DEFINISANO
Nakon toga sam rekao da pisete svoje predloge i misljenja, jer svakako ima dosta vremena za organizaciju dok nebi pocela.
Krenuli su postovi od hadisa, gustava, mihajla da je ideja OK i da je treba razraditi. Na tome je ostalo. Ne zanm sta vise da gledam u svoj prvi post

Sa druge strane jesam emotivno usao u ovo, kao i sve u zivotu sto radim. I ne razumem zasto svoju pricu potkrepljujes terminom PROMENA SISTEMA
Mislim da si ti taj koji je bas izdrkao pojmove ;)
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: PS Liga Sampiona
« Odgovor #20 poslato: 19. avgust 2015, 13:36:50 »
Cekaj malo.

Imamo klasik ligu, imamo masters kupove i redovne rankig kupove. To je SISTEM takmicenja, bodovanja. Potpuno fer, daje svim igracima sanse da osvajaju bodove, napreduju, ali ne preko noci.  Sve sto naknadno ubacis u taj SISTEM, ili zamenis neki masters kup, ili ranking kup, kupm sistema Luge Sampiona pa onda jos sve to bodujes i delis nagrade je PROMENA SISTEMA.
Strikers win games, defenders win titles !
 

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Odg: PS Liga Sampiona
« Odgovor #21 poslato: 19. avgust 2015, 13:51:01 »
Jos jednom cu napomenuti da je ideja o LS nastala iskljucivo iz razloga da ocvrsne Klasik ligu.
Da joj da zara, motivacije i da u toku cele godine imamo sto manje sluzbenih i odustajanja.
Znaci LS nije nikakav uvod u promenu sistema nego naprotiv, ucvrscivanje postojeceg.

Ja shvatam Pilojac da ti pricas u interesu dobrih igraca i kvaliteta, ali ja pricam o forumu.
Za forum je bolje da ima 10 kalsik liga pa kakvih god igraca nego 2 klasik lige u kojoj ste vi najbolji igraci.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: shokanito

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: PS Liga Sampiona
« Odgovor #22 poslato: 19. avgust 2015, 15:23:53 »
Jesi siguran da neko nekad odustaje jer nema zara ili mozda sto nema vremena, ima obaveze, odmor, pa ima i sluzbene? Jesi siguran da niko nece odustati pored te LS, kakvog god tipa bila?
Dacemo im zara. Moze lepo da se reklamira. Ti ili ko god moze neka da zara za nagrade za prvo troje na ranking listi. Ta lista je bitnija od LS. Ako mogu i manje nagrade za LS, ok, ne skodi.
Ovakvo takmicenje kakvo je do sad - dobro je, najmasovnije i ne mislim da je nepopularno. Videcemo koliko ce ljudi nabaviti novi PES. E sad, promene su moguce, na bolje. Verujem da ce biti jos razgovora oko LS, mozda i LE. Da to otprilike zameni ranking turnir i masters kup.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: gustavo_fring, pilojac85, DM11

Jej_BiH

  • Regular
  • **
  • Poruke: 56
    • Pogledaj profil
Re: PS Liga Sampiona
« Odgovor #23 poslato: 19. avgust 2015, 15:51:51 »
Turnir da svi ucesnici igraju sa jednim istim timom (slucajno izabranim), zvuci veoma zanimljivo. :D
 

shokanito

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1041
    • Pogledaj profil
Odg: PS Liga Sampiona
« Odgovor #24 poslato: 19. avgust 2015, 17:30:26 »
Liga sampiona , kakvu sam je ja ranije predlozio ,   http://www.pes-serbia.net/threads/33268-NOVA-LIGA-PES-15-Predlog-za-novi-izgled-liga-i-sistem-takmi%C4%8Denja
  zamisljo sam da prvo biraju tim igraci iz prve lige pa redom ,  tako da nebi bili u prednosti oni iz druge , trece lige , ali bi imali motivaciju u svojoj ligi da se bore i nadaju se , kao sto se nadaju zvezda, partizan, bate ...itd.     Jos bolje bi bilo mozda da  igra svako sa svojim klasik timom , sa kojim je izborio tu poziciju.  Reko sam i da ima malo nelogicnosti da se zove liga sampiona a igrali bi je i treceligasi , ali to je to sto imamo trenutno , ovi u prvoj ligi birali bi prvi ,ili  sa svojim klasik timom ,  opet bi imali jači tim,   i bili verovatno u finalu,  kao sto i zasluzuju , kao sto je i u real life uvek ,  ali postojala bi nada i za manje klubove , iz slabijih liga , da se svake sezone nadaju ,  a sto je najbitnije donele bi uzbudjenje u svakoj novoj sezoni klasik lige da se bori za mnogo pozicija( i baraz plus)  a ne da se posle 6,7 kola manje vise sve zna .  Mozda nije pravi naziv liga sampiona, mogla bi da se zove liga evrope ili kako god.  A poraditi na tome da se organizuje i prava liga sampiona , po 4 prva iz prve lige ,   sa sajtovima u regionu , a ima i kontakata preko 11vs  , pa za početak koliko bude , pa bi se to  vremenom sirilo.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: cvelenidza