Autor Tema: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina  (Pročitano 8171 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« poslato: 4. avgust 2015, 23:18:02 »
HAOS NA MARAKANI: "Klimaju se stolice" rukovodstvu Crvene Zvezde|Uživo



Danas će se održati vandredna sednica upravnog odbora FK Crvena Zvezda, na stadionu "Rajko Mitić" sa početkom u 12 časova. Na današnjoj sednici pored rukovodstva i članova uprave, očekuju se i trener Miodrag "Grof" Božović i predstavnici Gazproma kao i predstavnika grada, državnoh vrha i udruženja gradjana "Delije Sever"

Vanredna sednica će se održati zbog skandiranja protiv uprave na sinoćnoj prijateljskoj utakmici na kojoj se nije video pomak u odnosu na prošlu sezonu, Delijama je prekipelo jer više nemaju strpljenja za "prazne priče", kako ih oni nazivaju i žele da se "uspavani div" sa Marakane probudi i ponovo suvereno vlada Srbijom i evropom. Po završetku vanredne sednice će se održati konferencija u Media centru na stadionu.


16:00 Počinje konferencija za štampu

Posle puna 3 i po sata, razgovaranja na vanrednoj sednici u media centru su se pojavili predsednik FKCZ Svetozar Mijailović, generalni sekretar Zvezdan Terzić, trener Miodrag Božović, predstavnik Gazprom-a Aleksandr Valerevich Dyukov, gradonačelnik Beograda Siniša Mali i predsednik vlade Srbije Aleksandar Vučić, dok su predstavnici udruženja gradjana "Delije Sever" zauzeli mesta u pozadini media centra

Konferencija za medije je počela obraćanjem predsednika vlade republike Srbije, Aleksandra Vučića
- Dobar dan dame i gospodo, danas su donešene neke veoma teške ali i veoma važne odluke za fudbalski klub Crvena Zvezda. Danas kada smo došli na sednicu, Zvezda je bila u najtežem trenutku u istoriji kluba, milionski dug, godine loših rezultata u evropi, ni u domaćem prvenstvu je posrtala, više nije bila onaj klub od čijeg imena svi strepe već samo klub od kog su ostali samo ime, stadion i navijači, a Zvezda je strepela od svakog kluba kog je dočekivala i kome je gostovala. Prema svemu prethodno navedenom morale su da dodju i promene i to velike promene. Želim da vam kažem da su se te velike promene danas desile, na radost navijača, uspavani div se budi. Privatizacija klubova u Srbiji još nije moguća iako je Gazprom hteo da kupi Zvezdu, ali je pronadjeno rešenje. Kompletno dosadašnje rukovodstvo uključujući i trenera Miodraga Božovića će biti raspušteno, a Gazprom će vratiti čitav dug FKCZ i obezbediti sredstva za dovodjenje pojačanja ali tek posle imenovanja novog rukovodstva kluba

Dejan Rambo Petković je novi predsednik Crvene Zvezde



Dejan Rambo Petković je imenovan za novog predsednik FK Crvene Zvezde na predlog Gazproma i jednoglasno prihvatanje navijača Crvene Zvezde.

Novo rukovodstvo FKCZ
predsednik: Dejan Petković
potpresednik: Vladimir Petrović "Pižon"
generalni direktor: Dragan Stojković "Piksi"
direktor omladinske škole: Dejan Stanković

članovi upravnog odbora: Dejan Petković, Vladimir Petrović "Pižon", Dragan Stojković "Piksi", Dejan Stanković, Siniša Mihajlović, Dragan Džajić, Robert Prosinečki, Slavoljub Muslin, Zoran Filipović

članovi nadzornog odbora: predstavnici Gazproma

Novi predsednik Crvene Zvezde je najavio da će u narednih nedelju dana biti imenovan i novi šef stručnog štaba

Ljubimac Delija je novi trener Crvene Zvezde



Prethodnih nekoliko dana spekulisalo se o tome ko će biti novi trener crveno-belih, koje je do danas čuvano u najstrožijoj tajnosti. Na današnjoj konferenciji u media centru, predsednik Crvene Zvezde, Dejan "Rambo" Petković je predstavio novog šefa struke, Nemanju Jovića, koji je bio jedan od ljubimaca Delija dok je igrao u Crvenoj Zvezdi. Prošao je sve mladje kategorije Crvene Zvezde, debitovao sa 17 godina i poput Darka Lazovića, zadržao se u klubu punih šest godina, sa 210 utakmica koliko je odigrao u crveno-belom dresu i 165 postignutih golova, bio je najveća noćna mora protivnika i ljubimac Delija. Bogatu igračku karijeru je nastavio u Spartaku iz Moskve, Olimpijakosu, Mančester Junajtedu, Real Madridu, a ponovo se vratio u Crvenu Zvezdu da završi igračku karijeru. U poslednjoj sezoni, nosio je kapitensku traku, i na 30 utakmica, postigao 19 golova. Trenersku diplomu je stekao na prestižnom fakultetu u Londonu. Trenersku karijeru počinje isto kao i fudbalsku karijeru, u Crvenoj Zvezdi.

Izjava Nemanje Jovića, novog trenera Crvene Zvezde

-Dobar dan, dame i gospode, pre svega velika mi je čast da budem novi trener Crvene Zvezde i što su mi legende koje vode klub ukazale tu čast. Nisam ni sanjao da jednog dana mogu postati trener voljenog klub i to sada kada se uspavani div, polaku budi. U ovom trenutku, kada je Zvezda prebrodila najteži period u istoriji, naša obaveza je da joj vratimo i rezultate na terenu. Ostalo je jako malo vremena do početka prvenstva, samo nedelju dana nas deli od prvog meča, superkupa Srbije, do prvog večitog derbija. Za tako kratko vreme, praktično i ne može da dodje do nekih velikih promena u igračkom kadru, samim tim, izaćiću na teren sa najboljim što imam
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: SoneKragujevac, Delija1998

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #1 poslato: 4. avgust 2015, 23:49:32 »
ČISTKA NA MARAKANI! Jović napravio "čistku" u igračkom kadru

Fudbalski klub Crvena Zvezda izdao je saopštenje da klub, ove sezone ima velike ambicije u domaćem prvenstvu, osvajanje duple krune a da je cilj u evropi da se ostane što duže u evropskim takmičenjima. Uz ambicije kluba u saopštenju je navedeno da je Crvena Zvezda raskinula ugovor sa 9 igrača, po zahtevu novog šefa stručnog štaba i da se radi na dovodjenju adekvatnih pojačanja prema ciljevima ove sezone.

Klub iz Ljutice Bogdana su napustili: Marko Trkulja, Mamadu Mbođ, Dušan Anđelković, Miloš Cvetković, Nemanja Ahčin, Džošua Parker, Petar Orlandić, Saša Stojanović i Nenad Gavrić

U saopštenju kluba se još navodi da sa nekolicinom fudbalera, po želji trenera Nemanje Jovića. Iako postoje razne spekulacije, imena pojačanja još nisu otkrivena. Navijači su trenutno strpljivi i hoće da vide šta će se dešavati na terenu, a tako i van njega i naravno da li će nova pojačanja biti dovoljno kvalitetni za crveno-beli dres. Jedno je sigurno, nova pojačanja će biti kvalitetnija u odnosu na igrače koji su napustili klub
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: SoneKragujevac, Delija1998

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #2 poslato: 5. avgust 2015, 12:43:17 »
Душмани хтели су да те сруше, да ти име нестане Северна Армија те чува, увек иза тебе је! !!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Delija1998

Delija1998

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #3 poslato: 5. avgust 2015, 13:15:40 »
Ово је супер :d немој да продајеш наше клинце ;)
 

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #4 poslato: 5. avgust 2015, 20:41:28 »
ISPISANA NOVA STRANICA ISTORIJE SRPSKOG FUDBAL! Kakav debi za Nemanju Jovića u prvom Superkupu Srbije

Večeras je ispisana nova stranica srpskog fudbala, na otvaranju Nacionalnog stadiona je odigran prvi Superkup Srbije, ujedno i prvi večiti derbi ove sezone i debi za Nemanju Jovića na klupi Crvene Zvezde

Na novootvorenom Nacionalnom stadionu, koji će za sada biti samo za Superkup i kup Srbije, koji prima 40000 gledalaca, večeras je odigran prvi Superkup Srbije, snage su odmerili večiti rivali, Crvena Zvezda i Partizan. Od početka je bilo očigledno da će utakmica biti tvrda iako nije bila previše zanimljiva jer se igra uglavnom odvijala na sredini terena ali ni uzbudjenja nisu izostala. Crveno-beli su odigrali u "oslabljenom" sastavu, bez igrača za koje je novi trener rekao da neće računati na njih, a dok crno-beli nisu igrali u najjačem sastavu.
Za crveno-bele su nastupali: Rajković, Pavićević, Jovanović, Petković, Luković, Grujić, Ristić, Ibanjez, Savićević, Vieira (Katai i L. Jović su ušli sa klupe)
Za crno-bele su nastupali: Ž. Živković. Balažić, Fabricio, Vuličević, Bandalovski, Brašanac, I. Petrović, A. Živković, Trujić, Babović, Šaponjić (Ilić, N. Petrović, Stevanović su ušli sa klupe)

U prvom poluvremenu se uglavnom igralo na sredini terena, bez nekih prevelikih uzbudjenja, jedinu šansu u ovom delu je imao Mihajlo Ristić posle čijeg šuta sa 20 metara je lopta prošla tik pored stative gola Živka Živkovića. dok je igra u nastavku je bilo dosta uzbudljivija pred oba gola ali ni jedna prilika nije iskorišćena pa je regularni deo završen rezultatom 0:0. Po prikazanoj igri u prvih 90 minuta, većina navijača je očekivala da će utakmica biti rešena na penalima, ali već na startu prvog produžetka Luka Jović, koji je ušao u igru u 78 minutu, postiže pogodak i dovodi Zvezdu u prednost i pokreće veliko slavlje Delija, koje je kratko trajalo jer je već u sledećem napadu crno-belih, posle svega 2 minuta, Ivan Šaponjić poravnava rezultat i Grobarima daje nadu u preokret, do kraja prvog produžetka nije bilo uzbudjenja, u drugom produžetku su imali i jedni i drugi 2 zicera ali rezultat na semaforu je ostao nepromenjen, sve izvesnije je bilo da će utakmicu odlučiti izvodjenje jedanaesteraca ali Luka Jović fantastičnim golom u 119. minutu vraća Zvezdi prednost i veliko slavlje navijača Crvene Zvezde, ali ovog puta crno-beli nisi imali vremena za preokret.

Crvena Zvezda je opet ušla u istoriju domaćeg fudbala, ovaj put kao prvi tim koji je osvojio prvi Superkup Srbije, a kuriozitet je da je Nemanja Jović na svojoj prvoj utakmici osvojio trofej. Na konferenciji za medije posle utakmice je vladala sportska i pozitivna atmosfera

-Dobro veče, pre svega želim da kažem da je večeras pobedio Srpski fudbal i da čestitam mladom kolegi na zasluženoj pobedi i prvom trofeju u novoj sezoni i njegovoj karijeri, kao i fudbalerima i jednog i drugog tima na dobro odigranoj utakmici i fer i sportskom ponašanju na terenu. Bio je ovo jedan težak meč ali i meč koji raduje sve ljubitelje fudbala, igrao sam sa podmladjenim sastavom, ne zato što sam potcenio Crvenu Zvezdu koja je u periodu stabilizacije, već zato što sam hteo da odmorim iskusnije igrače za predstojeći plej-of Lige Šampiona a i da bi pokazao da domaći fudbal ima svetlu budućnost i da treba da se oslanjamo na naše mlade igrače. Za kraj mladom kolegi želim dugu i uspešnu karijeru- izjavio je Zoran Milinković

-Dobro veče, želim da se zahvalim gospodinu Milinkoviću na čestitkama i lepim željama. Ne znam šta bi mogao da dodam posle svega što je moj stariji kolega rekao. Sve čestitke igračima i jednog i drugog tima na dobro odigranoj utakmici. Moji momci su se pridržavali dogovora iz svlačionice, a večeras bi bilo zasluženo bilo ko da je pobedio, mislim da su sitnice odlučile ovu utakmicu.- a na pitanje "Kako se osećaš posle ovakvog debija na klupu Crvene Zvezde?" dobili smo pomalo šaljiv odgovor - Prvi meč, prvi trofej, pa šta više reći? Posle 90 minuta sam uspeo da donesem voljenom timu trofej, a pojedini nisu uspevali i posle par sezona, šalu na stranu, predivan je osećaj. Tek je početak duge sezone, ispred mene je još izazova, jedno zanimljivo prvenstvo, Liga Šampiona, na kraju sezone ćemo tek sabirati utiske. Partizanu želim sve najbolje ove sezone i plasman u Ligu Šampiona.-izjavio je Nemanja Jović

GALERIJA
Spoiler


















STATISTIKA


STIGLA PRVA POJAČANJA CRVENE ZVEZDE



Crveno-beli su u prethodnom periodu bili aktivni po pitanju dovodjenja pojačanja. Timu se posle utakmice u Superkupu pridružilo četiri nova igrača i jedan povratnik u crveno-beli dres

- Srdjan Babić (18) - Real Sosijedad
- Nemanja Antonov (19) - Grazhopers
- Aleksandar Ignjovski (23) - Ajntrah Frankfurt
- Filip Đorđević (27) - Lacio
- Hakan Čalanoglu (21) - Bajer Leverkuzen
« Poslednja izmena: 5. avgust 2015, 20:57:23 od strane CoNe Delija »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: SoneKragujevac, Delija1998

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #5 poslato: 6. avgust 2015, 05:06:18 »
VELIKA GUŽVA ISPRED MARAKANE!

Ispred stadiona "Rajko Mitić" od jutros je velika gužva, oko dva sata pred početak karata za prvo kolo domaćeg prvenstva protvi Rada, da dobro ste pročitali, prvo kolo domaćeg prvenstva protiv Rada.



Jutros je počela prodaja karata za prvo kolo Superlige, a cela Marakana je rasprodata za nešto više od sat vremena. Kada smo stigli jutros oko 7 časova, bi se lagano pripremili za anketiranje navijača koji dodju da kupe kartu, iako smo mislili da će to biti samo najveći entuzijasti ali ipak smo se prevarili, red je več bio do zgrade SD Crvena Zvezda, a oko 10 časova kada je počinjala prodaja karata, red se protezao čak do autokomande.

Uspeli smo da pridjemo do blagajne i upitamo ljude koji su prvi, odakle su i kad su stigli ispred blagajne, a odgovori su nas šokirali. Dečko koji je stigao prvi na blagajnu je iz Niša, a na Marakani je bio već oko 19 časova sinoć, što znači da je proveo 15 sati čekajući da kupi kartu za utakmicu, nije dugo bio sam, po njihovoj priči, nešto malo posle njega su stizali i momci i devojke iz gradova širom Srbije i Republike Srpske.

Utakmica prvog kola Superlige Crvena Zvezda - Rad, počinje sutra u subotu u 20 časova
Što rekoše ovi momci i devojke: "Spremite se za spektakl! Jaka Zvezda i puna Marakana!"

SPEKTAKL NA TRIBINAMA I NA TERENU! Rad nosi sva tri boda sa Marakane!

Prava fešta na tribinama, atmosfera prava Brazilska, na terenu lepa fudbalska predstava i jednih i drugih. Jedna zaista lepa slika koja budi nadu u Srpski fudbal

Nekih sat vremena pred utakmicu tribine stadiona "Rajko Mitić" su bile već ispunjene skoro do poslednjeg mesta, a na početku utakmice nije imala ni igla gde da padne na tribine našeg najvećeg stadiona.

Crvena Zvezda: P. Rajković, N. Antonov, S. Babić, S. Pavićević. M. Petković, M. Ristić, M. Grujić, H. Čalanoglu, V. Savićević, I. Vered, F. Đorđević
Rad: B. Radunović, M. Obradović, A. Trninić, Z. Ljubinković, N. Vidić, U. Damnjanović, N. Arsenijević, N. Mihajlović, Veselinović, U. Neradović

Utakmica je počela opasnim napadom gostiju koji su iznenadili crveno-bele, veoma ofazivnom taktikom, ali igrači Crvene Zvezde su se brzo probuduli i krenuli svim silama u napad, mogli su se videti lepi potezi i akcije na obe strane, prava fudbalska poslastica. Zvezda je napadala, veći deo utakmice fudbaleri Rada nisu mogli da predju na polovinu protivnika ali ipak su u 67. minutu uspeli da iskoriste jednu od kontri i povedu sa 1:0 preko Damnjanovića i na trenutak utišaju krcatu Marakanu. Crvena Zvezda se nije predavala, nošena navijačima koji su sve glasnije i glasnije davali podršku što se meč sve više bližio kraju. U poslednjih 10-tak minuta Zvezda je nizala šanse. Posle ulaska Luke Jovića umesto Filip Đorđevića, Luisa Ibanjeza umesto Vereda i Ignjovskog umesto mladog Grujića, Zvezda je dobila svež i brz napad ali ni to nije bilo dovoljno, u poslednjih 10-tak minuta crveno-beli su pokušavali na sve načine da postignu bar izjednačujući pogodak, a najbolje prilike su imali Čalanoglu, kada je Ibanjez proturio loptu iza ledja odbrane a Čalanoglov šut iz prve, refleksnom reakcijom odbranio Radunović, Ristić je posle kornera koji je izveo Čalanoglu zahvatio loptu glavom na prvoj stativi ona je prošla tik pored suprotne stative i izašla u golaut, a može se reći da je najbolju šansu imao Vukan Savićević u nadoknadi vremena, kada je Luka Jović lukavo prebacio odbranu Rada a Vukan laganim udarcem uputio loptu ka golu, ali je lopta prošla tik uz stativu i izašla napolje. Zvezda je imala i više nego dobre šanse ali lopta jednostavno nije htela u gol. Igrač utakmice je bio upravo golman Rada, Radunović.
Iako je Zvezda doživela poraz u prvom kolu, posle utakmice medju navijačima se nije moglo čuti klasično pljuvanje igrača i trenera, već komentari da ovaj tim Zvezde treba podržati, da danas jednostavno lopta nije htela u gol ali da su igrom zaslužili da i na sledećoj utakmici na Marakani bude pun stadion.
Drugo kolo Zvezda gostuje Borcu iz Čačka

-Šta da kažem? Sve čestitke Radu na pobedi, zasluženoj borbom na terenu i želim da čestitam mojim fudbalerima na požrtvovanosti i lavovskoj borbi na terenu. Jednostavno danas lopta nije htela u gol, a i svaku loptu koja je išla u gol, odbranio je njihov golman svojim bravurama na golu. Jednostavno su iskoristili jednu od šansi u koje su dolazili iz kontra napada i zasluženo nose sva tri boda kući. Okrećemo se sledećem protivniku, u sledećem kolu nas očekuje neugodno gostovanje Borcu u Čačku, tako da nemamo puno vreme da žalimo propuštene prilike sa večerašnje utakmice. Za kraj, želim da se zahvalim navijačima što su napunili stadion i davali nam veoma glasnu podršku svih 90 minuta i da im poručim da su najbolji na svetu!

STATISTIKA:

GALERIJA:
Spoiler






FILM "ARTILJERO" SE OSTVARIO

Crvena Zvezda ne miruje u ovom prelaznom roku, danas su na stadionu "Rajko Mitić" predstavljena i nova četiri pojačanja

Nemanja Vidić, Dušan Basta, Dušan Tadić i Filip Đuričić su nova pojačanja crveno-belih. Nemanja Jović očigledno ide najsigurnijim putem ka uspehu, spojem mladosti i iskustva



 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Delija1998, SoneKragujevac

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #6 poslato: 7. avgust 2015, 16:09:15 »
CRVENO-BELI SVE BOLJI



Gostovanje Borcu iz Čačka je uvek ne zgodno i poznato je da je u Čačku teško iščupati bodove, danas im je u goste došla Crvena Zvezda, koja se polako izdiže sa dna koje je dotakla, jedno je bilo sigurno, ljubitelji fudbala će gledati jednu odličnu predstavu na Gradskom stadionu u Čačku.

Od ranog jutra u Čačak su pristizali navijači Crvene Zvezde dok su se navijači Borca, polako budili. Pred početak utakmice, stadion je bio pun do poslednjeg mesta, doduše u većini su bili navijači crveno-belih iz Beograda ali ni domaćima nije nedostajala podrška.
Postava Borca: M. Drobnjak, J. Cohene, I. Đoković, I. Josović, N. Boranijašević, M. Mutavdžić, S. Milojević, M. Tawiah, M. Božić, Đ. Zec, M. Jevtović
Postava Crvene Zvezde: P. Rajković, S. Babić, N. Vidić, N. Antonov, M. Petković, M. Grujić, M. Ristić, H. Čalanoglu, D. Tadić, F. Đuričić, F. Đorđević

Od početka utkamice, Crvena Zvezda je napadala dok je Borac vrebao iz kontra napada. Ofanziva crveno-belih iz Beograda se isplatila, Zvezda je povela preko Dušana Tadića, na asistenciju Čalanoglua, ni posle toga napadi gostiju nisu jenjavali, a Borac je imao par prilika za gol posle kontra napada, ali do kraja poluvremena je ostao ne promenjen rezultat, Borac-Crvena Zvezda 0:1. Drugo poluvreme je počelo ofanzivom domaćih koji su želeli da izjednače i Crvenoj Zvezdi pomrse konce, ali ipak su gosti uspeli da uspostave opet svoj tempo i nateraju igrače Borca u defanzivu, nije se dugo čekalo na drugi gol, Filip Đorđević je duplirao prednost Beogradjana, a posle manje od 10 minuta je i Grujić postigao gol i doveo goste do osetnije prednosti. Borac se nije predavao, posle jednog ne opreznog starta štopera Zvezde, Srđana Babića na nekih 18,19 metara od svog gola, Čačani su dobili priliku da ugroze gol Rajkovića iz slobodno udarca, a Beogradjani su ostali sa 10 fudbalera jer Babić dobio direktan crveni karton (po meni je bio samo za žuti karton). Mario Božić je izveo prekid besprekorno i postigao utešni gol za Borac i postavio konačan rezultat Borac Čačak - Crvena Zvezda 1:3.

STATISTIKA:


REZULTATI DRUGOG KOLA:


TABELA:



GALERIJA SLIKA SA UTAKMICE
Spoiler








PRODUŽECI SU KOBNI ZA PARTIZAN

Fudbaleri i navijači Partizana su imali veliku želju da ove sezone igraju u Ligi Šampiona, ali ih je kiparski Apoel posle produžetak poslao u Ligu Evrope

Igrači Partizana i Grobari su danima pred utakmicu pozivali navijače da napune stadion Jugoslovenske Narodne Armije kako bi pomogli svojim pulenima da izbore učešće u najelitnijem evropskom takmičenju.
Posle 1:1 na Kipru, navijači su imali veliku nadu da će u Beogradu uspeti da izbace Apoel i plasiraju se u grupnu fazu Lige Šampiona. U regularnom delu utakmice je bilo 1:1, ali Partizan nije imao snage za produžetak, pa je identično kao u nedavnom Superkupu Srbije protiv Crvene Zvezde, postigao jedan pogodak dok je primio 2 i konačnim rezultatom 2:3, ispao u Ligu Evrope

PLEJOF LIGE ŠAMPIONA



SRPSKI KLUBOVI NISU IMALI SREĆE NA ŽREBU ZA LŠ I LE

Danas je u Nionu održan žreb za Ligu Šampiona i Ligu Evrope, naši klubovi nisu uopšte imali sreće sa žrebom. Crvena Zvezda i Partizan, u grupama smrti, dok su Vojvodina, Borac Čačak, Čukarički i Novi Pazar izvukli veoma teške grupe



Navijači Crvene Zvezde su se nadali da će imati barem malo sreće na žrebu, a dobili su grupu smrti! Crveno-beli su bili u četvrtom šeširu, u prvom, drugom i trećem šeširu su imali protivnike kojima bi mogli da donekle da pariraju na terenu. Iz trećeg šešira su priželjkivali Spartak Moskvu, Dinamo Kijev, CSKA Moskvu ili Olimpijakos, Šahtjor Donjeck i Bešiktaš, iz drugog šešira su priželjkivali Zenit, Fiorentinu i Everton, a iz prvog šešira Romu. Na žalost navijača Zvezde ni jedna želja im se nije ispunila, upali su u najjaču grupu gde su još Mančester Siti (prvi šešir), Atletiko Madrid (drugi šešir) i Šalke (četvrti šešir)



Grupe za LE

Partizan i Grobari su se nadali lakšoj grupi ali ipak su dobili grupu kao da igraju Ligu Šampiona, pored Partiazna tu su Študgart, Olimpik iz Marseja i Milan



Vojvodina i njeni navijači su srećni zbog ulaska u grupnu fazu Lige Evrope, imali su malo više sreće na žrebu, i malu ali realnu šansu da prodju dalje. Pored Voše, u grupi su još i Sparta Prag, Sent Etjen i Totenhem



Borac Čačak je ostvario najveći uspeh u istoriji kluba, ušavši u grupnu fazu Lige Evrope, ali po svemu sudeći, grupa će im biti neprelazna prepreka jer su i Čačani kao i Partizan dobili timove u grupi koji bi mogli da igraju i u Ligi Šampiona: Ren, Hamburg i Lacio



Čukarički je baš kao i Borac ostvario navjeći uspeh u istoriji kluba ali isto tako nisu imali sreće na žrebu jer su u grupi sa Napolijem, Atletik Bilbaom i Legijom iz Varšave



Novi Pazar je ostvario najveći uspeh u istoriji kluba kao Borac i Čukarički, ali za razliku od njih je imao malo više sreće na žrebu ali je izvučen u vrlo nezgodnoj grupi sa Borusijom iz Dortmunda, Torinom i Real Betisom



CRVENA ZVEZDA PREDSTAVILA JOŠ JEDNO POJAČANJE! DA LI ĆE MOŽDA JOŠ NEKO OTIĆI IZ KLUBA?

Crvena Zvezda je do sada bila vrlo aktivna tokom prelaznog roka, do sada je dovela 9 pojačanja, a danas je u Ljutice Bogdana, nakon žreba za LŠ predstavljeno i 10 pojačanje, a to je iskusni golman, Diego Benjalo, da li to znači da će neko od golmana otići iz Zvezde?!




P.S. Jel može neko da mi kaže ID Crvene Zvezde u JSL peču?
« Poslednja izmena: 7. avgust 2015, 20:21:27 od strane CoNe Delija »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #7 poslato: 7. avgust 2015, 22:44:50 »
KUP IZNENAĐENJA! Zvezda jedva protiv Bežanije


Sezona koja je tek počela po svemu sudeći će biti veoma uzbudljiva. U prvoj rundi nacionalnog kupa, desila su se iznenadjenja, a oprostili smo se od dva tima koja igraju evropu, Novog Pazara i Čukaričkog koji su isapali od prvoligaša OFK Bačke i Donjeg Srema, nakon produžetaka, Crvena Zvezda i Borac Čačak takodje učesnici evropskih takmičenja su jedva prošli u sledeću rundu domaćeg kupa, minimalnim pobedama nad prvoligašima Bežanijom odnosno Sinđelićem, dok su Vojvodina i Partizna donekle bolje odigrali i savladali svoje protivnike BSK Borču, odnosno Slogu iz Kraljeva

Crvena Zvezda je u prvoj rundi kupa Srbije gostovala Bežaniji, pred početak utakmice bila je jedna zanimljiva činjenica, i Crvena Zvezda i Bežanija se trenutno nalaze na 7 poziciji na tabeli Superlige tj Prve Lige Srbije.

SASTAVI TIMOVA:


Bežanija je na početku iznenadila crveno-belo izuzetno ofanzivnom igrom, dok su se crveno-beli ofrkestili domaći su već napravili 3,4 opasne akcije. Zvezda je uspela da se konsoliduje i posle dve opasne kontre koje nije uspeo da iskoristi Filip Đorđević zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Bežanije Ostojića, posle toga je Zvezda preuzela inicijativu i napadala, ali do kraja poluvremena je uspela da uputu samo još jedan udarac ka golu i to posle kornera kada je Grujićev udarac glavom bez problema uhvatio Ostojić, dok se Bežanija oslanjala na kontra napade i uspela da pripreti još koji put golu Rajkovića do kraja poluvremena, ali na odmor se otišlo bez golova. U drugom poluvremenu je bila identična slika kao pred kraj prvog, Zvezda silovito napada ali jedva uspeva da uputi šut prema golu, pre svega zbog disciplinovane odbrane Bežanije, dok Bežanija preti iz kontra napada. u 86. minutu lopta stiže do Čalanoglua koji je uspeo sa leve strane da uputi loptu u kazneni prostor, lopta je preletela Đorđevića i jednog štopera Bežanije, i do nje dolazi Filip Đuričić koji je uspeo da se odvoji od svog čuvara i ostane sam na petercu i savlada Ostojića i donese važnu pobedu svojoj ekipi u borbi za duplu krunu. Do kraja utakmice Bežanija je uspela da još jednom pripreti ali je odličnom intervencijom Rajkovića je mreža ostala da miruje.

JOVIĆ: NE MOGU BITI ZADOVOLJAN
Mladi trener Crvene Zvezde je na konferenciji za novinare rekao da nije zadovoljan igrom svoje ekipe i pohvalio trenera Bežanije

-Ne mogu biti zadovoljan današnjom igrom, jednostavno pre utakmice nismo smeli potceniti Bežaniju i već upisati pobedu i prolazak u narednu rundu takmičenja. Pristupili smo opušteno utakmici, iako smo izašli sa najboljim sastavom. Delije su baš kao i mi očekivali goleadu i ubedljivu pobedu, ali nas je Bežanija demantovala i umalo nas nije savladala. Na samom početku sam bio iznenađen taktikom Bežanije koju su se držali, imali prilike da povedu iako smo uspeli da se povratimo posle početnog šoka, nismo uspevali da nađemo rešenje za njihovu disciplinovanu odbranu. Želim svom kolegi da čestitam na izuzetno dobro spemljenoj i odigranoj utakmici i da mu poželim sve najbolje u nastavku sezone i karijere. Ako nastave ovako da igraju i uz malo sreće, sledeće sezone će sigurno igrati Superligu.- izjavio je Nemanja Jović

STATISTIKA:


REZULTATI U PRVOJ RUNDI KUPA:




GALERIJA SLIKA SA UTAKMICE ZVEZDA-BEŽANIJA
Spoiler






UČESNICI EVROPSKIH TAKMIČENJA OPET KIKSIRALI, A VOJVODINA DOŠLA DO PRVE POBEDE

Treće kolo Superlige Srbije su obeležili kiksevi Zvezde, Partizana i Novog Pazar, derbi kola Čukarički-Borac Čačak i prva pobeda Vojvodine ove sezone. Navijači klubova koji izlaze u evropu i dalje imaju strpljenja za lošije igra na početku prvenstva. Da krenemo od Crvene Zvezde koja će igrati u Ligi Šampiona i od ovih 6 "evropskih" timova je najbolje plasirana na 5 mestu na tabeli. Crveno-beli su napravili još jedan kiks na Marakani, remizirali su sa Javorom iz Ivanjice, da budemo iskreni Zvezda je igrala praktično sa drugom postavom, da bi se sačuvali igrači koji su nastupali za nacionalne timove a potrebni su timu za utakmicu sa Šalkeom u Gelzenkirhenu, u istinu Zvezda je bila bolji tim ali je Javor došao do boda pred kraj utakmice. Zvezda i Novi Pazar imaju sličan učinak posle prva tri kola, 4 boda, po pobedu, poraz i nerešen, Partizan, Čukarički i Vojvodina imaju po 3 boda, Partizan i Čukarički imaju 3 remija, dok Vojvodina ima jednu pobedu i dva poraza, Borac Čačak je u najlošijoj situaciji pred start Lige Evrope, imaju 2 boda, tj 2 remija i poraz

Crvena Zvezda je i na drugoj utakmici na Marakani kiksirala. Crveno-beli su dočekali Javor iz Ivanjice, tim koji je trenutno bolji na tabeli, a za Zvezda je izašla sa drugom postavom na terene, da bi sačuvala igrače za premijeru u LŠ. Samo su Antonov, Grujić i Ristić standardno u prvoj postavi, ostali su dobili slobodan dan.
SASTAVI:


Pred puno Marakanom, Zvezda je krenula izuzetno ofanzivno i već u 10. minutu povela preko Huga Vieire i posle datog gola nastavila još agresivnije da napada i preti ali nije uspevala da udvostruči prednost, igra se odvijala uglavnom na polovini Javora, sa retkim kontrama gostiju, u 75. minutu usledio je hladan tuš za navijače, Marko Zečević je uspeo da savlada Kahrimana, kasnije se ispostavilo da postavi konačan rezultat i donese još jedan bod za Javor. Zvezda je do kraja utakmice igrala kao ošamućena, nisu uspeli da nadju rešenje da još jednom probiju odbranu gostiju, koji su se veoma agresivno branili i vršili pritisak već od polovine terena.

JOVIĆ: MORA BOLJE

-Danas je dokazano da ne pobedjuje uvek bolji i da trenutak opuštanja može biti kažnjen. Izašli smo na teren sa dosta izmenjenim timom kako bi se igrači koji su igrali za nacionalne timove odmorili i bili spremni za sredu i utakmicu u Gelzenkirhenu protiv Šalkea. Sjajno smo otvorili meče, brzo postigli pogodak i nastavili sa dobrom igrom sve do primljenog gola, posle nismo našli rešenje za njihovu agresivnu odbranu, uspeli smo da napravimo par polu prilika, da dodjemo do kaznenog ali to nije bilo dovoljno za novo vodjstvo i pobedu. Čestitam svom kolegi i njegovoj ekipi na osvojenom bodu- istakao je Nemanja Jović

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST NAVIJAČKE GRUPE DELIJE SEVER



"Mi kao navijači smo svesni situacije u klubu i ne možemo da slušamo i gledamo pljuvanje pojedinih medija po klubu koji volimo. Nova uprava, trener i igrači imaju našu potpunu podršku i poverenje, što je dokazala krcata Marakana, iako igra na terenu nije bezprekorna ali nam je sasvim razumljiva. Posle postavljanja nove uprave i trenera, ostalo je bilo nedelju dana do Superkupa sa Partizanom, koji smo pobedili, i dve nedelje do početka prvenstva, što je malo da se sastavi kvalitetan tim i spremi za sezonu.
Poredite rezultate prethodne uprave, koji su za zaborav, sa rezultatima uprave koja iza sebe ima nesto malo vise od mesec dana rada i 5 utakmica, što je jako malo da se naprave neke drastične promene. Ali najveća razlika je to što smo mi navijači sastavili ovu upravu i koju je Gazprom podržao kao generalni sponzor i promenio politiku prema Crvenoj Zvezdi, vrativši celokupni iznos duga i time što je dao novac za dovodjenje kvalitetnih pojačanja koje smo ranije mogli samo da sanjamo u crveno-belom dresu.
Ovom prilikom želimo da pošaljemo poruku i svim Zvezdašima da dodju na stadion, podrže tim koji ima kvalitet da uradi nešto ove sezone i u Ligi Šampiona, iako kojim slučajem ne uradi ništa u evropi jer smo u jakoj grupi, treba im davati podršku do kraja sezone da osvojim titulu, samim tim sledeće godine opet igramo Ligu Šampiona, i tako nastavimo kontinuirano da radimo zajedno sa upravom i trenerom na dugoročnom planu vraćanja naše Crvene Zvezde na staze stare slave."

"Nek nam Bog da sreće, da se vrate dani, slavni dani naše prošlosti, da i deca naša na Marakani raduju se svetskoj tituli!"





Samke

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1117
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #8 poslato: 8. avgust 2015, 10:33:45 »
Citat: CoNe Delija;1387544
P.S. Jel može neko da mi kaže ID Crvene Zvezde u JSL peču?

ID Zvezde je 2380
Ubacujemo dresove nove, aaa? :D
 

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #9 poslato: 8. avgust 2015, 19:37:50 »
Citat: samardzicnba;1387658
ID Zvezde je 2380
Ubacujemo dresove nove, aaa? :D

Pa planiram tako nešto :D

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #10 poslato: 8. avgust 2015, 20:30:25 »
GAZPROM DERBI NA VELTINS ARENI



Delegacije fudbalskog kluba Crvena Zvezda je jutros otputovao za Gelzenkirhen, na meč provg kola Lige Šampiona protiv Šalkea.

Crvena Zvezda u prvom kolu Lige Šampiona gostuje Šalkeu, večeras će odraditi jedini trening na Veltins Areni, u vreme kad bi trebalo sutra da se igra utakmica, konferencija za štampu je održana po dolasku u Gelzenkirhen.
Crveno-beli su otišli za Nemačku bez pritiska jer želja navijača, kao i svih u klubu je da odigraju što bolji meč, ako budu imali prilike da se vrate u Beograd i sa sva 3 boda, dok sa druge strane Šalke ima veliki pritisak svojih navijača jer su od početka sezone u lošoj formi, posle tri kola je bez boda.



JOVIĆ: ODIGRAĆEMO NAJBOLJE ŠTO UMEMO

- Dobar dan, za početak želim da kažem, da mi je izuzetno drago što smo posle mnogo godina uspeli da se plasiramo u najelitnije takmičenje, imamo tim koji ima kvalitet da se plasira u narednu fazu Lige Šampiona ali smo dobili izuzetno jako grupu. Iako smo, po meni, u najtežoj grupi, nećemo se predavati i igraćemo do kraja i na svakoj utakmici tražiti svoje prilike da savladamo protivnike. Sutra igramo protiv Šalkea kome je kvalitet neosporan jer da bi došao do ovog dela, mora da bude u vrhu Bundeslige, jedne od najjačih evropskih liga. Za kraj ću poručiti navijačima da ćemo se u sutrašnjem meču boriti kao lavovi i ostaviti srce na terenu, ići na pobedu jer nismo došli ovde da prepustimo igru protivniku koji je favorit i posle slabog starta prvenstva

DŽENS KELER, IDEMO NA POBEDU

- Dobar dan, uz dužno poštovanje prema protivniku, mi smo veliki favoriti, a navijači mogu da očekuju pobedu. Crvena Zvezda je veliki klub, ali za nas je nepoznanica jer se dugo nismo sastajali sa njom, ali je očigledno da smo veliki favoriti, kako ovde tako i u Beogradu. Navijačima dugujemo jednu dobro odigranu utakmicu i pobedu posle jako lošeg starta i tri poraza posle tri kola.

 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Delija1998

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #11 poslato: 27. avgust 2015, 22:15:49 »
LŠ: Veltins Arena je spremna za Gazprom derbi!



- Večeras, u Gelzenkirhenu se Zvezda vraća u elitu, u meču koji je prozvan Gazprom derbi jer i jednima i drugima je generalni sponzor Gazprom, jedan od sponzora i Lige Šampiona.

Crvena Zvezda u ovaj meč ulazi sa malo više samopouzdanja i sa malo manje pritiska jer od početka sezone u 4 utakmice ima 2 pobede, nerešen i poraz, dok Šalke ima tri poraza iz tri utakmice, sve utakmice je izgubio identičnim rezultatom sa 1:0. Navijači crveno-belih su još sinoć stigli u grad, nadaju se pobedi dok strahuju da jer igraju protiv Bundesligaša, navijači Šalke su sigurni u pobedu njihovog kluba iako do sad njihovi ljubimci nisu uspeli da postignu gol, i nemaju ni osvojen bod od početka sezone, i kako kažu vide utakmice protiv Crvene Zvezde kao prolaz do Lige Evrope.

LŠ: Evropo pazi, Zvezda ponovo gazi!



- Gazprom derbi na Veltins areni, navijači Šalkea će želeti da što pre zaborave, dok će ga navijači crveno-belih večeras slaviti. Crveno-beli se polako ali sigurno ulaze u formu i dobijaju na samopouzdanju, dok Šalke niže samo poraze od početka sezone

Od početka utakmice se videlo da će biti lepa fudbalska prilika iako prvo poluvreme nije bilo preterano zanimljivo jer se igralo na sredini terena i zabeležena je samo jedna prilika i to domaćih, kojima je to bio i jedini udarac ka golu kako se kasnije ispostavilo, dok je Crvena Zvezda zaigrala dosta bolje u drugom delu i zasluženo slavila na kraju. Zvezda je u drugom poluvremenu pretila iz svih oružja, i kada se učinilo da će utakmica biti završena bez pogodaka, Đuričić je uspeo da iskoristi nesmotrenost odbranbenih igrača Šalkea, udje u kazneni prostor i izmedju dva igrača proturi loptu do Đorđevića koji uspeva da savlada Fahrmana i donese prvu pobedu Zvezdi u LŠ ove sezone

POSTAVE
Spoiler



STATISTIKA I OCENE IGRAČA
Spoiler

GALERIJA SLIKA
Spoiler










ŠANSE I GOL ĐORĐEVIČA
Spoiler


REZULTATI PRVOG KOLA LŠ
Spoiler

TABELA E GRUPE
Spoiler

CoNe Delija

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 345
    • Pogledaj profil
Re: Ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina
« Odgovor #12 poslato: 27. avgust 2015, 23:10:25 »
JOVIĆ: ZASLUŽENA POBEDA

-Večeras smo uspeli da upišemo veoma važnu pobedu za nas, zasluženo kući nosimo tri boda, utakmica je bila veoma teška, pogotovo u prvom poluvremenu, u drugom smo uspeli da nametnemo svoj tempo i da pretimo, što se na kraju isplatilo.

KELER: MOŽEMO I MORAMO BOLJE

-Sve čestitke Zvezdi na zasluženoj pobedi i na odlično odigranoj utakmici. Nemam šta da zamerim svojim igračim, borili su se kao lavovi, Zvezda je čvrsto odigrala celu utakmicu, a u drugom delu je uspela da nametne svoj ritam i da konstantno napad i da postigne gol u završnici meča. Sezona nije krenula kako treba, imamo četiri minimalna poraza iz prve četiri utakmice, što je razočaravajuće. Želim da se obratim navijačima i kažem da ćemo se potruditi u narednom periodu i ponovo se vratiti tamo gde pripadamo jer možemo i moramo bolje!

SL: POSLE PRVE POBEDE U LŠ, ZVEZDA JEDVA DOŠLA DO POBEDE U LUČANIMA

-Danas je bilo opsadno stanje i spektakl u Lučanima, veliki broj navijača Zvezde je došao na utakmicu protiv Mladosti, ali samo je jedan broj navijača uspeo da stigne do karata jer su karte razgrabljene jako brzo. Većini koja je ostala van stadiona nije smetalo da utakmicu gleda iz lokalnih kafića ili na video bimu koji je postavljen u centru grada

Crveno-beli su od početka napadali, diktirali tempo, dok su se domaći grčevito branili. Ipak Zvezda je u 41. minutu uspela da postigne gol preko Đuričića, što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat

REZULTATI 4. KOLA
Spoiler


TABELA
Spoiler

NOVA DRAMA NA MARAKANI! PUMA VIŠE NIJE SPONZOR



Crvena Zvezda je raskinula ugovor sa proizvođačem sportske opreme "Puma", kako stoji u saopštenju crveno-belih zbog neispunjavanja ugovornih obaveza i zbog ne stizanja opreme na vreme, što za igrače, što replika za Red Star Šop

Saopštenje Crvene Zvezde:
-Od danas, Puma više nije u sponzorskom pulu FK Crvena Zvezda, niti ćemo u daljem toku prvenstva nositi dresove sa njihovom oznakom. Crvena Zvezda se odlučila da prekine saradnju sa ovim proizvodjačem sportske opreme jer su dresovi dosta kasnili i stizali praktično u minut do dvanaest, niti su uspevali da obezbede dovoljnu količinu replika dresova na vreme za prodaju navijačima kad je potražnja za istim velika. Po njihovim rečim, ni jedan drugi klub se nije žalio do sada, i zbog povećane potražnje i proizvodnje dresova za par velikih klubova koje nećemo imenovati, koja je manja nego potražnja Zvezdnih dresova, nisu uspeli da obezbede dovoljne količine. Od danas ni na treninzima ni na utakmicama nećemo koristiti njihovu opremu iako imamo pravo do kraja sezone. Do kraja sezone ćemo naći nekog sponzora, a opremu do kraja sezone će nam obezbedjivati navijačka grupa "Delije Sever" preko svog butika koji se nalazi na zapadnoj tribini našeg stadiona

SpoilerP.S. Hoću da pravim fantasy dresove, a da ne moram da pazim da li se slaže uz trenutne templejtove Adidasa, Pume, Najka i sl.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7