Autor Tema: iHala Madrid!  (Pročitano 12112 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Cavani^^^^

  • Gost
Re: iHala Madrid!
« Odgovor #30 poslato: 30. jun 2015, 20:04:10 »
Seria A: Roma razbila Napoli, Juve brojao do Fiorentina i Rosoneri brojali do 4!



Roma - Catania 1:1
Goosens 44' A.Traore 54'

Roma - Atalanta 2:1
Zervinjo 14' S.Ucan 54' Gomez 66'
[/SIZE][/FONT][/B]

Roma - Napoli 3:0
A.Traore 24' 41' 64'
[/SIZE][/FONT][/B]


Ostali rezultati 15.kola i tabela
[/I][/B]


Roma je u 13.kolu kiksnula protiv Katanije kod kuće i tako omogućila Juventusu da preuzme vodeću poziciju na tabeli. U 14. kolu Roma je pobedila Atalantu rezultatom 2-1 i tako započela pobednički niz i u istom ritmu je nastavila i u sledećem kolu, gde je Roma, ili bolje reći Traore razbio Napolitance! Adama Traore je postigao het-trik na toj utakmici i već postao velika nada Romanista!
« Poslednja izmena: 30. jun 2015, 20:16:27 od strane Cavani^^^^ »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94, rma_7

Cavani^^^^

  • Gost
Re: iHala Madrid!
« Odgovor #31 poslato: 5. jul 2015, 17:30:36 »
Liga Šampiona: Roma kao prva, adiós Barca, Volzburg pokazao moć, Zvezda i Atletiko u LE!




  • Anderleht - Roma 1:2
  • Roma - Galatasarej 2:1
  • Šahtjor Donjeck - Roma 1:2
[/SIZE][/FONT][/I][/B]



Grupe



Završena je grupna faza Lige Šampiona, imamo nekoliko neočekivanih ekipa u 1/8! Prvo iznenađenje nam dolazi iz Nemačke, iz Volzburga. Volzburg je bio u grupi D, sa Mančester Sitijem, Zvezdom i Seviljom. Zeleni su završili na prvom mestu sa 13 osvojenih bodova, na drugom mestu je Mančester Siti, dok će Delije imati priliku da uživaju u Ligi Evrope! Drugo iznenađenje dolazi iz Turske ili grupe E, gde je Bešiktaš završio na prvom mestu ispred velikog favorita Čelsija. U grupi G, su se stvari odvijale onako kako smo i očekivali, Real je na prvom mestu, Borusija na drugom, Fener u Ligu Evrope, dok je Partizan osvojio svega 2 boda! Najveći šok za fudbalsku javnost je ispadanje Barselone i Atletika iz Lige Šampiona! Barselona se nalazila u grupi C, sa Arsenalom i Marsejem koji su iznenadili sve i zauzela prva dva mesta koja vode dalje, Barselonu ćemo takođe gledati u Ligi Evrope, možda baš i na Marakani!

..

Seria A: Olimpiko obojen u plavo, Juventus pregazio Fiorentinu!



Lacio - Roma 3:0



Rezultati i tabela



Danas je na Olimpiku, u Rimu, odigran jedan od najvećih derbija na svetu, poznatiji kao Della Kapitale derbi! Sastali su se Lacio i Roma, na samom početku utakmice, Žervinjo dobija crveni karton i to je bio jedan od znakova da će Roma proći loše. Malo kasnije, usledila je kazna i pogodak Ibore za vodstvo Lacija od 1-0! U 34.minutu, još veći šok za Rimljane, u šesnaestercu je bio oboren Miroslav Klose i sudija je pokazao na belu tačku sa koje je Ledesma bio veoma siguran i savladao De Santisa, 2-0! Tu nije bio kraj, u 44.minutu Lacio povećava svoju prednost na velikih 3-0 i gasi svaku moguću nadu Rimljanima za preokret. U drugom poluvremenu smo opet gledali napade Lacia,ali ovoga puta su mreže mirovale i ostalo je 3-0!

Đokić: Zaslužena pobeda, čestitke rivalu!

"Mi danas nismo bili mi. Izgleda da je Žervinjo poremetio ceo tim i celu taktiku sa onim crvenim kartonom u 4.minutu meča, ali nije on jedini krivac,jednostavno danas nam nije bio dan i pokušaćemo da što pre zaboravimo ovu utakmicu i da se okrenemo narednoj.Lacio je danas odigrao svoju najbolju utakmicu od početka prvenstva, bili su mnogo bolji od nas, više su želeli pobedu i na kraju se zasluženo i slavili. Sve čestitke na pobedi, i vidimo se u sledećem derbiju!"

S. Pioli: Najbolja utakmica do sada, Roma podbacila!

"Veoma sam zadovoljan kako smo mi danas odigrali, ovo je bila definitivno naša najbolja utakmica od početka prvenstva. Bili smo bolji na svim delovima terena od protivnika, pokazali smo da možemo da pobedimo svakog i da možemo sa svakim da igramo. Roma je danas podbacila, iskreno, očekivali smo mnogo bolju i strastveniju Romu od ove."
« Poslednja izmena: 5. jul 2015, 18:06:01 od strane Cavani^^^^ »
 

Cavani^^^^

  • Gost
Re: iHala Madrid!
« Odgovor #32 poslato: 5. jul 2015, 18:23:15 »
Rimljani, dobili ste pojačanje!



Roma je danas oko 13h časova predstavila svoje najnovije pojačanje koje dolazi iz Ukrajine, iz Donjecka. U pitanju je odlični Brazilac koji igra po levoj strani, a dobro se snalazi i u sredini, pa čak može da igra i desno. Weilngton Nem dolazi i Šahtjora i transfer nosi težinu od čak 22 miliona evra!

Weilngton Nem: Oduvek sam sanjao dres Rome!



"Mnogo mi je drago što sam došao u Romu, osećam se fenomenalno, malo sam i uzbudjen, velika je stvar imati De Rosija, Totija pored sebe, velika mi je čast što ću igrati sa takvim legendama. Želim da ostanem ovde što duže, verujem da je Roma jedan velika porodica kao što mi je rekao Maikon kada sam ga pitao za savet, nadam se da ću se brzo uklopiti."
« Poslednja izmena: 5. jul 2015, 18:26:05 od strane Cavani^^^^ »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7

Cavani^^^^

  • Gost
Re: iHala Madrid!
« Odgovor #33 poslato: 5. jul 2015, 22:48:39 »
Liga Šampiona: Građani se osvetili Đokiću, Real protutnjao Londonom, Dinamo Kijev gazi!



Mančester Siti - Roma 3:1
Roma - Mančester Siti 1:0




Ostali rezultati



U 1/4 finala Lige Šampiona imamo 8 klubova, a to su: Dinamo Kijev, Volzburg, Real Madrid, Mančester Siti, Fiorentina, PSŽ, Borusija Dortmund i Bajern iz Minhena. Jedno od iznenađenja su sigurno Dinamo Kijev i Volzburg koji su izbacili Monako i Galatasarej! Roma je završila takmičenje, Rimljani nisu mogli da postignu još jedan pogodak na Olimpiku koji bi ih ostavio u trci za trofej! Murinjov Čelsi je takođe ispao od odlične Fiorentine koja još jednom pokazuje da nije slučajno prošle godine bila u finalu Lige Šampiona!

Đokić: Dva potpuno različita sastava, ni to nije pomoglo...

"Mnogo mi je žao što ovde završavamo takmičenje u Ligi Šampiona, mislim da smo mogli a i morali mnogo više od ovoga. Bili smo bolji u oba meča, ispostavilo se da nas je mnogo koštao onaj jeftino primljen pogodak u poslednjem minutu u Mančesteru. Kod nas, na Olimpiku, izveli smo potpuno različiti sastav od onog iz Engleske, ni to nije pomoglo..."
« Poslednja izmena: 5. jul 2015, 22:53:33 od strane Cavani^^^^ »
 

Cavani^^^^

  • Gost
Re: iHala Madrid!
« Odgovor #34 poslato: 6. jul 2015, 01:28:42 »
Seria A: Juve blizu odbrane titule, velika borba za Evropu!



  • 31.kolo: Roma - Inter 3:1
  • 32.kolo: Katania - Roma 0:2
  • 33.kolo: Atalanta - Roma 0:4
  • 34.kolo: Napoli - Roma 3:2
  • [/SIZE]
[/I][/B]



  • Rezultati 34.kola i tabela (ostalo još 4.kola do kraja)
[/SIZE][/FONT][/I][/B]



Rimljani su izgubili još jedan važan derbi, ovoga puta od strane Napolitanaca. Utakmicu su odlično otvorili domaći i poveli sa 1-0 preko Mičua, nešto kasnije Higuain povećava prednost svog tima i Napoli vodi sa 2-0! Isti rezultat je ostao i do kraja poluvremena, od početka drugog Roma se probudila i za ne-puna 10 minuta postigla dva pogotka i vratila se u život, strelci su bili Ibarbo i Florenci. U 77.minutu meča, Traore je propustio priliku da postigne pogodak i da donese svom timu potpuni preokret, nešto kasnije u 82.minutu meča, opet Higuain postiže pogodak i kažnjava Romu i donosi svom timu veoma važna tri boda!

Đokić: Nada postoji, moramo sve da dobijemo do kraja!

"Ako sreća bude bila na našoj strani, i ako budemo odigrali onako kako se dogovorimo, mislimo da i dalje postoji nada da mi budemo prvaci ove godine i skinemo Juventus sa trona. To uopste neće biti lako, u ova četiri meča nijedna utakmica nije slaba, igramo 2 utakmice protiv timova koji se bore za opstanak, i igramo 2 utakmice protiv timova koji se bore za Evropu, a tu je i derbi sa Lacijom!"
« Poslednja izmena: 6. jul 2015, 01:33:03 od strane Cavani^^^^ »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Ivan94, Nikola9876

Cavani^^^^

  • Gost
Re: iHala Madrid!
« Odgovor #35 poslato: 6. jul 2015, 17:41:07 »
I peti put: Juve odbranio titulu, Roma nikad bliža, Napoli i Lacio ostali bez Evrope!



  • Roma - Sampdoria 1:0
  • Roma - Lacio 1:0
  • Kaljari - Roma 0:4
  • Roma - Sasuolo 1:1
[/SIZE][/FONT][/I][/B]



Strelci, asistenti, idealnih 11...



Od proleća 2012. otprilike u ovo vreme imamo isti naslov kada izveštavamo sa utakmica Serije A. Petu godinu zaredom, "bjankoneri" ovoga puta sa malo-više poteškoća osvajaju Seriju A. Od formiranja Serije A, Juve ima 29 titula, a ovaj period podseća na doba najveće dominacije italijanskim fudbalom, od 72. do 86. kada su Juventini uzeli devet titula u 15 sezona. Juve je jedini klub u istoriji koji u vitrinama ima sva tri svojevremeno aktuelna evro-trofeja: Kup šampiona (2), Kup pobednika Kupova (1) i Kup UEFA (3), a tu su i superkupovi Evrope i Italije, Internacionalni kup, itd. Juve se sa ovom titulom izjednačio sa Interom koji takođe ima 5 titula zaredom i za sada oni drže rekord.

Đokić: Bili smo blizu, nadam se boljem plasmanu sledeće godine!

"Bili smo veoma blizu, na samo 3 boda od titule, ali to je fudbal, male stvari su veoma bitne i one odlučuju ko će biti šampion. Mislim da smo mogli da budemo šampioni, i da donesemo radost svojim navijačima posle 15 godina, ali opet kažem, sreća nije bila na našoj strani. Ne znam da li ću da ostanem trener Rome, ali ako budem ostao pokušaću da se pojačamo što više i da napokon napadnemo titulu!"
« Poslednja izmena: 6. jul 2015, 17:47:00 od strane Cavani^^^^ »
 

Cavani^^^^

  • Gost
Re: iHala Madrid!
« Odgovor #36 poslato: 6. jul 2015, 23:13:30 »
Roma već mnogo izgubila - Ešli Kol, Balzereti, Keita i Curci se penzionisali!



"Penzioneri": Ostaje žal za titulom...



"Ostaje veliki žal za titulom, ali mislimo da će Roma sledeće godine biti prvak i naravno da ćemo zajedno da proslavimo tu titulu, nadamo se će tako biti. Sva četvorica ćemo biti uz Romu i svaku utakmicu ćemo pratiti kao da smo na terenu. Hvala Romi za sve!"

Roma - Hvala im za sve, stižu pojačanja, ali i odlasci!



"Gubitak jeste veliki, izgubili smo 3 standardna igrača, ali se nadam da ćemo se u ovom prelaznom roku pojačati i da se nedostatak ove četvorice neće toliko primetiti i odraziti se na igru. Već smo u pregovorima sa 3 veoma dobrih igrača, i nadam se da će nam se oni uskoro priključiti."

Bombe pucaju na Olimpiku: Četiri nova igrača i to kakva!
[/SIZE][/FONT][/I][/B]



Rodrigo - Valencia > Roma ( 21.832.000 ) Napadac

Fofana - Lion > Roma ( 5.983.000 ) Sredina

A. Pereira - Estudiantes > Roma ( 4.471.000 ) Levi bek

Schnneiderlin - Soutampton > Roma ( 53.713.000 ) Sredina
[/SIZE][/FONT][/I][/B]

Roma je danas odradila veliki posao i dovela četiri fenomenalna igrača. U pitanju su Alvaro Pereira koji je došao iz Estudiantesa, Rodrigo iz Valensije, Fofana iz Liona i najzvučnije pojačanja - Šnederlin iz Sautemptona koji je u Romu stigao za neverovatnih 54 miliona!

Novi Rimljani su jasni: Titula i trofej Lige Šampiona!



"Roma je veliki tim i baš je pravo čudo što nije nikada u svojoj istoriji nije osvojila Ligu Šampiona. Uradićemo sve da to bude ove godine, ili u nekoj narednoj. To se isto podrazumeva i za titulu prvaka Italije, za to ćemo se već potruditi sigurno ove, jer je prošle godine malo falilo,pa po prognozama, sledeća sezona je naša!"
« Poslednja izmena: 6. jul 2015, 23:34:37 od strane Cavani^^^^ »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876

Cavani^^^^

  • Gost
Re: iHala Madrid!
« Odgovor #37 poslato: 7. jul 2015, 13:12:06 »
Počele pripreme - Vučica stigla u Pinzolo!



Ekipa se okupila jutros u Trigoriji, od danas pocinju pripreme za novu sezonu, sutra ujutru će se uputiti u Pinzolo mali planinski gradić na severu Italije gde će se odraditi i poslednji deo priprema. Igrači su bili u odličnom raspoloženju, Roma nije bila kompletna,falili su De Rosi, Torosidis i Miralem Pjanić koji će verovatno napustiti Romu u narednom periodu.To i nije neki gubitak za Rimljane jer su dobili veoma dobra pojačanja,s va četvorica novajlija su se već priključili timu.

Na spisku su se našli sledeći igrači (transferi):
De Santis
Leandro Castan
Manolas (Odbijena ponuda od Bajerna - 5.000.000)
Nkoulou
Holebas (Odbijena ponuda od Olimpijakosa - 16.185.000)
Fofana (Novi igrač)
Strootman (Odbijena ponuda od Čelsije - 23.050.000)
W. Nem
Morgan Šnajderlin (Novi igrač)
A. Traore
Žervinjo
Frančesko Toti (Odbijena ponuda od Galaksija - 10.158.000)
Skorupski
R. Nainggolan (Odbijena ponuda od West Hema - 11.084.000)
L.Paredes
Rodrigo (Novi igrač)
A.Ljajić (Odbijena ponuda od Atletika - 18.045.000)
A.Florenci (Odbijena ponuda od Lacija - 24.097.000)
S.Doumbia
A.Pereira (Novi igrač)
Maicon
Iturbe (Odbijena ponuda od Zenita - 11.456.000)
V.Ibarbo



Tim su napustili:
De Rosi - Dinamo Moskva (23.022.000)
Torosidis - Dinamo Moskva (10.025.000)
Miralem Pjanić - Atletiko Madrid (28.520.000)


Penzionisani:
A. Cole
S.Keita
Balzareti
Curci


Pucaju od samopouzdanja: Roma - Najavljujemo veliku bitku - napadamo trofej Lige Šampiona!



"Danas smo napokon bili kompletni, pogledali smo se u oči, svi znamo šta želimo, a to je ili titula ili trofej Lige Šampiona! Pojačali smo se veoma dobrim igračima, ali smo dosta igrača i izgubili, ali se nadam da smo dobro odradili ovaj prelazni rok i da su sada na redu pripreme, da se uklopimo, spremimo i da budemo baš oni pravi Rimljani!"
« Poslednja izmena: 7. jul 2015, 13:28:16 od strane Cavani^^^^ »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7

Cavani^^^^

  • Gost
Re: iHala Madrid!
« Odgovor #38 poslato: 11. jul 2015, 17:28:16 »
Đokić baš nema sreće, Roma sprema smenu!



Kako nezvanično saznajemo, trener Rome, Nikola Đokić je na pragu odlaska iz Rima, verovatno zbog ranog ispadanja iz Evrope i zbog neosvojene titule, i debakla u kupu. Dosta se pominje dolazak Pepa Gvardiole u Romu, i verovatno će Đokić morati da potraži novi klub ukoliko se glasine budu obistinile.

Đokić: Odlazim verovatno, stiže bolji, iskusniji...



"Verovatno ću za par sati znati šta će biti, ali mislim da 70 posto napuštam Romu, pošto znam da je pre nekoliko dana kontaktiran Pep Gvardiola, koji je voljan da preuzme Romu. Upravu potpuno razumem, razočarao sam, nisam uradio ono šta sam obećao i to je to, nema tu šta da se priča."
« Poslednja izmena: 11. jul 2015, 17:30:55 od strane Cavani^^^^ »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7