Autor Tema: SV Werder Bremen von 1899 e. V. - Put na sever  (Pročitano 6157 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
SV Werder Bremen von 1899 e. V. - Put na sever
« poslato: 8. jul 2015, 23:31:46 »

VERDER TRAGA ZA MENADŽEROM

Nakon razočaravajuće sezone, Robin Dut je podneo ostavku na mesto šefa stručnog štaba Verdera iz Bremena. Predsednik kluba Klaus-Diter Fišer je izjavio kako je Verderu potreban menadžer koji je već dugo deo stručnog štaba i ima dobro poznavanje igrača, i koji je sposoban da preokrene trenutno stanje u klubu. Spekuliše se da su tom poslu trenutno najbliži Ukrajinski menadžer i trener B ekipe sa Vezera, Viktor Skripnjik, kao i Franc Veber, glavni skaut ekipe i šef omladinskog pogona ekipe iz Bremena.
« Poslednja izmena: 9. jul 2015, 22:01:05 od strane Genije »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Muhicz, Bayern-fussball

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #1 poslato: 8. jul 2015, 23:57:18 »

VEBER NOVI MENADŽER VERDERA: ''JAKO SAM POČASTVOVAN''

Franc Veber, 45-otogodišnji bivši šef omladinskog pogona i skauting tima ekipe iz Bremena. Povodom njegovog imenovanja za menadžera tima sa Vezera, uradili smo jedan kratak intervju sa njim.


Kicker: ''Franc, pre svega, čestitamo vam na velikom uspehu i imenovanju za menadžera Verdera. Mora da se osećate sjajno?''
Franc Veber: ''Naravno. Pre svega sam jako počastvovan, jer nije malo stvar postati menadžer tako velikog kluba kao što je Verder.''

Kicker: ''Već duže vreme ste u klubu. Da li na to gledate kao prednost?''
FV: ''Naravno. Imam sjajan odnos sa igračima i stručnim štabom, i to mi može samo pomoći''.

Kicker: ''Kao dugogodišnji šef omladinske škole, jako dobro ste upoznati i sa mlađim igračima. Svakako je da te momke čeka svetla budućnost.''
FV: ''Naravno. Kroz našu školu je prošlo mnogo velikana Nemačkog fudbala. Sadašnji igrači našeg mladog tima su dokaz da klub i Nemački fudbal imaju svetlu budućnost''.

Kicker: ''S obzirom da ste dobro upoznati sa stanjem u klubu, da li se vaše ambicije poklapaju sa ambicijama predsednika kluba''?
FV: ''Apsolutno. I pored slabih rezultata u poslednjih par sezona, smatram da predsednik već godinama vodi klub u dobrom pravcu. Ne postiže se uspeh bez prethodnog udaranja u par prepreka''.

Kicker: ''Konkretno, koje su vaše ambicije za narednu sezonu''?
FV: ''Plasman u gornju polovinu tabele je svakako dostižan i mora biti imperativ za sve u klubu. Takođe, imamo jaku želju za Evropskim fudbalom sledeće sezone, i to bi svakako bio ogroman uspeh, i nešto na čemu ćemo raditi tokom celog leta''.

Kicker: ''Mislimo da je to sve za šta imamo vremena, hvala vam na izdvojenom vremenu''
FV: ''Hvala vama''

« Poslednja izmena: 9. jul 2015, 00:00:43 od strane Genije »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Muhicz, rma_7, Nikola9876, Ivan94, Bayern-fussball

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #2 poslato: 9. jul 2015, 16:24:05 »
Dobro kad si i ti krenuo. Valjda ti neće nestati inspiracije. Pregazi Bajern i ostala ***na
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Genije

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #3 poslato: 9. jul 2015, 16:40:08 »
Do treće sezone očekuj najjače Evropsko takmičenje na Vezeru :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #4 poslato: 9. jul 2015, 17:08:43 »

VERDER IZNENADIO BAJER NA STARTU SEZONE

Prvo kolo nove sezone u Bundesligi obeležio je Verder iz Bremena, pobedom od 2-0 nad favorizovanim ''Farmaceutima'' iz Leverkuzena. Verder je već od samog početka nametnuo visok tempo, koji favorizovani gosti nisu mogli da izdrže. Verder je ređao napad za napadom. Međutim, na pauzu se otišlo sa veoma malim brojem šansi i bez golova.

Konstantni napadi domaćina urodili su plodom u 64. minutu, kada je Argentinac Franko Di Santo poslao loptu glavom u mrežu, nakon centaršuta zemljaka Santjaga Garsije. Nakon primljenog gola, ''Zeleni'' su se povukli, i prestali sa napadačkom igrom, što ih je umalo koštalo primljenog gola, kada je Štefan Kisling pogodio prečku u 81. minutu. Usledila je serija napada gostiju, koji su konačno pronašli igru. Ipak, u 84. minutu, briljantno izvedena kontra domaćih dovela je do još jednog gola Di Santa, kome je ovaj put asistirao reprezentativac Bosne i Hercegovine, Izet Hajrović.







Šmit: ''Odigrali smo kvalitetnu utakmicu. Ne mogu biti ljut na igrače, dali su sve od sebe. Nismo imali sreće da naletimo na Verder u ovakvom izdanju. Krivo mi je zbog poraza, ali, šta da se radi, idemo dalje.''

Veber: ''Ponosan sam na momke. Ovo je upravo onakav početak sezone kakav nam je trebao, lep fudbal uz pobedu.''




 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94, Djoxetina, Nikola9876, Muhicz, Bayern-fussball

Djoxetina

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 491
    • Pogledaj profil
Odg: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #5 poslato: 9. jul 2015, 17:32:04 »
Prati se!!!
Ja sam u onoj drugoj igrici ne smem da napisem ime,vodio Werder 5 sezona, sve sam osvojio sem domaceg prvenstva ahhaha nadam se da ces biti uspesniji :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Genije

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #6 poslato: 9. jul 2015, 21:41:19 »

VERDER SAVLADAO AUGSBURG 2 PUTA ZAREDOM

Verder Bremen je u gostima savladao Augsburg dva puta zaredom, u Bundesligi, a potom i u Nemačkom kupu, sa po 0-1.

Verder iz Bremena u 3 meča u novoj sezoni ima perfektan učinak. Svakako zavidan početak sezone, koji bi svako poželeo. Iz prvih par mečeva ''Zelenih'', možemo zaključiti da je filozofija trenera Vebera u čvrstom fudbalu, sa visokim tempom. U prvih nekoliko utakmica, protivnici ekipe sa Vezera su imali jako mali posed lopte u nogama, i nova taktika donosi jako povoljne rezultate, makar na početku sezone.

U Bundesligačkom okršaju protiv Augsburga, mogli smo videti Verder u formaciji 4-2-3-1, sa Di Santom kao ciljanim čovekom u šesnaestercu. Već u 6. minutu, nakon centaršuta Klemensa Fritza, Di Santo je poslao loptu malo pored gola. Napadi su se ređali jedan za drugim, a Augsburg kao da nije mogao da izdrži taj konstantan tempo. U 33. minutu, nakon sjajnog dalekog pasa Feliksa Krosa, Di Santo je glavom matirao golmana.



Verder je nastavio utakmicu u istom ritmu, i, iako do kraja meča nije postigao ni jedan gol, pobednik nije ni jednog trenutka doveden u pitanje.







4 dana nakon ove utakmice, Augsburg je ponovo ugostio Verder, ovog puta u kup utakmici. Menadžer domaćih je znatno izmenio sastav u odnosu na prvu utakmicu, i od samog početka se video napredak u odnosu na meč od pre 4 dana. Augsburg je pokušao da ''umrtvi'' igru, ne dozvoljavajuću Verderu da nametne svoj ritam. Ta igra je urodila plodom, i prvom delu igre, videli smo mnogo šansi pred golom Volfa.

Međutim, u drugom delu igre, Verder je zaigrao mnogo bolje. Opasni napadi domaćih su se zaustavili, i Verder je podigao tempo igre. To je urodilo plodom u 68. minutu, kada je Di Santo postigao svoj četvrti gol u sezoni, nakon sjajnog centaršuta Leventa Ajčičeka. Rezultat je ostao nepromenjen do kraja utakmice.








 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94, Nikola9876, Muhicz, Bayern-fussball

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #7 poslato: 10. jul 2015, 22:34:10 »

POVRATAK TOMASA ŠAFA NA VEZER







Verder Bremen je savladao Ajntraht Frankfurt sa 1-0 u trećem kolu domaće Bundeslige u fudbalu. Međutim, ono što je izazvalo najviše pažnje, bio je povratak Tomasa Šafa na stadion na kome je proveo 41 godinu. Od kada je kao jedanaestogodišnjak došao u klub 1972., pa do 2013., kada je podneo ostavku na mesto šefa stručnog štaba, Tomas i Verder su bili nerazdvojni. Šafova era u Bremenu je možda i najuspešnija u istoriji ovog kluba. Franc Veber je pred meč izjavio kako su mu godine rada sa Šafom, još dok je bio ''potrčko'' u stručnom štabu, veoma značile, posebno na pitanju samopouzdanja.

Pred okršaj sa svojim mentorom i idolom, Veber je izjavio kako je jako počastvovan što će imati priliku da vidi Tomasa kao suparnika, i da je jako ponosan na svoja dostignuća u, još uvek, veoma kratkoj trenerskoj karijeri.

Pred sam početak meča, na ogromnom video-bimu su se prikazivali najlepši trenuci iz Šafove igračke, a zatim i trenerske karijere. Navijači su svog heroja dočekali gromoglasnim aplauzom i sjajnom koreografijom.

Meč sam po sebi nije bio preterano uzbudljiv, uz samo par šansi, i jednim golom Franka Di Santa. Međutim, ostaće upamćen kao meč koji je video povratak Verderovog najvećeg heroja na Vezer, ovog puta kao suparnik.


''Na Vezeru sam proveo gotovo čitav svoj život. 41 godinu sam bio deo ''Zelene'' porodice, i to je nešto na šta sam ponosan. Doček koji su mi navijači priredili je bio spektakularan, ali način na koji su mi stavili do znanja koliko sam im značio je bio fascinantan. Naravno da sam razočaran zbog rezultata, ali to nije ono što ću pamtiti iz ovog meča.''

STATISTIKA SA MEČA

Spoiler









 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Muhicz, Bayern-fussball, rma_7, Ivan94

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #8 poslato: 15. jul 2015, 16:50:47 »
Ljudi, ne zamerite na kratkoj pauzi, imao sam nekih obaveza, od sutra se vraćam :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94, rma_7

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Re: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #9 poslato: 15. jul 2015, 19:26:13 »
Citat: Genije;1383877
Ljudi, ne zamerite na kratkoj pauzi, imao sam nekih obaveza, od sutra se vraćam :D

Opušteno, tu sam ja da te menjam :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Genije

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #10 poslato: 15. jul 2015, 22:43:18 »
Citat: Ivan94;1383909
Opušteno, tu sam ja da te menjam :D
Moram reći da me odmenjuješ izuzetno kvalitetno :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #11 poslato: 15. jul 2015, 22:51:27 »

NORDDERBI RAZOČARAO, BEZ GOLOVA NA IMTEŠ ARENI



Ova utakmica je bila toliko bedna, da joj ne želim ni rečenicu posvetiti. Toliko o njoj.
« Poslednja izmena: 16. jul 2015, 10:21:16 od strane Genije »
 

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #12 poslato: 15. jul 2015, 23:03:38 »

VERDER SLAVIO NA OLIMPIJSKOM STADIONU

Fudbaleri sa Vezera su sa 1-0 savladali Hertu iz Berlina na gostujućem terenu. Strelac jedinog gola, bio je Zlatko Junuzović, krilni fudbaler i reprezentativac Austrije, u 22. minutu, na asistenciju Izeta Hajrovića. Franc Veber, menadžer domaćina, je izjavio sledeće:

''Meč je bio veoma kvalitetan. Igralo se veoma čvrsto od prvog minuta. Nisu nam dozvolili da nametnemo svoj način igre, i morali smo dosta da se borimo, ali smo na kraju ipak trijumfovali. Čestitam Herti, još jednom ponavljam da je meč bio izuzetan.''



« Poslednja izmena: 16. jul 2015, 10:22:10 od strane Genije »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94, rma_7

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #13 poslato: 19. jul 2015, 12:36:08 »
VERDER IZBACIO ''MILIONERE'' IZ KUPA




STRELCI:
'42 - 0-1 - DI SANTO

'44 - 1-1 - KAGAVA

'68 - 1-2 - HAJROVIĆ





 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, Bayern-fussball, Ivan94

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Werder Bremen - Put na sever
« Odgovor #14 poslato: 26. jul 2015, 10:47:29 »

VERDER U LOŠOJ FORMI, IZGUBIO 2 UTAKMICE ZAREDOM

Fudbaleri sa Vezera su ušli u veoma lošu seriju rezultata, nakon sjajnog početka sezone. Ekipa Franca Vebera je poražena u dva meča zaredom na domaćem terenu. Nakon poraza 0-1 od Volfsburga, usledio je i poraz od Šalkea 0-2, sa igračem manje.

Na meču sa Volfsburgom, strelac jedinog gola je bio Aron Hant, u 24. minutu igre.





Dvostruki strelac za Šalke na Vezeru, bio je Sidni Sam.



 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, Ivan94