Anketa

Koji klub da uzmem?

limpik Lion
2 (22.2%)
limpik Marsej
1 (11.1%)
ent Etjen
4 (44.4%)
il
2 (22.2%)
ant
0 (0%)
ošo
0 (0%)

Ukupno glasova: 8

Anketa završena: 15. jun 2015, 11:15:33

Autor Tema: Parma A.C. - Days of new glory  (Pročitano 35492 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #150 poslato: 11. jun 2015, 09:38:30 »


ŠALKE JE GOTOV, PARMA SA BARSOM U ČETVRTFINALU!



Fudbaleri Parme plasirali su se u četvrtinu finala Lige šampiona nakon što su u dvomeču osmine finala bili bolji od nemačkog bundesligaša Šalkea 04 ukupnim rezultatom 5:2! Parma je u prvoj utakmici slavila rezultatom 3:1. "Krstaši" su do  prednosti došli u 9.minutu preko Adriena Rabiota da bi Šalke izjednačio rezultat na 1:1 u 34.minutu preko Viktora Fišera, nekadašnjeg fudbalera Parme. Kristante je u 53.minutu izveo udarac iz ugla a Kolašinac je u nameri da izbaci loptu van terena postigao autogol i Parma je ponovo povela a u 72.minutu golom rezerviste Tima Vernera, "krstaši" su obezbedili sebi prednost od 2 gola na svom stadionu. Na "Enio Tardiniu" bilo je 2:1 za aktuelnog šampiona a golove su postigli Alvaro Morata u 35. i Aleksandar Mitrović u 45.minutu. Jedini gol za goste iz Gelzenkirhena postigao je Viktor Fišer u 90.minutu. Parma će u četvrtini finala za protivnika imati španskog giganta, Barselonu za koju trenutno nastupaju Isak Belfodil i Lusiano Vieto, takođe bivši igrači Parme.

SASTAVI


STATISTIKA


OSMINA FINALA/ČETVRTINA FINALA


GALERIJA
Spoiler


























































































VIDEO
[/FONT][/U][/B]


Mladenović:"Nije bilo lako ali sada sledi ono najteže"


"Nije bilo lako protvi Šalkea. Oni su fantastična ekipa, imaju veoma kvalitetan i talentovan sastav i ja sam siguran da će oni uskoro biti među najboljim klubovima u Evropi. Iako smo rešili prvi meč u našu korist, rekao sam mojim igračima da moraju da nauče da je fudbal igra koja traje 90 minuta i gde u 90% slučajeva pobede Nemci. Rekao sam im da je to stara izreka a i nemački mentalitet je takav da se oni neće predati sve dok i najmanja nada za pobedu postoji. Ovoga puta, ni ta nada nije postojala. Želeo bih da pohvalim i Viktora Fišera koji je odigrao odličan dvomeč. U Parmi se nije snašao ali vidim da mu u Šalkeu dobro ide i drago mi je zbog njega."

Di Mateo:"Jedino je Fišer pružio svoj maksimum"


"Protiv Parme jedino je Viktor Fišer pružio svoj maksimum. Svi ostali igrači nisu bili na dovoljno visokom nivou. Kod kuće smo primili tri gola tako da smo imali jako težak, gotovo nemoguć zadatak pred revanš na Parminom stadionu i žao mi je što smo razočarali naše navijače ali jednostavno je tako u fudbalu. Ovoga puta su oni imali više sreće, drugi put ćemo možda mi biti pobednici"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #151 poslato: 11. jun 2015, 10:00:43 »


PARMI NI BARSA NE MOŽE NIŠTA, "KRSTAŠI" RAZMONTIRALI KATALONSKU MAŠINERIJU!


Parma je prošle sezone osvojila Ligu šampiona a dosadašnjim partijama u ovoj sezoni pokazala je da bi to mogla da opet učini i tako postane prvi tim u istoriji kome je pošlo za rukom da u okviru Lige šampiona dve godine zaredom podigne "ušati" pehar! Kada je Parma za protivnika u četvrtfinalu dobila špansku Barseloni, mnogi su rekli da je tu Parmin kraj ove sezone i da protiv Barse neće imati šta da traže. Ali kako su se samo prevarili. Parma je pobedila u prvoj utakmici na svom stadionu rezultatom 2:0 a golove su postigli Mitrović u 14 i 49.minutu i sa 2 gola prednosti otišli u Barselonu na revanš. Na "Nou Kampu" četa Ivana Mladenović razbila je Barselonu na paramparčad i rezultatom 4:1 ponizila Barselonu u njenom domu kao retko koji tim u istoriji fudbala. Ukupnim rezultatom 6:1, Parma je prošla u polufinale a protivnik će joj biti francuski PSŽ. Ukoliko se plasiraju u finale, fudbaleri Parme imaće priliku da u direktnom okršaju sa pobednikom drugog polufinalnog duela Čelsi-Bajern podignu pehar Lige šampiona drugu godinu zaredom.

SASTAVI


STATISTIKA


ČETVRTINA FINALA/POLUFINALE


GALERIJA
Spoiler


































VIDEO[/FONT][/U][/B]


Mladenović:"Nismo ni sanjali da će biti ovako lako"


"Moram da priznam da niko od nas nije mogao ni da pomisli da će biti ovako lako protiv Barselone. Stvarno ne razumem zašto su odigrali ovako loše kad oni mogu deset puta bolje od ovoga što su prikazali u ovih 180 minuta dvomeča sa nama. Žao mi je što se nismo sastali pre polufinala ili još bolje finala pa da publika stvarno uživa u ovom spektaklu. Ovako, imam osećaj da je samo jedan tim postojao na terenu u ovih 180 minuta a to smo mi. Barsi želim svu sreću u nastavku sezone. Svi znaju da je meni ovaj klub mnogo dao, da sam ovde proveo pet godina i da sam za to vreme postao legenda kluba. Nadam se da ću jednog dana dobiti priliku da treneriram Barsu jer ovde sam se uvek osećao kao kod kuće."

Enrike:"Ne znam zašto smo bili ovako loši"


"Bili smo mnogo loši u ovih 180 minuta. Na terenu, složio bih se sa kolegom Mladenovićem, postojala je samo jedna ekipa a to je Parma. Mi uopšte nismo ličili na sebe, nismo mogli da vežemo tri pasa niti da izgradimo neku normalnu akciju posle kojeg bi došli do prilike za gol. Eto, dali smo taj jedan gol i to na našem stadionu ali šta nam to znači kada je to bila jedina svetla tačka kad je Barsa u pitanju."
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #152 poslato: 11. jun 2015, 10:22:21 »


PARMA U FINALU, "KRSTAŠI" JURIŠAJU NA DRUGI EVROPSKI PEHAR U NIZU!


Prepreka više nema - Parma će na Olimpijskom stadionu u Berlinu imati priliku da u direktnom okršaju sa londonskim Čelsijem, koji je u drugom polufinalnom duelu savladao minhenski Bajern, odbrani titulu evropskog šampiona koju je osvojila prošle sezone pobedivši Arsenal posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. Šalke i Barselona položili su svoje oružje pred naletom mašinerije sa "Enio Tardinia" i isto je morao da učini i francuski Pari Sen-Žermen. "Sveci" su na svom "Parku prinčeva" izgubili 2:0, u revanšu su do pred sam kraj vodili sa 1:0 a onda su u roku od 2 minuta primili 2 gola i tako završili svoju ovogodišnju epizodu u Ligi šampiona dok će Parma imati priliku da ispiše nove stranice fudbalske istorije odnosno da postane prvi tim u istoriji ovog takmičenja koji će odbraniti pehar.

SASTAVI


STATISTIKA


POLUFINALE


GALERIJA
Spoiler





























VIDEO
[/U][/B]


Blan:"Protiv Parme nismo mogli bolje"


"Parma je za ovih 6 godina koliko traje njena fudbalska priča sa Mladenovićem na čelu, postala najbolji klub ne u Evropi, nego na svetu. Osvojili su sve što se može osvojiti i to im, koliko vidim, nije dovoljno već žele da i dalje osvajaju trofeje. Prosto se vidi da Parmini igrači funckionišu po sistemu "Svi za jednog i jedan za sve" i da uživaju dok su na terenu. Oni kad proslavljaju golove, to je kao da gledate malu decu koja se igraju ispred svoje kuće ili zgrade. Što se samog polufinala tiče, Parma je bez ikakve sumnje bila bolji protivnik i apsolutno zasluženo su u polufinalu. Ja ću navijati za njih u finalu i siguran sam da će oni odbraniti "ušati" pehar koji su osvojili prošle sezone pobedivši Arsenal na penale"

Mladenović:"Ostalo je još samo finale..."


''Preskočili smo i poslednju prepreku na putu ka finalu i svi u klubu smo presrećni što ćemo u direktnom okršaju sa Čelsijem imati priliku da odbranimo pehar koji smo osvojili prošle godine i da ispišemo nove stranice fudbalske istorije. Mislim da smo svi zajedno zaslužili da se nađemo u finalu jer smo tokom cele sezone bili superiorniji u odnosu na naše protivnike, nijednom se nije desilo da budemo nadigrani i sada su pred nama dva najvažnija finala u sezoni - kup Italije i Liga šampiona"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #153 poslato: 11. jun 2015, 10:42:47 »


KUP SE VRATIO KUĆI!


Nakon godinu dana pauze, trofej kupa Italije vraća se na "Enio Tardini". Prošle sezone fudbaleri Parme poraženi su od Juventusa u polufinalu tako da su "krstaši" bili silno motivisani da u direktnom okršaju sa najvećim rivalom, pobede i osvoje trofej što si u ičinili. Trener Mladenović na teren je izveo rezervni sastav, igrači koji su uglavnom imali slabiju minutažu dobili su priliku u finalu kupa i iskoristili je na najbolji mogući način. Šef stručnog štaba Parme želeo je da odmori svoje pulene pred finale Lige šampiona koje će Parma igrati za nedelju dana protiv londonskog Čelsija. Kuo, prema proceni fudbalskih stručnjaka, nije bio prioritet broj 1 klubu sa "Enio Tardinia" ali su četvorostruki uzastopni šampioni Italije želeli da se revanširaju "staroj dami" što ih je eliminisala prošle sezone u polufinalu i tako sprečila da osvoje peti kup zaredom. Parma je večeras bila apsolutno bolji protivnik, dala je 2 gola preko Aleksandra Mitrović i Adriena Rabiota a katastrofu Juventusa sprečio je 42-godišnji Đanluiđi Bufon koji iako je zagazio u petu deceniju života, brani kao da je tek na početku karijere. Nadamo se da ćemo još dugo godina uživati u Điđijevim majstorijama na golu "stare dame". Posle osvajanja Serije A i večeras kupa Italije, Parma će, ukoliko osvoji Ligu šampiona, ući u društvo klubova koji su u svojoj istoriji barem jednom osvojili triplu krunu odnosno popularnu "tripletu"!

SASTAVI


STATISTIKA


INDIVIDUALNE NAGRADE


NAJBOLJIH 11


GALERIJA
Spoiler






















VIDEO
[/FONT][/B]
[/U]
Mladenović:"Momci su pokazali kohones!"


"Odlučio sam se da izvedem rezervni sastav na teren jer sam želeo da odmorim standardne prvotimce za meč sa Čelsijem u finalu Lige šampiona. Svi znaju da ćemo na tom meču imati priliku da ispišemo nove stranice fudbalske istorije i svi živimo za to. Što se tiče ovog finala, odigrali smo ga sa 50% snage. Nismo želeli da srljamo, pogotovo što nismo bili u najjačem sastavu dok je Juventus išao na sve ili ništa i želeo je da osvoji trofej ali mu to nije pošlo za rukom odnosno nogom. Pobedili smo sa 2:0 i vratili smo kup Italije na naš stadion po 5 put u poslednjih 6 sezona što nije mala stvar. I naravno, iako smo bili sa rezervnim sastavom, igrači koji su večeras nosili dres Parme pokazali su da imaju kohones!!!"

Alegri:"Parma neće biti ista bez Mladenovića"


"Pre svega, želeo bih da čestitam fudbalerima Parme i svom kolegi Mladenoviću na osvajanju duple krune. Rivalstvo sa Parmom obeležilo je prethodnu deceniju u Seriji A, bilo je mnogo sjajnih utakmica o kojima će pričati generacije i generacije navijača oba kluba. Ne želim da ispadne da omalovažavam uspehe Parme ali svi znamo gde su oni bili dok Mladenović nije došao a gde su sada. Prešli su veliki put od prežaljenog do najboljeg tima na kugli zemaljskoj. U ovom trenutku, oni nemaju konkurenciju a po meni je sve to zasluga Mladenovića. Pokazao da je najbolji pedagog, psiholog, taktičar i OTAC svim svojim igračima. Tako treba da se ponaša svaki trener na svetu. Mnogi treba da se ugledaju na Ivana. Ja mu želim svu sreću u nastavku karijere i siguran sam da, gde god bude otišao, da će napraviti veliki uspeh jer on je čovek predodređen za velika dela"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #154 poslato: 11. jun 2015, 10:48:06 »




 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #155 poslato: 11. jun 2015, 11:11:17 »


ISTORIJA JE ISPISANA! PARMA PONOVO ŠAMPION EVROPE!



Istorija je ispisana! Parma je prvi klub u istoriji Lige šampiona kome je pošlo za rukom da dve godine zaredom podigne "ušati" pehar mamenjen klubskom šampionu Evrope! Puleni trenera Ivana Mladenovića obećali su da će zlatnim slovima ispisati nove stranice fudbalske istorije ! Što su obećali, to su i učinili. "Krstaši" su pokazali kakvi su majstori! U finalu najelitnijeg evropskog klubskog takmičenja, odigranom na Olimpijskom stadionu u Berlinu, fudbaleri Parme "izrešetali" su Murinjov autobus sa 4 projektila u mreži Tiba Kurtoe i tako pokazali na najbolji način da sve ono što su uradili za ovih 6 godina, može da se svrsta u jedan EP. Ono što je sigurno, generacije i generacije će pričati o uspesima i trofejima fudbalskog kluba Parma. Pamtiće se imena Aleksandra Mitrovića, Alvara Morate, Rahima Sterlinga, Matije Nastasića, Alfonsa Areole, Isaka Belfodila i mnogih drugih članova jedne od najboljih generacija u istoriji ovog sporta. Barselona je po mnogima najbolji tim u istoriji fudbala ali ono što je Parma napravila u evrokupovima za ove dve sezone, teško da će iko uspeti da ponovi! Ovo je bio poslednji meč Ivana Mladenovića na klupi Parme. Srpski strateg osvojio je četiri titule prvaka Italije, pet kupova, dva superkupa Italije, 2 Lige šampiona, 1 superkup Evrope i 1 svetsko prvenstvo za klubove čime je zacementirao sebi mesto u kući slavnih FIFE

SASTAVI


STATISTIKA


GALERIJA
Spoiler





































VIDEO
[/FONT][/U][/B]

Mladenović:"Parma će zauvek biti u mom srcu!"


"Uspeli smo da odbranimo Ligu šampiona i da učinimo ono što niko pre nas nije uspeo. Ponosan sam što sam proveo šest godina u Parmi, ona će zauvek biti u mom srcu. I klub i stadion i navijači i ljudi u gradu. Ovde mi je uvek bilo kao kod kuće ali mislim da je došlo vreme za rastanak i siguran sam da će Parma nastaviti da osvaja trofeje i bez mene. Klub je sada finansijski najstabilniji u Evropi, ima sjajne ljude u sportskom sektoru a i upravi kluba sede oni koji žive zbog Parme i zbog njenih uspeha tako da se Parma ne mora da brine za svoju budućnost. Svom nasledniku ostavljam tim prepun mladih talenata i vrhunskih profesionalaca i želim mu puno sreće. Ja još uvek ne znam gde ću nastaviti karijeru ali gledaću da to bude klub sa slavnom istorijom i bogatom tradicijom i klub koji zaslužuje da kao Parma, ponovo bude veliki i slavan. Ponude Mančester Sitija, PSŽ-a me ne interesuju jer ja nikada neću takve klubove. Još jednom, zahvalio bih se svima u klubu za ovih predivnih šest godina i na svim uspesima koje smo ostvarili. Uprava i sportski sektor su nas pratili u stopu i svi smo disali i živeli kao jedan. Dokle god su ovako dobri ljudi u klubu, Parma je sigurna i bezbedna"
[/FONT][/I][/B]


Murinjo:"Bili smo očajni"


''Želim da čestitam fudbalerima Parme na odličnoj igri koju su pružili i na osvajanju Lige šampiona drugu godinu zaredom. Mislim da su oni na najbolji mogući način pokazali da su u ovom trenutku praktično nedodirljivi na evropskom i svetskom tronu i ako ovako nastave, samo nebo za njih može da bude granica. Mi smo odigrali očajno svih 90 minuta, nismo imali nijednu jedinu stopostotnu šansu i moram da priznam da sam tužan i razočaran što smo ovako loše odigrali. Da smo pružili svoj maksimum, ne bih bio toliko razočaran jer bih znao da smo dali sve od sebe ali posle ovako očajne igre, ne znam šta da kažem. Navijači, izvinite. Eto, jednostavno mi se ne da da osvojim Ligu šampiona sa Čelsijem"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #156 poslato: 11. jun 2015, 11:17:03 »
Anketa je postavljena pa glasajte. Nisam nikada do sada igrao sa klubovima iz Francuske pa ajde da vidim ko će pobediti u anketi. Vote, vote, vote :D
 

Cavani^^^^

  • Gost
Re: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #157 poslato: 13. jun 2015, 16:48:25 »
Bravo buraz, vratio si Parmu gde je nekad bila! A sledeca destinacija - Marsej! :*
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Bayern-fussball

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #158 poslato: 13. jun 2015, 17:21:57 »
Dugo nisam prisutan na forumu ,zato sto mi ne radi ruter u mojoj sobi pa koristim drugi komp ,svaka cast na svim titulama sa Parmom u kojoj sam imao prilike da zivim mesec i po dana ,nisam video stadion nazalost.Sto se tice lige sampiona ocekivan poraz Chelsija hahaha i bravo za kupovinu Nastasica,Mitrovica i Sterlinga ,zadnjeg sam doveo u Crvenu Zvezdu ,molim te nemoj Marsej da bude prvak evrope vise od Zvezde. :thumbup:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Djoxetina

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 491
    • Pogledaj profil
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #159 poslato: 14. jun 2015, 21:10:40 »
Ajde uzimas Saint Etien i dovedi ga na krov sveta :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Re: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #160 poslato: 15. jun 2015, 07:27:32 »
Citat: Cavani^^^^;1376842
Bravo buraz, vratio si Parmu gde je nekad bila! A sledeca destinacija - Marsej! :*

Deluje da će biti Sent Etjen :D

Citat: Bayern-fussball;1376855
Dugo nisam prisutan na forumu ,zato sto mi ne radi ruter u mojoj sobi pa koristim drugi komp ,svaka cast na svim titulama sa Parmom u kojoj sam imao prilike da zivim mesec i po dana ,nisam video stadion nazalost.Sto se tice lige sampiona ocekivan poraz Chelsija hahaha i bravo za kupovinu Nastasica,Mitrovica i Sterlinga ,zadnjeg sam doveo u Crvenu Zvezdu ,molim te nemoj Marsej da bude prvak evrope vise od Zvezde. :thumbup:

Sent Etjen vodi za 1 glas, pobediće oni sigurno :D

Citat: Djoxetina;1377196
Ajde uzimas Saint Etien i dovedi ga na krov sveta :D

Ih, pa to se podrazumeva :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Djoxetina, Bayern-fussball

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #161 poslato: 15. jun 2015, 12:09:05 »
Pobednik je Sent Etjen. Večeras počinjem sa njima i otvaram novu temu :)

Ova tema može pod ključ.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Djoxetina

Djoxetina

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 491
    • Pogledaj profil
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #162 poslato: 15. jun 2015, 12:12:09 »
Gazi!!!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94