Anketa

Koji klub da uzmem?

limpik Lion
2 (22.2%)
limpik Marsej
1 (11.1%)
ent Etjen
4 (44.4%)
il
2 (22.2%)
ant
0 (0%)
ošo
0 (0%)

Ukupno glasova: 8

Anketa završena: 15. jun 2015, 11:15:33

Autor Tema: Parma A.C. - Days of new glory  (Pročitano 35765 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #120 poslato: 6. jun 2015, 14:18:04 »


KAD NEMA BELFODILA, TU JE GONZALO IGUAIN! PARMA SA POLA GASA DO NOVE POBEDE PROTIV FIORENTINE!


Nakon nešto lošijeg starta nego inače(poraz, remi i pobeda u prva tri kola) stvari polak odolaze na svoje mesto. Fudbaleri Parme dižu formu iz meča u meč a jedna od omiljenih žrtava kaznene ekspedicije sa "Enio Tardinia", Fiorentina, morala je da stoički istrpi još jedan šamar koji joj je udaren od strane možda i najvećeg rivala u ovom trenutku. Od one čuvene pobede od 9:1, Parma ne pokazuje ni milosti ni simpatije prema  ljubičastoj boji. Ipak, do nove pobede u duelima sa Violom, Parma je došla teže nego što se to očekivalo. Mladenović nije mogao da računa na povređenog Isaka Belfodila pa je odlučio da šansu od prvog minuta ukaže iskusnom Gonzalu Iguainu koji mu je ukazano poverenje vratio na najbolji način. Prvo je u 16.minutu iskoristio grešku odbrane gostiju i savladao Neta a zatim je u 86.minutu na sjajan način proigrao Aleksandra Mitrovića koji je udarcem sa distance postavio konačan rezultat a on je glasio 2:0 u korist domaćeg tima.

STATISTIKA


10.KOLO


TABELA


VIDEO



Mladenović:"Belfodil je bio povređen, nismo mogli da računamo na njega"


"S'obzirom na činjenicu da je Belfodil bio povređen i da nismo mogli da računamo na njega, morao sam da pružim šansu Iguainu ili Origiu od prvog minuta. Odlučio sam se za Gonzala jer sam smatrao da nam treba jedan iskusan igrač u napadu koji će umeti da na pravi način nadomesti odsustvo kapitena. Znao sam da nisam pogrešio kada sam dao zeleno svetlo za njegov transfer. Postigao je gol i asistirao Mitroviću za konačnih 2:0. Drago mi je što u ekipi imam takvog asa kao što je Gonzalo"


Montela:"Ne umemo protiv Parme!"


"Trudimo se svaku utakmicu da damo sve od sebe ali jednostavno ne umemo da odigramo dovoljno dobro protiv Parme. Jednostavno, onih 9:1 nam je i dalje u glavama. Parma jeste slabije započela ovu sezonu ali su popravili formu i iz meča u meč pokazuju zašto su prethodne dve sezone osvajali duplu krunu. Juve jeste bio 6 godina uzastopno na tronu ali ovo što Parma radi klubovima u Italiji, to jednostavno nije humano"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #121 poslato: 6. jun 2015, 14:49:50 »


PARMA NEMILOSRDNA PREMA POVRATNIKU, IGUAIN DVOSTRUKI STRELAC I ASISTENT!



Fudbaleri Parme dočekali su pred krcatim tribinama stadiona "Enio Tardini" ekipu Lacia. "Nebesko-plavi" koji su u ovoj utakmici nastupili u skroz roze opremi vratili su se u Seriju A nakon što su pretprošle sezone zbog finansijske krize i rasprodaje gotovo pola tima, ispali u Seriju B. Navijači su tražili ostavke upravnog odbora i predsednika Klaudia Lotita tako da su klub spasili i na pravi put vratili legendarni igrači "nebesko-plavih" čija imena nećemo ovoga puta otkriti. No, da se vratimo na sam meč između dvostrukog uzastopnog šampiona Italije i povratnika u Seriju A. Za ovaj meč nedelju dana pre tražila se karta više. Redovi ispred blagajni stadiona Parme bili su ogromni a kada su karte puštene u prodaju, planule su za manje od pola sata. Znalo se da će tribine biti ispunjene do poslednjeg mesta i samo se čekalo da glavni arbitar dune u pištaljku i označi početak toliko očekivanog duela. Lacio je pokazao da se neće tek tako predati pred naletima šampiona, imali su gosti iz "večnog grada" tri stopostotne šanse, nisu uspeli da ih iskoriste ali nisu ni fudbaleri Parme uspevali da pronađu put do mreže golmana Beriše. Onda je Mladenović odlučio da izvrši trostruku izmenu. U igru su ušli Tiago Alkantara, Kabasel i Gonzalo Iguain. Oni su zamenili indisponirane Vieta, Belfodila i Kristantea i to se pokazalo kao pun pogodak. Već u 73.minutu Parma konačno dolazi do vođstva. Tiago Alkantara je poslao loptu na krilo ka Iguainu, ovaj prihvatio i vukao do same aut linije a onda centrirao u šesnaesterac gde se najbolje snašao Mitrović i glavom poslao loptu u mrežu iza leđa nemoćnog Beriše. Mitrović je već u 77.minutu postigao drugi gol i povisio na 2:0. Ponovo se u ulozi asistenta našao rezervista Gonzalo Iguain. Mitrović se revanširao Iguainu u 87.minutu. Sjajan pas u prostor za Pipitu Iguaina, Argentinac iz prve hvata loptu i šalje je u mrežu. Očekivalo se da će Parma privesti meč kraju ali su se gosti prevarili. Iguain je još jednom stupio na scenu i zablistao punim sjajem! Tiago Alkantara je izveo udarac iz ugla a popularni "Pipita" sjajno se snašao i efektnim udarcem matirao čuvara mreže gostiju za konačnih 4:0. Da Iguain nije ušao umesto Belfodila, možda bi ostalo 0:0. Ovako, Mladenović je procenio kada je pravo vreme da se skrate muke domaćim navijačima i ubacio je odličnog Argentinca koji mu je vratio ukazano poverenje sa 2 gola i 2 asistencije!

STATISTIKA


13.KOLO


TABELA


VIDEO



Mladenović:"Drago mi je što se Lacio vratio gde pripada"


"Prošla sezona je stvarno bila nezanimljiva jer je Lacio vodio veliku borbu u Seriji B. Posle svega što su prošli, drago mi je da su se ove sezone vratili u Seriju A i nadam se da nikada više neće ispasti iz nje. Što se same utakmice tiče, Lacio je igrao zaista dobro. U jednom delu utakmice, bili su i bolji od nas ali ta njihova dominacija nije dugo potrajala. Video sam da Belfodil još uvek nije dovoljno spreman i da ne može da izdrži svih 90 minuta pa sam odlučio da ubacim Iguaina i to se u potpunosti isplatilo. Zahvaljujući Gonzalu, pobedili smo Lacio. Postigao je dva gola i asistirao dva puta Mitroviću. Znao sam da nisam pogrešio kada sam odlučio da ga dovedem iz Napolija. Već je pokazao da je mnogo bolji igrač nego što je to Daglas Koutinjo kojem želim svu sreću u dresu Napolija"


Pioli:"Ulazak Iguaina je prelomio meč u korist domaćina"


"Borili smo se, ostavili smo srce na terenu i kada se sve sagleda, mislim da smo zaslužili barem bod. Badštuber je uspeo da zaustavi Belfodila, Mitrović u toj situaciji nije mogao sam. Ponadali smo se da ćemo uspeti da ostanemo neporaženi protiv šampiona ali se to, na našu veliku žalost, nije dogodilo. Ulazak Iguain je prelomio meč u korist Parme. Dečko je postigao 2 gola i upisao 2 asistencije i apsolutno zasluženo je proglašen za najboljeg pojedinca na ovoj utakmici iako je odigrao svega 20 minuta. Parma će i ove sezone osvojiti titulu, u to nimalo ne sumnjam. Što se nas tiče, uspeli smo da se posle godinu dana vratimo u Seriju A a i za ovih 12 meseci uspeli smo da oformimo dobar tim i naš cilj za ovu sezonu je da se plasiramo makar u grupnu fazu Lige Evrope a posle šta bude-biće"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #122 poslato: 6. jun 2015, 14:53:45 »
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #123 poslato: 6. jun 2015, 15:14:27 »


"URAGAN" BELFODIL "ODUVAO" LION!


Ova sezona naznačena je kao prekretnica u istoriji Parme. Fudbaleri dvostrukog uzastopnog šampiona Italije gaze sve pred sobom u grupnoj fazi. U 1.kolu su pobedili na "Žerlanu" ekipu Liona rezultatom 2:1 a večeras su to učinili i na svom stadionu. Rezultatom 4:1 Parma je uništila francuski tim koji nije bio dostojan protivnik u većem delu meča. Blistao je kapiten domaćih Isak Belfodil koji je postigao het-trik ali ništa lošiji nije bio ni Aleksandar Mitrović koji je upisao tri asistencije na svom kontu. U strelce se upisao i Gonzalo Iguain u 87.minutu utakmice. No, da krenemo redom: U 7.minutu Adrien Rabiot je sjajnim pasom u prostor proigrao Belfodila koji je iz prve zahvatio loptu i poslao je u mrežu. Parma je održavala prednost od jednog gola sve do 33.minuta kada je odbrana "krstaša" uhvaćena na spavanju a Aleksandar Lakazet savladao svog zemljaka Alfonsa Areolu i poravnao rezultat. To je bio rezultat kojim je završen prvi deo igre. U nastavku, stvari su došle na svoje mesto. Mitrović je kao nikada do sada pokazao da je pravi timski igrač. Krenuo je da ređa asistencije. Prvo je u 56.minutu proigrao Belfodila koji je ponovo iz prve zahvatio loptu i postigao pogodak, pa u 69.minutu kada je nakon sjajnog centaršuta pomogao Belfodilu da postigne i treći gol na večerašnjem susretu. U 87.minutu imao je priliku da se i sam upiše u strelce ali je odlično da ponovo asistira, ovoga puta Iguainu čime je pokazao da mu je uspeh tima za koji igra u prvom planu a onda lični uspeh i sve ostalo! Bravo, Mitre! Bravo, MITROGOLE!!!!

SASTAVI


STATISTIKA


5.KOLO/TABELA


GALERIJA
Spoiler






























































































image post


VIDEO



Belfodil:''Lepo je ponovo biti na terenu!"[/FONT][/U][/B]


"Pauzirao sam četiri nedelje, propustio utakmice protiv Fiorentine i Sasuola, protiv Lacia sam se vratio na teren ali nisam bio dovoljno spreman i nisam mogao da pomognem ekipi na pravi način. Ipak, uspeo sam da se u potpunosti oporavim za večerašnji meč i drago mi je što sam postigao het-trik i što sam na najlepši mogući način obeležio svoj povratak na teren. Kao što sam već spomenuo, protiv Lacia sam odigrao najgori meč otkako nosim dres Parme ali tada nisam bio dovoljno spreman. Večeras sam bio fit, postigao sam tri gola i nadam se da će me povrede ubuduće zaobilaziti u širokom luku"


Lakazet:"Belfodil je Parmin Mesi!"


"Došli smo na "Enio Tardini" sa namerom da osvojimo tri boda a kući se vraćamo bez ijednog jedinog boda u džepu. Imali smo više stopostotnih šansi od Parme, ali to ne mora ništa da znači. Oni su imali 5 udaraca, svih 5 u okvir gola. Od tih pet, četiri lopte završile su u našoj mreži. Napraviću jedno poređenje. Real Madrid ima Kristijana Ronalda, Barsa ima Lea Mesija a Parma? Pa Parma ima Isaka Belfodila. Isak je u stanju da jednim potezom reši meč ili da iz jednog poteza savlada protivničkog golmana. Radi se o velikom majstoru, centarforu svetske klase.
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #124 poslato: 6. jun 2015, 15:41:06 »


PARMA BEZ SREĆE NA ŽREBU: U OSMINI FINALA PROTIV MURINJOVOG ČELSIJA!


Fudbalski klub Parma igraće na proleće u osmini finala Lige šampiona i to protiv londonskog Čelsija! Četa koju sa klupe predvodi portugalski stručnjak Žoze Murinjo, biće protivnik pulenima trenera Ivana Mladenovića u borbi za plasman među 8 najboljih klubova na starom kontinetu. Parmin cilj ove sezone je jasan. Svi trofeji u Italiji i osvajanje Lige šampiona. U klubu sa "Enio Tardinia" veruju da su konačno sazreli za velika dela i da bi ove sezone mogli napraviti korak dalje u Ligi šampiona. Pre dve sezone igrali su polufinale gde su poraženi od Monaka a onda su dva puta zaredom ispali od Fejenorda odnosno Mančester Sitija. Ipak, u klubu veruju da je ovo sezona za velika dostignuća popularnih "krstaša". U avgustu je Parma za protivnike u grupnoj fazi dobila ukrajinski Šahtjor, francuski Lion i drugi put zaredom kiparski APOEL. Protiv tih klubova, šampion Italije ostvario je sledeće rezultate uz napomenu da je Parma grupnu fazu takmičenja završila bez ijednog poraza odnosno sa maksimalnih 18 bodova:



  • Lion-Parma 1:2
  • Parma-Šahtjor 4:0
  • APOEL-Parma 0:4
  • Parma-APOEL 1:0
  • Parma-Lion 4:1
  • Šahtjor-Parma 0:1
[/FONT][/B]

OSMINA FINALA - ŽREB



LIGA ŠAMPIONA - GRUPNA FAZA
Spoiler













 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #125 poslato: 7. jun 2015, 08:11:21 »


PARMA PROMOVISALA KAMARU!


Parma je letos potrošila 70 miliona evra na dovođenje Tiaga Alkantare, Gonzala Iguaina i Adriena Rabiota što se pokazalo kao pun pogodak. Ovaj trio imao je jednu od ključnih uloga u plasmanu Parme u osminu finala Lige šampiona. Očekivalo se da će Parma i u ovom prelaznom roku potrošiti pozamašnu sumu novca na pojačanja kako bi što spremnije dočekala dvomeč sa Čelsijem u osmini finala ali se to nije dogodilo. Naprotiv, Parma je dovela samo jednog novog igrača. U pitanju je 23-godišnji reprezentativac Gvineje, Gaston Kamara. Gaston je prethodnih pet sezona nosio dres milanskog Intera a ponikao je u Interovoj omladinskoj školi. Letos je odbio da potpiše novi ugovor sa "neroazurima" tako da je individualno trenirao kako bi održao formu do januarske transfer pijace u kojoj se nadao da će pronaći novi i bolji angažman nego što je to imao u Interu. Parma je ponudila trogodišnji ugovor sjajnom vezisti i godišnju platu od 1.300.000 evra što je Gaston prihvatio i 5.januara zvanično je postao novi igrač popularnih "krstaša". Odmah posle potpisivanja ugovora, usledilo je i predstavljanje pred medijima u medija centru stadiona "Enio Tardini". Prisutnim predstavnicima "sedme sile" obratio se trener Parme, Ivan Mladenović a nakon njega i sam Gaston Kamara. Evo šta su oni rekli:



"Poštovani navijači, poštovani članovi kluba, poštovana gospodo novinari. Zadovoljstvo mi je što mogu da predstavim našeg novog igrača kojeg smo doveli bez da smo morali da platimo obeštećenje. Praktično za dž dobili smo mladog i perspektivnog fudbalera koji može da igra na svim pozicijama u veznom redu a kada zatreba, može igrati i skroz napred odnosno dejstvovati po desnoj strani. Odlikuju ga jak šut, poznat je po golovima koje je postigao uglavnom van kaznenog prostora, isto tako ima odličan centaršut i iako nije napadač, ima izražen osećaj za gol odnosno tačno zna gde treba da bude u stopostotnoj šansi ako saigrač odluči da njemu pošalje loptu da bi završio akciju. Ja verujem da će on biti od velike pomoći ekipi u nastavku sezone ali sigurno i one tamo jer smo ga doveli na tri godine i u klubu mnogo očekujemo od njega i nadamo se da će uspeti da pokaže sav svoj kvalitet."



"Hvala treneru na lepim rečima. Pre svega, želeo bih da se prvo zahvalim svom novom šefu stručnog štaba koji je insistirao da ja dođem u Parmu. Odabrao sam ovaj klub jer želim da igram Ligu šampiona i da osvajam trofeje što u Interu nisam imao prilike i žao mi je zbog toga. Možda bih i ostao na "Meaci" da su me uverili da klub ide u pravom smeru i da će trofeji uskoro stići ali oni to nisu učinili. Nisam želeo da ostanem negde gde više ne mogu da napredujem i gde nemam više šta da pružim. Pokazao sam u Interu da imam kvalitet, odigrao sam pet sezona u dresu voljenog kluba, ja sam dete Intera i uvek ću im biti zahvalan na svemu što su učinili za mene. Svestan sam da u Parmi vlada velika konkurencija na mojoj primarnoj poziciji i da su tu asovi kao što su Čemberlejn, Tio Volkot i Lukas Okampos. Dakle, nas četvorica konkurisaćemo za jedno mesto u startnih 11. Teška misija će to biti ali ne i nemoguća. Meni, ukoliko trener proceni da ću biti od koristi, nije problem ni da utakmice počinjem sa klupe i da šansu dobijem onda kada timu ne ide a od mene se očekuje da asistencijom ili eventualno golom preokrenem situaciju u našu korist. Dakle, ne bi mi smetalo da budem trenerov "čovek zadatka" ako zatreba."


TRANSFER DETALJI
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #126 poslato: 7. jun 2015, 08:31:50 »


PARMA PALA U NAPULJU, ZAPATA DONEO TRI BODA NAPOLIJU!


Pred krcatim tribinama San Paola, fudbaleri Napolija dočekali su fudbalere Parme -  dvostrukog uzastopnog osvajača duple krune sa namerom da ih iznenade i osvoje sva tri boda. Domaći su već na samom početku utakmice stvorili tri stopostotne šanse ali golova nije bilo sve do 18.minuta. Hamšik je prošao po levoj strani, centrirao po zemlji ka Zapati, centarfor Napolitanaca je zahvatio loptu, šutirao a ona se od stative odbila u mrežu Alfonsa Areole. Poveo je Napoli ali se tu nije zaustavljao. Imali su domaći još jednu veliku šansu i to u 25.minutu. Lorenco Insinje je uputio centaršut u šesnaesterac Parme, skočio je Kaljehon i šutirao ali je lopta na veliku žalost domaćih igrača i navijača pogodila stativu posle čega se odbila do Artura Masuakua koji je intervenisao i otklonio opasnost. Od tada pa sve od kraja utakmice, na terenu je postojao samo jedan tim. Parma je vršila puni presing na zadnju liniju domaćeg tima, ređale su se šanse gostiju pred golom Rafaela Kabrala ali je Brazilac bio fantastičan i ostao je nesavladan. Iako je često ostavljan na vetrometini od strane svojih saigrača, odlični čuvar mreže imao je svoj dan, svaki zicer, svaki udarac koji su uputili fudbaleri šampiona, on je uspeo da zaustavi. Izdržao je Napoli uraganske napade "krstaša", sačuvao prednost od 1:0 iz prvog poluvremena i osvojio tri boda. Za igrača utakmice proglašen je, ko drugi nego Rafael Kabral.

STATISTIKA


24.KOLO


TABELA


VIDEO



Benitez:"Jedan ali vredan gol"


"Kada igrate protiv ekipe koja neguje ultra napadački fudbal i koja svih 90 minuta vrši presing na vašu zadnju liniju, igra se sa vašim timom kao mačka sa mišem, onda vam je sve jasno. Videli ste da smo nakon gola koji je postigao Zapata, morali da "parkiramo autobus" jer da smo nastavili da igramo otvoreno, sigruno bismo zažalili. Ovako, odigrali smo dosta defanzivno, branili smo se skoro celu utakmicu ali pošto cilj opravdava sredstva. U poslednje vreme smo u seriji loših rezultata i bila nam je potrebna ovakva pobeda da bismo konačno odahnuli i nastavili da se borimo za mesto koje vodi u Ligu šampiona sledeće sezone"


Mladenović:"Lopta nije htela u gol"


"Nemam šta da zamerim svojim igračima. Dali su sve od sebe, pružili maksimum, konstatno vršili presing na zadnju liniju Napolija, imali smo 7 stopostotnih šansi za 90 minuta ali nijedna lopta nije htela u gol. Rafael Kabral je večeras branio utakmicu karijere. Šta god da smo pokušali da uradimo, šutirali smo sa distance, iskosa, pokušavali dugim loptama da prevarimo defanzivce Napolija koji su često ostavljali Kabrala samog samcatog da izleće i preseca naše napade. Čestitao bih svom kolegi, Rafi Benitezu na zasluženoj pobedi i poželo bih mu sreću u nastavku sezone"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #127 poslato: 7. jun 2015, 08:49:20 »


NOVI PORAZ PARME, ROMA PREOKRETOM SRUŠILA ŠAMPIONA!


Parma se nalazi u blagom padu forme. Nakon poraza od Napolija u prošlom kolu, šampion Italije zabeležio je još jedan poraz u Seriji A. Ovoga puta, bolja od Parme bila je Roma. "Vučica" je slavila golovima Učana u 33 i Žervinja u 67.minutu. Jedini gol za Parmu postigao je Aleksandar Mitrović u 28.minutu meča. Kod oba pogotka gostujuće ekipe kumovale su katastrofalne reakcije igrača iz Parmine zadnje linije. Kod prvog gola je Učan ostao sam kao duh i bez problema savladao Areolu dok je kod drugog gola Rome Virdžil Van Dajk zaboravio na Žervinja koji se prikrao, sačekao da se lopta odbije do njega a onda šutirao i savladao Parminog čuvara mreže. Pokušali su domaći da se vrate u meč, imali su dve-tri prilike ali nisu uspeli da postignu gol i tako barem izbegnu poraz. Sledeće srede Parmu očekuje prva utakmica polufinala kupa Italije protiv Juventusa. Da li će Juventus uspeti da se revanšira svom velikom rivalu za prošlogodišnju eliminaciju u polufinalu ili će Parma još jednom izboriti plasman u finale nacionalnog kupa i tako steći priliku da se bori za peti pehar kupa u nizu? Ostaje da se vidi...

STATISTIKA


25.KOLO


TABELA


VIDEO



Garsia:"Greške odbrane su kumovale našoj pobedi"


"Nismo pokušavali da nadmudrimo protivnika niti smo imali neku specijalnu taktiku za ovu utakmicu. Jednostavno, odlučili smo da "iskopiramo" Parmin stil igre i u tome smo u potpunosti uspeli. Utakmica je, sama po sebi, bila interesantna jer su sva tri gola postignuta posle greški igrača iz defanzivne linije obe ekipe. Mislim da poslednjih 5 godina niko ne pamti kad je Parma nanizala dva poraza zaredom ali ja sam siguran da će se oni vrlo brzo vratiti na pobednički kolosek. Što se nas tiče, cilj je Liga Evrope i daćemo sve od sebe da se plasiramo u to takmičenje sledeće sezone


Mladenović:"Katastrofalne greške u odbrani su dovele do poraza"


"Nisam nimalo zadovoljan. Za razliku od prošlog kola i utakmice sa Napolijem, ovde nije napad zakazao već su greške koje su naši defanzivci napravili kumovale našem porazu u ovoj utakmici. Sve je počelo baš onako kako treba, Mitrović je postigao gol i verovali smo da će nas u tom trenutku krenuti i da se nećemo zaustaviti na putu ka pobedi nakon poraza u prošlom kolu od Napolija. Nažalost, to se nije dogodilo. Dogodilo se suprotno od toga. Da li je u pitanju mali pad forme ili pak nedostatak sreće, to ne znam ali znam da šta god da je u pitanju, moramo što pre to ostaviti iza sebe i vratiti se na pobednički kolosek. Uskoro nas očekuju važni mečevi u kupu Italije i Ligi šampiona i moramo biti apsolutno spremni"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #128 poslato: 7. jun 2015, 09:20:54 »


KUP ITALIJE: JUVENTUSOV REVANŠ ŠAMPIONU, PARMA BEZ PETOG UZASTOPNOG FINALA!

Fudbaleri Juventusa konačno su skinilu Parmi oreol nepobedivosti u kupu Italije! Četiri godine uzastopno fudbaleri Parme osvajali su nacionalni kup. Redom su padali Juventus, Napoli, Đenova i Udineze. Prošle sezone je Parma razbila "staru damu" kao nikada do tada i za 180 minuta Juventus je primio 7 golova! A s obzirom na fantastičnu formu fudbalera dvostrukog uzastopnog šampiona, niko Juventusu nije davao ni 1% šanse da može da napravi iznenađenje i izbaci protivnika koji četiri godine zaredom praktično ponižava svoje rivala u kupu. Nažalost po navijače Parme, Juvenetus ovoga puta nije bio nimalo naivan protivnik. U prvoj utakmici odigranoj u Torinu, "bjankoneri" su poveli sa 1:0 golom Kišne da bi nedugo zatim izjednačio Aleks Čemberlejn. Ipak, radost gostiju nije dugo trajala jer je Alvaro Morata posle pasa Turea, savladao Areolu i vratio prednost Juventusu. To nije demoralisalo gostujuće igrače koji su u 50.minutu ponovo poravnali rezultat(2:2) zahvaljujući golu Aleksandra Mitrovića. U 82.minutu gosti su napravili potpuni preokret. Artur Masuaku je, ni kriv ni dužan, postigao pogodak iako je centrirao ka Belfodilu. Kapiten "krstaša" nije uspeo da zahvati loptu glavom, Điđi Bufon je takođe katastrofalno reagovao napraviviši početničku grešku. Ipak, grešku iskusnog čuvara mreže ispravio je Morata u 90.minutu. Kišna je odličnom dugom loptom izbacio Moratu samog 1 na 1 sa Areolom, francuski čuvar mreže je krenuo ka napadaču "Stare dame", Morata je uočio da ima dovoljno vremena da uputi udarac ali se odlučio da lobuje istrčalog Areolu koji je bio potpuno nemoćan i morao je da gleda kako lopta nakon loba Morate završava u njegovoj mreži.. U revanšu koji je odigran na stadionu Parme, Juventus je bio apsolutno bolji protivnik, Parma nije uspela da poveže svoje redove i delovala je previše iscrpljeno i indisponirano a to je na najbolji način iskoristio Arturo Vidal u 59.minutu. Kapiten Juventusa uputio je pravu bombetinu ka golu Parme, Areola je pokušao da odbrani ali je projektil Artura Vidala bio isuviše jak da ni tri golmana ne bi mogla da ga zaustave. Juventus će se  za trofej kupa Italije u finalu boriti sa još jednim velikim rivalom, Napolijem. Parmi ostaje da se skoncentriše na Seriju A i Ligu šampiona gde će igrati dvomeč osmine finala sa londonskim Čelsijem


SASTAVI


STATISTIKA


POLUFINALE


GALERIJA
Spoiler


















































































VIDEO
[/FONT][/U][/B]


Alegri:"Osveta za prošlu sezonu"


"Za razliku od prošle sezone i našeg sramnog izdanja u polufinalu protiv Parme, ove sezone smo ispravili sve greške i "naplatili sve dugove". Naučili smo lekciju kako treba igrati protiv Parme i to smo na najbolji način iskoristili u ovom dvomeču. Nismo uspeli da pobedimo u prvoj utakmici, Parma je čak šta više bila u boljem položaju u odnosu na nas jer je postigla 3 gola na gostujućem terenu ali mi smo verovali u sebe i u svoje kvalitete tako da smo apsolutno zasluženo pobedili u revanšu na "Enio Tardiniu" i za prvi trofej kupa Italije posle pet dugih godina, borićemo se sa Napolijem. Biće to jedno sjajno finale a siguran sam da će navijači uživati od prvog do poslednjeg minuta. Što se tiče Parme, oni su četiri godine zaredom osvajali ovo takmičenje ali i oni su ljudi od krvi i mesa. I oni su negde morali da pogreše. Sreća pa je to bilo sada protiv nas"



Mladenović:"Šteta..."


"Složio bih se sa Alegrijem da smo mi ipak ljudi od krvi i mesa a ne vanzemaljci kao momci iz Barselone i da smo negde morali da pogrešimo. Sam dvomeč je bio izuzetno atraktivan. I u Torinu i na našem stadionu, pružili smo svoj maksimum ali to ovoga puta nije bilo dovoljno. Nakon poraza od Napolija i Rome, očekivali smo da će nas konačno krenuti i da ćemo plasmanom u finale ispraviti sve greške ali to nam nije pošlo za rukom odnosno nogom. Poželeo bih sreću Juventusu u finalu, zaslužili su da osvoje kup i iako smo veliki rivali, nema potrebe da se jedni drugima zameramo jer je ovo jedno normalno i zdravo sportsko rivalstvo. Mi smo rivali samo na terenu a van njega su naši klubovi u prijateljskim odnosima. Otkriću vam da u planu imamo razmenu igrača u letnjem prelaznom roku što dovoljno govorili da na relaciji Parma-Torino vladaju dobri odnosi"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #129 poslato: 7. jun 2015, 09:46:20 »


DOGOVORENA RAZMENA IGRAČA: MORATA U PARMI, VOLKOT U JUVENTUSU!


Prava transfer senzacija je na pomolu. Tačnije senzacionalna razmena igrača između dvostrukog uzastopnog šampiona Parme i najvećeg kluba u Italiji, Juventusa. Najbolji igrač "stare dame" već pet godina je Alvaro Morata. Španac rešeta mreže u dresu "bjankonera", navijači ga obožavaju a i u reprezentaciji Španije polako ali sigurno grabi ka samom vrhu. Nažalost po sve one kojima je crno-bela boja u srcu, Morata neće još dugo nositi crno-beli dres Juventusa već ali boje neće promeniti. Od sledeće sezone, Alvaro Morata nosiće crno-beli dres Parme. Mladenović je u vreme kada je u Parmu stigao Aleksandar Mitrović, imao prilike da dovede i Moratu ali je tada sam šef stručnog štaba "krstaša" stopirao transfer jer je Isak Belfodil sve više i više napredovao i na kraju postao napadač svetske klase pa i nije bilo potrebe za dovođenjem tada 21-godišnjeg Španca u Parmu. Međutim, stvari su se sada promenile. Morata nije bio zadovoljan ugovorom koji je imao u Juventusu pa se odlazak sada već 26-godišnjeg napadača pokazao kao jedino pravo rešenje. Očekivalo se da će neko "zagristi" za Moratu međutim prva i najkonkretnija je bila Parma koja je predložila svom najvećem rivalu da razmene igrače na šta su čelnici "stare dame" pristali tako je dogovorena razmena igrača između dva ljuta rivala što uopšte nije čudno kad je Serija A u pitanju. Setimo se samo transfera Pirla iz Intera u Milan, Kasana iz Milana u Inter, zatim Sedofra iz Intera u Milan itd. Elem, Alvaro Morata se pribojavao reakcije navijača ali kada su mu oni poručili da ih je dovoljno zadužio prethodnih pet godina da jednostavno nemaju prava šta da mu zamere, Španac je upravi Juventusa poručio da će prihvatiti ponudu Parme da se preseli na "Enio Tardini". Parma će put Torina poslati iskusnog Tia Volkota. 31-godišnji reprezentativac Engleske postaće u julu novi igrač najtrofejnijeg i najvećeg kluba u Italiji. Parma će Juventusu na ime obeštećenja uplatiti "samo" 3.770.000 evra a s'obzirom da Moratina vrednost prema proceni sajta transfermark-a iznosi 17 miliona evra, može se reći da je šampion Italije napravio još jedan fantastičan posao i da je pokazao svim klubovima u Italiji ali i u Evropi kako se sa malo pare može oformiti pravi "drim-tim"

TRANSFER DETALJI:
« Poslednja izmena: 7. jun 2015, 09:49:06 od strane Ivan94 »
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #130 poslato: 7. jun 2015, 10:17:58 »


LIGA ŠAMPIONA: ČELSI JE PAO, PARMA U ČETVRTFINALU PROTIV ATLETIKA!


Fudbaleri Parme prethodne dve sezone ispadali su u osmini finala od Fejenorda i Mančester Sitija. Mučio se šampion Italije da napravi korak dalje u najelitnijem evropskom klubskom takmičenju ali ove sezone, to mu je konačno pošlo za rukom. Pošto su se prošetali grupnom fazom bez poraza, popularni "krstaši" su na žrebu za TOP 16 fazu izvukli engleskog premijerligaša, londonski Čelsi. Prvi meč odigran je na "Stamford Bridžu" i u njemu nije bilo pobednika. Završen je rezultatom 2:2. Parma je povela u 8.minutu preko Isaka Belfodila a Čelsi je izjednačio u 23.minutu preko Dijega Koste. Prednost "plavcima" donosi Dajer u 43.minutu. Spomenućemo da je Čelsi oba pogotka postigao posle grešaka koje su napravil defanzivci Parme. Radost domaćih, nije dugo trajala pošto je Belfodil u 53.minutu iskoristio grešku Tiba Kurtoe i zatresao mrežu. U revanšu na "Enio Tardiniu", Parma je bila bolji protivnik, savladala je Čelsi rezultatom 2:0 golovima Belfodila i Aleksandra Mitrovića u 13. odnosno 44.minutu i zasluženo je prošla u četvrtinu finala gde će igrati protiv Atletiko Madrida.

SASTAVI


STATISTIKA


OSMINA FINALA/ČETVRTINA FINALA


GALERIJA
Spoiler






































































































VIDEO
[/FONT][/U][/B]


Murinjo:"Zaslužena pobeda Parme, u revanšu nismo imali nikakve šanse"


"U prvoj utakmici smo bili protivnik ali golove koje smo postigli na "Stamford Bridžu", nisu bili golovi posle sjajnih akcija nego posle grešaka Parminih defanzivaca. Iako smo bili bolji kod kuće, nismo uspevali da u potpunosti dođemo do izražaja, igrali smo prilično dezorjentisano i može se rećei da smo samo pukom srećom izbegli poraz u prvoj utakmic. Verovali smo da u revanšu naš kvalitet može da dođe do izražaja pa čak i individualni kvalitet kod pojedinih igraća poput Markovića i Edena Azara ali smo se prevarili. Za 90 minuta, nismo imali nijedan udarac u okvir gola dok je Parma imala 7 udaraca od toga 5 u okvir gola. Od tih 5 lopti, 2 su završile u našoj mreži. Čestitao bih Parmi na apsolutno zasluženoj pobedi, nadam se da ćemo se opet sresti sledeće sezone i da ćemo imati priliku da im se revanširamo


Mladenović:"Primenili smo Murinjovu taktiku protiv njega"


"Razmišljao sam pred revanš sa Čelsijem koju taktiku da postavim. Da li da krenemo kao i do sada. Da bacimo sve karte u napad pa šta bude ili da ipak odigramo nešto defanzivnije nego inače? Na kraju, odabrao sam "Murinjovu" taktiku koju je iskoristio na utakmici sa Liverpulom kada je u 2 poteza Čelsi ostavio Liverpul bez titule u premijer ligi. Iako je Čelsi na toj utakmici igrao sa rezervnim sastavom, Liverpul nije imao rešenja za takvu postavu Čelsija. Pažljivo smo analazirali taj meč i odlučili smo da njihovo najjače oružje upotrebimo protiv njih i u potpunosti smo uspeli u tome. Postigli smo dva gola i obezbedili smo plasman u četvrtfinale gde će nam protivnik biti sjajni Atletiko Madrid na čelu sa trenerčinom kao što je Čolo Simeone. Jedva čekam taj meč"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #131 poslato: 7. jun 2015, 10:40:13 »


LIGA ŠAMPIONA: PARMA ZAUSTAVILA ČOLOVE RATNIKE, U POLUFINALU SA MILANOM!



Parma nastavlja da krupnim koracima grabi ka evropskom tronu! Nakon što su eliminisali Čelsi ukupnim rezultatom 4:2 u osmini finala, popularni "krstaši" sastali su se u četvrtini finala sa madridskim Atletikom. Golom Aleksandra Mitrovića, Parma je slavila na "Visente Kalderonu" i tako stekla psihološku prednost pred revanš na "Enio Tardiniu". Puleni Čola Simeonea bili su potpuno nemoćni u revanšu. Šampion Italije sa pola snage pregazio je "jorgandžije" kao plitak potok rezultatom 3:0. Golove za tim Ivana Mladenovića postigli su Gaston Kamara u 24, Himenez(autogol) u 78 i Belfodil u 83.minutu. Parmin protivnik u polufinalu najelitnijeg evropskog klubskog takmičenja biće Milan. U drugom polufinalom duelu sastaće se Arsenal i Napoli. U Italiji sigurno imaju na šta da budu ponosni s obzirom na činjenicu da će posle mnogo godina među 4 najbolje ekipe na starom kontinetu čak 3 biti iz Serije A. Dakle, na Parmi, Napoliju i Milanu je da osvetlaju obraz italijanskog fudbala!

SASTAVI


STATISTIKA


ČETVRTINA FINALA/POLUFINALE


GALERIJA
Spoiler




























































































































VIDEO
[/FONT][/U][/B]


Simeone:"Gledali smo duele dva "ratnika"!"


"U duela dva "ratnika", Parma je bila apsolutno jači i bolji ratnik! Borili su se, ostavili su srce na terenu, kidisali su kao gladne zveri svih 180 minuta i nijednog trenutka se njihov plasman u polufinale nije dovodio u pitanje. Mi smo pokušali da nametnemo svoj stil igre, da umrtvimo igru, da pokušamo dugim loptama da pronađemo Mandžukića i Grizmana jer na sredini nismo mogli da dobijemo bitku sa Rabiotom i Kristanteom koji su sve naše ofanzivce zaustavili i a naši napadači koji su ostali odsečeni od ostatka ekipe, nisu mogli ništa da urade bez pomoći saigrača. Parmi želim svu sreću u finalu. Naravno, iskoristio bih ovu priliku da napomenem da će u polufinalu Italija odnosno Serija A imati čak 3 predstavnika - Parmu, Milan i Napoli što je dovoljan pokazatelj da se Serija A vraća na velika vrata. U Italiji sam igrao za Lacio i Inter i drago mi je što se legendarni "kalčo" vratio u sam vrh evropskog fudbala"



Mladenović:"Čolo je moj trenerski uzor, mnogo sam naučio od njega!"


"Diego Simeone je najbolji trener na svetu. Sa timom i budžetom koji ima na raspolaganju, u stanju je da izvuče i više od maksimuma iz svojih igrača. Pogledajmo gde je Atletiko bio pre nego što je Čolo došao na mesto trenera a gde je sada nekoliko godina kasnije. Drago mi je što sam imao prilike da ga upoznam i da se rukujem sa njim. Što se ovog dvomeča tiče, nema potrebe mnogo polemisati. Bili smo bolji u prvoj i bili smo bolji protivnik u drugoj utakmici i zasluženo smo ostvarili plasman u polufinale. Uspeli smo da zaustavimo Mandžukića i Grizmana, sredina i napad nisu mogli da se povežu i to nam je i donelo pobedu u ovom dvomeču. Čolu i njegovim momcima želim puno sreće u nastavku sezone i nadam se da će Atletiko uspeti da osvoji još jednu titulu u primeri"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #132 poslato: 7. jun 2015, 11:02:23 »

POLUFINALE: ARSENAL RAZBIO NAPOLI, PARMA NOKAUTIRALA MILAN!


Fudbaleri Parme prvi su finalisti ovogodišnje Lige šampiona. Popularni "krstaši", posle velike borbe uspeli su da savladaju u obe utakmice ekipu Milana ukupnim rezultatom 6:3 tako da će se u Berlinu boriti za trofej namenjenm šampionu Evrope u klubskoj konkurenciji! Fudbaleri Parme savladali su Milan na svom stadionu rezultatom 3:1 u prvoj utakmici da bi isto to uspeli da urade i na Milanovom stadionu odnosno "San Siru" s tim što je rezultat u revanš meču bio 3:2 za aktuelnog šampiona Italije. Protivnik Parmi u borbi za "ušati" pehar biće ekipa londonskog Arsenala koja je ubedljivo slavila protiv Napolija ukupnim rezultatom 6:0 odnosno oba meča "tobdžije" su rešile u svoju korist sa po 3:0. Nema sumnje da je Parma ove sezone samim plasmanom u finale napravila jedan od najvećih uspeha u istoriji kluba. Protiv Arsenala sigurno neće biti lako ali ne sumnjamo da će se popularni "krstaši" boriti od 1-og do 90-og minuta ne bi li uspeli da "klempavka" donesu na "Enio Tardini". Nama ostaje samo da pulenima trenera Ivana Mladenovića poželimo sve najbolje u finalu najelitnijeg evropskog klubskog takmičenja!


SASTAVI


STATISTIKA


POLUFINALE


GALERIJA
Spoiler

































































































VIDEO


Mladenović:"A sada ono najbolje!"[/FONT][/U][/B]


"Ovo nije normalno! Živimo najlepšu fudbalsku bajku. Pre nepune tri sezone stigli smo do polufinala ali večeras smo konačno napravili korak dalje. Svi u klubu smo srećni i ponosni što smo se plasirali u finale i ostavićemo i srce i dušu na terenu kako bismo uspeli da osvojimo najvredniji trofej na klubskom nivou. Nijednog trenutka nisam sumnjao da ćemo se plasirati u finale. Pobedili smo Milan sa pola snage u prvoj utakmici, u drugoj smo morali malo da se pomučimo ali opet smo zabeležili pobedu i stvarno nema dileme da smo mnogo bolji tim od Milana u ovom trenutku. Žao mi je što je Napoli ispao jer smo svi navijali da imamo 2 italijanska kluba u finalu ali to se, nažalost, neće dogoditi."


Inzagi:"Ova ekipa je dostigla svoj maksimum"


"Ova ekipa je dostigal svoj maksimum i večeras smo imali veliku šansu za finale ali je nismo iskoristili. Ipak, nemamo za čim da žalimo jer je ova sezona, sezona u kojoj se dogodio veliki preporod Milana. Dogurali smo do polufinala Lige šampiona, u Seriji A smo na drugom mestu na tabeli i ponosni smo na sve što smo ove sezone ostvarili. Nadam se da će sledeće sezone biti bolje i da ćemo uspeti da napravimo tim koji će biti u stanju da se bori za trofeje na svim frontovima. Ali, za to nam treba veliki budžet i ja se nadam da će nam čelnici kluba i predsednik Berluskoni izaći u susret"
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #133 poslato: 7. jun 2015, 11:04:37 »














 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Parma A.C. - Days of new glory
« Odgovor #134 poslato: 7. jun 2015, 22:36:41 »


PARMA JE ŠAMPION EVROPE!!! :gunsmilie::gunsmilie::gunsmilie:


Fudbaleri Parme novi su šampioni Evrope! Fudbaleri trostrukog uzastopnog šampiona Italije savladali su u finalu ekipu engleskog šampiona Arsenala posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnom delu meča nije bilo pobednika, posle 90.minuta na semaforu je pisalo:Arsenal-Parma 1:1. Arsenal je poveo u 52.minutu a strelac je bio Đerar Delufeu koji je prihvatio loptu posle pasa Džeka Vilšira, prevario istrčalog Alfonsa Areolu i poslao loptu u mrežu. Pomislili su fudbaleri londonskog kluba da bi mogli da dovrše protivnika i krenuli su svim snagama prema golu koji je čuvao golman Parme, Alfons Areola. U jednoj takvoj situaciji Vilšir je izgubio loptu, Vizdom je "ukrao" loptu, uputio je na polovinu Arsenala gde se najbolje snašao Kristante. Italijan je  uočio usamljenog Mitrovića koji se ubacivao kroz sredinu i uspeo je da mu pošalje loptu, Mitrović ju je prihvatio, ušao u šesnaesterac, malo zastao i onda zahvatio loptu, šutirao i postigao pogodak. Veliku priliku propustio je Mitrović u poslednjim trenucima drugog dela igre. Čemberlejn ga je sjajno proigrao jednom dugom loptom sa samog centra, Mitrović je malo otišao u stranu, međutim uspeo je da iskontroliše loptu, uputio je udarac ali je lopta umesto u mreži, prohujala pored leve stative gola Davida Ospine. U produžecima, Parma je bila bolji protivnik, imala više šansi ali jednostavno nije uspela da  postigne gol tako da su penali doneli novog šampiona Evrope. Odlučujući trenutak desio se pri rezultatu 2:2 kada je Santi Kazorla promašio jedanaesterac odnosno pogodio je stativu. Da je realizovao penal, ko zna šta bi se desilo ali ovako Parma je dobila psihičku stabilnost nakon ovog promašaja Kazorle i onda su "krstaši" realizovali sve penale do kraja i apsolutno zasluženo postali šampioni Evrope po prvi put u klubskoj istoriji. Naravno, svi se sećamo Parminih čuvenih generacija koje su osvajala Kup UEFA/LE dva puta ali nijednom "krstaši" nisu imali sreće da osvoje "ušati" pehar. Ovom pobedom, sadašnja generacija fudbalera Parme ispisala je zlatnim slovima nove stranice, kako fudbalske tako i klubske istorije. BRAVO!

SASTAVI


STATISTIKA


STRELCI


ASISTENTI


GALERIJA
Spoiler




















































































































































free uploader

VIDEO
[/FONT][/U][/B]

Venger:"Fortuna nam nije bila naklonjena"


"Za početak, hteo bih da se zahvalim našim sjajnim navijačima koji su nas večeras bodrili svih 120 minuta i bili su nam pravi vetar u leđa odnosno 12 igrač! Utakmica nije bila toliko atraktivna i lepa za oko ali pošto cilj opravdava sredstva, morali smo da se odlučimo za defanzivniju varijantu i da dugim loptama i preko kontra-napada pokušamo da ugrozimo gol protivnika. I uspeli smo da postignemo gol iz jedne takve situacije ali nismo uspeli da dođemo i do pobede. Nije ni Parma igrala atraktivno a ni napadački kao što smo mi to očekivali. Priznajem, bio sam iznenađen zbog načina igre Parme na večerašnjoj utakmici. Nisu srljali, igrali su pametno, probali su neku verziju tika-take i u većem delu utakmice, to im je polazilo za rukom odnosno nogom. Šta je, tu je. Propustili smo veliku priliku da postanemo šampioni Evrope i ko zna kada će nam se ona ponovo ukazati..."


Mladenović:"Godinama smo čekali ovaj trenutak!"


"Šta mogu da kažem osim da sam večeras najsrećniji čovek na svetu?! Večeras smo uspeli da sklopimo poslednji delić slagalice koju smo započeli onog dana kada sam postao trener Parme. Godinama smo čekali ovaj trenutak, živeli smo za ovo veče i znali smo da ako sve prođe u najboljem redu da ćemo osvojiti "ušati" pehar. Ostvario sam najveći uspeh u karijeri jednog trenera i ne znam prosto šta drugo da kažem. Mislim da će se slaviti na ulicama Parme kao nikada do sada. Parma je u prošlosti osvajala KUP UEFA u više navrata ali nikada do sada, "klempavko" nije završio u trofejnoj sali našeg kluba. Pre pet godina smo bili na dnu, sada smo šampioni Evrope. Sve se okrenulo za 360 stepeni. Proživljavamo najlepše trenutke u istoriji našeg kluba"
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876