Autor Tema: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!  (Pročitano 8511 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« poslato: 21. april 2015, 22:35:21 »

Nenad Balović na klupi ekipe Bordoa!!
[/FONT][/SIZE]
Nove promene u klubu biće ne ophodno.Promeniću sastav to je sigurno,ovaj tim ima par igrača koji su povezani sa klubom na samo godinu dana i onda moraću da vidim sta je sa njima.Kako sam shvatio imam punu podršku upravnog odbora.Moja želja je da usavršim ovaj klub do maksimuma,želim da se još veće ekipe plaše nas,ali taj put je vrlo težak i potrebna je puna podrška,kako mene da podrže i navijači i uprava,a tako i igrače.Imam već vidik sastava koji ostaje,dao sam spisak igrača koji mogu da idu,a i listu želja.Nisam došao u najbolje vreme,kasno je i moramo brzo da radimo.Taktički,fizički i psihički moram da spremim ekipu,ova sezona je duga i baš teška za nas.Naravno,biće i uspona i padova.Iskreno mislim da će ovaj tim i sreća pratiti kao i mene na ovoj klupi.Otkazao sam kontrolnu utakmicu pred šampionata,mislim da u te 2 nedelje ništa mi neće  značiti kontrolna utakmica,kada ja tek sutra počinjem da vodim ekipu na treninzima.Imam i listu želja i nadam se da će uprava pokušati da ispuni neke od mojih želja.Debitovaću na klupi protiv Monaka i mislim da bi bilo dobro da mi poželite sreću(nasmejao se Balović).Ovaj tim mi je pre par godina naneo veliki bol i nervozu,pri izbacivanju Crvene Zvezde,tim za koji navijam iz kvalifikacija Lige Evrope u zadnjem minutu.Mislim da tim kao Bordo ne mora i ne treba da se brine za svoje igranje u Evropi vec to treba obezbediti igrama u ligi.
[/SIZE][/FONT]
« Poslednja izmena: 22. april 2015, 14:36:17 od strane SoneKragujevac »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Samke, Nikola9876

Samke

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1117
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #1 poslato: 22. april 2015, 08:40:28 »
Samo necural, bajo moj. :chris:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: SoneKragujevac

boske

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 761
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #2 poslato: 22. april 2015, 13:07:32 »
prati se :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: SoneKragujevac

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #3 poslato: 22. april 2015, 14:47:38 »

Balović pre meča sa Monakom objavio spisak novih pojačanja ali i igrača koji odlaze!!
[/SIZE][/FONT][/B]
Doveli smo 5 igrača ,a otišlo je čak 10.Iskreno,mnogi momci ovde su ostarali kako da kažem,nekima nije bilo do fudbala,neko se nije uklapao u moj koncept ali je glavni razlog najčesće bio godinu dana ugovora i poslednja šansa da nesto zaradimo od tih transfera.Predstavili smo Gabriela Paulistu  i Sčesnog iz Arsenala,Andriju Živkovića i Mihajla Ristića iz večitih rivala i centarfora Austina iz QPR-a.Potrošili smo oko 20miliona ,a zaradili smo za 15 više od transfera igrača.Doveo sam iz svoje zemlje jedine momke koji mi za sada privlače baš pažnju,danas će oni biti na tribini ,a neki momci će odigrati zadnju utakmicu za Bordo,protiv Monaka.Od utakmice očekujem dobar meč,pun borbe i nadam se najboljem,to jest našoj pobedi,rekao je Balović.
[/SIZE][/I][/FONT]

Balović dobio Monako na debiju!!
[/B][/FONT][/SIZE]
Srećan sam zbog pobede ,a i velike podrške navijača,nadam se da će u velikom broju dolaziti i u nastavku sezone.Mnogi nisu očekivali ovo od mene,igraču Faubertu,dao sam priliku i iskoristio je.Ne znam,zašto on i nije pre igrao često? Momak je brz,dribler je ,šuter a,i pravi profesionalac.Odigrali smo dobro ,naravno srećan sam zbog pobede,neki igrači nas napuštaju a,momci imaju sutra dan odmora.Idemo dalje,nije ovo razlog za slavlje,idemo meč po meč ,istakao je Balović.
[/I][/FONT][/SIZE]
« Poslednja izmena: 22. april 2015, 20:21:17 od strane SoneKragujevac »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7, Nikola9876

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #4 poslato: 22. april 2015, 20:34:31 »

Bordo izašao u promešanom sastavu,ispormašivao se i izgubio!!
[/B][/SIZE][/FONT]
Ušli smo u ovaj meč hrabro i kao i svaki put vrlo napadački.Promašili smo velike prilike ,a i čestitao bi golmanu Bastie na sjajnim odbranama.Mislim da sam izveo i prvih jedanaes da ne bi mogli ništa,danas lopta nije htela u gol i to je to.Nadam se , da ekipa neće pasti psihički ,a i znam da će ovo samo da nas ojača.Kada pogledamo i vidimo da smo pogodili dva puta stativu i jednom u prečku a,uputili smo 10 šuteva u gol,nemam šta drugo da kažem.Idemo sledeće kolo na Lens ,nadamo se pobedi i to je to.Mislim da ćemo se spremiti dobro za naredni deo sezone koji sledi posle ovog meča ,psihički i fizički,istakao je Balović.
[/I][/FONT][/SIZE]

Mihajlo Ristić ušao sa klupe i doneo pobedu Bordou!!
[/B][/FONT][/SIZE]
Čvrsta odbrana ekipe Lensa,iznenadila je ekipu Bordoa.Pokušavala je ekipa Balovića,više puta ali nije išlo kao i protiv Bastie.Možda i glavna situacija je na meču kada je Balović uvideo da mu je potrebna nova snaga u veznom redu i kada je poslao na zagravanje mladog Mihajla Ristića.U prošlom meču dobio je priliku samo 5minuta pre kraja,ali u drugoj utakmici odigrao je čitavih 34minuta.On je pokrenuo kontru ,poslao loptu ka Zivkoviću,driblao je Andrija i centrirao ,a Ristić je bio na pravom mestu i sjajnim šutom matirao golmana Lens-a.Chantome,kapiten ekipe Bordoa izjavio je ukratko: Ovo što je uradio Rile za nas je bitno za ceo tim,ovog puta nas je izvukao i mislim da će posle ovog meča ići lakše.
[/I][/SIZE][/FONT]
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: rma_7

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #5 poslato: 26. april 2015, 18:54:48 »

Bordo igra promenljivo,Balović prokomentarisao sve igre do sada!!
[/B][/SIZE][/FONT]
Zadovoljan sam igrom u ovih nekoliko kola.Sve bolje i bolje igramo,imali smo malu reprezentivnu pauzu tokom vikenda a, sledećeg vikenda odlazim da gledam Srpski večiti derbi.Ne žalim se na par kikseva,dešavaće se još njih ali nadam se i pobedama.Uklapanje novih igrača i ovog tima što je ostao mislio sam da će biti teško ali oni su se sjajno uklopili i igramo mnogo bolje nego što sam očekivao.Imam nekoliko želja za prelazni rok i jedino što mogu da otkrijem je da je jedan igrač ,rodjen na Balkanu ,istakao je Balović.
[/SIZE][/FONT][/I]
Monpelje pobedio Bordo kod kuće!!
[/B][/FONT][/SIZE]

Dobrom igrom,pritiskom domaće publike Monpelje je kod kuće pobedio Bordo.Ekipa Bordo'-a se kući vraća bez ikakvog plena.Trener Balović je istakao: Dobro smo igrali,to me raduje.Sjajan je i bio Saihi,sjajan ,bez greške.Čestitao bi Monpeljeu,njihov golman je danas bio magićan ,a i pored toga je Khazri uspeo da pogodi.Idemo dalje nema odustajanja.[/I][/SIZE][/FONT]
Rolan doneo tri boda Bordou protiv Metza
[/SIZE][/FONT][/B]
Ekipa Bordoa je odnela pobedu,posle kiksa u Monpeljeu.Napadala je ekipa Bordoa celim mečom,a jedino čudno je bilo kod Balovića što ne započne ni jedan meč u istom sastavu.Danas je u startnoj bio i Mihajlo Ristić kao i Azbe Jug(GK).Izlaskom Chantomea i ulaskom Sertića kapitensku traku preuzeo je desni bek Mariana,preko njega poveo se napad ,gurnuta je lopta u prosotr i Rolan je sjajno završio tu akciju u svom stilu.Ekipa Metza je pokrenula napad sad desne strane i Diego Contento je napravio žestok faul na polovini terena i dobio je crveni karton.
[/FONT][/SIZE]

Živković proradio sa asistencijom i golom doneo i pobedu Bordou!!
[/B][/FONT][/SIZE]
Protiv Eviana na terenu u ekipi Bordoa našla su se čak četvorica Balkana.U startnoj postavi igrali su Ristić,Živković,Serić i Azbe Jug koji je menjao i u ovom meču Ščesnog.U ovom meču ,ekipa Bordoa je imala i iznenadjenje levog beka je pokrivao Ristić zbog crvenog kartona Contenta.Nije bilo ničega interesantnog,osim napada preko Živkovićeve strane,ušao je preko jednog napada u 16 metara,pucao i sjajnim golom doneo Bordou 1-0.Početkom drugog poluvremena je poveo napad i asistirao Saivetu koji je završio hladnokrvno.Balović je izjavio: Srećan sam ,presrećan igramo sjajno.Držimo loptu u našim nogama i mi biramo kako će protivnik igrati.
[/I][/SIZE][/FONT]

Golom u zadnjem minutu Maurice Belay doneo nova 3boda!!
[/B][/SIZE][/FONT]
Caen je izgleda tražio samo bod u ovom meču ,napadali smo iz sve snage i njihov otpor je pao tek u 95minutu.Nisam video gol iskreno rečeno ,već sam krenuo da idem u svlačionicu ali Maurice je prišao i pri slavlju gola zagrlio me ,tek sam tada video šta se dogadja.Ako neko hoće da bude šampion,moraju i ovakve stvari da se dogadjaju i to je to ,istakao je Balović
[/I][/FONT][/SIZE]
« Poslednja izmena: 27. april 2015, 19:55:22 od strane SoneKragujevac »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Samke, Nikola9876, Алекса, rma_7

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #6 poslato: 27. april 2015, 20:44:00 »

Nastavlja se sezona,Bordo polovicno!!
[/B][/FONT][/SIZE]
Odigrali smo sjajano,a Nica je pružila malo lošiju partiju.Nismo dozvolili njima da igraju svoju igru ali počeli smo uigravanje,a danas sam pustio i mladog Ristića u prvih jedanaest.Odigrali smo sjajno ,golove su postigli Rolan i Khazri ,koji su počeli sjajno da funkcionišu ,a tu se ističu i ostali igrači ,ne samo njih dvojica.Na ovom meču pohvalio bi najviše Rolana,koji je i odneo titulu najboljeg igrača na utakmici i za sada je najbolji strelac lige.
[/I][/SIZE][/FONT]

Bordo izbacio Lil iz Kupa,pogodio i Austin!!
[/B][/SIZE][/FONT]
Sjajan meč smo odigrali,možda i najbolji do sada.Ekipa Lila se iskreno nije videla ne mogu da lažem.Pogodio je i ponovo Rolan,koji je postao smrt za golmane ,a iznenadio me je i Čarli Austin.Povredjen nam je bio Contento i onda je morao Ristić da pokrije levog beka,najaviću dogovoreno pojačanje na levom boku već u januru i taj igrač je sa Balkana,na vama ostajete da pogadjate,istakao je Balović.
[/SIZE][/FONT]

Derbi kola pripao Bordou protiv Marseja!!
[/B][/SIZE][/FONT]
Sjajan meč,derbi koja bi svaka publika želela da gleda ali samo ako navijate za Bordo.Tokom celog meča napadala je ekipa Bordo-a,pokušavalo se na sve načine ,nije išlo i u jednom napadu Andrija Živkovic,proigrao je svog drugara koji igra na desnom boku iza njega i on je postigao gol.Verovatno sada niko ne zna o kome pričamo ali to je Mariano.On je dao izjavu:Srećan sam,previše srećan.Ovi sjajni momci i ja smo danas zaslužili pobedu još odavno,imali smo 8šuteva na gol od čega su 5 šuteva u gol,imali smo mali broj poseda ali to je tako kada igramo napadački i brzo.Zahvalio bi se momcima iz Marseja i pohvalio bi Ayewa,koji je u jednom trenetku mogao da postigne gol ali je prekinuo igru zbog grča Serića.
[/I][/SIZE][/FONT]

Bordo pogodio 4 puta,derbi kola opet u rukama Bordoa!!
[/FONT][/B][/SIZE]
Bez greške,bez greške. Cela ekipa je igrala kao da su zajedno već duže,duže vreme.Vrlo sam srećan ovom ekipom, Rolan još izgleda nema nameru da prestane da pogadja,danas je pogodio 2puta ali kao i što svi znamo to za njega nije ništa.Sjajno su na krilima igrali Maurice i Živković,a Andrija je i pogodio danas.Sve više i više ulazi u formu i Charlie Austin,odbrana kao i uvek sjajna ,naravno i Chantome i Sertić su sjajni,odigrali su i Ristić i Pallois ,koji su ulazili sa klupe.Primili smo i taj gol ali ne želim da mislim o tome u ovakvoj pobedi.Ne želim da hvalim našeg golmana Ščesnog ,on je nahvaljen haha,a navijačima bi zahvalio,rekao je Balović.
[/SIZE][/I][/FONT]

Bordo napokon kiksnuo , veliki Ibra srušio niz pobeda!!
[/B][/SIZE][/FONT]
Ovaj dan nije bio potpuno za nas,lopta nije htela u gol po meni ali i ekipa PSG kada vidite samo ovako sjajnu odbranu,ne znaš šta da uradiš.Pokušali smo istina,šutnuli smo više puta ,imali smo 5 šuteva ,a dva su išla u okvir gola,dok je ekipa PSG,imala samo Ibrin šut u gol i iskoristili su ga.Nije baš bila neka napadačka utakmica,Parižani su se branili ,a mi napadali ,šta da se radi,idemo dalje,sada idemo na prelazni rok u Januaru i to je to,istakao je Balović
[/I][/SIZE][/FONT]
« Poslednja izmena: 28. april 2015, 19:21:10 od strane SoneKragujevac »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, rma_7

=Leonidas=

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 517
    • Pogledaj profil
Odg: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #7 poslato: 27. april 2015, 23:02:00 »
Svidja mi se odabir kluba, veoma dobar izazov.. Odlicno pises, a slike su na mestu. poz:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: SoneKragujevac

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #8 poslato: 27. april 2015, 23:33:04 »
Mozda sam imao vise inspiracije dok sam pisao sa Slogom,ali ono bas sam srecan sto sam izabrao Bordo i ako mi je zajeebao Zvezdu pre par godina.
Nekako,svidja mi se klub.
Nemam sta drugo da kazem nego hvala i voleo bi da pratis moje pisanje i u buduce :) .
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: =Leonidas=

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #9 poslato: 28. april 2015, 19:42:16 »

Bordo se opasno pojačao,pretnja PSG'-u!
Posle osvojenog 1 mesta u Ligue 1 , ekipa Bordoa je rešila da se pojača kako bi ostali na toj poziciji.Danas su predstavljena velika pojačanja a, najveće uzdahe izmamio je M'Villa i njegov dres već uveliko kupuju navijači Bordo-a.On je izjavio ukratko: ''Ja sam srećan,iskreno bio sam presrećan kada sam čuo da me želi Bordo.Spreman sam ,da igram na onom visokom nivou kao pre i da osvojimo tu titulu''.Veliki bum se desio time što su za Bordo potpisali i Ohlade Chamberlen i Tim Jedvaj.Novi Balkanac u Bordou ,Jedvaj plaćen je čak 7miliona,za momka koji ima samo 18 godina su velike pare.Jedvaj je izjavio:Igrao sam u Romi,Leverkuzenu ali ovde će mi biti posebno drago,uklopiću se brzo ,tu su i momćad sa Balkana kao i Sertić kojeg poznajem dugo.Omaleni Englez koji je potpisao iz Arsenala,kao slobodan igrač,nije želeo da daje izjave,samo je došao na promociju ,popričao sa čelnicima i trenerom i otišao.Veliko iznenadjenje napravljeno je i dolaskom Njie iz Liona i Vukašina Jovanovića iz Zvezde.Dolaskom Vukašina dobili smo i 7 Balkanca u ekipi Bordo-a,on je rekao:Nisam siguran da ću igrati,nadam se nekoj prilici ili odlaskom na pozajmicu.Takodje dolaskom Njiea,on je treči napadač koji maksimalno pravi konkurenciju pored Austina i Rolana.On je rekao : Napredovaću ovde,nadam se i po  nekoj prilici i nadam se da ću da pogadjam golove kao Rolan.
« Poslednja izmena: 29. april 2015, 12:18:05 od strane SoneKragujevac »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: =Leonidas=, Nikola9876

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #10 poslato: 29. april 2015, 12:35:14 »

Bordo hoće titulu!U novo proleće ušlo se sa tri pobede!
[/B][/FONT][/SIZE]
U prvom kolu ,prolećnog dela sezone u ekipi Bordo-a,nije dobio priliku ni jedan igrač koji je pojačao Bordo u Januaru!Možda Balović još nije bio siguran u igrače koji su došli,još nisu možda dovoljno uigrani.Nije to sada glavna tema,ekipa Bordo-a je odnela pobedu nad Monakom,po drugi put.Ekipa plavo-belih je brzo postigla gol preko Rolana ,a izjednačenje iz velike greške Iloria ,iskoristio je iskusni golgeter Dimitar Berbatov.Napadalo se sa obe strane,niko nije očekivao još jedan gol ali publiku i sve gledaoce probudio jedan od bisera iz Srbije-Andrija Živković.On je sam sebi izgradio priliku za gol,poveo je napad sa njegove strane ,ušao u kazneni prostor protivnika i pucao sa 15m i pogodio pravo u raslje golmana Stekelnburga.Utakmica je završena sa 2:1 na radost Bordo-a a,kratku izjavu je dao i Balović:''Znam odmah šta želite da pitate,novi igrači moraju da se uigrjau najbolje za sada ide Mvili koji je vrhunski fudbalski poznavalac,ali su i ostali igrači počeli da se uklapaju.Imamo i probleme sa kondicijom kod Vukašina Jovanovića i Chamberlena,ali nije veliki problem,nisu baš toliko ne spremni želim da kažem.Imam samo da pohvalim moj tim,navijače koji su došli da nas podrže i u gostima i da pohvalim Rolana i Živkovića.Prošlog puta sam slagao i rekao da dolazim na derbi ,ali na Marakanu ovog puta dolazim sto posto ,a mogu navijači da me očekuju i na derbiju u Hrvatskoj,izmedju Dinama i Rijeke''
[/I][/SIZE][/FONT]

Prolećna pojačanja demolirala Bastiu!!
[/B][/SIZE][/FONT]
''Sjajno smo odigrlai,vidite šta sam rekao,iskoristili smo malu pauzu,zbog reprezentativnih obaveza i uigrao sam i nova pojačanja.Oni su danas sami doneli pobedu i ovim su zaslužili veliku pohvalu.Priliku su dobili svi od Jedvaja pa do Vukašina Jovanovića.Iznenadili su me Jovanović i Njie,nisam očekivao da će ovako dobar meč odigrati.Na ovom meču je Mvila pokrio mesto Chantomea i iskreno nije se osetilo u igri ,da nam kapiten hvali.Pohvalio bi sve momke ,ali i nova pojačanja.Pogadjali su:Mvila i Njie(2 puta) a, za ekipu Bastie Gillet(90minut).Najavljujem da ćemo na Tuluz izaći najverovatnije makar u prvoj postavi bez pojačanja,još nije vreme za njih'',istakao je Balović
[/I][/SIZE][/FONT]
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876

=Leonidas=

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 517
    • Pogledaj profil
Odg: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #11 poslato: 29. april 2015, 13:50:49 »
Dobro si otvorio prvenstvo, sledi teska utakmica i nikad ne potcenjuj protivnika. Ne ocekuj uvek golove od M'vile i slicnih, ipak oni nisu napadaci, ali svaki gol dobro dodje. :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: SoneKragujevac

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #12 poslato: 29. april 2015, 19:00:04 »
Da,tacno tako.Sada sledi niz,niz teskih utakmica i da bi osvojili titulu moramo da igramo maksimalno.
Ni ne ocekujem da mi veznjaci uzimaju i daju golove,oni su tu da pomognu odbrani i napadau ,a ako postignu gol,ono ekstra.
Odmarao sam Rolana na ovoj utakmici ,decko je ubica ,a Austin i Njie nek ga odmene ponekad i ako Austina najverovatno prodajem u sledecoj sezoni nije on tip za francuski fudbal.
 

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #13 poslato: 5. maj 2015, 22:00:46 »
Sutra putujem za Bordo,sa klubom na turnir tako da nema pisanja do daljnjeg.Nisam verovao ali bukvalno nisam verovao kad su rekli da idemo u Bordo :)
« Poslednja izmena: 5. maj 2015, 22:33:21 od strane SoneKragujevac »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nikola9876, rma_7

SoneKragujevac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 531
    • Pogledaj profil
Re: FC Girondins de Bordeaux-Novi šampion!!
« Odgovor #14 poslato: 12. maj 2015, 12:31:18 »

Maurice-Belay doneo izjednačenje za bod Bordou

Napadalo se na obe strane tokom celog meča.Zaustavljali su sjajnim odbranama mnoge šuteve i Ščesni kao i golman Saint'-Etienne-a.Prvi je kiksnuo golman domaće ekipe koji je zamalo pa skinuo šut sa bele tačke koji je izveo Khazri.Izjednačenje doneo je posle samo 2minuta Tabanou a,posle nekoliko minuta pogodio je i njegov saigrač Van Wolfswinkel.Na poluvremenu Balović je zadržao svoje momke imao primedbe i popravili su se igrači Bordo-a u drugom poluvremenu,ali usplei su samo da izjednače.Sjajnim odbranama domaćeg čuvara Rufiera i promašajima ekipe Bordoa,titula je sada već sigurno u rukama Parižana,koji imaju 5 bodova prednosti u dva meča.U narednom meču ekipu Bordoa očekuje meč protiv PSG, a sezonu zatvaraju protiv Nanta.
Bordo očitao lekciju bogatašima iz Pariza!!

U meču predzadnjeg kola Lige 1 susreli su se vicešampion i šampion Francuske,već sigurno možemo tako reći.U ovom meču se videla samo jedna ekipa ,a to je ekipa Bordo-a.Napadali su i nisu dozvoljavali u nekim trenucima da protivnik predje na njihovu polovinu.Golovima Contenta i Chamberlena,došli su do 2:0 već pri kraju prvog poluvremena.Početkom druge deonice u igru je ušao i Austin,koji je umeo da pogodi protiv jakih ekipa ,a i danas je postigao gol za krajnjih 3:0.

Nant ponižen sa 5:0!!Igrači se prijateljski pozdravili za kraj sezone!!

Još jedan sjajan meč za kraj sezone odigrao je Bordo.U narednoj sezoni veoma sigurno jure ka tituli i prave veliku opasnost za Pariske dolare.Golovima Njiea,koji cveta od dolaska ,posle raskida sa Lionom.Njegov niz golova nastavilu su Živkovič,koji sve više i više ponuda ima od strane velikih klubova.Asistencijom Ristića pogodio je i Rolan za 4:0,koji je za 2 gola iza Cavania ,najboljeg strelca Lige 1.Na kraju meča pogodio je i Maurice-Belay ,a priliku je dobio i mladi Biyong-Poko.Na kraju meča igrači obe ekipe pokazali su da rivalstvo na terenu,ne ruši drugarstvo i sjajnim pozdravima se pozdravili.Igrači su jedni drugima čestitali na sjajnoj sezoni a,možda neko od igrača možda i pojača redove ovih ekipa.Govor na sredini terena gde su se okupili ,održali su i igrači Bordo-a.Govorili su najviše trener Balović kao i kapiten Chantome.

Balovićev govor igračima: Ovo je za sve nas sjajna sezona.Neke sam budio iz dubokog sna ,stvarno loših igara.Mnoge sam izvukao iz lošeg tretmana kako medijskih tako i trenerskih.Mnogi su počeli da napreduju počeli su i pozivi za reprezentaciju.Često sam se i kockao sa nekim igračima ovde,dovodio sam ih iz vrlo čudnih ekipa.Dovodio sam puno mladih igrača,svi ste igrali ne znam igrača u sastavu od vas 26 igrača da neko nije makar 2puta zaigrao čak i ovi najmladji igrači.Mnogi od vas privukli su pažnju mnogih timova,možda i dosta vas ne ostane u timu ,ne možda zbog mojih odluka već zbog velike sume para.Još uvek znate da ću mladjim igračima uvek davati dovoljni tretman igre.Igrali smo sjajno ,napadački ,imali smo kikseva da se ne lažemo ali nismo ih imali mnogo nego je ekipa PSG-a bila ne prikosnovena.
« Poslednja izmena: 16. maj 2015, 01:59:05 od strane SoneKragujevac »