Autor Tema: Input lag  (Pročitano 4286 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

ugren89

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 36
    • Pogledaj profil
Input lag
« poslato: 30. mart 2015, 08:26:04 »
Ko mi resi input lag ima najmanje gajbu piva!:)

Da pojasnim, kada stisnem npr pas ili sut,odreaguje tek posle sekunde.

Znaci ovo frustira da ja nemam reci.
Nema sta nisam probao,od iskljucivanja vsync, triplebuffering-a do stavljanja na windows mode.
Mislim da jedino bolje radi na rezoluciji 800x600,ali to nije resenje!
Inace net je stabilan provereno.

Probao i prijateljsku sa ljudima sa naseg foruma i ista stvar. :S
 

raso989

  • Regular
  • **
  • Poruke: 63
    • Pogledaj profil
    • http://www.tremorgames.com/?ref=207069
Re: Input lag
« Odgovor #1 poslato: 13. maj 2015, 14:09:57 »
Jos sa sigurnoscu ne mogu reci da sam resio problem sa input lag ali zadnjih 6 utakmica odigrao sam bez problema. Da li sam imao srece sto nisam imao delay, stvarno nemam pojma.
Videcu kad odigram jos par ligaskih utakmica kojih sam do sada izgubio 7 od 7 :)

Citao sam ovde jedno 30 stranica gde se spominje input lag ali niko nema konkretno resenje ali evo sta sam ja uradio, mada dok ne odigram 20 meceva , onda cu moci reci sa sigurnoscu da je sad normalno.

Specifikacije mog racunara.

AMD FX-6300
AMD Sapphire HD7750 1GB DDR5
6GB ddr3 ram

In-Game rezolucija 1920x1080

Posto imam AMD graficku , koristio sam RadeonPro i namestio sledeca podesavanja za pes15 i igru pokrecem preko radeonpro.

Odmah da kazem da mi iskljucivanje vsync nije pomoglo, cak bude gore jer imate onda screen tearing.



Uglavnom sva podesavanja mozete procitati na samom dnu slike, sta je promenjeno.

Gamepad mi je ukljucen pozadi a od dodataka za pes mi je jedino instaliran SweetFX.

Odigrao sam 5 utakmica na quick match i jednu sa prijateljom koji takodje igra ovde na forumu. Ovo je 4 utakmice sto sam uspeo da slikam.



Zanimljivo je sto sam pobedio svih 6 utakmica xD Protiv Reala , Bajerna, Juventusa i prijatelja koji je igrao sa njegovim timom iz lige a takodje i ja sam igrao sa Twente s kojim igram u ligi xD Vodio sam protiv Barse 3:0 ali lik je u 60 minuti jednostavno napustio mec XD
« Poslednja izmena: 13. maj 2015, 15:42:58 od strane raso989 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Kockalonee

Kockalonee

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 152
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/kockalone96
Odg: Input lag
« Odgovor #2 poslato: 13. maj 2015, 22:48:15 »
I ja imam isti problem odlicno si ovo uradio svaka ti cast
:thumbup: Nikad neces biti sam mi smo tvoji sinovi! :thumbup:
 

Kockalonee

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 152
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/kockalone96
Odg: Input lag
« Odgovor #3 poslato: 15. maj 2015, 16:11:55 »
Ja koristim Laptop HP 4535s doduse meni je procesor malo slabiji ali nemam problema toliko koliko imam u online modu sa drugim igracima,ja igram My Team ono i ne pravim toliko gresaka naravno greske su u minimalu a ipak top playere lemam jednostavno su nemocni protiv mene skupio sam 35.000+GP-ova imam savrsen tim ali kad igram sa drugim igracima kasne mi komande i tako dalje sto dolazi uz to
Iskreno nisam pokusavao jos da se resim laga jer nisam davno igrao igricu i nisam siguran dal je taj input lag do mojeg slabog procesora ili do neceg drugog..
Evo moje konfiguracije:
:thumbup: Nikad neces biti sam mi smo tvoji sinovi! :thumbup: