Autor Tema: PES sa dve tastature [Rešenje]  (Pročitano 12826 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

GoranNSW

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
PES sa dve tastature [Rešenje]
« poslato: 27. februar 2015, 00:27:41 »
Ne znam zašto ljudi i dalje igraju na tastaturi kada se Konami svakim nastavkom trudi da je što više unazadi. Navika je čudo :zbun

Iako sam protivnik tastature napravio sam ovaj tutorijal kako da vas dvojica, ti i ti, nemate više izgovor što ne igrate dobro pošto ne možete obojica na tastaturi :biggrin:

Trudio sam se da maksimalno pojednostavim proces, nije savršen, ali radi pos'o. Sve je lepo objašnjeno u arhivi https://mega.co.nz/#!Ws8gDKKb!hKkpbPUyL7hmo862GbL8FNXroL_zgquNVK5dima4vgU

poz:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Kamenorezac

Kamenorezac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 665
    • Pogledaj profil
Re: PES sa dve tastature [Rešenje]
« Odgovor #1 poslato: 27. februar 2015, 00:40:14 »
Ja igram na tastaturi od fife 1998 kad sam bio bas klinac a na pes sam presao pre desetak godina.Zamisli koliko mi treba igranja na dzojstiku,jos sad kad nemam vremena,da bih stekao isti osecaj kao na tastaturi.U pravu si za konami ubise,prodevedem za svaki novi pes po dva dana da namestim kontrole i jos dva meseca otkrivam nesto novo i menjam i prilagodjavam.Hvala za ovo posluzice.
 

seha10

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Re: PES sa dve tastature [Rešenje]
« Odgovor #2 poslato: 13. mart 2015, 13:35:02 »
Ja napravio oba ta kontrolera kako je na slici sa 32 dugmeta i kada udjem u Game Controllers jedan se zove PP Joy Virtual Joystick 1 a drugi Parallel Port Joystick device 2i tamo OK u produzetku oba. Kada kliknem na bilo koji od ta dva i odem na test dole mi pokazuje 16 dugmica a ne 32 kao sto je na slici, gdje sam pogrijesio ?
 

jzoran

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 210
    • Pogledaj profil
Odg: Re: PES sa dve tastature [Rešenje]
« Odgovor #3 poslato: 18. mart 2015, 14:39:29 »
jzoran
 

GoranNSW

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: PES sa dve tastature [Rešenje]
« Odgovor #4 poslato: 19. mart 2015, 02:08:38 »
Citat: seha10;1354929
Ja napravio oba ta kontrolera kako je na slici sa 32 dugmeta i kada udjem u Game Controllers jedan se zove PP Joy Virtual Joystick 1 a drugi Parallel Port Joystick device 2i tamo OK u produzetku oba. Kada kliknem na bilo koji od ta dva i odem na test dole mi pokazuje 16 dugmica a ne 32 kao sto je na slici, gdje sam pogrijesio ?


Pokreni c:\Program Files (x86)\PPJoy Joystick Driver\PPortJoy.cpl i pogledaj da li su dobro podešeni, možeš da ih izbrišeš i dodaš ponovo nove sa podešavanjima kao što je objašnjeno. Ako ne pomogne reinstaliraj ppjoy i ponovo podesi sve.

Citat: jzoran;1355976
Ja koristim Vjoy program, mozda je jednostavnije, evo tutorijal:
http://www.pes-serbia.net/threads/14713-Kako-igrati-PES-na-jednom-kompu-sa-dve-tastature?p=660478&viewfull=1#post660478


U pravu si, jeste jednostavnije. Jedina mana je to što ne mogu da se koriste isti tasteri, a mislim da je to jako bitno pošto po mom iskustvu ima dosta ljudi koji mogu da igraju samo na "svojim" kontrolama.

Mnogo bi lakše bilo da može Vjoy da radi sa GlovePIE programom, ili da na primer http://andersmalmgren.github.io/FreePIE/ podržava više tastatura pošto on ima Vjoy podršku. Postaviću na njihov forum pitanje da li će toga biti u budućnosti, ali koliko sam uspeo da vidim developer baš i nema vremena pošto je sam u projektu.
 

jzoran

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 210
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: PES sa dve tastature [Rešenje]
« Odgovor #5 poslato: 19. mart 2015, 05:54:34 »
U pravu si sto se tice tastera.....ako sta novo saznas objavi ovdje.....
jzoran