Anketa

Da li bi Herta morala da dovede nekog superstara da bi prekinula dominaciju Bajerna?

a
0 (0%)
e
6 (100%)

Ukupno glasova: 6

Anketa završena: 4. februar 2015, 23:19:37

Autor Tema: Herta BSC - Road to the glory  (Pročitano 24583 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Herta BSC - Road to the glory
« poslato: 22. januar 2015, 00:56:56 »


HERTA PROMOVISALA NOVOG TRENERA!
[/SIZE][/B]


Sećate li se legendarnog špica Crvene Zvezde, Liverpula i Barselone? Sigurni smo da se sećate. Pa, sećamo ga se i mi. Ako ste Zvezdaš - on je za vas jednostavno IVKE. Ako ste fan Liverpula - onda je on za vas STENA, ako ste fan Barselone - ponosno u glas vičete EL MAHIA TE QUEREMOS! Naravno, u pitanju je legendarni Ivan Mladenović. Pre dve godine započeo je školovanje za trenera i u vrlo kratkom roku, stigao do UEFA pro licence. Nije prošlo dugo vremena a na njegovu adresu, stigle su ponude mnogih evropskih klubova. Ipak, iako je jedan od najboljih napadača ikada, nije želeo da odmah uzme tim sa kojim bi osvojio sve trofeje. Ne, on je jednostavno, želeo veliki izazov. Baš zbog toga, odabrao je, bez dvoumljenja, klupu Berlinske Herte. I, sigurni smo da nije pogrešio. Dosta ljudi se pita ko će već jednom skinuti Bajern sa trona, skloniti ga u drugi plan i vratiti onu staru neizvesnost koju je Bundesliga nekada imala. Da li je baš legendarni centarfor čovek koji će obeležiti novu epohu u Bundesligi i evropskom i svetskom fudbalu, skinuti Bajern sa trona i postati novi neprikosnoveni vladar nemačkog fudbala i pokazati da će ipak ljubav prema lopti i fudbalu i veliko srce pobediti "prljavi novac" onih koji misle da ako kupe sve, da će sve i da osvoje. Poštovani posetioci sajta sportske.net, sa ponosom vam predstavljam legendu srpskog fudbala, Ivana Mladenovića :





"Hvala na ovako divnom uvodu. Drago mi je što sam gost vaše redakcije i što mogu da porazgovaram o mom prvom velikom ispitu u trenerskoj karijeri. Negde se moralo početi a pošto sam poznat kao čovek koji voli izazov, odlučio sam se da preuzmem Hertu. Sa svojim dobrim prijateljem i legendom Herte( Marko Pantelić prim.aut.), razgovarao sam u više navrata da li bi to bilo dobro za mene, da li bi navijači prihvatili trenera početnika i ono najvažnije, da li iko može srušiti Bajern i preuzeti primat u nemačkom fudbalu. S'obzirom da smatram Bundesligu kao jednu od najkvalitetnijih liga na svetu, rešio sam da prihvatim ponudu i posle nekoliko dana, usledila je promocija na Olimpijskom stadionu u Berlinu.


Kako si se osećao u tom trenutku i šta ti je prolazilo kroz glavu?


- " Svašta mi je prolazilo kroz glavu. Veliki i prelep stadion, dobri uslovi za rad i napredak, škola prepuna mladih talenata i budućih zvezda nemačkog fudbala. Malo sam bio skeptičan ali, sad kad sam video gde sam došao, ne mogu da dočekam da prvenstvo počne. "


Da li veruješ da bi mogao da, za koju godinu, skineš Bajern sa trona?


- " Vrlo nezahvalno pitanje ste postavili, odmah da vam kažem. Bajern je najveći klub u Nemačkoj, klub sa najviše titula i ma koliko da ga ne volite odnosno prezirete, morate mu odati priznanje na svemu što je uradio u svojoj ali i u istoriji ovog sporta. Kao takav, Bajern je jedan od najboljih klubova ikada. Ipak, preuzeo sam Hertu jer svim srcem želim da jedan klub sa skromnim budžetom, za koju godinu, sruši Bajernovu imperiju i preuzme primat u Nemačkoj. To, naravno neće biti lako. Čeka nas veliki posao ali svi u klubu smo spremni da kroz par sezona, oformimo tim za velika dela. Tim sastavljen od mladih talenata i igrača u najboljim godinama. Dakle, želimo spoj mladosti i iskustva.


Kako su u klubu reagovali na ovaj tvoj plan?


" Haha. Pa bili su u čudu. Jer, na pregovorima su sa neiskusnim trenerom kome bi ovo bio prvi posao u trenerskoj karijeri. Ja sam im jasno rekao "Gospodine predsedniče i gospodine sportski direktore. Ja imam plan kako da ovaj klub dovedem do samog vrha - kako nemačkog, tako i evropskog fudbala. Pošto ste mi ponudili ugovor na 5 sezona, dajem reč da ću za to vreme oformiti respektabilan tim koji će se, rame uz rame sa Bajernom, Dortmundom i ostalim velikanima nemačkog fudbala, boriti za sve trofeje. A, ako budete zadovoljni, ostaću dovoljno dugo ovde da od Herte napravim klub broj 1 u Nemačkoj.


Da nisu pomislili da si lud?

" Nakon što sam im rekao ovo što sada vama kažem, nisu mogli dobrih 10 minuta da dođu sebi. Verovatno su hteli da se pokupe i da pobegnu glavom bez obzira ali je onda predsednik Herte, gospodin Verner Gegenbauer rekao da su godinama tražili takvog trenera. Mladog, željnog dokazivanja, ambicioznog, nekog u čijim očima vide hrabrost kakvu ni kod koga drugog nisu videli. Pružio mi je ruku i rekao da će se potruditi kako bi mi obezbedio sve uslove za normalan rad. Za početak, imam budžet od 20 miliona evra i odmah da vam kažem, prioritet će biti slobodni igrači. Ova prva sezona je selektivna što znači da ne očekujemo neki veliki uspeh osim da na kraju sezone imamo jasnu sliku - ko treba da ostane i da gine za plavo-belu boju i ko treba da ode i da potraži sreću na drugom mestu.


Imate 28 igrača u prvom timu. Da li će već sada biti odlazaka?

" Da. Već imamo ponude za nekoliko igrača i mislim da možemo uzeti dosta novca ako ih prodamo. Takođe, znam tačno koje igrače želim i već sada imam i formaciju i prvih 11 u glavi. Verujem da je ovo početak jedne lepe fudbalske priče"



Ivke, hvala što si izdvojio vremena za ovaj intervju. Želimo ti puno sreće i trofeja sa Hertom i da jednog dana postaneš i selektor Srbije


" Hvala puno i takođe, vama sve najbolje. Nastavite kao i do sada i puno pozdrava za sve čitaoce vašeg portala."
« Poslednja izmena: 22. januar 2015, 12:59:34 od strane Ivan94 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: iv1989, elcapiteno7, Genije, МилошЦЗБГ

elcapiteno7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 791
    • Pogledaj profil
Odg: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #1 poslato: 22. januar 2015, 15:23:06 »
Kralj BAL-a na ovom forumu se vratio. Sretno brate, da ostvariš ciljeve :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Looodak

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 283
    • Pogledaj profil
Re: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #2 poslato: 22. januar 2015, 16:02:43 »
Čitao sam tvoje BaL i ML karijere u ranijim PES-ovima i zaista sam uživao, stvarno kraljevski pišeš :D Želim ti svu sreću sa Hertom :ziveli:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Genije

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Re: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #3 poslato: 22. januar 2015, 16:54:57 »
Look who's back :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #4 poslato: 22. januar 2015, 17:46:34 »
Hvala braćo. Evo i meni je puno srce što sam se vratio. Ne verujem da ću pisati dugo kao nekada ali, pošto sam trenutno zaludan ( nema posla, u stanu se smaram ko invalid na krosu i eto) , reko zašto da se ne vratim, makar na neko vreme, pisanju tekstova za ML. I ete me :D
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: elcapiteno7

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #5 poslato: 22. januar 2015, 18:04:10 »


MARKO PANTELIĆ - NOVI SPORTSKI DIREKTOR HERTE ! ! !





Naš klub uskoro bi trebalo da dobije novog sportskog direktora. Navijačima je svakako puno srce jer znaju da će taj čovek biti Marko Pantelić. Legendarni "Pantela", osvojio je srca navijača i zadužio naš klub za ceo život. Novi trener našeg kluba Ivan Mladenović, zahtevao je da sa njim u klub stigne i novi sportski direktor. Neko, u koga on  ima bezgranično poverenje. Taj čovek je Marko Pantelić. Pantelić bi trebao da sleti na berlinski aerodrom sutra popodne posle čega će krenuti put stadiona i tim će se, kako je i sam rekao, vratiti u svoju kuću. Da li su pred našim klubom svetli dani i da li će ih baš Srbi doneti, ostaje da se vidi. Nama ostaje samo da im poželimo sve najbolje i da budemo svo vreme uz njih. Uz ovako rasne ljude u našem klubu, nema zime za nas.!

 
               
     AUS BERLIN - FUR BERLIN!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: elcapiteno7

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #6 poslato: 22. januar 2015, 21:17:59 »


PRELAZNI ROK POČEO - HERTA DOVELA 4 IGRAČA NA STARTU!



Prelazni rok u Evropi i svetu je počeo 1.jula a naš klub je uspeo da već angažuje 4 igrača. Sva četvorica dolaze u Hertu kao slobodni igrači. Time se obistinilo obećanje trenera Mladenovića da će klub u prvoj sezoni dovoditi isključivo slobodne igrače ali i one koje skauti našeg kluba preporuče. Ispod možete pogledati o kojim se igračima radi

Spoiler[ATTACH=CONFIG]24924[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]24925[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]24926[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]24930[/ATTACH]


Sportski direktor Marko Pantelić je izjavio da je Herta dovođenjem 4 nova igrača pokazala da će forsirati mlade talentovane igrače uz pomoć kojih će dostići svetsku slavu:




" Doveli smo 4 mlada i talentovana igrača. Ja i trener Maldenović uvereni smo da će oni biti nosioci igre Herte u godinama pred nama. Mladi su, poseduju veliki talenat i ovde u klubu imaju sve što im treba da bi se pravilno razvijali i ono najbitnije - postali igrači svetskog kalibra. Najveće nade polažemo u Minandinja. Dečku predviđam svetlu budućnost, jedan je od najvećih talenata u svetu trenutno. Uveren sam da će u Herti zablistati punim sjajem i da će postati prava gol-mašina. Možda čak i prestigne mene po broju golova u dresu našeg kluba." - rekao je Pantelić.
« Poslednja izmena: 22. januar 2015, 21:23:56 od strane Ivan94 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: elcapiteno7

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #7 poslato: 23. januar 2015, 02:21:42 »


PRELAZNI ROK: STIGLI ABDENUR I KIVRAK!





Fudbalski klub Herta nastavlja da dovodi igrače u letnjem prelaznom roku. Nakon što je tandem Mladenović-Pantelić doveo četiri talentovana igrača, trener je izrazio želju da ojača poslednju liniju tima pa se sportski direktor ekspresno bacio na posao. Ugovoreni su dolazci levog beka Abdenura iz francuskog Monaka i 26-godišnjeg turskog golamana Onura Kivraka, kome je istekao ugovor sa Trabzonsporom pa je u Hertu stigao kao slobodan igrač. Kao rešenje za poziciju kraj leve aut linije, figurirao je i levi bek Mančester Junajteda Dejli Blind. Međutim, šef stručnog štaba se odlučio za levog beka "kneževa". Abdenur je plaćen 7.650.000 evra. Sportski direktor Pantelić trenutno je u Londonu gde pokušava da ugovori transfer 27-godišnjeg štopera "spursa" Facija. Facio je želja trenera Mladenovića koji želi da ojača poslednju liniju koju vidi kao najveći problem u ekipi. Kada će biti objavljeno da je Facio novi igrač Herte, još ne znamo. Ali, postoji mogućnost da to objavimo i na kraju ovog teksta( SPEC*)


Na konferenciji za medije, Abdenur je izjavio sledeće:



" Drago mi je što sam postao igrač Herte. Pregovori nisu trajali dugo. Čim sam čuo da sam velika želja trenera Mladenovića, nije mi trebalo mnogo da se odlučim. Sportski direktor Pantelić je izjavio da Ivan želi isključivo mene i da je spreman da izvoji preko 7 miliona evra da bi me doveo u klub. I eto, sada sam ovde. Spreman da ginem za plavo-bele boje. Želim da postanem ljubimac navijača i da ostavim trag u ovom klubu. Sviđa mi se projekat koji je klub započeo i nadam se da ću biti dovoljno dugo deo ovog kluba i da ćemo se svi zajedno, radovati trofejima. Kako u Bundes ligi, tako i u međunarodnim takmičenjima.


Turski internacionalac takođe je biranim rečima govorio o projektu koji je naš klub započeo




"Pre svega, želim da kažem da mi je izuzetno drago što sam došao u ovaj klub. Stadion je prelep, čak sam se i fotografisao sa nekoliko navijača koji su me sa oduševljenjem dočekali. Nisam mogao da skinem osmeh sa lica. No, da ne skrećemo sa teme. Par meseci sam pregovarao sa Trabzonom oko produžetka ugovora, međutim, nismo se dogovorili i na kraju sam otišao iz kluba koji volim kao slobodan igrač. Imao sam nekoliko ponuda ali Herta je bila najkonkretnija a i želeo sam da se oprobam u jednoj od najjačih liga na svetu. Jedva čekam da debitujem i da pokažem navijačima kakvog su golmana doveli. Verujem da će me brzo zavoleti(smeh)"




SPEC.* - ZVANIČNO!

PANTELIĆ DOGOVORIO DOLAZAK FACIJA!



Herta je u poslednji čas dogovorila i dolazak 27-godišnjeg centralnog beka Totenhema - Argentinca  Federika Facija! Reč je o igraču koji je proveo 7 sezona u Sevilji i postao ikona kluba. Navijači Sevilje o Federiku imaju samo reči hvale a kako i ne bi kada je za "andalužane" odigrao 195 utakmica i postigao 12 golova. Potom je prešao  u Totenhem Hotspur ali je posle samo 6 meseci u Londonu, odlučio da prihvati ponudu našeg kluba i on će sutra potpisati ugovor. Oformljena je jaka i granitna odbrana. Jedino mesto desnog beka zadaje glavobolje stručnom štabu jer u letnjem prelaznom roku nisu uspeli pronaći pravo rešenje pa je, trener Mladenović odlučio da forsira mladog i talentovanog Italijana - 19-godišnjeg Paćinija. Da li je to dobar potez ili će na polusezoni stići i iskusni desni bek, ostaje da se vidi. Sezonu u Bundesligi počinjemo utakmicom protiv Bajer Leverkuzena a već u 4.kolu, gostujemo u Gelzenkirhenu i to će biti prvi veliki ispit za tim Ivana Mladenovića
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: elcapiteno7

Nemanja 7

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 196
    • Pogledaj profil
Re: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #8 poslato: 23. januar 2015, 03:35:08 »
Povratak kralja! Dobro dosao macko <3
Kako se postaje pravi sampion?
Tako sto izadjes na teren kad je najteze i POBEDIS!
:angel:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Re: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #9 poslato: 23. januar 2015, 09:26:18 »
Citat: Nemanja 7;1342644
Povratak kralja! Dobro dosao macko <3

Hvala mačko <3
 

Djoxetina

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 491
    • Pogledaj profil
Odg: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #10 poslato: 23. januar 2015, 14:07:43 »
Pratim,rokaj,i mogao si kad osvojis sve zivo sa Hertom i neki BaL :D :p
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Ivan94

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #11 poslato: 23. januar 2015, 14:10:11 »
Citat: Djoxetina;1342704
Pratim,rokaj,i mogao si kad osvojis sve zivo sa Hertom i neki BaL :D :p

Aaaaaa to me je smorilo. Nisam igrao to ni u 14-ici. Em mi se nije dopalo em sam sa ortakom pičio ML sa Notingemom, HSV-om, Lidsom i Drezdenom. Naravno, osvojio sam sve :D Ali, nisam imao vremena da pišem na forumu o tome. Sad šibam na TOP plejeru sa Hertom pa ćemo videti može li se Bajernu stati na put :D
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #12 poslato: 23. januar 2015, 18:49:08 »


MINANDINJO SRUŠIO ŠALKE, HERTA OSVOJILA TRI BODA - 0:1!




Fudbaleri Šalkea i Herte, odigrali su na "Veltins areni", utakmicu 4.kola nemačke Bundeslige. Šalke je važio za apsolutnog favorita na ovom meču, međutim, izabranici trenera Roberta Di Matea ni na koji način to nisu potvrdili. Za svih 90 minuta jedino su gosti iz Berlina prikazali fantastičnu igru i zasluženo su osvojili sva 3 boda na jako teškom gostovanju. Jedini gol na utakmici postigao je kapiten berlinskih plavo-belih, Portugalac Minandinjo. Ali, mogli su gosti i ubedljivije da pobede uspavanog domaćina da je Salomon Kalu u 9.minutu, sa 5 metara, pogodio mrežu a ne desnu stativu! U 27.minutu kapiten Kalu je fenomalnom dugom loptom pronašao Minandinja na ivici šesnaesterca. Portugalac je iz prve skočio i uputio razoran udarac ali je lopta pogodila prečku koja se, sigurni smo, još uvek trese. Herta je došla da pobedi i to su i učinili. Gosti iz Berlina, nakon ove pobede, imaju 6 bodova na tabeli dok je Šalke na 16.mestu sa svega 2 boda iz prve četiri utakmice. Ispod možete pogledati snimak najinteresantnijih trenutaka sa ovog meča, 13 fotografija kao i pročitati izjave trenera Šalkea, Roberta di Matea i kapitena Herte, Minandinja.




*FOTOGRAFIJE SA DANAŠNJE UTAKMICE:

Spoiler


Di Mateo:''Potpuno smo podbacili"



''Pre svega, želim da čestitam Herti na zasluženoj pobedi. Nadigrali su nas u svim segmentima igre. Diktirali su tempo od prvog minuta iako su nama svi redom predviđali ubedljivu pobedu. Prva velika pobeda Herte ove sezone. Siguran sam da će četa koju prevodi Ivan Mladenović, ove sezone, pomrsiti konce mnogima. Mi nismo počeli ovu utakmicu onako kako smo priželjkivali. Ali, nismo je ni okončali. Za 90 minuta, samo smo jednom uputili šut u okvir gola. Složićete se, prilično jadan učinak." - izjavio je trener "kraljevsko-plavih".


Minandinjo:"Odlično smo igrali, mogli smo dati još golova"



"Nakon što smo izgubili prve utakmice(protiv Leverkuzena 1:0 i Menhengladbaha 2:0), bili smo na poslednjem mestu na tabeli. Odna je došlo treće kolo i što se kaže - treća sreća. Uspeli smo da savladamo Augzburg na našem stadionu sa 2:0. Ta utakmica bila je uvod u ono što nas je čekalo ovde, u Gelzenkirhenu. Niko od nas nije očekivao da ćemo ovako lako dobiti utakmicu. Pogotovo ja i Kalu. Salomon mi je, nakon što je pogodio stativu sa par metara od gola, rekao da neće moći da pogleda trenera u oči ako Herta izgubi ovu utakmicu. Rekao sam mu da ćemo im dati gol kad-tad. I eto, u 59.minutu uspeo sam da uz veliku pomoć golmana Farmana, postignem jedini gol na ovoj utakmici. Šteta što je ona moja šansa iz 27.minuta ostala neiskorišćena odnosno, što je lopta, umesto u mreži, završila na prečki. Da smo iskoristili ove dve šanse, pobeda je mogla biti i ubedljivija." - izjavio je kapiten plavo-belih


*TABELA BUNDESLIGE NAKON PRVA ČETIRI KOLA
« Poslednja izmena: 24. januar 2015, 00:12:39 od strane Ivan94 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: elcapiteno7

Djoxetina

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 491
    • Pogledaj profil
Odg: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #13 poslato: 23. januar 2015, 18:55:22 »
Majstore gde da skinem stadione? :D ii samo cepaj :D
 

Ivan94

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3065
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/members/46168-Ivan94
Odg: Herta BSC - Road to the glory
« Odgovor #14 poslato: 23. januar 2015, 19:00:44 »
Citat: Djoxetina;1342775
Majstore gde da skinem stadione? :D ii samo cepaj :D

Skini novi PES galaxy peč 2.50 i imaćeš sve ove stadione