Autor Tema: ML- A. Stanojević  (Pročitano 7174 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Алекса

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 303
    • Pogledaj profil
Odg: ML- A. Stanojević
« Odgovor #15 poslato: 30. decembar 2014, 19:44:18 »
Jos jedan igrac odlazi iz sampionskog tima ?



Fudbaleri Sportinga su bas na ceni. Posle odlaska Montera u Real Sosijedad, jos jedan clan ove ekipe na pragu je prelaska u Real Madrid !
Rec je o 29-godisnjem stoperu, Thomasu Vermaelenu, koji je prosle sezone bio komadant Sportingove odbrane. Zelja postoji, igrac bi rado mozda i zadnje fudbalske godine proveo u jednom od najjacih timova na svetu, ali je problem obestecenje, Sporting trazi 18.000.000€.

Sa druge strane, Sporting se vec bacio na posao i trazi jednog stopera koji bi mogao da zameni Vermaelena ukoliko bi on otisao u madridski Real. Najverovatnije to ce biti 26-godisnji stoper Lilla, Simon Kjaer. Za njega Sporting bi trebao da iskesira oko 13.000.000€. Kako ce se ova transfer saga zavrsiti videcemo do kraja avgusta, kada se spusta zavesa na letnji prelazni rok.


Срце јунака не престаје да живи !
 

Алекса

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 303
    • Pogledaj profil
Odg: ML- A. Stanojević
« Odgovor #16 poslato: 30. decembar 2014, 21:35:30 »
Kjaer dosao, de Vrij otisao !



Mnogo je spekulacija bilo oko dovodjenja stopera u ekipu Sportinga. To pitanje je reseno dovodjenjem 26-godisnjeg Simon Kjaera, danskog reprezentativca. Kjaer je dosao iz Lilla za 13.000.000€ i potpisao ugovor vredan 2.500.000€ na tri godine. Zaduzio je dres sa brojem 5. U karijeri je jos nastupao za Midtjylland, Palermo, Wolfsburg, Romu.

Stadion Jose Alvaldea napustio je holandski reprezentativac Stefan de Vrij ! On je presao u londonski Arsenal, za 12.500.000€. Uprava nije mogla da zadrzi ovog fudbalera koji se zahvalio svima u klubu, ali kako je sam rekao, nije mogao da odbije ponudu takvog tima, koji spada u sam vrh evropskog fudbala.



"Hvala vam ljudi, mnogo vam hvala. Ne znam sta da kazem, osecam se odlicno. Uvek cu vas nositi usrcu i ko zna mozda se jednog dana vratim, naravno ako me klub bude hteo. Od malena sam navijac Arsenala i bio mi je san da jednog dana obucem njegov dres. Kada sam video u medijima da se Arsenal interesuje za mene, odmah sam zvao menadzera i pitao ima li kakavih vesti. Kada mi je rekao da je kontakt uspostavljen, rekao sam mu da ne odugovlaci i da odmah zavrsava stvar. Jos jednom cu se zahvaliti citavom timu, navijacima, ali posebno treneru Stanojevicu koji je od mene napravio odlicnog igraca."- rekao je mladi fudbaler na poslednjoj konferenciji za novine kao clan Sportinga.[/B]
Срце јунака не престаје да живи !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Looodak

Алекса

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 303
    • Pogledaj profil
Liga Sampiona
« Odgovor #17 poslato: 31. decembar 2014, 17:54:41 »
Sporting saznao protivnike u LS, pa pregazio Bragu !



Ekipa Sportinga u grupi sa Liverpulom, Juventusom i Kriedbachom. Redsi su od prosle sezone dobro poznati Lavovima, dok ce Juve biti nesto poput Barse prosle sezone. U grupi je jos Kriedbach, ekipa koja svojom igrom ima slicnosti sa Lenger blitzom ko ji prosle sezone otkinuo Sportingu 4 boda.

"Grupa je dosta slicna onoj iz prosle godine, nadam se samo da rezultati nece bisti isti. Iskreno mislim da smo kao ekipa dosta sazreli, doveli smo kvalitetne igrace i mislim da mozemo da pariramo evropskim timovima. Obecavam da cu se, ako prodjemo u cetvrtfinale, osisati na celavo ! Tako da znate koliko sam ozbiljan kada vam to kazem."-porucio se srpski strucnjak.




Takodje, ekipa Sportinga je u 3.kolu portugalskog sampionata petardom pocastila domacu ekipu Brage!
Neverovatna igra portugalskog sampiona, krunisana je sa pet golova u mrezi protivnika. Mrezu je naceo Adrien sa 30metara udaljenosti od gola. Pravi evrogol 25-godisnjeg veznjaka. Zatim u mrezu pogadjaju Didavi, Iturbe, Capel i Depay. Odlicna uvertira pred pocetak Lige Sampiona.


1.kolo :
Sporing - Pacos Ferreira 1:0

2.kolo :
Sporting - Porto 4:2

3.kolo :
Braga - Sporting 0:5

1.kolo LS :
Sporting - Kriedbach 2:0

4.kolo :
Sporting - Moreirense 1:0

5.kolo :
Sporting - Gil Vicente 0:1
Срце јунака не престаје да живи !
 

Алекса

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 303
    • Pogledaj profil
Nokaut faza !
« Odgovor #18 poslato: 31. decembar 2014, 20:28:54 »
Lavovi u nokaut fazi Lige Sampiona !



Za razliku od prosle sezone, kada su na 6 meceva u Ligu Sampiona 3 odigrali nereseno i 3 izgubili, izabranici trenera Stanojevica su, moze se reci, lagano prosli grupu ove sezone pored Liverpula u Juvea. Sa skorom 4-1-1 grupnu fazu su zavrsili kao prvoplasirani tim svoje grupe i tako ce u osminifinala ici na lakseg protivnika. Sjajna taktika mladog strucnjaka stavila je do znanja da tim iz Lisabona igra totalno drugacije nego prosle sezone.

"Trebalo je vremena da se uigramo onako kako sam zeleo. Za to nam je trebalo nesto vise od pola godine, ali pogledajte rezultate, prvi u grupi pored Liverpula i Juvea, treci smo u sampionatu sa dva boda manje, i jos smo u igri za titulu, koju necemo tako lako predati nikome. Takodje dajemo dosta golova po utakmici, sto je odlicno. Drago mi je da sam pogodio sa pojacanjima, pre svega Castaignosom. Uostalom uskoro ce polusezona, ostaje nam jos mec sa Maritimom i onda idemo na zasluzen odmor. Dovidjenja."-porucio je Stanojevic na konferenciji za medije posle utakmice sa Juventusom.

2.kolo LS :
Juventus - Sporting 2:3

Portugalski Kup :
Sporting - Rio Ave 1:0

6.kolo :
Estoril - Sporting 1:0

7.kolo :
Benfica - Sporting 3:3

3.kolo LS :
Liverpool - Sporting 2:4

8.kolo :
Sporting - Belenenses 0:0

9.kolo :
Vitoria SC - Sporting 0:2

4.kolo LS :
Sporting - Liverpool 3:5

10.kolo :
Sporting - Nacional 1:0

11.kolo :
Sporting - Boavista 3:1

5.kolo LS :
Kriedbach - Sporting 1:1

12. kolo :
Arouca - Sporting 2:4

13.kolo :
Sporting - Rio Ave 2:2

6.kolo LS :
Sporting - Juventus 2:1

14.kolo :
Vitoria FC - Sporting 1:3

15.kolo :
Academica - Sporting 1:6

16.kolo :
Sporting - Penafiel 3:1

17.kolo :
Sporting - Maritimo 4:1
Срце јунака не престаје да живи !
 

Алекса

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 303
    • Pogledaj profil
Intervju
« Odgovor #19 poslato: 31. decembar 2014, 21:22:02 »
Ko se jos seca Montera, kada je tu Castaignos !

Luc Castaignos je novi ljubimac navijaca Sportinga. Momak koji je na 22 meca ove polusezone postigao isto toliko golova. Trenutno je najbolji strelac portugalskog sampionata (14) i Lige Sampiona (8). Siguno, ako ovako nastavi da ce daleko dogurati sa svojom karijerom. Redakcija novina "A bola" napravila je intervju sa fenomenalnim napadacem. Intervju prenosimo u celosti.



Ajde da krenemo od lepših stvari. Najbolji si strelac jesenjeg dela Primeira Lige. Koliko ti to znači i da li si ti mogao to da pretpostaviš kada si u avgustu došao u Sporting?

-Naravno da mi znaci, ali ne gledam previse sebe, mi smo tim i imamo zajednicki cilj, a to je titula. Sve ovo drugo pojedinačno, sigurno je da zadovoljava svakog od nas, ali to nije primaran cilj.

I pored svih problema, Sporting je odigralo dobru polusezonu, zaostaje za liderom samo dva boda. Kako si ti video igre cele ekipe tokom jesenjeg dela sampionata?

-U početku je bilo teško. Okupili smo se dosta kasno i uigravali smo se tokom prvenstva, a ne na pripremama. Ali mislim da smo uhvatili pravu formu kako je prvenstvo odmicalo, svako od nas pojedinačno a i ekipno.Tu smo na dva boda od Benfice, ja stvarno mislim da imamo tim za prvo mesto i nadam se da ćemo uz još par pojačanja biti jači.



Šta misliš da je potrebno Sportingu u prolećnom delu sezone da osvoji titulu? Mnogi ističu da je odbrana najslabiji deo tima...

-Ne bih se slozio sa tim, odbrana je vrlo jaka, mozda i najjaca u ligi, potrebno nam je malo srece, jer smo uglavnom kod kuce prosipali bodove. Nadam se da ce nam se sreca osmehnuti i da cemo opet osvojiti titulu sampiona.

Ove jeseni trener Stanojevic je pokušavao praktično sve varijante u napadu, uglavnom si ti bio naistureniji napred. Da li više voliš da igraš sam u napadu ili u tandemu sa nekim?



-Da budem iskren vise mi odgovara kada igram sa jos jednim napadacem napred. Igrao sam 4-5 utakmica tako i dosta je lakse. Naravno cifra golova govori drugacije, ali meni je lakse sa jos jednim igracem napred sa mnom.

Za kraj, zamolili smo Castaignosa da nam otkrije koje nogovodišnje želje ima:

-Pa pre svega, to su sportske zelje. U prvom planu je titula i nista osim toga. Znaci titula i samo titula. - ponovio je napadac Sportinga.[/B]
Срце јунака не престаје да живи !
 

Алекса

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 303
    • Pogledaj profil
Odg: ML- A. Stanojević
« Odgovor #20 poslato: 31. decembar 2014, 21:22:32 »
Prati li ovo ko ?
Срце јунака не престаје да живи !
 

Gogy

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1342
    • Pogledaj profil
Re: ML- A. Stanojević
« Odgovor #21 poslato: 31. decembar 2014, 21:27:22 »
Пратим ја, помно, свакодневно.
OA-5599
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio, Алекса

Алекса

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 303
    • Pogledaj profil
ML- A. Stanojević
« Odgovor #22 poslato: 1. januar 2015, 17:09:44 »
Dvojica novajlija u Sportingu !



Prema pisanju medija, ekipa Sportinga dovela je dvojicu mladih igraca, Karima Rekika (20)  i Armanda Tibovskog (20). Karim Rekik je dosao u klub za nesto vise od 9.000.000€. Igra na poziciji stopera i dosada je u karijeri nastuapo za Manchester City i PSV. Tibovsky je dosao u klub za 4.500.000€ i igra na poziciji napadaca. U karijeri je nastupao za WE United.

Drago mi je da smo te dve linije popunili sa kvalitetnim igracima, pre svega mladim i nadam se da ce oni ciniti okosnicu tima u buducnosti. Mislim da bi to bilo to, sto se tice pojacanja za ovu sezonu, i nadam se da cemo ponoviti proslogodisnji uspeh.-rekao je srpski strateg.

Rekik je zaduzio broj 20, dok je Tibovsky uzeo broj 9.


Sporting prosao u cetrvrtfinale LS, Stanojevic ispunio obecanje !



Ekipa Sporting igra fenomenalno ove sezone. Niko nije ocekivao da ce ovako daleko dogurati u LS. U osminifinala savladali su ekipu Zenita, ukupnim rezultatom 3:2 i tako se plasirali u cetvrtfinale, gde ce prvu utakmicu igrati u gostima velikom Mancester Sitiju. Secate se obecanja koje je Stanojevic rekao pocetkom sezone, da ce se, ako Sporting prodje u cetvrtfinale, osisati na celavo ? E pa to je i ispunio ! Paparaci su ga uhvatili kako se vraca od frizera sa novom frizurom !

Срце јунака не престаје да живи !
 

Алекса

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 303
    • Pogledaj profil
Sampioni evrope !
« Odgovor #23 poslato: 2. januar 2015, 00:08:39 »
Sporting na krovu Evrope !



Sporting je uspeo da uradi ono sto nijedna portugalska ekipa od Murinjovog Porta nije, da osvoji Ligu Sampiona ! Bila je ovo sezona iz snova za lisabonske "Lavove", osvojili su titulu prvaka Portugala drugu godinu za redom, osovjili LS, ali je ostala zal za kupom, jer su u finalu izgubili od Vitorie. Ipak sve to ide u zaborav kada se pogleda citava sezona. Mladi strucnjak na klupi Sportinga izrastao je sigurno u jednog od najperspektivnijih trenera na svetu, i za njega ce se otimati veliki timovi. Sta na to ima da kaze mladi trener procitajte :


"Neverovatna sezona. Ko bi rekao da ce tim koji je sastavljen odigraca koji u proseku imaju 23,24 godine da osvoji Ligu Sampiona. Prezadovoljan sam kako je tekla ova godina, ostaje je zal za tim kupom, jer smo mogli sezonu da zavrsimo sa tripletom, sto bi bilo fantasticno, ali eto, nema veze idemo dalje."
[/I][/B]

Na pitanje da li ce i sledece sezone biti trener Sportinga, Stanojevic je rekao :
"Pustite me sad da uzivam sa svojim timom i da proslavimo ovaj trofej kako dolikuje. Dugo je leto, moze se dosta toga desiti."
[/I][/B]
Срце јунака не престаје да живи !
 

Djoxetina

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 491
    • Pogledaj profil
Odg: ML- A. Stanojević
« Odgovor #24 poslato: 2. januar 2015, 00:19:05 »
Svaka cast! Prati se
 

Алекса

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 303
    • Pogledaj profil
Odg: ML- A. Stanojević
« Odgovor #25 poslato: 2. januar 2015, 00:50:58 »
Citat: Djoxetina;1337877
Svaka cast! Prati se

Hvala :D
Срце јунака не престаје да живи !