Autor Tema: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi  (Pročitano 23564 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

dan1lo

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 420
    • Pogledaj profil
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #15 poslato: 13. decembar 2014, 00:45:00 »
Ideja sa Pes grand tour je pravo osvježenje u ovom trenutku. Inovativna je priča i mislim da će nam se, velikoj većini, mnogo svidjeti.
Imam nekolike sugestije:
1. razmisliti da se uveća broj bodova koje donosi liga? ipak je ona zahtjevniji sistem takmičenja od kupa, potrebno je i mnogo više truda i energije da bi se završilo na nekom recimo drugom ili trećem mjestu u diviziji II, posle čega se dobija svega 100 bodova? A toliko bodova se dobija i ako ispaneš u prvom kolu Master turnira! Iako su ove inovativne ideje po meni vrlo zanimljive, i biće ovo super priča ubijeđen sam, ne bih potcjenjivao ligu kad su u pitanju bodovanja i čak bih utrostručio broj bodova koji se dobija u ligama u odnosu na ovaj vaš predlog.

2. Termin za odigravanje turnira bih umjesto mjesec dana kako sada stoji, prosirio na mjesec i po dana, odnosno umjesto 8 regularnih turnira i 4 mastera, organizovao bih recimo 5-6 regularnih, 3 mastera i sl.. znači, malo samo "skratiti" broj turnira u godini, Ne mislim da može doći do neko zasićenja jer će svakako ponuda igranja takmičarskih mečeva biti znatno bogatija i svako će se pronaći u nečemu manje u nečemu više a s druge stgranem, čini mi se da postoji mogućnost da se pretrpa kalendar i da se teško mogne stići odigrati sve to što se želi a posebno teško da se odigra u zadatim rokovima.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Toja, gustavo_fring

Yoda

  • Sedam
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1184
    • Pogledaj profil
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #16 poslato: 13. decembar 2014, 08:44:08 »
Prvo da kazem da mi ovo zvuci extra i da cenim da ce sigurno imati dobar odziv... sldece, moram da se slozim sa Danilom da bi trebalo povecati bodove za klasik ligu da bi i ona ostala zanimljiva... mozda dodati neke bodove za prva 3 igraca u ostalim divizijama jer se jedan uvek izdvoji pa da i ostali mogu uzeti neki bod ;) ... i onda izazovi... mislim da bi to trebalo automatizovati tako sto ce se odredjenog datuma generisati svi mecevi i to jedan sa igracem 5 mesta ispod i druga sa igracem 5 mesta iznad a onda ako se dobiju obe da se dobije super izazov gde igrac moze da bira, ali samo one iznad njega na listi. Ovako ce se izbeci namestanje a super izazov nece biti iskoriscen da se odere neki slabiji igrac (jer se dobijaju bodovi na ime razlike u bodovima sto znaci da ce bolji igraci birati one najgore)... sto se tice igraca koji krenu kasnije, cenim da je svako ko krene kasnije svestan da tesko moze da dodje do vrha ali moze da oseti o cemu se radi i ako se stvarno izdvoji iz gomile, pa vi kao organizatori zelite da ga zadrzite za sledecu sezonu, dajte mu neku podsticajnu nagradu... sto se tice timova, ok je da se izbace ovi bas najjaci timovi, da bi bilo malo zanimljivije...ne cela I klasa da se izbaci nego samo onih par najjacih... toliko mi za sad pada na pamet... i da ponovim da je ideja odlicna i da ce, siguran sam, biti uspesno takmicenje.
Ponekad u fudbalu moras davati golove!!!
 

Konfucije

  • إيسيل
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1751
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #17 poslato: 13. decembar 2014, 08:51:50 »
Trenutno kako planiramo da napravimo sistem izazova:
Svaki igrač dobija pravo na jedan izazov mesečno (ili neki drugi termin). U tom izazovu može da izazove 5 bolje ili 5 lošije rangiranih igrača koji moraju da prihvate izazov.
Ukoliko pobedi dobija pravo na bonus izazov gde može da izazove 10 bolje rangiranih, takođe moraju da prihvate. Ako i tu pobedi dobija ekstra izazov i ima pravo da izazove bilo kojeg bolje rangiranog igrača - mora da prihvati. Šta mislite o tome?
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: gustavo_fring

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #18 poslato: 13. decembar 2014, 10:05:56 »
Yoda,
ne mora da znac da ce "bolji igraci uvek birati one najgore izazivace" u super izazovu. Ako izabere tog "najgoreg" moze da izgubi mnogo vise bodova nego sto bi izgubio ako bude porazen od onog najboljeg izazivaca. Takodje taj prvi na rang listi moze da dobije mnogo vise bodova ako izabere da igra sa najbolje rangiranim izazivacem i pobedi, odnosno da izgubi mnogo manje bodova ako bude porazen. Mac sa dve ostrice u svakom slucaju.

Konfucije,
a kako bi bilo da na primer izazivac moze da bira samo iz grupe 5 BOLJE rangiranih taj 1. izazov, odnosno u 2. izazovu samo iz grupe 10 opet BOLJE rangiranih od njega pa ako dobije oba izazova ima pravo na SuperIzazov. Tako bi se mozda izbegle mogucnosti kalkulisanja i biranja dva laksa protivnika samo u cilju sticanja prava na SuperIzazov gde bi igraci iz donjeg doma sigurno birali 1. na rang listi jer nemaju puno da izgube, a mogu mnogo da dobiju.
Strikers win games, defenders win titles !
 

Konfucije

  • إيسيل
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1751
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #19 poslato: 13. decembar 2014, 10:21:55 »
drugi izazov i ima mogućnost birati samo bolje rangirane : )
Za prvi nisam siguran, šta da rade prvih 5 plasiranih igrača?
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #20 poslato: 13. decembar 2014, 11:03:19 »
Citat: Yoda;1332828
i onda izazovi... mislim da bi to trebalo automatizovati tako sto ce se odredjenog datuma generisati svi mecevi i to jedan sa igracem 5 mesta ispod i druga sa igracem 5 mesta iznad a onda ako se dobiju obe da se dobije super izazov gde igrac moze da bira, ali samo one iznad njega na listi. Ovako ce se izbeci namestanje a super izazov nece biti iskoriscen da se odere neki slabiji igrac (jer se dobijaju bodovi na ime razlike u bodovima sto znaci da ce bolji igraci birati one najgore)...  


Mislim da ovde nesto nisi razumeo. Sa telefona sam pa ne mogu da pogledam tacno kako ide, ali koliko me sluzi secanje, posebna je formula za izazove kada pobedis boljeg od sebe i kada pobedis losijeg... bas iz razloga da ne bi na izazovima zaradjivao bodove protiv slabijih.
Ako se dobro secam, kada izazoves mnogo slabijeg igraca (koji ima preko 1000 bodova vise od tebe) i pobedis ga, dobijas svega 10% njegovih bodova. Znaci ako ti imas 3000 bodova, i izazivas nekog ko ima 300 bodova, i pobedis ga, dobices samo 30 bodova. Ali ako izazoves nekog ko ima 2000 bodova, dobices 200.
Sto boljeg protivnika izazoves, vise bodova dobijas u slucaju pobede.

Upravo sam nasao jedan bug sa ovim trenutnim nacinom bodovanja izazova (ne mogu sa telefona objasnjavati, ali radi se o tome da neko ko ima 3000 bodova, vise ce dobiti ukoliko izazove nekog ko ima 2500, nego nekog ko ima 3100), a to je nedopustivo) tako da cemo to morati modifikovati. Vec imam neku ideju (izgleda mozak bolje radi cim se probudi :D ) pa kad je testiram pisem ovde... :)
:slap:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: gustavo_fring

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #21 poslato: 13. decembar 2014, 11:25:51 »
Ne treba mnogo brinuti o tome kako ce neki stalno birati lakse protivnike da bi stekli pravo Super duela. Uzmimo za primer da je stanje na tabeli sledece:
Kepa, Pilojac, Fone, Hadis, Voja, Crow, Rile......... ko garantuje Pilojac tebi da ces sigurno pobediti Crowa ili Rileta i ne samo to nego u slucaju poraza gubis i vise bodova.
Zato i jeste stavljeno to ogranicenje od +-5 mesta na rank tabeli. Sto se tice kalkulisanja, pa to i jeste draz...traziti najbolje mogucnosti za vas i vas tim, pravljenje strategije, a mozda u tom vasem kalkulisanju i izvucete deblji kraj ;)
Sto se tice live update i promene ocene igraca, tu ne mozemo puno uticati, pa pogledajte sta se radi sad u menadzeru.....izbegavaju se mecevi jer cekas da ti sledece nedelje igrac bude crven pa da onda igras i sl.....da se razumemo, toga je uvek bilo i bice.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Toja, gustavo_fring

Yoda

  • Sedam
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1184
    • Pogledaj profil
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #22 poslato: 13. decembar 2014, 11:52:26 »
Chelik...
mozda ne zna da li ce dobiti crow-a ili Rileta ali nekog medju poslednjim iz V divizije i ko ispada u startu uvek iz ovih turnira bi bilo kao uzimanje detetu bombone za njega ;) i to su mu sigurni bodovi ;) i iako moze u nekoj drugoj kombinaciji da uzme nesto vise, moze i da izgubi vise... a u ovoj moze i jednom rukom da igra... ;)
... mozda da se napravi da se nekako racuna % postojecih bodova a ne razlike...
...i da se razumemo - ja, kao i svi sto sad neke predloge dajemo, razmisljamo o ovoj stvari tek neki minut, tako da sigurno ne znamo sve kao oni koji planiraju ovo nedeljama, i onda mozda i lupimo glupost, ali zato su tu organizatori koji ce iz gomile nekih nasumicnih i "prvo sto mi padne na pamet" predloga izdvojiti ono sto im je interesantno ili cega se nisu setili... ;)
Pozz
Ponekad u fudbalu moras davati golove!!!
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #23 poslato: 13. decembar 2014, 12:06:22 »
Yoda,
taj koji je los i stalno ispada na startu sa turnira tesko da ce ikada dobiti mogucnosti super izazova.
Strikers win games, defenders win titles !
 

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #24 poslato: 13. decembar 2014, 12:10:00 »
YODA, druze stari,

Ocigledno nisi sve lepo procitao, neki igrac moze na duel izazvati drugog igraca samo u situaciji ako je taj igrac u krugu 5 mesta iznad ili 5 mesta ispod njega na tabeli. Znaci ne moze Kepa izazvati na duel Pericu ili sl.
Zato i postoji to ogranjcenje od 5 mesta, gde ce uglavnom biti igraci koji mogu pobediti jedan drugog i nikad se ne zna.
« Poslednja izmena: 13. decembar 2014, 13:52:06 od strane chelikmanutd »
 

TONI 4 BLACE

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 734
    • Pogledaj profil
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #25 poslato: 13. decembar 2014, 13:32:41 »
Citat: Yoda;1332864
Chelik...
mozda ne zna da li ce dobiti crow-a ili Rileta ali nekog medju poslednjim iz V divizije

Pojedini u V diviziji su u donjem delu tabele isključivo iz razloga zato što su nam timovi takvi da u 40. minutu stamina ode u crveno svim igračima. Zamisli tek u 60. pa na dalje kako se igra sa ovim Š timovima. Nemojte potcenjivati V diviziju :D napredovaćemo i mi, imaćemo i mi bolje klubove, pa ćemo ukrstiti koplja nekad! :D

Što se tiče kalkulisanja, to će uvek biti, npr. neko smatra da mu je sigurnije da ne igra nego da rizikuje bodove i čeka igrača da ga izazove koji mu više odgovara.

Ovo za Live Update možda ako može da se stavi sve na zelenu strelicu i neće biti problema tako. Ali ne znam da li može to da se menja.
 

Konfucije

  • إيسيل
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1751
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #26 poslato: 13. decembar 2014, 13:48:55 »
Aman ljudi, čitajte, neće biti moguće izazvati nekog ko je 5 mesta ispod.
 

Loki87

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1137
    • Pogledaj profil
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #27 poslato: 13. decembar 2014, 14:46:15 »
Ceka se Kepin komentar ;) da vidimo dal mu se svidja "zavera koju kujemo" :D !?
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #28 poslato: 13. decembar 2014, 15:54:10 »
Citat: Loki87;1332932
Ceka se Kepin komentar ;) da vidimo dal mu se svidja "zavera koju kujemo" :D !?

Upućen je kepa u sve ovo već neko vreme :D mada komentar bi svakako dobro došao :)
:slap:
 

Kepa

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2821
    • Pogledaj profil
Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi
« Odgovor #29 poslato: 13. decembar 2014, 16:35:03 »
odlicno izgleda sve ovo, ovi turniri mi se najvise svidjaju, isto kao u tenisu :)
izazovi manje vise, ali vidim da su se doradila pravila tako da je ovo dosta bolje nego ono ranije. mada i dalje mislim da su turniri samo dovoljni uz ove nase lige, ali ako je zbog novih clanova koji se kasnije prikljuce onda ok.

a imam pitanje jedno. posto imas dozvoljeno tri izazov dvomeca u jednom terminu od kojih u dva mozes ti da izazoves, sta cemo onda sa ovim trecim u kojem moras ti biti izazvan a niko te ne izazove za ceo termin? kako da se nadoknadi to?