Autor Tema: Tehnicki detalji oko povezivanja u online modu  (Pročitano 4249 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavra_n

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Tehnicki detalji oko povezivanja u online modu
« poslato: 26. novembar 2014, 16:08:16 »
Da li bi neko bio ljubazan da mi odgovori na par pitanja.
Nisam pratio detalje a i ne znam gde da pogledam a nacuo sam nesto da se povezivanje igraca vrsi IP-IP?
Pitam, zato sto mi je zaista neverovato da za 3 dana koliko imam igru i odigranih sigurno 25 utakmica, u bukvalnom smislu reci, brojevima 20 i slovima DVADEST utakmica imam katastrofalan lag! Ovo nisam nikad doziveo na PES-u online, da mi reakcija igraca nakon odigranog poteza ( pas, sut, sta god ) kasni 2, 3 sekunde pa pa imam situaciju da npr igrac primi loptu, stisnem pas i dok igrac odreaguje, protivnik bukvalno doleti sa svoje polovine i uzme mi loptu.
Par utakmica je bilo ok ali velika vecina je prakticno bilo pravo mucenje. Kad se desi lag od sekunde, pevam od srece ali uglavnom je veci.
Mislio sam da je do mene, portova medjutim nakon detaljne analize opreme, kompa, mreze i svega sto ima uticaja na konekciju, mojih 60/3mb neta je u odlicnom stanju.
Da li jos neko ima ovakvih problema sa lagom?
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: Tehnicki detalji oko povezivanja u online modu
« Odgovor #1 poslato: 27. novembar 2014, 02:45:16 »
Sve što ti mogu reći je da probaš da odigraš nekoliko utakmica sa nama sa foruma i onda vidiš kakvo je staanje. Takav lag kao što kažeš ne bi trebao da bude. Kašnjenje 2-3 sekunde je nezamislivo i nerealno. Čak ako to istina, ne verujem da bi se utakmica završila, i sa manjim lagom se prekine. Može biti da je do tvog hardwera... ili si preuveličao ovo kad si napisao 2-3 sekunde (u igri smeta i kašnjenje od pola sekunde, a kamoli 5-6 veće od toga).
Zato ti preporučujem da dodješ na nas chat, odigraš nekoliko utakmica sa različitim ljudima sa našeg foruma, tu ne bi smelo da bude laga, jer je ping na minimumu. Ako ti i tu bude lagovalo, onda je problem definitivno do tebe. Ako ne bude lagovalo, onda je problem do tvojih protivnika (sa drugog kraja sveta :) )
:slap: