Autor Tema: Taktike i formacije  (Pročitano 23816 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

7upSD

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #30 poslato: 25. decembar 2014, 00:03:55 »
Ja kako kada kada sam igrao sa Njukaslom forsirao sam igru na kontra napad sa malim brojem igraca u zavrsnici i dugim loptama sa udaljenim prilaskom pomoci na dodavanju i bas mi je dobro islo jer je takva ekipa dosta cvrsa na sredini i brza u napadu ,sa Celsijem igram njihovu real igru short-pass,igraci menjaju mesta,stoje maksimalno blizu dodavanja i sa medium ili mnogo igraca u zavrsnici zavisi od protivnika ,samo sam u LS igrao kontru protiv Sitija i PSG u gostima i dalo je rezultate. :)
 

Adnnan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 86
    • Pogledaj profil
Odg: Taktike i formacije
« Odgovor #31 poslato: 25. decembar 2014, 19:03:30 »
Pozz , evo igram vec neko vrijeme i u postavkama je naznaceno da je Basic shot ! E sad , znaci svaki sut dalji od 16 m ide outside , ama bas svaki , nemogu nikako provaliti kako se suta jer ocito da nije kao u dosadasnjim serijalima PES-a . Znalo mi se desavat kad idem i 1 vs 1 da omasi citav go. Dali ima neko da mi to lijepo objasni ako je moguce
 

Macan

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1553
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #32 poslato: 25. decembar 2014, 21:49:53 »
Posto sam se pomirio sa cinjenicom da se igraci veoma brzo umaraju, odlucio sam da odustanem od svakog pokusaja da iste na neki nacin stedim. Tako da sam stavio sledece:

1. za napad
a) Possession game
b) Short pass
c) Flexible
d) Support range - 1 crtica
e) numbers in attack - many

Moram priznati da mi ide odlicno. Pravim akcije i imam veci posed lopte. Jedina mana je kad izgubis loptu da protivnik hvata kontra-napad :)
« Poslednja izmena: 25. decembar 2014, 22:09:44 od strane Macan »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Admiral_Kolchak, Kamenorezac

Admiral_Kolchak

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 904
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #33 poslato: 25. decembar 2014, 23:17:47 »
hehe od pocetka koristim taj team instruction, samo sto mi je positioning na Maintain Formation. Mana je bas ta, kontra-napad, pogotovo ako ti stoper, kao moji u Bastiji, imaju speed 30 :D
 

irenamarin

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 23
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #34 poslato: 9. januar 2015, 19:38:31 »
jel mozete objasniti kako u my clubu koristiti defense tactics jer mi se događa sljedeće:kada prebacim na defense onda mi se napadac vrati na stopera a stoper ide u napad i ne mogu ih nikako promjeniti prije utakmice mogu samo edit position al ne i mjenjati igrace
 

Kamenorezac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 665
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #35 poslato: 19. januar 2015, 13:39:08 »
Namestao sam svakakve taktike,izmisljao,te s pet u odbrani,te s cetiri u napadu.Na kraju sam stavio fluid formation na off i igram duplo bolje.Za sad.Ne znam kako drugi.
 

silverriot

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #36 poslato: 26. januar 2015, 11:44:45 »
prvo da pozdravim sviju, novi sam ovdje, BiH - sarajevo, sjajan vam je forum, duze vremena pratim kao guest, ali evo napravih i account.

igram na ps4, ID mi je silverriot, ako je ko za partiju - dodajte me :D

https://www.pesleague.com/player/20570/

pes 2015 mi je sjajan, i moram da se nadovežem na ovaj komentar za fluid formation, slazem se, nakon 150tak utakmica online definitivno mogu da kazem da je bolje kad je iskljucen, bar meni. mozda nisu isprogramirali fino tranzicije tako da kompletan tim sporije reaguje na fluidu nego bez njega (naročito bekovi), mada je koncept sjajan - nema šta.

formacije - volim 4-3-3 i 4-2-3-1 varijante sa "normalnijim timovima", ali na ovom nivou (div 5) svi igraju real madrid/bayern što malo nervira, pa kad hocu osvetu ili pošten mec (s obzirom na lag kad me upari sa sirotanima iz juzne amerike) i ja raspalim real.
sa realom - krkanska 4-2-4 sjajno prolazi, bale LFW jese RWF, rona i benz dva CF-a, moras se vise malo potruditi oko odbrane - uvlacenje krila, ali se isplati. nevjerovatno ali ista ide dobro i sa totenhamom.

counter attack
short pass
maintain formation
support -4

frontline pressure
conservative
normalna linija, nijansu visocija
srednji compactness

radi - mjera
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Kamenorezac

Kamenorezac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 665
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #37 poslato: 27. januar 2015, 14:05:47 »
Da li moze neko da mi kaze kad u toku igre stavim npr offensive taktiku da li to znaci da mi formacija ostaje takva i kad imam loptu i kad se branim ili je ipak fluid formation ukljucen jaci?I kako da ponistim to defense,custom ili offensive kad sam vec ukljucio tj pritisnuo u toku igre?Hvala.
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 26478
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #38 poslato: 27. januar 2015, 14:09:26 »
Mislim da kad na početku postaviš formaciju to ti je to do kraja utakmice, sem ako sam ne menjaš na kursor (offensive,defensive, custom).
Dakle kako podesiš tako ti je.
Fluid sa druge strane menja formaciju automatski u zavisnosti od same situacije na terenu, tako sam je ja makar shvatio.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Kamenorezac

Kamenorezac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 665
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #39 poslato: 30. januar 2015, 17:36:45 »
Razumem sta kazes tako sam i ja shvatio.Fluid kad se ukljuci formacija se menja sama u zavisnosti od poseda,meni samo nije jasno kad ukljucim ja sam jednu od one tri formacije da li onda igram tako i s loptom i bez nje i kako da to iskljucim i vratim da ih automatski menja.
 

Maxim_Tsigalko

  • sasakajzer
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 683
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #40 poslato: 7. februar 2015, 20:41:22 »
da li postoji fajl i gde se nalazi, gde su snimljene taktike i formacija kako bi se prebacio na fles i ubacio u drugi kompjuter?
 

AiN

  • Moderator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1095
    • Pogledaj profil
Odg: Taktike i formacije
« Odgovor #41 poslato: 8. februar 2015, 10:33:15 »
Trebalo bi da se nalazi u my documents/konami/pes 2015/save. Mislim da ti treba edit.bin fajl.
 

Kamenorezac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 665
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #42 poslato: 11. mart 2015, 18:25:01 »
Jel koristite markiranje u postavkama i da li to ima neke veze sa bilo cim tj da li stvarno igraci rade to kako treba kad se podesi?
 

Kamenorezac

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 665
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #43 poslato: 16. mart 2015, 19:39:03 »
Ovde cu pre naci koji film da pogledam nego sto cu dobiti odgovor na neko pitanje o pesu...
 

DM11

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1654
    • Pogledaj profil
    • https://www.facebook.com/Gagi95
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #44 poslato: 16. mart 2015, 19:41:30 »
Često stavljam da mi DMF markira protivničkog napadača i onako, šta znam, vidi se da je pozadi i korektno odradi svoj posao.
YOUR  LOVE  MAKES  ME  STRONG,  YOUR  HATE  MAKES  ME  UNSTOPPABLE.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Kamenorezac, dakimil