Autor Tema: Taktike i formacije  (Pročitano 23834 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zvezdan Nik

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 342
    • Pogledaj profil
Taktike i formacije
« poslato: 22. novembar 2014, 08:07:50 »
Ljudi,ajde malo iskustva o taktikama i formacijama u novoj igri.Čini mi se da su malo zabrljali sa trenutnim postavkama,nisam nešto zadovoljan konceptom.Nisam ni provalio još uvek kako funkcionušu preset taktike,menja li igra automatski formacije?Kako se implementiraju uopšte one dve taktike,defense i custom,kad je podešavanje onih parametara za igru(attack style,defense,player support,...)univerzalno za sve preset taktike.Ispade da je najveći taktički domet position edit za svaku preset taktiku,bez mogućnosti podešavanja pomenutih parametara za svaku postavku posebno.
 

bokirivaldo

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #1 poslato: 22. novembar 2014, 13:01:35 »
I meni nije najbolje jasno ,ima jedna taktika prva na kojoj u zagradipise da je ofanzivna ??? i druge dve da napravis defanzivnu i custom ..
prvu taktiku moze se menjati ona ali nije mi jasno zasto u zagradi pise da je ofanzivna??
 

daxdax89

  • Regular
  • **
  • Poruke: 87
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #2 poslato: 22. novembar 2014, 22:25:30 »
A b re brate kao sto pise,imas PRESET(primere) gde recimo u OFFENSIVE mozes da gurnes bekove napred ili veznjake,zavisi sta i kako igras a u DEFENSIVE da ih vratis i onda strelicom menjas kad se branis ili kad povedes pa neces da primis gol,ili pak kao moj brat sto menja non stop kada ja napadam.Custom ti je ono sto ti licno napravis od neke vec gotove formacije,EDIT POSITION i onda im promenis i uloge i sta sve vec tamo ima.
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #3 poslato: 22. novembar 2014, 23:20:12 »
Nisu nista zabrljali. Prakticno mozes da postavis 9 formacija (ako ukljucis i fluid i imas posebne za napad i za odbranu) koje mozes da menjas u toku igre bez da stiskas start (s tim sto su 3 od tih 9 za kick-of postavku). I naravno 3 takticka podesavanja (mislim na one slajdere).

Jedino je po meni problem sto za takticka podesavanja idu iz krajnosti u krajnost. Ili ces da igras sa 10 igraca iza lopte, ili ces da vrsis visok presing. To isto vazi i za napadanje, ili kroz sredinu ili preko krila, nista izmedju malo da se balansira.
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: darko_pfc, Lemi89

shokanito

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1041
    • Pogledaj profil
Odg: Taktike i formacije
« Odgovor #4 poslato: 23. novembar 2014, 00:22:25 »
Extras - Options -Personal Data Settings   ,  i tu ima onih 20,30 data za čuvanje postava ,  obelezim data 2,3 ili bilo koji drugi , poplavi ,   ali kada udjem u online u data da pokupim postavu u load ,  uvek mi daje samo samo onu koja se nalazi u data 1 a ne koju sam obelezio .   jel tako svima nemoze , ili sam ja nesto za**** kad sam pravio transfere u edit ,greskom obriso igraca iz igre  ,pa sam obriso neki edit u fascikli , da bi se vratilo to na pocetno .
« Poslednja izmena: 23. novembar 2014, 00:24:38 od strane shokanito »
 

Zvezdan Nik

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 342
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #5 poslato: 23. novembar 2014, 08:54:23 »
Citat: daxdax89;1326003
A b re brate kao sto pise,imas PRESET(primere) gde recimo u OFFENSIVE mozes da gurnes bekove napred ili veznjake,zavisi sta i kako igras a u DEFENSIVE da ih vratis i onda strelicom menjas kad se branis ili kad povedes pa neces da primis gol,ili pak kao moj brat sto menja non stop kada ja napadam.Custom ti je ono sto ti licno napravis od neke vec gotove formacije,EDIT POSITION i onda im promenis i uloge i sta sve vec tamo ima.
Pa ja zato i napisah u postu da je position edit vrhunac taktike u novoj igri.
Pilojac,ne kapiraš šta sam hteo da kažem.U preset taktikama team instructions parametri koje namestiš važe  za sve tri preset taktike,i kad poseduješ loptu,i kad se braniš,i on te tri preset taktike automatski menja,nezavisno od defense i custom,koje menjaš sam.To mi se ne sviđa,ne razumem zašto nisu ostavili mogućnost da za svaku od preset taktika podešavaš nezavisne parametre u team instructions.
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #6 poslato: 23. novembar 2014, 09:17:34 »
Kako bre vaze isti parametri za sve 3 :/ ?  

U preset taktikama ti podesavas one tri (Offensive, Custom, Defensive) za svaku od te tri imas da podesis posebno sve, i team isntructions (napadaje i branjenje) i formacije.  A u fluid formation podesavas ono da ti automatski menja formaciju kad se branis i kad napadas (i tu mozes naravno da podesis kako hoces da se branais (taktika i formacija) i kako hoces da napadas (taktika i formacija)).  Kud ces vise opcija :).

Mislim ne kapiram zasto bi namestao taktiku kako ces da napadas ako si u fazi odbrane, ili kako ces da se branis ako imas loptu.


Edit: reci mi konkretan primer sta bi ti hteo da podesis recimo?
« Poslednja izmena: 23. novembar 2014, 09:21:05 od strane pilojac85 »
Strikers win games, defenders win titles !
 

Zvezdan Nik

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 342
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #7 poslato: 23. novembar 2014, 09:42:37 »
Hoću da podesim posebne parametre u team instructions za svaku od te tri preset taktike.Baš to hoću da uradim,kako da se branim kada napadam,i kako ću da napadnem dok se branim,naravno,čim dođem u posed lopte.Sve ono što sam mogao da radim na prethodna dva izdanja.Team instructions ne možeš da namestiš posebno za preset formacije(when attack,when defense,at  kick off),jednom podešeno važi za sve tri opcije.
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #8 poslato: 23. novembar 2014, 10:02:57 »
Ajde ovako:

-imas 3 manuelna podesavanja nacina igre. Offensive, Defensive i Custom koja menjas sa krsticem u toku igre kako tebi odgovara.
-ukljuci fluid formation ON u tactic options (2. polje s desna)
-u preset tactics (2. polje s leva) podesavas za manuelnu formaciju Offensive sta hoces (jednu taktiku u okviru koje imas kako se branis i kako napadas, i 3 formacije u okviru kojih imas formacije kad se branis i kad napadas)
-u tactical options ides na polje Defensive i mozes da podesis jednu taktiku (kako ces da napadas i kako da se branis) i 3 formacije za Defensive (kick of, when in possession i when out of possession)
-opet u tactical options ides sad na polje Custom i opet podesis taktiku (kako napadas i kako se branis) i opet 3 formacije kao za Defensive (kick of, when in possession i when out of possession).


Dakle imas da podesis za svaku od 3 preset formacije taktiku. Imas triput vise opcija nego na 14-ici i 13-ici.
Strikers win games, defenders win titles !
 

Zvezdan Nik

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 342
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #9 poslato: 23. novembar 2014, 10:09:41 »
Citat: pilojac85;1326086
Ajde ovako:
-ukljuci fluid formation ON u tactic options (2. polje s desna)
-u preset tactics (2. polje s leva) podesavas za manuelnu formaciju Offensive sta hoces (jednu taktiku u okviru koje imas kako se branis i kako napadas, i 3 formacije u okviru kojih imas formacije kad se branis i kad napadas)
-u tactical options ides na polje Defensive i mozes da podesis jednu taktiku (kako ces da napadas i kako da se branis) i 3 formacije za Defensive (kick of, when in possession i when out of possession)
-opet u tactical options ides sad na polje Custom i opet podesis taktiku (kako napadas i kako se branis) i opet 3 formacije kao za Defensive (kick of, when in possession i when out of possession).
I,kad odeš u team instructions u defense i custom,za svaku od ove dve možeš da namestiš u team instructios posebne parametre,ili ti preslikava jedna ista podešavanja?Kao što ti u onom drugom sleva,što ti kažeš,ne dozvoljava da menjaš parametre u team instructions za svaku pojedinačno(kick of, when in possession i when out of possession),nego ti ostavlja jednom nameštenu postavku za sve tri opcije.Jedina promenljiva je position edit.
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #10 poslato: 23. novembar 2014, 10:13:51 »
Citat: Zvezdan Nik;1326087
I,kad odeš u team instructions u defense i custom,za svaku od ove dve možeš da namestiš u team instructios posebne parametre,ili ti preslikava jedna ista podešavanja?Kao što ti u onom drugom sleva,što ti kažeš,ne dozvoljava da menjaš parametre u team instructions za svaku pojedinačno(kick of, when in possession i when out of possession),nego ti ostavlja jednom nameštenu postavku za sve tri opcije.Jedina promenljiva je position edit.

Tako je, za svaku od te dve mozes da namestis parametre kako hoces. U toj drugoj s leva ti pokazuje samo parametre za Offensive (vidis i gore iznad terena sa formacijom pise ti "Main (Offensive) at kick of - 4-4-2" recimo). Ono sto si podesio u drugoj s desna se tu ne vidi, vidi se samo tamo u Defensive i Custom.
Strikers win games, defenders win titles !
 

Zvezdan Nik

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 342
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #11 poslato: 23. novembar 2014, 10:21:17 »
Ne razumemo se.U toj drugoj s leva postoje i druge dve preset taktike,when in possesion,i when defense.Ti na te dve taktike ne možeš da izvršiš nikakvu promenu parametara u team instructions nezavisno od prve,te kick off.Ili obratno.Možeš samo da menjaš mesta igračima,na position edit.O tome ti pričam.Pusti defense i custom,znam ja da se one manualno menjaju na krstić,doktorirao sam taktiku na pes serijalima.Preset taktike( kick of, when in possession i when out of possession),igra menja automatski i ti za te tri taktike ne možeš da menjaš famozne parametre u team instructions za svaku posebno.Kako namestiš za at kick off,biće ti i za when defense.
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #12 poslato: 23. novembar 2014, 10:58:16 »
:D Pa brate rodjeni. Sta ti hoces da podesis: Kad nemas loptu da podesis da napadaju preko krila i na contre je l ?   Ili kad imas loptu hoces da podesis da igraju duboku odbranu sa presingom ?  I to pod 2. s leva nisu preset taktike vec podtaktike za fluid.

Nemam vise snage stvarno, sebi sam podesio sve sto sam hteo, imam vise opcija nego na Football Manager-u :D. Srecno ti bilo.

Edit: to "at kick-of" ti sluzi cisto za prikrivanje formacije prilikom namestanja u game plan-u pred mec. Da protivnik ne vidi tvoju stvarnu postavu i da ga navedes na gresku prilikom markiranja. dakle ta "at kick of nema nikakvog efekta u igri i nije nikad aktuelna sem u tih par sekundi prilikom izvodjenja sa centra.
« Poslednja izmena: 23. novembar 2014, 11:05:59 od strane pilojac85 »
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Shockey

Zvezdan Nik

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 342
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #13 poslato: 23. novembar 2014, 11:11:13 »
Jel ja pišem srpski,ili kineski.Pa o tim podtaktikama ti i govorim pobratime dragi.Ne mogu da shvatim da ne kapiraš o čemu ti govorim.Pa ne može tebi da bude isto podešena linija odbrane,vrsta napada,player support,ili nešto treće iz one gomile podešavanja u team instructions,za sve tri podtaktike.A i defense i custom parametre u team instructions možeš da namestiš samo da ti bude isto.Ne može drugačije.Dakle,tačka sporenja između tebe i mene je team instructions.
 

Zvezdan Nik

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 342
    • Pogledaj profil
Re: Taktike i formacije
« Odgovor #14 poslato: 23. novembar 2014, 11:20:28 »
Da,to je ok,fluid formation mora da bude isključen da bih mogao da nameštam team instructions zasebno,sad provalih.:wall: