Autor Tema: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test  (Pročitano 10805 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« poslato: 7. januar 2014, 21:08:32 »
E ovako , dosta polemike je bilo oko toga sta je vaznije, sta ima veci uticaj na igraca. Dobijao sam svakakve odgovore ali su to uglavnom bila subjektivna misljenja, dakle nesto sto se nije zasnivalo na cvrstim argumentima, nekim pipavim dokazima itd. Uvek sam izbacivao iz postave igraca sa ljubicastom strelicom makar on bio extra motivisan. Govorili su mi da pravim gresku, da ce takav igrac vise pruziti nego onaj koji ima crvenu strelicu a nije ni malo motivisan. Tako da sam uradio jedan eksperiment kojim sam takodje proveravao da li se i koliko motivacija menja tokom ofline i tokom online meceva.

Prvi deo eksperimenta se sastojao u sledecem:
-Odgledao sam 10 meceva : Arsenal vs Arsenal, dakle komp vs komp. Superstar tezina, 10 minuta, bez produzetaka i penala, brzina igre na +2 da bi se mecevi sto pre zavrsili. Pri tome domacinu sam podesio da ima sve crvene strelice, dakle vrhunsku formu i nikakvu motivaciju. Dok je gost imao kontra, dakle sve ljubicaste strelice i vrhunsku motivaciju. Znaci FORMA vs MOTIVACIJA. Iste ekipe, iste postave.

Domacin je imao sledeci skor : 6 pobeda, 4 remija, 0 poraza.

Ovo je prosecna statistika u tih 10 meceva  (crvenom bojom su ispisane vrednosti u kojima je domacin/gost bio bolji, poslednja tri podatka nisu bitna jer je normalno da ce ekipa koja je bila u poziciji da se vise brani imati vise presecenih lopti, uklizavanja i odbana golmana, ne uvek ali u velikom broju slucajeva) :
 
        1,2            goals scored      0,3
        54,2%        possesion              45,8%
   8,4(5,7)   shots (on target)           2,5(0,9)
   1,4(0,7)   fauls (offside)            1,9(0,9)
   2      corner kicks              0,6
   1,9      free kicks              1,5
   82%      passes completed           78,4 %
   4,1      crosses         2,1
   7,8      interceptions      8,9
   4      tackles         4,4
   0,4      saves                 3,9

Dakle vidimo jednu potpunu dominaciju domacina koji je bio bolji rival i po rezultatima i po statistici.


Zatim sam uradio sledece:
- Odgledao sam 10 meceva istih ekipa sa istim podesavanjima meca samo sto sam ovog puta domacinu stavio da ima losu formu, sve ljubicaste strelice, ali odlicnu motivaciju (heart) dok je gost imao kontra, dakle sve crvene strelice i skroz losu motivaciju. znaci MOTIVACIJA vs FORMA.

Domacin je imao sledeci skor : 2 pobede, 4 remija i 4 poraza.

Ovo je statistika tih meceva:

        1,3      goals scored      1,5      
   49%      possesion              51%
   4,6(3,3)   shots (on target)    6(3,9)
   1,1(0,2)   fauls (offside)            1,6(0,9)
   0,9      corner kicks              1,2
   1,6      free kicks              1,1
   79,2%   passes completed           80,1%
   2,9      crosses         4,8
   10,2      interceptions      10
   3,5      tackles         5,2
   2,3      saves                 1,7

Dakle gost (ekipa sa boljom formom) je nadigrao domacina (motivisanog) i po rezultatima i po statistici.

Moj zakljucak iz svega ovoga je da je FORMA mnogo bitnija od MOTIVACIJE. To pokazuju rezultati ispitivanja. Ako neko ima drugacije misljenje ili smatra da sam napravio neki propust neka slobodno kaze.







Drugi deo eksperimenta se odnosio na promene motivacije igraca tokom meca, ofline i online. Kolike su i da li ih uopste ima.

Odigrao sam jedan mec ofline protiv kompa i jedan online MLO.

Ofline:  

jedine promene koje sam uocio tokom meca bile su ove kod Ramzija i Volkota (poslednje dve slike) pred kraj utakmice. Svi ostali igraci nisu menjali motivaciju tokom meca. Kod ove dvojice koji su bili nesto aktivniji, golovi i asistencije, je primecena blaga promena (pad) pred kraj duela. Cak sam namerno gresio sa golmanom (autogol) i nekim igracima da vidim hoce li im motivacija pasti ali to se nije desilo.



Online :  

potpuno ista prica vazi i za online. Jedine promene koje su bile desile su se Romedalu i Agbonlahoru (poslednje dve slike) pre kraj utakmice. Takodje male promene. Isto sam gresio tokom meca namerno, i sa golmanom i igracima, ali nije bilo nikakvih promena posle tih gresaka.

Zakljucak : Promene u motivaciji igraca tokom meca su minimalne i jako retke. Dogadjaju se i ofline i online.

Toliko od mene, ako neko ima nesto da doda, ideju neku za jos neka testiranja kako bi mozda dosli i do konkretnih brojki uticaja motivacije na ocene igraca itd slobodno neka kaze :)
« Poslednja izmena: 7. januar 2014, 23:30:29 od strane pilojac85 »
Strikers win games, defenders win titles !

ZokiSS

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1210
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #1 poslato: 7. januar 2014, 21:38:35 »
Svaka cast Pilojac. Ovo je za cistu desetku! ;)
PSN ID: ZokiSS
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85

Dmitrovic

  • Regular
  • **
  • Poruke: 97
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #2 poslato: 7. januar 2014, 21:39:06 »
dobar test sad znamo :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85

Kepa

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2821
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #3 poslato: 7. januar 2014, 22:11:01 »
Lepo lepo, ja jos nisam naleteo na to da mi  heart raste/opada . Mozda opada samo kada se igrac umori, tj. ostane bez stamine? Posto su Romedal i Agbon jedini igraci bez snage na ovom SS-u..

I takodje imam utisak kao i Souf da mi je motivacija dosta bitnija od raspolozenja..
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #4 poslato: 7. januar 2014, 23:37:28 »
Meni je oduvek forma dosta bila bitnija od motivacije. Motivacija se jako retko menja, ali forma ostaje.
Cak sam i gledao neko pravilo sta sve forma donosi. Kad je igrac crven (forma), on one pojedinacne ocene moze da ima i do +9 u odnosu na normal formu... a kad je ljubicast i do -9. Dakle ako igrac koji ima npr Finishing 85, ako je crven, igra kao da mu je finishing 94! ako je ljubicast, onda kao da je finishing 76... Dok je kod motivacije slucaj da ako je igrac dobro motivisan, manje gresi nego igrac koji je slabo motivisan... tj. manje je kilav, bolje se krece, nije mrtav na terenu, vec je vise zainteresovan za igru.

A sto se Soufianea tice, dobro on zna da je bitna forma, npr Saponara je u nasem mecu bio crven, ali slabo motivisan, pa se setao kroz njegovu odbranu i dao 4 komada :D
:slap:
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #5 poslato: 7. januar 2014, 23:39:03 »
MOguce Kepo. Ali eto kod Flaminija je ista situacija bila, ostao bez stamine, ali je i motivacija ista sve vreme.

Ostaje jos da se ispita da li domaci teren utice na performans igraca na neki nacin koji nije graficki prikazan, ili mozda samo utice negativno na goste (promene u njihovoj motivaciji).  Kad budem imao vremena stavicu 10 meceva na primer Arsenal-Chelzi , normlana i forma i motivacija. A nakon toga isto sve samo staviti Chelzi-Arsenal.
Ubedjen sam da utice domaci teren dosta, znam po sebi, nekako lakse igram pred svojim navijacima a siguran sam da to nije posledica moje podsvesti :)



Tojo verovatno si na ovo mislio :). To je od PES 3, ne znam da li su pravila ostala ista, verovatno jesu
« Poslednja izmena: 7. januar 2014, 23:42:30 od strane pilojac85 »
Strikers win games, defenders win titles !
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #6 poslato: 8. januar 2014, 17:38:51 »
Jos bi bilo dobro odraditi par testova, cisto da vidimo gde je tacno granica, tj razlika u tome "sta je bolje forma ili motivacija". Tu je stvarno mnogo kombinacija i ne moze jedan covek odraditi. Bilo bi lepo kad bi jos neko bio dobre volje, pa svako da odradi po jedan test nedeljno, ali na isti ovaj nacin. 10 meceva komp protiv kompa i zapisivanjem detaljne statistike.

Dakle, npr situacija pred mec. Dva slicna igraca po ocenama na istoj poziciji, samo za jednog ima mesta u prvoj postavi. Prvi igrac crvena forma, a motivacija uzasna. Drugi igrac narandzasta forma, motivacija jako dobra. Ko ce vise pruziti na terenu? Koga je bolje staviti u igru u toj situaciji. Dakle test bi morao biti sledeci. Isti timovi, komp protiv kompa, 10 meceva, jedni sa crvenim raspolozenjem i losom motivacijom, drugi sa narandzastim raspolozenjem i dobrom motivacijom. Posle toga jos 10 meceva, ali sa zamenjenim domacinstvom.

Ako se bolje pokazu crveni igraci sa losom motivacijom, sve je jasno. Ako se ipak bolje pokazu narandzasti igraci sa dobrom motivacijom, onda treba raditi novi test, sve isto, smao umesto narandzaste forme, da bude zelena (normal) forma.

Cisto da vidimo gde je ta granica. Da nadjemo kombinaciju forme i motivacije gde ce oba tima davati podjednake rezultate, gde nece biti ubedljivih pobeda, vec tu negde da se rezultat lomi.

Pa posle toga moze slican test, plav igrac za dobrom motivacijom ili zelen igrac sa losom motivacijom? Koji vise pruza.... itd, ima mnogo kombinacija koje bi trebalo testirati.

Nisam video da bilo koji sajt ili zajednica koja se bavi PES-om vrsi ovakva testiranja, bilo bi dobro da to odradi nasa zajednica. Ko ima volju da pomogne i odradi ovakve testove, dobro je dosao, nek se javi ovde, unapred da napise koju ce kombinaciju forme i motivacije testirati (ranije da javi da neko drugi ne bi poceo isti taj test raditi) i rezultate testa da opise ovde bas kao sto je to leshina odradio.... pa na kraju zajedno da sumiramo sve testove i donesemo zakljucak.
:slap:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #7 poslato: 8. januar 2014, 19:00:38 »
Isto sam razmiljao o tome da sad kad smo utvrdili da je forma uticajniji faktor od motivacije krenemo u detaljnije testiranje, bas ovako kao sto si ti naveo. Ali pre toga testirati uticaj domaceg terena kad su i forma i motivacija isti. I iz ovog testa gore se vidi da je razlika u statistici izmedju crvene strelice i crvenog srca drasticnija kad domacin ima crvene strelice. Znaci postoji jos neki uticaj terena/publike koji nije graficki prikazan ali svakako da utice na igru domacina (cesto u vidu odbijanja lopti domacim igracima itd). Imao sam taj utisak jos u pocetku, posle 100-tinak odigranih meceva, ali nemam argumente.

Kad bi na treningu mogla da se podesava forma i motivacija mogli bi utvrditi kako ova dva elementa uticu na brzinu igraca sa loptom na primer. Uzmes Volkota sa zelenom strelicom koji je nemotivisan, pa istrcis sa loptom od svog gola do protivnickog. Treba neko pored sa stopericom da bude naravno. Tako uradis bar 5 puta pa uzmes prosecnu vrednost. Onda isto to uradis sa narandzastom strelicom, pa sa crvenom, plavom i ljubicastom. Uporedis vrednosti i dobijes uticaj forme na brzinu (verovatno samim tim i okretnost i druge fizicke ocene) tacno u procentima. Isto to uradis samo sa menjanjem vrednosti motivacije a forma normalna pa vidis kako motivacija utice na isto to. To je jedino sto bi se moglo izmeriti i tacno dati podatak. Ostalo, sut, pasovi, preciznost, jacina itd ne vidim ni jedan nacin.
« Poslednja izmena: 8. januar 2014, 19:21:35 od strane pilojac85 »
Strikers win games, defenders win titles !
 

xX8Lampard8Xx

  • Nemi Posmatrac
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1205
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #8 poslato: 9. januar 2014, 01:25:14 »
Umesto da konami objasni ovo, ako uopste znaju da objasne, ti pilojac izgubi 3 dana ovde da nam otklonis misterije...
Svaka tebi cast!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pilojac85, blackwhite

chelikmanutd

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1091
    • Pogledaj profil
    • http://www.bellahusk.com
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #9 poslato: 9. januar 2014, 16:22:21 »
Mislim da ovaj test pokazuje mnogo ali ne smemo odbaciti mogucnost RANDOM uticaja.
Tj. mozda je ovako sve ispalo slucajno ....trebalo bi ceo test ponoviti jos jedno par puta i definitivno utvrditi rezultat.
Svaka cast za test i trud !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: nidzokralj, pilojac85

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #10 poslato: 9. januar 2014, 16:32:29 »
Citat: Nemi Posmatrac;1232583
Umesto da konami objasni ovo, ako uopste znaju da objasne, ti pilojac izgubi 3 dana ovde da nam otklonis misterije...
Svaka tebi cast!

bilo je objašnjenje, čak i tabela slična ovoj koju je postasvio za PES 3, ali da ga 'ebem ako mogu da je nađem.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

xX8Lampard8Xx

  • Nemi Posmatrac
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1205
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #11 poslato: 9. januar 2014, 16:47:52 »
Ta slika za pes3 je jasna, to se zna vec 100 godina, ali cemu ova motivacija???
Mislim, i raspolozenja su po meni glupost.
A posebno to da je igrac raspolozen za igru a ne motivisan za istu, i kada je neraspolozen za igru, a motivisan za istu... :helpsmilie: ne razumem...
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #12 poslato: 9. januar 2014, 16:57:08 »
meni kad su motivisani u ML povilene kad igraju kod kuće, moguće da ima veze sa tim.


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #13 poslato: 10. januar 2014, 14:32:30 »
Citat: chelikmanutd;1232771
Mislim da ovaj test pokazuje mnogo ali ne smemo odbaciti mogucnost RANDOM uticaja.
Tj. mozda je ovako sve ispalo slucajno ....trebalo bi ceo test ponoviti jos jedno par puta i definitivno utvrditi rezultat.
Svaka cast za test i trud !

Pa Zemo nisam bacao kockicu pa da je random i da je verovatnoca ista i za situaciju da dobijem sest puta sesticu za redom i da dobijem redom 1,2,3,4,5,6 ili neku drugu kombinaciju. U pitanju je proces sa unapred unetim elementima. Dakle proces sa istim uslovima u kojim se odvija. Kao kad bi blago zaoblio 5 strana na kockici i merio koliko ce puta kockica da padne na stranu koja je ravna.
Slazem se da ce rezultat biti precizniji ako se ponovi jos jedno milion puta :). 10 mi je bio neki optimalan i zdravorazumski broj. Ali eto sinoc sam uradio polovinu istog ovog testa sa Real Madridom. Danas cu odraditi i drugu polovinu. A sutra cu probati isto da ponovim ali sa nekim bas slabim klubom pa cemo videti. Veceras cu postaviti rezultate sa Realom, za sad su vrlo slicni kao i ovi za Arsenal.
Strikers win games, defenders win titles !
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: FORMA (strelice) vs MOTIVACIJA (heart) test
« Odgovor #14 poslato: 10. januar 2014, 22:17:21 »
Isti test radjen sa Real Madridom, potpuno isti uslovi.

1. FORMA (crvene strelice) vs MOTIVACIJA (crvena srca).
Rezultat : 5 pobeda domacina, 3 remija, 2 pobede gosa

Statistika :    
1,5       goals scored           1,1
                  52,1%       possession            47,9%
               6,7(4,4)    shots (on target)       4,5(2,9)
               2,1(1,4)      fouls (offside)         1,9(0,9)
                       2        corner kicks          1
                     1,9         free kicks             2,1
                     79    passes completed(%)   77,9
                    4,8          crosses               2,3
                       9        interceptions          11,2
                     5,3           tackles             5,4
                     1,4            saves               2,3



2. MOTIVACIJA (crvena srca) vs FORMA (crvene strelice).
Rezultat : 2 pobede domacina, 4 remija, 4 pobede gosta

Statistika :    
 0,6       goals scored            0,8
                  50,5%      possession            49,5%
              4,9(2,9)    shots (on target)        8,4(5,7)
              2,6(1,6)      fouls (offside)          1,7(0,7)
                   1,1         corner kicks           1,6
                   1,7          free kicks             2,6
                  78,4  passes completed(%)    76,5
                    2,8          crosses               3
                   10,9      interceptions           9,3
                    3,7         tackles                4,4
                    4,3           saves                2,7


Zakljucak : jos jednom prednost na strani FORME iliti crvenih strelica. Ne toliko drasticna kao u prvom testu ali dovoljna.
Ronaldo i Benzema biju i kad su ljubicasti i kad su crveni :). Odradicu uskoro jos jedan isti test, samo sa sto slabijom ekipom. Ocekujem da ce tu razlika biti najdrasticnija.
Strikers win games, defenders win titles !