Autor Tema: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015  (Pročitano 13895 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« poslato: 27. novembar 2013, 23:09:13 »



SpoilerOstalo je jos nesto oko mjesec dana do pocetka nove sezone u najjacoj kosarkaskoj ligi na svijetu. Iza nas je ostao Svjetski kup koji su Ameri sa pola gasa uzeli u finalu nadigravsi Srbiju koja je nadmasila sama sebe i domogla se srebrene medalje u zaoista jakoj konkurenciji. To je za nama i okrecemo se novim pobjedama. Jedini sport i jedina liga kojeg aktivno pratim je NBA liga i to vec duzi niz godina. Cini mi de da iz sezone u sezonu bude sve zanimljivije i zanimljivije. Na pocetku da kazem klubove koje volim i koje najvise pratim tokom poslednjih godina da posle ne bi bilo forsiranja. To su pod broj jedan Portland Trail Blazzersi jos od sezone 1999 tada sa Damonom Stodomajerom, Rasheedom Wallaceom, Arvidasom Sabonisem i Jermani Onealom u ekipi. Zavolio ih tada i posle jos vise uz Pipena koji dolazi sezonu posle a sve pod palicom head coacha sjajnog Mikea Dunleavya. Druga ekipa koju postujem je New Orleans Pelicansi ili ranije Hornets. Njih aktivno sam poceo pratiti sezone 2004/2005 kad ih je preuzeo Byron Scott. Godinu ranije izabrali su sa drafta Davida Westa,te godine JR Smitha i uz jos igrace poput Barona Davisa, Crisa Andersena i ostalij neamera poput Poljaka Lampea te Slovenca Nachbara su cinili jedan fin stroj ali bez rezultata. No nema veze o tome drugom prilikom. Ekipe koje su mi jos u vidokrugu poslednkih godina su Charlotte otkako ih je kupio MJ jer me interesuje da li moze nesto napraviti od njih i Phoenix Sunsi iz vremena Steva Nasha, Shawn Mariona i Grant Hilla.


SEZONA 2014

SpoilerNa pocetku sam skoro bio ubjedjen da Spursi mogu daleko dogurati nisam se nadao do samog kraja ali sasvim zasluzeno su osvojili prsten i mogu reci u velikom stilu na kraju. Majami nije imao lijeka za sjajnu igru Spursa u finalu. U regularnom dijelu sezone pogotovo u prvom dijelu jako dobro je izgledala ekipa Indijane koja je jedno vrijeme bila ubjedljivo prva a Paul George bio kandidat za MVP. Posle se sve to srusilo i Pacersi su rano ispali u doigravanju. LA Clippersi su odigrali najbolju sezonu u istoriji fransize sa velikim brojem pobjeda u sezoni. Zapad je kao i mnogo prethodnih sezona bio znatno zanimljiviji i neizvjesniji od Istoka. Na Istoku je odlican bio Toronto koji je zavrsio odmah iza Majamija i Indijane, playoff su jo izborili Chicago Bullsi,Washington,Brooklyn,Charlotte i Atlanta. Majami lako i Indijana dosta teze su dosli do finala gdje je Heat pokazao silu.
Zapad je bio strasno zanimljiv. Iza Spursa koji su bili nedodirljivi su ostali redom: Oklahoma, Clippers, Portland, Houston, Golden State, Memphis i Dallas. Prva runda fenomenalna. Od 4 duela cak 3 su otisla u 7 utakmica a 1 u 6. Posle Spursi i Thunderi lako dosli do finala gde je SAS dobio zaista tesko i uz pomoc duze klupe i zakazao duel sa Heatom.
MVP regularnog dijela sezone je bio fantasticni Kevin Durant koji je imao strasan niz od 40 utakmica sa 25 i vise poena i tako srusio rekord Jordana star 17 godina.
MVP finala je bio sjajni bek suter ekipe Spursa Khawai Leonard koji je bio kljucni igrac u poslednjoj utakmici finala sam pobjedio Majami.
Najbolji suter je bio Kevin Durant sa 32 poena u prosjeku po utakmici, najbolji asistent je plejmejker Clippersa Cris Paul sa 10,7 poena po utakmici. Najbolji skakac je DeAndre Jordan, centar Clippersa sa uhvacenih 13,6 lopti u prosjeku. Najbolji bloker je Anthony Davis iz Pelicana (2,82 bpg) dok je najbolji kradljivac lopti bio opet Cris Paul sa 2,48 spg.
I za najboljeg defanzivca lige je proglasen Francuz Joakhim Noah centar Chicago Bullsa.
Najefikasnije ekipe u ligi su bili Clipersi sa 107,9 postignutih poena a za njima je bio Houston sa 107,7 poena po utakmici.
Najbolje defanzivne ekipe su Chicago sa 91,8 Indijana sa 92,3 i Memphis sa 94,6 primljenih poena po utakmicu.
To je to ukrakto o posloj sezoni.


DRAFT 2014

SpoilerIskreno ne pratim NCAA kosarku koja je najveci izvor igraca za draft uz Evropsku koju tek ne gledam. Kad su objavili imena igraca tek onda sam malo gledao njihove statistike,poteze na youtubeu i ostalo i tada sam dobio jasniju sliku. Po meni u prvoj rundi drafta i nije bilo iznenadjenja i ekipe su birale ocekivano. Evo napisacu prvu rundu da bi i vama bilo lakse pratiti.

1) Andrew Wiggins - Cleveland Cavalliers
2) Jabari Parker - Milwaukee Bucks
3) Joel Embid - Philadelphia 76ers
4) Aaron Gordon - Orlando Magic
5) Dante Exum -Utah Jazz
6) Marcus Smart - Boston Celtics
7) Julius Randle - Los Angeles Lakers
8) Nik Stauskas - Sacramento Kings
9) Noah Vonleh - Charlotte
10) Elfrid Payton - Orlando Mafic
11) Doug McDermontt - Chicago Bulls
12) Dario Saric - Philadelphia 76ers
13) Zach LaVine - Minnesota Timberwolves
14) TJ Warren - Phoenix Suns
15) Adreian Payne - Atlanta Hawks
16) Jusuf Nurkic - Denver Nugget
17) James Young - Boston Celtics
18) Tyler Ennis - Phoenix Suns
19) Gary Harris - Denver Nugets
20) Bruno Caboclo - Toronto Raptors
21) Mitch McGarry - Oklahoma City Thunders
22) Jordan Adams - Memphis Grizzlies
23) Rodney Hood - Utah Jazz
24) Shabazz Napier - Miami Heat
25) Clint Capela - Houton Rockets
 26) PJ Hairston - Charlotte
27) Bogran Bogdanovic - Phoenix Suns
28) CJ Wilcox - Los Angeles Clippers
29) Josh Huestis - Oklahoma City Thunder
30) Kyle Anderson - San Antonio Spurs

Citajuci razne sajtove i americke blogove o igracima sa drafta vidim da su velika ocekivanja od Wigginsa koji je umedjuvremenu zajedno sa prvom pikom prosle godine Bennetom trejdovan iz Cavsa u Minnesotu za superstara Kevina Lava. To ce sigurno pomoci Wigginsu u daljem razvijanju u njegovoj karijeri jer bi u Cavsima bio u sjenci Jamesa i Irvinga sto je za mladog igraca jako jako lose.
Igrac sa drafta koji se meni svidja je Jabari Parker. Veoma brz i prodoran igrac sa solidnim sutem. Dolazi sa Dukea koji je dao toliko dobrih kosarkasa a ciji je trener Mike Krzyzewski nacionalni trener reprezentacije. Visok je 203cm i draftovao ga Milwaukee gde ce i igrati sledecu sezonu. Trebalo bi da mu odgovara ekipa u kojoj nema nekih znalaca i gde ce on dobijati puno minuta na parketu.
Ostali koji mi se svidjaju sa drafta su Napier koji ce igrati za Majami, momci koji su otisli u Charlotte Vonleh i Hairston bi trebali se dobro uklopiti. Od ostalih sigurno dosta prostora ce u Philadelphi imati Embid a vjerovatno i Saric. Dante Exum covjek nije jos za NBA gledao sam ga u dresu Australije na Mundobasket a bolje da nisam, Lakersi si pokupili finog igraca Randlea kojeg si mogli i Magicovci uzeti a ne Gordona. Sa ovih prostora mladi Bosanac Jusuf Nurkic je otisao u Denver koji je ionako kritican u reketu, Bogdan Bogdanovic ce ostati jos u Evropi na kaljenju i to je u sustini to.
Totalni promasaji po meni su Celticsi i vec pomenuti Orlando.


NBA RJEČNIK
-Napomena: Ovo nije moj rad. Kopirao sam od mog prijatelja velikog poznavaoca i majstora ove igre STMa-

SpoilerSvaka znanost, disciplina ili hobi ima svoju terminologiju koja se koristi svakodnevno među članovima koji dijele zajednički interes prema određenom polju. Tako je i sa NBA košarkom. Zbog poprilične "neelastičnosti" naših jezika nekada smo prisiljeni koristiti strane izraze i u tome nema ništa loše.

Potrudio sam se izdvojiti one najbitnije izraze, iako među njima ima i onih nebitnih, neke bitne sam vjerojatno preskočio, neke zaboravio, a neke možda nisam dobro objasnio ali za prvi put sam zadovoljan. Mnogi od vas vjerojatno i znaju sve ove izraze ali to nije ni bitno, ako samo jedna osoba nauči barem jedan novi izraz moja "misija" će biti uspješna. Glavni dio slijedi...

IGRAČI, TIPOVI IGRAČA I POZICIJE:

"3&D" igrač: onaj koji šutira trice u visokom postotku (3) i igra obranu (D)
„Ball hog“: igrač koji nikada ne asistira.
„Ball handler“: igrač koji kontrolira loptu
„Bench“: klupa, igrači s klupe
„Big man“: kolokvijalni naziv za centra ili visoko krilo
„Benchwarmer“: igrač koji je vječno na klupi. Primjer: James Jones iz Miamija.

„Backcourt“: bekovske pozicije, PG i SG
„Bust“: naziv za igrača koji je promašaj. Najčešće se koristi u draft kontekstu kada se za nekog igrača govori da će biti „bust“
„Chucker“: igrač koji često uzima teške i nepotrebne šuteve
„Cornerman“: igrač koji može igrati obje krilne pozicije
„Driver“: igrač koji juri na obruč na postavljenu ili nepostavljenu obranu.
„Frontcourt“: „visoka linija“ od tri pozicije: SF-PF-C

„Gunner“: igrač koji uzima hrpu šuteva
„Slasher“: tip igrača sa izvrsnom kontrolom lopte i sposobnošću napadanja obruča.
„Sophomore“: za razliku od rookieja, sophomore već ima iskustvo igranja jedne sezone u NBA ligi
„Stretch 4“: uglavnom PF koji posjeduje kvalitetu šutiranja trica i na taj način rasteže ili širi protivničku obranu i oslobađa više prostora. Primjer: Ryan Anderson.
„Swingman“: obično izvrsna atleta koja može igrati ili šutera (SG) ili krilo (SF).

„Stat sheet stuffer“: igrač koji ima izvrsno popunjene sve statističke kategorije. Primjer: naravno, LeBron James
„Tweener“: korijen riječi dolazi od engleskog „between“. Igrač koji može igrati dvije pozicije, npr i SF i PF ali na ni jednu poziciju se ne uklapa idealno. Za SF je npr. prespor i nema šut, a za PF je fizički slab

POTEZI I KRETNJE:

„Cut“: brza kretnja igrača u napadu, najčešće prema obruču
„Banana cut“: vijugavo, široko utrčavanje
„Backdoor cut: igrač radi lažnu kretnju prema perimetru, a zatim utrčava iza leđa svom čuvaru, dobiva asist od suigrača i poentira, ili jednostavnije utrčavanje iza leđa obrane ili vlastitog čuvara. Primjer: http://www.youtube.com/watch?v=AlK6wUwHGLU
„Ball fake“: pokret kojim se lažira dodavanje igrača s loptom da bi njegov čuvar krenuo u tom smjeru, a on dodao loptu u drugi smjer

„Blindside screen“: blok postavljen iza igrača da ga na može vidjeti
„Box out“: igrač koji skače za obrambeni skok stvara si poziciju (boks-auta), gradi svog igrača tijelom i nastoji biti ispred njega. Kevin Love je majstor tih situacija ali evo Griffinovog primjera: http://www.youtube.com/watch?v=ysXtRjA7ZI4

„Board“: drugi naziv za skok
„Coast to coast“: najčešće označava tranzicijski napad u kojemu igrač dobije loptu ispod svog obruča i zatim ne dodajući loptu postigne poen na suprotnom obruču
„Drop step“: http://www.youtube.com/watch?v=4bndda2KIVA
„Give and go“: temeljna košarkaška akcija, nešto kao dupli pas u nogometu u kojemu jedan igrač dodaje loptu suigraču, a zatim napada obruč cutom da bi dobio povratnu loptu.
„Outlet pass“: dodavanje od igrača koji je uhvatio obrambeni skok i pokrenuo kontru ili polukontru

„Post up“: okretanje leđima obruču u reketu, licem prema igraču koji kontrolira loptu, sa ciljem da se izbori što bolja pozicija u reketu ili njegovoj blizini
„Posterized“: zakucavanje preko obrambenog igrača
„Screen“: ili blok
„Slash and kick“: napadačka akcija u kojemu jedan igrač napada obruč, ali umjesto završavanja akcije oko obruča on vraća loptu na perimetar. S&k akcije ste najčešće mogli vidjeti na utakmicama Miamija jer su Wade i James majstori za to.

„Switch“: obrambeni potez u kojemu se dva igrača zamjene za igrače koje čuvaju. Do ovoga najčešće dolazi nakon **** and rolla.
„V cut“: potez u kojemu se krećeš prema igraču koji te brani, a onda se ponovno okrećeš u suprotni smjer od prethodnog da bi primio loptu

STRATEGIJA:

„Double team“: udvajanje
„Box and one defense“: kombinacija obrane „čovjek“ i zone u kojoj 4 igrača igraju zonu, s tim da su dva viša igrača ispod obruča, dva su ispred njih na perimetru, a peti igra čovjeka. Pogledajte obranu Dallasa protiv Miamija u finalu prije dvije godine
„Full court press“: presing po cijelom terenu
„Halfcourt defense“: obrana koja je uspjela zauzeti svoje pozicije i nije dopustila protivničku tranziciju
„Halfcourt offense“: napad na postavljenu obranu
„Man to man defense“: jedan obrambeni igrač čuva jednog napadača, 1 na 1 obrana
„Matchup zone defense“: kombinacija „man“ obrane i zone

„Motion offense“: korištenje serije screenova i cutova da bi se došlo u što bolju poziciju za šut
„Princeton offense“: uključuje stalno kretanje igrača, back door cutove, ****ove i screenove sa i bez lopte, i timsku igru. Napad koji od svakog igrača traži da zna šutirati, dodavati i driblati
„Triangle offense“: napad u kojemu tri (a ponekad i 5 igrača) mijenjaju pozicije da bi stvorili prostor i istovremeno imali nekoliko mogućnosti za dodavanje i poentiranje. Omiljeni napad Phila Jacksona.
„UCLA offense“: o ovome su napisane knjige, pa kako da vam ja onda to opišem u par riječi? Video: http://www.youtube.com/watch?v=r9TXA0UmxfM

„Zone defense“: obrana u kojoj je svaki igrač zadužen ne za pojedinačnog igrača, nego brani određeni prostor
"Flex offense": pokretni napad, i temeljni košarkaški napad s kojim može započeti akcija

ŠUTIRANJE I KONTROLA LOPTE:

„Bank shot“: šut od table
„Brick“: iliti „cigle“, teški šutevi koji najčešće završavaju na obruču
„Bunny shot“: nebranjeni šut, najčešće polaganje ili zakucavanje
„Finger roll“: tip polaganja u kojemu se lopta kroz obruč ubacuje vrhovima prstiju na način da se rola

„Floater“: koriste ga uglavnom niži igrači, a karakterizira ga šutiranje jednom rukom, iz skoka, sa najviše točke da ga viši igrači ne mogu blokirati
„Granny shot“: šutiranje sa dvije ruke, najčešće se koristi na slobodnim bacanjima. Legendarni šut, legendarnog Ricka Barryja http://www.youtube.com/watch?v=tU88dxJKTHI
„Hook shot“: http://www.youtube.com/watch?v=PdIUXjVKehI AMEN!

„Lay in“: šut jednom rukom iz blizine kojom se samo prebaci lopta u obruč
„Layup“: polaganje
„Swish“: šut koji je pogođen a da lopta nije dodirnula ni tablu ni obruč
„Tip in“: vrsta šuta u kojemu se samo vrhovima prstiju lopta dodirne i ubaci u koš. Najčešće se događa nakon promašenog šuta

PREKRŠAJI I NEDOPUŠTENE SITUACIJE:

„Backcourt violation“: jednom kada loptu prenesete preko centra igrališta i unesete je u polovicu koju napadate, više je ne smijete vratiti na polovicu koju branite. „Naš“ naziv za ovo pravilo je „drugo polje“. Osim toga, ovo pravilo se primjenjuje i ako loptu ne prenesete preko centra igrališta u roku 8 sekundi od trenutka kada započinje vaš napad
„Charging foul“: faul u napadu
„Flagrant foul“: grubi faul sa nasilničkim, agresivnim karakterom
„Flop“: simuliranje prekršaja

„Hand checking“: prekršaj u kojemu igrač koristi ruku da bi spriječio protivnika u napredovanju
„Over the back foul“: faul u napadu pri skoku, kada igrač koji želi doći do napadačkog skoka pomiče, gura ili se penje po svom čuvaru ne bi li došao u povoljnu poziciju

RAZNO:

„Apron“: figurativni naziv za granicu unutar salary capa iznad koje se plaća porez
„CBA“ (Collective Bargaining Agreement): kolektivni ugovor između NBA lige i Udruge igrača kojima su određeni svi uvjeti zapošljavanja igrača (plaće, salary cap itd.)
„Ball side“: dio polovice parketa na kojemu se nalazi lopta, naziva se još i „strong side“. Suprotno je „weak side“ dio igrališta gdje se ne nalazi lopta dok traje napad. Primjer kako Bobcatsi brane „weak side“ http://www.youtube.com/watch?v=-wHU02bxuQI
„Baseline“: okomita granica igrališta, iza obruča

„Downtown“: kolokvijalni naziv za perimetar
„High post": prostor oko linije za slobodna bacanja
„In and out“: lopta za koju se činilo da će ući u obruč, ali je na kraju „iscurila“
„Lottery“: lottery ili lutrijske ekipe su one ekipe koje ne uđu u playoff i imaju lutrijske draft ****ove
„Paint“: ili reket

„Perimeter“: prostor izvan linije za 3 poena
„Small ball“: niska petorka
„Three-peat“: izraz dolazi od riječi „three“ i „repeat“, a označava osvajanje tri uzastopna naslova jedne ekipe. Posljednji put je to uspjelo Lakersima od 2000. do 2002. godine. Boston npr ima eight peat 1959-1966.


« Poslednja izmena: 26. septembar 2014, 13:27:47 od strane Mihajlo_KL »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: marko92sd, MarkoNG, Горан, lekaa, shope, Pero91

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #1 poslato: 26. septembar 2014, 13:07:11 »
Atlanta Hawks



SpoilerIN: Kent Bazemore (LAL), Thabo Sefolosha (OKC), Adreian Payne (Draft)
OUT: Gustavo Ayón, Cartier Martin (DET), Louis Williams (TOR).
EKIPA: Pero Antic, Elton Brand, DeMarre Carroll, Al Horford, John Jenkins, Kyle Korver, Shelvin Mack, Paul Millsap, Dennis Schröder, Mike Scott, Jeff Teague, Mike Muscala.

Jako solidna ekipa u odnosu na proslu sezonu pojacana sa dva dobra igraca.

KENT BAZEMORE
Cini mi odradio odlican posao odlaskom iz potonule ladje u ekipu gde nece odmah imati vecu minutazu ali u ekipu gde ce se moci boriti za istu i ekipu koja ima i glavu i rep. Prosle godine samo 2 poena po utakmici za GSW i onda je presao u Lakerse gde je imao odlicnih 13 poena. Za pocetak 20tak minuta za ovog mladica za pocetak ce biti sasvim dovoljno da se nametne treneru.

THABO SEFOLOSHA
Nije vise u dobroj formi kao prije 5 godina. Godine su ucinile svoje i on vec polako prelazi u veterane. Atlanta ce biti njegov treci klub u NBA ligi u koju je dosao 2006 u Chicago gde je proveo 3 dobre i sezone a potom 5 godina u Oklahomi. Nikad nije bio neki skorer ali njegov all round ucinak je bio dobar. Uvijek orjentisan na odbranu a u napadu sta uradi.

ADREIAN PAYNE
Po meni totalni promasaj sa drafta za Hawkse. Dosao je sa Michigen State univerziteta za koji je postizao 2,5 poena i imao 2,4 skoka za 34 utakmice u prosjeku. Igra na poziciji PF na kojoj Atlanta ima dosta dobrih igraca i tesko da ce on dobijati ikako sansu u ekipi (Milsap,Scott,Caroll). Ostaje mu mnogo truda i rada da bi dosegao u ekipu i dobijao solidnu minutazu,mislim da na startu nece je imati. Srecno mu.

Prva petorka bi mogla izgledati ovako:
PG: Jeff Teague
SG: Kyle Korver
SF: Thabo Sefolosha
PF: Paul Milsap
C:  Al Horford.

Po meni jedna odlicna ekipa koja moze sigurno u playoff ali i to ce biti tesko jer je ove sezone Istok mnogo jaci nego proslih godina. Jeff Teague ima odlicnu sezonu prosle godine,Paul Milsap jos bolje. Problem je bila povreda Al Horforda koji je igrao svega 20tak utakmica u sezoni. Kyle Korver je mozda najbolji trojkas uz Ray Allena trenutno u ligi ali pritisnut godinama i on je bio dosta povredjen prosle sezone. Uz nekoliko odlicnih igraca sa klupe koji bi mogli odigrati svoje role i tako pridonjeti boljem plasmanu Hawksa. Prije svega pridoslice Selfolosha i Bazemore na pozicijama 3. i 2. Tu je jos dobar suter Caroll kao i Pero Antic i Elton Brand pod kosem kao backup centri. Mogu se minutama nadati Scott i Mack koji su imali svoje role prosle godine. Dobro pojacanje u staffu Hawksa je Neven Spahija na mjesto pomocnog trenera sto ce sigurno pomoci Budenholzeru u izboru ekipe.
Moja prognoza je borba za playoff.





Boston Celtics



SpoilerIN: Marcus Smart (Draft), Marcus Thornton (BKN), Evan Turner (IND), James Young (R), Tyler Zeller (CLE)
OUT: Jerryd Bayless (MIL), Kris Humphries (WAS).
EKIPA: Joel Anthony, Brandon Bass, Avery Bradley, Vítor Faverani, Jeff Green, Kelly Olynyk, Phil Pressey, Rajon Rondo, Jared Sullinger, Gerald Wallace, Chris Babb, Keith Bogans, Chris Johnson.

Sta reci o ekipi koja je prije par sezona razbucala svoje protivnike i tako silno dosli do prstena. Velika trojka (Allen,Pierce,Garnet) je otisla svako na svoju stranu,a Boston je ostao ranjen. Iz te generacije je ostao Rajon Rondo koji tada i nije mnogo igrao ali trenutno je udarna igla u Celticsima.
Dobar prelazni rok za njih. Samo sto mi se ne svidja to sam i ranije rekao izbor na draftu.

MARCUS SMART
Bek suter i dosao je sa univerziteta Oklahoma State. Prosle sezone je imao jako dobar ucinak od 18 poena po utakmice u NCAA ligi ali sam siguran da nece upola toga imati ove sezone u NBA ligi. Na njegovoj poziciji su neprikosnoveni Avery Bradley koji je sjajan defanzivac i uvijek puno vremena provodi na terenu. Na poziciji 3 je Jeff Green koji je glavni strelac i suter ekipe tako da ni tamo ne moze. Ne moze ni na 1 jer je tu Rondo. Ostaje mu mnogo da radi i da se dokazuje Stevensu.

MARCUS THORTON
Dosao iz Brooklyn Netsa za koje je prosle sezone postizao 9,8 poena po utakmici i imao 2,8 skokova i 1 asistenciju. To je mnogo losije nego recimo prije 3 godine kada je davao duplo vise poena za Sakramento Kingse. Definitivno najlosija sezona u karijeri. Moze on mnogo bolje od ovoga,u Brooklynu mu izgleda nesto smetalo da pokaze,nadam se da ce se dokazati u Bostonu. Igra na poziciji SG rotirace sa Jeff Greenom dosta nadam se uspjesno.

EVAN TURNER
Po meni i najbolji potez Celticsa u poslednje vrijeme. Pomno sam pratio Evana dok je u Philadelphii igrao i mislim da je vrlo dobro pojacanje za Kelte. Prosle sezone 14 poena u prosjeku ali je to sve pokvario prelaskom u Indijanu za koju je igrao jako malo. Istina je da u Phili je on bio jedan od glavnih igraca i da je vodio dosta toga u napadu ali neosporno je rijec o odlicnom suteru. Mislim da je on prvi na izboru za 6 igraca Bostona a ne bi me cudilo da Boston krece i sa niskom petorkom pa Turner bude pocinjao u prvoj sa Green na poziciji PF.

JAMES YOUNG
Ne znam puno o ovom momku kako vec rekoh ne pratim NCAA. Dolazi sa Kentacky univerziteta a znamo kakve je igrace davao Kentacky u svojoj istoriji. Od novijih pomenuci Walla,Davisa,Cousinsa,Bledsoea,Ronda i tako dalje. Ako bude upola kao oni bice dobro. Postizao je u prosjeku 14 poena uz 4 skoka. Srecno mu i trebace mnogo rada da se izbori za minute na parketu kod Stevensa.

TYLER ZELLER
Stariji od brace Zeller je postao ovog ljeta novi clan Celticsa. Da je ostao u Clevelandu imao bi on svojih 15tak minuta u prosjeku pitanje je da li bi imao lopti u svemu tome,ali on je odlucio da potrazi novu sredinu i mogu reci da se slazem sa tim. Celticsi i nisu nesto jaki u reketu mogao bi Zeller imati dosta prostora kad bude visoka petorka na parketu pored Olynuka,Anthonya,Sulinger i Bassa. Dobar je skakac,dobro gradi skok. Problem realizacija.


Generalno zao mi je sto je otisao Bayless mnogo mi se svidjao njegov stil i falice njegovih 10tak poena po susretu. Generalno za Boston ocekujem bolju sezonu nego prosle dvije i mislim da bi sa ovom ekipom se mogli vratiti na mjesta koja vode u doigravanje. Imaju sjajnog plejmejkera Rajon Ronda koji ima fantastican pregled igre ali se jako rijetko odlucuje na otvoren sut jer mu je katastrofalan. Ali sve drugo je savrseno, od odbrane koju uvijek igra agresivno pa do asistencija koje radi savrseno mozda i najsavrsenije u kompletnoj ligi. Imaju jednom doga u odbrani a to je Avery Bradley. Ko nije gledao njegovu odbranu ne zna sta propusta. Fantasticano kretanje,uvijek na sutu protivnika,savrseno. Problem i njemu je sut ali on je iskljucivo defanzivac i od toga ne odustaje. Jeff Green. Na njegovi ledjima je bilo sve u prosloj sezoni. Najbolji strelac ekipe,preuzimao vazne suteve,nekad pogadjao nekad ne ali da je rijec o kvalitetnom igracu to nije sporno i ne znam kako se OKC lako odrekao njegovi usluga. Prosle sezone 17 poena u prosjeku po utakmici. Sada ce sigurno imati pomoc barem sto se napada tice u vidu Turnera i Thortona pa ce malo vise odmarati i cuvati snagu. Pod kosem je Boston da se ne lazemo jako los. Ni dolaskom Zellera nista se tu nece promjeniti jer ni ostali centri nisu nekog kalibra da mogu zatvoriti protivnicke centre a tek da oni pogadjaju i rjesavaju tekme. Sta ce biti ostaje da vidimo. Ja prognoziram borbu za doigravanje.

Moguca Petorka:
PG: Rajon Rondo
SG: Avery Bradley
SF: Evan Turner
PF: Jeff Green
C:  Zeller/Anthony




Brooklyn Nets



SpoilerIN: Bojan Bogdanovic (R), Markel Brown (R), Jarrett Jack (CLE), Cory Jefferson (R), Jerome Jordan, Sergey Karasev (CLE), Willie Reed (R)
OUT: Andray Blatche (Kina), Jason Collins, Shaun Livingston (GSW), Paul Pierce (WAS), Marcus Thornton (BOS).
EKIPA: Alan Anderson, Kevin Garnett, Joe Johnson, Andrei Kirilenko, Brook Lopez, Mason Plumlee, Marquis Teague, Mirza Teletovic, Deron Williams, Jorge Gutiérrez

BOJAN BOGDANOVIC
Covjek koji je karijeru poceo u Zrinjskom iz Mostara i nakon 2 godine otisao u Real za koji je malo igrao,vecinom bio na pozajmicama, pa se vratio u Cibonu i onda 2011 odlazak u Ulker za koji je odigrao 3 fantasticne sezone. Naravno da to nije proslo neprimjeceno od strane NBA skauta i vrlo brzo se nasao na listi zelja Brooklyna. Za Ulker u 3 odigrane sezone je imao 15 poena po utakmici sto je za Evro kosarku odlicna brojka i za ekipu u kojoj je bilo jos mnogo dobrih igraca. U Brooklynu 10 miliona za 3 godine mislim da ce se itekako isplatiti. Fantastican suter,bez puno respekta prema protivniku,vidjecemo kako ce to ici u NBA ligi ali Bojan je pokazao da je veliki igrac. Ja licno nadam se da ce se snaci fantasticno i biti jedan od glavnih igraca Netsa. Ima 24 godine i jos ima vremena da napreduje.

MARKEL BROWN
Igrao za Oklahoma State univerzitet za koji je postizao 6,4 poena imao je jos i 2,5 skoka i 1,5 asistencija. Momak je strasno obecavao u srednjoj skoli za koju je postizao cak 32 poena po utakmici imao 10 skokova, 5 asistencija, 3 blokade. Izabran je u 2. rundi drafta kao 44. pik i dobio je sansu za Netse. Igra na pozicijama 2 i 3, po meni mislim da se nece nesto pretjerano naigrati jer Brookyn ima dosta dobrih bek sutera i sutera.

JARRETT JACK
Momak je dosao iz Cavsa jer je bio svjestan da vise tamo nije bilo buducnosti za njega,dolaskom LBJa. On je inace lutalica jer nigde se ne zadrzi vise od 1 sezone. Iza njega relativno dobra sezona u Cavsima sa 9 poena po utakmici,3 skoka i 4 asistencije. Jako pouzdan igrac, odigrao prosle sezone cak 80 utakmica za Cavse mozda bi se mogao dobro uklopiti i biti dobar backup suterima Netsa

SERGEY KARASEV
Takodje dosao iz Cavsa ali on za razliku od Jacka nije bas igrao nesto prosle godine. Ali on je mlad momak tek 21 godinu i sigurno ima vremena za napredak. Cavsi su ga izabrali prosle godine u 1. rundi kao 19tog ****a na draftu. Bice se tesko nametnuti pored sutera Brooklyna ali bice vremena sigurno i za njega.


Ekipa koja je proslu sezonu odigrala jako dobro,iako su kompletnu sezonu bili oslabljeni neigranjem svog najboljeg igraca i fantasticnog centra Broka Lopeza. Imao sam neki dojam da su mogli i korak dalje doci ali naletili su u 1/2 Finalu Istoka na tad jaki Majami i tu je bio kraj. No mislim i pored toga da su napravili odlican posao prosle sezone. Prvo nisu imali trenera, Jason Kidd je neiskusan u tom poslu to mu je inace bio prvi trenerski zadatak,solidno ga je odradio ali recimo da je umjesto njega bio neko bolji mozda bi napravili i iskorak u Brooklynu. Rekoh vec da su cijele sezone bili bez Lopeza koji je po meni Top 5 centara u NBA ligi trenutno. Vodja na parketu i covjek od koga je sve kretalo je Deron Williams, odlicni plejmejker sa sjajnim pregledom igre,ali i fantasticnim ulazom pod kos i dosta dobrim sutem. Kapiten ove ekipe je pravi vodja i na parketu ali i van njega, Paul Pierce, ne treba puno trositi rijeci o njemu. Prosle sezone je odigrao dosta dobro, i u 36toj godini 13 poena po utakmici je odlicna brojka, a imao je jos 5 skokova i 2,5 aistencije po utakmici. Najbolji strelac ekipe Brooklyna i njihov najbolji suter je svakako Joe Johnson. Fenomenalan sut i izbacaj,veoma precizan. Skoro 16 poena po utakmici. Njegov problem je sto zna neka biti nezainteresovan na terenu,ali i zna ispaliti zaredom 5 losih suteva i on opet nece odustati. Dobre partije prosle sezone su pojedinacno pruzali i Mirza Teletovic, odlicni trojkas koji je postizao 9 poena po utakmici ali bilo je i 20 poena Majamiju,Orlandu,Detroitu kao i rekord karijere u NBA 34 poena Dallasu. Andray Blatche je napustio Brooklyn ali prosle sezone je davao 11 poena po utakmici i donekle zamjenio Lopeza. Kevin Garnet je totalno zakazao,svega 6 poena po utakmici,od njega se ocekivalo mnogo vise ali jednostavno pritisle su ga godine i ovo mu je bila najlosija sezona u karijeri,ali debelo najlosija. A ostatak ekipe,Livingston,Anderson,Thorton,Kirilenko,Plumlee su bili tu da popune roster i da odigraju poneku solidnu partiju.
Problem za sledecu sezonu predstavlja odlazak Piercea, suterski mogu da nadomjeste njegov nedostatak ali da li mogu psihicki vidjecemo. Nadam se da ce Lopez biti zdrav sledece sezone i u pravoj formi jer on bi mogao povuci Netse daleko.
Jak je Istok ove sezone ali mislim da oni imaju mjesta u doigravanju kao i prosle,dokle ce dogurati vidjecemo. Vidjecemo takodje sta ce napraviti i Lionel Hollins novi Head Coach Netsa koji do sada radio samo u Memphisu kao glavni trener ali ima iskustva kao asistent vise od 20 godina.

Moguca Petorka:
PG: Deron Williams
SG: Joe Johnson
SF: Bojan Bogdanovic
PF: Kevin Garnet
C:  Brok Lopez




Charlotte Hornets



SpoilerIN: P.J. Hairston (R), Brian Roberts (NOP), Lance Stephenson (IND), Noah Vonleh (R), Marvin Williams (UTA).
OUT: Chris Douglas-Roberts (LAC), Brendan Haywood (CLE), Josh McRoberts (MIA), Luke Ridnour (ORL), Anthony Tolliver (PHX), D.J. White.
EKIPA: Bismack Biyombo, Gerald Henderson, Al Jefferson, Michael Kidd-Gilchrist, Gary Neal, Jannero Pargo, Jeffery Taylor, Kemba Walker, Cody Zeller.

LANCE STEPHENSON
Ubjedljivo najveci mudonja u komplet NBA ligi. Momak je odbio silne milione od Indijane jer nije mogao ostati u ekipi koja nije cjenila njegov rad i dosao je u Sjevernu Karolinu za mnogo manje para. Volim takve ljude i po meni je ovo najznacajniji trejd posle Jamesa i Lovea. Prosle sezone je postizao oko 13 poena po utakmici ali mislim da je to daleko manje od onoga sto moze i umije. Nije mnogo se obazirao na to sto je George prva zvijezda tima bila,nije mario, cesto je bio u svadjama a mogu reci da je imao pravo i po meni je napravio pravi potez. Dosao je u fransizu koja ce sigurno znati da cijeni njegov rad i nadam se da ce pokazati to na terenu.

BRIAN ROBERTS
Bio je backup playmaker Holidayu u Pelicanima a cini mi se da ga ista sudbina ceka i u Hornetsima. Napokon su Hornetsi dobili tog pleja koji moze dostojno zamjeniti Kembu jer je on prosle sezone igrao strasno puno po utakmici i mnogo se trosio. Roberts je u finisu sezone za Pelikane dosta dobro igrao kada je Holiday bio povredjen. Postizao 10 poena u prosjeku i vjerujem da ce i u Hornetsima dobijati nekih 15tak minuta na parketu. Sve u svemu odlican rezervni igrac

MARVIN WILLIAMS
Dosao iz Jute za koju je odigrao 2 solidne sezone u kojima postizao 9 poena po utakmici. Trebao je jedan visi igrac Hornetsima da rastereti mali i Big Alla mislim da ce Marvin to moci. Iako ce tesko se izboriti za petorku ali sasvim sigurno bice minuta i za njega. Definitivno najbolje partije su ostale iza njega,u Atlanti za koju je igrao 7 godina. Bice dobra ispomoc pod kosem Hornetsa.

NOAH VONLEH, PJ. HAIRSTON
Evo dva ****a sa drafta u kompletu. Mogu slobodno reci da su Hornetsi strasno pametno birali i da u svemu tome ima i MJ ruku :). Kao 9 **** izabran je Vonleh koji je studirao na unverzitetu Indijana za koji je postizao 11 poena i imao je cak 9 skokova po utakmici. Visok je 208cm,igra na poziciji 4 i on ce sigurno od starta krenuti u prvu petorku Hornetsa. Izuzetno je skocan,dobar je u sutu sa distance i lepo se otkriva. Problem je povreda zbog koje ce propustiti mozda prvih par utakmica ali vratice se on i Hornetsi su dobili jednog krilnog centra za buducnost. Sto se tice Hairstona mogu sa cudjenjem reci kako je docekao 26 **** i kako ga neko prije nije pokupio a barem je bolji od 10 igraca koji su otisli ispred njega. Igra na poziciji SG sjajnog suta. Studirao je tu kod njih na Sjevernoj Karolini. Najbolji izvodjac slobodnih bacanja u NCAA prosle sezone. Hornetsi su dobili jos jednog strasnog sutera u ekipi i mislim da ce se on sa Hendersonom boriti za minute kao rezerva Lence-u.


Najvece ipak promjena u Charlottu je ta da su ove sezone nakon 10 godina povratili svoj nadimak Hornets (strsljen). Sa posebnom paznjom poceo sam da ih pratim otkako ih je Jordan kupio i napredak je vidljiv. Ekipa prije 4 godine ne lici uopste na ovu sada. Fino ustimana ekipa,zna svako svoj zadatak,zna se vodja na terenu i imaju dobrog GM i HC koji je dosao prosle godine Steve Clifford. Po imenima najlepsa ekipa u NBA za mene. Imaju  jednog madjionicara Kembu Walkera koji je odlicni plejmejker mozda najbolji suter od svih plejeva u NBA ligi. Postizao je 17,7 poena po susretu ali i podjelio 6,1 asistenciju te uhvatio 4 lopte po susretu. Sjajan Allround ucinak za jednog pleja. Siguran sam da ce istim tempom nastaviti i sledece sezone u sezoni u kojoj ima skim da igra. A sta reci o covjeku koji je prosle godine odigrao 20 utakmica za redom koje samo Durant moze ponoviti. Sjajni Al Jefferson je postizao 22 poena u prosjeku po utakmici i to mu je najbolja sezona u karijeri. Imao je fantastican niz kada je u jednom djelu prosle sezone oko 20tak utakmica ubacio 30 i vise poena. Prava zivotinja pod kosem i bez sumnje prosle godine najbolji centar NBA lige. Hvatao je i 11 lopti po utakmici. Nadam se od sveg srca da ce nesto slicno ponoviti i ove godine i pomoci Hornetsima da doguraju sto dalje. Henderson je prvi dio prosle godine jako dobro igrao,cak je bio na prosjeku oko 17 poena po utakmici ali u drugom dijelu je pao sa formom i po svemu sudeci izgubice mjesto u startnoj petorci za narednu sezonu. Sve u svemu mogu reci dobar prelazni rok za Hornetse,pametno su radili i imaju ekipu za doigravanje.

Moguca petorka:
PG: Kemba Walker
SG: Lance Stephenson
SF: Michael Kidd-Gilchrist
PF: Noah Vonleh
C: Al Jefferson

« Poslednja izmena: 27. septembar 2014, 12:26:56 od strane Mihajlo_KL »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: marko92sd, iv1989, stale95, МилошЦЗБГ

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #2 poslato: 27. septembar 2014, 12:32:30 »
Chicago Bulls




SpoilerIN: Cameron Bairstow (R), Aaron Brooks (DEN), Pau Gasol (LAL), Doug McDermott (R), Nikola Mirotic (R), E'Twaun Moore (ORL).
OUT: Louis Amundson (CLE), D.J. Augustin (DET), Carlos Boozer (LAL), Ronnie Brewer, Jimmer Fredette (NOP), Mike James, Greg Smith (DAL).
EKIPA: Jimmy Butler, Mike Dunleavy, Taj Gibson, Kirk Hinrich, Nazr Mohammed, Joakim Noah, Derrick Rose, Tony Snell.


DOUG McDERMOTT
Pa dal je moglo bolje da biraju Bullsi na draftu? Nije sasvim sigurno. Doug je novi ali preslikani Kyle Korver. Kada ovaj ode u penziju imace kvalitetnog naslednika. Doug je studirao tamo gdje i Korver davno prije,Creighton, fantastican sut za 3 poena sto ce sigurno pomoci Bullsima jer oni su prosle sezone imali tek 27 napad u ligi. Jako se dobro krece po terenu i jedva cekam da zaigra da vidim njega na djelu. Na koledzu je postizao 15 poena po utakmici, dosta individualnih priznanja i nagrada za 4 godine studija, medju kojima i najbolji igrac 2012 i 2013 godine. Srecno momce.

CAMERON BAIRSTOW
Jos jedan Rookie sa univerziteta New Mexico. I jos jedan fantastican strelac. Dokazao je to svojim nastupima i u Summeru. U seniorskoj sezoni na koledzu postizao cak 20 poena u prosjeku, inace je Australijanac. Vjerovatno ce i on imati svojim minuta na parketu ali ima vremena za dokazivanje. Naucice njega Thibodeau kvalitetnoj odbrani i kvalitetno ce zamjeniti i Noaha i ostale visoke igrace kad se ovi odmaraju, a pritom je bolji strelac od svih njih pa vidjecemo.

AARON BROOKS
Jedan pozitivni ludak u ekipi Bullsa je trebao. Brooks je tip igraca koji ne mari mnogo za taktiku,voli da srlja,zavlaci se, sutira iz nemogucih situacija ali vjerovatno vremenom ce se do iskorjeniti. Takve gluposti je radio u Denveru, prije toga u Rocketsima u kom se nije znalo ko pije ni ko placa u Bullsima bice toga sigurno jos ali u mnogo manjem obliku. Dobar backup plejmejker za Rosea.

E'TWAUN MOORE
Jos jedan backup plej, morali su se osigurati u slucaju nove povrede Rosea, nije da slutim ali tako je a nadam se da je nece biti. Moore je stigao iz Orlanda za koji je postizao 6 poena i imao 2 skoka i 1,5 asisteniciju za 20 minuta na parketu. Nista specijalno bice dobar za rotaciju.

NIKOLA MIROTIC
Iskreno moje misljenje da je on preplacen igrac jer ce dobijati 5 mil. dolara za 3 godine. Ne znam kako ce se on snaci, nisam nesto pratio Real ali vidim po statistici da je dobar skorer. Sad Chicago ima veliku guzvu pod obrucem pitanje je ko ce tu igrati a ko ne, sto se tice Mirotica vidim ga na nekih 20tak minuta mozda cak i vise,sve zavisi kako ce krenuti u sezonu Bullsi.

PAU GASOL
Definitivno najvece pojacanje u moru dobrih pojacanja Bullsa. Odlican posao su uradili,amnestija panja Boozera i dovodjenje Gasol koji ce se sigurno odmah uklopiti tu sa Noahom. Sta reci o Gasolu a da se ne zna, prosle sezone apsolutni lider Lejkersa jer nije bilo Brajanta, vidio je da nece moci osvojiti prsten pa je rjesio da proba sa Bullsima i mislim da bi mogli napraviti dobar posao. Zna Gasol igrati i dobru odbranu, u napadu je efikasniji mnogo od ostalih igraca Bullsa siguran sam da ce biti pravo pojacanje i da ce pomoci Bullsima da odu daleko.


Posle Cavsa, po meni Bullsi su napravili sjajan posao ovog ljeta. Ma fenomenalan. Prvo na startu kad su amnestirali Boozera znao sam da ce biti nesto od njih. Odlican izbor na draftu onda dolasci Gasola i Mirotica. Jedino mi je strasno ali strasno krivo prodaja DJ Augustina. Momak je prava mala zivotinjica i zao mi je sto su ga poslali u Detroit. On je igrac koji moze komontno igrati u prvoj petorci vjerovatno nije zelio da bude rezerva Roseu pa je trazio trejd. Svaki potez koji su uradili mi se svidio. Fino su poslozili roster, standardno su dobri u odbrani a sad potpomognuti Gasolom bice mnogo jaci i u napadu. Samo se nadam zdravom Roseu i Bullsi ce otici jako jako daleko, ne bi me iznenadilo i do samog kraja. Imaju jos par sjajnih momaka u rosteru, prije svih pomenuo bi sjajnog Jimmy Batlera, momka specijalistu za odbranu koji je sjajan trkac i odlicno pokriva poziciju. Taj Gibson jos jedan dobar visoki igrac koji je proslu sezonu odigrao odlicno kad je dobijao sansu iskoristavao je maksimalno...
Ja bi volio da vidim Bullse na tronu vidjecemo u aprilu.

Moguca petorka
PG: Derick Rose
SG: Jimmy Butler
SF: Doug McDermott
PF: Pau Gasol
C: Joakhim Noah




Cleveland Cavaliers




SpoilerIN: Louis Amundson (CHI), Keith Bogans (BOS), Joe Harris (R), Brendan Haywood (CHA), LeBron James (MIA), James Jones (MIA), Alex Kirk (R), Kevin Love (MIN), Shawn Marion (DAL), Mike Miller (MEM), A.J. Price.

OUT: Anthony Bennett (MIN), Luol Deng (MIA), Carrick Felix (UTA), Alonzo Gee, Spencer Hawes (LAC), Scotty Hopson, Jarrett Jack (BKN), Sergey Karasev (BKN), C.J. Miles (IND), Tyler Zeller (BOS).

EKIPA: Matthew Dellavedova, Kyrie Irving, Tristan Thompson, Dion Waiters, Anderson Varejao.


ANDREW WIGGINS
Da ga odmah spomenem na pocetku da ne bi bio zaboravljen. Cavsi vec trecu godinu zaredom biraju prvi na draftu. Ovaj put izbor pao na 19. godisnjeg Kanadjanina Andrew Wigginsa koji je dosao sa Kanzasa za koji je postizao 17 poena i imao 6 uhvacenih lopti po utakmici. U paketu je poslat sa Bennetom proslogodisnjim pikom broj 1. i mogu reci najvecim promasajem u poslednje vrijeme u Minnesotu za jednog covjeka koga cu nesto kasnije predstaviti.

LEBRON JAMES
 -Bomba-
Da li je u planu snimanje novog dijela Povratka kralja ne znam ali ovo je u pravom smislu povratak kralja kuci u Akron. Povratak kuci iz koje je tako supacki otisao prije 4 godine pod izgovorom da mu uprava nije nasla igrace za njega i ciji odlazak su navijaci ispratili sa paljenjem dresova. Razumijem ja, kuca je to ali ja se nikad ne bi vratio nakon sto sam samo okrenuo ledja i otisao bez pozdrava.
O LBJu nema se sta posebno govoriti. Cak i najveci laik je barem jednom cuo za njega.  Vratio se da pomogne ili da zavrsi ono sto je poceo prije 5 godina. Dobro. Ja ga licno ne volim i jako me iritira pa necu da pljujem puno i da trazim opravdanja. Ali jedno stoji. To da je James najkompletniji, ne najbolji vec najkompletniji igrac na svijetu. Ukusi su razliciti meni je recimo Durant bolji necu da kazem zasto al tako je. James ce sigurno voditi  Cavse kao ranije, do finala mozda i do prstena. Jedina razlika u odnosu na 2007/08 je ta sto sada ima kvalitetan tim i imace obilatu pomoc od drugih igraca.

KEVIN LOVE
-Mina-
Cavsi su napravili posao decenije pridruzujuci Jamesu i Kevina Lovea. Licno James je insistirao na trejdu veliki je prijatelj sa Loveom i sad ce zajedno saradjivati. Put Minnesote je otisao gore pomenuti dvojac kao i prvi pik sledece sezone. Ispravno da ili ne ne znam.
Cavsi su ponudili dva mlada igraca,jednostavo nisu imali vremena za cekanje i njihovo razvijanje a sa druge strane su dobili iskusnog All Star igraca koji ce odmah u vatru. Razuman potez jer odmah zele da napadnu krunu dok je James zagrijan.
Love je fantastican krilni centar mozda trenutno i najbolji suter od svih PFova lige. Prava masinerija za koseve. Trojke idu kao od sale. Njegov problem je odbrana. Dobar je on i u skoku ali jednostavno branjenje pozicije mu ne ide. Punili su ga kosevima i losiji od njega. Valjda to tako biva,dal ce mjenjati nesto na tom planu ne vjerujem jer mozda je i kasno za to a i mozda nema potrebe jer on sve nadomjesti napadom. Uglavnom ocekujem sjajnu saradnju.

JERMAINE JONES. MIKE MILLER
Necu mnogo trositi rijeci na ova dva stara vuka, dosli su tu zbog Jamesa da odigraju sezonu na minimalcu. Ocekujem da im se pridruzi i RAY ALLEN.

JOE HARIS. JAMES KIRK.
Ni o njima nista specijalno. Dva momka sa drafta, Wigginsu ni do koljena.

BOGANS. AMUNDSON. HAYWOOD
I ova tri momka su dosla da popune roster. Bez nekih velikih ambicija tesko ce i dobijati minute.

SHAWN MARION
Poslednji u nizu novajlija je covjek sa najsmjesnijim izbacajem lopte prilikom suta kojeg sam ja gledao. Ali Marion je velika faca. Volim ga jos iz Phoenixa dok je palio sa Nashom. Prosla sezona dosta solidna za ovog veterana u Dallasu ali on je odlucio da dodje da osvoji taj prsten. Vjerovatno ispravno. I dan danas zna biti ubojit u sutu za 3 poena.

Znam da ce Cavsi sada dobiti mnogo novih navijaca, narocito ove napaljene omladine ali ja im zelim da ispadnu u prvom krugu doigravanja. Napravili su sjajan posao tokom ljeta, kladionice su ih odmah postavile za prve favorite cak i ispred dedica iz Spursa a bas ti Spursi su ih zveknuli prosle godine i James ce dugo pamtiti Khawai Leonarda. U ekipi imaju 2 rasna strelca koji su medju top 5 prosle godine i jos jednog fantasticnog momka Kyrie Irvinga koji mi se sad jedini dopada tamo. Sad nece biti u mogucnosti da pokaze jos svoga znanja jer zna se ko je kralj i zao mi zbog toga. Jos jedan odlican suter se mozda seli na klupu a to je Waiters.
Sve u svemu da je neko navijacima Cavsa pricao prosle godine nesto ovako rekli bi da je lud. A nek sad uzivaju u igrama nove velike trojke.

Moguca petorka.
PG: Kyrie Irving
SG: Dion Waitera
SF: Lebron James
PF: Kevin Love
C: Anderson Varejao




Dallas Mavericks



SpoilerIN: Al-Farouq Aminu (NOP), Tyson Chandler (NYK), Raymond Felton (NYK), Eric Griffin (R), Richard Jefferson (UTA), Ivan Johnson, Doron Lamb (ORL), Jameer Nelson (ORL), Chandler Parsons (HOU), Greg Smith (CHI), Charlie Villanueva (DET).

OUT: DeJuan Blair (WAS), José Manuel Calderón (NYK), Vince Carter (MEM), Samuel Dalembert (NYK), Wayne Ellington (LAL), Shane Larkin (NYK), Shawn Marion (CLE).

EKIPA: Jae Crowder, Monta Ellis, Devin Harris, Bernard James, Ricky Ledo, Gal Mekel, Dirk Nowitzki, Brandan Wright.

AL-FAROUQ AMNIU
Momak dosao iz Pelikana mislim da se nesto nece naigrati za Mavse. Zna se da ce jedan momak biti udarna igla na SFu i Aminu moze samo mirno sa klupe da posmatra. Dobijace neke minute ali nista znacajno. Njegov glavni argument je neka odbrana koju istina Mavsi nemaju ali nije dovoljno kvalitetan za vise minuta.

TYSON CHANDLER
Covjek kojeg ja izuzetno postujem i cijenim. Uz Marca Gasola po meni najbolji odbrambeni igrac lige na visokim pozicijama. Sjajano zatvara reket,odlican u skoku prvenstveno defanzivno,ali sjajno brani igru ledjima i **** and roll. Pravi pravi fajter na terenu. Drago mi je da je otisao iz propalih Knicksa.Sasvim sigurno donjece mir i stabilnost u odbrani Mavsa. Ajdmo Tyson pokazi sta znas.

RAYMOND FELTON
Momak koji je pola zivota proveo na kosarkaskim terenima a drugu polovicu po zatvorima. Covjek jednostavno van terena ne moze da se smiri, bilo optuzbi za pistolj,za prebrzu voznju... Na terenu zna odraditi dobar posao i mislim da moze pomoci Mavsima. Dosao je kao zamjena Calderonu u trejdu sa Knicksima,mislim da je Dallas mnogo bolje prosao ovde i da ce Felton biti mnogo bolji od vec sada ostarjelog Kalderona. Iako ni Felton nije bas mladic nekako mi bolje se krece od Calderona i njegovih 10tak poena u prosjeku znacice dosta Mavsima. Nadam se da ce i van terena malo smiriti i poceti razmisljati samo o kosarci.

RICHARD JEFFERSON
Jedan od one iskusne garde NBA lige. Izabran 2001 godine od strane tadasnjih New Jersey Netsa za koje igrao punih 7 godina onda malo lutanja i dosao u Mavse da proba svojim iskustvom pomoci. Ne nadam se da ce puno igrati ali on je tu. Za Jutu prosle sezone odigrao sve 82 utakmice uz tacno 10 poena po susretu. Njegove najbolje partije su iza njega nadam se da ce jos pokazati znanja koje sigurno posjeduje u Mavsima.

JAMEER NELSON
Nakon punih 10 godina Jameer je odlucio da napusti Orlando Magic,svoj jedini klub do sada i da potrazi drugu sredinu. Imace on u Dallasu sasvim sigurno dosta minuta jer i on i Felton su zagazili u 4. deceniju zivota pa ce ravnopravno djeliti minutazu na poziciji pleja. Ni Jameer nije nista bolji od Feltona. Samo on na terenu voli da je gazda sto mislim da u Mavsima nece moci raditi. U Magicu je u poslednje vrijeme ispaljivao more nerezonskih suteva iako mu je sut katastrofalan. Moram priznati da je jako dobar asistent i da ce dosta dobro hraniti loptama u reket Dirka ili na perimetar Parsonsa.

CHANDLER PARSONS
Uz Chandlera najbolji potez Mavsa je dovodjenje ovog momka. Parsons uvidjevsi da ne moze napredovati u Rocketsima izabrao je klub koji ce sigurno mnogo vise cijeniti njegov rad,trud i zalaganje na terenu. Sjajni suter za 3 poena. Prosle sezone 16 poena u prosjeku, za 3 poena 37%. On ce uz Dirka biti glavno oruzje u napadu Mavsa i mogao bi se strasno dobro uklopiti u igru. Prosle godine postavio rekord NBA lige jer je za jedno poluvrijeme imao sut za 3 poena 100% (10/10). Pogoditi 10 trojki pa to nije polazilo za rukom ni Ray Allenu :)


Mavericksi su odradili jedan od najboljih trejd perioda poslednjih godina. Sjajno su uklopili roster i sasvim sigurno su konkurentni za veoma viskom plasman sledece sezone. Po meni od ekipa sa Zapada odradili su najbolji posao. Ovi novi igraci ce se sigurno lako navici,predvodjeni sa magom kosarke, najboljim evropskim igracem ikada koji je zaigrao u NBA ligi, Dirkom Novitzkim. Trebam li trositi rijeci o njemu? Trebam naravno. Prirodni gospodin, kojeg puno ne zanimaju novci, koji ce zapoceti svoju 16-tu sezonu u NBA ligi. I dalje je fantastican, pravi vodja na terenu,ima muda ne boji se opaliti loptu u zadnjim sekundama i kad se lomi rezultat. Prosle godine najslabija sezona u NBA po broju poena ali 19,1 poena je i dalje fantasticno. Ima 36 godina i jos uvijek je kao vino. Nadam se da ce i u ovoj sezoni biti odlican kada Dallas ima jos odlicnih strelaca i odvesti ih daleko. Monta Ellis, on je takodje prosle sezone ubacivao 19 poena. Odlican je suter ali ga licno ne volim jer puno vise forsira od Dirka. Dolaskom Parsonsa nadam se da ce imati manje lopti i da ce odradjivati dobar posao i u odbrani.
Konacno Dallas na pravom putu ce biti i siguran sa da mogu daleko dogurati, tamo gdje im je realno i mjesto.

Sigurna petorka:
PG: Raymond Felton
SG: Monta Ellis
SF: Chandler Parsons
PF: Dirk Novitzki
C: Tyson Chandler




Denver Nuggets



SpoilerIN: Arron Afflalo (ORL), Gary Harris (R), Jusuf Nurkic (R).
OUT: Aaron Brooks (CHI), Evan Fournier (ORL), Anthony Randolph, Jan Vesely.
EKIPA: Darrell Arthur, Wilson Chandler, Kenneth Faried, Randy Foye, Danilo Gallinari, J.J. Hickson, Ty Lawson, JaVale McGee, Timofey Mozgov, Nate Robinson, Quincy Miller(NG).


ARRON AFFLALO
Arron se vratio kuci. Nakon 3 sezone koje je igrao u Denveru u periodu 2009-2012 ponovo je tu. Iza sebe imao je relativno uspjesnu sutersku sezonu u Orlando Magicu gdje je bio najbolji strelac sa postignutih 18,2 poena ali i sa 3,6 skokova te 3,4 asistencije po mecu. Sigurno ce biti jedna od glavnih pucackih opcija ekipe u kojoj svako zivi za sut na kos. Dal ce Arron imati puno lopti kao i prosle sezone u Orlandu vidjecemo.

JUSUF NURKIC
Mladi centar iz Bosne i Hercegovine visok 211cm i velikim rasponom ruku sigurno posjeduje veliki talenat. Za svoju visinu odlicno trci s kosa na kos. Pitanje je dal ce se moci snaci u Nuggetsima, dal ce imati potreban broj minuta za jednog mladog centra i da li ce imati potreban broj lopti pod kos kada bude u igri. Ostalo je na njemu. Visinom i masom moze se nositi sa centrima NBA lige, iskustvo ce sticati sigurno. Srecno Jusufe.

GRAY HARRIS
Jos jedan u nizu sutera u Nuggetsima. Tacno postaju divlja ekipa. Harris dolazi sa Michigen Statea sa 13 poena u prosjeku prve sezone, dok je prosle postizao skoro 17 poena u 35 utakmica. Veliki potrosac lopti kao i svi nista novo u Denveru. Uklopice se on sigurno brzo u igru Nuggetsa sa koliko minuta vidjecemo.


Jako sam se zacudio kad sam vidio da je Denver malo poslovao, naprosto nemoguce. Nakon sto su prosle godine radili katastrofalne stvari ovaj put mogu reci da su se malo opametili. Ali ista politika se nastavlja iz sezone u sezonu za Nuggetse. Jako puno bekova,dobrih sutera koji samo misle o kosu. Afflalo i Harris su jos 2 u nizu takvih i na vec postojece potrosace lopti u Nuggetsima nista dobro nece donjeti. Od tih potrosaca prednjace Ty Lawson i Randy Foye. Lawson neosporno dobar igrac,postize dosta poena ali i ja bih dao 15 koseva po utakmici kad sutam 25 lopti. A odbranu ne treba ni spominjati. Prosle sezone u Philu su primali najvise koseva po utakmici. Dal ce dolazak Nurkica donjeti nesto dobro pod obrucem,mozda ali ne vjerujem da ce bas igrati puno na pocetku. Izdvojio bih na kraju Kenneta Farieda. Momka koji je krajem prosle sezone strasno mnogo napredovao. Postizao je oko 20 poena u poslednjih 20tak utakmica prosle sezone a onda jednostavno zablistao u dresu Americke reprezentacije na Mundobasketu gdje je postao prepoznatljiv po sjajnom odrazu i monstruoznim zakucavanjima. Izdvojio bi jos jednom momka kojeg mi je strasno zao. Prosle godine nije odigrao niti jednu utakmicu za Nuggetse zbog povrede. Sezonu prije toga cak 16 poena. Jako bi volio da ga vidim zdravog i spremnog da bude na raspolaganju u Nuggetsima, jer koliko toliko je pametniji od ostalih i racionalniji potrosac lopti.

Moguca Petorka:
PG: Ty Lawson
SG: Randy Foye
SF: Arron Afflalo
PF: Kenneth Faried/Danilo Gallinari
C: JJ. Hickson/Kenneth Faried

« Poslednja izmena: 29. septembar 2014, 13:47:59 od strane Mihajlo_KL »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: stale95, МилошЦЗБГ, marko92sd

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #3 poslato: 29. septembar 2014, 13:50:22 »
Detroit Pistons



SpoilerIN: D.J. Augustin (CHI), Lorenzo Brown, Caron Butler (OKC), Brian Cook, Spencer Dinwiddie (R), Aaron Gray (SAC), Jodie Meeks (LAL), Hasheem Thabeet (OKC).
OUT: Chauncey Billups, Josh Harrellson, Peyton Siva (ORL), Rodney Stuckey (IND), Charlie Villanueva (DAL).
EKIPA: Will Bynum, Kentavious Caldwell-Pope, Gigi Datome, Andre Drummond, Brandon Jennings, Jonas Jerebko, Tony Mitchell, Greg Monroe, Kyle Singler, Josh Smith.

D.J. AUGUSTIN
Mogu reci da mi je zao sto je Augustin zavrsio u ovakvoj ekipi. Pistonsi nemaju nekih ambicija a DJ je svojim igrama prosle sezone u Chicagu kada je Rose bio out pokazao da je zasluzio i bolje. Odlican brzi igrac,problem mu je sto se voli zavlaciti dosta i nerezonski ulaziti protiv komplet odbrane protivnika,ali jako dobar sut. Vjerovatno ce startovati kao backup play ali mislim da ce dosta minuta djeliti sa Jenningsom.

CARON BUTLER
Al je se Butler namlatio para. Sa 34 godine i 3,4 miliona za godinu dana ne da je dobro nego je odlicno po njega. A Pistonsi su jos jednom pokazali da ne znaju racionalno trositi novce. Butler prosle sezone prvo u Milvokiju pa onda u Oklahomi 10 poena po utakmici i nije losa ali definitivno njegove najbolje partije su iza njega. Dobro ce sluziti Pistonsima jer oni cini mi se boljeg SFa i nemaju ako izostavimo najvecu budalu u NBA ligi Josha Smitha

JODIE MEEKS
hmmmm. Jodie je prosle sezone u Lejksersima bio jako dobar. Postizao je 17 poena po utakmici uz sut za 3 poena od 40% sto je stvarno dobra cifra. Vjerovatno ce on uklopiti u igru Pistonsa, ali ce onda trpiti reket i lopte koje se spustaju na Monroea i Drumonda. Meeks je napredovao prosle sezone i to sve zahvaljujuci povredama dosta igraca u Lejkersima i nadam se da ce barem priblizno biti na nivou od prosle sezone i u Pistonsima. Njegov najveci problem je katastrofalna odbrana i jedva cekam da protivnicke bekove igram over u matchupu sa Jodiem.

SPENCER DINWIDDIE
Izbor sa drafta dolazi sa univerziteta Colorado i igra na poziciji playmejkera. Mislim da ce mnogo grijati klupu ove sezone jer dolaskom Augustina Detroit sada ima dva dobra pleja i mislim da za Spencera nece biti puno prilike. Neka rade pa nek se dokaze.

AARON GRAY,HASHEEM THABEET,BRIAN COOK,CARTIER MARTIN
Sve cu ih strpati u isti kos jer su po meni dokaz koliko lose posluje Detroit. 3 centra i jedan bek suter kojih nema na mapi. Ne treba trositi ni rjeci na njih.


Jako mi je krivo da je su od ekipe, od onakve ekipe koja ne tako davno je osvojila prsten napravi lakrdiju. 2004 sam uzivao gledajuci Billupsa,Princea,Hamiltona, Bena i Raasheda Wallace kako se poigravaju sa protivnicima. Detroit vec 7-8 godina ne da nije konkurentan za neki dobar rezlutat vec je debelo u kanalu i u svojoj konferenciji. Ne mogu spojiti par dobrih utakmica a i kako bi kad jako lose posluju iz godine u godinu. Trose silne pare na igrace koji im nece donjeti mnogo toga.
Slicna prica kao i sa Denverom, ekipa u kojoj se trenutno ne zna ko pije ni ko placa. Na poziciji pleja Jennings,momak koji odigra 2 fenomenalne utakmice i onda 10 ga nema nigdje a ispali 20 lopti po svakoj utakmici. Ne znam zasto ga toliko drze tu ali po meni totalni promasaj. A sta reci o Josh Smithu. Konj koji kad primi loptu vidi samo kos,bez gledanja na saigrace krece ka njemu,sutira. Jedan mec prosle sezone covjek je promasio 5 uzastopnih napada i umjesto da smiri malo da predahne on jos uzima 5 lopti i siluje naravno bez uspjeha. Klasicni panj.
U reketu jos jedan veci panj i jos jedan malo manji :D. Ko je gledao Mundobasket zna da za Ameriku Drummon je proveo svega 10 minuta ukupno na terenu. Ne treba da cudi vidjeli ste da je promasio 6 bacanja zaredom. Nista novo. Jedino sto zna je zakucati i lupiti poneku bananu, ofanzivni skok rijetko kada da hvata. Malo manji panj je Monroe, jedini po meni koji nesto vrijedi u ovoj ekipi ali i on je zaludjen stanjem u ekipi pa sve vise forsira. Ima jako dobru tehniku, sasvim sigurno buducnost NBA lige ali ne u ekipi Pistonsa. Ne vidim na koji nacin Detroit moze bolje proci nego prosle sezone. Sad mislim da ova petorka iz 2004 place gledajuci sadasnje barabe u najljepsoj dvorani u NBA ligi. Tuga brate tuga.

Moguca Petorka:
PG: Brandon Jennings
SG: Jodie Meeks
SF: Josh Smith
PF: Greg Monroe
C: Andre Drummond




Golden State Warriors



SpoilerIN: Leandro Barbosa (PHX), Aaron Craft (R), Justin Holiday, Shaun Livingston (BKN), Brandon Rush (UTA)
OUT: Hilton Armstrong, Steve Blake (POR), Jordan Crawford, Jermaine O'Neal.
EKIPA: Harrison Barnes, Andrew Bogut, Stephen Curry, Festus Ezeli, Draymond Green, Andre Iguodala, Ognjen Kuzmic, David Lee, Nemanja Nedovic, Marreese Speights, Klay Thompson.

LEANDRO BARBOSA
Pored toliko novih bekova u Phoenixu Barbosa je odlucio da spakuje kofere i pravac Kalifornija. Svi koji su gledali nedavno zavrseni Mundobasket vidjeli su ko je i sta je Leandrinho. Rodjeni strelac, covjek sa puno osjecaja za loptu i za kos, i dalje iako je u poznim godinama moze natrpati svakoga. Svakako jos jedna opcija vise za napad Warriorsa sad ce pljustati sa svih strana.

SHAUN LIVINGSTON
Momak sa Brooklyna je dosao u Ouckland. I on je jedan od onih igraca koji imaju solidan sut a i vole da ga forsiraju. Lako ce se on privici tu. Prosle godine u Netsima imao je dobrih partija gde je postizao i preko 20 poena. Bice rezerva njegovo je da radi kako bi dobio sto vise minuta na parketu.

BRANDON RUSH
Povratnik u redove Ratnika. Odlicni suter koji ima oko 40% suta u karijeri sasvim sigurno ce pomoci u rotaciji jer sad GSW ima dosta igraca koji pokrivaju vise niskih pozicija. Vjerujem da ce dostojno zamjeniti Klay Thompsona.


Jedna od omiljenih ekipa koje igraju run and gun kosarku. Ali ekipa koja itekako ima i glavu i rep. Pa meni je stvarno milina gledati kako igraju i kako saradjuju prvenstveno Stephan Curry i Klay Thompson. Dva momka ciji su ocevi bili odlicni igraci i ostavili dubok trag u NBA ligi pogotovo Dell Curry ali i Mychal Thompson.
Kako rece nas NBA ekspert Edin Avdic Curry je trenutno najbolji suter u ligi i apsolutno se slazem sa tim. Fantasticna mehanika suta veoma precizan. Ni Klay ne zaostaje mnogo za njim. Ali GSW ima jos odlicnih igraca. Prije svega David Lee odlicni krilni centar koji je prosle sezone bio rame uz rame Curryju i Thompsonu po broju poena, ali Lee je sjajan skakac, odlican u def skoku, dobar defanzivac. A sta tek reci za jednog od najboljih odbrambenih igraca na niskim pozicijama Andre Igoudalu. Covjek koji se promjenio nakon odlaska iz Phile i bazirao svoju igru na odbranu. Pravo je zadovoljstvo gledati ga. Uvijek uz protivnickog igraca, ruka na sutu, veoma brz i niko se pored njega nije naigrao. Vrijedi pomenuti i centa Andrey Boguta. Covjek uvijek korektno odradi svoj posao u reketu, hvata more lopti i postigne 8-10 koseva i dosta. Ima ko u gsw da daje koseve. Nisu puno trgovali. Poslali su Blakea u Portland Jermaneu O Nealu istekao ugovor. Odlaskom ovog dvojca mozda se poveca minutaza jos jednom dvojcu, i to Srpskom dvojcu Nemanja Nedovic i Ognjen Kuzmic. Nedovic trenutno kuburi sa povredom prosle godine jako malo na parketu, dominirao u Razvojnoj ligi. Nadam se da ce se oporaviti do starta. Kuzmic je sjajni mladi i visoki centar koji je prosle sezone polomio prst o tablu dugo mu je trebalo da se oporavi ali postoji nada i za njega ove sezone. U odnosu na proslu sezonu petorka se nece mjenjati a i ne vidim razlog. Ali GSW sada je bogatiji za jedno novo lice, head coacha Steve Kerr. Iako nikad nije zaigrao u GSWu oni su mu pruzili sansu i vjerujem da ce se pokazati. Iako mu je prvi samostalni posao, dosta je radio u Sunsima vjerujem da je ovo pun pogodak. Nekada sjajni strelac znace kako da da ekipi dodatni motiv i inspitise Currya i drustvo. Jer ipak za GSW je igrao najveci svih vremena strasni Wilt. Srecno momci. Splash Brothers.

Moguca Petorka:
PG: Stephen Curry
SG: Klay Thompson
SF: Andre Igoudala
PF: David Lee
C: Andrey Bogut



Houston Rockets



SpoilerIN: Jeff Adrien (MIL), Trevor Ariza (WAS), Clint Capela (R), Joey Dorsey, Nick Johnson (R), Kostas Papanikolaou (R), Ish Smith (PHX), Jason Terry (SAC).

OUT: Omer Asik (NOP), Omri Casspi (SAC), Jordan Hamilton (TOR), Jeremy Lin (LAL), Chandler Parsons (DAL)

EKIPA: Isaiah Canaan, Troy Daniels, Francisco García, James Harden, Dwight Howard, Terrence Jones, Donatas Motiejunas, Patrick Beverley, Robert Covington, Josh Powell.

JEFF ADRIEN
Dosao iz Bucksa za koje je odigrao jako dobru sezonu s obzirom na sezonu prije prosle. Postizao za 11 poena i imao 8 skokova u prosjeku za 25 odigranih minuta, mozda bi mogao doprinjeti Rocketsima u skoku jer igra na poziciji 4 ali sumnjam da ce se odmah izboriti za minute, mozda malo ali sigurno 25 kao sto je imao u Bucksima nece.

TREVOR ARIZA
Prosla sezona i vise nego odlicna u Washington Wizzardsima. Postizao je cak 15 poena po utakmici uz standardno dobar sut za 3 poena od 40%. Pamtim ga jos iz vremena Lejkersa kad je bio rezerva i najbolji 6 igrac te ekipe, i tada sa dobrim procentima suta. Po meni Parsons je mnogo mnogo bolji igrac od njega sto se ofanzive tice,ali Ariza zna kvalitetno odraditi defanzivne zadatke zato mislim da je i prvenstveno dosao u Rocketse da pomogne u odbrani. Prosle godine je imao jako puno dobrih lopti na perimetar koje je dijelio John Wall ove sezone ce to mislim malo teze ici,em sto je Beverly realno nesposoban u odnosu na Walla,em sto ce Harden silovati do daske.

JASON TERRY
Ja da se pitam prije bi njega stavio na pleja nego Beverlya istina Beverly ima odbranu za razliku od starog iskusnog vuka Jason Terryja. Sa 37 godina i dalje je tu u NBA zeljan igre.  Nakon sjajnih 8 sezona u Dallasu i odlicnih brojki malo je lutao preko Bostona i Brooklyna do sada u Houston. Prosle sezone samo 4,5 poena u prosjeku sto u odnosu na 20 poena za Dallas prije 5 godina izgleda mizerno. Nadam se da ce imati malo vise prostora i da ce opravdati ugovor.

ISH SMITH
Jos jedan backup playmaker,veoma slican Beverlyu samo sto nije ni blizu :) U odbrani se strasno cesto gubi,igraci su daleko od njega, dok u napadu zna se cesto zavuci i bacati nerezonnske pasove. Ugovor na minimalcu takve ce biti i minute na parketu.

CLINT CAPELA, JOSH POWELL,NICK JOHNSON
Josh Powell nije vrijedan pomena. Odavno je tu u NBA ligi nista specijalno.

Nick Johnson igra na pozicijama 1 i 2, igrao Summer League predstoji mu dokazivanje u ligi.

Clint Capela je koliko toliko bolji od njih. Igrao 2 sezone u Francuskom Chalonu, proslu sezonu izabran za najboljeg mladog igraca Francuske lige, izabran od strane Raketa kao 25 **** prve runde drafta

KOSTAS PAPANIKOLAU
Grk koji se evidentno nije bas najbolje snasao u Barceloni, nakon odlicnih igara u Olympiakosu gdje je postizao 11 poena. Prosao sve mladje selekcije Grcke,ako bude dobro radio mozda i bude nesto od njega u Raketama. Igra na poziciji trojke gde bi mogao doci do izrazaja pored Arize.

JOEY DORSEY
Jos jedan igrac koji je prosle godine igrao u Spanskoj ACB ligi je Dorsey koji je bio backup za Antu Tomica u Barseloni. Strasne fizicke predispozicijie, 125kg i 203 cm, prava zivotinja. Dobro se nosio u Evropi sa tim centrima, kako ce to ici u NBA ligi vidjecemo. Dobra zamjena za Asika koji je otisao, imace minuta pored Howarda koji zna cesto uci u probleme sa licnim greskama. Moze takodje solidno odigrati i na poziciji 4.

O ekipi Rocketsa nemam nista pametno reci. Izgleda nije im bilo sudjeno da dovedu neku zvijezdu da je prikljuce Hardenu i Howardu i da naprave konkurentat tim za sledecu sezonu. Ovako cini mi se na prvi pogleda da je gora nego prosle. Howard i Harden dosta samovolje na terenu, ostali igraci manje bitni. Nakon sto su prodali Parsonsa cini mi se da se nece dobro provesti ove sezone. Igraci koji su dosli nisu ni upola kvalitetni, ili razliciti od onog sto Rocketsi vec imaju. O Hardenu i Howardu necu trositi rijeci. Zna se ko je Harden u napadu njegov ogromni problem je igranje odbrane, tokom Mundobasketa bilo je i analiza o tome,slika o tome kako Harden igra odbranu. Howard je prava zivotinja pod kosem u oba pravca,jedan od najboljih NBA centara. Veoma dobar skakac,odlicno gradi reket,blokira,sutira zakucava...Od igraca koji su ostali ja bi izdvojio jos samo Garciu koji mislim sigurno da ce u prvu petorku,dobar nastup na Mundobasketu mislim da je bio i najbolji strelac ili medju najboljim. Dobar suter za 3 poena. I ajd da spomenem jos Litvanca Motejunasa. Pa covjek je za Litvaniju igrao totalno pogubljeno na Mundobasketu, mozda zato sto prvi put igra za njih ali bas mi je djelovao kao tupan. Dok prosle sezone u NBA ligi i nije bio tako los ali daleko je to od dobrog. Ajd da kazem da ce do izrazaja mozda doci i Patrick Beverly koji je odlaskom Lina postao startni plej. Otisao je je i Omer Asik nije htio vise da bude backup centar za Howarda i mislim da je pametno postupio. Ostali su svi manje vise gola voda i nek je Bog na pomoci Rocketsima da izbore doigravanje jer mislim da Harden i Howard ne mogu sve do kraja nositi i da ce malo jaca i ozbiljnija ekipa ih slomiti.

Moguca Petorka:
PG: Patrik Beverley
SG: James Harden
SF: Trevor Ariza
PF: Joey Dorsey
C:  Dwight Howard



Indiana Pacers



SpoilerIN: C.J. Miles (CLE), Arinze Onuaku, Damjan Rudez (R), Chris Singleton (WAS), Rodney Stuckey (DET), Adonis Thomas (PHI), Shayne Whittington (R).

OUT: Rasual Butler (WAS), Andrew Bynum, Lance Stephenson (CHH), Evan Turner (BOS)

EKIPA: Lavoy Allen, Chris Copeland, Paul George, Roy Hibbert, George Hill, Solomon Hill, Ian Mahinmi, C.J. Watson, David West, Luis Scola(NG), Donald Sloan(NG).

C.J. MILES
Nakon sto se okupilo drustvance u Cavsima sidro je podigao Miles. Sasvim solidan igrac, 10 poena prosle 2 sezone u prosjeku i nije malo. Moze igrati na pozicijama 2 i 3, mozda bi mogao i dobijati dosta prilika ali sigurno nece ni on mnogo pomoci Indiajani da ponovi proslu sezonu.

RODNEY STUCKEY
Jako sebicni igrac je dosao u Pacerse ne znas opet zasto ce im neko kao Rodney, mislim da ne moze se uklopiti nikako u zamisli Vogela. On jedino sto zna je sutirati, prosle sezone dosta koseva ali strasno puno lopti je potrosio za to. Nisam siguran kako ce  to izgledati u Pacersima, mislim da nece na dobro izaci no ostaje nam da vidimo.

DAMJAN RUDEZ
Skroz sam slabo poznavao momka prije potpisa za Pacerse, govorilo se, brojke su govorile da je dobar suter za 3 poena,ovo ono da je dobar u prodoru i odlicno pojacanje za Pacerse. Ja sam od svega toga vidio jedno veliko nista. Momak je blaga retardacija, sve mi je bilo jasno nakon 2 utakmice za Hrvatsku za Mundobasketu. Ne znam kako neko ko igra ozbiljnu ligu da dovede ovakvog igraca, bolje da su Simonovica doveli da im pokrade sve tamo nego Rudeza. Ne zelim da ga omalovazavam to je moje misljenje o njemu.

CRISH SINGLETON,ADONIS THOMAS
Njih dvojica i nisu vrijedni pomena. Po 3 ppoena u prosjeku za cijelu sezonu je malo i za mene. Ne vjerujem da ce im nesto bolje biti u Pacersima.


Sta reci o Pacersima? Po meni zvanicno gubitnik broj 1 u prelaznom roku. Nevjerovatno je sta su uradili od ekipe koja je dobar dio prosle sezone bila daleko najbolja u kompletnoj ligi. Onda su krenuli problemi,evidentno je to bilo u na kraju prosle sezone kad se nisu mogli sastaviti, svako vukao na svoju stranu. Odlazak Lancea Stephensona ce sigurno biti tezak udarac za Pacerse iako oni to ne zele da priznaju ali ce to sigurno osjetiti. Pogotovo sada nakon stravicnog loma noge Paula Georgea, nece biti tog igraca u ekipi koji ce odlucivati meceve svojim lucidnim potezima. Mislim da Indijana ove sezone ce jako tesko izboriti playoff na superjakom Istoku i ako ga izbore bice to u prvoj rundi protiv jakog protivnika gdje ce lagano izgubiti ako se nesto ne promjeni. Georgea nece biti dugo dugo, sigurno su pola sezone bez njega, a i kad se vrati ubjedjen sam da nece to biti onaj stari George koji je bio kandidat za MVP prosle sezone. Nisam siguran da ce vise onako srljati na parketu,davati sve od sebe. Jedini momak kojeg postujem i kojem se divim u Indijani je David West. Suva inteligencija, malo na snagu malo na pamet ali on je za mene car u toj ekipi. I ranije dok je igrao za 8 godina za New Orleans sam ga zagotivio i ostalo je do dan danas. Ulaze strasan trud na parketu mozda to ne dolazi do izrazaja nekad ali i dalje je odlican. Prosle sezone 14 poena uz 7 skokova je dobra brojka za jednog PFa. Pacersi i dalje nemaju playmejkera. Hill nije igrac koji moze potegnuti prema kosu, koji zna baciti dobru asistenciju, iako je imao 10 poena samo 3,5 asistencije za startnog pleja je malo. Roy Hibbert je bio sjajan prosle sezone u prvom dijelu. Zivotinja u pravom smislu te rijeci, razgrce sve ispod kosa. Visok 2018 cm i tezak cak 132 kg mora doci do izrazaja pod obrucem. Ali drugi dio sezone je katastrofalan i sto prije za zaborav. Uvijek je oko 12 poena u prosjeku tokom cijele karijere a nju je proveo od pocetka u Indijani. Dodaje tome jos 7 skokova. Ima tu jos igraca poput Scole koji zna odigrati jos uvijek dobar mec iako je vec pri kraju svoje karijere. Ali ovo sto je Indijana uradila u prelaznom roku za mene je vise nego katastrofa. Prodas jednog Stephensona da bi dobio CJ Milesa, Damjana Rudeza ili Rodney Stuckyja sigurno nije bajan posao. Steta.

Moguca Petorka:
PG: George Hill
SG: Rodney Stuckey
SF: Paul George ???
PF: David West
C:  Roy Hibbert

« Poslednja izmena: 7. oktobar 2014, 00:51:10 od strane Mihajlo_KL »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: marko92sd

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #4 poslato: 30. septembar 2014, 12:20:34 »
Los Angeles Clippers



SpoilerIN: Jared Cunningham (SAC), Chris Douglas-Roberts (CHA), Jordan Farmar (LAL), Spencer Hawes (CLE), Joe Ingles (R), Ekpe Udoh (MIL), C.J. Wilcox (R).

OUT: Darren Collison (SAC), Jared Dudley (MIL), Danny Granger (MIA), Willie Green (ORL), Ryan Hollins (SAC).

EKIPA: Matt Barnes, Reggie Bullock, Jamal Crawford, Glen Davis, Blake Griffin, DeAndre Jordan, Chris Paul, J.J. Redick, Hedo Turkoglu.

JARED CUNNINGHAM
Stigao iz Kingsa u kojima je odigrao pola sezone. Izabran 2012 na draftu kao 24 pik i od tada mogu reci da se nasetao. Clippersi ce mu biti 4 klub u NBA za kratko vrijeme. Primarna pozicija 2 moze odigrati i 3. nista specijalno u odnosu na ono sto Clippersi imaju.

CHRIS DOUGLAS-ROBERTS
Nakon sasvim solidne sezone za Charlotte i odigranih 50 utakmica sa prosjekom 20 minuta Roberts pojacao Clipperse gde bi trebalo da donese malo cvrstine i stabilnosti u defanzivi jer ovakav profil igraca im fali sigurno. Kpliko ce to biti uspjesno ostaje da vidimo.

JORDAN FARMAR
Stari istroseni vuk i vjecita rezerva Lejkersa. Nakon evropskog izleta vratio se opet u Lejkerse gde je 2006-2010 bio rezerva i to opet postao. Samo ove sezone je dosta bio povredjen i nije mogao pruziti dostojne partije. Dosao u Clipperse opet da bude rezerva Paulu i na tome ce i ostati. Ali 10-15 minuta po mecu ce biti dovoljno da pokaze sta zna.

SPENCER HAWES
Jako me podsjeca na Bosha sano u bijeloj varijanti. Igra na poziciji krilnog centra i centra najbolje oruzje mu je sut za 3 poena. Rupa je za odbranu, jako tesko se probija u reket i hvata skokove iako je visok 216cm. Bice sigurno koristan kad niska petorka Klipova bude u igri kad Jordan seki na klupu a otvara se prostor za sut Hawesa.

EKPHE UDOH
Prosle 3 sezone u Bucksima, jos jedan centar ali jako rijetko je bio starter. Ocekujem da ce jos duze grijati klupu u Clippersima, jer ga ne vidim nikako u rotaciji.

JOE INGLES, CJ WILCOX
Joe Ingles. Iza njega vrlo dobar nastup na Mundobasketu za selekciju Australije. Nakon 3 vrlo uspjesne sezone za Barsu proslu je opet odigrao na vrhunskom nivou u dresu Makabija usledio poziv Clippersa koji se ne odbija. Mislim da ce se sjajno uklopiti u rotaciju jer je igrac koji ima petlju, zna pokrenuti akciju, uci pod kos kao i sutirati.
Wilcox je biran u prvoj rundi draftasa 28  pozicije. Jos jedan odlican suter za Clipperse. U prosloj sezoni u NCAA ligi cak 18,3 poena,4 skoka i 2,5 asistencije. Ostaje mu dosta da radi da bi izborio minute na parketu.

Donald Sterling prodao Cliperse novi vlasnik Dave Wohl. Mogu odmah reci dosta promjena u Clippersima sto je za mene neocekivano, imali su prosle sezone strasno finu ekipu trebalo je srediti par sitnica ali ocigledno nisu mislili tako u Clipperdima. Prosla sezona fantastica, pogotovo regularni dio gde su dosli do rekorda fransize po broju pobjeda u 1 sezoni. Bili su najbolja ekipa po broju postignutih poena po utakmici skoro 108. Sta ce biti ove sezone ostaje da vidimo. Generalno opet bi trebali biti jako konkurentni za visok plasman. Udarne igle su tu, spremne. Cris Paul i Blake Griffin su sigurno najuigraniji dvojac trenutno u ligi a mozda i u poslednjih 10tak godina. Njih dvojicu kao da je jedna majka radalja. Savrseno se razumiju na terenu, koordinacija pokreta, trcanje bez lopte i naravno pravovremeni pas izgledaju ubitacno. Prepoznatljivi Alley Up ovi Paula za Griffina i monstruozna zakucavanja vrte se na svim televizijama. Paul je cisti genije, plej koji razmislja glavom, malo je takvih kao on. Sa prosjekom od 20tak poena i skoro 12 asistencija stavlja ga u ulogu najboljeg pleja lige. Zvanicno najbolji asistent lige. Griffin zivotinja koja vecinu svojih poena postize zakucavanjima ali popravio je igru u reket, skok kao i sut sa distance. Kada ovoj ekipi dodate momke poput DeAndre Jordana najjboljeg skakaca u ligi sa 12 skokova po utakmici, te sjajne sutere poput Jamaala Crawforda i JJ Redicka dobije se ekipa za top 5 zapada. Uz novajlije koje ce sasvim sigurno rasiriti klupu Clippersa sasvim sigurno da mogu opet daleko.

Moguca petorka:
PG) Cris Paul
SG) JJ Redick
SF) Jamal Crawford
PF) Blake Griffin
C)  DeAndre Jordan




Los Angeles Lakers



SpoilerIN: Keith Appling (R), Carlos Boozer (CHI), Jordan Clarkson (R), Ed Davis (MEM), Wayne Ellington (DAL), Jeremy Lin (HOU), Ronnie Price (ORL), Julius Randle (R), Jeremy Tyler (NYK).

OUT: Kent Bazemore (ATL), MarShon Brooks, Jordan Farmar (LAC), Pau Gasol (CHI), Chris Kaman (POR), Kendall Marshall (MIL), Jodie Meeks (DET).

EKIPA: Kobe Bryant, Xavier Henry, Jordan Hill, Wesley Johnson, Ryan Kelly, Steve Nash, Robert Sacre, Nick Young.


CARLOS BOOZER
Ili kako ga volim zvati panjina ne moze da poveze par dobrih utakmica u sezoni. Odigra jednu odlicnu i onda ga nema 10 utakmica. U Bullsima je naucio kako se igra odbrana a imao je i od koga i mislim da je prvenstveno dosao zbog toga jer su Lakersi rupa u reketu. U napadu zna pokupiti i skok i pogoditi sut sa distance ali nista specijalno. Mogli su i bolje proci.

JEREMY LIN
Momak kojije zaista obecavao dok je igrao u Knicksima gde je vezao polusezonu odlicnih partija. I onda prelazak u Rocketse gdje hednostavno samovolja Hardena nije mu odgovarala. Mnogo puta kao plej nije prevodio loptu jer je bradonja to radio. U Lakersima imace dosta minuta jer je Nash mator i umarace se brzo. Na Linu je da se pokaze,rekao je da mu je san igrati sa Brajantom eto mu prilike. Nadam se da ce prikazivati onakve igre iz Knicksa.

ED DAVIS

Nakon 2 sezone u Memphisu gde je bio rezerva ZBoou dosao u Lejkerse da pomogne u reketu. Imace on sigurno 15 tak mozda i nesto vise minuta po mecu. Vrlo je pouzdan i svoje zadatke odradi korektno. 5 poena i 5 skokova prosjek prosle sezone u Memphisu.

JULIUS RANDLE
Dolazi sa drafta sa sedme pozicije iz prve runde. Igrao na univerzitetu Kentucky sto znaci da ima dobar pedigre da postane odlican igrac. Za univerzitet postizao 15 poena i imao je 10 skokova. Vjerovatno ce imati prilika da se dokazuje ove sezone i nadam se da gledamo buduceg Anthony Daviesa u small varijanti.

PRICE,TYLER,ELLINGTON
Popunjavaju suplji roster Lejkersa, ne ocekujem niti jednog na preko 10tak minuta po utakmici.

Dal su gubitnici ili dobitnici tesko pitanje. Mada ne moze gore nego prosle godine ali vrlo blizu ce biti. Ja iskreno ne ocekujem nista specijalno od Lejkersa ni ove sezone jer sve i da su i Brajant i Nash zdravi tesko da mogu sami. Navijaci su se nadali Jamesu,Anthonyu,Loveu ali su dobili Lina i Boozera. Byron Scott ce imati strasno tezak zadatak da u grad Andjela povrati pobjednicki mentalitet u zuti dio grada. Mogu da zamislim kako navijace Lakersa boli poraz od Clippersa prosle godine od 60 koseva razlike,najveci u istoriji fransize. Kao prvo potreban je zdrav Bryant. Bez njega sve pada u vodu. Postavlja se pitanje motiva kod njega,uzeo je pare za novi ugovor i odmah se povrijedio. O njegovim karakteristikama necu ni pricati jer se sve vec zna. Takodje i zdrav Nash, mozak ekipe ce biti jako potreban s obzirom da ima 39 godina i da je najavio kraj nakon ove sezone. Lejkersi ce mnogo nade polagati u Younga,mladog sutera koji bi trebao zauzeti i mjesto u petorci nakon silnih odlazaka. Odlican suter samo sto se cesto zanese pa ispaljuje nerezonske lopte ali sa Nashom i Bryantom u ekipi bi se sigirno smanjio broj takvih pokusaja. U reketu i nisu bas najsjajniji. Boozer ne moze povezati par dobrih partija, Hill jos nije dorastao zadatku. Imaju jos par mladih igraca dobrih suter za koje treba strpljenja. Prije svega Henry i Johnson. Volio bih da se varam ali pred Lejkersima je jos jedna teska sezona. Da je barem ostao Gasol to bi bila druga dimenzija. Da li prave prostor za sledecu sezonu i dolazak mozda Duranta ne znam ali srecno im i da barem dodju do 35 pobjeda u sezoni.

Moguca Petorka:
PG: Steve Nash
SG: Kobe Bryant
SF: Nick Young
PF: Carlos Boozer
C:  Jordan Hill.




Memphis Grizzlies



SpoilerIN: Jordan Adams (R), Vince Carter (DAL), Earl Clark, Jarnell Stokes (R), Hassan Whiteside.

OUT: Ed Davis (LAL), Jamaal Franklin, James Johnson (TOR), Mike Miller (CLE).

EKIPA: Tony Allen, Nick Calathes, Mike Conley, Marc Gasol, Kosta Koufos, Courtney Lee, Jon Leuer, Quincy Pondexter, Tayshaun Prince, Zach Randolph, Beno Udrih.

VINCE CARTER
Covjek na koga su se svi lozili, na njegove atraktivne poteze i zakucavanja. Jednostavno leteci Vince. Svi znaju za cuvena zakicavanja preko Francuza na Olimpijadi. Kroz cijelu karijeru je to radio narocito dok je igrao za Raptorse i za Netse. Veliki dobitak za Memphis iako u poznim godinama osjetice se njegovo prisustvo na terenu.

JORDAN ADAMS
Rookie koji stize sa Ucla univerziteta iza sebe ima odlicnu sezonu. 15 poena u prosjeku igra na poziciji 1 i 2 i trebao bi se uklopiti u ekipu Memphisa pogotovo im doprinositi u napadu. Izabran kao 22 pik prve runde.

Kao i prethodnih sezona Memphis jako malo trguje i pazljivo bira igrace. Definitivno moji favoriti ove sezone ako ih posluzi zdravlje mislim da mogu jako jako daleko. Strasan roster su okupili ponovo. Igra ce se opet bazirati na odbranu,snazne centre koji odlicno brane reket a pritom su sjajni u napadu kombinovano 35 poena u prosjeku.. Zach Randolph se preporodio otkako je stigao u Grizzliese 2009 nakon 6 godina u Portlandu i 2 godine lutanja posle toga. Marc Gasol je jedan od najboljih odbranbenih igraca u nba ligi i a za razliku od takvih Noaha Chandlera igra odlicno i u napadu. Sjajan tamdem sa ZBoom odlicnose nadopunjuju u odbrani i sjajno saradjuju u napadu. Glavna suterska opcija Grizlija je njihov plej Mike Conley sa 20tak poena u prosjeku. Odlican u sutu za 3 poena, ima dobar ulaz i odlicno asistira. Otkako je dosao u NBA 2007 godine igra stalno za Memphis i prosla godina najbolja u karijeri. Izdvajam jos Courtney Lee koji je sigurno napravio sjajan posao dolaskom iz Bostona. I jos jednog odbranbenog zmaja koji je prosle sezone pred kraj eksplodirao i u napadu Tony Allen. Na poziciji SF sada imaju stare vukove koji svojim iskustvom mnogo donose igri Memphisa Vince Cartera i Tayshoan Princea. Obojica sa morem iskustva iza sebe,bivsi AllStar igraci siguran sam veliki dobitak za Grizlije. I da pomenemo jos 2 Grka koji mogu odigrati veoma solidno Koufosa i Calatesa. Ostali su bez igraca koji i nisu bili bitan sraf u masini Memphisa a sa pridoslicama na ovakvu kvalitetnu ekipu ja Memphis vidim jako daleko u doigravanju.

Moguca petorka:
PG) Mike Conley
SG) Tony Allen
SF) Vince Carter/Tayshoan Prince
PF) Zach Randolph
C)  Marc Gasol



Miami Heat



SpoilerIN:Shannon Brown (NYK), Luol Deng (CLE), James Ennis (R), Danny Granger (LAC), , Josh McRoberts (CHA), Shabazz Napier (R)

OUT: Ray Allen, Shane Battier, Michael Beasley,LeBron James (CLE), James Jones (CLE), Rashard Lewis, Greg Oden.

EKIPA: Chris Andersen, Chris Bosh, Mario Chalmers, Norris Cole, Udonis Haslem, Dwyane Wade, Justin Hamilton(NG).


SHABAZZ NAPIER
Momak koji je fakticki sam odveo Uconn do titule u NCAA prosle sezone. Rodjeni je strelac i nadam se da ce on pokazati u Majamiu da zaista vrijedi. Igra na poziciji pleja i od njega se ocekuju kreacije napada,ali i dosta koseva. U prosloj sezoni 18 koseva,5 asistencija i 6 skokova po utakmici za Uconn. Pored Parkera on je po meni rookie godine koji ce zaista pokazati veliki napredak,jer ce imati dosta prostora u Heatu.

LUOL DENG
Nakon 10 godina provedenih u Bullsima odlucio je da potrazi svoju srecu u Cavsima,nije uspjelo pa je sada dosao na Floridu. Sigurno da vise nije onaj stari Deng koji je dugo vremena bio nosilac igre Bullsa jer su ga stigle godine ali u ovakvoj konstituciji u Heatu sigurno ce im biti dobrodosao. Ali odlicnih 14 poena prosle sezone svakako ce biti znacajno za Heat.

DANNY GRANGER
Dijete Indijane koji je slicno kao Deng nakon 9 godina presao u Clipperse gde se nije snasao pa se i on skrasio na Floridi. On i Deng ce mislim pokrivati tu poziciju SFa gdje je igrao James,ravnopravno ce djeliti minute i pokusati nemoguce da nadomjeste ucinak Jamesa. Granger je bio najveca nada Indijane koja nije osvojila prsten. Sjecam se njegovih 25 poena u prosjeku tamo 2008 mislim. Miljama udaljen od toga ali sasvim sigurno dobrodosao u Heat.

JOSH MCROBERTS
Sasvim solidne 2 godine za Josha u Charlotteu. oko 10tak poena i 6 skokova je i vise nego pristojno. U Heat je doveden vjerovatno da kad budu igrali visu petorku da Bosh bude na centru a McRoberts da igra krilnog centra. Jako dobro se snalazi na parketu i veoma pokretan za svojih 210cm i 110kg.

SHANON BROWN
Ne tako davno 2 dobre godine za Phoenix Sunse za ovog 28.godsinjaka ali jednostavno posle nije islo,nije se snasao u Knicksima i samo 2 poena u prosjeku postizao. Doduse nije ni igrao puno. Mislim da se nece ni u Heatu nagledati parketa ali sve zavisi od Wadea i njegovih ludih ideja dal ce igrat b2b utakmice ili ne.



Odlazak Jamesa ce sigurno zadati veliki udarac za Miami. Jednostavno previse su navikli da ovise o njemu i to se vec sada vidi u predsezoni gdje Heat ne zna za trijumf. Sve se vrtilo oko Lebrona,Wade je kulirao ako mu se ne igra nece ni igrati,Bosh pali trojke kao bek suter ali James je to sve nekako izvlacio. Bojim se da Majamiu se ne pise dobro ove sezone. Chalmers nije plej koji bi mogao dobro razigravati,nema mozga. Dobar je u defanzivi ali ponekad i on zna se zavuci bezveze,opaliti nemoguce suteve.
Mislim da ce i pored dolaska Napiera on ostati za sada startni playmaker. Veliki teret ce pasti na pleca Wadea, dal ce on izdrzati nisam siguran i nisam neki optimista. Volim ga kao igraca,jako dobar strelac ali cini mi se nekako nezainteresovan za kosarku. Kada hoce da igra nema cuvara kojeg on ne moze proci i odbrane koju ne moze probiti. Dok je igrao James imao je dosta lufta sada ga nece imati. Mora biti maksimalno pribran i spreman da pomogne ekipi. Bosh je jako kvalitetan centar koji jedan od rijetkih ima dobar sut izvana,ali zna ga nekad i forsirati bespotrebno. Dobar ledjima prema kosu i u pik and rollu. Majami sada ima dosta rotacije u ekipi,mogu igrati sa izrazito niskom petorkom kad recimo Bosh na centra a McRoberts na krilo ili sa visokim igracima kad Bosh igra krilo a Andresen centra. Nisam neki optimista za Majami ali eto ostaje nam da vidimo sta ce napraviti

Moguca petorka:
PG) Mario Chalmers
SG) Dwayne Wade
SF) Loul Deng
PF) Chris Bosh
C)  Chris Andersen
« Poslednja izmena: 13. oktobar 2014, 18:31:53 od strane Mihajlo_KL »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: marko92sd

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #5 poslato: 13. oktobar 2014, 18:32:56 »
Milwaukee Bucks



SpoilerIN:Jerryd Bayless (BOS), Jared Dudley (LAC), Micheal Eric (R), Damien Inglis (R), Kendall Marshall (LAL), Jabari Parker (R).

OUT: Jeff Adrien (HOU), Carlos Delfino, Miroslav Raduljica, Ramon Sessions (SAC), Ekpe Udoh (LAC)

EKIPA: Giannis Antetokounmpo, John Henson, Ersan Ilyasova, Brandon Knight, O.J. Mayo, Khris Middleton, Zaza Pachulia, Larry Sanders, Nate Wolters.

JERRYD BAYLESS
Zao mi je sto je otisao iz Celtica jer prosla sezona mu je bila sasvim solidna,stavise cak i odlicna. 10 poena u prosjeku za 25 minuta na parketu je dobar ucinak. Nikako nije pocinjao tekme,vjecito rezerva ali uvijek ostavljao srce na terenu. Veoma borben igrac. Po meni bolje da je rezerva u Bostonu nego u Milwaukeeu.

JARED DUDLEY
Jako dobar suter za 3 poena koji je proslu sezonu igrao u Clippersima,bio je u startnoj petorci ali je brzo selio na klupu i svoje mjesto ustupao Crawfordu. Vec poprilicno iskusan igrac u karijeri je imao i boljih brojki dok je igrao za Phoenix ali mislim da bi i on poput Parkera u raspalom Milvokiju kod Kidda dobijati svoje minute.

KENDALL MARSHALL
Pobjegao iz Lejkersa doslovno. Prosle sezone 8 poena i cak 9 asistencija po utakmici za Lejkerse. Tu je da bude backup play i vjerovatno ce njegova uloga biti ista kao i u Lejkersima. Bez prevelikog kosarkaskog znanja ali sa dobrim osjecajem za asistenciju. Problem ce biti sto Milwaukee nema jak reket pa nece moci spustati lopte dole nego ce sve te asistencije ici na perimetar i sutere Bucksa

JABARI PARKER
Vec sam ranije rekao po meni i najbolji igrac sa prehodnog drafta koji ce sigurno se snaci u igre Bucksa i vjerovatno nabijati brojke u takvoj ekipi. Dolazi sa Duke i ima tek 19 godina a pred njim je sasvim sigurno veoma dobra karijera. Prosle sezone na Dukeu u 36 utakmica je postizao 19,1 poen i biljezio skoro 9 skokova po utakmici uz procenat suta od 45% i 35% suta za 3 poena. Igra na poziciji krila i niskog krila tako da je veliki raspon u njegovoj igri. Milwaukee nema kvalitetnijeg igraca na tim pozicijama tako da ce Jabari sigurno odmah u vatru ili sa SFa ili sa PFa sasvim svejedno.

Najveca promjena u Bucksima je postavljanje Jasona Kidda za head coacha, Kidda koji je prosle sezone u svojoj debitantskoj na poziciji trenera vodio Brooklyn i to poprilicno uspjesno. Bucksi i prosle kao i nekoliko ranijih sezona prikovan za dno lige bez ambicija. Proslo je podmladjuvanje ekipe,red je da naprave nesto. Prosle sezone nekoliko igraca Bucksa su iznjeli teret na svojom plecima. Imali su velikih problema sa povredama i to ih je malo unazadilo. Njihova igra ove sezone bi se trebala oslanjati na njihovog ponajboljeg igraca Brandona Knighta koji je prosle sezone zaista odigrao maestralno,pogotovo u finisu. Skoro 18 poena i 5 asistencija po utakmici vrijedi obratit paznju na njega. Uz njega puno se ocekuje od mladog Grka kojem ne mogu ni kopirati prezime Gianisa koji ima fantasticne fizicke predispozicije i kojeg Kidd pokusava uigrati na poziciji pleja. 211cm i 98kg a fantasticno se krece po terenu,odlican rad nogu i raspon ruku od gotovo 2,2 metra. Dosta se moze ocekivati i od Turcina Iljasove koji sa svojim standardno 12 poena ce pomoci napadu Bucksa. Valjda se i O.J. Mayo probudi koji je odlican strelac ali cini mi se ima dosta problema prije svega sa samim sobom,jer ne moze da poveze 2 dobre utakmice. U reketu ce sve vise sanse dobijati mladi Henson. Sve u svemu jedna jako jako mlada ekipa kojoj treba mnogo iskustva i dosta vremena da se uigraju. Kidd je odradio dobar posao u Netsima da li ce tako biti i sa Bucksima ostaje da se vidi.

Moguca Petorka:
PG: Brandon Knight
SG: O.J. Mayo
SF: Giannis A....
PF: Jabari Parker
C : John Henson






Minnesota Timberwolves



SpoilerIN:Anthony Bennett (CLE), Zach LaVine (R), Andrew Wiggins (R), Mo Williams (POR), Thaddeus Young (PHI).

OUT: Dante Cunningham, Kevin Love (CLE), Luc Mbah a Moute (PHI), Alexey Shved (PHI).

EKIPA:José Juan Barea, Corey Brewer, Chase Budinger, Gorgui Dieng, Robbie Hummel, Kevin Martin, Shabazz Muhammad, Nikola Pekovic, Ricky Rubio, Ronny Turiaf.

ANTHONY BENNETT
Proslogodisnji prvi pik sa drafta izabran od Clevelanda je bio totalni promasaj. Nije odigrao ni 5 vezanih utakmica za Cavse zbog velikih problema sa povredama. Ali ja se nadam da ce u novoj sredini da proradi i da opravda zasto je bio tako visoko plasiran na draftu. Neosporno ima veliki kvalitet nadam se da ce ga zaobici povrede i da ce dobiti pravu sansu da pokaze sta zna. Mogu reci da sa Wolvesi imaju dva jaka PFa u zamjenu za Lovea koji sigurno nisu jaci u napadu ali zato odbrana je puno dobila sa Bennettom i Youngom.

ZACH LEVINE
Mali klinjo ali velika muda. Momak sa 19 godina koji fantasticno zakucava, ko nije gledao nek pogleda YT. Podsjecaju me zakucavanja na Cartera ali u bijelom obliku :D. Nije puno igrao za svoj college UCLA za koje je postizao 9,4 poena u prosjeku. Ali vjerovatno ce sve vise sanse dobijati u Minnesoti jer se odlicno pokazao u Ljetnoj ligi i predsezoni. Akrobacija sigurno nece nedostajati jer ce Rubio to sve sredjivati.

ANDREW WIGGINS
Sta reci za ovogodisnjeg prvog pika na draftu biranog od strane Cavsa koji je odmah u paketu sa Bennettom poslan u Mineapolis za Lovea. Ja cu reci da sam srecan jer sam ubjedjen da u Cavsima sav potencijal ne bi mogao da dodje do izrazaja pored James i Irvinga. Wiggins je igrao za Kansas sa velikim uspjehom gdje je biljezio 17,1 poen te 6 skokova po utakmici uz procenat sutra za 3 poena od 35%. Vjerujem da ce istim tempom nastaviti i u Wolvesima i da im je sjajno pojacanje.

MO WILLIAMS
Prosla sezona u Portlandu kao backup za Lillarda a i ove mislim da ce obavljati istu funkciju kao zamjena za Rubia. Prosle sezone 10 poena kao backup odlican prosjek. Njegove najbolje igre su sasvim sigurno iza njega iz vremena dok je sa Jamesom igrao za Cleveland ali sasvim sigurno svojim iskustvom ce pomoci dosta u Minnesoti.

THADDEUS YOUNG
Po meni odlicna zamjena za Lovea. Young je bio najbolji igrac Phile prosle sezone i najbolji strelac. 203 cm i 100kg igra na poziciji krilnog centra gdje je i Love igrao i ima sjajan sut za 3 poena na koji se cesto izvlaci. Ubjedjen sam da ce dostojno zamjeniti Lovea jer se radi o zaista kvalitetnom igracu. 7 godina provedenih u Phili uz 13,3 poena u prosjeku kroz cijelu karijeru a 18 poena samo prosle sezone uz 6 skokova. Puno jaci od Lovea u odbrani,snazniji, dobro gradi reket i isto tako dobro ga i napada.

Minnesota je ostala bez svog najboljeg igraca poslednjih sezona Kevina Lava koji je otisao za Jamesom u Cavse. Veliko je pitanje kako ce igra Wolvesa ici bez njega jer su jednostavno svi navikli da imas takvog strelca na parketu koji moze sam rjesiti utakmicu. Ali ja sam misljenja da su Wolvesi ako su vec mislili prodavati Lovea odradili vrhunski posao. Dobili su 2 mlada igraca, dva pika prvih rundi prosle i ove godine i jos pika iz prve runde na sledecem draftu. Jako pametno su iskoristili cinjenicu da Love vise nije mladic i pustili su ga proba osvojiti prsten sa Cavsima. I ostali potezi koje su uradili u ovom trejd periodu su veoma pametni i mudri i ja mogu reci da sam srecan zbog Minnesote jer sada imaju i duzu klupu i puno vise napadackih opcija. Do sada se znalo da sve ide na Lovea pa su ga protivnici lako udvajali jer nije bio ko da sutne s polja. Kevin Martin je bio najbolji u svemu tome a sada ce imati obilatu pomoc sa svih strana. Ricky Rubio je igrac koji nema nikakav sut ali zato njegove kreacije u napadu su zapanjujuce. Najbolji asistent Minnesote i jedan od najbolji u ligi i ove sezone ce igrati istu takvu ulogu stim da ce i on sada imati mnogo vise opcija na raspolaganju. Ali jedan covjek je odigrao proslu sezonu maestralno a ovu bi mogao jos i bolje po svemu sudeci. Crnogorac Nikola Pekovic bio je iza Lovea najbolji strelac Minnesote i jedan od dominantnijih centara u ligi. Sjajno fizicki gradjen,odlicno se krece sve sto treba jednom centru. Pekovic ce imati i sjajnu pomoc u vidu Kamerunca Giorgi Dienga koji je fantasticno odigrao prosle godine pred kraj sezone kada je Pekmen bio povredjen i sasvim sigurno razvija se u jednog od boljih centara a ima od koga i da uci. Njih dvojica ce imati dosta vremena za odmor a tako odmori ce se moci bolje nositi sa centrima drugih ekipa. Mozda bi mogao proraditi i Muhammad proslogodisnji izbor drafta za Wolvese. Budinger i Brewer su sjajni suteri za 3 poena i oni ce biti jedno od jacih oruzja Wolvesa sa klupe. Sve u svemu vidim Minnesotu dosta visoko i nadam se da ne grijesim i da ce to Flip Saunders sve fino uklopiti i posloziti.

Moguca Petorka:
PG: Ricky Rubio
SG: Kevin Martin
SF: Andrew Wiggins
PF: Thaddeuss Young
C : Nikola Pekovic





New Orleans Pelicans



SpoilerIN:Omer Asik (HOU), Dionte Christmas (PHX), Jimmer Fredette (CHI), John Salmons (TOR), Russ Smith (R), Patric Young (R).

OUT: Al-Farouq Aminu (DAL), Anthony Morrow (OKC), Brian Roberts (CHH), Jason Smith (NYK), James Southerland (POR).

EKIPA: Alexis Ajinca, Ryan Anderson, Anthony Davis, Tyreke Evans, Eric Gordon, Jrue Holiday, Austin Rivers, Jeff Withey, Luke Babbitt, Darius Miller.

OMER ASIK
Sjajna akvizicija za Pelikane kojima je trebao jos jedan dobar visok igrac pod kosem da Davis ima pomoc. Dobili su takvog u liku Omer Asika koji je prosle godine za Houston igrao oko 20tak minuta i postizao 7 poena uz 8 skokova. Rijec je o zaista snalazljivom igracu ali cini mi se da nikad nije dobio pravu sansu za Pelikane. Volio bi da ga vidim u reketu zajedno sa Davisom i da to bude odlican tandem. Njegovim dolaskom poboljsace sigurno igru u odbrani i skok kako defanzivni tako i ofanzivni.

DIONTE CHRISTMAS
Dovedens samo da bude zamjena i osigurac u slucaju novih povreda kljucnih bekova Pelikana. Prosle godine u Phoenixu nista specijalno, nije puno ni igrao. Bolje da je ostao u Evropi gdje je bar bio dobar za evro kosarku.

JIMMER FREDETTE
Prosle godine samo 8 utakmica za Bulls uz 7 minuta u prosjeku. Ni od njega ne ocekujem nista specijalno ali nek se nadji sto bi rekli.

JOHN SALMONS
Salmons bi mogao mnogo pomoci ekipi Pelikana prije svega svojim iskustvom jer je momku ovo vec 14 NBA sezona zaredom. Iako je daleko od najboljih vremena,vremena iz Milvokija kada je biljezio cak 20 poena u prosjeku sasvim sigurno ce pomoci svojim rolama i Pelikanima. I dalje je ostao dobar osjecaj za sut i nadam se da cu vidjeti dosta njegovih poena ove sezone.

Ekipa koji ja najvise volim i koju izuzetno cijenim i postujem. Skoro sve njihove meceve prosle sezone sam pogledao a i sezonu prije nje. Kakav je to samo skup sutera  i mladih igraca. Sa klupe predovdjeni sa Monty Williamsom koji je od 2010te godine u Pelicanima. Njihov najveci problem su povrede koje su im unistile proslu sezonu. Svi sjajni momci i suteri su barem jednom bili povredjeni. Ryan Anderson najbolji od njih nije odigrao ni 10 utakmica prosle godine a biljezo je cak 19,8 poena po utakmici. Momak fantasticnog osjecaja za sut,odlicnog kretanja. Jrue Holiday 2 puta se povredjivao a ipak je skupio skoro 15 poena po utakmici za 34 utakmice koliko je odigrao. Vjerujem da ce ih ove sezone zaobici povrede i da mogu jako dobru sezonu odigrati jer imaju kvalitet a imaju i dosta solidnu klupu. Glavna uzdanica ce im sigurno biti najbolji centar NBA lige sada je to i definitivno mladi Anthony Davis. Ima samo 21 godinu a vec ima fantasticne 2 sezone za Pelkane. Prosle sezone 20,8 poena u prosjeku i najbolje je iskoristio odsustvo ostalih igraca. Sjajne fizicke predispozicije,veliki raspon ruku i sjajno kretanje su njegovi aduti. Na Mundobaksetu nije odigrao dobro jer Ameri imaju dosta kvalitetnih igraca ali vjerujem da ce odigrati jos jednu vrhunsku sezonu za Pelikane. Vrijedi spomenuti jos 2 odlicna strelca Tyreke Evansa koji je prosle sezone bio rezerva a opet je bilejzio 14 poena u prosjeku po utakmici i Eric Gordon takodje odlicna skorer sa gotovo 15 poena po susretu. Fantasticna ekipa Pelikana sa novim igracima koji ce sigurno produziti klupu i pomoci da se glavni igraci malo vise odmaraju tokom meceva. Samo da ostanu svi zdravi i eto Pelikana u borbi za doigravanje. Srecno momci.

Moguca Petorka:
PG: Jrue Holiday
SG: Eric Gordon
SF: Ryan Anderson / Tyreke Evans
PF: Anthony Davis / Ryan Anderson
C : Omer Asik / Anthony Davis





New York Knicks



SpoilerIN:Quincy Acy (SAC), José Manuel Calderón (DAL), Samuel Dalembert (DAL), Cleanthony Early (R), Shane Larkin (DAL), Travis Outlaw (SAC), Jason Smith (NOP).

OUT: Shannon Brown (MIA), Tyson Chandler (DAL), Raymond Felton (DAL), Kenyon Martin, Toure Murry (UTA), Lamar Odom, Jeremy Tyler (LAL).

EKIPA: Cole Aldrich, Carmelo Anthony, Andrea Bargnani, Tim Hardaway Jr., Pablo Prigioni, Iman Shumpert, J.R. Smith, Amar'e Stoudemire.

QUINCY ACY
Promasaj broj jedan. Nista specijalno ne mozes ocekivat od igraca koji je u Sacramentu postizao 2 poena za 14 minuta na parketu u 56 odigranih utakmica.

JOSE CALDERON
Calderon je sjajan igrac,ali i igrac u godinama koga sut ne sluzi vise onako kao nekada. Nekad sjajni trojkas koji je odlicno igrao i za Spaniju na velikim takmicenjima je dosao da zaradi jos para pred penziju a u Knicksima to nikad nije bio problem. Sjajnih 8 sezona za Toronto uvijek konstantan sa velikim brojem utakmica. U Dallasu je takodje igrao dobro gdje mu je glavno bilo asistencije jer je Ellis predvodio igru Dallasa. Imace sigurno dosta prostora u Knicksima.

SAMUEL DALEMBERT
Dosao u paketu sa Calderonom,rjec je o igracu koji jako dobro igra odbranu ali izostaje njegova napadacki ucinak. I njegove najbolje sezone su iza njega, iz vremena dok je nosio dres 76ersa. Prosle sezone 80 utakmica, 6,6 poena i 7 skokova po utakmici. Ne moze se porediti sa Chandlerom koji je otisao na drugu stranu.

SHANE LARKIN
I on je dosao u tom trejdu sa Dallasom. 48 utakmica prosle sezone sve sa klupe, brojke bolje da ne govorim. Promasaj br 2 ali moralo je tako.

TRAVIS OUTLAW
Nista specijalno ni od njega proslih sezona za Kingse. Daleko je i on od 12 koseva koliko je postizao za Portland prije 7-8 godina ali eto da kazemo da je dobar igrac za rotaciju u Knicksima.

JASON SMITH
Jedan odlican igrac koji je napustio Pelikane. Imao je dosta problema sa povredama prosle godine pa je odigrao samo 31 utakmicu gdje je postizao 10 poena i imao 7 skokova. Bice on itekako od velike pomoci za Knickse ako ga zaobidju povrede jer je ponajbolji od svih igraca koji su stigli u Knickse.


Sta reci za pokvarenu bagru iz New Yorka koja trosi nemilosrdno veliki broj novaca a nista ne urade sa tim. Razumijem da daju Carmelu dosta para ali sta ce pare Stodomajeru ili Barnjaniju? Ne ide mi to u glavu ali oni znaju zasto. Zvanicno najbogatiji klub u NBA ligi ali i dokaz da pare nisu sve u svijetu sporta ako nemas nekog da ih pametno potrosi. Odmah u startu sam vidio da ni ove sezone nece biti nista od njiih kad su dali Chandera i Feltona Dallasu za Calderona i Dalamberta. Jer i jedan i drugi nisu vise u najboljim godinama i tesko da mogu puno toga ponuditi Knicksima. I onda imenovanje Derecka Fishera za head coacha po meni isto nije pametan potez,jer covjek je direktno iz patika Oklahome dosao u New York takodje sa unosnim ugovorom. Ne mogu da sudim odmah o njemu kao treneru, ni Kiddu nije bas islo najbolje ali je odradio dobar posao. U ekipi imaju jednog igraca koji je i mozak i srce i ruke ekipe,dakle sve. Carmelo Anthony je jedan od najboljih igraca u NBA ligi sasvim sigurno, sa sjajnim osjecajem za sut, dobrim ulazom i efektnim potezima. U karijeri do sada samo za 2 kluba, 8 godina za Denver i 4 godine za NewYork i prosjek poena u karijeri je famoznih 25. Da je rijec o sjajnom strelcu odmah je bilo jasno kad je u rookie sezoni zabijao 21 poena u prosjeku. Ali Melo ne moze sve sam ako nemas pomoc od saigraca. A kako ce imati pomoc kad ima panjeve u ekipi. Barnjani koji je miljama daleko od svoje igre koju je imao u Raptorsima gdje je bio i preko 20 poena po utakmici. Prosla godina katastrofalna za njega,iako je postizao 13 poena bezbroj gluposti na terenu sa njegove strane, ispaljenih cigli u odsudnim momentima. JR. Smith je isto debilni igrac koji ce sutirati 20 suteva i promasiti svih 20 on ce opet uzeti narednih 20 kao da se nista nije desilo. Ne moze da poveze 2 dobre utakmice. U jednoj postigne 25 koseva i onda ga 10 dana nema nigde. U Knicksima uz Mela postujem da mlada igraca Tim Hardaway Junior sin slavnog Tima koji je 5 puta bio All Star igrac i 3 puta najbolja petorka lige i Iman Shumpert koji nema neke brojke ali i nije dobijao neke sanse proslih godina nadam se da ce mu Fisher pustiti mnogo vise.


Moguca Petorka:
PG: Jose Calderon
SG: J.R. Smith
SF: Carmelo Anthony
PF: Andrea Bargnani
C : Samuel Dalembert
« Poslednja izmena: 16. oktobar 2014, 14:46:30 od strane Mihajlo_KL »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: marko92sd

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #6 poslato: 16. oktobar 2014, 14:58:10 »
Oklahoma City Thunder



SpoilerIN: Mitch McGary (R), Anthony Morrow (NOP)

OUT: Caron Butler (DET), Derek Fisher, Thabo Sefolosha (ATL), Hasheem Thabeet (DET)

EKIPA: Steven Adams, Nick Collison, Kevin Durant, Serge Ibaka, Reggie Jackson, Grant Jerrett, Perry Jones III, Jeremy Lamb, Kendrick Perkins, André Roberson, Russell Westbrook.

ANTHONY MORROW
Dosao je iz Pelicansa u kojima nije imao mjesta pored onako sjajnih sutera. Vec duzi niz godina je u NBA ligi,promjenio je dosta klubova ali nikad nije igrao neku znacajniju ulogu. Prosle godine 8 poena 2 skoka i 1 asistenciju u prosjeku za 18 minuta na parketu. Odigrao je cak 79 utakakmica i mozda bas takva konstanta treba i Thunderima. Imace on sigurno vise minuta na parketu ali ne ocekujem nista specijalno od njega.

MITCH MCGARY
Momak sa Michigen State igra na poziciji Power Foward i visok je 208cm i tezak 116 kg. Izuzetno snazan ali nista sto Thunderi nemaju u liku Ibake. Njegovih 9 poena i 6 skokova iz NCAA bice znacajno za Oklahomu ali i nedovoljno. Trebace mu mnogo truda i zalaganja da se nametne Brooksu.

Oklahoma je gotovo pa zadrzala isti roster kao i prosle godine. Njihov najveci problem ce biti na startu sezone jer ce biti 2 mjeseca bez MVPa prosle godine i najboljeg igraca Kevina Duranta koji je polomio stopalo. U ta 2 mjeseca se moze desiti da izgube dosta utakmica koje ce im kasnije trebati. Vec vidim kako Westbrook siluje loptu u tim tekmama,kako Ibaka radi gluposti na terenu a Oklahoma drugih igraca koji bi zamjenili Duranta dok je van stroja. Povredjen je i Kendrick Perkins kao i rookie McGary. Fisher je otisao u penziju i fakticki iz patika je sjeo na klupu Knicksa,naravno ne treba spominjati da je dobio velike pare od njih za to,Sefolosha je nakon 5 sezona u Oklahomi preselio se u Hawkse, Butler je otisao put Detroita iako nije nesto igrao pretjerano u Thunderu a isto je i sa Thabeetom. Sve u svemu Brooks ce imati strasnih problema ove sezone u sastavljanju rostera. Morrow tu moze donekle pomoci ali nista specijalno,Lamb je jos uvijek mlad. Igra ce se svoditi na Westbrooka i njegove ludorije a on nekada zna biti totalno odsutan na terenu,iako je rijec o najspremnijem i fizicki najjacem plejmejkeru u NBA ligi. Reggie Jackson je dobar suter ali on je rezerva za Westbrooka i tako ce i ostati jer obojicu tesko je na parket u isto vrijeme. Sve u svemu ne ocekujem nista specijalno od Thundera ove godine,oni ce zivjeti dok igra Kevin Durant a pitanje je kakav ce biti posle povrede,trebace mu sigurno vrijeme da se vrati u svoju staru formu. Thundere vidim daleko ispod onog niova iz prosle godine.

Moguca Petorka:
PG: Russell Westbrook
SG: Jeremy Lamb/Anthony Morrow
SF: Kevin Durant
PF: Serge Ibaka
C : Kendrick Perkins







Orlando Magic



SpoilerIN: Evan Fournier (DEN), Channing Frye (PHX), Aaron Gordon (R), Ben Gordon, Willie Green (LAC), Elfrid Payton (R), Luke Ridnour (CHA), Peyton Siva (DET)

OUT: Arron Afflalo (DEN), Doron Lamb (DAL), Jason Maxiell (CHH), E'Twaun Moore (CHI), Jameer Nelson (DAL), Ronnie Price (LAL)

EKIPA: Moe Harkless, Tobias Harris, Andrew Nicholson, Kyle O'Quinn, Victor Oladipo, Nikola Vucevic, Dewayne Dedmon




Jos jedna firijala za trosenje para. Kako se samo rasipaju novcima na Floridi da je to strasno. Nude ugovore igracima koji ne zasluzuju ni 20% od onog sto su dobili ali takva je politika Magica jos odavno. Istina je da Orlando pravi ekipu iz pocetka,mladu ekipu ali bolje da su te novce koje su dali starcima dali toj deci koja ce biti nosioci igre MAgica za koju sezonu. Glavna zvijezda ekipe ce biti proslogodisnji rookie Victor Oladipo koji je odigrao sjajnu sezonu prosle godine sa 14 poena,4 skoka i 4 asistencije po utakmici,sto je za jednog rookiea odlicna brojka. Ima samo 22 godine. 22 godine ima jos jedan perspektivni igrac Magica Tobias Harris koji je prosle godine stigao iz Bucksa i postizao je 15 poena u prosjeku iako nije puno meceva pocinjao kao starter.Glavni igrac u reketu ima iza sebe fantasticnu sezonu je Crnogorski centar Nikola Vucevic 14 poena,11 skokova,2 asistencije,1 ukradena lopta i 1 blokada je ucinak iz prosle sezone. Sjajno se snasao nakon dolaska iz 76ersa i nema sumnje da ce on biti glavna zvijezda Magica u narednim sezonama. Poslali su Afflalo u Denver za Fourniera sto je po meni van svake pameti. Afflalo im je bio najbolji strelac prosle godine sa 18 poena u prosjeku,sjajan suter i dribler a dobil su zalizanog Francuza koji ne zna posteno ni osutati ka kosu.







Philadelphia 76ers



SpoilerIN: Joel Embiid (R), Chris Johnson (BOS), Luc Mbah a Moute (MIN), K.J. McDaniels (R), Ronald Roberts (R), JaKarr Sampson (R), Alexey Shved

OUT: James Anderson, Byron Mullens, Adonis Thomas (IND), Jarvis Varnado, Thaddeus Young (MIN).

EKIPA: Michael Carter-Williams, Arnett Moultrie, Nerlens Noel, Jason Richardson, Tony Wroten, Brandon Davies, Henry Sims, Hollis Thompson, Casper Ware, Elliot Williams







Phoenix Suns



SpoilerIN: Earl Barron, Zoran Dragic (R), Tyler Ennis (R), Isaiah Thomas (SAC), Anthony Tolliver (CHA), T.J. Warren

OUT: Leandro Barbosa (GSW), Dionte Christmas (NOP), Channing Frye (ORL), Emeka Okafor, Ish Smith (HOU).

EKIPA: Eric Bledsoe, Goran Dragic, Archie Goodwin, Gerald Green, Alex Len, Marcus Morris, Markieff Morris, Miles Plumlee, Shavlik Randolph, P.J. Tucker.

« Poslednja izmena: 22. oktobar 2014, 23:49:21 od strane Mihajlo_KL »
 

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #7 poslato: 25. oktobar 2014, 11:04:30 »
Portland Trail Blazers



SpoilerIN: Steve Blake (GSW), Diante Garrett (UTA), Chris Kaman (LAL), Darius Morris, James Southerland (NOP).

OUT: Earl Watson, Mo Williams (MIN).

EKIPA: LaMarcus Aldridge, Will Barton, Nicolas Batum, Víctor Claver, Allen Crabbe, Joel Freeland, Meyers Leonard, Damian Lillard, Robin Lopez, Wesley Matthews, C.J. McCollum, Thomas Robinson, Dorell Wright.








Sacramento Kings



SpoilerIN: Omri Casspi (HOU), Darren Collison (LAC), Ryan Hollins (LAC), Trey Johnson, Eric Moreland (R), Ramon Sessions (MIL), Nik Stauskas (R).

OUT: Quincy Acy (NYK), Jared Cunningham (LAC), Aaron Gray (DET), Travis Outlaw (NYK), Willie Reed, Jason Terry (HOU), Isaiah Thomas (PHX).

EKIPA: DeMarcus Cousins, Reggie Evans, Rudy Gay, Carl Landry, Ray McCallum, Ben McLemore, Jason Thompson, Derrick Williams.








San Antonio Spurs



SpoilerIN: Kyle Anderson (R), JaMychal Green (R).

OUT: Damion James (WAS).

EKIPA: Jeff Ayres, Aron Baynes, Marco Belinelli, Matt Bonner, Austin Daye, Boris Diaw, Tim Duncan, Manu Ginóbili, Danny Green, Cory Joseph, Kawhi Leonard, Patrick Mills, Tony Parker, Tiago Splitter.








Toronto Raptors



SpoilerIN: Bruno Caboclo (R), Will Cherry (R), Jordan Hamilton (HOU), James Johnson (MEM), Lucas Nogueira (R), Greg Stiemsma, Louis Williams (ATL).

OUT: Dwight Buycks, Nando De Colo, Steve Novak (UTA), John Salmons (NOP), Julyan Stone.

EKIPA: DeMar DeRozan, Landry Fields, Tyler Hansbrough, Chuck Hayes, Kyle Lowry, Patrick Patterson, Terrence Ross, Jonas Valanciunas, Greivis Vásquez, Amir Johnson.

 

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #8 poslato: 25. oktobar 2014, 11:08:05 »
Utah Jazz



SpoilerIN: Trevor Booker (WAS), Dante Exum (R), Carrick Felix (CLE), Rodney Hood (R), Toure Murry (NYK), Steve Novak (TOR).

OUT: Diante Garrett (POR), Richard Jefferson (DAL), John Lucas III (WAS), Erik Murphy (BOS), Brandon Rush (GSW), Malcolm Thomas, Marvin Williams (CHH).

EKIPA: Trey Burke, Alec Burks, Ian Clark, Jeremy Evans, Derrick Favors, Rudy Gobert, Gordon Hayward, Enes Kanter.






Washington Wizzards



SpoilerIN: DeJuan Blair (DAL), Rasual Butler (IND), Kris Humphries (BOS), Damion James (SAS), John Lucas III (UTA), Paul Pierce (BKN), Xavier Silas.

OUT: Trevor Ariza (HOU), Trevor Booker (UTA), Al Harrington, Chris Singleton (IND).

EKIPA: Bradley Beal, Drew Gooden, Marcin Gortat, Nene Hilario, Andre Miller, Otto Porter, Kevin Seraphin, Garrett Temple, John Wall, Martell Webster, Glen Rice Jr.




NBA startuje u ponedeljak i vjerovatno necu imati vremena da zavrsim ovo ali zavrsicu nekad. Napisacu jos par rijeci uvoda i onda mozemo da krenemo.
 

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #9 poslato: 25. oktobar 2014, 18:39:28 »
Evo ovako ja vidim konferencije ove sezone. Tako cu se odnositi i igrati na ili protiv ekipa za koje mislim da ce dominirati ili da ce biti u kanalu. Naravno ovo je samo moja prognoza jos se tu mnogo sto sta ne zna :)

Istocna Konferencija:

1. Cleveland Cavaliers
2. Chicago Bulls
3. Charlotte Bobcats
4. Brooklyn Nets
5. Miami Heat
6. Toronto Raptors
7. Washington Wizzards
8. Atlanta Hawks
9. Indiana Pacers
10. Boston Celtics
11. New York Knicks
12. Detroit Pistons
13. Orlando Magic
14. Milwaukee Bucks
15. Philadelphia 76ers


Zapadna Konferencija:

1. San Antonio Spurs
2. Dallas Mavericks
3. Los Angeles Clippers
4. Oklahoma City Thunders
5. Memphis Grizzlies
6. Golden State Warriors
7. Phoenix Suns
8. New Orleans Pelicans
9. Portland Trail Blazzers
10. Houston Rockets
11. Minnesota Timberwolves
12. Denver Nuggets
13. Los Angeles Lakers
14. Utah Jazz
15. Sacramento Kings
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MarkoNG

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #10 poslato: 25. oktobar 2014, 18:39:41 »
Rezervisano za statistiku
 

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #11 poslato: 25. oktobar 2014, 18:42:08 »
Momci tema otvorena,uvode cu zavrsiti kasnije, NBA startuje u ponedeljak nadam se da  ce biti dosta ljudi kojima ce pomoci tipovi. Pitanja sugestije dobrodosli
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: NikolaJgd, Darcoolio, ChopiNho, marko92sd, Рембрант, pesovac10, iLija, _djomla_, georg94sheva, bogdandelija

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #12 poslato: 27. oktobar 2014, 11:57:47 »
I da krenemo dok se jos zagrijava atmosfera :D Evo jedan double ko ima online racune u Pinnacleu moze odmah odigrati. Igra se za 2 odnosno 3 dana.



Sport: Kosarka
Liga: NBA
Datum i vrijeme: 30.10.2014 / 00:00
Utakmica: Indiana - Philadelphia
Tip: Manje od 195,5 poena
Stake: 8/10
Analiza:
SpoilerIndiana je prosle godine bila odlicna ekipa koju je krasila sjajna odbrana i na kraju su bili uz Chicago i Memphis najbolja odbrambena ekipa lige. U Regularnom dijelu sezone su zavrsili kao najbolja ekipa Istoka ispred Majamija. U playoffu ih je izbacila upravo ekipa Majamia u Finalu Istoka. Ove sezone im se povredio glavni igrac George pa je napadacka ostrica napada Indijane znatno otupila. Otisao je jos jedan dobar strelac Stephenson. Pred pocetak sezone se povrijedio i drugi strelac David West ali on ce se brzo vratiti. Napad Indijane ostao na HIbbertu i Hillu te ucincima Skole sa klupe. Indijana ce opet pokusati snaznom odbranom da lomi svoje protivnike.
Philadelphia je bila najlosija ekipa prosle sezone. Pretrpjeli su dosta izmjena u igrackom kadru. Otisli su Turner,Young a vecinom su dosli mladi igraci i 76ersi grade ekipu za buducnost. Pred pocetak sezone se povrijedio i njihov najbolji igrac prosle godine i najbolji rookie Carter Williams koji je operisao rame ali nece biti spreman za duel sa Indijanom. Od ranije povredjen je i izbor sa drafta Noel i Phila ce imati dosta problema u napadu.
Medjusobni dueli su vecinom bili u underu i kada su ekipe imale na raspolaganju sve igrace ne vidim zasto ne bi i sada.




Sport: Kosarka
Liga: NBA
Datum i vrijeme: 29.10.2014 / 01:00
Utakmica: New Orleans - Orlando
Tip: H1 (-9,5)
Stake: 6/10
Analiza:

SpoilerPelicansi su sigurno bolja i kvalitetnija ekipa u odnosu na Magic,iako je start sezone pa se treba sacekati da vidi kako ce sve uklopiti ali ja sam odmah u startu ih povukao na pobjedu protiv Magica u hendikepu. New Orleans nije puno trejdovao ovo ljeto,vecinom je to ista ekipa koja je zavrsila i proslu sezonu. Glavna opasnost po protivnike Pelicansa je Davis koji je jedan od mocnijih centara u NBA ligi.
Orlando je dosta podmladio svoju ekipu za predstojecu sezonu. Oladipo i Vucevic su najbolji igraci Magica prosle sezone,Vucevic dobio novi ugovor a Oladipo povredu ledja koja ce ga odvojiti od terena minimalno 1 mjesec. I to je glavni razlog sto cu ja uzeti odmah sada ovu igru i nadam se da ce se isplatiti.
« Poslednja izmena: 29. oktobar 2014, 08:25:38 od strane Mihajlo_KL »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: marko92sd, _djomla_, Kepa, Šilja, bogdandelija

Mihajlo_KL

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4634
    • Pogledaj profil
Odg: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #13 poslato: 27. oktobar 2014, 21:25:05 »
Sport: Kosarka
Liga: NBA
Datum i vrijeme: 30.10.2014 / 03:30
Utakmica: Portland - Oklahoma
Tip i kvota: 1 @2,05
Stake: 8/10
Analiza:
Evo jedan mec u okviru NBA lige u kojem smatram da Portland moze u svom premijernom mecu da izbori pobjedu protiv Oklahome koja je u problemima sa povredama.
Portland je jedna odlicna napadacka ekipa,imaju sjajne strelce jedini problem je odbrana jer imaju samo jednog izrazitog defanzivca. Najbolji igraci ove ekipe su Lillard i Aldridge koji su bili i ucesnici All Star utakmice. Jos jedan sjajni strelac je Mathews dok je Batum jedini koji puno vise racuna vodi o odbrani.
Oklahoma je povredom najbolje igraca lige za proslu godinu Kevina Duranta vec izgubila mnogo. Ali na poslednjim treninzima pred pocetak sezone su se povrijedili i Jackson,rezervni play te bek suter Lamb. Napadacka ostrica Thundera znatno oslabljena u ovom trenutku. Westbrook i Ibaka mislim da nece biti dovoljni. Portland to moze iskoristiti sigurno da dodje do trijumfa
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Šilja, Kepa, marko92sd, bogdandelija

Kepa

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2821
    • Pogledaj profil
Re: Mihajlo i NBA Liga 2014/2015
« Odgovor #14 poslato: 28. oktobar 2014, 02:38:17 »
svaka cast za temu, praticu te.
vidi i neke igrace izbacuj ako imas neke 'zicere', kontam da stavljam po 2 igraca na tiket na veci ulog pa kud puklo...mislim da moze tako da se pravi lep kes...mada i ovi parovi su super sto si postavio..

srecno :)
« Poslednja izmena: 28. oktobar 2014, 02:40:19 od strane Kepa »