Autor Tema: Pitanje za UO  (Pročitano 99167 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Soufiane Touzani

  • Sir Alex Ferguson
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2270
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #150 poslato: 4. jul 2014, 13:26:01 »
Je l' može neko meni ukratko da napiše koje su greške pronađene u drugom delu prošle sezone u D1?
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #151 poslato: 4. jul 2014, 13:57:37 »
@Toja, polako, videces. :)
Ako je mnogima tim previdima po malo progledano kroz prste u redu je onda, dodju svi priblizno na isto, samo da ne odlucuje o tituli, ispadanju itd.
Ne valja prebacivati loptu, nego naci resenje da bude bolje. Jasno je da bi mi trebalo da pazimo da ne budemo kaznjeni, to stoji, kao i ovo sto kazes "nastavimo da proveravamo, usavrsavamo nacin", to mi se svidja. Ne bih da stavljam nikoga na lomacu, samo pomazem (da nisam slucajno sad ovo otkrio, ne bih nikad... i ko zna da li bi iko drugi). Mada i dalje mi nije jasno kako je to toliko mnogo posla. U jednoj polusezoni u D1 ima 17 (kola) * 9 (utakmica) = 153 utakmice. U D2 ima 13 * 7 = 91 utakmica. Ukupno za vas 244 utakmice. Ako se podeli na vas 5, to je svako po blizu 50. Meni to nije mnogo. Pregledao bih sam svih 250 za 2 dana, BEZ greske, ali ja nisam u UO, nego vi, pa organizujte se bolje. Cak i ne razumem to da bas moraju svi biti u isto vreme tu. Svako da ima svoju nedelju (odnosno par kola ili par igraca), stigao bi sve.

@Maki, razumem, nije bilo moguce da se vidi zbog cega je sluzbeni, ali ovde i vrapci znaju da su Fantaz i neki drugi izostali, nisu odigrali.

@Souf, nisam gledao D1, gledao sam D2. Ako si ti bio zaduzen za D1 i ako se ponosis time, ako nema gresaka, super, ali onda neki drugi grese.
Uzgred, evo ti jedan slucaj na brzinu.  

Lista meceva koje je igrao Vojo te sezone:
http://psml.rs/index.php?action=atmts&teamid=22&season=14
http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2883 Vargas direktan crveni.
http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2877 Protiv Nixa sluzbeni, ali taj mec se kako kazete ne racuna, mora ipak jos 2 da pauzira.
http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2917 Pauzirao 1 mec.
http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2955 Igrao, nije pauzirao.

I sta sad? Pa dobro, sad nista. Ali je veoma glupo i neozbiljno odradjeno. Sto se tice sajta, jasno je da ga svi gledaju i super je, mane se popravljaju, ali ajde da i ljudi ne grese i to malo sto treba da se odradi. Kao sto rekoh, moze uticati i na plasman i novac i ispadanje i sve.

Nema na cemu Maki, slucajno sam zapazio.
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

Soufiane Touzani

  • Sir Alex Ferguson
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2270
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #152 poslato: 4. jul 2014, 14:05:09 »
Voleo bih da znam na koji način određuješ kad se koji meč igrao?
Zbog vargasa je pisan službeni, ali na meču - http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2915

Kapiram da si isto tako prevideo i sve ostale situacije...
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #153 poslato: 4. jul 2014, 14:17:18 »
Evo zasto trebaju biti svi tu:
Taj posao je organizovan (u teoriji) ovako: jedan clan uo gleda sve izvestaje za prvih 9 na tabeli u d1, drugi za drugih 9 u d1. Jos dvojica se podele za d2. To je matematicki 9 igraca * (17 izvestaja u ligi + 6 izvestaja u kupu) = svako po 207 ukupno. Cetvorica clanova UO istovrememo rade taj posao. Posao podrazumeva i gledanje strelaca, asistenata, kartona, ss-ova, video snimka za svaki izvestaj pojedinacno. U hodi, kad se primeti greska u nekom izvestaju, salje se ta greska petom clanu UO, koji ne pregleda izvestaje, vec sumira sta mu ostala cetvorica posalju. Kada se sve zavrsi, kada taj peti clan postavi sumiran spidak svih gresaka u izvestajima, svih pet clanova uo se okupi i donosi odluke (glasanjem) o eventualnim kaznama za greske u izvestajima.
U praksi nije bukvalno sve tako islo, ali to je princip rada... komplikovan dosta.
:slap:
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #154 poslato: 4. jul 2014, 14:21:24 »
Souf, gledao sam po datumu, redom. Vidim problem je sto se ti sluzbeni, naknadno menjani rezultati, stavljaju skroz dole. Moglo bi to da se sredi da bude gde treba.
Sto se tice ostalih slucajeva od gore, lose kapiras, bolje da si proverio. :) Nisam ja prevideo, nego ipak vi.
Ni Breaking Bad, ni Naissus, ni Hull... nemaju sluzbene protiv sebe.

Tojo, sve je to OK, jos da provalite ko je pregledao bas ove meceve, ima ih jos sigurno, ali ne zelim vise da trazim. Ko je gresio, ne vredi pitati zasto, nego neka sledeci put bude koncentrisan malo bolje. Cim neko dobije crveni... treba dobro pogledati naredna 2 meca ili cak i vise ako je neki od ta 2 bio sluzbeni zbog nepojavljivanja menadzera.
« Poslednja izmena: 4. jul 2014, 14:30:16 od strane darko_pfc »
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

Soufiane Touzani

  • Sir Alex Ferguson
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2270
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #155 poslato: 4. jul 2014, 14:30:06 »
A kako da se sredi? Posle bi se žalio što se rezultati menjaju a ni ne zna se kad ni koji su se menjali, jer su ostali na pola liste svih mečeva, pa nisi primetio da su menjani... To što ti misliš da ovako nije dobro, ne znači da nije dobro.

Mislim da ti ne znaš uopšte kako se pišu službeni, nemam nameru sve da proveravam, ali šta god da sam pogledao nisi u pravu.
1. Moj slučaj u D1 - nisi u pravu jer je službeni upisan.
2. Slučaj iz D2 gde pauzira barry - nisi u pravu jer je shope izgubio taj meč. Da je MakiBoru trebala gol razlika, prepravili bismo to na 3-0.
3. Dalje neću ni da gledam, nemam nameru da proveravam sve utakmice ponovo, detaljnije to proveri pa daj link gde si siguran (poželjno iz D1 drugi deo polusezone).
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #156 poslato: 4. jul 2014, 14:37:45 »
Pa ne znaci Souf ni da je tako dobro. Bar treba vama adminima ostaviti mogucnost da se u jednom od komentara upise datum ili razlog... ili datum ispod onog datuma gore, kad je sluzbeni da se zna bar kada je bio, ako ne i zasto. Lako ce se posle proveriti zasto, ko je morao da pauzira, ako se zna datum te neregularne utakmice.

Ma lud sam da detaljno gledam. Rekli ste da nema nista od toga. Ne verujem da bi bilo prepravljeno to sto kazes. "2. Slučaj iz D2 gde pauzira barry - nisi u pravu jer je shope izgubio taj meč. Da je MakiBoru trebala gol razlika, prepravili bismo to na 3-0."
To je nesto najsmesnije sto sam cuo. Ako je trebalo da pauzira, neka pauzira, tj. neka dobije sluzbeni ko treba. 2:1 i 3:0 nije isto. Nema tu treba ili ne treba nekome, nego da je isto za svakoga. Mislim da je tu bio previd, niste videli, a ne da ste znali sta se desilo pa ste pravili kompromis.
To sto dalje neces da gledas je takodje smesno. Evo ovde je pobedio onaj ciji je igrac morao da pauzira i taj mec. http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=3318

Toliko od mene, rekao sam dovoljno (i previse), ostavljam vas, organizujte se. :)
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

Mihael

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1859
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #157 poslato: 4. jul 2014, 14:56:30 »
Darkopfc, ja mogu da ti garantujem da su u D1 i D2 kartoni bili pazljivo provereni i pazljivo odradjeni, te da nije bilo gresaka. Kartone smo tokom sezone proveravali javicuse, toja (prvi deo sezona D1 i D2), soufiane i ja (Drugi deo sezona D1 i D2). U D2 je upisan veliki broj sluzbenih rezultata (u drugom delu sezone pogotovo), da li su se posle tih sluzbenih pojavile neke nove greske, to ne znam, nisam posle gledao, ali su upisani (i uvek proveravani od dodatnog clana UO koji je upisivao te sluzbene).

Sto se tice mog primera sa Kompanijem, ni tu nisi u pravu. O tome su svi ucesnici UO bili obavesteni pre nego sto je mec odigran do kraja, a situacija je bila posebno zanimljiva (igrali smo mec, ja sam vodio i hnikoli je nestalo struje i trebalo je da odigramo drugo pouvreme. Njega nije bilo par dana, ja sam odigrao drugi mec, pa jos jedan mec a u tom drugom mecu, Kompani je dobio crveni karton. Posle sam odigrao novi mec u kom je Ibra dobio crveni karton (a Ibra je dao gol protiv hnikole recimo) i onda je je trebao biti nastavljen mec sa hnikolom, pa je doslo do kopmlikacija koje smo dogovorili i resili. Izvestaj tada nije mogao ranije da se upise, jer dok se ne potvrdi, on nije "zvanican" na sajtu i kasnije upisan izvestaj, ako se potvrdi od strane protivnika, on bude pre ranijeg izvestaja koji jos nije potvrdjen.

Gomila stvari je primecena i na UO raspravljena ranije i bice promenjena (recimo, vise se izvestaj kod sluzbenog nece brisati pa ponovo pisati, vec ce datum odigravanja meca ostati isti). Neke stvari nisu mogle ranije da se srede, makibor je saslusao primedbe na UO i te stvari u kratkom roku ispravio.

Takodje, situacija shopea sa Barijem je takodje jasna, jer je dogovor da ako je protivnik vec doziveo poraz, a ne utice mu na gol razliku, sluzbeni se ne pise i ostaje aktuealn rezultat (U shopeovoj situaciji, 2-1 za makibora). Takvih situacija je bilo jos par u D2, a ako me dobro secanje sluzi, bas je i gustavo imao jednu takvu,a zbog toga neki rezultati nisu menjani. Sluzbena pobeda je i Eldinhu u D2 donela titulu, pa sta ces, tako je ustanovljeno i to je to.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: darko_pfc

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #158 poslato: 4. jul 2014, 15:44:14 »
Mihael, hvala na objasnjenju. Nije meni bitno da znam ko je koji deo gledao, nego vi vidite ako je bilo gresaka. I dalje ne verujem da ih nigde nije bilo, tesko da je svaka situacija specificna.
To sto je nekome sluzbeni doneo titulu, neka je, ako je zasluzeno. Glupo je sto se tad proverava, tek na kraju, neko je mogao da igra lezerno ako misli da je obezbedio titulu. Sam je kriv, ali sve se moze unaprediti ako se brze kaznjava. Ako je moguce uvedite boljitak, ako ne - nema veze.

I da, za Campagnara nije odgovoreno, da ne bude da ste sve tvrdnje pobili. :)
« Poslednja izmena: 4. jul 2014, 17:59:40 od strane darko_pfc »
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Mihael

Soufiane Touzani

  • Sir Alex Ferguson
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2270
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net/
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #159 poslato: 10. jul 2014, 15:14:57 »
Prilično su podeljenja mišljenja da li je ispravno smanjivati cene igračima u klubu i da li bi to trebalo drugačije regulisati. Izneo sam predlog koji po mom mišljenu to sprečava, ali nije prošao jer u UO preovladava mišljenje da trenutno stanje barem za sada ne treba menjati. Pošto sam optužen da gledam samo sebe i da zbog moje ekipe hoću nešto da proguram, izneću javno sve mogućnosti prilikom kupovine kako bih demantovao te navode.


Situacija 1 - Kupovina skupih igrača
Mnogi izbegavaju kupovinu matorih, a skupih igrača zbog toga što im je cena u padu. Mislim da je to pogrešno jer se na taj način najlakše dolazi do kvalitetnog igrača. Cena jeste u padu, ali se to lako rešava i uopšte nije razlog zašto biste trebali da odustanete od kupovine. Navešću jedan primer kako bih pokazao na šta tačno mislim.
MenadžerA kupi Riberija za 42m. MenadžerB kupi Persija za 40m. U pitanju su igrači sa sličnim ocenama, cenom i godinama. U nekom trenutku njima se promena cena na TM-u, padne obojici na 35m. Kako biste smanjili porez, napravili prostor za druge igrače, a i smanjili platu koju plaćate, sve što trebate da uradite jeste da napravite dogovor sa drugim menadžerom i zamenite Riberija za Persija po TM ceni. Igrački u pesu ništa niste izgubili, jer ste jednog igrača zamenili njemu sličnim. Dođe novo menjanje cena, obojica padnu na oko 30m, vi ih ponovo zamenite. I tako u krug dokle god igrate ligu. Rotirate igrače, spuštate cene i na taj način ostvarujete dodatnu zaradu, a kroz igru praktično niste oštećeni.

Situacija 2 - Kupovina jeftinih a dobrih igrača
Na kraju sezone Spaletov tim će biti rasformiran i njegovi igrači postaju slobodni za kupovinu. Ima dosta vrhunskih, a jeftinih igrača, pa se postavlja pitanje da li treba ući u licitaciju za takve igrače i koliko ih treba platiti. Najbolji način za kupovinu igrača koji definitivno idu na licitaciju jeste da ne kupujete za sebe, nego za druge. Opet napravite dogovor sa nekim menadžerom, on kupi npr Koloćinija za 15m za vas, dok vi kupite njemu Fabijana za 10m. Posle svega jedne sezone koliko kupljeni igrač mora da ostane kod vas, napravite rotaciju tako da dobijete ono što ste stvarno želeli i to po znatno nižoj ceni. Imate jeftinog, a vrhunskog igrača kakvog biste inače teško kupili na neki drugi način.


Ukoliko je neko zainteresovan za saradnju, neka mi se na vreme javi na pm, kako bismo se dogovorili i organizovali ;)
 

Hadis Zekic

  • PS4 PSML United
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2630
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje za UO
« Odgovor #160 poslato: 11. jul 2014, 13:33:12 »
Ubacite pravilo da se igrac ne moze vratiti pre 4 sezone u klub iz kojeg je otisao pa onda pravite te transfere sa svojim klanovima :)...
 

shope

  • valar morghulis
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1203
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #161 poslato: 26. avgust 2014, 13:27:53 »
Zelim da znam sta ce biti sa sledecom sezonom, da li ce se igrati, kakva ce biti, ceo ovaj prelaznik rok mi u mnogome zavisi od toga, a verujem ne samo meni, te zbog organizacije istog bilo bi lepo da na vreme saopstite tu odluku kakva god da je.
 

Toja

  • Modulator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5427
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #162 poslato: 26. avgust 2014, 21:54:25 »
Citat: shope;1300352
Zelim da znam sta ce biti sa sledecom sezonom, da li ce se igrati, kakva ce biti, ceo ovaj prelaznik rok mi u mnogome zavisi od toga, a verujem ne samo meni, te zbog organizacije istog bilo bi lepo da na vreme saopstite tu odluku kakva god da je.

Napisah već:

Citat: Toja;1299602
UO će u najskorije vreme da donese konačnu odluku vezanu za ovo pitanje.

Biće objavljeno u obaveštenjima čim odlučimo tačno šta dalje.
:slap:
 

darko_pfc

  • Edit Tim
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2716
  • P S 4 ⤋ Digitalne igre
    • Pogledaj profil
    • DigitalneIgre
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #163 poslato: 15. septembar 2014, 18:07:12 »
Maki, ima li sanse da se sad resetuje statistika za golgtetere i asistente, da se upise ovih prvih par kola, posto vidim da se nastavlja na proslu sezonu? Mozda tako treba.

Sredjeno, hvala. :)
« Poslednja izmena: 19. septembar 2014, 13:21:59 od strane darko_pfc »
P  L  A  Y  :1trougao: P :1kocka: E :1krug: S :1x:
 

gorantz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1053
    • Pogledaj profil
Re: Pitanje za UO
« Odgovor #164 poslato: 13. avgust 2015, 13:25:47 »
greska...
« Poslednja izmena: 13. avgust 2015, 13:44:44 od strane gorantz »