Autor Tema: Serbian "Special One" - MasterLeague  (Pročitano 5787 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Barat97

  • Regular
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Serbian "Special One" - MasterLeague
« poslato: 28. septembar 2013, 12:37:10 »

POD SJAJEM ZVEZDA!
Zivotna prica mladog strucnjaka sa zapada Srbije je pocela na veoma cudan nacin. Igraju ci fudbal u mladjim kategorijama Partizana bio je veoma uspesan, gde je pravimo magiju na terenima prve lige Srbije za kadete i omladince.
Njegov odlazak iz Srbije je usledio sa samo 16 godina, ni manje ni vise, nego u Arsenal, kod Arsena Wengera, kojeg ce danas, posle 8 godina rada sa njim naslediti bas na klupi Aresenala.
Nije bio uspesan igrac u Engleskoj, nije se mogao prilagoditi igri koja se tamo igra, a otisao je tako mlad. Pored igranja zivotna zelja mu je bila da jednog dana postane trener, nekog velikog kluba.
U svojoj 21. godini odlucio je napustiti London i vratiti se da vodi Teleoptik, nakon dve uspesne sezone u Teleoptiku, uspeo ih je uvesti u JSL, to nije ostalo neprimeceno od Evropske fudbalske javnosti, pa ga je Groningen angazovao kako bi on pokusao da nacini neki veci uspeh. Evo posle godinu dana, Groningen ostaje bez svog trenera, koji se odlucio vratiti se u London, ni manje ni vise nego na klupu Arsenala,na preporuku Arsena Wengera.
Baratovic je proveo nekoliko dana u svom rodnom gradu, na zapadu Srbije, evo sta je on izjavio sa nas list pred polazak u London:
"Veoma sam uzbudjen, ovo je moj najveci uspeh u karijeri. Tek sto sam poceo svoju trenersku karijeru, a vec me Arsen ugledao i preporucio. To mi mnogo znaci, jos cu i naslediti njega. Naravno njegova pomoc ce mi uvek dobro doci, ipak je on jedan od najvecih. Drago mi je sto cu moci u Arsenalu da se dokazem kao trener, kada vec nisam mogao kao igrac. Nadam se najboljem u Engleskoj, vec znam njihov mentalitet i nece mi biti problem da se prilagodim Londonu."

Wenger takodje prica pozitivno o svom nasledniku: "Baratovic? Da, istina je. Potpisace ugovor sa Arsenalom na moju inicijativu, ja sam ga preporucio. Znam da je veoma mlad, ali Arsenalu i treba takav strucnjak, tim je veoma mlad, pa i trener treba. Baratovic veoma dobro razume Engleski fudbal i gledao sam da takav stil je primenjivao i u Srbiji, a i u Holandiji. Bice zanimljivo videti kako ce se snaci ovde u Londonu. " -Rekao je Wenger kroz osmeh.
Konferencija za stampu, ujedno i prestavljanje Baratovica ce se odrzati posle prijateljskog meca sa Interom u londonu.
Da li ce Baratovic biti srpski "Special one" ostaje nam da vidimo, za sada je na dobrom putu.
P.S. Ovo mi je prvi put da pisem, nadam se da ce vam se svidja i da ce biti dobro. Izvinite ako ima puno pravopisnih gresaka :D
naravno, masta moze svasta :)
« Poslednja izmena: 28. septembar 2013, 12:56:43 od strane Barat97 »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pato7muminovic, GrobarDoSmrti, el_dorado

Barat97

  • Regular
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #1 poslato: 28. septembar 2013, 13:27:56 »
PORAZ I LEKCIJA!
Inter je porazio Arsenal minimalnom razlikom, pobedu Interu je doneo Alvarez pocetkom drugog poluvremena, a Arsenal je u 4' minutu ostao sa igracem manje, iskljucen je Vermalen.

Baratovic, razocaran rezultatom, ali pokazan karatker.
Baratovic: " Poraz i lekcija, odigrali smo cvrsto i borbeno, bas ono sto sam trazio. Crveni karton necu ni komentarisati, mislim da je prestrogo dosudjen. U trenutcima kada smo primili gol, odbrana je bila dekoncetrisana i Alvarez je to iskoristio. "
Na pitanja o tome kako se oseca u Londonu i kakav cemo Arsenal gledati ove sezone, odgovorio je:
"Osecam se odlicno, nedelju dana sam ovde i prilagodio sam se Londonu. A za igru, gledace te cvrst Arsenal, koji ce svoju igru zasnivati na sredini terena."
Noviran: "Planirate li jos neka pojacanje za ovaj prelazni rok? "
Baratovi: "Ne. Arsenal ima veoma jak igracki kadar, koji je sposobam da napravi cudo ove sezone. Wenger je dosta toga uradio i hvala mu."
Arsenal ove godine startuje u Premijer ligi protiv Mancester Junajteda, po svemu sudeci gledacemo zanimljiv mec.
Baratovic je rekao kratko i jasno da ce njegova ekipa dati sve od sebe da obraduje navijace i porazi Djavole.
"Dacemo sve od sebe da navijacima donesemo srecu, oni to zasluzuju. Ne bojimo se Mancestera, oni su kao i mi su od krvi i mesa. "
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: GrobarDoSmrti

Barat97

  • Regular
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #2 poslato: 28. septembar 2013, 14:54:42 »
IZ X-X, HOROR ZA KLADIONICARE!

Neresen rezultat derbija prvog kola Premijer lige, izmedju Topdzija i Djavola doneo je navijacima Arsenala veliku nadu u ovu sezonu. Santi Kazorla je svom timu doneo bod nakon gola koji je postigao u 82. minutu, samo par minuta posle gola Robina Vam Persija. Mojes nije krio razocarenje, dok Baratovic i nije bio tako srecan, sto zbog rezultata, sto zbog propustenih sansi.
Mojes: " Jos jedna tvrda utakmica, vrednja paznje. Sto zbog sudjenja, sto zbog drskosti igraca Arsenala. Arsenal je imao vise prilika, ali mislim da smo pokazali da smo bolji kroz pas igru, pa i vodili smo prvi. Sreca ovoga puta nije bila na nasoj strani, valjda ce biti u narednom mecu. " Dok Baratovic se nije mnogo osvrtao na komentar Mojesa, komentarisao je igru svog tima.
" Tvrdo, ali i neodlucno. Igraci su dali sve od sebe kako bi ispunili sve zahteve na terenu, falila je zavrsnica, ali Boze moj svakome se desi da propusti sansu. Cvrsto na sredini, uz dobru pas igru smo stizali do njihovog sesnaesterca gde nismo imali srece. Ne vredi zaliti za propustenim sansama, idemo dalje, jurisamo ka Ligi Prvaka."
Svako vuce na svoju stranu i misli da je bolji, na tu konstantaciju i jedan i drugi su odbili da govore. Topdzije ocekuje mec plej-ofa za ligu sampiona protiv Viola, gde ce pokusati da se domognu grupne faze. Prva utakmica se igra u Italiji.
Baratovic je samo ukratko prokomentarisao narednu utakmicu: " Samo jaka zelja i mnogo borbenosti je potrebno da u narednom dvomecu savladamo Fiorentinu. "
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: GrobarDoSmrti

Barat97

  • Regular
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #3 poslato: 29. septembar 2013, 10:11:29 »
IZNENADJENJA, FIORENTINA, SOSIEDAD I SELTIK OTPALI!
Arsenal je u dvomecu plej-ofa za grupnu fazu LS savladao Fiorentinu u prvoj utakmici minimalnim rezultatom golom Lukasa Podolskog u 72. minutu.
U grupnoj fazi Arsenal cekaju Juventus,Legia i uvek neugodni CSK MOSKVA.

Baratovic: " Znam da sam novi u ovom takmicenju, ali zbog toga imam jos vecu zelju za dokazivanjem. Sto mi verujem nece biti tesko uz ovakvu ekipu. No, ali pre pocetka LS imamo dosta vaznih utakmica u domacem prvenstvu, a kao sto znate u utorak igramo mec FA KUPA gde prizeljkujemo pobedu. Tako da nerazisljam mnogo o LS trenutno."
P.S. Ovaj post je ovako ispao slucajno, otkucao sam sve lepo i onda nije htelo da objavi, ne znam sto :bored: , tako da se izvinjavam.
Molio bih nekoga ko prati sve ove price da oceni, da znam da li da nastavljam ili ne?
« Poslednja izmena: 29. septembar 2013, 10:13:45 od strane Barat97 »
 

Barat97

  • Regular
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #4 poslato: 29. septembar 2013, 16:06:58 »
ARSENAL BEZ RAMSEYA NA JUVE !?
Dve pobede Arsenala u kupu i Premijer Ligi ostale su u senci desavanja na relaciji Baratovic - Ramsey, Baratovic je na jutarnjem treningu posle utakmice kupa uputio pitanje Ramseyu zasto je startovao ostro bez potrebe na sredini terena? Ramsey je drsko odgovorio : " Trazili ste cvrstu igru, cemu sada ovo!? "
Ramsey je iskljucen u drugom poluvremenu te utakmice na kojoj su Topdzije salvila minimalnom razlikom, jedini golpo stigao je L. Podolski. Ova utakmica se nije mnogo komentarisala zbog svadje trenera i igraca.

Arsenal je takodje slavio protiv Kardifa u gostima rezultatom 0:2, ne tako sjajna igra, ali pobeda je ostvarena.

Baratovic nije mnogo zeleo da prica o slucaju Ramsey, kao ni on, ali se osvrnuo i na to.
Baratovic : " Nemam sta da kazem, on je u odlicnoj formi, pruza sjajne partije, ali takvo ponasanje je nedopustivo. Ok, jesam trazio ostru igru, ali dva bespotrebna faula na srediti terena, koja su prouzrokovala iskljucenje nam nisu trebala tada. Ramsey je kaznjen, nije igrao protiv Kardifa, a takodje nece biti u sastavu protiv Juventusa. "
Arsenalu na megdan dolazi Stara dama, gde je Stara dama favorit, ali videli smo da Arsenal zna iznenaditi.
" Moramo se koncentrisati na njihove napadace, ne smemo im dopustiti da prime loptu. Svoju igru moramo da baziramo na pas po zemlji i tako pokusati doci do gola. Jasno nam je kakav tim imamo ispred sebe, ali se plasim ako ih budemo previse postovali da ce nam se to obiti o glavu. " , zakljucio je Baratovic.
« Poslednja izmena: 29. septembar 2013, 16:11:41 od strane Barat97 »
 

Barat97

  • Regular
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #5 poslato: 29. septembar 2013, 21:59:13 »
LONDON NA NOGAMA, CAZORLA ZA PREOKRET
Vlazna Londonska noc, na severu Londona se kuva, jos veca temparatura nego inace, dolazi veliki Juve. Emirates je ispunjen do poslednjeg mesta, kao da je ceo London dosao da gleda ovu zaista vrednu prestavu, u ovom trenutku vredniju od svih dramskih dela. Ova prica za Staru damu ima dramatican zavrsetak, porazeni su 2:1 i to preokretom koji je nacinio S. Cazorla, prelepim pogodkom glavom sa vise od 11 metara.

Pabovi i kafici po Londonu rade celu noc gde ce se ova pobeda slaviti kao veliki uspeh, i ako je tek pocetak Lige Prvaka, navijaci su izjavili da ovo rade u Baratovicevu cast, kao i u cast Arsena Wengera.

Ulice su pune, kao i oko stadiona, navijaci cekaju da njihovi ljubimci napuste stadion i proslave pobedu zajedno sa njima. Verujemo da ce na subotnjem derbiju biti jos bolja atmosfera, Arsenalu gostuju plavci.
Kako nezvanicno saznajemo, za tu utakmicu se vec srasprodate karte, pa se i tu ocekuje spetakl.
Baratovic se kratko osvrnuo na utakmicu i ptrcao ka navijacima.
" Sjajno! Da vidim sta ce reci ljudi koji nisu verovali u nas? Gde su sada? Hvala Arsenu Wengeru, on je bio jedina podrska i igraci i meni, verovao je u nas. Nadam se da ce navijaci videti koliko vredimo i da ce nas u subotu jos vise podrzati u borbi za bodove."

Do Cazorle nismo mogli ni da pridjemo od navijaca, kada smo videli da nema sanse da dobije od njega komentar utakmice, otisli smo sa lica mesta i pokusali ga u toku noci dobiti na mobilni, ali i taj pokusaj je propao.

P.S. Video se uploaduje, tako da ce kroz nekih 20 min biti dostupan.
 

Barat97

  • Regular
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #6 poslato: 30. septembar 2013, 21:25:48 »
JEDAN ALI VREDAN!
Subotnji derbi Londona na Emiratesu prosao je ne tako dobrom fudbalu i sa mnogo faulova. Pored toga iznenadjeni i Djavoli, minimalnim porazom protiv Fulama.

Treneri su imali razlicita vidjenja utakmice, ali su se slozili da fudbala nigde nije bilo. Dok Moyes kritikuje upravu zbog loseg sastava ekipe, on je rekao da njegova ekipa nezasluzuje Ligu Sampiona i da moraju da dovedu jos igraca. Murinjo i Baratovic jasno i glasno porucili : " Manje price, vise fudbala. Samo tako mozemo popraviti sliku Premijer lige. "
Baratovic je kratko i jasno izjavio da je razocaran, da je ocekivao vise borbe svog tima. Dok Murinjo nije ni hteo da odgovara na pitanja novinara.
" Razocaran sam, odigrali smo kao kukavice, neki igraci nece imati vise toliko sansi. Sramota, umesto da grizemo za 3 boda, kao u protiv Juventusa, mi kao kukavice. "
 

Barat97

  • Regular
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #7 poslato: 1. oktobar 2013, 21:50:37 »
Neko da oceni? Da znam da li da nastavljam i valja li cemu? :D
 

boske

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 761
    • Pogledaj profil
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #8 poslato: 2. oktobar 2013, 14:13:14 »
Mogao si vece slike da ubacis ubacuje preko dodaj.rs :namig:
 

Barat97

  • Regular
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #9 poslato: 2. oktobar 2013, 22:53:47 »
Pa i ubacujem na dodaj.rs :D
 

boske

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 761
    • Pogledaj profil
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #10 poslato: 3. oktobar 2013, 02:03:07 »
Al sto su tako male slike :thumbdown:
 

Barat97

  • Regular
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #11 poslato: 3. oktobar 2013, 09:17:14 »
ARSENAL I DALJE ODLICAN
Topdzije se vracaju u pobednicku seriju, nakon pobede na Legiom, u poljskoj, stigla su i tri boda u derbiju premijer lige, protiv Liverpula, sjajnih 2-1.

U ligi sampiona su sa fenomenalnih 5 golova poraziri i deklasirali CSK iz Moskve, sto je retko kome poslo za rukom.
Baratovic nije krio odusevljenje
" Srecan sam! Ovo je pravi Arsenal, Arsenal kojeg svako zeli. Konacno se vracamo na prave staze, dokazujemo kvalitet iz dana u dan. U nedelju imamo sjajnu priliku da nas kvalitet dokazemo i protiv Gradjanja, oni su favoriti, ali nadamo se bodovima." zakljucio je on.
« Poslednja izmena: 3. oktobar 2013, 23:16:20 od strane Barat97 »
 

el_dorado

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 227
    • Pogledaj profil
    • http://www.webgroup.ba
Re: Serbian "Special One" - MasterLeague
« Odgovor #12 poslato: 3. oktobar 2013, 10:33:22 »
Extra prica, samo naprijed...