Autor Tema: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter  (Pročitano 29228 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slyz

  • sly_zomb1e
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 6308
    • Pogledaj profil
Re: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #15 poslato: 12. jul 2013, 23:56:29 »
Da je iko od vas potrosio sate i sate na izradu jednog kvalitetnog dresa, razumeli bi "zasto placu"...
 

4evra

  • Nerazzurro
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10025
    • Pogledaj profil
Re: Odg: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #16 poslato: 13. jul 2013, 00:08:07 »
Citat: adams06;1175625
Jel' moze neko da mi pomogne. Zbog cega mi se ovo javlja ? [ATTACH=CONFIG]20816[/ATTACH]

Moras iskljuciti UAC i restartovati racunar
It will be born here, at the Orologio restaurant,meeting place of artists and it will be always a team of great talent.On this splendid night it's colours will be given:The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale,because we are brothers of the world
 

Shollym

  • Patch maker
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 5729
    • Pogledaj profil
    • http://www.facebook.com/pages/Shollym-Patch-PES-6/62017601456?v=wall
Re: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #17 poslato: 13. jul 2013, 00:45:16 »
Citat: Slyz;1175851
Da je iko od vas potrosio sate i sate na izradu jednog kvalitetnog dresa, razumeli bi "zasto placu"...
nesto najkvalitetnije sto postoji za PES6 su Maxey-evi stadioni, a njegove stadione preradjuje, edituje ko god stigne na evowebu i decko nijednom nije rekao losu rec za to. ja patch radim 6 godina i kad neko postavi OF sa transferima u temu za patch pre neki dan ja mu kazem da ne volim to, ali ne iz razloga copyright vec iz tehnickih (posle mene smaraju korisnici ako nesto ne valja u tom OF), ne trazim da se taj link obrise ili da se on banuje sto mi "krade" rad. ovo je zajednica, ako ce neko da napravi nesto sto ce nekome da koristi - samo napred.
 a ko se buni i place - stvar je u egu.
klasican primer je onaj matupale koji je kukao sto mu edituju stadione, pa je na kraju poceo da ih zakljucava i sad ga svi smatraju za debila
Shollym Patch 2016:
http://www.pes-serbia.net/threads/36154

Shollym Patch Online Master Liga:
http://www.pes-serbia.net/forums/276
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ДејанР, kopitaneskita, grobarinbgd, Krofi

kopitaneskita

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 376
    • Pogledaj profil
Re: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #18 poslato: 13. jul 2013, 15:53:15 »
Citat: Slyz;1175851
Da je iko od vas potrosio sate i sate na izradu jednog kvalitetnog dresa, razumeli bi "zasto placu"...

kao što je šolim već napisao, mnogo editovanih stvari za pes 6 se koristi za pes 2013 i niko ne pravi problem oko toga. tako da to gornja "misao" ne pije vodu.

Citat: Shollym;1175864
nesto najkvalitetnije sto postoji za PES6 su Maxey-evi stadioni, a njegove stadione preradjuje, edituje ko god stigne na evowebu i decko nijednom nije rekao losu rec za to. ja patch radim 6 godina i kad neko postavi OF sa transferima u temu za patch pre neki dan ja mu kazem da ne volim to, ali ne iz razloga copyright vec iz tehnickih (posle mene smaraju korisnici ako nesto ne valja u tom OF), ne trazim da se taj link obrise ili da se on banuje sto mi "krade" rad. ovo je zajednica, ako ce neko da napravi nesto sto ce nekome da koristi - samo napred.
 a ko se buni i place - stvar je u egu.
klasican primer je onaj matupale koji je kukao sto mu edituju stadione, pa je na kraju poceo da ih zakljucava i sad ga svi smatraju za debila

a i taj matupale je shvatio da se ponaša glupo i dečije i na kraju je popustio i sad pušta likovima sa pes retra da edituju njegove stadione.
 

dusan 99

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 256
    • Pogledaj profil
Odg: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #19 poslato: 22. jul 2013, 08:33:24 »
"Could not complete this action,since the destination folder does not exist" To mi izbaci.

PS:  Gray Layer stavim na Darken i bude mi sve kako treba odlicno radi :)
« Poslednja izmena: 22. jul 2013, 08:38:20 od strane dusan 99 »
PARTIZAN BEOGRAD
 

grobarinbgd

  • Црно-бели!
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3100
    • Pogledaj profil
Re: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #20 poslato: 22. jul 2013, 10:34:31 »
To ti izbaci jer ne moze da ti nadje folder gde da sacuva dres.To ti nije toliko bitno.Samo kad zavrsis,sacuvas ga sam na desktopu i bez problema.
Наш си завет само ти,трибина Гроби пева ти,у срцима те чувамо,забораву не дамо!
 

adams06

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #21 poslato: 24. jul 2013, 11:50:41 »
Jel zna neko kako da rijesim ovaj problem. Ne dovrsava mi dres nego mi izbaci to [ATTACH=CONFIG]20862[/ATTACH]
 

lazanet

  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 999
    • Pogledaj profil
Odg: Re: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #22 poslato: 24. jul 2013, 14:30:43 »
Citat: grobarinbgd;1177830
To ti izbaci jer ne moze da ti nadje folder gde da sacuva dres.To ti nije toliko bitno.Samo kad zavrsis,sacuvas ga sam na desktopu i bez problema.
ovo.

 

adams06

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #23 poslato: 24. jul 2013, 15:53:03 »
Samo mi uopste dresovi nijesu pravilni kada pokrenem pes6 kao okrenuti su. Grb mi je npr na ramenu ili tako nesto. :)
 

Krofi

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 196
    • Pogledaj profil
    • http://krofid.webs.com/
Odg: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #24 poslato: 24. jul 2013, 18:51:13 »
pa nisi stavio model koji treba..

Imas za svaki dres configuraciju,evo jedan primjer:

# Attribute configuration file auto-generated by GDB Manager

collar = no
description = "gk home"
logo.location = off
model = 65
name.location = top
name.shape = type2
numbers = "..\white.png"
radar.color = 80FF80
shirt.number.location = off
shorts.color = 80FF80
shorts.num-pal.ga = "..\white.png"
shorts.number.location = left

sve ti je do modela

grobarinbgd

  • Црно-бели!
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3100
    • Pogledaj profil
Re: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #25 poslato: 25. jul 2013, 10:14:32 »
E da,to mi ninkad nije bilo jasno.
Na koju foru odredjujem koji je model dresa? Kako to da proverim i kako se koristi?
Наш си завет само ти,трибина Гроби пева ти,у срцима те чувамо,забораву не дамо!
 

Shakhtar Donetsk

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Re: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #26 poslato: 25. jul 2013, 11:11:27 »
I think that this tool only should be used in desperate cases, a pes13 adapted kit never will be like one real kit made from 0 (you know it, collars, transparences, etc).
Anyways is a very useful tool for teams that kitmakers never will make.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lazanet

Krofi

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 196
    • Pogledaj profil
    • http://krofid.webs.com/
Odg: Re: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #27 poslato: 25. jul 2013, 11:56:18 »
Citat: grobarinbgd;1178457
E da,to mi ninkad nije bilo jasno.
Na koju foru odredjujem koji je model dresa? Kako to da proverim i kako se koristi?

hmm ni meni to nije jasno,ali mislim da dresovi koji su pravljeni na ovakav template da su model=65..Treba to pitati nekog kitmakera da objasni.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: grobarinbgd

lazanet

  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 999
    • Pogledaj profil
Odg: Re: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #28 poslato: 25. jul 2013, 12:50:43 »
Citat: grobarinbgd;1178457
E da,to mi ninkad nije bilo jasno.
Na koju foru odredjujem koji je model dresa? Kako to da proverim i kako se koristi?
Imas 2 glavna tipa modela za PES6, jedan je kao model 0 (isti kao dres iz PES5) znaci ovakav:
Spoilerhttp://img241.imageshack.us/img241/6635/templatepj3.jpg
A drugi je kao model 65, tj 512x512 ili 1024x1024 ili nedaj boze 2048x2048 i to izgleda vako:
Spoilerhttp://i.imgur.com/FBfjM.jpg

E sad posto su pametni ljudi shvatili da je lakse/lepse/bolje koristiti ovaj drugi tip, zbog stucni, kragne itd, onda sam pravio za model 65, 131 itd.
Ostali modeli su varijacije na temu sa kracim/duzim sorcevima, drugacijim oblicima kragni itd.

Citat: Shakhtar Donetsk;1178462
I think that this tool only should be used in desperate cases, a pes13 adapted kit never will be like one real kit made from 0 (you know it, collars, transparences, etc).
Anyways is a very useful tool for teams that kitmakers never will make.
Great to see you here bud :)
That is exact purpose of this tool, for kits from some lower leagues, and it should help patch makers to collect GDB faster. Also I left PSD in this droplet so any converted kits can be modified to achieve best results :)

About transparences, script automaticly make them, and leaves unindexed kits so you can index them later in optpix image studio :)

 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: grobarinbgd, Krofi

Shakhtar Donetsk

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Re: [DOWNLOAD] PES2013toPES6 kit converter
« Odgovor #29 poslato: 25. jul 2013, 13:29:44 »
Oh, that sounds good.
I have explain a little to nikola about models, I wait that my explication dont be so bad  haha; in other stuffs, maybe this forum can be my second home (with PR), later I'll open my kits thread here, but first I need to update my first gdb's that was only early versions (Anzhi, Valencia, Crvena Zvezda, Standard and Bremen)

If some users have some doubts about kitmaking I can help'em, I don't know so much but I'll try to help you.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: lazanet, grobarinbgd