Autor Tema: Komentari i pitanja  (Pročitano 15858 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nemanja

  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4660
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Komentari i pitanja
« Odgovor #45 poslato: 21. decembar 2012, 14:00:34 »
Spoiler
Citat: lilnasty;1101946
Iako mi je prvi post obrisan ja cu se napraviti pametan pa ostaviti jos jedan iako je ocigledno da se neki ne mogu nositi sa kritikama(chak i kroz salu) na svoj racun.

Prvo, chekali smo goalissimo kao gladnu godinu. Vidi momak, preuzeo si da radis nesto popularno - moras ispostovati rok. Sad ce neko reci on nije placen za to. Pa nije. Shta sad, ako je dobrovoljno moze da razvlaci mesec dana? To se zove neodgovornost, nedoslednost i neshvatanje obaveza. Mlad si, naucices.

Drugo, ako ne mozes da se snadjes sa editom - sto nisi zatrazio pomoc? Jedno je kad ne znas, drugo kad neces da naucis. Klip sa golovima ne moze i ne sme da traje skoro sat vremena osim ako ne sadrzi 200+ golova(prostom matematikom to ti je gol na svakih 15tak sekundi). Korekcija boja je dobra ali je info tag sa imenima igracha suvise velik. Brzina kojom su isli golovi je neprihvatljiva (ja iskreno nisam imao snage da odgledam treci klip bez premotavanja a verujem da nisam jedini) i kako je to posteno prema ljudima kojima je gol u trecem delu? 4evra je radio sjajan posao sa goallisimom - ti ocigledno nisi svestan velicine cipela u koje si usao.


Trece, sto si mi obrisao post? Sta ti je smetao, bio je suva istina a opet sam imao postovanja prema tebi pa sam svoje misljenje saopstio kroz salu. Sto ga nisi obrisao onog momenta kad je postavljen, nego tek kad si postavio klipove? Ti da si klipove postavio na vreme, ja uopste ne bih postovao ovde. Nije ti fora sto si to uradio. Ako sam ti "povredio ponos" sa mojim komentarom, trebao si mi poslati PP i ne bi bilo problema, ovako si samo pokazao da i nisi imao puno sta da izgubish.

Verujem da se mnogi slazu sa mnom za prve dve stavke ali nek ostane na mom komentaru. Ako popijem ban zbog ovoga, nek bude steta na meni. U suprotnom, prijavljujem se da radim goalissimo. Imam pozamashnog iskustva sa audio i video obradom kao i sa manipulacijom slika, i siguran sam da mogu bolje od ovoga.

Ako ces mi i ovaj post izbrisati, barem prosledi prijavu iskusnijima od tebe.

Poz.

Kukala ti majka ako si stariji od njega, a koristis ovu glasovnu promenu. Znachi strashno!
« Poslednja izmena: 21. decembar 2012, 15:00:06 od strane Nemanja »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: MiksaT, PeroDeformero

4evra

  • Nerazzurro
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10025
    • Pogledaj profil
Re: Komentari i pitanja
« Odgovor #46 poslato: 21. decembar 2012, 14:41:29 »
Citat: NemanjaBRE;1101952
Spoiler

Kukala ti majka ako si stariji od njega, a koristis ovu glasovnu promenu. Znachi strashno!

Zapravo,kod neSHvatanja se to tako i pise.
I,tehnicki,svi i koristimo tu glasovnu promenu.Ovde na forumu je to u pisanoj formi,tako da bi to znacilo da koristi pisanu promenu ako bi vec da ga prozoves za to :)

@lil,kako to da si ti upoznat sa mojim radom kad sam se poodavno povukao a tvoj acc je svez? :)
To zaboravio sifru od acca?

Elem,ne bih puno da duzim i ja i da vrtim pricu duzu.
Al' rekao bih da je nezgodno povuci paralelu izmedju mene i Stefa,ja sam svojevremeno bio ogranicen sa 15 golova zbog polla,i stariji su pesovi bili,manje zahtevni.
A zahtevnost je to sto uslovljava brzinu snimanja klipa.
I ja sam imao isti problem sa brzinom,secam se da mi je neko jednom rekao to u temi za komentare,pa sam od tad ja zrtvovao kvalitet za brzinu,smanjivao sam kitserver i onda pored toga ubrzavao klipove u video editoru za nekih 20,30%.

Mozda nije stef obrisao,mzoda je neko drugi,sisceci "spam".Po pisanju ti se vidi da si ok i zreo lik.
Isto ja mogu da tvrdim za Stefa,znam to jer sam ga ja i odabrao za Goalisimo kad sam trazio "naslednika".
Imao sam i ja problema sa rokom.Nezgodno je proceniti,video se uvek krene raditi 2,3 dana pred rok,i onda se uvek nesto otegne sa renderovanjem,nesto iskoci,pa se odlozi.Posle sam koliko toliko balansirao jer sam shvatio da moram uracunati i to neko vreme koje bi mi neke neocekivane tehnikalije mogle oduzeti.
A ponavljam,ja sam imao fiksni broj golova.TEsko je i predvideti kad ne znas koliko ce golova biti.A mrzi svakoga da radi 10 dana unapred :D

Sad vec zalazim na Stefovo polje kad se obracam tako "zvanicno",al' verujem da mu nece smetati:
ova tema i jeste uvek bila namenjena za komentare i kritike.I ja sam neke stvari svojevremeno unapredio zahvaljujuci ukazivanju onih koji ucestvuju.
Tako da niko ne treba da se ustrucava da napise bilo sta,pozitivnu ili negativnu kritiku,jer svaki komentar unapredjuje goalisimo.

U duhu te svrhe,ja bih iznjeo predlog da se stavi limit na broj golova koji mogu uci u video.30 npr.Il' 20.
To ce omoguciti stefu fiksni broj,sto ce mu olaksati predvidjanje roka i efikasnije ispunjavanje istog.
Zrtve bi bili samo vi,ucesnici,al' to je na vama da se izjasnite,da li ste voljni da se odreknete sigurnog ulaska u goalisimo zarad redovnijih mesecnih klipova :)

p.s. i da,hvala na pohvali :)
« Poslednja izmena: 21. decembar 2012, 14:46:39 od strane 4evra »
It will be born here, at the Orologio restaurant,meeting place of artists and it will be always a team of great talent.On this splendid night it's colours will be given:The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale,because we are brothers of the world
 

Nemanja

  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4660
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Komentari i pitanja
« Odgovor #47 poslato: 21. decembar 2012, 15:14:25 »
Citat: 4evra;1101972
Zapravo,kod neSHvatanja se to tako i pise.

To sam slucajno oznacio :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: 4evra

lilnasty

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Re: Komentari i pitanja
« Odgovor #48 poslato: 21. decembar 2012, 17:29:26 »
@evra

Nisam bio regovan nikada, brat jeste(kad smo vec kod toga - kad si prestao sa goalissimom za 2011 ako se ne varam okachio je bombu tada(edit zbog spoilera) ). A klipove volim da gledam ne samo pes nego sve i svashta i ti si posao odradjivao kako dolikuje.

 Kod ovako velikog broja golova ne moze se ostaviti ova brzina reprodukcije jer se onda pretvara u monstrum od klipa i gubi na tempu, drazi a onaj ko gleda na interesovanju. Kamere isto tako nisu najsretnije i mnogi golovi ne dobijaju ni upola dobru prezentaciju (reda radi, moj je gol ok ispao i nije u zadnjem klipu - znachi ne dramim zbog toga). Ovo sve u kombinaciji ne donosi dobar rezultat, nikako. Mozemo poteci i pitanje utrosenog vremena s obzirom da je sve ovo na dobrovoljnoj bazi ali uz bolju organizaciju i to ne predstavlja problem. Nadam se da je edit radio u jednom programu a ne da je CC radio u AAE a onda u SV, jer je za sve dovoljan jedan program, ili eventualno kolaboracija dva srodna (AAE i AP). Sad vec zalazim u dublju analizu a nije mi zelja.

@Nemanja

Ako kucam neshto ne vezano za posao retko kucam sa nashim ljudima i navikao sam na engleski key-layout tako da za nasha slova moram prebacivati tastaturu a to mi se iskreno ne radi. Ako vezujesh moj nachin prenoshenja misli u kucanu formu za moje godine ili zrelost, svaticu to kao pokazatelj tvoje dokonosti ;)
 

stefboy202

  • 04. X 1945.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1526
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Komentari i pitanja
« Odgovor #49 poslato: 21. decembar 2012, 20:08:25 »
Citat: lilnasty;1101946
Iako mi je prvi post obrisan ja cu se napraviti pametan pa ostaviti jos jedan iako je ocigledno da se neki ne mogu nositi sa kritikama(chak i kroz salu) na svoj racun.

Prvo, chekali smo goalissimo kao gladnu godinu. Vidi momak, preuzeo si da radis nesto popularno - moras ispostovati rok. Sad ce neko reci on nije placen za to. Pa nije. Shta sad, ako je dobrovoljno moze da razvlaci mesec dana? To se zove neodgovornost, nedoslednost i neshvatanje obaveza. Mlad si, naucices.

Drugo, ako ne mozes da se snadjes sa editom - sto nisi zatrazio pomoc? Jedno je kad ne znas, drugo kad neces da naucis. Klip sa golovima ne moze i ne sme da traje skoro sat vremena osim ako ne sadrzi 200+ golova(prostom matematikom to ti je gol na svakih 15tak sekundi). Korekcija boja je dobra ali je info tag sa imenima igracha suvise velik. Brzina kojom su isli golovi je neprihvatljiva (ja iskreno nisam imao snage da odgledam treci klip bez premotavanja a verujem da nisam jedini) i kako je to posteno prema ljudima kojima je gol u trecem delu? 4evra je radio sjajan posao sa goallisimom - ti ocigledno nisi svestan velicine cipela u koje si usao.


Trece, sto si mi obrisao post? Sta ti je smetao, bio je suva istina a opet sam imao postovanja prema tebi pa sam svoje misljenje saopstio kroz salu. Sto ga nisi obrisao onog momenta kad je postavljen, nego tek kad si postavio klipove? Ti da si klipove postavio na vreme, ja uopste ne bih postovao ovde. Nije ti fora sto si to uradio. Ako sam ti "povredio ponos" sa mojim komentarom, trebao si mi poslati PP i ne bi bilo problema, ovako si samo pokazao da i nisi imao puno sta da izgubish.

Verujem da se mnogi slazu sa mnom za prve dve stavke ali nek ostane na mom komentaru. Ako popijem ban zbog ovoga, nek bude steta na meni. U suprotnom, prijavljujem se da radim goalissimo. Imam pozamashnog iskustva sa audio i video obradom kao i sa manipulacijom slika, i siguran sam da mogu bolje od ovoga.

Ako ces mi i ovaj post izbrisati, barem prosledi prijavu iskusnijima od tebe.

Poz.


1. Слажем се са свим наведеним, осим са последњим пасусом. Занемаривање приватних проблема на које се не може чекати зарад рада у виртуалном свету се зове неодговорност, недоследност, несхватање обавеза? Онда исто професор може сматрати да сам неодговоран када му кажем да нисам научио зато што сам се бавио неким другим стварима у виртуалном свету, које су њему небитне исто као што су теби небитне моје приватне обавезе. Сваки посао који прихватим, схватам веома одговорно, и настојим да га обавим у одређеном року. Када се нађем у сплету између приватних обавеза и обавеза на форуму, то ме наравно сметне и једна обавеза мора да трпи зарад друге.

2. Пошто сам детаљиста, трудим се да сваки гол обрадим онако како сам га снимио и како заслужује. Трудим се да у сваком голу забележим почетак акције која је претходила истом. Сваки гол почиње од оног тренутка када започиње снимање, тј. уклањам непотребан садржај до оног дела када почиње акција за гол. Што се тиче брзине приказа голова, она је повећана за 50%, као и у Гоалисиму за претходни серијал игре. Тада се нико није бунио нити је било проблема. И мени се чини да је брзина којом су приказивани голови нешто спорија него за претходни серијал игре, али не знам да ли је то до саме игре или до компоненти мога рачунара. Поред тога, имао сам доста проблема са самим рендеровањем, па сам најмање пет пута обарао систем да бих схватио због чега ми се појављује грешка приликом рендеровања.

3. Ако си приметио, твоју поруку сам обрисао са још пет осталих порука, које су садржале већ поновљена питања и садржај који нема везе са темом (на пример: честитање мога рођендана). Као разлог сам навео "Sređivanje teme", а то и јесте ми био циљ. У мислима ми није било да избришем твоју поруку због сујете или можда због тога што би ми могла сметати. Увек сам спреман да прихватим критику и немам проблема са тим, јер колико год ти сматрао да сам млад и затуцан, без лажне скромности могу да тврдим да сам зрелији него већина чланова на форуму који су старији од мене.

Што се тиче "Ban" опције, од када имам дозволу за исту , никада је нисам искористи нити ћу. Мислим да сам увек био коректан према свим члановима форума, а то и уосталом можеш видети у претходне две стране ове теме, где сам безброј пута одговарао на једно те исто питање, чији одговор уосталом пише у правилима овог такмичења.

Што се тиче твоје ангажованости око Гоалисима, спреман сам да се повучем. Овде нисмо битни ни ти ни ја, већ репутација самог форума. Форум са репутацијом какав је овај не сме да трпи зарад личних интереса. Наравно да ако нешто може боље, зашто онда да и не буде боље?

Поздрав.
Песма нека ори се, никада не престаје,
Црно-бела армија за те бори се
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: PeroDeformero

Keridz

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Prijave za takmičenje ~ mesec Januar
« Odgovor #50 poslato: 6. januar 2013, 20:41:55 »
zasto ne moze da se snimi gol kad igram na netu odem i highlights ali ne mogu da snimim gol
 

Butters

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 26
    • Pogledaj profil
Komentari i pitanja
« Odgovor #51 poslato: 8. januar 2013, 02:24:18 »
Sta su nagrade u ovom takmicenju?
« Poslednja izmena: 8. januar 2013, 15:15:24 od strane stefboy202 »
 

stefboy202

  • 04. X 1945.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1526
    • Pogledaj profil
Odg: Komentari i pitanja
« Odgovor #52 poslato: 8. januar 2013, 15:20:15 »
Citat: Keridz;1109361
zasto ne moze da se snimi gol kad igram na netu odem i highlights ali ne mogu da snimim gol


Заиста не знам, знам да постоји могућност да се сними гол за време играња "Online" утакмица, али не знам на који начин.

Citat: Butters;1110087
Sta su nagrade u ovom takmicenju?


Још није одлучено на који начин ћемо награђивати победнике такмичења.
Песма нека ори се, никада не престаје,
Црно-бела армија за те бори се
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Miodrag999

Butters

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 26
    • Pogledaj profil
Re: Komentari i pitanja
« Odgovor #53 poslato: 9. januar 2013, 11:43:46 »
hvala
 

Miodrag999

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1529
    • Pogledaj profil
Odg: Komentari i pitanja
« Odgovor #54 poslato: 1. februar 2013, 10:42:56 »
Oce li uskoro glasanje za januar? :)
И НА МАРСУ АКО ТРЕБА!
 

stefboy202

  • 04. X 1945.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1526
    • Pogledaj profil
Odg: Komentari i pitanja
« Odgovor #55 poslato: 4. februar 2013, 19:25:38 »
Сутра почиње гласање за месец Јануар и пријаве за месец Фебруар.
Песма нека ори се, никада не престаје,
Црно-бела армија за те бори се
 

stefboy202

  • 04. X 1945.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1526
    • Pogledaj profil
Odg: Komentari i pitanja
« Odgovor #56 poslato: 5. februar 2013, 21:28:05 »
Glasanje ~ mesec Januar - glasanje traje 14 dana.

Pararelno sa glasanjem najboljeg gola za mesec Januar, možete prijaviti svoje golove za mesec Februar u temi Prijave za takmičenje ~ mesec Februar.

Citat: stefboy202;1122156
Ne zaboravite da ste obavezni da u poruci koju šaljete meni, zajedno sa "download link-om" gola, navedete ime i verziju peča na kojem je gol postignut.

Isto tako je važno napomenuti ako je gol postignut na "čistoj" verziji igre.
Песма нека ори се, никада не престаје,
Црно-бела армија за те бори се
 

stefboy202

  • 04. X 1945.
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1526
    • Pogledaj profil
Odg: Komentari i pitanja
« Odgovor #57 poslato: 20. februar 2013, 23:54:59 »
Zbog kazne koju je zaradio član Miodrag999, došlo je do promene u rezultatima glasanja za mesec Novembar i mesec Januar.
Песма нека ори се, никада не престаје,
Црно-бела армија за те бори се
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Miodrag999

lilnasty

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Re: Komentari i pitanja
« Odgovor #58 poslato: 25. februar 2013, 14:54:26 »
Sta bi sa Miodragom, jel nesto namestao, ili je banovan sa foruma zbog neceg drugog pa mu se sve ponistava?

Vidim i za ovaj mesec se vodi bodovna lista - Da li ce biti neke liste za ukupan poredak takodje?
 

Nemanja

  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4660
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Komentari i pitanja
« Odgovor #59 poslato: 25. februar 2013, 15:29:04 »
Citat: lilnasty;1129639
Sta bi sa Miodragom, jel nesto namestao, ili je banovan sa foruma zbog neceg drugog pa mu se sve ponistava?

Vidim i za ovaj mesec se vodi bodovna lista - Da li ce biti neke liste za ukupan poredak takodje?

Namestao glasove.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Miodrag999, stefboy202