Autor Tema: Formacije, Slajderi i Postavke  (Pročitano 45200 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

izida

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 231
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #60 poslato: 28. oktobar 2012, 21:32:13 »
Evo neki moj amaterski prevod onog objasnjenja sa prve strane vezano za slajdere:

Citat
++ Player support:  kretanje igraca bez lopte

     1.  0-6  odbranbeno,igraci se krecu pored igraca sa loptom,slobodni igraci sa strane i iza igraca sa loptom.
     2.  7-13  balansirano, igraci napadaju normalno,igrac sa loptom ima standardne opcije za dodavanje lopte ispred sebe,igrac bez                     lopte nece uvek da trci ispred igraca sa loptom.  
     3. 14-20 brzo napadanje,saigraci uvek gledaju da se ubace ispred igraca sa loptom!
     
  ++Support Range:  koliko se igraci krecu blizu/daleko od lopte
   
   1.0-6  igraci se krecu dosta blizu igraca sa loptom,pozeljno za dosta kratkih pasova,tikatiaka...
   2. 7-13  standardno kretanje igraca
   3. 14-20  igraci se krecu dosta dalje od igraca sa loptom,pozeljno za duge pasove.
   
 ++Position Swith:  definise koliko slobode ima igrac da privremeno igra na drugoj poziciji ili prilikom zamene mesta sa igracem na slicnoj poziciji

  1.  0-6 Igraci nikada ili retko menjaju pozicije
  2. 7-13  igraci ce se menjati sa igracima na slicnim pozicijama,primer,menjace se levi i desni bekovi,levi i desni igraci u veznom redu ili dva napadaca.
  3.  14-20  slicno kao i tacka iznad stim sto ce se odredjeni igrac zadrzavati na poziciji sa koje je neki igrac otisao,primer,CB krene u napad(kontra je u pitanju),taj napad je prekinut a CB je dosao do veznog reda,u veznom redu je na njemu najblizoj poziciji ostala rupa,CB privremeno popunjava tu poziciju.

++Attacking Style: definise kretanje igraca u napadu

  1. 0-6   igraci bez lopte će šire ici od igraca sa loptom prilikom napada.
  2.  7-13  balans,igraci ce zadrzati svoje pozicije prilikom napada.
  3.  14-20  igraci ce prilazi dosta blize igracu sa loptom,spoljni igraci,LB,LMF i slicno ce prilaziti vise sredini.
 
  ++Pressing; definise koliko ce tim pritiskati protivnicke igrace sa loptom
 
  1.  0-6  Slabo,igraci ne prilaze protivnickom igracu sa loptom,ostaju na svojim pozicijama,cuvajuci zadatu formaciju.
 2.  7-13   igraci nece aktivno da zatvaraju napad,pokusavaju da zadrzavaju liniju osim ako igrac sa loptom ne pokusa da ''prodje''
3. 14-20 zatvaranje igraca sa loptom,prave obruc oko igraca sa loptom.

++Defensive Line;  koliko povuceno igra defanzivna linija.

1. 0-6  Duboko.
2.  7-13 Normalno.
3.  14-20  Visoko.

++Compactiviness: diktitara  koliko blizu tvoj tim zatvara igraca sa loptom

1. 0-6  Tim se formira veoma cvrsto na sredini terena.
2. 7-13 Normalno
3.  14-20  Tim se siri od igraca sa loptom.

Mislim da ce lako da se razume sustina svake postavke...
« Poslednja izmena: 28. oktobar 2012, 21:34:46 od strane izida »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Lemi89, LeadeR

Nemanja>>>

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #61 poslato: 29. oktobar 2012, 18:14:50 »
Citat: zexsim;1069642
Shone, mestro! :clapping:
 Pusti Peru i Ziku. Reci mi koji to igrac sa overal-om 75 ima bolje jump, heder accuracy, body balance, stamina, speed, od igraca koji ima overal 94?


По мени Жиру и Жињак. Жиру је убица, сваки шут гол, нико не може да га отресе а јадна оцена.. Мене није занимало да стављам одбрамбеног играча у напад или обрнуто, него  на пример, ако ставим Хесуса Наваса на ЦФ а он има брзину 85, да ли ће му брзина ( и остале оцене ) бити исте на ЦФ као што су биле на РМФ или мање ( иако он не игра на тој позицији (ЦФ) и има оцену нпр. 60 ) ? Да или не?
 

Deroko

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2740
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #62 poslato: 29. oktobar 2012, 18:18:58 »
Hoce, bice mu ista brzina !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Nemanja>>>

Randje

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
    • http://www.zabranjeni.org
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #63 poslato: 7. novembar 2012, 21:46:54 »
Ae nek mi neko objasni sta da stavim na ovo ? Compactiviness nrzm bas najbolje
ZABRANJENI GROBARI PARTIZANU ODANI
 

tzeetzee

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #64 poslato: 7. novembar 2012, 23:14:20 »
Citat: Randje;1075735
Ae nek mi neko objasni sta da stavim na ovo ? Compactiviness nrzm bas najbolje

ukoliko 0-6 tim ce da se skupi i igra shevu  na sredini terena, 14-20 tim se siri ka aut linije (pricam o napadu) izmedju ce raditi zavisno od situacije
 

KnightMKD

  • Regular
  • **
  • Poruke: 70
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #65 poslato: 26. novembar 2012, 16:29:40 »
Pocnav so Tottenham Hotspur, prvu sezonu sam i gi imam ovih igraca:
Goalkeepers: Lloris (88) i Gomes (81)
Defenders: LB: Assou Ekotto (87), CB: Dawson (86), CB: Kaboul (81), CB: Lichtsteiner (88), CB: Vertonghen (77), RB: Walker (84), CB: Gallas (86), CB: Nouhei (81), CB: Caulker (72) i RB: Naughton (72)
Middlefields: CMF: Jenas (83), RMF: Lennon (89), LMF: Bale (89), CMF: Parker (80), CMF: Huddlestone (80), AMF: Dembele (78), CMF: Livermore (74), DMF: Sandro (78) i AMF: Sigurdsson (75)
Forwards: SS: Dempsey (78), CF: Adebayor (83), CF: Higuain (82) i CF: Defoe (71).

Sad trazim od vas vas predlog od najbolju formaciju za ovog tima... i sekako dobri slajderi. Obicno gi gledam utakmicite i mnogu cesto gubam zatoa sto nemozam da ja najdam najdobrata formacija za ovoj tim. :) Ocekuvam ponudi, fala vi odnapred. :)
« Poslednja izmena: 26. novembar 2012, 16:34:46 od strane KnightMKD »
 

TONI 4 BLACE

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 734
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #66 poslato: 26. novembar 2012, 23:13:33 »
Loris - Assou Ekotto, Dawson, Gallas, Lichtsteiner - Jenas, Parker, Lennon, Bale - Adebayor, Higuain

ili umesto jednog CF-a ubaciš Huddlestone-a u vezi. Zavisi kako voliš da igraš. ja volim sa jednim špicom (4-1-4-1 slična kao 4-3-3, ili 4-2-3-1) i da igram po bokovima pa povratni pas (cutback) ili centaršut neki, jer dosta dobro driblam po boku.
 

xX8Lampard8Xx

  • Nemi Posmatrac
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1205
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #67 poslato: 15. januar 2013, 19:00:28 »
koja su najbolja podesavanja i taktika, za igru na centarsute ? glavne moje akcije su nesto u sredini, izbacim na stranu igraca i centriram, u spicu mi bleje puzevi, andy carrol, drogba i ljorente :) tako ti igraci, znac zanima me da kad imam loptu na boku oni ne prilaze nego ulaze u kazneni i cekaju centarsut :) hvala :P
 

ruzmarin999

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #68 poslato: 22. januar 2013, 04:11:09 »
Citat: Nemanja>>>;1070793
По мени Жиру и Жињак. Жиру је убица, сваки шут гол, нико не може да га отресе а јадна оцена.. Мене није занимало да стављам одбрамбеног играча у напад или обрнуто, него  на пример, ако ставим Хесуса Наваса на ЦФ а он има брзину 85, да ли ће му брзина ( и остале оцене ) бити исте на ЦФ као што су биле на РМФ или мање ( иако он не игра на тој позицији (ЦФ) и има оцену нпр. 60 ) ? Да или не?
i na patchy pes.edit 2.7 u Chelsiu mali Lucas Piazon..znaci decko daje neverovatne golove i dodaje lopte,prolazim sa njim igrace bolje nego sa bilo kojim u Chelsiu..a ocena mu je 74 pozicija SS ali ja ga stavim na Amf jer igram 4-3-3 formaciju i onda mu je ocena 70 ali razbija i tako...al ga na pes.edit 2.8 nema bar kod mene...ali zato malo Calehon u Realu isto ocena na ss mu je 63 al razbija :) vazno je sta vam treba od igraca i te pozicije na koju ga stavljate i koju taktiku vi koristite...jer svaki igrac se izdvaja po necemu :) osim Ronalda  on je u svemu dobar :P
« Poslednja izmena: 22. januar 2013, 04:14:14 od strane ruzmarin999 »
 

Klicko

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 276
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #69 poslato: 22. januar 2013, 13:04:52 »
Citat: ruzmarin999;1116185
i na patchy pes.edit 2.7 u Chelsiu mali Lucas Piazon..znaci decko daje neverovatne golove i dodaje lopte,prolazim sa njim igrace bolje nego sa bilo kojim u Chelsiu..a ocena mu je 74 pozicija SS ali ja ga stavim na Amf jer igram 4-3-3 formaciju i onda mu je ocena 70 ali razbija i tako...al ga na pes.edit 2.8 nema bar kod mene...ali zato malo Calehon u Realu isto ocena na ss mu je 63 al razbija :) vazno je sta vam treba od igraca i te pozicije na koju ga stavljate i koju taktiku vi koristite...jer svaki igrac se izdvaja po necemu :) osim Ronalda  on je u svemu dobar :P


Lucasa Piazona nema vise u Chelsea jer je na pozajmici u Malagi
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 26481
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #70 poslato: 22. januar 2013, 20:44:17 »
Spoiler


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

Misko

  • PES 2017
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3337
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #71 poslato: 11. jun 2013, 09:12:50 »
Spoiler

Da pojasnim, long ball iz čistog razloga što će CF stalno da vija granicu sa ofsajdom i relativno jači pas na trougao prolazi.
Napad Hooper i Đorđo, Hooper brz i eksplozivan, Đorđo klasičan burazer, stamina i muda do patosa.
Sredina kapiten Brown, crna mamba Wanyama, a po strani Mulgrew i Commons, brzi i strašneeee šutine.
Stubovi odbrane Wilson i Ambrose, koji je inače mešavina Japa Stama, Pepea, Gatuza i crne boje.
Po strani Matthews i Izaguirre koji Mesija šalje po burek.

E da i obavezno Đorđu Samarasu preko edita ubacite kad se raduje da igra sambu to jako može da iznervira vašeg protivnika, posebno uz ovu pesmicu:

 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Коле, Deroko

DM11

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1654
    • Pogledaj profil
    • https://www.facebook.com/Gagi95
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #72 poslato: 11. jun 2013, 19:31:45 »
;)
Spoiler
Eventualno Ramos na RB a Varan na CB,sve zavisi od raspolozenja!
YOUR  LOVE  MAKES  ME  STRONG,  YOUR  HATE  MAKES  ME  UNSTOPPABLE.
 

Sh@re

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 552
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #73 poslato: 23. april 2014, 20:50:48 »
Poz ljudi imam jedno pitanje poceo sam master ligu i vec sam na pola sezone a htio bi da dovedem jednog igraca kojeg sam zaboravio da kupim(sad nemam novca za njega),dal je moguce sad ikako da ga dodam nekako a da mi je u ML,ima li neki program pomocu kojeg bi odradio taj EDIT?
 

terry

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 670
    • Pogledaj profil
Re: Formacije, Slajderi i Postavke
« Odgovor #74 poslato: 30. maj 2014, 01:13:02 »
Ljudi moram da pitam ovde iako nije vezano za temu.
Kad sa napadacem krenem prema protivnickom golu a juri me protivnicki stoper kako da izbegnem klizeci start s ledja?Jer drugar mi to stalno uradi,pogotovo ako je sporiji spic,znaci jednostavno me pokosi pre nego sto udjem u 16m,a ja slobodne udarce lose sutiram i on to koristi.Ponekada uspem da odrzim igraca na nogama ali ne znam sta ispritiskam na dzojstiku.I jos jedno pitanje,jel postoji neki nacin da se kontrolise golman kad je oci u oci sa protivnickim igracem,a ne da ga obilazi ko da nije tu ili ga jednostavno pretrci.