Autor Tema: Gamepad za igranje  (Pročitano 84351 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #15 poslato: 19. septembar 2012, 20:56:02 »
imam http://media.teamxbox.com/xbox-hardware/ss/78/1156439841.jpg  i odlicno me sluzi. skroz sam se navikao na njega. Leti kad su visoke temperature i igrate neke napete utakmice pa pocnu da vam se znoje ruke mozete da ukljucite hladjenje :). Oko 2500 din je.

Cak sam planirao da kupim dzojped za PS3, ali posto je wireless nisam siguran da moze na PC. A i kosta oko 60e, bar pre 2 godine je bio toliko.
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: GrobarSrbija

ZokiSS

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1210
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #16 poslato: 19. septembar 2012, 22:14:28 »
Da li neko zna sta znace na Xbox controleru, one diode oko oznake X!
Ima ih 4, meni je sve vreme dok je komp upaljen, ukljucena jedna pod rednim brojem 1!
I da li to nesto skodi sto kada ne igram nista ona stoji upaljena, a cim komp ode u stand by, ona se ugasi!
Ne znam da li se pale ostale kada se igra neka igrica, bas me to interesuje!
Hvala unapred!
PSN ID: ZokiSS
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #17 poslato: 19. septembar 2012, 22:29:25 »
pretpostavljam da to znaci da ti je taj dzojped prvi kontroler, plejer kako god. Kad imas vise dzojpeda da znas koji da dovatis :).  I kod mene isto gori jedna dioda, na ovom dzojpedu pre tvog post-a.
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: ZokiSS

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #18 poslato: 20. septembar 2012, 10:00:24 »
Takodje sam igrao na tastaturi do pre par godina. drugari protiv kojih igram cepaju na dzojpedu sa analogom. Zvali su me "pijanista" zbog brzine prstiju kojom cepam po tastaturi :D.
sad igram na dzojpedu i opet koristim krstic za upravljanje ali koristi desni analog za driblinge, utrcavanja, promenu igraca itd.

Stvar je u tome da mogu mnogo brze da vrsim promenu pravca na strelicama nego na analogu. Jeste da ti analog daje vecu slobodu kretanja ali strelice su mi preciznije i znatno brze reaguju. Dok ti prebacis analog iz levog polozaja u desni ja sam to uradio vec dvaput sa strelicama. To je samo primer. Sustina je u tome da mi je svaka desetinka u toj reakciji fudbalera bitna. Jos nisam nasao dzojped sa analogom koji mi obezbedjuje tako brzu reakciju i preciznu kontrolu.

Druga stvar, ti se mozes navici na analog i imati 360 stepeni kontrolu nad igracem, ali neces moci bas svaki put da iz prve ubodes te prelazne kurseve (0 stepeni, 45, 90, 135, 180, 225, 270, 315 ). Uvek ce biti to koji stepen gore ili dole, pa ces recimo kad primis loptu na aut liniji neretko izaci sa njom u aut, ili neces moci da trcis sa loptom bas paralelno uz tu liniju.
Strikers win games, defenders win titles !
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Dimce PFC

nesa24 the end

  • nesa24
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 9657
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #19 poslato: 20. septembar 2012, 10:04:33 »
Citat: LeSHiNa85;1046460
Stvar je u tome da mogu mnogo brze da vrsim promenu pravca na strelicama nego na analogu. Jeste da ti analog daje vecu slobodu kretanja ali strelice su mi preciznije i znatno brze reaguju. Dok ti prebacis analog iz levog polozaja u desni ja sam to uradio vec dvaput sa strelicama. To je samo primer. Sustina je u tome da mi je svaka desetinka u toj reakciji fudbalera bitna. Jos nisam nasao dzojped sa analogom koji mi obezbedjuje tako brzu reakciju i preciznu kontrolu.

Druga stvar, ti se mozes navici na analog i imati 360 stepeni kontrolu nad igracem, ali neces moci bas svaki put da iz prve ubodes te prelazne kurseve (0 stepeni, 45, 90, 135, 180, 225, 270, 315 ). Uvek ce biti to koji stepen gore ili dole, pa ces recimo kad primis loptu na aut liniji neretko izaci sa njom u aut, ili neces moci da trcis sa loptom bas paralelno uz tu liniju.

Odigraj Batman: Arkham Asylum
Nakon nekoliko misija ce analog biti mnogo prirodniji
All men dream: but not equally. This I did.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: pesserbia12

sashinho

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
 

blackwhite

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3562
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #21 poslato: 20. septembar 2012, 10:06:14 »
takodje igram na strelicama..od skoro probao na pecurkama,ali mislim da je 10 puta bolje na strelicama..

Kad mi se oznoje ruke ,sa pecurke klizi prst nenormalno,sto rece covek gore,nekad mi se desi da izadjem u aut sa loptom..i jednostavno,mnogo je teze kontrolisati pecurku od strelice..

EDIT> Pricam o dzoju zaPS3 tacnije  Dualshock3 ,jer sam uglavnom igrao igrice na Sony u ..
da neko ne bi rekao da je dzoj los i neprecizan,pa sam zato naveo ..
« Poslednja izmena: 20. septembar 2012, 10:08:36 od strane blackwhite »
PSN ID : blackwhite985
 

Milos011

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 502
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #22 poslato: 20. septembar 2012, 10:15:59 »
Ja sam usavršio igranje PES-a na tastaturi. Mogu da koristim i desne analogne komande preko dugmića... malo je komplikovano ali je izvodljivo. Ipak sam prešao na gamepad zbog prošog PES-a i NBA2K12. I to sam namerno uzeo Xbox kontroler za PC da bih sebe naterao da naučim lepo da igram i sa kontrolorom. Da sam uzeo neki jeftiniji....batalio bih brzo ili bih ga razlupao.

Prednost igranja preko tastature (a ista je situacija i kod igranja na "krstić") je preciznost naglih okretanja igrača.... tzv lomljenje. Takođe malo je nezgodno kada na pedu moraš da kombinuješ istovremeno R1 i R2. Bolje bi bilo da je R2 (RT) sa donje strane kontrolora.... čak sam gledao i neke tutoriale kako ubaciti dodatne dugmiće na kontroler...

Ipak, sa uvođenjem manualnog pasa, manuaelnog šuta, dynamic 1-2, kontrolom saigrača....jednostavno.....mnogo je lakše ove stvari izvoditi džojstikom.
 

pilojac85

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2238
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #23 poslato: 20. septembar 2012, 10:18:18 »
ja sam cak nozem urezivao u podnozje te pecurkice prelazne kurseve, pravio mala ulegnuca tako da osetim kako pecurkica blago ulegne u te ureze kad hocu da idem pravo gore u 0 stepeni, ili paralelno sa aut linijom pod 90 stepeni. Tako da sam uspeo da dovedem tu preciznost na preciznost sterlice, ali opet mi smeta ta brzina premene kursa kretanja sa analogom.

Neso igram PES na PC-u ili na laptopu. Igrao sam i Batman-a ali na PC, sa misem naravno :). Video sam jednom kako drug igra Crysis na PS2, sa analogom nisani i smucio mi se zivot :). Nisu to igrice za dzojpede.
Strikers win games, defenders win titles !
 

blackwhite

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3562
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #24 poslato: 20. septembar 2012, 10:22:07 »
Naravno da je lakse misem nisaniti,ali posle izvesnog vremena i igranja na analogu ,naviknes i na pecurke,,pricam iz licnog iskustva..
kad sam se  navikao, nisanio sam ko ivana Maksimovic na olimpijadi.
PSN ID : blackwhite985
 

machak5

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 47
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #25 poslato: 20. septembar 2012, 13:24:49 »
Logitech Dual Action, moja preporuka,
oko 3000 , izdrzljiv do bola, a i promene pravca su po meni mnogo bolje od svih ostalih koje sam probao, gotovo kao tastatura koju sam teška srca ostavio.
 

mitta

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 393
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #26 poslato: 21. septembar 2012, 10:01:15 »
imam jedan problem. Igram sa dzojstikom od PS1 onaj beli stari, radi perfektno, ali kada u igri upalim analog gube mi se kontrole na krsticu, tj, krstic uopste ne reaguje. Kako doci do resenja, moze li se nesto u setingsu srediti.
 

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 26477
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #27 poslato: 21. septembar 2012, 10:09:32 »
pa u settingsu i sređuješ, podesi i komande za krstić dok ti je upaljen analog


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

mitta

  • Top player
  • ****
  • Poruke: 393
    • Pogledaj profil
Re: dzojstik za igranje
« Odgovor #28 poslato: 21. septembar 2012, 10:27:46 »
ok. Moram probati. A isto imam problem sa fintama na desnom analogu. Podesi mi se 4 razlicite finte na jednom smeru, pa kad probm da uradim jednu fintu od krene sve 4 da radi
 

iLija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 680
    • Pogledaj profil
Odg: dzojstik za igranje
« Odgovor #29 poslato: 21. septembar 2012, 15:16:25 »
Ja imam neki kineski analog,jer mi se ne daje puno para za originale,i služi mi dobro.Jedina mana mu je ta što mi je analog počeo da škripi posle nekog vremena,pa jeli se još nekom to desilo i ima li kakvog rešenja ?
I\'m gonna make him an offer he can\'t refuse