Autor Tema: Knjige!  (Pročitano 43111 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ruud

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 989
    • Pogledaj profil
Knjige!
« poslato: 6. januar 2012, 01:30:22 »
E moji Pesoholičari, pokrenuli ste sve moguće teme, a ovako nešto da zaboravite....
Nego, pročitah danas knjigu "Šta je pesnik hteo da kaže" od Bore Đorđevića i htedoh da vam preporučim ovu knjigu kada vidih da nemam gde... Knjiga je predobra, pogotovo ako volite ili barem znate njegove pesme... Objašnjava kako su neki tekstovi nastali i na kakve je sve probleme nailazio...
Pri kraju knjige objašnjava pesmu Prezir, koju do danas nisam čuo.... Tekst je stravičan, a još kada ga objasni....
A što ne voli Slobinu ženu... :D
Btw, ovde slobodno dajte preporuke za knjige koje ste pročitali (ako uopšte čitate, pošto nekoga je danas sramota da kaže da čita...) ili koje trenutno čitate...
Čitajući neke knjige koje su kasnije pretočene u filmske hitove koje sam odgledao mogu slobodno da kažem da je knjiga mnogoo bolja, mnogo više detalja sadrži, ali ja najviše volim to što mnogo duže traje, ovako i do nedelju dana čitate i otkrivate stvari koje u filmu otrkijete za 90 minuta... Smem i da se usudim da kažem da ću neke 'dobre' filmove u budućnosti da preskočim, da ne bih pokvario utisak o knjizi...
I da li uopšte čitate?
« Poslednja izmena: 6. januar 2012, 01:32:33 od strane Ruud »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: salekuzma93, Darcoolio, Deroko, Stević, nataeos, gale91, MozzART, DUSAN 98, ЦЗВ, Gogy, 1D1UL1E1, RamaPFC

GrobarSrbija

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1164
  • Golmani nisu ljudi.
    • Pogledaj profil
Odg: Knjige!
« Odgovor #1 poslato: 6. januar 2012, 01:37:01 »
Citamo , citamo nego ima li negde na netu free knjiga 'Sta je pesnik hteo da kaze' ? Ja se sad mucim sa Ilijadom mrsko mi da citam  ...
Samo, više nemam sreće. Ko zna? Možda danas? Svaki dan je nov dan. Dobro je kad čovjek ima sreću. Tačnost mi je ipak draža. I onda kada sreća dođe, spreman si..
 

Deroko

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2740
    • Pogledaj profil
Re: Knjige!
« Odgovor #2 poslato: 6. januar 2012, 03:02:32 »
- Ja trenutno citam knjigu Zarka Lausevica - "Godina prodje, dan nikad", posto sam procitao nekih 60% ne bih bas da je komentarisem.

- Pre nje sam procitao "Cujte Srbi, cuvajte se sebe" - Rodolf Arčibald Rajs, odusevljen sam, preporucio bih je svakom, knjiga je napisana 1928. (ako se ne varam), a nas Srbe i dan danas muce iste problemi, prosto imas osecaj kao da je knjiga napisana pre par godina. A Rajs nam je lepo objasnio sta, kako i zasto ne stima kod Srba. Jos jednom preporuka.

- A kao klinac sam procitao Hajduk Stanko - Janko Veselinović , tad me je ta knjiga toliko odusevila da sam narednih nedelju dana samo o njoj pricao. E sad ne znam koliko bi mi se sada svidela...mada...mislim da bi :D

- A voleo bih da procitam knigu Vuka Draskovica - Noz, ali ne mogu nikako da se resim posto sam film odgledao jedno 10 puta, iako znam da je knjiga i vise nego bolja.


Da ne duzim vise, za pocetak je dovoljno .
« Poslednja izmena: 6. januar 2012, 03:04:54 od strane Deroko »
 

Dzoni 123

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1111
    • Pogledaj profil
Odg: Knjige!
« Odgovor #3 poslato: 6. januar 2012, 08:19:09 »
ja trenutno citam Lausevica
 

LUX

  • Gost
Re: Knjige!
« Odgovor #4 poslato: 6. januar 2012, 10:51:31 »
Ja trenutno citam novu knjigu Bore Corbe,nije losa :D
 

P.A.I.N

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1493
    • Pogledaj profil
Re: Knjige!
« Odgovor #5 poslato: 6. januar 2012, 11:16:47 »
Game of Thrones stigao do cetvrte knjige,citao i jos odlicnih knjiga KOLIBA i LOVAC NA ZMAJEVE pre svega...
"When you play the game of thrones,you win or you die!"
[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]
 

Petko15

  • Barak Obama
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2540
    • Pogledaj profil
Re: Knjige!
« Odgovor #6 poslato: 6. januar 2012, 11:21:34 »
"U ime cara Borisa i Boga"

Knjiga o zlocinima Bugara na prostorima Pcinjskog okruga za vreme drugog svetskog rata. Samo ti Bog zna kako smo preziveli, zverstva koja su oni cinili su mnogo gora od nemackog terora.
Njihov san je naravno i dalje, Bugarska do Nisa.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Deroko

gale91

  • Joey Tribbiani
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 3868
    • Pogledaj profil
Re: Knjige!
« Odgovor #7 poslato: 6. januar 2012, 11:26:14 »
Igru prestola,tacnije Song of ice and fire, sam procitao sve sto je prevedeno kod nas,...tacnije do plesa zmajeva,ko voli epsku fantastiku neka ne preskace,...

Ja tacnije epsku fantastiku obozavam tako da sam tolkina citao vise puta od hobita do LOTR-a,a silmarilion jednom doduse....

Procitao sam i od Dena Brauna bestselere ,svakako odlicne knjige ,i veoma interesantne.

Marko Puzo,ko voli zanimljive knjige za brzom radnjom ,mafijaskom tematikom,takodje iscitao sve....

To su mi neke za sad top preporuke,da ne nabrajam sta sam sve citao ,a citam uglavnom dosta...

I da jos jedna stvar,danasnje obrazovanje ubija zelju za knjigom 80 posto mladjoj populaciji,a zasto ?Pa zato sto im daju dela koja su za mnogo stariju populaciju koji ovi naravno u tom trenu ne mogu da svare,i onda se desi da sve vise njih pocne da cita interpretacije i skracena izdanja umjesto pravog dela,i stvara se odbojnost prema svakoj knjizi ,sto je veoma lose.
Ja iskreno kad kazem knjigu ,mislim na nesto sto takodje razonodi,mrzim alegoriju ,sto rece Tolkin i sve njene oblike,mrzim kad citam knjigu koja me ubije i na kraju nikakvu zanimaciju i razonodu nisam nasao u njoj.Ne volim specijalno ni poeziju,ali opet to mogu da citam nekako.
-__-
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Hell, Рембрант, ЦЗВ, Darcoolio, RamaPFC

Hell

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1462
    • Pogledaj profil
Re: Knjige!
« Odgovor #8 poslato: 6. januar 2012, 12:21:20 »
super tema!
jos da vratimo onu s lepim zenama +18 i ovaj forum ce biti complete :D

anyway,  ljubitelj sam dobre knjige, nisam stedeo vreme kada je u pitanju  citanje, ali mogu slobodno reci da sam malo knjiga citao koje nisu bile  skolske lektire...od tih van-skolskih knjiga sam procitao Tolkina (best  ever), par romana Stivena Kinga, Barkera, Lovecrafta, malo Andrica sa  strane, Bukovskog, Tvrdjavu od Selimovica (nisam imao kao lektiru, imao  sam Dervisa), Alhemicara od Koelja, citao sam razne mitologije iz  razlicitih izvora...i to je to.......
hteo bih da pocnem sa ozbiljnim  citanjem, prva zelja mi je Paradise Lost od Dzona Miltona, pa  Dekameron, Bozanstvena komedija i te takve starije stvari, Edgar Alan Po  itd....Kapital od Marxa, Platonovu Drzavu i Mein Kampf moram takodje  procitati..
sto se tice lektira, najvise sam zavoleo Kamija, Kafku,  Shekspira, Cehova, Dostojevskog, Andrica, Hemingveja....volim i domacu  knjizevnost, ali se nisam puno bavio njom, Dis mi je mozda favourite :)
Zjuuu
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: gale91, Страле, ЦЗВ

Ruud

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 989
    • Pogledaj profil
Re: Knjige!
« Odgovor #9 poslato: 6. januar 2012, 12:34:02 »
Dis mi je favorit sto se tice poezije, a od nasih ANdric je neprikosnoven (za prozu)... Menij je najbolje legla Prokleta Avlija... Ona me je isto odusevila....
alhemicara sam dobio pre 2 godine i odmah sam ga procitao... Posto je puno proslo, planiram da opet uzmem da je procitam, ali na engleskom...
E da, mnogi su mi rekli da uzmem Lausevica da citam, da nije los, tako da mi je i to na repertoaru...
« Poslednja izmena: 6. januar 2012, 12:40:19 od strane Ruud »
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: 1D1UL1E1

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 26481
    • Pogledaj profil
Re: Knjige!
« Odgovor #10 poslato: 6. januar 2012, 13:30:48 »
Ajde da približim malo žanrove i stil pisanja ovim mlađim generacijama, koje se praktično hvale time da nisu u životu pročitale knjigu, a da to nije bila lektira.
Stiven Presfild: Plime rata, Aleksandar, Ognjena Kapija i Poslednje Amazonke.
Fenomenalan način pripovedanja, zasnovan na istorijskim činjenicama, jednostavno vas natera se uživite u knjigu.
« Poslednja izmena: 6. januar 2012, 13:59:49 od strane Darcoolio »


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

Стефке

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1224
    • Pogledaj profil
Re: Knjige!
« Odgovor #11 poslato: 6. januar 2012, 13:52:44 »
Citat: Darcoolio_No1;927521
Ajde da približim malo žanrove i stil pisanja ovim mlađim generacijama, koje se praktično hvale time da nisu u životu pročitale knjigu, a da to nije bila lektira.
Stiven Presfild: Plime rata, Aleksandar, Ognjena Kapija i Vrline Rata.
Fenomenalan način pripovedanja, zasnovan na istorijskim činjenicama, jednostavno vas natera se uživite u knjigu.


Potpisujem! Procitao sam sve cetiri knjige sa uzivanjem(ispravio sam ti post, nabrojao si dva puta Plime Rata). Od Presfilda je odlicna jos i Pohod na Avganistan a bice valjda i nastavak te knjige, osim ako jos nije izasla. Odlicne su knjige Kona Iguldena, Imperator(sva 4 dela) i sad pise o Dzingis Kanu triologiju.

Od domacih autora, obavezno procitajte sve od Ive Andrica, i kad ga dobijete za lektiru obavezno procitajte, nemojte da ste lenji i da vas mrzi, jer su njegove knjige fenomenalne i milina ih je citati.

Ja inace obozavam da citam ali nazalost ne citam puno, eventualno leti kad imam vremena, ali sada posto spremam ispite i kolokvijume nemam previse vremena da odvojim za citanje...
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Darcoolio, ЦЗВ

Darcoolio

  • Diskriminator foruma
  • Administrator
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 26481
    • Pogledaj profil
Re: Knjige!
« Odgovor #12 poslato: 6. januar 2012, 14:00:57 »
Aleksandar-Vrline Rata, to je jedna knjiga, hteo sam da napišem Amazonke ;)
A Avganistan još nisam čitao, trebam da se smilujem za tu tematiku :)
« Poslednja izmena: 6. januar 2012, 14:20:54 od strane Darcoolio »


Posebna ponuda za članove foruma za MTS i Supernovu.
Poruka u inbox za ponudu ili klik na baner za više informacija.
 

VLADA.PFC7

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Re: Knjige!
« Odgovor #13 poslato: 6. januar 2012, 14:18:02 »
''Бела грива''.

Шалу на страну, кад сам видео трејлер за филм, узео сам да читам ''Хобита''. Опет.
« Poslednja izmena: 6. januar 2012, 14:26:35 od strane VLADA.PFC7 »
 

Милош ЦЗБГ

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 643
    • Pogledaj profil
Odg: Knjige!
« Odgovor #14 poslato: 6. januar 2012, 14:42:06 »
Велики сам љубитељ модерније ратне историје Србије, двадесети век... Највише Први светски рат и ратови 90-их... Па да питам овде ако неко зна коју књигу да ми препоручи?
КРИСТИЈАН БОРХА!