Anketa

Da li vam se svidja moje izvestavanje?

a
7 (87.5%)
e
0 (0%)
elimicno
1 (12.5%)

Ukupno glasova: 8

Autor Tema: ML-FC Barselona  (Pročitano 53927 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

murphy

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 242
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #30 poslato: 18. mart 2011, 20:16:00 »
Citat: marko9997;787088
hvala na komentarima poslusacu te za neke igrace, ali cu ti reci da Kaku necu da menjam bar jedno 2-3 sezone zato sto mi je u odlicnoj formi najbolji mi je strelac ekipe, videcu za ostale, u napadu mislim da ne trebam da kupujem Aguera zato sto u zameni imam Adebajora za 2 sezone i Iguaina najmanje za 6 sezone, u defanzivi sigurno cu da menjam Pepea i Karvalja a umesto njih sigurno ce tu da idu David Luiz i Garay.

Ok ja sam ti sam reko onako za Aguera,nemoj napad da diras dobri su ti Benzema i Iguain,a Adebajora mozes da prodas......Kaka ima 28 godina mozes da ga sacuvas jos,ali praktikuj da kad predju 30 prodajes dok jos mozes da izvuces na njih neku paru....fudbaler za buducnost:Lukaku,moze i Ljajic.....Pjanic
 

David_Luiz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 950
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #31 poslato: 18. mart 2011, 23:47:10 »

Real poslao prvu ponudu
 Fudbalsi klub Real iz Madrida ipak i dalje nije zadovoljan igrom ove sezone i zbog toga im treba neko ko moze da kreira igru i doda puno lopti do Benzeme, Iguaina, Ronalda i Volkota. Za sada Kaka i Ozil to nisu cinili dobro i zbog toga je Real odlucio da za zimu dovede Gece-a na Santjago Bernabeu.

  Real je poslao ponudu vrednu 8 miliona evra za ovog igraca neobazrujuci se na izjave Bekenbauera a pritom       Real je speman da za zimu na transfer listi stavi Kaku, Karvalja, Pepe-a, Adebajora i Dudeka.

  Real Madrid sigurno zeli da napravi Nemacki trio na sredini sa Ozilom, Kedirom i Gece-om, ali Kediri predstavlja problem vrlo raspolozeni Alonso.

Mario Gece
 Karijeru je poceo u Borusiji tek ove sezone, za Borusiju je do sada odigrao 30 meceva i postigao cetiri gola.  Prosao je skoro sve omladinske reprezentacije Nemacke.
Nemacka U15 dva meca bez golova
Nemacka U16 osam meceva i tri gola
Nemacka U17 13 meceva i pet golova
Nemacka U21 dva meca bez golova.
  Za A selekciju Nemacke je debitovao sa 18 godina i do sada odigrao 2 meceva bez pogodaka.

  Vrlo kreativan, brz i dobar dribler na terenu.

  Ima starijeg brata Fabijana Gece-a koji trenutno igra za Mainz i koga prate veliki evropski klubovi poput Intera, Bajerna i Celsija.

  Predsednik Borusije kaze da njegovo vreme tek dolazi i da je on jedan od najboljih mladih igraca na svetu.

  Videcemo da li ce Borusija odluciti da pusti Gece-a u Real ili ga ostaviti da i dalje uci u Borusiji.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Prva zamena za Adebajora
 Nekoliko sati posto su u upravi Reala odlucili da postave Adebajora na transfer listi, uprava Reala je poslala ponudu za Lukaku-a vrednu 15 miliona evra. Romelu Lukaku bi bio odlicna zamena za Adebajora ali trenutno Realu problem predstavlja takodje bogati Celsi koji zeli da nadje adekvatnu zamenu za Drogbu.

Romelu Lukaku
 Rodjen je u Antverpenu pre 17 godina 13 Maja. Visok je 191cm.
  Ima puno toga da se kaze za ovog sedamnaestogodisnjaka koji je sa svojh 16 godina bio najbolji strelac Belgiske lige. Profesionalnu karijeru je zapoceo u Anderlehtu 2009 godine ali je pre toga igrao za Rupel-Boom i za Lierse.

  Za sada je na 54 meca u Anderlehtu postigao 25 gola. Za reprezentaciju Belgije je odigrao devet meca i postigao dva gola.
« Poslednja izmena: 19. mart 2011, 00:00:58 od strane David_Luiz »
jedan je DAVID LUIZ
 

David_Luiz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 950
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #32 poslato: 19. mart 2011, 12:12:20 »
Kiks Reala
vs Hetafe

Zoze Murinjo nije imao na raspolaganju vrlo raspolozenog Marsela ni za El Klasiko ni za mec sa Hetafeom, ipred golmana je iznenadjujuce stao Garaj umesto Karvalja. Na drugoj strani vrlo raspolozeni Hetafe ove sezone krenuo je u napad na tri boda sa tri napadaca i najiskusnijim Arizmendijem.

Real nije imao inicijativu cak ni 30 minuta tokom celog meca. Tempo su diktirali igraci Hetafea. Prva pretnja na gol Kasiljasa bila je posle suta Pintosa koji je pogodio precku, Hetafe tu nije stao u vec u narednom napadu u 27 minutu iz kontre koju je istrcao Arizmendi nije hteo da bude sebican i dodao loptu do Pedra Riosa koji je savladao Kasiljasa.

Na poluvreme se  otislo rezultatom 1-0 za Hetafe. Kljucna izmena za Real bila je na pocetku drugog poluvremena kada je Murinjo odlucio da na teren ubaci Benzemu koji vec u prvom napadu Reala u drugom poluvremenu u 48 minutu postize izjednacujuci pogodak.

Real je uspeo da stigne i do vodstva, posle kornera koji su izveli igraci Hetafea u sesnaestercu Reala i oko sesnaesterca bila su 9 igraca dok je samo Markano sa golmanom bio osudjen na drugui gol. Los centarsut Pedra Riosa, Kasiljas boksuje loptu koja dolazi do Volkota koji trci po desnoj strani, na levoj strani mu se ubacuje Ronaldo kojem dodaje ispred sesnaesterca a ovaj  savladava Kodinu i daje Realu prednost, igrao se 76 minut.

Hetafe nije stao ceo mec i kada su pomislili igraci Reala da je sve gotovo na drugoj strani u 83 minutu kontra za Hetafe koju sam istrcava Moskera prevario je Pepea i postigao izjednacujuci pogodak i doneo Hetafeu bitan bod za nastavak borbe za Evropu.

Statistika


Murnjo je posle meca izjavio:
"Ovo je ono sto sam trazio od napadaca uspeli su da postignu dva gola samo moram da kritikujem odbranu koja iz mec u mec deluje sve nesigurnije, sledece nedelje se oporavlja Marselo i nadam se da ce biti 100% spreman za El Klasiko."
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Posle 10-og kola

Stanje na tabeli posle 10-og kola izgleda ovakao:
Na celu tabele je Valensija koja ima jedan bod vise od Reala i  tri boda vise od Barselona. Na drugom mestu je Real kojeg prati Barselona koja ima dva boda manje. Na trecem mestu se nalazi Barselona sto je veliko iznenadjenje. Na cetvrtoj poziciji je Atletiko. Dok je na petoj pao do pre tri kola drugi tim Deportivo.

Lista strelaca posle 10 kola izgleda ovako:
Forlan(Atletiko M.) neomoljiv na celu sa 10 golova.
Prati ga Mesi(Barselona) sa 8 golova.
Treci je Kanute(Sevilja) sa 7 golova.
Cetvrti je Soldado(Valensija) sa 6 golova.
Peto mesto dele Benzema(Real M.), Kaka(Real M.), Ljorente(Atletik Bilbao) i Rosi(Viljareal) sa po pet golova.

Na listi asistencija vodi Ronaldo(Real M.) sa sest asistencija.
Na drugom mestu je Banega(Valensija) sa pet asistencije.
Trece mesto dele Korona(Almerija) i Rakitic(Sevilja) sa cetiri asistencije.
Peto mesto dele Di Maria i Ozil iz Reala, Aguero i Huanfran iz Atletiko Madrida i Vakaso iz Viljareala.
jedan je DAVID LUIZ
 

David_Luiz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 950
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #33 poslato: 19. mart 2011, 12:27:04 »
Real siguran
vs Kopenhagen
Trece kolo Lige Sampiona na Santjago Bernabeu odigrali su Real Madrid i Kopenhagen.
Zoze Murnjo je i sada odlucio da odmara Karvalja i Benzemu pa je na teren izveo sledeci sastav, dok je trener Kopenhagena racunao na sve igrace.
Real je pobedu obezbedio jos u prvom poluvremenu kada su postigli oba gola. Prvu priliku na mecu propustio je Kaka u 13 minutu pogodivsi stativu. Prva sansa za Kopenhagen dosla je u 18 minutu kada je Gronkjaer sutirao preko gola Kasiljasa. Prvi gol na mecu videli smo u 28 minutu posle kornera koji je izveo Ozil, Ronaldo je najbolji u skoku i postize prvi gol.
Nije proslo ni pet minuta Real je stigao do drugog gola. Ponovo iz kornera sada sa leve strane korner je izveo Kaka a najbolji u skoku ponovo Ronaldo koji postavlja konacan rezultat.

Statistika

Murnjo:
"I dalje nismo u onoj formi koju ja zelim, imamo dobar tim ali sam nezadovoljan igrom na sredini terena gde gubimo skoro sve lopte. Jedina nada mi su napadi po bokovima Marsela i Ramosa."
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Odigrano trece kolo LS
Pored meca na Santjago Bernabeu odigrani su svi mecevi treceg kola Lige Sampiona, nije bilo nijedno iznenadjenje, favoriti su pobedili svoje protivnike. Mozda je najvece iznenadjenje priredio Vest Hem koji je savladao Zenit u Sankt Petersburgu sa 4-1
A-B

C-D


E-F

G-H  
jedan je DAVID LUIZ
 

tonco46

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 565
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #34 poslato: 19. mart 2011, 12:33:45 »
Probaj sa dva napadača Ronaldo i Benzema meni je ta formacija dosta ucinkovitija od te sa dva krilna napadaca i jednim klasicnim...
 

David_Luiz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 950
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #35 poslato: 19. mart 2011, 12:34:54 »
Minimalac pred El Klasiko
vs Saragosa

11 kolo Spanske ML nije donelo puno iznenadjenja favoriti Valensija, Real i Barselona su pobedili minimalnim rezultatima.

Zoze Murinjo je odlucio da ne odmara nijednog igraca kako ne bi ispali iz forme dok je trener Saragose izveo najbolji tim na terenu.

Jedan gol je odluco pobednika, gol je postigao Kaka u 8 minutu, ali idemo redom. Real je u mec krenuo veoma ofanzivno i u prvih 10 minuta cak 6 puta sutirao na gol Lea Franka, samo jedna od tih sest lopti je zavrsila iza ledja Lea Franka. Koliko je Marselo nedostajao timu videlo se kod ovog gola kada je on asistirao Kaki koji je postigao prazan gol.

Real ce El Klasiko odigrati bez igraca koji je postigao dva gola na proslom El Klasiku, Sinama-Pongole je ostro startovao na Volkota koji ce odsustvovati sa terena nedelju dana, Volkot ima problema sa povredama od kako je stigao u Real ovo mu je druga povreda.
Statistika

Murnjo:
"Morao sam da rizikujem prvi tim, necu da odmaram nijednog igraca sve dok ne obezbedim mirnu prednost na prvom mestu ispred svih."
jedan je DAVID LUIZ
 

David_Luiz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 950
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #36 poslato: 19. mart 2011, 12:36:30 »
Probacu ionako mi je sada povredjen Volkot mozda ubacim Ronalda na poziciju CF, ali neznam koga da postavim na sredini, moram da ih imam cetiri. Kaka, Ozil, Alonso i ?
jedan je DAVID LUIZ
 

David_Luiz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 950
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #37 poslato: 19. mart 2011, 14:47:01 »
Barselona uspavana
Odigran i revans mec osmine finala Kupa Kralja imedju Reala i Barselone.
Zoze Murnjo nije mogao da racuna na dvostrukog strelca od pre tri nedelje Volkota, dok na drugoj strani Pep Gvardiola nije mogao da racuna na Davida Vilju zbog povrede.
Mec je dobro krenuo po Barselonu i vec u prva dva napada stvorili su dve stopostotne sanse u kojima je ucestvovao Pedro ali je oba puta Kasiljas izlazio kao pobednik. Posle ove dve sanse Real se probudio i poceo da napada, posle ove dve sanse Barselona nije imala nijednu dobru sansu dok je Real na drugoj strani napadao sve vise i vise. Do kraja nije bilo promena rezultata i ovo je prvi El Klasiko posle nekoliko godina u kojem nismo videli golove.
Iz ovog dvoboja kao pobednik je izasao Real Madrid zbog pobede na Nou Kampu od 3-0. Real ce u sledecem kolu igrati protiv Atletika iz Bilbaa.
Ostali parovi
Murinjova izjava posle El Klasika:
"Svakako da sam morao da pojacam sredinu terena zbog odsustva Volkota i nisam ima bolji izbor od Kedire koji je po meni odigrao nabolje na mecu. Zao mi je sto je Barselona tako rano ispala iz takmicenja ali tako je odlucio zreb, sada se okrecemo cetvrtini finala protiv Bilbaa."

Gvardiolina izjava posle meca:
"Kao prvo zeleo bih da cestitam Realu na dva sjajna mec i da im cestitam prolazu cetvrtinu filana. Odigrali smo bolje samo prvo poluvreme ali je Iker Kasiljas ostao nesavladan, pokazao je Real kakav kvalitet ima a veoma mi je zao sto smo prerano ispali iz Kupa Kralja."
jedan je DAVID LUIZ
 

murphy

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 242
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #38 poslato: 19. mart 2011, 19:46:37 »
Citat: marko9997;787322
Probacu ionako mi je sada povredjen Volkot mozda ubacim Ronalda na poziciju CF, ali neznam koga da postavim na sredini, moram da ih imam cetiri. Kaka, Ozil, Alonso i ?

Nemoj Ronalda na CF,nece moci da odradi dobro.....igraj forrmaciju 4-3-3 ne odustaj od toga
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: David_Luiz

David_Luiz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 950
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #39 poslato: 19. mart 2011, 21:59:59 »
Kaka doneo tri boda

Odigrano 12 kolo Spanske Master Lige u kojem su sva tri tima sa prva tri mesta ostvarila pobede, cini mi se da je najsigurniji bio Real Madrid.

Trener Reala mogao je da racuna na sve igrace, kao i trener Osasune. Svakako da je najvece iznenadjenje ponovo igra Garaja u prvom timu umesto iskusnog Karvalja, cini mi se da Garaj sada vec ozbiljno pocinje da se bavi igranjem u Realu.

Osasuna je drzala inicijativu tokom meca ali nije uspela da postigne gol. To govori i posed lopte gde je Osasuna bila daleko nadmocnija sa 56% poseda lopte u odnosu na 44% Reala, ali ni to nije pomoglo Osasuni jer je ove sezone vrlo raspolozeni Kaka uspeo da postigne dva gola i zakopa nade Osasune na danasnjem mecu, idemo redom.
Prvi gol je pao vec u 23 minutu kada je Ronaldo proigrao Kaku koji je uspeo da prevari golmana i postigne prazan gol.

I do drugog gola Real je stigao veoma lako ovoga puta Benzema salje loptu pored trojice igraca Osasune koju dobija Kaka koji postizee drugi gol na mecu i donosi tri boda za Real.

Jos jedan hendikep za Real desio se u 60-om minutu kada je Damia neoprezno startovao na Ronalda a ovaj morao van terena dva minuta kasnije.


Statistika

Murnjo posle meca:
"Veoma sam zadovoljan igrom svoga tima uprkos neubedljivoj pobedi. Ja od mog tima ne trazim da daje puno golova vec samo da osvaja bodove i da bude siguran u svoju igru kao protiv Barselone pre cetiri nedelje. Veoma ce biti tesko stici raspolozenu Valensiju to ce odluciti derbi sa Valensijom, mogli smo da iskoristimo kiks Valesnije pre dva kola samo smo i mi tada kiksnuli i ponovo imamo jedan bod manje od Valensije."
jedan je DAVID LUIZ
 

David_Luiz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 950
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #40 poslato: 19. mart 2011, 22:12:52 »
Nezaustavljivi Real

Real Madrid nastavlja niz utakmica u kojima nije porazen, ovoga puta to je ucinio u hladnom Kopenhagenu.

Treneru Reala bilo je veom tesko da sastavi tim dok je u Kopenhagenu trener to ucinio veoma lako. Za Real nisu igrali Ronaldo zbog teze povrede a Ozil je bio u zameni i lakse je bio povredjen.

Real nije bas dobro krenuo u mec odmah na pocetku tacnije u 16 minutu Garaj neoprezno startuje na Gronkjaera i dobija direktan crveni karton.

Uprkos ovom crvenom kartonu Real nije odlucio da se brani i odigrao celo poluvreme sa jednim centralnim bekom. U drugom poluvremenu Adebajor izlazi sa terena a na poziciju centralni bek ulazi Karvaljo.
Kopenhagen nije iskoristio igraca vise na terenu, sta vise Real je iskoristio nepaznju Kopenhagena. Prva ozbiljna pretnja u drugom poluvremenu za gol Kopenhagena bila je u 68 minutu kada je Benzema sa nekih 25 metara raspalio po loptu koja je zavrsila iza golmana Vilanda.

Ni posle ovog gola Real nije stao i pet minuta posle prvog gola Antonson pravi penal a sa bele tacke precizan je bio Kaka koji je najbolji strelac ekipe ove sezone.


U 90 minutu pobednika je odlucio gol Gonzala Iguaina posle proigravanja Benzeme.

Statistika


Radost posle prolaska u sledecu rundu.


Murinjo:
"To je to sto sam trazio od ekipe do sada, da igramo kao na ovom mecu sa igracem manje mozemo da osvojimo sve ove sezone, drago mi je sto smo dva kola pre kraja obezbedili prolaz u sledecu rundu sada se borimo za prvo mesto sa Ajaksom kako bi dobili sto lakseg protivnika u sledecoj rundi."
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Odigrano cetvrto kolo LS

Najvece iznenadjenje u ovoj rundi bila je slaba igra Arsenala u Holandiji protiv Tventea gde je Arsenal izgubio sa vise nego ubedljivim rezultato 4-1 iako je u prvi postigao gol, usledila su cetiri primljena gola, zbog crvenog kartona koji je dobio Kosilni posle prvog datog gola Arsenala.
A-B

C-D

E-F

G-H
jedan je DAVID LUIZ
 

bokigliga

  • Gost
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #41 poslato: 19. mart 2011, 22:37:19 »
Ekstra prica samo nastavi!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: David_Luiz

David_Luiz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 950
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #42 poslato: 19. mart 2011, 22:44:19 »
Siguran Real

Odigrano jos jedno kolo Spanse Master Lige posle koga se dogodila promena na vrhu tabele. Valensija je kiksnula i izgubila od Atletk Bilbaa sa 3-1 a to su iskoristili Real i Barselona koji su preuzeli prvo odnosno drugo mesto. Idemo redom.

Zoze Murinjo je imao izbor boljih, kvalitetnijih i iskusnijih fudbalera od Sevilje koja je bila predvodjena Palopom na golu.

Real Madrid je diktirao tempo tokom celog meca sto pokazuju sutevi na gol i posed lopte. Real je napdao od pocetka do kraja imao 16 suteva na gol od toga sedam su isla pravac gola a samo dva zavrsila iza ledja Palopu, i ta dva gola bila su dovoljna da Real stigne do nova tri boda i zauzme prvu poziciju u ligi. Prvi gol je postigao Benzema u 23 minutu kada je iskoristio sjajnu loptu koju mu je uputio Marselo i volej udarcem uspeo da savlada Palopa.

Drugi gol je pao do kraja poluvremena kada je posle kornera koji je izveo Ozil sada vec obicno najbolji u skoku bio je Pepe koji je postigao i drugi gol.

Statistika


Murinjo konacno zadovoljan izjavio:
"Ovako trebamo da odigramo sve meceve. Cestitam Sevilji na sjajno prikazanoj partiji ali necu da se hvalim, imamo iskusniju ekipu veci budzet koji mnogo utice na stanje u klubu.
jedan je DAVID LUIZ
 

David_Luiz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 950
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #43 poslato: 19. mart 2011, 22:48:18 »
Nezaustavljivi Real

Jos jedan zanimljiv mec smo mogli da gledamo na Santjago Bernabeu na kome je po ko zna koji put Real izasao kao pobednik.

Zoze Mrunjo je po prvi put od pocetka sezone moga da racuna na sve igrace, kao i trener Bilbaa, oba trenera su ozbiljno shvatila ovaj mec i za mec su izabrali najjace sastave.

Real Mardid kao i uvek na pocetku ima inicijativu sto uvek ume da iskoristi, prvi napad pa sut na gol, sutirao je Ozil ali je golman Atletika bio bolji i odbranio ovaj pokusaj. Real je nastavio sa dobrim igrama u prvom poluvremenu sto im se i isplatilo jer je Ronaldo sjajnim udarcem u 20 minutu sa nekih 26 metara savladao golmana Atletika.

Sjajnu igru Reala gledali smo i u drugom poluvremenu, ponovo prvu sansu i u ovom poluvremenu je propustio Ozil u 48 minutu, ali je isti igrac u 57 minutu imao loptu i nad njim je napravljen penal. A sa bele tacke je bio siguran Ronaldo koji je postigao drugi gol na mecu, i obezbedio Realu miran revans za nekoliko nedelja.
Statistika


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Svi mecevi cetvrtine finala

Odigrani su svi mecevi cetvrtine finala Kupa Kralja u kojima su favoriti bili uspesni odnosno svi domacini su pobedili. Malo je falilo da Atletiko Madrif zavrsi mec neresenim rezultatom ali je sjajni Forlan u 80 minutu meca postigao gol kojim Atletiko ide na mirnan revans.
Za razliku od Atletika, Sevilja je imala nesto laksi posao i rutinski sa dva gola savladala Almeriju, dvostruki strelac na mecu bio je Luis Fabijano.
Hetafe se mucio i mucio na svom stadionu i u zavrsnici meca Pedro Rios je Hetafeu doneo pobedu sa kojom idu na revans.
Sigurno najlaksi posao je imao Real Madrid koji se sastao sa Atletikom iz Bilbaa i rutinski izasao kao pobednik iz ovog meca. Dvostruki strelac za ekupu sa Santjago Bernabeua bio je Ronaldo.

jedan je DAVID LUIZ
 

David_Luiz

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 950
    • Pogledaj profil
Re: ML-Real Madrid
« Odgovor #44 poslato: 19. mart 2011, 22:56:04 »
Ozil novi heroj Reala

Jos jedan El klasiko ove sezone je odigran, ovoga puta u ligi i ovoga puta Barselona nije slavila, sta vise Real je ponovo ubedljivo savlado Barsu.

Zoze Murinjo i Pep Gvaridola su izbacili najjace sastave na terenu, ali ponovo sastav Barse nije bio dovoljno jak da se suptotstavi Realu.

Za razluku od prethodna dva El Klasika u kojima je Real imao inicijativu u ovom El Klasiku Barsa je imala inicijativu tokom celog meca ali nije uspela da slavi. Barselona je napadala, napadala sto im se isplatilo cetiri minuta pre kraja prvog poluvremena David Vilja koristi sjajnu asistenciju Mesija i dovodi Barsu u vodstvo u 41 minutu. Barselona je napdala sve do kraja prvog poluvremena.


U drugom poluvremenu smo gledali potpuno drugi Real, nijedna izmena ovoga puta nije izvrsena ali je na to uticao Ozil kojeg je Murinjo pomerio poziciju vise iza Benzeme sto je urodilo plodom. Do prvog gola Real je stigao posle sjajnog prodora Ronalda po levoj strani i centarsuta ka Ozilu koji je nogom uspeo da savlada Valdesa i u 60 minutu uspeo da vrati Real u igru.

Sest minuta posle prvog gola Real je uspeo da stigne do vodstva, ponovo Ozil postize pogodak, ovoga puta napad je tekao kroz sredinu a asistencija je prepisana Kaki koji je sjajno proigrao Ozila u Xavinom stilu a Ozilu nije preostalu drugo resenje nego da lobuje Valdesa sto je i ucinio.

Do kraja smo mogli da vidimo jos jedan gol i ovoga puta u mrezi Valdesa, ovoga puta asistenicja nije prepisana nikome vec je Ozil presekoa dodavanje Pujola ka Pikeu i sa nekih 40 metara isticao sam kontru prevario Valdesa i postigao pogodak kojim se Real ucvrscuje na celu tabele i bezi Valenisiji citava cetiri boda a Barseloni pet boda.

Statistika

Statistika je pokazaka potpuno drugu stranu El Klasika. Barselona je imala veci posed lopte manje suta u gol ali isti broj suteva u okvir gola.

Murinjo posle El Klasika:
"Jos jedan dobro odigran El Klasiko, kada smo primili prvi gol cinilo mi se da ce mo sada da izgubimo ali ipak nada je postojala, cestitam Barseloni na sjajnoj partiji."

Gvardioli kojem posle ove sezone ne gine otkaz iz kluba ako do kraja ne osvoji bar jedan trofej, za medije je rekao:
"Kao prvo zeleo bih da cestitam Realu na sjajnoj partiji, jos jednom nismo odigrali na nivou. Jos jednom je Real pokazao da ima bolju ekipu od nas i da mofu da nas pobede."
jedan je DAVID LUIZ