Autor Tema: PES 2011- Prve ocene  (Pročitano 15818 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

crni_gusar

  • Regular
  • **
  • Poruke: 96
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #15 poslato: 14. oktobar 2010, 23:55:21 »
Kakva evolucija.. Pa novi pes vise lici na usavrsenu fifu 2002, nego li na evoluciju dobrog starog ISS-a.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: faketowsky

faketowsky

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #16 poslato: 15. oktobar 2010, 11:02:03 »
Slazem se sa gusarom.Izgleda da su na PES-u mutiarali pojedini binarni kodovi i evolucija ide u pogresnom smjeru.Ovo sto oni prave daleko je od neke igrivosti.Sta ja treba da zovem drugare kod sebe da igramo PES-a ,ali prvi dan kad mi dodju,znaci,treba da ih ucim kako da pucaju,kako da penale izvode,kako dodaju ,kako da uzmu loptu i joss milion nekih jednostavnih stvari.E kad to nauce,onda sutra da dodju pa da igramo,i da mi razbiju sve joysticke sto imam,od nerviranja???? Jel to svrha PES-a koji je bio najjaca sportska igra???Nikad Fifu nisam igrao,al sam probao zadnju i bolja je od PES-a!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: crni_gusar

zexsim

  • OTAC na službenom putu
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 668
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #17 poslato: 15. oktobar 2010, 11:36:52 »
Citat: The Vinjak;699909
Hajde da se ubacim ovde pošto ljudska tema za utiske ne postoji.
Elem mogu konačno da kažem par utiska posle podosta igranja nove fife,pardon pesa.
Igra je podeljena u dve igre igra protiv igrača i protiv kompa.Dok je igra protiv igrača po meni stvarno zanimljiva i donosi dosta novih stvari igra protiv kompa je uhhh...
Hajde da počnemo od pozitivne strane pasovi,stvarno odrađeni lepo realnije,mada posle dve partije ako si igrao pes do sada dugo da kažem da si iskusan sa ovom igrom,možeš i dalje žmurećki da igraš,pas ćavija i recimo pujola nije nešto mnogo različit,kao što bi morao da bude,ali treba odati priznanje ovo je svakako pomak napred,ja sam prvi govorio da je osnova simulacije u realnijim pasovima i da ne mogu svi da budu precizni.
Kad rekoh simulacija pod izgovorom iste japanci učiniše ovaj idiotizam ,udžbenički primer ,sa šutom na foru realnosti ti i kad naučiš da šutiraš ne možeš da igraš kao čovek.Dve stvari:
Prva:Zašto bih morao da učim uopšte,pes je oduvek bio jednostavan i prost nije se komplikovalo i išlo se putem tečne igre bez lomljena kontrola za najprostije stvari.
Druga :
Kakva crna simulacija ?Da se traži apsolutna simulacija ne bih igra 10 min utakmicu nego 90.
Pa da nastavimo.
Ne vidim stvarno više poentu konamijevih demoa,ali nikakvu.
Koji ku*ac se izbacuje demo kada se godinama unazad ama baš nijedna kritika demo ne uvažava i ne ispravlja u punoj verziji.Pa ja stvarno ne znam koliki je posao namestiti da fudbaleri ne glume matrikse posle kornera i ne lete po terenu sa onim makazicama.
Drugo ja stvarno ne znam da li ti japanci pored animacija ikada i posvete malo pažnje fudbalu.Jel gledaju oni nekad tu šaljivu igru?Da li oni rade u bunkerima kojima niko ne prilazi pa ne mogu neke stvari da shvate.Pa kolikom procentu ljudi se sviđa nova vrsta šutiranja?
Pa ko ih je lagao da je povlačenje za dres remplovanje i da je to dozvoljeno u fudbalu?
Rođaci to je faul ,to se kažnjava.
Pa odakle im ideja da se moji štoper kada recimo Drogba krene u napad ako ih vučem u nazad na x,šire od njega puštajući ga da prođe kroz sredinu?
Inače hvala japancima što su mi dali do znanja da je penal jedna od zapravo najtežih fudbalskih veptina koja zahteva godine vežbanja.
Je*ote moram da vežbam penale,pa ko mene ovde zaje*ava?
Najlakša stvar u fudbalu,odrediš stranu i pucaš,sada ne mogu ni ja a bogami ni kompjuter da pogodi.I kada naučiš da pucaš penale smešni promašaji ti se dešavaju,pa živo me zanima koliko se puta promaši statistički penal u realnom fudbalu a koliko u pesu.
U 2010 pozdravio sam novi sistem izvođenja,sada se ja pitam gde ide penal i nije komplikovano,ovo je ortodoksna glupost,pogotovo što se menja ono što je valjalo.
Hvala isto tako japancima što su lepo pojasnili da je lakše dati gol iz slobodnog udarca nego iz penala,i da jednostavno bilo koji igrač ako ga kontroliše pc ne može da promaši slobodnjak sa 25 metara,verujem da su Žuninjo i Miha ponosni...
Isto tako pričajući o realnosti šuta dolazimo do toga da su centarštevi hirurški precizni i da desnonogi igrač u trku centrira levom nogom i bez problema pronalazi glavu svog saigrača.
Da ne pričam da je svaki centaršut neverovatno opasan.
Igrao sam namerno dobar broj utakmicama sa istim timovima ja sampdorija komp real,da vidim baš kako se ponaša igra u istim uslovima,da vidim neka pravila koja se ponavljaju.
Rezime,Kasano je slabiji od svakog realovog igrača,manini levom nabacuje paciniju pravo na glavu,real kada hoće da da gol daće,ja za to vreme komotno mogu da upalim youjizz,ako baci trougao u šesnaesterac to je gotova priča naleće neko makar i kasiljas i lako iz trka podbada loptu,taman da preleti mog golmana.
Semioli može da prodžara bubrege svakom igraču reala sa leve strane i da uvek da upotrebljiv centaršut.
Uvek sam imao otvorene poglede i nemam problem tipa,ako igram pes on je automatski dobar ili obrnuto,igram fudbalske simulacije poprilično dugo i nemam problem da ne znam šta želim.
Da ne pominjem uzimanjem onih najgorih stvari od fife,ali najgorih.
Zar ima nešto lepše od menija u pes5 i pes6 i nameštanja formacije.
Nikad neću shvatiti idiotizam da mesi ima manju ocenu kao bek nego kao napadač,ili of vezni.
Jel on kada igra na svojoj polovini ne zna loptu da udari?
Ne ne odgovara mu pozicija i to će se videti kroz njegovu igru i to ne treba da mi se nameće kroz neke mongoloidne ocene.
Gde je stari dobri krug po kome sam znao kakav je neko igrač,a ne overal skill,koji igrač se može je*eno prepoznati po overal skillu?
Stvarno ne kapiram ljude koji donose ove katastrofalne odluke.Ono što valja ti izbacuješ.
Kada sam prvi put igrao pes2010,pomislih ovo mi je poznato od nekud,e pes2011 mi je definitivno poznat od nekud,seen stare verzije fife.
Konami ako želi da ostane lider,pod hitno zaokret u suprotnom smeru,slušati glas svetske publike(korisnika) a ne retardiranih japanaca koji fudbal jedino vide u njihovim retardiranim crtaćima.
Protiv igrača je ponavljam druga priča i igra dobija novu dimenziju,nadam se da će se kroz igru promeniti moj utisak ,ali za sada uopšte nisam zadovoljan.


Slazem se sa ovakvim utiscima. Opet su demo izbacili kao dokaz da mogu napraviti odlicnu igru, a onda, po starom... Kreteni!
Japan nikada nece uci u EU sa ovakvim PES-om! :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: markotor

Petko15

  • Barak Obama
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2540
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #18 poslato: 15. oktobar 2010, 12:19:40 »
Kod mene je bilo ovako. Kupili moji meni komp u sestom razredu. Pre toga sam kod brata igrao PES5 i naravno na soniju ISS gde je Roberto Karlos lud. Druga nikada nisam mogao da pobedim. On uzme Robija i stavi ga u napad, a njega je bilo nemoguce zadrzati. Kada sam bio prvi razred pa sve do treceg, cale me je svakog dana vozio do igraonice gde sam kao lud przio je*eni fudbal, bez kojeg nisam mogao dan da zamislim. Malo je reci da sam uzivao. Za vreme letnjeg raspusta, PES5 se igrao od 7 ujutro do 14:00. Pauza pa se posle nastavlja kod komsije. Tako je bilo vise 70 dana. Igrali smo i u pare i bukvalno nije moglo da nam dosadi. Evo i sada PES6. A PES08, 09, 10 i 11 nisam duze imao na hard disku od dve do tri nedelje. Totalno je izgubljeno na dozivljaju u ovim novim pes simulacijama, previse monotonosti. Kolika je samo razlika izmedju PES-6 i PES 08. Nebo i zemlja. Gameplay iz PES6 ne moze da se poredi sa nijednim posle njega. Mogli su samo da porade na grafici, ali gameplay da diraju nisu smeli...
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: faketowsky, witchfighter

entropista

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #19 poslato: 15. oktobar 2010, 12:25:56 »
@VINJAK amin :)
Svi se slazemo da je PES6 za svoje vreme bio fenomenalna simulacija fudbala, i svi smo navijali za dalji razvoj u tom smeru... E onda nam serviraju onu grozotu 2008, arkadu 2009, i FIFa wannabe 2010 i jos vise FIFA wannabe 2011... Pa FIFA 11 ima vise slicnosti sa PES nego PES2011!!! Ako se javi neki mozgas da kaze da je PES6 sablonski - ti ga igras sablonski!!!
U PES 2011 postoji samo iluzija slobode koju stvaraju doziranje pasova i lopte u prazno koje su neresiva enigma za odbranu, koja od takvih lopti pocne da se vrti oko svoje ose... Sto se tice ostalog VINJAK je rekao sta je trebalo... Zato dosta sa hvalospevima, i prekinimo da gutamo svako *****e koje nama KONAMI servira!!!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: witchfighter, crni_gusar

operativac

  • tatko na online
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2744
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #20 poslato: 15. oktobar 2010, 13:24:06 »
ne slazem se, uopsteno.
Uz dosta vezbe i igranja (cca 6h dnevno danima vec :S) usavrsavam igru.
Igra Protiv kompa je stvar za koju nemam sta reci, monotono je i nije ni planirano da se igra,
imas MLO, imas 1vs1 ranking, imas ortake kad ti banu... Pravljeno je za zive protivnike.

sad, sto se tice igre protiv kompa, najbolja stvar koju mozes da uradis je da
imas SMFove sa karticama za outside curve i pass (pinpoint pass)
i CFove sa 1on1 finish i Marauder karticama.
Sa tom postavom si presao igricu :)

Skoro mi se nije desilo da gledam replay gola i da imam osecaj kao da gledam Primeru na Arena sportu,
pustam reply po 3, 4 puta koliko je realan fudbal.

A sto se pasa u prazno tice, to je sad zamena za trcanje po strani i centarsut u pes2010,
kako primecujem u igri protiv ne tako dobro tehnicki potkovanih protivnika online,
ali se moze realnije braniti, dobrim taktickim postavljanjem,
kao i individalnim igranjem odbrane. A i offside trap je tu,
koji mnogo bolje odradjuju nego u pes2010.
Atmosfera na stadionu mi nije bitna kad mi ortak zategnut sedi pored mene,
znoj mu sa cela kapka a ruke se tresu.... hit.
Kad igram MLO adrenlin toliko pici da stvarno ni ne primecujem to
"monotono navijanje", samo me odusevljavaju oni oficijelni spikeri na stadionima.

Stvari koje mi smetaju>

automatsko menjanje igraca na korneru
iako znam gde ce ici lopta i tu namestim odbrambenog, komp mi prebaci na blizeg koga lopta preskoci
ukinut pass pre prijema lopte u odbrani
kada odbrambeni ide da pokupi loptu, ja iz navike pritisnem pass kada sam na metar od lopte i
odbrambeni je odigra iz prve, to vise ne moze, odbrambeni mora da je primi
pa da je prosledi
prelaki slobodni udarci
... prosek mi je 8/20 sa bilo kojim igracem
preceste makazice
koje komp izvodi, izpraksovao sam se da ih moji igraci ne rade,
samo je potrebno kasnije sutnuti loptu u visu nego na pes2010,
sacekati da bude u visini kolena
cancel makazica midair
dobro, ovo je bug i nerelano je skroz.


Ovo je moje licno iskustvo, ja sam prezadovoljan PES2011om, ima mesta za napredak,
ali je ovo trenutno najbolja simulacija fudbala.
« Poslednja izmena: 15. oktobar 2010, 14:47:39 od strane operativac »
PSNID> operativac
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: cira 87, Stević, Salihovic15, markotor

witchfighter

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1089
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #21 poslato: 15. oktobar 2010, 16:46:20 »
Ma na 100 mesta sam napisao da je sve posle pes 6 obicno smece i da KONAMI mora da uradi potpuno novu igru po uzoru na stare igre, samo sa novim tehnologijama i novim grafickim endzinom!!!! Ovaj put kojim su oni krenuli ne valja nicemu i dokle god ne pocnu iznova i nastave ici ovim putem igra nece biti onakva kakvu svi zele

EDIT: Da budem iskren meni su lepse animacije u pro evo 1 nego u 11.... Prirodnije deluju...

EDIT 2: A gameplay nema potrebe da pominjem.... :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: James_10

crni_gusar

  • Regular
  • **
  • Poruke: 96
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #22 poslato: 15. oktobar 2010, 17:45:05 »
Citat
Slazem se sa ovakvim utiscima. Opet su demo izbacili kao dokaz da mogu napraviti odlicnu igru, a onda, po starom... Kreteni!
Japan nikada nece uci u EU sa ovakvim PES-om!


Kako bre po starom ? Kojem starom ? Pa pes 11 full ne lici niti na jednu stariju verziju. Mozda malo baca na 2008.

Kakav god da je.. bolji je od demo ver.
 

Baby Jordan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #23 poslato: 15. oktobar 2010, 17:45:07 »
Deluje da PES polako umire otkad se igra prvi put pojavila na XBOX.  Ima tu inovacija, modernosti, igra je bliza realnosti, ali opet nesto smrdi. :S
Nemojte me pogresno razumeti, umem da pogodim novi penal, sut iz daljine i da odbranim pas u prazan prostor i ne bih se vracao na staro (PES 6), ali razvoj Konamijeve simulacije u najmanju ruku nije otisao u pravcu u kome je trebao.
A nekada su najavljivali ovo

[Mislim da je Maremas vec negde okacio ovaj video, hvala u svakom slucaju :) ]
Sad igrac kad treba da sutne iz duela padne i onako mucki proba da je gurne, gospodo Japanci, pa gde to ima ???!! :mad:

Secam se detalja iz master lige, Maldini se oprasta, mase navijacima, brise suze. Dirljivo! Sad mi igra deluje nekako bez emocija i to mi smeta. Igrac se u PES 3 vise nervirao kad dobije karton nego sad. I ko zna koliko sitnih detalja koji su pored autenticnog gameplaya cinili pes onim sto jeste.
Jednostavno deluje kao da Konami nece vise da se trudi, a pravili su vanserijske igre...
100 ljudi, 100 ćudi - 100 žena, 200 sisa!
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: James_10

crni_gusar

  • Regular
  • **
  • Poruke: 96
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #24 poslato: 15. oktobar 2010, 17:54:47 »
Preostaje samo da se nadamo da ce ih finansijski ugroziti ovaj neuspjeli eksperiment, pa mozda do sledece godine i ukapiraju gdje su pogrijesili i kakav fudbal pes-zaljubljenici zaista zele da igraju..

Mada , sta pricam...... Zna se u kakvom svijetu i vremenu zivimo.. i sta ova masa najvise voli da konzumira. Eto IGN ga ocjenjuje sa 9/10, na ovom forumu se nalazi ista ocjena, koju cijeli tim ljudi brani... Meni nije jasno, ali eto, sva je prilika da je KONAMI ukapirao zasto EA zaraduje vise para od njih
« Poslednja izmena: 15. oktobar 2010, 18:03:33 od strane crni_gusar »
 

Baby Jordan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #25 poslato: 15. oktobar 2010, 17:59:18 »
I da se razumemo, ne trazimo laksu igru, ali dokle vise sa debilizmom :S
100 ljudi, 100 ćudi - 100 žena, 200 sisa!
 

zexsim

  • OTAC na službenom putu
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 668
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #26 poslato: 16. oktobar 2010, 11:35:53 »
Citat: crni_gusar;702627
Kako bre po starom ? Kojem starom ? Pa pes 11 full ne lici niti na jednu stariju verziju. Mozda malo baca na 2008.

Kakav god da je.. bolji je od demo ver.


Ocigledno da se nase vizije PES-a mnogo razlikuju. Kad sam rekao po starom, mislio sam da je demo ponovo imao bolji gameplay od full-a.
Zato ne treba da komentarises moje postove. Pocni onda kada ti igre ne budu "BACALE" jedna na drugu...
Veruj mi da sam jako razocaran sa PES 2011. Zato, ne mogu da ne podrzim clanove koji su realni, i daju dobra zapazanja, ocigledno nas muci isti problem.
Taj problem ili osetis ili ne. Ako ne osetis, uzivaj i igraj PES2011, a nas pusti da kukamo za demo gameplayom.
 

Milos

  • NEorganizator skupa
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2592
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #27 poslato: 16. oktobar 2010, 11:45:36 »
Citat: zexsim;703151
Ocigledno da se nase vizije PES-a mnogo razlikuju. Kad sam rekao po starom, mislio sam da je demo ponovo imao bolji gameplay od full-a.
Zato ne treba da komentarises moje postove. Pocni onda kada ti igre ne budu "BACALE" jedna na drugu...
Veruj mi da sam jako razocaran sa PES 2011. Zato, ne mogu da ne podrzim clanove koji su realni, i daju dobra zapazanja, ocigledno nas muci isti problem.
Taj problem ili osetis ili ne. Ako ne osetis, uzivaj i igraj PES2011, a nas pusti da kukamo za demo gameplayom.

 
Zexsime svaka ti ka u Njegosa,Japanci ko da namerno izbace demo da pokazu sta mogu da urade,onda im mi platimo,a dobijemo *****e od proizvoda
"Racing, competing, it\'s in my blood. It\'s part of me, it\'s part of my life.I have been doing it all my life and it stands out above everything else."
 

crni_gusar

  • Regular
  • **
  • Poruke: 96
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #28 poslato: 16. oktobar 2010, 11:47:03 »
Citat: zexsim;703151
Ocigledno da se nase vizije PES-a mnogo razlikuju. Kad sam rekao po starom, mislio sam da je demo ponovo imao bolji gameplay od full-a.
Zato ne treba da komentarises moje postove. Pocni onda kada ti igre ne budu "BACALE" jedna na drugu...
Veruj mi da sam jako razocaran sa PES 2011. Zato, ne mogu da ne podrzim clanove koji su realni, i daju dobra zapazanja, ocigledno nas muci isti problem.
Taj problem ili osetis ili ne. Ako ne osetis, uzivaj i igraj PES2011, a nas pusti da kukamo za demo gameplayom.

Ja se pokorno izvinjavam i do poda klanjam sto sam se usudio iskomentarisati Vas post oce.. Nemojte zamjeriti slabosti ukusa mog da demo verziju proglasim losijom od finalne. Uz nadu da cete uvaziti moja izvinjenja i da cemo sledece godine oboje igrati fudbal, koji ce zadovoljiti nase razlicite kriterijume, srdacno Vas pozdravljam.
 

Apex predator

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 578
    • Pogledaj profil
Re: PES 2011- Prve ocjene
« Odgovor #29 poslato: 16. oktobar 2010, 12:35:44 »
Gameplay dema i full su identicni samo ima nekih veoma malih promena tako da gresite.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Stević