Autor Tema: BaL diskusija  (Pročitano 78689 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Rossobianco

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2442
    • Pogledaj profil
    • http://www.serbian-fm.net
Re: BaL diskusija
« Odgovor #15 poslato: 8. oktobar 2010, 07:06:50 »
Ma pogledajte formaciju videcete da ima boljih igraca od vas evo moj primer igram SMF i imam 74 ocenu 19god a ima igrac 25god sa 79 ali ja ipak igram do 80 min i onda me izbaci.

@4Evra pa na ranijim PES podforumima bilo je BaL podforum pa diskusija tema u njemu ;)
« Poslednja izmena: 8. oktobar 2010, 13:50:19 od strane Rossobianco »
 

stajkony

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #16 poslato: 9. oktobar 2010, 03:25:35 »
BaL u sadasnjem PES-u je po meni previse fokusiran na finasije ( mangeri i ostale gluposti ) i ubijena je potpuna draz pravog igranja.Smaranje sa opcijom cekanja da obezbedis managera, lose postavljene info o statistici, smaranje sa donjim menijem umesto sa klasicnim padajucim sa bilo kojim ikonama, igra kao i do sada ukoliko dobro kapiras klub i poziciju koju si odabrao da igras i ulogu koju dobijas od trenera ( smaranje ) razvices se odlicno.Ja sam krenuo sa Stugtartom i moram da se smaram dve sezone da igram za njih da bih sebi priustio Kamerunskog agenta koji ce mi obezbediti pregovore u mom odabranom klubi koji moze da odgovara mom zeljenom stilu igre ( jos jedno s...).Naravno da igram na Top Player-u ali mi nije jasno kako sam uspeo da ves na prvoj polu sezoni dobijem poziv u reprezentaciju ( izabrao sam Holand ) i da igram u startnoj postavi kao prvi centarfor kvalifikacija za EP 2012 i da postignem dva gola i jednu asistenciju u set tekmi.To isto sam u proslom mogao tek sa 19+.Dobra stvar je jedino kod reprezentacije sto mozes da preskocis utakmice ukoliko se smoris ( kod obe predhna PESa to nije moglo ).

REzime svega je da u potpunosti NIJE ispunio ispunio moja ocekivanja jer, ponavljam, bacen je vise akcenat na neke periferne stvari ( po meni ) a ne na sustinu samog moda.Mozda je ovo podloga za razvitak novog interfejsa za BaL 2012 mode, videcemo...Na skali od 1 - 10 dobice prolaznu 7.
 

Orthodox

  • SerBos
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1098
    • Pogledaj profil
    • http://www.serbian-fm.net
Re: BaL diskusija
« Odgovor #17 poslato: 9. oktobar 2010, 04:53:08 »
Ljudi bre...koji vi Bal igrate?
Ja evo igram prvu sezonu u De Grapshaffu ili kako se već kaže i igram celu utakmicu od 1 do 90.min.Jeste gledali opciju koliki je postotak za dobijanje šansa na utakmici kad ste birali klub???
Ovo ta repku je isto ok ako igraš u dobroj formi,pa tako je svuda u svetu...to samo još kod nas talenti su igrači u 22 god i ne dobijaju šansu jer su još mladi.
Prošli BAL u 2010 me je izbacivao non stop trener,sad ne jer i ne igram loše...jedino kad pocrvenim i izgubim snagu me zameni ili kad stvarno ne igram ništa ali skroz sam se ustalio a evo 11 kolo Holandskog prvenstva.Dao sam i neki gol i imam par asistencija i zadovoljan sam baš.
Drugo,ne znam ko kuka na saigrače...ima kada prave glupe poteze ali uglavnom dobijam loptu (i to je ne tražim) kad god sam dobro otkriven i postavljen da je primim.Meni je BAL toliko dobar i realan da je to bruka.
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: 4evra, Petko15, Stević

4evra

  • Nerazzurro
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10025
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #18 poslato: 9. oktobar 2010, 08:56:32 »
I realnost je dignuta na potpuno novi nivo.
I ne odnosi se samo na igru,vec na ovo sto je gore Stajkony rekao.
Pa gde ste jos videli da igrac na svakoj polusezoni menja klub?Potpise ugovor na 4 godine,i predje onda u drugi nakon pola godine?
Svaki igrac ima menadzera,i menadzer je taj koji ide od uprave do uprave i pregovara.I naravno,sto bolje igrate>veca plata>vise para>bolji menadzer.I njegova sposobnost vam na kraju sredi dobar transfer.
Pa jbt,secam i ja sam na BaL u 09,tokom karijere izmenjao sam 30 klubova.Gde je tu realnost?
Ovde je mnogo ozbiljniji pristup modu.Nije dovoljno imati nabudzene ocene.Treba shvacati pojam obaveze,pazljivo birati ko vam je menadzer,pazljivo birati gde cete igrati.
Sto bi nike reklama rekla:"Take it to the next level".

I sad ono sto me interesuje: da li je moguce da vas kupi neki klub iz Juzne amerike?
Bilo bi extra kad bi mogli poceti negde tamo u brazilu,pa onda da se za vas procuje u evropi.
It will be born here, at the Orologio restaurant,meeting place of artists and it will be always a team of great talent.On this splendid night it's colours will be given:The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale,because we are brothers of the world
 

Dule 93

  • Čovek sa prostatom
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2162
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #19 poslato: 9. oktobar 2010, 11:09:16 »
Nije moguce...:(
Konami uopste nije ubacio klubove iz juzne amerike u ostale modove,nema ih nigde osim u kopa libretados(valjda se tako pise :) )
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: 4evra, Darcoolio

Grucho

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1200
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #20 poslato: 9. oktobar 2010, 11:52:29 »
meni se nesvidja to sto a celoj utakmici primim 1-3 lopte u ROSTOR...izgubi mi se igrac....nevidjeno samo me to nervira..ostalo ej extra...igram na Regular ali igram poziciju koji u stvarnosti igram CMF....mnogo mi je tesko i na regular BaL a tek na profesional ili top player evo uskoro kacim ss-ove mojih ocena itd...
 

lekaa

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 612
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #21 poslato: 9. oktobar 2010, 12:13:31 »
Citat: zwezdin_huligan;697698
meni se nesvidja to sto a celoj utakmici primim 1-3 lopte u ROSTOR...izgubi mi se igrac....nevidjeno samo me to nervira..ostalo ej extra...igram na Regular ali igram poziciju koji u stvarnosti igram CMF....mnogo mi je tesko i na regular BaL a tek na profesional ili top player evo uskoro kacim ss-ove mojih ocena itd...

Igraj bre na top player :) igraci nece da ti daju loptu sad zato sto "jos nicu razvili komunikaciju sa tobom :) " a igra ce doci kad tad ,ne mozes sa 17 god da pleses sa loptom i da svaki put gol potrefis :) samo se strpi i doci ce sve na svoje mjesto :) Ja sam na 10-ki poceo na professional i posle 2 god dosadi i onda sam poce na top :)
 

Grucho

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1200
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #22 poslato: 9. oktobar 2010, 12:17:03 »
Citat: -leKKa-;697710
Igraj bre na top player :) igraci nece da ti daju loptu sad zato sto "jos nicu razvili komunikaciju sa tobom :) " a igra ce doci kad tad ,ne mozes sa 17 god da pleses sa loptom i da svaki put gol potrefis :) samo se strpi i doci ce sve na svoje mjesto :) Ja sam na 10-ki poceo na professional i posle 2 god dosadi i onda sam poce na top :)

da ali skoro svi igraju spica..meni ovako zanimljivijei probao sam na profeslional ma kaki bezi bre 2 lopte nisam primio glupo mi je to....a ostatak se slazem sa tobom...ali mnogo ima bagova Ba...estetski je perfektno uradjen ali ostalo..:P
 

4evra

  • Nerazzurro
  • Legenda foruma
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 10025
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #23 poslato: 9. oktobar 2010, 13:19:17 »
Bez uvrede,al' mislim da je to do pozicije.Tacnije ne znas igrati.
Ako si vec CMF ne mozes stojati u napadu u liniji sa protivnickom odbranom i cekati da ti dodaju loptu.
Ti si kreator akcija,sto znaci da je tvoj da si na centru,i da se vracas nazad da ti dodaju.
Ako si planirao zabiti brdo golova,odustani,tvoje je uglavnom asistirati,a ne zabijati(a ako se koja potrefi potrefi).
Zato kazem,ako igras previse visoko i u napadu,nemoj ni ocekivati lopte.
Dalje,napadaca je najlakse igrati u pocetku.Samo stojite i cekate loptu.Ne trebate biti kreator,ne trebate igrati odbranu,nista.
Ja tek na 20toj utakmici sam imao "razgovor" sa suigracem u tunelu o tome kako me tim polako prihvaca :)

Inace,divim se ovim wunderkingovima sto na top player sa 17 godina sve zivo osvoje.
Ja 20 utakmica,7 golova,3 penala omasena.Najveci uspeh 2 gola vs brese i vadjenje tima sa asistencijom i golom u prvoj knockout fazi evropa lige.U nacionalni tim primljen tek tamo par kola posle transfera u januaru.
It will be born here, at the Orologio restaurant,meeting place of artists and it will be always a team of great talent.On this splendid night it's colours will be given:The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale,because we are brothers of the world
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Orthodox, lekaa, _ILKE_

Orthodox

  • SerBos
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1098
    • Pogledaj profil
    • http://www.serbian-fm.net
Re: BaL diskusija
« Odgovor #24 poslato: 9. oktobar 2010, 14:44:23 »
Svaka ti je ka Njegoševa ;)
Ja sam igrao dugo špica...10ka  WF i SS i CF a sad kad sam AMF skroz drugačija koncepcija igre.Čak i mene trener tera da špartam 16-16 i ako sam više ofanzivni igrač ,a kamoli tek CMF...kakav crni gol i linija odbrane :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: 4evra

ludwig

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 210
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #25 poslato: 9. oktobar 2010, 15:24:17 »
Konamiju svaka cast za ovaj mod poceo sam u Almeriji ,tek sam juce uzeo PES tako da nisam odigrao bas mnogo,ali ovo sto sam video je sjajno.Zaista se osecas kao deo tima,nisi toliko kilav na pocetku,evo ja sam na top player dao gol u prvoj utakmici.Ima jedan bag koji sam primetio a to je da me je menadžer stavio na mesto CB u prijateljskom mecu a maticna pozicija mi je SS xD.Ali,sve u svemu sjajan mod i sigurno cu ga vise igrati nego Bal u PES 10 jer je onaj bio blago receno zalostan.
 

Grucho

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1200
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #26 poslato: 9. oktobar 2010, 18:26:01 »
Citat: 4evra;697756
Bez uvrede,al' mislim da je to do pozicije.Tacnije ne znas igrati.
Ako si vec CMF ne mozes stojati u napadu u liniji sa protivnickom odbranom i cekati da ti dodaju loptu.
Ti si kreator akcija,sto znaci da je tvoj da si na centru,i da se vracas nazad da ti dodaju.
Ako si planirao zabiti brdo golova,odustani,tvoje je uglavnom asistirati,a ne zabijati(a ako se koja potrefi potrefi).
Zato kazem,ako igras previse visoko i u napadu,nemoj ni ocekivati lopte.
Dalje,napadaca je najlakse igrati u pocetku.Samo stojite i cekate loptu.Ne trebate biti kreator,ne trebate igrati odbranu,nista.
Ja tek na 20toj utakmici sam imao "razgovor" sa suigracem u tunelu o tome kako me tim polako prihvaca :)

Inace,divim se ovim wunderkingovima sto na top player sa 17 godina sve zivo osvoje.
Ja 20 utakmica,7 golova,3 penala omasena.Najveci uspeh 2 gola vs brese i vadjenje tima sa asistencijom i golom u prvoj knockout fazi evropa lige.U nacionalni tim primljen tek tamo par kola posle transfera u januaru.

ni neocekujem da dajem golove...ali trener e nekad stavi na AMF pa kad je kontra nemogu l;epo da primim loptu to me nervira...inace za celu seznou imam 3 gola i 10 asistencija :D
 

lekaa

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 612
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #27 poslato: 9. oktobar 2010, 18:31:17 »
Citat: zwezdin_huligan;697712
da ali skoro svi igraju spica..meni ovako zanimljivijei probao sam na profeslional ma kaki bezi bre 2 lopte nisam primio glupo mi je to....a ostatak se slazem sa tobom...ali mnogo ima bagova Ba...estetski je perfektno uradjen ali ostalo..:P

 
Igrao sam AMF na top neces se pokajat igraj bre na top :D

Citat
Bez uvrede,al' mislim da je to do pozicije.Tacnije ne znas igrati.
Ako si vec CMF ne mozes stojati u napadu u liniji sa protivnickom odbranom i cekati da ti dodaju loptu.
Ti si kreator akcija,sto znaci da je tvoj da si na centru,i da se vracas nazad da ti dodaju.
Ako si planirao zabiti brdo golova,odustani,tvoje je uglavnom asistirati,a ne zabijati(a ako se koja potrefi potrefi).
Zato kazem,ako igras previse visoko i u napadu,nemoj ni ocekivati lopte.
Dalje,napadaca je najlakse igrati u pocetku.Samo stojite i cekate loptu.Ne trebate biti kreator,ne trebate igrati odbranu,nista.
Ja tek na 20toj utakmici sam imao "razgovor" sa suigracem u tunelu o tome kako me tim polako prihvaca

Inace,divim se ovim wunderkingovima sto na top player sa 17 godina sve zivo osvoje.
Ja 20 utakmica,7 golova,3 penala omasena.Najveci uspeh 2 gola vs brese i vadjenje tima sa asistencijom i golom u prvoj knockout fazi evropa lige.U nacionalni tim primljen tek tamo par kola posle transfera u januaru.


4evra objasnio :)
« Poslednja izmena: 9. oktobar 2010, 18:34:36 od strane lekaa »
 

Grucho

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1200
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #28 poslato: 9. oktobar 2010, 19:06:27 »
Citat: -leKKa-;697973
Igrao sam AMF na top neces se pokajat igraj bre na top :D



4evra objasnio :)
ali brt svati..neigram AMF nego mi je CMF glavna pozicija..a sadsa imam trening da postanem amf jer se neuklapam u taktiku ekipe.... :D ti 100% igrs sipca..ae probaj nesto zahtevnije...





PS _Perso sam u Olimpik Lion!!! :D
 

lekaa

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 612
    • Pogledaj profil
Re: BaL diskusija
« Odgovor #29 poslato: 9. oktobar 2010, 19:23:45 »
Ok nisam te shvatio,i ne igram spica dosadno je samo da cekas loptu nego cmf a trening pozicija je AMF :) i sretno u Lyonu :)