Autor Tema: Igranje odbrane!?  (Pročitano 56498 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

SUKI_SURCIN

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #60 poslato: 9. oktobar 2010, 14:05:15 »
primetio sam kad krenes da dodajes a komp startuje na tebe obavezno svira faul ,a kada komp vodi loptu i krene da dodaje loptu ja pritisnem X sudija svira faul...
 

FXGT

  • FREE RIDER
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2553
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #61 poslato: 9. oktobar 2010, 17:10:55 »
Citat: SUKI_SURCIN;697777
primetio sam kad krenes da dodajes a komp startuje na tebe obavezno svira faul ,a kada komp vodi loptu i krene da dodaje loptu ja pritisnem X sudija svira faul...


sta je pisac hteo ovim da kaze :krsti:
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: _ILKE_, Ludak90

DELIJA-LUDAK

  • Gost
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #62 poslato: 9. oktobar 2010, 17:32:03 »
Meni je extra pes sve radi full ako se nekome nesvidja nemojte da igrate igrajte desetku
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: FXGT

Baby Jordan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #63 poslato: 9. oktobar 2010, 18:05:38 »
Citat: medvedic;697762
@BBY Jordan - OK, to je jedan od predloga što se tiče odbrane, nikada se faul ne svira u tom slučaju, makar meni, a odigrao sam preko 20ak mečeva... I uvek isto... E sad O - Uklizavanje, pa to jeste rizično.. ;) A slažem se da nekada bzvz svira faul!

 
Nisam se lepo izrazio. Mislio sam na KLIZECE startove. Odigrao sam oko 100 utakmica(mozda vise) na novom pes-u, znam sta je start na loptu, a uklizavanje mi je zastitni znak :D Vidis da se i entropista slaze sa tim, a mislim da sam jos negde na forumu video da je neko napisao slicnu stvar o klizecim startovima.

@entropista - Pohvala za odbranu :D
 Mene su unistavali slobodnjacima na demo-u, na full-u ne primam toliko golove. mozda sam primio 1-2
100 ljudi, 100 ćudi - 100 žena, 200 sisa!
 

kreka

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 213
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #64 poslato: 10. oktobar 2010, 03:55:04 »
Citat: DELIJA-LUDAK;697904
Meni je extra pes sve radi full ako se nekome nesvidja nemojte da igrate igrajte desetku

 
Ako nemas nista pametno da napises, bolje iskuliraj i odigraj PES.
 

Rude Boy

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #65 poslato: 14. oktobar 2010, 22:11:08 »
U ovom novom odbrana mi je predstavljala veliki problem. Zamislite frustraciju kad "moji" (Barca) dozvoli jednom bangavom Kopenhagenu da ih dribla kao da su Real M. :S Trebalo mi je jedno 60 tekmi (mozda cak i vise) da shvatim princip.
 
OBRANA: ja licno non stop drzim L1 (menjanje igraca) u kombinaciji sa X i kvadratom. Npr: (L1 + x, L1 + kvadrat, L1 + x + kvadrat) + naprd/nazad (koooja matematika :D)  . Sve zavisi od situacije. Sad, to ne znaci da tako neces nikad primiti gol...ali ako se uvezbas + igras sa nekim jacim timom moguce je stvoriti jbn "kineski zid".


p.s. ono sto je takodje bitno jeste cinjenica da sam pre neko vece postovao koment po pitanju odbrane gde sam zesce napljuvao pes 2011...tipa igraci su tupavi i sl, a koji sam ubrzo i obrisao jer sam osvojio ligu sampiona na top player-u. :)




NAPAD: neki su se zalili da je nemoguce dati gol iz 16-erca a kamoli sa vece udaljenosti, i da svi sutevi idu preko gola. Na to sam se zalio i ja sve dok nisam provalio kako se pravilno igra. Naime, u napadu ako recimo ne drzis L1 s vremena na vreme tvoj napadac (u mom slucaju Messi, Villa) koji nisu tako snazni, ali jako spretni, izgledace kao da ne mogu da se sastave i iz svakog duela ce izaci kao gubitnici. Ono sto je bitno je da u napadu, kao sto sam vec gore rekao, ne drzis STAAALNO L1 vec samo onda kad treba... igrac ce po nekom automatizmu mnogo bolje da fintira, probija po strani, gura se u 16-ercu i sl. Sto se suteva konkretno tice, ni to nije problem ako se pridrzavas sledeceg: "ne punis sut", tj. ne drzis isti, vec 1 ili 2x kvadrat (brzo) i u 70% slucajeva lopta ce ici u okvir gola. Naravno sve zavisi i od toga kojom nogom igrac sutira, koji igrac sutira, sa koje udaljenosti, da li ga neko tom prilikom vuce za dres i sl.

Eto...nadam se da sam malo pomogao, jer kad se samo setim koliko sam ja bio isrustriran po pitanju gore navedenog...uhh...
« Poslednja izmena: 14. oktobar 2010, 22:16:24 od strane Rude Boy »
 

milisav

  • Regular
  • **
  • Poruke: 53
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #66 poslato: 14. oktobar 2010, 22:26:56 »
rude ne znam da li si igrao predhodne pes-ove ali to L1 u napadu u shustini znaci da igrac drzi loptu pod kontrolom,i nije nista novo samo su ga opet ubacili u 2011 ,u 10 znam da nije bilo,a ni u 09. a sto se odbrane tice obicno :drzim [] a 1 oznacenog igraca ja kontrolisem,pokrivam neki moguci pas ili da sacekam igraca ako prodje ovog sto ga pratim sa [] ili ga postavljam za skok u sesneterac,a to sto drzis L1 non stop u odbranim ne kontam sta samo menja igraca ultra fast ?! :)
 

real022

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 827
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #67 poslato: 17. oktobar 2010, 03:47:04 »
Kakvo L1 u odbrani, šta pričaš?
Možda L2?
 

colke95

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 7
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #68 poslato: 17. oktobar 2010, 04:32:25 »
ta odbrana me izludjuje...ljude koje sam pobedjiwao na pes 10, sad im ne mogu nista jer me zeza odbrana...posto nemam igricu na kompu, wec igram u igraoni, nisam uspeo da prowalim swe fore, npr. gde je opcija za markiranje igraca, i da li ima ono kao u pes 10 drzim L1 i X i igraci igraju pressing...ajde ljudi pomozite malo, wi ste iskusni...i kazite mi koju ekipu najbolje da uzimam i kakwu taktiku da postawim....Hwala unapred....
 

Rude Boy

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #69 poslato: 17. oktobar 2010, 08:00:17 »
L1, L1....+ x i kvadrat a.k.a. kocka ali nekad moram da pustim jer to je malo agresivnija odbrana i ako ne pustim na vreme otvaram se previse a to protivniku ostavlja dosta prostora. Ah da, a inace taj fazon sa tasterima je odlicno uklopljen sa taktickim podesavanjima. Ja ne stavljam default i sl i nista ne prepustam kompu (tj. slucaju). :)
 

Baby Jordan

  • Regular
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #70 poslato: 17. oktobar 2010, 11:14:47 »
Citat: Rude Boy;702227
Sto se suteva konkretno tice, ni to nije problem ako se pridrzavas sledeceg: "ne punis sut", tj. ne drzis isti, vec 1 ili 2x kvadrat (brzo) i u 70% slucajeva lopta ce ici u okvir gola.

To je individualno, kao i tvoj stil igranja odbrane, ali akcenat pri sutu je na usmeravanje lopte, a ne na punjenje skale.
Znaci, ako je dobro usmeris mozes i skalu vise da napunis. Lopta uglavnom ide preko gola zbog toga, a ne zbog punjenja skale.
Dosta je osetljivije nego ranije i ne znam kako igrac koji igra na tastaturi moze da usmeri loptu gde hoce.
Ja igram na analogu i nemam problema, ali trebalo mi je vremena da se uvezbam, pogotovo zbog nove kamere.
100 ljudi, 100 ćudi - 100 žena, 200 sisa!
 

pivonroll

  • Regular
  • **
  • Poruke: 82
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #71 poslato: 17. oktobar 2010, 14:26:25 »
Odbrana je laganica, ne znam sta se zalite toliko. Nema vise onoga da samo drzis x i lagano uzmes loptu, moras malo da uklucis mozak. Ono *****e od uzimanja lopte sa pes6 mi je islo na k***c. Svaki idiot moze da drzi x i ceka da igrac oduzme loptu. Drago mi je da je to nestalo vise. Samo sudijama da malo podignu kriterijum.
J*bo vas PES 6!
 

Mikka

  • Beginner
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #72 poslato: 18. oktobar 2010, 10:56:54 »
Mene obrana izluduje. Igram jucer Inter vs Milan, dobijem 3:0, ali imam dojam ko da uopce nemam igrace u obrani pod kontrolom. Na desetki sam selektirao igraca iza (recimo beka) i stiskao kocku. Vezni je napadao igraca s loptom, ja sam s bekom lagano pratio i napao u pravom casu. Na stranu to sto su u desetki protivnici prolazili kroz trojicu, uvijek su se njima odbijale lopte i ostajale u nogama bez obzira na uklizavanje, ali imao sam dojam da se igraci krecu i igraju onako kako ja hocu. Sad imam dojam da nesto radim krivo, ko da igraci imaju svoju volju, a ova gore shema ne funkcionira :( Sto radim krivo? Probat cu s ovim L1 + obrana iako ne znam sto se time dobiva, uostalom, vidjet cu. Sto se tice napada i sutiranja po golu, ispocetka je bilo problema, ali sad ide bez pol frke, rijetko koja mi preleti gredu. Suci sude i vise penala, ali sad mi je to drama jer ih ne znam pucat, a nema ih se gdje trenirati :)) Ili ima?
 

real022

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 827
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #73 poslato: 18. oktobar 2010, 12:14:20 »
R2 za postavljanje odbrambenog u "stav", tako ga je teže pretrčati.

Ali u stvari je vrlo jednostavno, ranije je bio dovoljan x,
sada je u odbrani oko 16m obavezna kocka inače trough pasovi prolaze 100%.
Ovako sa kockom, jedan igrač obavezno pokupi taj trough pas.

U ostalim situacijama, malo X, više klasično navodjenje igrača, samo protrči i uzme loptu...
 

aky

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Re: Igranje odbrane!?
« Odgovor #74 poslato: 18. oktobar 2010, 13:09:49 »
Citat: real022;704952
R2 za postavljanje odbrambenog u "stav", tako ga je teže pretrčati.

Ali u stvari je vrlo jednostavno, ranije je bio dovoljan x,
sada je u odbrani oko 16m obavezna kocka inače trough pasovi prolaze 100%.
Ovako sa kockom, jedan igrač obavezno pokupi taj trough pas.

U ostalim situacijama, malo X, više klasično navodjenje igrača, samo protrči i uzme loptu...

Jel mozes malo da pojasnis to s kockom, drzis kocku i iks zajedno u odbrani? Ako drzis samo kocku onda valja komp ide na protivnika
:player: